کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
frozen mind عزیز سلام سوالی داشتم ایا تحت شرایط خاصی از شما اصل سند ازدواج را خواستند چون از من نخواستند کیس f4 با اسپانسر م هم گفتم میگه اون زمان مصاحبه توی سفارت می خواهند حتی با nvc تماس گرفته گفتند پروندهاش کامل منتظر ویزا بولتن باشید درضمن سفار ت من ابوظبی هستش متشکرم ازتوجه تان به این تالار
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2012-05-03 ساعت 22:49)پروانه نوشته:  frozen mind عزیز سلام سوالی داشتم ایا تحت شرایط خاصی از شما اصل سند ازدواج را خواستند چون از من نخواستند کیس f4 با اسپانسر م هم گفتم میگه اون زمان مصاحبه توی سفارت می خواهند حتی با nvc تماس گرفته گفتند پرونده اش کامل منتظر ویزا بولتن باشید درضمن سفار ت من ابوظبی هستش متشکرم ازتوجه تان به این تالار

پروانه عزیز از شما عذر می خوام که سوالتان را دیر دیدم و دیر پاسخ می دهم.

من خودم هم تعجب کردم که چرا اصل سند ازدواج را خواستند. در واقع در ایمیلهایشان هیچ وقت به صراحت نگفتند که اصل مدرک را می خواهند و همیشه می نوشتند که اصل یا کپی برابر اصل را می خواهند. اما وقتی کپی برابر اصل و ترجمه رسمی ممهور به مهر دادگستری و امور خارجه را برایشان فرستادم، باز هم ایمیل دادند که اصل یا کپی برابر اصل سند ازدواج را بفرسید. وقتی برادرم تلفنی با nvc صحبت کرد گفتند که فقط اصل مدرک را می خواهند!

البته این را در نظر داشته باشید که اصل سند ازدواج را NVC از ما خواست نه سفارت. در آن موقع هنوز پرونده به سفارت ارجاع داده نشده بود. از ما حتی اصل سند ازدواج برادرم را که پتیشنر من هستند، خواسته بودند و آنر ا همراه با سند ازدواج من هنگام مصاحبه به من برگرداندند.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
با سلام خدمت frozen mind عزیز آیا شما قبل از ازدواج تقاضا کردین وآیا بنظر شما من اصل سند ازدواج م رابرای اسپانسرم بفرستم یا نه چون مسافر دارم ممکن بعد از این انتظار طولانی موقع تعیین وقت مصاحبه کسری مدارک بخوره ممنوع برای پاسخ به سوالاتم وقت می گذرید
پاسخ
(2012-05-05 ساعت 13:09)پروانه نوشته:  با سلام خدمت frozen mind عزیز آیا شما قبل از ازدواج تقاضا کردین وآیا بنظر شما من اصل سند ازدواج م رابرای اسپانسرم بفرستم یا نه چون مسافر دارم ممکن بعد از این انتظار طولانی موقع تعیین وقت مصاحبه کسری مدارک بخوره ممنوع برای پاسخ به سوالاتم وقت می گذرید

پروانه عزیز،‌سلام.
من بعد از ازدواج درخواست دادم.
واللا چه عرض کنم. از بعضی ها نخواستن و از بعضی خواستن. بنابراین نمی دونم آیا لازمه شما بفرستین یا نه. اگر NVC اعلام کرده که پرونده شما تکمیله دیگه لازم نیست بفرستین.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، Toranj ، battosai ، amir2640 ، GBUSA
frozen mind عزیز ممنونم خدا شما برای مهاجر سرا حفظ کند ومارا بعداز رفتن به امریکا فراموش نکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، GBUSA ، amir2640 ، Blaze
(2012-05-05 ساعت 15:19)پروانه نوشته:  frozen mind عزیز ممنونم خدا شما برای مهاجر سرا حفظ کند ومارا بعداز رفتن به امریکا فراموش نکنید

پروانه خانم شرمنده ام نکنین Shy

کاربران تالار مهاجرت خانوادگی از بهترین دوستان من هستن. متاسفانه در تالارهای دیگه گاهی اوفات لحن افراد طوری میشه که آدمو از ادامه فعالیت در اونجاها منصرف می کنه. اما اینجا من هرگز لحن بدی ندیدم و هرچی بوده خوبی دوستانی چون شما بوده.
پاینده باشید

(پست موقت)
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Toranj ، sasan_rock ، amir2640 ، Blaze
سلام دوستان مهاجرسرا به خصوص مهاجران خانوادگی
اگه کسی می دونه که چرا در لینک زیر:
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_iv.html
که تاریخ مصاحبه در سفارت امریکا در آنکارا مشخص شده در کتگوری F4 از کیس نامبر 2004 هست تا کیس نامبر 2010 ؟؟؟؟؟!!!!!!
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-05 ساعت 14:41)volkan19831122 نوشته:  اقا کسی نیست به من کمک کنه ؟
چجوری میتونم موجودی بانک خودم رو مسلا 50000$ به جای اسپانسر استفاده کنم ؟
همسرم بیکاره و مشکل کو اسپانسر دارم .
یعنی این همه کاربر یکی قبلا این مشکل رو نداشته که برطرفش کرده باشه ؟

سلام دوست عزيز
مشكل شما رو داشتن و همه يه جوري اسپانسر پيدا كردن
تنها كسي كه اين مشكلو داره و هنوز حل نشده بنده هستم و منتظر وقت سفارتم
پستهاي قبلي بنده رو بخونيد شرح كامل اقداماتي كه انجام دادم رو نوشتم
بهم گفتن بايد افسر سفارت در مورد كيس شما نظر بده
ولي به نظرم بشدت دنبال اسپانسر باش كه مثل من كارات عقب نمونه...
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، volkan19831122
(2012-05-06 ساعت 11:15)عبدالوحید نوشته:  سلام دوستان مهاجرسرا به خصوص مهاجران خانوادگی
که تاریخ مصاحبه در سفارت امریکا در آنکارا مشخص شده در کتگوری F4 از کیس نامبر 2004 هست تا کیس نامبر 2010 ؟؟؟؟؟!!!!!!
مرسی

http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...ssing.html من فکر کنم شما باید این لینک رو چک کنید...
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Blaze ، amir2640
(2012-05-06 ساعت 17:31)samba نوشته:  با سلام
لینک زیر در مورد California service center است. اینجا جای است که درخواستهای اکثر مهاجران ایرانی در آنجا بررسی و مورد تائید قرار می گیرد و بعد از این تائید(approval) است که "پرایوریتی دیت" مفهوم پیدا می کند. در این لینک تاریخچه ای از روند کاری این مرکز را می توان مشاهده کرد.
http://www.aila.org/content/default.aspx?docid=6740

من متوجه نشدم اون تاریخی که جلوشون نوشته دقیقاً چی هست. مثلاً برای F2B که سطر آخر تو صفحه اول میشه نوشته october 1, 2010 !!!
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-06 ساعت 14:13)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2012-05-06 ساعت 11:15)عبدالوحید نوشته:  سلام دوستان مهاجرسرا به خصوص مهاجران خانوادگی
مرسی

http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...ssing.html من فکر کنم شما باید این لینک رو چک کنید...

سلام!!!!!
من که چیزی نفهمیدم!!!!!!!!!!!!!!می شه خودتون 1 توضیحی بدین چون من هم همین سوال برام پیش امد!!!!!!!!!!!!!!Sad
تمام سپاسم ازآن كسيست كه به من نيازى نداشت امافراموشم نكرد (کورش کبير)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-06 ساعت 20:29)volkan19831122 نوشته:  سلام دوست عزيز
مشكل شما رو داشتن و همه يه جوري اسپانسر پيدا كردن
....

....
چطوری میتونم باهات ارطباط برقرار کنم ؟
میتونیم تلفنی یا ان لاین صحبت کنیم ؟

سلام

دوست عزیز همین جا توی سایت مطلبو بگیم بهتره چون بدرد افرادی مثل من و شما در آینده هم خواهد خورد ان شاء...
عرض کردم پست های قبلی بنده رو بخونید ولی بهر حال

فرم ساپورت رو با درامد صفر پر کردیم و بعنوان ASSET متقاضی اصلی چون کیس همسر و ازدواجی بود خونه خودمو دادم ارزشیابی و ترجمه و دادگستری و برابری با نرخ دلار اون روز و فرستادم .

جوابی که اومد نقص مدارک بود

ما هم با استناد به قانون و مطالبی که بهمراه فرم ساپورت بود و ما خونده بودیم، جواب دادیم که میشه اموال من هم جزو ساپورت به حساب بیاد. نوشته که اموال ذینفع ( بنده) در برخی شرایط میشه به حساب بیاد. من هم ایران بودم وتنها گزینه ای که میشد استفاده کرد ، گزینه اموال یا ASSET هستش.نوشته بود که اموال ذینفع علی رغم اینکه هرجا سکونت داشته باشه می تونه به حساب بیاد. بخونید فرم راهنمای ساپورت رو،
خلاصه اونا نه تائید کردن نه رد کردن . بهر حال کیس را کامل اعلام کردن و نامه دادن نتیجه نهایی رو افسر سفارت بررسی می کنه و اعلام میکنه. یه جورایی شبیه رد کردنه البته چون نقص مدرک دادن دیگه و اون حذف نکردن و پیشنهاد دادن با کو اسپانسر جدید مدارک ارسال کنیم که ما نداریم !

از تمام کانال های غیر رسمی شنیدم همه جای دنیا بغیر ایران مال و اموال ذینفع یعنی افرادی با شرایط من و شما می تونه مورد استفاده قرار بگیره ولی ایران بعلت عدم ارتباط مستقیم و تحریم ها ، امکان پذیر نیست . بهر حال ما چاره ای نداشتیم و مجبور شدیم هنوز هم دنبال اسپانسر دارم میگردم تا روز مصاحبه !

در ضمن تمامی اقدامات بنده طبق روتین همه کیس ها انجام شده،
در عین حال برای اسپانسر بهمراه تمامی مدارک گفته شده می خوام مثل بچه های لاتاری ، از موجودی و پرینت حساب بانکی هم استفاده کنم.

تمامی مطالبی که عرض کردم کامل تر توی پست های قدیم بنده موجوده ..
اگر فقط سوال جدیدی باشه در خدمتم .

راستی صندوق پستی دوستانی که پیام میدن ، غیر فعاله و نمیشه بهشون جواب داد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، f1f ، volkan19831122 ، Toranj ، GBUSA
سلام- یک سوال دارم. عدم حضور فرد اقدام کننده در امریکا, و بودن ان در ایران به علت کهولت سن در روز مصاحبه ی ما در انکارا ایجاد اشکال میکند؟ با تشکر احسان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-05-07 ساعت 20:46)ehsan--rashed نوشته:  سلام- یک سوال دارم. عدم حضور فرد اقدام کننده در امریکا, و بودن ان در ایران به علت کهولت سن در روز مصاحبه ی ما در انکارا ایجاد اشکال میکند؟ با تشکر احسان

معمولًا از شما موقع مصاحبه می‌پرسن که پتیشنر شما الان در آمریکا هست یا نه ؟ بعضی‌ وقتا هم مدارکی میخوان که ثابت کنه پتیشنر شما الان در آمریکا است ، ولی‌ چند نفر رو هم من میشناسم که فقط به سوال کردن از اونها اکتفا کردن ، حتا ۱کی‌ از اونا به دروغ گفت که پتیشنرش آمریکاست و اونها هم گیر ندادن . انتخاب با شماست
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، frozen mind ، Blaze ، GBUSA
دوستان من یه سوال دارم، من و پدر مادرم برای مصاحبه در ماه مارچ به ابوظبی رفتیم (مهاجرت خانوادگی از طریق عمم بود) الان تو وضعیت کیس ما تو سایت ویزای پدرم رو آماده ی صدور زده برای مادرم رو هم چند روز بعد از پدرم آماده ی صدور زد ولی از من حرفی نزده این معنیش چیه؟ یعنی ردم کردن یا نه چون خانوادگی هست منم شامل هستم؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان