کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2015-08-16 ساعت 15:09)milad_magnet نوشته:  سلام به همگي ، بچه ها وقتي كه وقت مصاحبه از سفارت ميدن دقيقا چه مداركي بايد براي سفارت ارسال بشه ؟؟

سلام
توضیحات کامل :
http://travel.state.gov/content/visas/en...ments.html
و

یک سری مدارک شناسایی و یک سری ساپورت مالی.
درضمن وقت مصاحبه که داده میشه ، یعنی شما مدارک رو فرستادید و قبول کردن .
اگر مدرک دیگه ای لارم باشه توی نامه ی قبلی وقت سفارت بهتون میگن با خودتون بیارید نه اینکه بفرستید .
من برای احتیاط هرچی مدرک فرستادم ، دوباره زمان مصاحبه با خودم میبرم
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، asrainman ، alireza51
(2015-08-17 ساعت 00:57)KingNothing نوشته:  
(2015-08-16 ساعت 22:22)night dream نوشته:  سلام و وقت بخير
جسارتا يه سوال داشتم.
مي خواستم بدونم اگه سن متقاضي از ٢١ بگذره و اطلاع نديم چه عواقبي داره؟

اگر F2B باشید بعد از ۲۱ سالگی اتوماتیک حذف میشید و به مصاحبه دعوتتون نمی کنند چه بهشون اطلاع بدید چه ندید... مگر اینکه CSPA شاملتون بشه

(2015-08-17 ساعت 22:17)asrainman نوشته:  
(2015-08-17 ساعت 21:30)alisarvareharchiabi نوشته:  چرا کیس f2b شما کنسل شد؟

ما اون زمان زیاد به پرونده ها وارد نبودیم، به سفارش آقای ناصریان ازدواج کردیم اما با شناسنامه المثنی،بعد که نامه اومد واسمون کلا زد زیر همه چیز که من کی گفتم و این حرفا..

ایشون تو خیلی از برنامه هاشون این تیکه که نباید ازدواج کرد خیلی تاکید دارن عجیبه که به شما گفتن ازدواج کنید اونم همچین چیز ساده ای که ما که وکیل نیستیم هم میدونیم .
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza51
Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
(2015-08-18 ساعت 01:54)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2015-08-17 ساعت 00:57)KingNothing نوشته:  
(2015-08-16 ساعت 22:22)night dream نوشته:  سلام و وقت بخير
جسارتا يه سوال داشتم.
مي خواستم بدونم اگه سن متقاضي از ٢١ بگذره و اطلاع نديم چه عواقبي داره؟

اگر F2B باشید بعد از ۲۱ سالگی اتوماتیک حذف میشید و به مصاحبه دعوتتون نمی کنند چه بهشون اطلاع بدید چه ندید... مگر اینکه CSPA شاملتون بشه

(2015-08-17 ساعت 22:17)asrainman نوشته:  
(2015-08-17 ساعت 21:30)alisarvareharchiabi نوشته:  چرا کیس f2b شما کنسل شد؟

ما اون زمان زیاد به پرونده ها وارد نبودیم، به سفارش آقای ناصریان ازدواج کردیم اما با شناسنامه المثنی،بعد که نامه اومد واسمون کلا زد زیر همه چیز که من کی گفتم و این حرفا..

ایشون تو خیلی از برنامه هاشون این تیکه که نباید ازدواج کرد خیلی تاکید دارن عجیبه که به شما گفتن ازدواج کنید اونم همچین چیز ساده ای که ما که وکیل نیستیم هم میدونیم .
نه ايشون گفتن شما با المثني ازدواج كنيد اونا متوجه نميشن و منم كيستون رو قبول ميكنم.اما بعد كه نامه اومد كلا گفتن نه خطر داره، اين راهي بوده كه قبلا انجام ميشده اما اداره مهاجرت جلوشو گرفته !!!!
يعني در عرض 3 ماه كلا قانون اداره مهاجرتو عوض كرد ايشون
پاسخ
تشکر کنندگان: عسل.م ، battosai
(2015-08-17 ساعت 23:09)babak.n نوشته:  
(2015-08-16 ساعت 15:09)milad_magnet نوشته:  سلام به همگي ، بچه ها وقتي كه وقت مصاحبه از سفارت ميدن دقيقا چه مداركي بايد براي سفارت ارسال بشه ؟؟

سلام
توضیحات کامل :
و

اگر مدرک دیگه ای لارم باشه توی نامه ی قبلی وقت سفارت بهتون میگن با خودتون بیارید نه اینکه بفرستید .

علت اصلي كه بعضي از دوستان فكر ميكنند براي مصاحبه در آنكارا بايد مدارك ارسال شه اينه كه كساني كه لاتاري برنده شدن و يا از طريق ويزاي نامزدي ميرن بايد اين كار رو انجام بدن اما براي كيس هاي خانوادگي اصلا اين كار احتياج نيست.
پاسخ
تشکر کنندگان: واهيك آقاجاني ، hosseinkht ، babak.n ، عسل.م ، alireza51
سلام دوستان،
يه راهنمايي ميخوام. هر چي منتظرشدم كارت پايان خدمتم نيومده الان ٩ ماهه خبري نيست . منم مداركم رو هنوز نفرستادم . ديروز ايميل زدن كه اگه مدارك رو زودتر نفرستي از نوبت سفارت جا ميموني.
به نظر شما ميشه بدون كارت پايان خدمت مداركو بفرستم؟
پرونده: F3
تاريخ اپلاي: 2004 Sep
شماره كيس:***ANK201056

مصاحبه : 4Aug 2016

پاسخ
دوستان سلام .خواهش می کنم اگه کسی ds260 رو پر کرده جواب منو بده
دیروز همسرم به عنوان principle applicant فرمش ds260 رو پر کرد و ارسال کرد. اما من و دخترم که همراه ایشون بودیم فرم برامون فعال نیست کنار اسم ما نوشته follow to join اما قسمت همسرم not started زده بود که روش کلیک کرد و پر کرد و ارسال کرد ولی ما نتونتستیم . چکار کنیم؟؟؟ در صورتیکه همه اعضای خانواده باید پرکنند. خواهش می کنم بگید آیا واسه همراهان شما فعال بود همزمان یا طول کشید فعال شه.
پاسخ
(2015-08-18 ساعت 08:37)واهيك آقاجاني نوشته:  سلام دوستان،
يه راهنمايي ميخوام. هر چي منتظرشدم كارت پايان خدمتم نيومده الان ٩ ماهه خبري نيست . منم مداركم رو هنوز نفرستادم . ديروز ايميل زدن كه اگه مدارك رو زودتر نفرستي از نوبت سفارت جا ميموني.

سلام دوست عزیز
به نظر من شما یه نامه بنویسید و توضیح بدید که هنوز کارت پایان خدمتتون از اداره مربوطه در ایران به دستتون نرسیده و آن را امضا کنید و بهمراه سایر مدارکتتون ارسال کنید. اگر نامه ای یا مدرک یا رسیدی هم دال بر اقدام برای دریافت کارت پایان خدمت دارید آنرا هم ارسال نمایید. فوقش اینه که وقتی رفتید مصاحبه نقص مدرک میخورید و بعد فرصت دارید تا وقتی کارتتون اومد اقدام کنید.
به نظرم هر چه سریعتر این کار را انجام بدید تا مشکلی برای ویزاتون پیش نیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: واهيك آقاجاني ، عسل.م ، alireza51
(2015-08-18 ساعت 10:39)hosseinkht نوشته:  

سلام دوست عزیز
به نظر من شما یه نامه بنویسید و توضیح بدید که هنوز کارت پایان خدمتتون از اداره مربوطه در ایران به دستتون نرسیده و آن را امضا کنید و بهمراه سایر مدارکتتون ارسال کنید. اگر نامه ای یا مدرک یا رسیدی هم دال بر اقدام برای دریافت کارت پایان خدمت دارید آنرا هم ارسال نمایید. فوقش اینه که وقتی رفتید مصاحبه نقص مدرک میخورید و بعد فرصت دارید تا وقتی کارتتون اومد اقدام کنید.
خيلي ممنون دوست عزيز از راهنمايي خوبت . رسيد رو ميدم ترجمه همراه مدارك ميفرستم.
پرونده: F3
تاريخ اپلاي: 2004 Sep
شماره كيس:***ANK201056

مصاحبه : 4Aug 2016

پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، alireza51
(2015-08-18 ساعت 02:15)milad_magnet نوشته:  
(2015-08-17 ساعت 23:09)babak.n نوشته:  [quote='milad_magnet' pid='648224' dateline='1439721568']

مرسي بابك عزيز از راهنماييت ممنونم ، چه مدتي بعد از كارنت شدنت از سفارت نامه زدن كه اين مدارك را ارسال كني

معمولا یا یک ماه قبلش با بعدش . اون حوالی
بهتون با ایمیل و مکاتبات اطلاع میدن تک تک مراحل رو . فرستادن دیگه مراحل آخر میشه
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman ، alireza51
(2015-08-18 ساعت 10:47)واهيك آقاجاني نوشته:  
(2015-08-18 ساعت 10:39)hosseinkht نوشته:  

سلام دوست عزیز
خيلي ممنون دوست عزيز از راهنمايي خوبت . رسيد رو ميدم ترجمه همراه مدارك ميفرستم.

خواهش میکنم واهاک عزیز
اینکه رسیدی دارید که ترجمش کنید و بفرستید خیلی خوبه.
بنظرم با این حال اگه نامه توضیحی رو هم همراه اون بفرستید بهتره.
پاسخ
تشکر کنندگان: واهيك آقاجاني ، alireza51
با سلام.من جواب ویزای پدرم که عموم براش اقدام کرده بود تو مارچ اومد.
همین چند روز پیش متوجه شدم قانون CSPA شامل من هم میشه.یعنی با این که بالای 21 هستم می تونم باهاشون برم.
تا امروز که آخرای مرداد ماه است تازه fee 325$ برای فرم ds-260 رو پرداخت کردم و می خوایم فرم های خودم و پدر مادرم رو پر کنم.
چند تا سوال داشتم اگه یکم طولانی میشه عذر می خوام ولی اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم ارهنمایی کنه :

1)بعد از پر کردن فرمDS-260 تا زمان مصاحبه تو انکارا حدودا چقدر طول می کشه

2)حدود مدت زمان که پاتو میزاری تو آنکارا تا بری آزمایش بدی و مصاحبه بدی و منتظر FBI CHECK بشی تا ویزات با موفقیت برات پست بشه دم هتلت چند روز طول میکشه

سوال سوم که مهم ترین سوالمه

3)ما قصد داریم از ترکیه مستقیم بریم آمریکا چون من سربازی نرفتم و هنوز معافعیت تحصیلی دارم که می تونم باهاش 20 روز از کشور خارج شم.این مورد توی صدور ویزا تاثیر داره یا نه.
یا اصولا مدرک نظام وظیفه جزو مدارکی هست که سفارت بخواد یا نه و ممکنه توی صدور PERMANENT VISA من مشکلی ایجاد کنه.یا موقعی که ویزا صادر شد تو خواستم بلیط بلیط بگیریم از ترکیه برم آمریکا روی این مجوز 20 روزه پاسپورت گیری ایجاد بشه.یا مسئولای فرودگاه ترکیه براشون ویزای آمریکایی که تو پاسپورت خورده اهمیت داره..

با سپاس
پاسخ
(2015-08-21 ساعت 12:53)alibabax نوشته:  با سلام.من جواب ویزای پدرم که عموم براش اقدام کرده بود تو مارچ اومد.
همین چند روز پیش متوجه شدم قانون CSPA شامل من هم میشه.یعنی با این که بالای 21 هستم می تونم باهاشون برم.
تا امروز که آخرای مرداد ماه است تازه fee 325$ برای فرم ds-260 رو پرداخت کردم و می خوایم فرم های خودم و پدر مادرم رو پر کنم.
چند تا سوال داشتم اگه یکم طولانی میشه عذر می خوام ولی اگه کسی اطلاعی داره ممنون میشم ارهنمایی کنه :

۱)بعد از پر کردن فرمDS-260 تا زمان مصاحبه تو انکارا حدودا چقدر طول می کشه

۲)حدود مدت زمان که پاتو میزاری تو آنکارا تا بری آزمایش بدی و مصاحبه بدی و منتظر FBI CHECK بشی تا ویزات با موفقیت برات پست بشه دم هتلت چند روز طول میکشه

۳)ما قصد داریم از ترکیه مستقیم بریم آمریکا چون من سربازی نرفتم و هنوز معافعیت تحصیلی دارم که می تونم باهاش 20 روز از کشور خارج شم.این مورد توی صدور ویزا تاثیر داره یا نه.
یا اصولا مدرک نظام وظیفه جزو مدارکی هست که سفارت بخواد یا نه و ممکنه توی صدور PERMANENT VISA من مشکلی ایجاد کنه.یا موقعی که ویزا صادر شد تو خواستم بلیط بلیط بگیریم از ترکیه برم آمریکا روی این مجوز 20 روزه پاسپورت گیری ایجاد بشه.یا مسئولای فرودگاه ترکیه براشون ویزای آمریکایی که تو پاسپورت خورده اهمیت داره..

با سپاس

سلام

1 بستگی به تاریخ pd شما داره و باید صبر کنید تا اگه هنوز کارنت نشدید کارنت شید .

2 اگر یک ضرب ویزاتونو بگیرید بین حدودا 4 روز تا 8 روز بعدش ویزاتون امادست ولی اگر fbi check بخورید حداقل یک ماه تا برخی موارد نزدیک به یک سال طول میکشه تا ویزا بدن ولی معمولا حدود چند ماه بیشتر طول نمیکشه

3 شما با اون باسپورت تا وقتی انقضا داره همه جا میتونید برید و هیچ کجا ازتون ایراد نمیگیرن و حتی اگه ببینند که وثیقه گذاشتید و اومدید باعث میشه که در اکثر مواقع بهتون ویزای یکضرب بدن .ولی اگر برگردید ایران ممکنه دچار مشکل بشید ...( فقط یادتون نره که فیش پرداختی برای وثیقتونو ترجمه و کپی برابر با اصل کنید و با خودتون ببرید تا اگه خواستن نشونشون بدید )

میشه بگید شما از کجا متوجه شدید که شامل cspa شدید ؟ واینکه ایا کاره خاصی در این مورد انجام دادید تا اسمتون به لیست اضاف بشه ؟

چون که تا اونجایی که من میدونم باید کارنت شده باشید تا cspa شاملتون بشه .....
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: alibabax ، alireza51
(2015-08-22 ساعت 21:35)amir2640 نوشته:  
(2015-08-21 ساعت 12:53)alibabax نوشته:  با سلام.من جواب ویزای پدرم که عموم براش اقدام کرده بود تو مارچ اومد.

۲)حدود مدت زمان که پاتو میزاری تو آنکارا تا بری آزمایش بدی و مصاحبه بدی و منتظر FBI CHECK بشی تا ویزات با موفقیت برات پست بشه دم هتلت چند روز طول میکشه

۳)ما قصد داریم از ترکیه مستقیم بریم آمریکا چون من سربازی نرفتم و هنوز معافعیت تحصیلی دارم که می تونم باهاش 20 روز از کشور خارج شم.این مورد توی صدور ویزا تاثیر داره یا نه.

با سپاس

سلام

۱ بستگی به تاریخ pd شما داره و باید صبر کنید تا گه کارنت نشدید کارنت شید .

۲ اگر یک ضرب ویزاتونو بگیرید بین حدودا ۴ روز تا ۸ روز بعدش ویزاتون امادست ولی اگر fbi check بخورید حداقل یک ماه تا برخی موارد نزدیک به یک سال طول میکشه تا ویزا بدن ولی معمولا حدود چن ماه بیشتر طول نمیکشه

۳ شما با اون باسپورت تا وقتی انقضا داره همه جا میتونید برید و هیچایوایدر هیچ کجا ازتون ایراد نمیگیره و حتی این که وثیقه گذاشتیدو اومدید باعث میشه که در اکثر مواقع بهتون ویزای یکضرب بدن .ولی اگر برگردید ایران ممکنه دچار مشکل بشید ...

میشه بگید شما از کجا متوجه شدید که شامل cspa شدید ؟ واینکه ایا کاره خاصی در این مورد انجام دادید تا اسمتون به لیست اضاف بشه ؟
چون که تا اونجایی که من میدونم باید کارنت شده باشی تا cspa شاملتون بشه .....

اگر NVC حدس بزنه CSPA شامل حال شما میشه، شما رو هم به سفارت دعوت میکنه...
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: alibabax ، alireza51
(2015-08-22 ساعت 21:35)amir2640 نوشته:  

با سپاس

سلام

۱ بستگی به تاریخ pd شما داره و باید صبر کنید تا اگه هنوز کارنت نشدید کارنت شید .

۲ اگر یک ضرب ویزاتونو بگیرید بین حدودا ۴ روز تا ۸ روز بعدش ویزاتون امادست ولی اگر fbi check بخورید حداقل یک ماه تا برخی موارد نزدیک به یک سال طول میکشه تا ویزا بدن ولی معمولا حدود چند ماه بیشتر طول نمیکشه

۳ شما با اون باسپورت تا وقتی انقضا داره همه جا میتونید برید و هیچ کجا ازتون ایراد نمیگیرن و حتی اگه ببینند که وثیقه گذاشتید و اومدید باعث میشه که در اکثر مواقع بهتون ویزای یکضرب بدن .ولی اگر برگردید ایران ممکنه دچار مشکل بشید ...( فقط یادتون نره که فیش پرداختی برای وثیقتونو ترجمه و کپی برابر با اصل کنید و با خودتون ببرید تا اگه خواستن نشونشون بدید )

چون که تا اونجایی که من میدونم باید کارنت شده باشید تا cspa شاملتون بشه .....

از این لینکمحاسبه cspa
می تونید تاریخ های مختلف فرایند ویزا رو بزنید تا ببینید cspa شاملتون می شه یا نه..
منظورتونو از تاریخ pd و کارنت شدن نفهمیدم..راستش برام خیلی مهمه بعد از ds-260 کی نامه زمان مصاحبه اعلام بهم میشه..یه جورایی قصه مرگ و زندگیمه..من اینجا فوق لیسانس می خونم الان دفاعمو انجام ندادم.تا ببینم کی زمان مصاحبم میشه..یه تخمین خوب هم بهم بدین..کافیه..من می خوام از معافیت تحصیلیم تا زمان اومدن اینترویو استفاده کنم.بعدش که اومد برم دفاع کنم.پاشم بیام.آنکارا از اونجا هم آمریکا..می دونید..می خوام وقتی اومدم آنکارا دیگه برنگردم تهران..وایستم تا ویزام بیاد و برم.Rolleyes
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان