کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
مرسی دوستان گرامی.
از پاسخ های شما به نظر میرسه که فعلا نمیشه کاری کرد و من تا 21 ساله شدن دخترم باید منتظر بمونم.
البته من در سایت خودشان خواندم که برای فایل کردن درخواست ویزا محدودیت سنی وجود نداره ولی اسپانسر بایستی سن 18 سال را برای امضا کردن affidavit of support داشته باشد. ( چه citizen باشه, چه LPR)
دوستان،برای درخواست ویزای توریستی از کجا باید استارت بزنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza51
(2015-08-25 ساعت 14:52)HelenKM نوشته:  مرسی دوستان گرامی.
از پاسخ های شما به نظر میرسه که فعلا نمیشه کاری کرد و من تا 21 ساله شدن دخترم باید منتظر بمونم.
البته من در سایت خودشان خواندم که برای فایل کردن درخواست ویزا محدودیت سنی وجود نداره ولی اسپانسر بایستی سن 18 سال را برای امضا کردن affidavit of support داشته باشد. ( چه citizen باشه, چه LPR)
دوستان،برای درخواست ویزای توریستی از کجا باید استارت بزنم؟

دوست عزیز
به انجمن "ویزاهای غیر مهاجرتی آمریکا" سایت مراجعه کنید. اطلاعات مورد نظرتون را پیدا خواهید نمود.
پاسخ
دوستان سلام یه سئوال
کیسی هست که سال 2003 واسه خود اپلیکنت از طریق کتگوری f4 اقدام شده . سال 2010 شخص که دیگه متاهل شده و دارای فرزنده طی تماس با اداره مهاجرت .میگه می خوام زن و بچم هم وارد فایل من بشند اونها هم می گن خوب ترجمه ازدواج و بچه و پاسپورت وووو واسه ما ایمیل کن ایشان هم ایمیل می کنه .اونها هم تو یه ایمیل دیگه جواب می دن ماشکلی وجود نداره و ما زن و بچه شما را وارد فایلتون کردیم .حالا چند ماه دیگه تازه این فایل باید کارنت شه .اما نامه ولکام ان وی سی اومده و اسم زن و بچه این فرد هم تو فایل هست . حتی رسید 325 دلار هم واسه هر سه اتشون موجوده .ولی فرم دی اس 260 فقط واسه اقا فعال شده و واسه زن و بچش نوشتن follow to join (یعنی هروقت اقا گرین کارت گرفت تازه باید واسه زن و بچش اقدام کنه) حالا به نظرتون nvc اشتباه کرده که فایل ds260 رو فعال نکرده یا اون اقا باید 5 سال پیش فرم خاص دیگری هم پر می کرد؟؟؟؟ ممنون می شم پاسخ بدین.
پاسخ
(2015-08-25 ساعت 14:00)m_vaziran نوشته:  دوستان ميخواستم بدونم كل هزينه هايي كه بازاي هر نفر از اعضا خانواده به NVC پرداخت بشه چقدره ؟البته در بعضي فرومها ديدم كه صحبت از دو عدد ٣٢٥ و ١٢٠ دلار ميشه ولي نفهميدم كه كدوم يكيشه يا هر دو تا شه !!

دوست عزیز اول یک 120 دلار پرداخت می شه وقتی تایید شده اینویس325 دلار به ازای هر نفر از اعضای خانواده

دوستان سلام یه سئوال
کیسی هست که سال 2003 واسه خود اپلیکنت از طریق کتگوری f4 اقدام شده . سال 2010 شخص که دیگه متاهل شده و دارای فرزنده طی تماس با اداره مهاجرت .میگه می خوام زن و بچم هم وارد فایل من بشند اونها هم می گن خوب ترجمه ازدواج و بچه و پاسپورت وووو واسه ما ایمیل کن ایشان هم ایمیل می کنه .اونها هم تو یه ایمیل دیگه جواب می دن ماشکلی وجود نداره و ما زن و بچه شما را وارد فایلتون کردیم .حالا چند ماه دیگه تازه این فایل باید کارنت شه .اما نامه ولکام ان وی سی اومده و اسم زن و بچه این فرد هم تو فایل هست . حتی رسید 325 دلار هم واسه هر سه اتشون موجوده .ولی فرم دی اس 260 فقط واسه اقا فعال شده و واسه زن و بچش نوشتن follow to join (یعنی هروقت اقا گرین کارت گرفت تازه باید واسه زن و بچش اقدام کنه) حالا به نظرتون nvc اشتباه کرده که فایل ds260 رو فعال نکرده یا اون اقا باید ۵ سال پیش فرم خاص دیگری هم پر می کرد؟؟؟؟ ممنون می شم پاسخ بدین.
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، alireza51
(2015-08-26 ساعت 10:54)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام یه سئوال
کیسی هست که سال 2003 واسه خود اپلیکنت از طریق کتگوری f4 اقدام شده . سال 2010 شخص که دیگه متاهل شده و دارای فرزنده طی تماس با اداره مهاجرت .میگه می خوام زن و بچم هم وارد فایل من بشند اونها هم می گن خوب ترجمه ازدواج و بچه و پاسپورت وووو واسه ما ایمیل کن ایشان هم ایمیل می کنه .اونها هم تو یه ایمیل دیگه جواب می دن ماشکلی وجود نداره و ما زن و بچه شما را وارد فایلتون کردیم .حالا چند ماه دیگه تازه این فایل باید کارنت شه .اما نامه ولکام ان وی سی اومده و اسم زن و بچه این فرد هم تو فایل هست . حتی رسید 325 دلار هم واسه هر سه اتشون موجوده .ولی فرم دی اس 260 فقط واسه اقا فعال شده و واسه زن و بچش نوشتن follow to join (یعنی هروقت اقا گرین کارت گرفت تازه باید واسه زن و بچش اقدام کنه) حالا به نظرتون nvc اشتباه کرده که فایل ds260 رو فعال نکرده یا اون اقا باید ۵ سال پیش فرم خاص دیگری هم پر می کرد؟؟؟؟ ممنون می شم پاسخ بدین.
قاعدتا باید برای همه ی اعضا ds 260 رو پر کرد ضمن اینکه در F4 خانواده اتوماتیک در پرونده قرار میگیرند .

ببخشید . این follow to join رو کی اینطوری معنی کرده ؟
بعید میدونم این معتی رو بده . بهتره به NVC زنگ بزنید
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
(2015-08-26 ساعت 16:41)babak.n نوشته:  
(2015-08-26 ساعت 10:54)مهسا20132013 نوشته:  دوستان سلام یه سئوال
قاعدتا باید برای همه ی اعضا ds 260 رو پر کرد ضمن اینکه در F4 خانواده اتوماتیک در پرونده قرار میگیرند .

ببخشید . این follow to join رو کی اینطوری معنی کرده ؟
بعید میدونم این معتی رو بده . بهتره به NVC زنگ بزنید
من دقيقا كيس مثل شما بود يعنى من هم ازدواج كدوم و فرزند و همسرم را وارد كيسم كردم اما بخاطر اينكه پول كامل هم
براى خودم و همسرم و فرزندم دادم فرم 260 را هم تونستم براى 3 نفرمون پر كنم و مشكلى نبود و زمان مصاحبه كه فروردين بود رفتم و سه نفرى ويزاى يكضرب گرفتيم فكر نكنم شما مشكلى داشته باشيد فقط فرم 260 را درست پر كنيد
پاسخ
سلام
من سيتيزن هستم. براي پدر و مادرم تقاضاي گرين كارد كردم. ١٤ جولاي ٢٠١٥ كيس نامبر گرفتن. چقدر طول ميكشه كه دعوت بشن برا مصاحبه. شنيدم ٦-٧ ماهه هست؟ چون بايد از لحاظ مالي اماده بشن. اگه بهم بگيدًممنون ميشم
پاسخ
سلام دوستان.
برادر سیتی زن من برا پدرو مادرم اقدام کرده و الان سوالم اینه که ترجمه مدارک با مهر مترجم رسمی قابل قبول هست یا باید تاییدیه دادگستری هم داشته باشند. ممنون
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
پاسخ
(2015-08-26 ساعت 11:25)مهسا20132013 نوشته:  
(2015-08-25 ساعت 14:00)m_vaziran نوشته:  دوستان ميخواستم بدونم كل هزينه هايي كه بازاي هر نفر از اعضا خانواده به NVC پرداخت بشه چقدره ؟البته در بعضي فرومها ديدم كه صحبت از دو عدد ٣٢٥ و ١٢٠ دلار ميشه ولي نفهميدم كه كدوم يكيشه يا هر دو تا شه !!

دوست عزیز اول یک 120 دلار پرداخت می شه وقتی تایید شده اینویس325 دلار به ازای هر نفر از اعضای خانواده

دوستان سلام یه سئوال
ممنون دوست عزيز اگه ممكنه بفرماييد هزينه هاي مديكال براي هر نفر از يه خانواده ٤ نفره كه بچه ها ١٧ و ٧ ساله باشند چقدره ؟
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: واهيك آقاجاني ، alireza51
(2015-08-27 ساعت 13:35)m.ghoreishi نوشته:  سلام دوستان.
برادر سیتی زن من برا پدرو مادرم اقدام کرده و الان سوالم اینه که ترجمه مدارک با مهر مترجم رسمی قابل قبول هست یا باید تاییدیه دادگستری هم داشته باشند. ممنون

مهر دادگستري هم ميخواد. البته كپي مدارك رو بايد بفرستيد نه اصل ترجمه ها رو
پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، alireza51
سلام و خسته نباشيد به همگى
وقتى براى اولين بار فرم ds-260 براى ما باز شد، اسم دخترم كه سنش بالاى ٢١ است از پرونده حذف شده بود، اما دو روز پيش ايميلى از nvc دريافت كرديم مبنى بر اينكه دخترم دوباره به پرونده اضافه شده و بايد ٣٢٥ دلار را پرداخت كنيم تا براى او هم فرم باز شود. سوال من اينه كه با توجه به اين شرايط آيا باز هم ممكنه در سفارت از سنش ايراد بگيرند يا اينكه پر كردن فرم ds-260 به اين معنيه كه ديگه به صورت قطعى به پرونده ما اضافه شده و حتما ميتونه با ما مهاجرت كنه؟
در ضمن پرونده ما كتگورى F4 با pd ١٦ سپتامبر ٢٠٠٢ است.
باتشكر

کتگوری F4
تعداد اعضای پرونده 3
pd: Sep 2002
تاريخ مصاحبه Dec 18 2015
نتيجه  2 نفر یک ضرب، 1 نفر AP
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، alireza51 ، alireza88
(2015-08-29 ساعت 11:24)Nilo_o نوشته:  سلام و خسته نباشيد به همگى
وقتى براى اولين بار فرم ds-260 براى ما باز شد، اسم دخترم كه سنش بالاى ٢١ است از پرونده حذف شده بود، اما دو روز پيش ايميلى از nvc دريافت كرديم مبنى بر اينكه دخترم دوباره به پرونده اضافه شده و بايد ٣٢٥ دلار را پرداخت كنيم تا براى او هم فرم باز شود. سوال من اينه كه با توجه به اين شرايط آيا باز هم ممكنه در سفارت از سنش ايراد بگيرند يا اينكه پر كردن فرم ds-260 به اين معنيه كه ديگه به صورت قطعى به پرونده ما اضافه شده و حتما ميتونه با ما مهاجرت كنه؟
باتشكر

اگر دختر شما حدود 21 ساله باشه به احتمال زیاد CSPA شامل حالشون شده اما تشخیص نهایی با آفیسر در سفارت هست... هیچ چیزی تضمین نشده و دعوت به مصاحبه به معنی حق داشتن گرین کارت نیست.
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman ، babak.n ، alireza51
باتشكر
به نظرم چو ن nvc هست که تصمیم می گیره الان طبق گفتشون پوول رو واریز کنید .وقتی مراحل انجام شه فقط مصاحبتون تو سفارته . که اون رو هم nvc خودش از سفارت خواسته و دلایل سن و... به سفارت مربوط نیست . موفق باشید . شانس و از دخترتون نگیرید

پاسخ
(2015-08-29 ساعت 13:03)مهسا20132013 نوشته:  
باتشكر
به نظرم چو ن nvc هست که تصمیم می گیره الان طبق گفتشون پوول رو واریز کنید .وقتی مراحل انجام شه فقط مصاحبتون تو سفارته . که اون رو هم nvc خودش از سفارت خواسته و دلایل سن و... به سفارت مربوط نیست . موفق باشید . شانس و از دخترتون نگیرید

از اینکه این فرصت رو نباید از دست داد شکی نیست و به احتمال زیاد طبق محاسبه CSPA دختر شما میتونه وارد آمریکا بشه (می تونید خودتون حساب کنید) ولی چنین چیزی ربطی به علایق سفارت یا NVC یا هیچ فردی نداره بلکه ملاک همیشه متن قانون هست.

در شرایط برابر و جاهایی که تصمیم گیری شخصی تعیین کننده هست (مثل DOMICILE, ADMIN PROCESSING در ویزاهای مهاجرتی و APPROVAL/REJECTION در ویزاهای غیر مهاجرتی) نقش سفارت بسیار پر رنگ هست و ملاک عمله.

مطابق قانون آمریکا، در چنین شرایطی بالاترین قدرت تصمیم گیری رو آفیسر سفارت و مامور ایمیگریشن مرزی دارند و هیچ کسی نمیتونه تصمیم اونها رو به چالش بکشه.
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman ، babak.n ، alireza51
(2015-08-29 ساعت 13:18)KingNothing نوشته:  
(2015-08-29 ساعت 13:03)مهسا20132013 نوشته:  
باتشكر

از اینکه این فرصت رو نباید از دست داد شکی نیست و به احتمال زیاد طبق محاسبه CSPA دختر شما میتونه وارد آمریکا بشه (می تونید خودتون حساب کنید) ولی چنین چیزی ربطی به علایق سفارت یا NVC یا هیچ فردی نداره بلکه ملاک همیشه متن قانون هست.

در شرایط برابر و جاهایی که تصمیم گیری شخصی تعیین کننده هست (مثل DOMICILE, ADMIN PROCESSING در ویزاهای مهاجرتی و APPROVAL/REJECTION در ویزاهای غیر مهاجرتی) نقش سفارت بسیار پر رنگ هست و ملاک عمله.

مطابق قانون آمریکا، در چنین شرایطی بالاترین قدرت تصمیم گیری رو آفیسر سفارت و مامور ایمیگریشن مرزی دارند و هیچ کسی نمیتونه تصمیم اونها رو به چالش بکشه.
آقای کینگ
از اطلاعات دقیق شما سپاسگزارم بنده نظر خودم را گفتم . چون واسه پرونده خودم یه مشکلی پیش اومد که با nvc تماس گرفتیم و یه جواب اینطوری گرفتم .
پاسخ
تشکر کنندگان: KingNothing ، battosai ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان