کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
خيلى ممنون از هر دو بزرگوار! بله پتيشنر ما بلافاصله پول رو واريز كردن و الان منتظريم تا فرم باز شه. اين سوال رو از اين جهت مطرح كردم كه بالاخره ما ميتونيم يه نفس راحت بكشيم يا نه، ولى انگار تا بعد از مصاحبه از اين خبرا نيست[emoji17][emoji53]
يك سوال ديگه اين كه تاريخ مصاحبه در محاسبه CSPA لحاظ ميشه يا تاريخ كارنت شدن؟
ممنون Smile

کتگوری F4
تعداد اعضای پرونده 3
pd: Sep 2002
تاريخ مصاحبه Dec 18 2015
نتيجه  2 نفر یک ضرب، 1 نفر AP
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza51
(2015-08-30 ساعت 12:22)Nilo_o نوشته:  خيلى ممنون از هر دو بزرگوار! بله پتيشنر ما بلافاصله پول رو واريز كردن و الان منتظريم تا فرم باز شه. اين سوال رو از اين جهت مطرح كردم كه بالاخره ما ميتونيم يه نفس راحت بكشيم يا نه، ولى انگار تا بعد از مصاحبه از اين خبرا نيست[emoji17][emoji53]
يك سوال ديگه اين كه تاريخ مصاحبه در محاسبه CSPA لحاظ ميشه يا تاريخ كارنت شدن؟
ممنون Smile

به نظر میاد PD باید ملاک باشه هرچند این تفاوت نباید بیشتر از 2-3 ماه حداکثر باشه ولی خب اینهم تعیین کنندست. بهتره این موضوع رو از وکیل بپرسید. چون مبهم هست.

متن قانون میگه:

The date of visa availability means the first day of the first month a visa in the appropriate category was listed as available in the Department of State’s visa bulletin or the date the visa petition was approved, whichever is later.

و معمولا تاریخ Availability ویزا همون تاریخ کارنت شدن هست اما به طور دقیق نمیشه از اون اطلاع پیدا کرد مگر پرسنل ایمیگریشن. به همون دلیل هست که استثناهایی مثل عقب گرد هم پیش میاد.

تا اونجایی که من میدونم: تاریخ همون PD یا به قول شما کارنت شدن ... مگر اینکه شانس باهاتون اصلا یار نباشه!!
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman ، milad_magnet ، alireza51
دوستان من 2تا سوال دارم:
من 2005 واسم تقاضاي f4 شده، الان يه درخواست دانشجويي دادم و قول پذيرش و فاند رو گرفتم،و ميدونم هم كه سفارت به احتمال زياد بهم ويزاي دانشجويي نميده بخاطر f4.اما ميخوام شانسم رو امتحان كنم.
حالا سوالم اينه كه:
1- فكر ميكنيد در صورت ريجكت شدن، چقدر شانس اينو دارم كه با آفيسر صحبت كنم و راضيش كنم كه زمان كارنت شدنم نزديكه(مثلا 2 سال آينده) و اين احتمال قاچاقي موندم من رو بعد تحصيل صفر ميكنه و از اين صحبت ها.
2- اگه ريجكت شم آيا سابقه بدي براي f4 محسوب نميشه؟ مثلا بعد آفيسر بگه چرا اون زمان ريجكت شدي و كليرنسم رو طولاني كنه يا ويزاي f4 رو با مشكل مواجه كنه؟

خيلي ازتون ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman ، alireza51
(2015-09-01 ساعت 09:30)عسل.م نوشته:  دوستان من ۲تا سوال دارم:
من 2005 واسم تقاضاي f4 شده، الان يه درخواست دانشجويي دادم و قول پذيرش و فاند رو گرفتم،و ميدونم هم كه سفارت به احتمال زياد بهم ويزاي دانشجويي نميده بخاطر f4.اما ميخوام شانسم رو امتحان كنم.
حالا سوالم اينه كه:
۱- فكر ميكنيد در صورت ريجكت شدن، چقدر شانس اينو دارم كه با آفيسر صحبت كنم و راضيش كنم كه زمان كارنت شدنم نزديكه(مثلا ۲ سال آينده) و اين احتمال قاچاقي موندم من رو بعد تحصيل صفر ميكنه و از اين صحبت ها.
۲- اگه ريجكت شم آيا سابقه بدي براي f4 محسوب نميشه؟ مثلا بعد آفيسر بگه چرا اون زمان ريجكت شدي و كليرنسم رو طولاني كنه يا ويزاي f4 رو با مشكل مواجه كنه؟

خيلي ازتون ممنونم

سلام دوست گرامی .
1- وقتی ریجکت شدید دیگه صحبتی نمیمونه که با آفیسر بکنین . قبلش باید صحبتهاتون رو بکنین
من هم 2 سال مونده بود به کارنت شدنم و همین حرف شما رو دقیقا زدم و ریجکت شدم . اما فرقم با شما این بود که F2B بودم . پس خوبه و تشویقتون میکنم که حتما شانستون رو امنتحان کنید. این کاملا به نظر مصاحبه کننده بستگی داره . با دید 50-50 برید
2- سابقه حتما حساب میشه . در فرم DS260 سوالی هست که آیا قبلا اقدام کردید برای ویزا یا نه . از اونجایی که باید راستش رو نوشت، شما بله رو انتخاب میکنید و نتیجش رو هم باید توضیح بدید ضمن اینکه در سیستمشون ثبت شده اما اینکه مثبت محصوب میشه یا منفی ، خدا میدونه . به شخصه بعید میدونم منفی باشه . شما یک درخواستی دادید، کار خلاف قانونی که انجام ندادید.
رویه ی کلیرینس رو هم که .... هیچ کس نمیدونه چی میشه

موفق باشید
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: milad_magnet ، KingNothing ، asrainman ، عسل.م ، hosseinkht ، alireza51
(2015-09-01 ساعت 10:25)babak.n نوشته:  
حالا سوالم اينه كه:
۱- فكر ميكنيد در صورت ريجكت شدن، چقدر شانس اينو دارم كه با آفيسر صحبت كنم و راضيش كنم كه زمان كارنت شدنم نزديكه(مثلا ۲ سال آينده) و اين احتمال قاچاقي موندم من رو بعد تحصيل صفر ميكنه و از اين صحبت ها.
۲- اگه ريجكت شم آيا سابقه بدي براي f4 محسوب نميشه؟ مثلا بعد آفيسر بگه چرا اون زمان ريجكت شدي و كليرنسم رو طولاني كنه يا ويزاي f4 رو با مشكل مواجه كنه؟

خيلي ازتون ممنونم

سلام دوست گرامی .
۱- وقتی ریجکت شدید دیگه صحبتی نمیمونه که با آفیسر بکنین . قبلش باید صحبتهاتون رو بکنین
من هم ۲ سال مونده بود به کارنت شدنم و همین حرف شما رو دقیقا زدم و ریجکت شدم . اما فرقم با شما این بود که F2B بودم . پس خوبه و تشویقتون میکنم که حتما شانستون رو امنتحان کنید. این کاملا به نظر مصاحبه کننده بستگی داره . با دید 50-50 برید
۲- سابقه حتما حساب میشه . در فرم DS260 سوالی هست که آیا قبلا اقدام کردید برای ویزا یا نه . از اونجایی که باید راستش رو نوشت، شما بله رو انتخاب میکنید و نتیجش رو هم باید توضیح بدید ضمن اینکه در سیستمشون ثبت شده اما اینکه مثبت محصوب میشه یا منفی ، خدا میدونه . به شخصه بعید میدونم منفی باشه . شما یک درخواستی دادید، کار خلاف قانونی که انجام ندادید.
رویه ی کلیرینس رو هم که .... هیچایواینمیدونه چی میشه

موفق باشید

تجربه نشون داده ریجکت شدن ویزای توریستی (دیداری) تاثیری نداره به شرطی که اعلام کنی من خودم 2005 ریجکت شدم همون طور که بابک گفت در فرم DS-260 توضیح دادم راجع به این موضوع , چند نفرم که الان گرین کارت دارن میشناسم قبلا ریجکت شدن ولی مشکلی نبود و ویزای مهاجرتی برای گرین کارت گرفتن .
Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: KingNothing ، asrainman ، عسل.م ، babak.n ، alireza51
(2015-09-01 ساعت 11:22)milad_magnet نوشته:  
(2015-09-01 ساعت 10:25)babak.n نوشته:  
حالا سوالم اينه كه:

خيلي ازتون ممنونم

سلام دوست گرامی .
۱- وقتی ریجکت شدید دیگه صحبتی نمیمونه که با آفیسر بکنین . قبلش باید صحبتهاتون رو بکنین
من هم ۲ سال مونده بود به کارنت شدنم و همین حرف شما رو دقیقا زدم و ریجکت شدم . اما فرقم با شما این بود که F2B بودم . پس خوبه و تشویقتون میکنم که حتما شانستون رو امنتحان کنید.

موفق باشید

تجربه نشون داده ریجکت شدن ویزای توریستی (دیداری) تاثیری نداره به شرطی که اعلام کنی من خودم 2005 ریجکت شدم همون طور که بابک گفت در فرم DS-260 توضیح دادم راجع به این موضوع , چند نفرم که الان گرین کارت دارن میشناسم قبلا ریجکت شدن ولی مشکلی نبود و ویزای مهاجرتی برای گرین کارت گرفتن .
درود به ميلاد و بابك عزيز و ممنون بابت پاسخ كاملتون.
بابك جان شما از چه سفارتي ريجكت شديد و آيا اين سه سفارت تفاوت يا تاثيري در ريجكت شدن يا ويزا گرفتن دارند؟
پاسخ

[/quote]

[/quote]
درود به ميلاد و بابك عزيز و ممنون بابت پاسخ كاملتون.
بابك جان شما از چه سفارتي ريجكت شديد و آيا اين سه سفارت تفاوت يا تاثيري در ريجكت شدن يا ويزا گرفتن دارند؟
[/quote]

من از آنکارا - درصورتی که همه اونزمان میگفتن آنکارا راحت تر ویزا میده .
خیر - هیچ تاثیر و تفاوتی ندارن. این رو مطمعن باشید و حرف کسی رو هم قبول نکنید .
من به چشم خودم هم برخورد آنکارا رو دیدم هم دبی رو
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: milad_magnet ، asrainman ، عسل.م ، alireza51
با سلام
آیا داشتن بیمه و ID card , Driving license و Tax return ۲۰۱۴ وحساب بانکی
برای نشان دادن Domicile کافی است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amirsalehish ، alireza51
(2015-09-07 ساعت 19:28)kianb نوشته:  با سلام
آیا داشتن بیمه و ID card , Driving license و Tax return ۲۰۱۴ وحساب بانکی
برای نشان دادن Domicile کافی است؟

سوال سختیه... میگن اجاره نامه و قبض پرداخت آب برق تلفن و ... هم کمک میکنه...
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
سلام دوستان
من agent رو مشخص کردم و ۱۲۰ دلار رو پرداخت کردم منتها در سایت ceac نوشته که باید supporting documents رو بفرستم در صورتی که در سایت خود nvc نوشته که حتما در یک پکیج supporting documents و civil documents رو بفرستیم اون هم بعد از تکمیل فرم ۲۶۰.حالا به نظر شما بفرستم یا وایسم بعد از تکمیل بفرستم.دوستان قدیمی چیکار کردن؟سوال دیگر هم این که چون petitionor ما تازه چند ماه هست که مشغول به کار شده نیاز به جوینت اسپانسر داریم.مدارک جوینت اسپانسر هم باید با مدارک اسپانسرمون بفرستیم یا صبر کنیم درخواست کنن اون موقع بفرستیم؟
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: Nov. 2003
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ دریافت NVC Welcome letter: آگوست ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-261 و پرداخت ۱۲۰ دلار: دوم سپتامبر ۲۰۱۵
تاریخ ارسال مدارک : ۷ اکتبر ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-260 و پرداخت ۳۲۵ دلار: ۲۷ نوامبر ۲۰۱۵
نامه کامپلیت : ۲۹ مارچ ۲۰۱۶
تاریخ مصاحبه: هفته دوم نوامبر ۲۰۱۶
تاریخ کلیرینس : دو نفریکضرب پدرم ap...
ورود:۱۵ دسامبر ۲۰۱۶
ssn:دو هفته بعد از ورود
گرین کارد:یک ماه بعد از ورود
پاسخ
سلام به همه دوستان ، من الان بايد در فرم DS-260 محل كنسولگري را مشخص كنم ، بنظر شما كجا را انتخاب كنم ؟
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، alireza51
سلام به تمام دوستان عزيز قديمي و جديد
تبريك به تمام اونهايي كه كارنت شدن يا سفارت رفتن يا ويزاشون رو گرفتن
بيش از يك سال و نيم إز آخرين باري كه اينجا امدم مي گذره و الان ساعت ٢.٥٨ صبح به وقت شرق آمريكاست
ماهاست اينجا هستم بعد از بيش از يك دهه انتظار ( كيس f2b)
درگيري و مشغوليات در كنار كمي تنبلي باعث شد كه تا امشب نتونم سري به مهاجرسرا بزنم
طبق قول و عهدي كه با خودم داشتم و دارم دوست دارم از اين به بعد با توجه به اطلاعات تجربه هايي كه بدست آوردم تا اونجايي كه در توانم هست جوبگوي سوالات يا كمك خاصي باشم
نيما٦٤٤٦
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht ، babak.n ، asrainman ، alireza51
(2015-09-13 ساعت 11:40)نیما6446 نوشته:  سلام به تمام دوستان عزيز قديمي و جديد
بيش از يك سال و نيم إز آخرين باري كه اينجا امدم مي گذره و الان ساعت ٢.٥٨ صبح به وقت شرق آمريكاست
درگيري و مشغوليات در كنار كمي تنبلي باعث شد كه تا امشب نتونم سري به مهاجرسرا بزنم
طبق قول و عهدي كه با خودم داشتم و دارم دوست دارم از اين به بعد با توجه به اطلاعات تجربه هايي كه بدست آوردم تا اونجايي كه در توانم هست جوبگوي سوالات يا كمك خاصي باشم
نيما٦٤٤٦

سلام دوست عزیز
خوشحالم که بالاخره پس از انتظار فراوان به خواستتون رسیدید.
اگر ممکنه بفرمایید الان کدوم شهر هستید و اوضاع زندگی و کار اونجا چطوره؟
پاسخ
(2015-09-13 ساعت 11:40)نیما6446 نوشته:  سلام به تمام دوستان عزيز قديمي و جديد
نيما٦٤٤٦

درود به نيما عزيز..
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza51 ، battosai
سلام،سال ۲۰۰۵ برای همسرم ومن و دو پسرم از طریق پدرهمسرم که سیتی زن هستند درخواست گرین کارت شده ولی الان پدر شوهرم بیمار است ودر بیمارستان در ایران، برادر همسرم هم سیتی زن است با اینکه ۱ سال و۴ ماه دیگه طبق ویزا بلوتن به کیس ما مونده ایا میشه برادر همسرم به جای پدرشون برای ما درخواست بده؟ کیس ما کنسل نمیشه؟ ایا اگه برادر شوهرم به جای پدرشوهرم اسپانسر بشن مدتش طولانی تر میشه؟ یعنی ما از کتگوری f3 به کتگوری f4 منتقل میشیم؟ در این صورت سال اینده به ما وقت مصاحبه نمیدن؟ایا آگه این راه شدنی است ۱۰۰ درصد به ما ویزا میدن؟ممنونم از پاسختون.
کتگوری:F3
PD:Sep 2005
Approval Notice:March 2010
Recipt Number:wac05
منتظر nvc welcome letter
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza51 ، battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان