کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2015-08-30 ساعت 12:22)Nilo_o نوشته:  خيلى ممنون از هر دو بزرگوار! بله پتيشنر ما بلافاصله پول رو واريز كردن و الان منتظريم تا فرم باز شه. اين سوال رو از اين جهت مطرح كردم كه بالاخره ما ميتونيم يه نفس راحت بكشيم يا نه، ولى انگار تا بعد از مصاحبه از اين خبرا نيست[emoji17][emoji53]
يك سوال ديگه اين كه تاريخ مصاحبه در محاسبه CSPA لحاظ ميشه يا تاريخ كارنت شدن؟
ممنون Smile

سلام
میشه بفرمایید دختر شما دقیقا چند سالشه
f4
sep2003
کیس :ANK2009

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
سلام، ٢٣ سال و ٨ ماه

کتگوری F4
تعداد اعضای پرونده 3
pd: Sep 2002
تاريخ مصاحبه Dec 18 2015
نتيجه  2 نفر یک ضرب، 1 نفر AP
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، alireza88
(2015-09-14 ساعت 21:39)مامان دو قلوها نوشته:  سلام،سال ۲۰۰۵ برای همسرم ومن و دو پسرم از طریق پدرهمسرم که سیتی زن هستند درخواست گرین کارت شده ولی الان پدر شوهرم بیمار است ودر بیمارستان در ایران، برادر همسرم هم سیتی زن است با اینکه ۱ سال و۴ ماه دیگه طبق ویزا بلوتن به کیس ما مونده ایا میشه برادر همسرم به جای پدرشون برای ما درخواست بده؟ کیس ما کنسل نمیشه؟ ایا اگه برادر شوهرم به جای پدرشوهرم اسپانسر بشن مدتش طولانی تر میشه؟ یعنی ما از کتگوری f3 به کتگوری f4 منتقل میشیم؟ در این صورت سال اینده به ما وقت مصاحبه نمیدن؟ایا آگه این راه شدنی است ۱۰۰ درصد به ما ویزا میدن؟ممنونم از پاسختون.

سلام
کیس F3 شما که فعلا در جریان هستش.
داشتن دو یا چند پرونده همزمان هیچ اشکالی ندارد و باعث کنسل شدن یکدیگر نمیشوند. بنابراین به نظر من و طبق توصیه وکیل مهاجرتی، خیلی بهتره که برادر همسرتون هم جداگانه یک درخواست برای شما ثبت کنند هر چه سریعتر بهتر. اگر به هر دلیلی کیس F3 شما به مشکل خورد یک کیس فعال و در نوبت دیگه دارید.
ولی اینکه آیا اگر کیس F3 به مشکل خورد میشود PD آن را به کیس جدید منتقل کرد یا نه؟ واقعا سخت است. در این موارد با گرفتن یک وکیل و درخواست به اداره مهاجرت شاید (با احتمال ضعیف ) این کار عملی باشد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با عرض سلام و احترام

بنده خانمی 50 ساله هستم که همسرم 3 سال پیش از طریق ویزای توریستی وارد آمریکا شد و تقاضای پناهندگی داد.9 ماه پیش گرین کارت ایشون اومد و بنده و دو فرزند پسرم که 16 و 21 ساله هستند برای اخذ ویزا به ترکیه مراجعه کردیم.ویزای بنده و پسر 16 ساله ام صادر ولی سفارت برای پسر بزرگترم چک کردن مدارک را مقرر نمود.پسر کوچکترم را نزد پدرش فرستادم و خودم به همرا پسر بزرگترم به ایران بازگشتیم.نهایتا تا پایان آبان نیز بنده فرصت ورود به آمریکا دارم(فرصت شش ماهه از صدور ویزا).در صورتی که هنوز تکلیف پسر بزرگترم مشخص نیست و نتوانسته ام دارایی هایم را هم در ایران به پول نقد تبدیل کنم.

حال سوال بنده از عزیزان اینه:

اگر با این ویزا وارد امریکا نشوم بعدا برای گرفتن ویزای مجدد مشکلی خواهم داشت؟(بنده قبلا هم به همراه همسرم ویزا دریافت کرده بودم بنده وارد امریکا نشدم.و اینبار بار دومم است که ویزا دریافت میکنم)ا

سوال دوم:اگر وارد شوم و پاسپورت سفید را دریافت کنم با آن پاسپورت آیا میتوان از امریکا خارج و برای مدتی دوباره به ایران برگردم؟(اگر شرایط اقامتی ما پناهندگی باشد آیا ورود به ایران مشکلی ایجاد نمیکند؟) اگر این امکان مقدور است برای چه مدتی میتوان استفاده کنم؟(وکیل بنده با مدارک و شرایط جدید همسرم برای ما تقاضای ویزا نموده است و ویزا توریستی نیست) کیس نامبر بنده بصورت
AMC2015050004 میباشد

حال با شرایط عدم فروش املاک (عدم نقدینگی کافی برای ورود به آمریکا)و منقضی شدن ویزای بنده بهترین پیشنهادتان برای بنده چیست؟

ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی بفرمائید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-15 ساعت 01:53)Nilo_o نوشته:  سلام، ٢٣ سال و ٨ ماه

ممنون
f4
sep2003

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-29 ساعت 13:03)مهسا20132013 نوشته:  
(2015-08-29 ساعت 11:24)Nilo_o نوشته:  سلام و خسته نباشيد به همگى
وقتى براى اولين بار فرم ds-260 براى ما باز شد، اسم دخترم كه سنش بالاى ٢١ است از پرونده حذف شده بود، اما دو روز پيش ايميلى از nvc دريافت كرديم مبنى بر اينكه دخترم دوباره به پرونده اضافه شده و بايد ٣٢٥ دلار را پرداخت كنيم تا براى او هم فرم باز شود. سوال من اينه كه با توجه به اين شرايط آيا باز هم ممكنه در سفارت از سنش ايراد بگيرند يا اينكه پر كردن فرم ds-260 به اين معنيه كه ديگه به صورت قطعى به پرونده ما اضافه شده و حتما ميتونه با ما مهاجرت كنه؟
در ضمن پرونده ما كتگورى F4 با pd ١٦ سپتامبر ٢٠٠٢ است.
باتشكر
به نظرم چو ن nvc هست که تصمیم می گیره الان طبق گفتشون پوول رو واریز کنید .وقتی مراحل انجام شه فقط مصاحبتون تو سفارته . که اون رو هم nvc خودش از سفارت خواسته و دلایل سن و... به سفارت مربوط نیست . موفق باشید . شانس و از دخترتون نگیرید

وضعیت ما هم مثل شما ست ولی هنوز برای پسرم که 23 ساله شده فرمی باز نشده و نمی توانیم پرداختی انجام دهیم .
ولی مدارک ایشان را مطابق مدارک خودمان به nvc فرستادیم
فعلا که جوابی ندادند
امیدواریم مثل مورد شما فرم ایشان را هم باز کنند که با خیال راحت بقیه مراحل را طی کنیم .
f4 هستیم sep2003
f4
sep2003

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-15 ساعت 11:49)hosseinkht نوشته:  
(2015-09-14 ساعت 21:39)مامان دو قلوها نوشته:  سلام،سال ۲۰۰۵ برای همسرم ومن و دو پسرم از طریق پدرهمسرم که سیتی زن هستند درخواست گرین کارت شده ولی الان پدر شوهرم بیمار است ودر بیمارستان در ایران، برادر همسرم هم سیتی زن است با اینکه ۱ سال و۴ ماه دیگه طبق ویزا بلوتن به کیس ما مونده ایا میشه برادر همسرم به جای پدرشون برای ما درخواست بده؟ کیس ما کنسل نمیشه؟ ایا اگه برادر شوهرم به جای پدرشوهرم اسپانسر بشن مدتش طولانی تر میشه؟ یعنی ما از کتگوری f3 به کتگوری f4 منتقل میشیم؟ در این صورت سال اینده به ما وقت مصاحبه نمیدن؟ایا آگه این راه شدنی است ۱۰۰ درصد به ما ویزا میدن؟ممنونم از پاسختون.

سلام
داشتن دو یا چند پرونده همزمان هیچ اشکالی ندارد و باعث کنسل شدن یکدیگر نمیشوند. بنابراین به نظر من و طبق توصیه وکیل مهاجرتی، خیلی بهتره که برادر همسرتون هم جداگانه یک درخواست برای شما ثبت کنند هر چه سریعتر بهتر. اگر به هر دلیلی کیس F3 شما به مشکل خورد یک کیس فعال و در نوبت دیگه دارید.
ولی اینکه آیا اگر کیس F3 به مشکل خورد میشود PD آن را به کیس جدید منتقل کرد یا نه؟ واقعا سخت است. در این موارد با گرفتن یک وکیل و درخواست به اداره مهاجرت شاید (با احتمال ضعیف ) این کار عملی باشد.
کتگوری:F3
PD:Sep 2005
Approval Notice:March 2010
Recipt Number:wac05
منتظر nvc welcome letter
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-15 ساعت 18:32)مامان دو قلوها نوشته:  
(2015-09-15 ساعت 11:49)hosseinkht نوشته:  [quote='مامان دو قلوها' pid='661136' dateline='1442250596']
سلام،سال ۲۰۰۵ برای همسرم ومن و دو پسرم از طریق پدرهمسرم که سیتی زن هستند درخواست گرین کارت شده ولی الان پدر شوهرم بیمار است ودر بیمارستان در ایران، برادر همسرم هم سیتی زن است با اینکه ۱ سال و۴ ماه دیگه طبق ویزا بلوتن به کیس ما مونده ایا میشه برادر همسرم به جای پدرشون برای ما درخواست بده؟ کیس ما کنسل نمیشه؟ ایا اگه برادر شوهرم به جای پدرشوهرم اسپانسر بشن مدتش طولانی تر میشه؟ یعنی ما از کتگوری f3 به کتگوری f4 منتقل میشیم؟ در این صورت سال اینده به ما وقت مصاحبه نمیدن؟ایا آگه این راه شدنی است ۱۰۰ درصد به ما ویزا میدن؟ممنونم از پاسختون.ڤ

سلام
ولی اینکه آیا اگر کیس F3 به مشکل خورد میشود PD آن را به کیس جدید منتقل کرد یا نه؟ واقعا سخت است. در این موارد با گرفتن یک وکیل و درخواست به اداره مهاجرت شاید (با احتمال ضعیف ) این کار عملی باشممد.
[/
؟
ممنونم از توجه و پاسختان، پس وکیل هم نمیتواند برای ما کاری انجام دهد تا این ۱۰ سال به هدر نرود؟ چون با وکیلی حرف زدیم و گفته تا ۹۰ درصد کیستان را درست میکنم اما ما هنوز مطمئن نیستیم که ایا واقعا شدنی است یا خیر، در ضمن ایا پدر همسرم حتما باید در امریکا باشد؟؟؟ چون به علت بیماری در ایران هستند، اگر ایران بمانند کیس ما کنسل میشود
کتگوری:F3
PD:Sep 2005
Approval Notice:March 2010
Recipt Number:wac05
منتظر nvc welcome letter
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-15 ساعت 18:47)مامان دو قلوها نوشته:  
(2015-09-15 ساعت 18:32)مامان دو قلوها نوشته:  
(2015-09-15 ساعت 11:49)hosseinkht نوشته:  [quote='مامان دو قلوها' pid='661136' dateline='1442250596']
سلام،سال ۲۰۰۵ برای همسرم ومن و دو پسرم از طریق پدرهمسرم که سیتی زن هستند درخواست گرین کارت شده ولی الان پدر شوهرم بیمار است ودر بیمارستان در ایران، برادر همسرم هم سیتی زن است با اینکه ۱ سال و۴ ماه .............

سلام
ولی اینکه آیا اگر کیس F3 به مشکل خورد میشود PD آن را به کیس جدید منتقل کرد یا نه؟ واقعا سخت است. در این موارد با گرفتن یک وکیل و درخواست به اداره مهاجرت شاید (با احتمال ضعیف ) این کار عملی باشممد.
[/
؟
ممنونم از توجه و پاسختان، پس وکیل هم نمیتواند برای ما کاری انجام دهد تا این ۱۰ سال به هدر نرود؟ چون با وکیلی حرف زدیم و گفته تا ۹۰ درصد کیستان را درست میکنم اما ما هنوز مطمئن نیستیم که ایا واقعا شدنی است یا خیر، در ضمن ایا پدر همسرم حتما باید در آمریکا باشد؟؟؟ چون به علت بیماری در ایران هستند، اگر ایران بمانند کیس ما کنسل میشود

نه اینکه نتونه ولی احتمالش ضعیفه.
فعلا مشکلی ایجاد نمیکنه. ولی در هنگام مصاحبه باید شواهدی دال بر اینکه اقامتگاه ایشون در امریکا هست را ارائه دهید.
تاپیک Domicile را مطالعه کنید راه کارهایی توسط دوستان پیشنهاد شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: مامان دو قلوها ، asrainman
دوستان سلام
یک ماه پیش سئوالی پرسیدم و کسی از دوستان نمی دونست و در نتیجه جوابی از این سایت نگرفتم .گفته بودم f4 هستیم و خانوادگی 2003 اقدام شده برامون حالا 325 تا را هم هرکدم پرداخت کردیم اما فقط ds260 همسرم فعال شد و واسه ما نوشته بود follow to join در واقع جز این بخش نا خواسته شده بودیم و طبق قانون یعنی ما همسرم رو همراهی نمی کردیم در آمریکا و ایشون اول باید می رفت گرین کارت می گرفت و بعد باز فرم برا ما پر می کرد و کتگوری من و دخترم عوض می شد. و این پروسه حداقل چند سال دیگه رو هدر می داد. با وکیل صحبت کردیم گفتند nvc اشتباه کرده تماس گرفتیم nvc و اطلاع دادیم اما قدرت پروردگار این اپراتوره اصلا زیر بار نمی رفت و می گفت حتما دلایلی از طرف ما وجود داره .خلاصه با کلی چک و چونه حاضر شد مشکل را در پرونده ما ثبت کنه تا مافوقش بررسی کنه .و گفتن 40 تا 45 روز هم طول می کشه تابررسی شه ولی اسناد و مدارک را کامل بفرستین تا تکلیف مشخص می شه از پروسه عقب نیفتین . خلاصه خداوند متعال به من و دخترم رحم کرد و بعد از 30 روز مجدد به accompany تغیر حالت دادیم و ds260. برامون فعال شد. منظورم از نوشتن این متن این بود که اگه خدای نکرد ه کسی از دوستان با مشکل مشابهی برخورد کرد حتما به nvc اطلاع بدبد و سفت و سخت هم سر موضعتان بمونید تا درستش کنن. زیاد به حرف این پاپراتورها توجه نکنید الزاما هر حرفی میزنن درست نیست .و در ضمن یادتون باشه ادارات دولتی اونا هم مثل ما اشتباهات زیادی داره .حتما تو ارسال مدارکتون دقت کنید و تمامی مکاتباتتون را با اونها (ایمیل)نگه دارید . موق باشید دوستان عزیز
پاسخ
(2015-08-29 ساعت 11:24)Nilo_o نوشته:  سلام و خسته نباشيد به همگى
وقتى براى اولين بار فرم ds-260 براى ما باز شد، اسم دخترم كه سنش بالاى ٢١ است از پرونده حذف شده بود، اما دو روز پيش ايميلى از nvc دريافت كرديم مبنى بر اينكه دخترم دوباره به پرونده اضافه شده و بايد ٣٢٥ دلار را پرداخت كنيم تا براى او هم فرم باز شود. سوال من اينه كه با توجه به اين شرايط آيا باز هم ممكنه در سفارت از سنش ايراد بگيرند يا اينكه پر كردن فرم ds-260 به اين معنيه كه ديگه به صورت قطعى به پرونده ما اضافه شده و حتما ميتونه با ما مهاجرت كنه؟
در ضمن پرونده ما كتگورى F4 با pd ١٦ سپتامبر ٢٠٠٢ است.
باتشكر

سلام
می خواستم بدونم شما اقدام خاصی کردید که فرم باز شده یا خودشان به این نتیجه رسیدند.
متشکر
f4
sep2003

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
ما مدارک رو حدودا یک ماهه واسه nvc ارسال کردیم و نامه دریافت مدارک رو هم ایمیل کردند اما هنوز از کم و کاستش چیزی نگفتند. .عدم سو پیشینه هم ارسال کردیم اما تازه متوجه شدیم همسرم باید چون سه سال تو کانادا زندگی کرده باید از اونجا هم عدم سوپیشینه تهیه می کرده. به نظرتون باید چکار کنیم؟ جداگانه تهیه و ارسال کنیم یا صبر کنیم nvc یا سفارت از ما بخواد؟؟ به نظرتون خللی تو کار ما ایجاد می کنه؟؟؟ ممنون می شم اگه پاسخ بدین (f4 هستیم سال2003)
روز خوش
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من مدارک اسپانسر و خودم رو کامل به NVC فرستادم نامه COMPLETED هم حدود بیست روز پیش دریافت کردم ولی در سایت CEAS هنوز
Affidavit of Support Fee را با N/A نشان میدهد
Affidavit of Support Documents & Financial Evidence را هم با N/A
Civil Documents هم با N/A
میخوام بدونم این طبیعی هست ؟!! برای دوستان دیگه چطوری بوده ؟

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: shahram es ، battosai
(2015-09-21 ساعت 12:24)milad_magnet نوشته:  دوستان من مدارک اسپانسر و خودم رو کامل به NVC فرستادم نامه COMPLETED هم حدود بیست روز پیش دریافت کردم ولی در سایت CEAS هنوز

سلام آقا میلاد اینا در زمینه آپدیت سایت هیچ اعتقادی ندارن یا خیلی دیر این کار رو میکنن به نظرم یه زنگ بزنی خیالت راحتتر میشه اما به نظرم مشکلی نیست اما زنگ رو حتمن بزن .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2015-09-21 ساعت 14:45)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2015-09-21 ساعت 12:24)milad_magnet نوشته:  دوستان من مدارک اسپانسر و خودم رو کامل به NVC فرستادم نامه COMPLETED هم حدود بیست روز پیش دریافت کردم ولی در سایت CEAS هنوز

سلام آقا میلاد اینا در زمینه آپدیت سایت هیچ اعتقادی ندارن یا خیلی دیر این کار رو میکنن به نظرم یه زنگ بزنی خیالت راحتتر میشه اما به نظرم مشکلی نیست اما زنگ رو حتمن بزن .

سلام علي اقا گل ، ممنون از راهنماييت ، حتما اينكار را ميگم برادرم انجام بده متاسفانه اينقدر خطوط نشنال ويزا سنتر شلوغه كه برادرم ميگه هر بار ٤٥ دقيقه كمه كم رو هولد منتظر بوده براي اين موضوع تا وصل بشه ، چند بار تو محيط كارش زنگ زده كه متاسفانه بريك تموم شده و نتوانسته صحبت كنه اما هر جوري شده ميگم تماس بگيره و جوياي ابن موضوع بشه ، من براي پرداخت ٣٢٥ دلار هم اين مشكللات سايت شاملم شد كه سايت ceas مشكل داشت نميتوانستيم پرداخت كنيم تلفن كه زدن گفتم يك چك بين بانكي بگيريد و براي ما به ادرس قسمت ماليه NVC در سنت لوئيز ميزوري ارسال كنيد بعد از حدود ٢٠ روز كه پيگير شد برادرم گفتن بايد رسيد چك هم ضميمه ميكرديد در صورتي كه به ما نگفته بودن دوباره چك رو برگردوندن كه پول را از بانك بگيريم يا رسيد را ضميمه كنيم در همين زمان سايت درست شد و اينترنتي پرداخت كرديم ، به راحتي يك ماه سر درگمي ايجاد كردن براي ٣٢٥ دلار

Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان