کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2016-04-15 ساعت 11:16)HFakhraei نوشته:  سلام دوستان
من خواهرم سال 2005 برام اقدام کرده، و پرونده ام سال 2009 تایید شده. الان حدود 2 سال است که پدرم هم سیتیزن شده، سوال من اینه که ایا میشه Petitioner پرونده رو از خواهرم به پدرم تغییر بدیم تا به جای گروه F4 وارد گروه F3 بشیم و سرعت پرونده بیشتر بشه.

نه امكانش وجود نداره، ميتونيد واسه اطمينان يه پرونده هم از طريق پدرتون باز كنيد اما نميتونيد اون پرونده رو تغيير بديد، گرچه زمان خيلي زيادي نمونده، شما كه 11 سال صبر كرديد، 2-3 سال ديگه بيشتر نمونده
پاسخ
تشکر کنندگان: عسل.م
سلام دوستان عزیز
امیدوارم حال همگی خوب باشه..
ی سوالی دارم که امیدوارم بتونید کمکم کنید.
عموی من که سیتیزن آمریکا هستند واسه پدرم برای گرین کارت اقدام کردند..حالا این بماند که سالیان درازی طول میکشه، ی چیزی شنیدم که نمیدونم چقدر صحت داره و میخواستم از شما بپرسم،ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
شنیدم اگه کسی واستون برای گرین کارت اقدام کرده باشه و شما هم از طریق دیگه ای واسه یو اس اقدام کنید( توریستی و...) دیگه پروسه گرین کارتتون از طریق خانوادگی منتفی میشه!!!
راسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2016-04-20 ساعت 19:19)farnoush.gh نوشته:  سلام دوستان عزیز
عموی من که سیتیزن آمریکا هستند واسه پدرم برای گرین کارت اقدام کردند..حالا این بماند که سالیان درازی طول میکشه، ی چیزی شنیدم که نمیدونم چقدر صحت داره و میخواستم از شما بپرسم،ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
شنیدم اگه کسی واستون برای گرین کارت اقدام کرده باشه و شما هم از طریق دیگه ای واسه یو اس اقدام کنید( توریستی و...) دیگه پروسه گرین کارتتون از طریق خانوادگی منتفی میشه!!!
راسته؟

نه دوست عزيز هيچ تاثير منفي نداره ! فقط چون قصد مهاجرت داريد ممكنه ويزاي توريستي نده !
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2016-04-22 ساعت 10:01)m_vaziran نوشته:  
(2016-04-20 ساعت 19:19)farnoush.gh نوشته:  سلام دوستان عزیز
راسته؟

نه دوست عزيز هيچ تاثير منفي نداره ! فقط چون قصد مهاجرت داريد ممكنه ويزاي توريستي نده !

خیلی ممنون، بابت پاسخ‌گویی تون سپاس گذارم..
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
دوستان سن من 20 سال است و پدر و مادرم از طريق برادرم كه سيتيزن هست در مراحل دريافت گرين كارت هستند و تا 2-3 ماه ديگر وقت مصاحبه دارند،سوال من اين است كه ايا با توجه به اين كه من زير 21 سال سن دارم مي توانم من هم براي مصاحبه تقاضا بدهم؟اگر ميشود اين درخواست را بايد به كجا ارائه كرد؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من یه فامیل دور تو امریکا دارم که سیتیزن هستن پسر دایی مادرم میشن.
ایشون به عنوان نخبه توسط امریکا بورسیه شدند
سوال من اینه که ایشون میتونن به من کمکی بکنند واسه گرفتن گرین کارد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من از طریق گرین کارت مادرم برای مهاجرت به امریکا برایم اقدام شده بود
ولی وقتی مادرم سیتی زن شد اعلام نکردیم و ترجیح دادیم با همان پرونده گرین کارت کار من جلو برود
آیا قابل انتخاب هست که پرونده از طریق سیتی زن مادر جلو برود یا گرین کارتش؟
یا حتما باید به اداره مهاجرت اعلام بشه که بنا بر سیتی زن مادر پرونده جلو برود؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-28 ساعت 14:01)Farnoush نوشته:  سلام
من از طریق گرین کارت مادرم  برای مهاجرت به آمریکا برایم اقدام شده بود
ولی وقتی مادرم سیتی زن شد اعلام نکردیم و ترجیح دادیم با همان پرونده گرین کارت کار من جلو برود
آیا قابل انتخاب هست که پرونده از طریق سیتی زن مادر جلو برود یا گرین کارتش؟
یا حتما باید به اداره مهاجرت اعلام بشه که بنا بر سیتی زن مادر پرونده جلو برود؟
با تشکر

هيچ مشكلي نيست و بهتره كه شما تغيير وضعيت نديد و با شرايط گرين كارتي مادر ادامه بديد كه يكسال زودتر ويزا ميشه !
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Farnoush
مادر منم از طریق گرین کارت برای ما اقدام کردن و الان دارن سیتیزن می شن ولی ما قصد داریم توی همون کتگوری f2b باقی بمونیم . منتها ایشون می خوان بعد از سیتیزن شدن برگردن و ایران زندگی کنن می خواستم ببینم برای من و خواهرم مشکلی پیش میاد اگر ایشون برگردن ؟
Catagory :F2B
Priority Date : 26APR2012
Case No : Yrv2013......

پس کی روزای خوب میاد؟ اصلا میاد عایا؟!!!Sad
پاسخ
بهتره ایشون تا زمانی که شما ویزا بگیرید در آمریکا بمانند و مالیات های خود را پرداخت کنند. اگر مادر از نظر سفارت مقیم ایران شود دیگر شما شایسته ویزا نیستید، چون هدف ویزای خانوادگی پیوستن به خانواده در آمریکا هست. بعد از سیتیزن شدن مادر، شما اتوماتیک به کتگوری F1 منتقل می شوید! باید بررسی کنید درصورتی که زمان بیشتری باید در صف بمانید، خودتان یک نامه به اداره مهاجرت بنویسید که کتگوری شما را عوض نکند.

For F2B applicants (unmarried son/daughter of a permanent resident), their F2B petitions are automatically converted to the F1 category retaining the original priority date when their petitioners naturalize.

منبع

(2016-04-29 ساعت 15:55)ایلیانا نوشته:  مادر منم از طریق گرین کارت برای ما اقدام کردن و الان دارن سیتیزن می شن ولی ما قصد داریم توی همون کتگوری f2b باقی بمونیم . منتها ایشون می خوان بعد از سیتیزن شدن برگردن و ایران زندگی کنن می خواستم ببینم برای من و خواهرم مشکلی پیش میاد اگر ایشون برگردن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-29 ساعت 15:55)ایلیانا نوشته:  مادر منم از طریق گرین کارت برای ما اقدام کردن و الان دارن سیتیزن می شن ولی ما قصد داریم توی همون کتگوری f2b باقی بمونیم . منتها ایشون می خوان بعد از سیتیزن شدن برگردن و ایران زندگی کنن می خواستم ببینم برای من و خواهرم مشکلی پیش میاد اگر ایشون برگردن ؟

سلام . اون تایمی که نزدیک هست به کارنت شدن اون موقع هم اونجا باشن خوبه میتونن برگردن نزدیک اون تاریخ شد برن و بگید اونجا زندگی میکنن .
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، amir2640
(2016-04-29 ساعت 20:06)storagemeter نوشته:  بهتره ایشون تا زمانی که شما ویزا بگیرید در آمریکا بمانند و مالیات های خود را پرداخت کنند. اگر مادر از نظر سفارت مقیم ایران شود دیگر شما شایسته ویزا نیستید، چون هدف ویزای خانوادگی پیوستن به خانواده در آمریکا هست. بعد از سیتیزن شدن مادر، شما اتوماتیک به کتگوری F1 منتقل می شوید! باید بررسی کنید درصورتی که زمان بیشتری باید در صف بمانید، خودتان یک نامه به اداره مهاجرت بنویسید که کتگوری شما را عوض نکند.

For F2B applicants (unmarried son/daughter of a permanent resident), their F2B petitions are automatically converted to the F1 category retaining the original priority date when their petitioners naturalize.

منبع

وقتی کسی درآمدی نداشته باشه چه مالیاتی پرداخت کنن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، milad_magnet
منظورم این بود که وضعیت مالیاتی مشخص داشته باشند.
پاسخ
سلام دوستان
من از کسی شنیدم که جدیدا اگر کسی که گرین کارت داره بیشتر از 180 روز خارج از خاک ام ری ک ا باشه گرین کارت باطل می شه در صورتیکه قبلا این زمان 365 روز بوده! البته اون شخصی که این موضوع رو گفت هیچ مدرکی ارائه نکرد و من فکر میکنم بیشتر شایعه باشه. ولی برای محکم کاری خواستم موضوع رو تو فروم مطرح کنم تا اگر کسی از دوستان هست که همچین چیزی شنیده لطفا اعلام کنه.
با تشکر از دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: m_ganj ، battosai
(2016-05-01 ساعت 09:45)hamid87 نوشته:  سلام دوستان
من از کسی شنیدم که جدیدا اگر کسی که گرین کارت داره بیشتر از 180 روز خارج از خاک ام ری ک ا باشه گرین کارت باطل می شه در صورتیکه قبلا این زمان 365 روز بوده! البته اون شخصی که این موضوع رو گفت هیچ مدرکی ارائه نکرد و من فکر میکنم بیشتر شایعه باشه. ولی برای محکم کاری خواستم موضوع رو تو فروم مطرح کنم تا اگر کسی از دوستان هست که همچین چیزی شنیده لطفا اعلام کنه.
با تشکر از دوستان

مادر و پدر من دو سال از تاریخ اخرین ورودشون گذشته بود.. بدون هیچ سوالی دوباره دو ماه پیش رفتن و مشکلی پیش نیومد. البته پاسهاشون جدید بود.. نمیدونم جدید بودن پاس ربطی داره یا نه.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان