کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
سلام خسته نیاشید من سوال دارم ممنون میشم جواب بدید چون بدجور ذهن مشغول کرده خواهرم ساکن آمریکاست در شهر میامی ولی میخوان گرین کارت بگیرند اگر اشتباه نکنم 1 ماه دیگه میگیرن سوالم اینجاست من چطوری میتونم ویزای خانوادگی از طریق خواهرم بگیرم بابام میگه باید پذیرش تحصیلی بگری تا بتونی بری اونجا اگر خودشان بخوان برن من نمیتونم برم چون بالای 21 سال هستم بابام میگه نمیتونی با ما بیای چون اجازه اومدن نمیدن یعنی میگن تو میخوای امریکا بمونی من چکار کنم من میخوام با خانواده ام برم ولی نمیشه من تنها میمونم !! به نظرتون چکار کنم سر این امریکا رفتن با خانواده ام بحث شده بابام میگه یا از راه تحصیلی برو یا فکر رفتن از سرت بیرون کن دوستان تو را بحدا کمکم کنید دیوونه شدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان من مي تونم با گرين كارت براي مادرم تقاضاي گرين كارت كنم ببرمش؟ يا حتماً بايد سيتيزن باشم؟
اگه نه براي ويزاي توريستي چي مي تونم براش اقدام كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خسته نیاشید من سوال دارم ممنون میشم جواب بدید چون بدجور ذهن مشغول کرده خواهرم ساکن آمریکاست در شهر میامی ولی میخوان گرین کارت بگیرند اگر اشتباه نکنم 1 ماه دیگه میگیرن سوالم اینجاست من چطوری میتونم ویزای خانوادگی از طریق خواهرم بگیرم بابام میگه باید پذیرش تحصیلی بگری تا بتونی بری اونجا اگر خودشان بخوان برن من نمیتونم برم چون بالای 21 سال هستم بابام میگه نمیتونی با ما بیای چون اجازه اومدن نمیدن یعنی میگن تو میخوای آمریکا بمونی من چکار کنم من میخوام با خانواده ام برم ولی نمیشه من تنها میمونم !! به نظرتون چکار کنم سر این آمریکا رفتن با خانواده ام بحث شده بابام میگه یا از راه تحصیلی برو یا فکر رفتن از سرت بیرون کن دوستان تو را بحدا کمکم کنید دیوونه شدم ادمین سوالمو بذار
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

دوستان چند سوال دارم در مورد مدارک ارسالی به NVC:

1- آیا نیاز هستش مدارکی مانند مدرک تحصیلی یا سوابق کاری که در Visa Application Form اعلام کردیم رو همراه با Supporting Document ها همزمان ارسال کنیم ؟
2- اسپانسر من تا چند هفته دیگه میاد ایران و مدارک مورد نیاز رو برام میاره. آیا اشکالی داره که Financial Documents و Supporting Documents رو مستقیما داخل یک پکیج مستقیما از ایران به NVC ارسال کنم؟
3- مدارک مورد نیاز Financial Documents حتما بایستی Notarize باشن ؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-03 ساعت 13:31)alijoon12345 نوشته:  سلام خسته نیاشید من سوال دارم ممنون میشم جواب بدید چون بدجور ذهن مشغول کرده خواهرم ساکن آمریکاست در شهر میامی ولی میخوان گرین کارت بگیرند اگر اشتباه نکنم 1 ماه دیگه میگیرن سوالم اینجاست من چطوری میتونم ویزای خانوادگی از طریق خواهرم بگیرم بابام میگه باید پذیرش تحصیلی بگری تا بتونی بری اونجا اگر خودشان بخوان برن من نمیتونم برم چون بالای 21 سال هستم بابام میگه نمیتونی با ما بیای چون اجازه اومدن نمیدن یعنی میگن تو میخوای آمریکا بمونی من چکار کنم من میخوام با خانواده ام برم ولی نمیشه من تنها میمونم !! به نظرتون چکار کنم سر این آمریکا رفتن با خانواده ام بحث شده بابام میگه یا از راه تحصیلی برو یا فکر رفتن از سرت بیرون کن دوستان تو را بحدا کمکم کنید دیوونه شدم  ادمین سوالمو بذار

سلام دوست عزیز احتمالا خواهرتون یک ماه بعد سیتیزن میشن که شمااشتباهی نوشتید گرین کارت میگیرن .چون اگر گرین کارت بگیرند نمیتونند برا پدر ومادرتون درخواست اقامت دایم یعنی همون گرین کارت رو بدن ولی اگر سیتیزن بشن وبرا پدرومادرتون اقدام کنند حدودچندماه بعد پدرومادرشما به مصاحبه دعوت میشن.واما شما ..اگر خواهرتون بخواد برا شما اقدام کنه حدود 13سال طول میکشه تا شما اقامت بگیرید ولی اگر پدرویامادرتون گرین کارت بگیرند وبرا شما اقدام کنند به شرطی که مجرد بمونید درکتیگوریf2b قرار میگیرید وزودتر به مصاحبه دعوت میشید .دوست عزیز بهتر است راجع به کتیگوری F که مربوط به اقامت از طریق خانواده است بیشترمطالعه کنید .مراجعه کنید به نوشته های ارزشمند (هستی بانو )در تاپیک های مربوط به مهاجرت از طریق بستگان درجه یک تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman
(2016-04-03 ساعت 03:27)Sam-90 نوشته:  سلام
دوستان من مي تونم با گرين كارت براي مادرم تقاضاي گرين كارت كنم ببرمش؟ يا حتماً بايد سيتيزن باشم؟
اگه نه براي ويزاي توريستي چي مي تونم براش اقدام كنم؟

سلام دوست عزیز با گرین کارت نمیتونی اقدام کنی باید سیتیزن بشید وبعد اقدام کنید.البته میتونید الان براش پرونده مهاجرتی تشکیل بدید ولی تا سیتیزن نشید پرونده به جریان نمیوفته درضمن اگر براش پرونده درست کنید دیگه به ایشون ویزای توریستی نمیدن پس بهتره بذارید سیتیزن بشید وبعد اقدام کنید واما...الان میتونید براشون نوبت سفارت بگیرید وازطریق ویزای توریستی بیاد پیشتون .برای گرفتن نوبت سفارت ومدارکی که باید باخودشون ببرند سفارت باید نوشته های تاپیک رو خوب مطالعه کنید .درضمن به پدرومادر برای دیدن فرزندانشان که در آ م ر ی ک ا هستند بالای 90درصد ویزا میدن .ما یک هفته قبل از نوروز از طریق سفارت آنکارا ویزای توریستی گرفتیم اگر خواستید پیغام خصوصی بدید تلفن وایمیل لیدری که درآنکاراست ونوبت وکارای سفارت رو انجام میده رو برات میفرستم .تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
يه سوال داشتم، خواهر من بعد از ورود به امريكا يك ماه موند و تو اون يك ماه درخواست سوشال سكيوريتي داد اما طي اون يك ماه واسش ارسال نشد و مجبور شد برگرده ايران، حالا واسش يه نامه اومده كه اگه هنوز سوشال سكيوريتي واستون ارسال نشده به ما اطلاع بديد، بعد از اينكه با اي-ميل بهشون اطلاع داد ، الان يه اي-ميل اومده كه اگه هنوز نرسيده مراجعه كنيد به آفيس و پيگيري كنيد كه اگه مشكلي هست حل كنند و از اول صادر كنند و يا از اول فرم G-845 رو پر كنيد تا ارسال شه واستون.
حالا سوال من اينه كه امكان داره اين پيگيري رو موكول كنه به 4 -5 ماه آينده كه ميخواد بره امريكا و اين قضيه رو از اونجا پيگيري كنه؟
و وقتي رسيد امريكا مشكلي كه از نظر ورود واسش پيش نمياد بدون ssn؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
سلام دوستان
من تازه وارد هستم .
كمي توي اين سايت چرخيدم اما چيزي نفهميدم !
بنظرم كمي شلوغ و در هم اومد
البته شايد هم من وارد نيستم
من يك سوْال دارم ممنون ميشم هر كسي ميتونه راهنمايي كنه :
من متقاضي گرين كارت از طريق خواهر هستم ، ديشب كه وضعيت رو چك كردم نوشته بود ژانويه ٢٠١٦ approve
شده .....
اين به چه معنيه ؟ لطفا كساني كت مورد مشابه داشتن اگر اطلاع دارن ممنون ميسم راهنمايي كنن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-07 ساعت 13:59)Mojdeh77 نوشته:  سلام دوستان
من تازه وارد هستم .
من متقاضي گرين كارت از طريق خواهر هستم ، ديشب كه وضعيت رو چك كردم نوشته بود ژانويه ٢٠١٦ approve
شده .....
اين به چه معنيه ؟ لطفا كساني كت مورد مشابه داشتن اگر اطلاع دارن ممنون ميسم راهنمايي كنن

دوست عزيز اين به اون معني هست كه كيس f4 شما قبول شده و بايد چند سال منتظر بمونيد تا طبق تاريخي كه واستون اپلاي شده كارنت شيد و بسلامتي تشريف ببريد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کسانی که تجربه ایمیل فرستادن به NVC را دارند ممکنه بگید چقدر طول میکشه تا جواب ایمیل را بدند؟
من حدود 45 روز هستش که ایمیل به asknvc@state.gov فرستادم ولی جوابی دریافت نکردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-09 ساعت 15:22)hosseinkht نوشته:  سلام دوستان
کسانی که تجربه ایمیل فرستادن به NVC را دارند ممکنه بگید چقدر طول میکشه تا جواب ایمیل را بدند؟
من حدود 45 روز هستش که ایمیل به asknvc@state.gov فرستادم ولی جوابی دریافت نکردم.

سلام

معمولا از یک تا دو ماه بعد از اینکه بهشون ایمیل زدید جواب میدن.
فقط دقت کنید که هنگام ارسال ایمیل او مواردی رو که باید اول ایمیلتون بنوسید رو رعایت کند (NVC case number و Principal applicant’s name و Principal applicant’s date of birth و Petitioner’s name ) تا ایمیلتون برگشت نخوره .
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: واهيك آقاجاني ، hosseinkht

من توو فروم های خارجی دیده بودم که همه زنگ میزنن به جای ایمیل و خیلی سریع جوابشونو میگیرن.
F2A
California Service Center
PD: Feb 9, 2016
NVC documents: Sep. 12, 2017
CC: Jan. 10, 2018
Visa Center: Montreal, Canada
پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht
(2016-04-09 ساعت 20:23)goldman_64 نوشته:  

من توو فروم های خارجی دیده بودم که همه زنگ میزنن به جای ایمیل و خیلی سریع جوابشونو میگیرن.

بله تلفنی سریعتره ولی بعضی کارها رو نمیشه یه جای ایمیل تلفنی انجام داد مثل فرستادن درخواست رسمی و ....
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: hosseinkht
(2016-04-09 ساعت 09:22)asrainman نوشته:  
(2016-04-07 ساعت 13:59)Mojdeh77 نوشته:  سلام دوستان
من تازه وارد هستم .
شده .....

دوست عزيز اين به اون معني هست كه كيس f4 شما قبول شده و بايد چند سال منتظر بمونيد تا طبق تاريخي كه واستون اپلاي شده كارنت شيد و بسلامتي تشريف ببريد

بله... البته کمی بیشتر از چند سال... حدود 12-13 سال
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: omid311
سلام دوستان
من خواهرم سال 2005 برام اقدام کرده، و پرونده ام سال 2009 تایید شده. الان حدود 2 سال است که پدرم هم سیتیزن شده، سوال من اینه که ایا میشه Petitioner پرونده رو از خواهرم به پدرم تغییر بدیم تا به جای گروه F4 وارد گروه F3 بشیم و سرعت پرونده بیشتر بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان