کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
من اسمی از شرکتی با هاش قرارداد بستم رو حتی تو پیغام خصوصی هم دیگه نمیگم ... چون یهو ممکنه بگن داره تبلیغ میکنه و بعدشم بحث و بعدشم ادامه ماجرا... Big Grin ضمنا من هنوز ارسالهام زیر 15تاست نمیتونم پیام خصوصی بدم...

در هرحال تو هر روش اقدام برای هر کشوری یه مقدار ریسک هم هست... فقط بعضی مواقع ریسکش ارزون در میاد ولی اینجا خیلی گرون دراومده وامیدوارم ختم به گرین کارت بشه... چون اگه نشه که خیلی ضرر میکنم ولی اگه بشه به نظرم خیلی خیلی می ارزه... یه گرین کارت آمریکا و یه کار تضمین شده هر چند کارگر ساده به مبلغ 200میلیون کاملا می ارزه (البته همش بستگی به دید هرکسی داره...)
Category: EB3-Unskilled Worker ----- PERM filed with DOL: 02.May.2015
Preferred City: Houston ----- Preferred Job: Cooks, Fast Food
Audit Received: No ----- Audit Received Date: n/a
PERM Approved: 18.Nov.2015 -----
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING ----- Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING ----- Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، shakiba.far ، f.vakili ، نسل سوخته
[quote='ferix' pid='618465' dateline='1433063094']
من اسمی از شرکتی با هاش قرارداد بستم رو حتی تو پیغام خصوصی هم دیگه نمیگم ... چون یهو ممکنه بگن داره تبلیغ میکنه و بعدشم بحث و بعدشم ادامه ماجرا... Big Grin ضمنا من هنوز ارسالهام زیر 15تاست نمیتونم پیام خصوصی بدم...

در هرحال تو هر روش اقدام برای هر کشوری یه مقدار ریسک هم هست... فقط بعضی مواقع ریسکش ارزون در میاد ولی اینجا خیلی گرون دراومده وامیدوارم ختم به گرین کارت بشه... چون اگه نشه که خیلی ضرر میکنم ولی اگه بشه به نظرم خیلی خیلی می ارزه... یه گرین کارت آمریکا و یه کار تضمین شده هر چند کارگر ساده به مبلغ 200میلیون کاملا می ارزه (البته همش بستگی به دید هرکسی داره...)
پس هیچ راهی نیست که این روش ارزونتر در بیاد (همه اون فکر ناب ایرونیشونو بکار بندازن شاید یه راهی پیدا کردیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: f.vakili
منم بالاخره تعداد ارسالهام به 15 رسید تازه تونستم امضا بزارم.... (هنوز واسم سواله که این محدودیت خیلی جالب (تعداد ارسالها زیر 15 = عدم امضا ) به فکر کدوم مدیر دانشمندی رسیده!!!! ؟؟؟؟؟ .... مدیر دوست داریم .... )
پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، f.vakili
(2015-05-27 ساعت 10:52)ferix نوشته:  خب حالا با این تصمیمی که گرفته شد که دیگه این تاپیک دیگه موضوعیتی نداره... تا اونجایی که من فهمیدم این تاپیک برای همین سیستم جدیدی که چند وقتیه راه افتاده باز شده والا سیستم eb3 برای SKILLED WORKERS که انقدر تعداد افراد درگیرش انگشت شمارند که دیگه اصلا بحثی با هم ندارن...

سلام. خیر این تاپیک به هیچ عنوان برای سیستم غیرقانونی شرکت های واسط درست نشده بود. ویزای EB3 و EB2 سال های سال برای ایرانیان باز بوده و هست. همچنین Skilled Worker ها نه تنها انگشت شمار نیستند بلکه بسیار بیشتر از کتگوری Unskilled Worker ها هستند. فقط این افراد در این فروم عضو نیستند اما شاید در آینده عضو خواهند شد.

اما بنا به پیشنهاد به جای دوستان تاپیک جدیدی را باز کرده ام که مخصوص پیگیری کیس افرادی است که این پروسه را شروع کرده اند:

http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%AE...#pid618873
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa
(2015-05-28 ساعت 02:03)Paradox نوشته:  من باز هم لیست رو گشتم ، خدا خیر بده، فقط یه نفر دیدم Painter بود ، مابقی

همه دکتر مهندس و دانشمند و محقق !

تازه احتمالا این نقاش اون نقاش که من فکر میکنم (بنا!) نیست ، احتمالا یارو واسه

خودش یه پا داوینچی بوده !

یعنی همش الکی بود که اونجا نیاز به کارگر خدماتی دارن . یا مثلا پیتزا فروش که

سوسیس بذاره لای نون . ظاهرا هیچ خبری از این کارا نیست ، بلکه بالعکس

همه مشاغل حرفه ای هست .

شاید این سایت اصلا نوع سوم EB3 رو پوشش نمیده ؟

سلام. مشاهده ی شما درست بوده. اکثر افرادی که از این طریق ویزا می گیرند Skilled Worker ها هستند اما باز هم شما می تونید Unskilled Worker ها رو پیدا کنید

(2015-05-28 ساعت 02:03)Paradox نوشته:  یک سوال دیگه :

این country که نوشته ایران ، یعنی طرف که استخدام شده ، (از) ایران بوده یا (در) ایران بوده ؟

منظورم اینه که ممکنه اینا که نوشته ایران ، طرف مثلا دانشجو ایرانی بوده تو آمریکا ، بعد درخواست

استخدام داده ، نه این که از داخل ایران اقدام کرده باشه؛ اونوقت اینو نوشته باشه کشور ایران که منظورش

این هست که این شخص متولد ایران بوده . یا این که نه، منظور اینه که از داخل ایران اسخدام شده و الان

ایران ساکن هست ؟

اگه این جوری باشه نشون میده خیلی ها کارشون درسته . طرف نشسته تو ایران ، از اینتل و یاهو و گوگل

براش نامه فدایت شوم اومده !

اون یعنی سیتیزن اون کشور بوده. تقریبا تمام دانشجویان ایرانی که به امریکا می آیند و می خواهند گرین کارت بگیرند این پروسه رو طی می کنند.

(2015-05-28 ساعت 02:03)Paradox نوشته:  نیز سوال بعدی :

چرا وقتی روی کشور United States of America کلیک میکنم ، لیستی که میاره واسه کشور های دیگه است ؟

به علاوه این که برای آمریکا نوشه 13 نفر ، اما وقتی روش کلیک میکنید ، 979 نفر نشون میده !

بالاخره این قضیه ی کشور ها چیه ؟ از یا در ؟

بعد چرا اعداد و ارقام با هم نمیخونه ؟ 13 نفر کجا 979 نفر کجا ؟

نیازمند راهنمایی جناب lordsaroman هستیم.

ممنون

به نظر من این خطای دیتابیس شون هست. اون وب سایت با اینکه به دیتابیس وزارت وصل هست اما توسط خود وزارت اداره نمی شه و ممکنه در نحوه ی نشون دادن اطلاعات Error یا Bug داشته باشه. اما درمجموع سایت مفیدی است.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، Paradox
(2015-05-30 ساعت 14:48)ferix نوشته:  
(2015-05-30 ساعت 11:20)sanazdst نوشته:  آره اینم میشه، وکلای ایرونی توی قراردادشون اون ۶۰ هزار تا رو می نویسن حق الزحمه وکیل و حرفی از این شرکت واسطه نمیارن که خوب شاید واسه اینه که خودشون هم می دونن این کار دور زدن قانونه

راستش من که پرسیدم همشون قوانین رو بهتر از ما بلدن .... کسی به کارفرما پولی نمیده اگه پولی به کسی هم داده بشه به موسسه کاریاب هستش... موسسه کاریابی یه توافقی با کارفرما داره و بهش تعهد میده که این نیروهایی که داره جذب میکنه یکسال براش کار میکن... این تعهد یکساله خیلی برای کارفرما مهمه ... چون همه این کارها با حداقل حقوق پایه آمریکا یعنی ۷.25 دلار برای هر ساعته لذا اگه آمریکایی هم پیدا بشه که بخواد این کار ها رو انجام بده (هر چند که وقتی تو سایتهای این کارفرماها میری میبینی که تعداد شغلهای بازشون خیلی زیاده و این نشون میده که واقعا خود آمریکایی خیلی تمایلی به این کارها ویا این حقوقها ندارن...) هیچ وقت یکسال نمیمونه تو این کارها ... لذا اگه سوال پیش میاد که کارفرما به چه انگیزه ای این کارها مجانی انجام میده میشه اینطور جواب داد که هم تامین نیرو میکنه و هم تعهد یکسال کارکرد ازشون داره....

خلاصه اونطوری که من فهمیدم این 50-60 هزاردلار بین وکیل ایرانی و وکیل شرکت واسط و وکیل یا شرکت کاریاب تقسیم میشه....( به هر حال هر کدمشون هم یه شرکت هستن مطمئنا کلی سربارهای شرکتی به هزینه های یک وکیل که شخصا کار میکنه، اضافه میشه ... )
راستش من اصلا قصد اینکه بگم این پول مناسبه ندارم ، خیلی هم زیاده ،فقط دارم یه جورایی به خودم دلداری میدم که آره احتمالا اینطوریه ، چون خودمم ۲تا قسطشو دادم...

این مطلبی که این شرکت ها ادعا می کنند و به افراد می گویند یک ادعای بدون پشتوانه یا Unsubstantiated Claim است. شما فقط در صورتی متوجه می شوید این قضیه درست است که متن کامل قرار داد امضا شده بین شرکت کارفرما و شرکت واسط، و بین شرکت واسط و شرکت مهاجرتی را بخوانید تا متوجه شوید که پول شما به چه صورت بین این سه تقسیم می شود. این شرکت ها چون خودشون می دونند دارند قانون رو دور می زنند حاظر نخواهند شد این قرارداد ها رو نشون کسی بدهند وگرنه هیچ ترسی برای نشان دادن این قرار دادها در صورت قانونی بودن روششان نباید باشد.

پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، dosalonimame
سلام جناب lord
ممنون از اینکه یه تاپیک برای امثال من ایجاد کردید....
درمورد قانونی و غیر قانونی بودن این روش هم نمی خوام خیلی بحث کنم که بعد بن بشم ولی شما که خودت تخصص داری تو این زمینه ها ... وقتی آدم یک طرفه به قاضی میره، همیشه پیروز میشه و طرف دوم (که اصلا نبوده) همیشه قانون شکن و مجرمه.... این قضیه چه عرفا و چه اخلاقا و چه حتی رسما و تو دادگاههای واقعی هم وجود داره....
حالا شما و دیگر مدیران بدون حضور این شرکتها و یا نمایندشون رفتید به قاضی.... خب معلومه چی میشه دیگه....
شما حتی روند کاری این شرکتها رو هم نمیدونید.... من که باهاشون قرارداد بستم هم درست نمیدونم، شما که جای خود دارید....

خلاصه کلام اینکه، به نظر من سعی کنید این تشخیص رو بزارید به عهده خود خود شخص و انقدر تکرار نکنید غیر قانونیه ، پس فردایی عکسش میشه ، اونوقت بد میشه ها، از ما گفتن....
هر کدوم از ماها اگه واقعا انقدر قدرت تشخیص و ریسک پذیری نداریم که بتونیم این قضیه رو واسه خودمون حل کنیم، بهتره که واقعا واقعا دنبال مهاجرت نباشیم چون مطمئنا تو یه مملکت دیگه با یه فرهنگ دیگه مثل پشه له میشیم، چون خودت بهتر میدونی که مهاجرت اصلا اصلا موضوع ساده ای نیست وسالها طول میکشه تا پس لرزه هاش از بین بره و راحت زندگیتو بکنی...

به هر حال همگی موفق باشیم....
پاسخ
تشکر کنندگان: shakiba.far ، dosalonimame
(2015-06-01 ساعت 18:58)ferix نوشته:  سلام جناب lord
درمورد قانونی و غیر قانونی بودن این روش هم نمی خوام خیلی بحث کنم که بعد بن بشم ولی شما که خودت تخصص داری تو این زمینه ها ... وقتی آدم یک طرفه به قاضی میره، همیشه پیروز میشه و طرف دوم (که اصلا نبوده) همیشه قانون شکن و مجرمه.... این قضیه چه عرفا و چه اخلاقا و چه حتی رسما و تو دادگاههای واقعی هم وجود داره....
حالا شما و دیگر مدیران بدون حضور این شرکتها و یا نمایندشون رفتید به قاضی.... خب معلومه چی میشه دیگه....
شما حتی روند کاری این شرکتها رو هم نمیدونید.... من که باهاشون قرارداد بستم هم درست نمیدونم، شما که جای خود دارید....

خلاصه کلام اینکه، به نظر من سعی کنید این تشخیص رو بزارید به عهده خود خود شخص و انقدر تکرار نکنید غیر قانونیه ، پس فردایی عکسش میشه ، اونوقت بد میشه ها، از ما گفتن....
هر کدوم از ماها اگه واقعا انقدر قدرت تشخیص و ریسک پذیری نداریم که بتونیم این قضیه رو واسه خودمون حل کنیم، بهتره که واقعا واقعا دنبال مهاجرت نباشیم چون مطمئنا تو یه مملکت دیگه با یه فرهنگ دیگه مثل پشه له میشیم، چون خودت بهتر میدونی که مهاجرت اصلا اصلا موضوع ساده ای نیست وسالها طول میکشه تا پس لرزه هاش از بین بره و راحت زندگیتو بکنی...

خواهش می کنم.
بنده قبلا گفتم اگر فردی از این شرکت ها می خواهد موضع فعلی مهاجرسرا را در این زمینه تغییر بده به راحتی می تونه این کار رو بکنه با فرستادن متن کامل قرار داد امضا شده بین شرکت واسط و شرکت کارفرما، و بین شرکت واسط و شرکت مهاجرتی به صورت خصوصی به بنده. خلاصه ما استقبال می کنیم. اما بنا بر شواهد فعلی این روش از دید مهاجرسرا غیرقانونی است.

پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، raminha ، Paradox ، dosalonimame
(2015-06-01 ساعت 08:03)ferix نوشته:  منم بالاخره تعداد ارسالهام به 15 رسید تازه تونستم امضا بزارم...

تبریک میگم، چه ظرافتی هم تو امضات به خرج دادی Big Grin
هیوستونی هم که هستی Cool
امیدوارم موفق باشی
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: dosalonimame
ممنون از آقای مدیر
پاسخ
سلام دوستان من ۱ ماه پیش از این طریق اقدام کردم و الان فایل نامبر وزارت کار را گرفتم که نشون میده register هست. جایی هست که بشه قبل از Labor certificate بتونم خود را چک کنم ؟
پاسخ
آقای مدیر محترم آیا اکانت من مشکلی دارد؟
وقتی می خواهم برای افزودن امضا به کنترل پنل کاربر بروم، کاربری من عوض میشود و نام کاربری matin265 را بمن نشان میدهد ؟؟؟
میشه لطفاً راهنمایی بفرمایید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-01 ساعت 19:10)lordsaroman نوشته:  
(2015-06-01 ساعت 18:58)ferix نوشته:  سلام جناب lord

خواهش می کنم.
بنده قبلا گفتم اگر فردی از این شرکت ها می خواهد موضع فعلی مهاجرسرا را در این زمینه تغییر بده به راحتی می تونه این کار رو بکنه با فرستادن متن کامل قرار داد امضا شده بین شرکت واسط و شرکت کارفرما، و بین شرکت واسط و شرکت مهاجرتی به صورت خصوصی به بنده. خلاصه ما استقبال می کنیم. اما بنا بر شواهد فعلی این روش از دید مهاجرسرا غیرقانونی است.

با سلام خدمت شما. بنده به این گروه تازه وارد هستم. ولی‌ با توجه به تخصص خودم که حقوق بین الملل هست باید عرض کنم که این مطلب حرف درستی‌ نیست. تا زمان عدم اثبات جرم، فرض بر صحّت و بی‌ گناهی هست. در سنی‌ انتظار از شرکتها برای ارسال قراردادهای حقوقی که طبیعتا محرمانه هم هستند، شرط معقولی برای اثبات عدم بی‌گناهی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-01 ساعت 22:14)raminha نوشته:  با سلام خدمت شما. بنده به این گروه تازه وارد هستم. ولی‌ با توجه به تخصص خودم که حقوق بین الملل هست باید عرض کنم که این مطلب حرف درستی‌ نیست. تا زمان عدم اثبات جرم، فرض بر صحّت و بی‌ گناهی هست. در سنی‌ انتظار از شرکتها برای ارسال قراردادهای حقوقی که طبیعتا محرمانه هم هستند، شرط معقولی برای اثبات عدم بی‌گناهی نیست.

دوست عزیز، اون اصل در موردی صادق هست که شما نشانه های کلاه برداری و دور زدن قانون را هنوز ندیده باشید. در این مورد خاص چندین مدارک مختلف وجود داره که همگی نشان دهنده ی غیر قانونی بودن روش هست.
بنده نمی خوام دوباره تمام مطالب را بازگو کنم، اما به عنوان مثال فقط یک مورد را ذکر می کنم. شما که حقوق خوانده اید باید با همین یک مورد متوجه قضیه بشوید:

بنده قرارداد یکی از این شرکت های مهاجرتی ایرانی را مطالعه کرده ام. در آن قرار داد گفته شده که "تمامی این 60 هزار دلار بابت حق الوکاله است".
حال دو احتمال وجود دارد:
1) اینکه شرکت کاریاب به طور مجانی برای شرکت مهاجرتی (و یا شرکت واسط) کار می کند که این با عقل جور در نمی آید.
2) این بند در قرارداد یک دروغ است.
همین یک مورد برای بنده و سایر مدیران مهاجرسرا حجتی است تا فرض را بر غیرقانونی بودن این روش قرار دهیم مگر اینکه خلافش ثابت شود.

پاسخ
تشکر کنندگان: Paradox
(2015-06-01 ساعت 23:44)lordsaroman نوشته:  
(2015-06-01 ساعت 22:14)raminha نوشته:  با سلام خدمت شما. بنده به این گروه تازه وارد هستم. ولی‌ با توجه به تخصص خودم که حقوق بین الملل هست باید عرض کنم که این مطلب حرف درستی‌ نیست. تا زمان عدم اثبات جرم، فرض بر صحّت و بی‌ گناهی هست. در سنی‌ انتظار از شرکتها برای ارسال قراردادهای حقوقی که طبیعتا محرمانه هم هستند، شرط معقولی برای اثبات عدم بی‌گناهی نیست.

دوست عزیز، اون اصل در موردی صادق هست که شما نشانه های کلاه برداری و دور زدن قانون را هنوز ندیده باشید. در این مورد خاص چندین مدارک مختلف وجود داره که همگی نشان دهنده ی غیر قانونی بودن روش هست.
بنده نمی خوام دوباره تمام مطالب را بازگو کنم، اما به عنوان مثال فقط یک مورد را ذکر می کنم. شما که حقوق خوانده اید باید با همین یک مورد متوجه قضیه بشوید:

بنده قرارداد یکی از این شرکت های مهاجرتی ایرانی را مطالعه کرده ام. در آن قرار داد گفته شده که "تمامی این 60 هزار دلار بابت حق الوکاله است".
حال دو احتمال وجود دارد:
۱) اینکه شرکت کاریاب به طور مجانی برای شرکت مهاجرتی (و یا شرکت واسط) کار می کند که این با عقل جور در نمی آید.
۲) این بند در قرارداد یک دروغ است.
همین یک مورد برای بنده و سایر مدیران مهاجرسرا حجتی است تا فرض را بر غیرقانونی بودن این روش قرار دهیم مگر اینکه خلافش ثابت شود.

سلام خدمت شما. من از نظر حقوقی ۲ نکته را باید عرض کنم. اول اینکه ۲ نکته که شما فرمودید در واقع به هم مرتبط هستند. احتمال سومی‌ هم هست که شما مطرح نفرمودید. اگر شرکت مهاجرتی بخشی از قرارداد و شرح خدمات خود را به شرکت دیگری، مثلا شرکت کاریابی، واگذار و یا به اصطلاح کرده باشد به عنوان یک وکیل و داشتن حق ‌واگذاری به غیر خلاف نکرده است. دوم هم اینکه حتی وجود اشکالات در قرارداد صحت یک روش را زیر سوال نمی‌برد. نهایت این امر خطا در نگارش قرارداد است. مهمتر از این نکات صحت قانونی این روش است. در ضمن به عنوان یک احتمال شرکت کاریابی میتواند طرف قرارداد با کارفرما باشد که در این صورت عدم پرداخت وجه از طرف وکیل به آن شرکت منطقی‌ است.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان