کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
سلام.و تشكر از دلسوزي مديران عزيز.
من يك پيشنهادي به مديران عزيز دارم.اگر بتوانيد راهنمايي كنيد كه چطور با سايت هاي كاريابي نظير monster و job بشه كار كرد بسياري از دوستان كارفرماي خود را پيدا ميكنند.با تشكر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-27 ساعت 17:15)Ehsandaei نوشته:  سلام.و تشكر از دلسوزي مديران عزيز.
من يك پيشنهادي به مديران عزيز دارم.اگر بتوانيد راهنمايي كنيد كه چطور با سايت هاي كاريابي نظير monster و job بشه كار كرد بسياري از دوستان كارفرماي خود را پيدا ميكنند.با تشكر.

برادر عزیز اون آژانسها براحتی با شما کار نخواهند کرد. بدلیل تحریمها و عدم مجاز بودن به معامله با افراد ایرانی و نقل و انتقال دلار.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-27 ساعت 10:52)ferix نوشته:  سلام به همگی ...

خب حالا با این تصمیمی که گرفته شد که دیگه این تاپیک دیگه موضوعیتی نداره... تا اونجایی که من فهمیدم این تاپیک برای همین سیستم جدیدی که چند وقتیه راه افتاده باز شده والا سیستم eb3 برای SKILLED WORKERS که انقدر تعداد افراد درگیرش انگشت شمارند که دیگه اصلا بحثی با هم ندارن...

حالا اینکه رو چه حسابی مدیران به این نتیجه رسیدن که این شرکتهای واسط دارن کار غیر قانونی میکن خودش جای بحث داره و من کاری باهاش ندارم... ولی حالا من و امثال من که قراردادمونو بستیم و میخواستیم تو یه تاپیکی با هم تبادل نظر کنیم، چی کار کنیم؟؟؟

دوستانی که مثل من هستن خواهشا یه پیشنهادی ... چیزی بدید...

(تازه می خواستیم امضا بزاریم که وضعیت هر کی مشخص بشه... باز با چند تا بحث ساده ایرانی بودنمونو به رخ کشیدیمو کلا صورت مساله رو پاک کردیم رفت ، هر کسی هم که مخالفه پس قانون شکنه ، حالا پدرشو در آوردیم .... چقدر هم عالی!!!!؟؟؟؟ حالا خیالمون راحته دیگه .... همه چی آروووووومه .....ما چقدر خوشبختیم..... )

موفق باشید

من فکر نمی کنم منظور از صحبت هایی که مطرح شد این باشه که هیچ کس، هیچ صحبتی در این زمینه نکنه.
به هرحال طبیعی هستش که دوستانی که از این طریق اقدام کردند تمایل داشته باشن از روند کاریِ همدیگه با خبر بشن.
lord عزیز هم به این موضوع واقف هست و مطمئناً قصدش، تنها عدم ترغیب افراد به اقدام از این طریق بوده، چون این روش از بُعد قانونی، ابهام داره و عدم اطمینانش در حال حاضر بالاست.
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: lordsaroman
(2015-05-26 ساعت 23:21)Paradox نوشته:  یک نکته ی جالب تر !

شرکت پیزا هات و مک دونالد و اینا که هی میگفتن به نیروی کار احتیاج داره اصن تو این لیست نیست !

یعنی حتی یک نفرم اینا برای کار استخدام نکردن !

چرا این جوریه ؟

در مورد لیستی که مد نظرتون هست، من فکر می کنم که بستگی زیادی به وجود پیشنهاد کاری از طرف شرکت، در اون بازه ی زمانی خاص داره. یعنی به این صورت نیست که در این چند ماهِ سال 2015 اگر اسم برخی شرکت ها در لیست وجود نداشته نباشه، این معنی رو بده که اونها کلاً فعالیتی در این زمینه ندارند و یا ناموفقند.
اگر اشتباه می کنم، دوستان اصلاح کنند.
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: Paradox ، f.vakili
(2015-05-27 ساعت 20:42)Masbafa نوشته:  در مورد لیستی که مد نظرتون هست، من فکر می کنم که بستگی زیادی به وجود پیشنهاد کاری از طرف شرکت، در اون بازه ی زمانی خاص داره. یعنی به این صورت نیست که در این چند ماهِ سال ۲۰۱۵ اگر اسم برخی شرکت ها در لیست وجود نداشته نباشه، این معنی رو بده که اونها کلاً فعالیتی در این زمینه ندارند و یا ناموفقند.

آخه همین الانم شرکت های مهاجرتی مدعی هستن که اسپانسر کار ، پیزا هات

و چی چی برگر هست.

--------------

من باز هم لیست رو گشتم ، خدا خیر بده، فقط یه نفر دیدم Painter بود ، مابقی

همه دکتر مهندس و دانشمند و محقق !

تازه احتمالا این نقاش اون نقاش که من فکر میکنم (بنا!) نیست ، احتمالا یارو واسه

خودش یه پا داوینچی بوده !

یعنی همش الکی بود که اونجا نیاز به کارگر خدماتی دارن . یا مثلا پیتزا فروش که

سوسیس بذاره لای نون . ظاهرا هیچ خبری از این کارا نیست ، بلکه بالعکس

همه مشاغل حرفه ای هست .

شاید این سایت اصلا نوع سوم EB3 رو پوشش نمیده ؟

یک سوال دیگه :

این country که نوشته ایران ، یعنی طرف که استخدام شده ، (از) ایران بوده یا (در) ایران بوده ؟

منظورم اینه که ممکنه اینا که نوشته ایران ، طرف مثلا دانشجو ایرانی بوده تو آمریکا ، بعد درخواست

استخدام داده ، نه این که از داخل ایران اقدام کرده باشه؛ اونوقت اینو نوشته باشه کشور ایران که منظورش

این هست که این شخص متولد ایران بوده . یا این که نه، منظور اینه که از داخل ایران اسخدام شده و الان

ایران ساکن هست ؟

اگه این جوری باشه نشون میده خیلی ها کارشون درسته . طرف نشسته تو ایران ، از اینتل و یاهو و گوگل

براش نامه فدایت شوم اومده !

نیز سوال بعدی :

چرا وقتی روی کشور United States of America کلیک میکنم ، لیستی که میاره واسه کشور های دیگه است ؟

به علاوه این که برای آمریکا نوشه 13 نفر ، اما وقتی روش کلیک میکنید ، 979 نفر نشون میده !

بالاخره این قضیه ی کشور ها چیه ؟ از یا در ؟

بعد چرا اعداد و ارقام با هم نمیخونه ؟ 13 نفر کجا 979 نفر کجا ؟

نیازمند راهنمایی جناب lordsaroman هستیم.

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-28 ساعت 02:03)Paradox نوشته:  
(2015-05-27 ساعت 20:42)Masbafa نوشته:  در مورد لیستی که مد نظرتون هست، من فکر می کنم که بستگی زیادی به وجود پیشنهاد کاری از طرف شرکت، در اون بازه ی زمانی خاص داره. یعنی به این صورت نیست که در این چند ماهِ سال ۲۰۱۵ اگر اسم برخی شرکت ها در لیست وجود نداشته نباشه، این معنی رو بده که اونها کلاً فعالیتی در این زمینه ندارند و یا ناموفقند.

آخه همین الانم شرکت های مهاجرتی مدعی هستن که اسپانسر کار ، پیزا هات

و چی چی برگر هست.

--------------

من باز هم لیست رو گشتم ، خدا خیر بده، فقط یه نفر دیدم Painter بود ، مابقی

همه دکتر مهندس و دانشمند و محقق !

تازه احتمالا این نقاش اون نقاش که من فکر میکنم (بنا!) نیست ، احتمالا یارو واسه

خودش یه پا داوینچی بوده !

یعنی همش الکی بود که اونجا نیاز به کارگر خدماتی دارن . یا مثلا پیتزا فروش که

سوسیس بذاره لای نون . ظاهرا هیچ خبری از این کارا نیست ، بلکه بالعکس

همه مشاغل حرفه ای هست .

شاید این سایت اصلا نوع سوم EB3 رو پوشش نمیده ؟

یک سوال دیگه :

این country که نوشته ایران ، یعنی طرف که استخدام شده ، (از) ایران بوده یا (در) ایران بوده ؟

منظورم اینه که ممکنه اینا که نوشته ایران ، طرف مثلا دانشجو ایرانی بوده تو آمریکا ، بعد درخواست

استخدام داده ، نه این که از داخل ایران اقدام کرده باشه؛ اونوقت اینو نوشته باشه کشور ایران که منظورش

این هست که این شخص متولد ایران بوده . یا این که نه، منظور اینه که از داخل ایران اسخدام شده و الان

ایران ساکن هست ؟

اگه این جوری باشه نشون میده خیلی ها کارشون درسته . طرف نشسته تو ایران ، از اینتل و یاهو و گوگل

براش نامه فدایت شوم اومده !

نیز سوال بعدی :

چرا وقتی روی کشور United States of America کلیک میکنم ، لیستی که میاره واسه کشور های دیگه است ؟

به علاوه این که برای آمریکا نوشه 13 نفر ، اما وقتی روش کلیک میکنید ، 979 نفر نشون میده !

بالاخره این قضیه ی کشور ها چیه ؟ از یا در ؟

بعد چرا اعداد و ارقام با هم نمیخونه ؟ 13 نفر کجا 979 نفر کجا ؟

نیازمند راهنمایی جناب lordsaroman هستیم.

ممنون

سلام... اولا که هنوز نفهمیدم شما چرا انقدر اصرار داری این روش رو بکوبی... باشه آقاجون این روش اخخخخ جیزززززه شما بیخیال شو (قصد توهین و جسارت و هیچ چیزه دیگه ای هم ندارم فقط پیشنهاده ... بیخیال شو ... خلاص)

اینکه (از) ایران یا (در) ایران من فکر میکنم که کلا تابعیت مهمه یعنی این افراد همگی ایرانی هستند ولی ممکنه موقع اقدامشون تو ایران باشن یا تو یه کشور دیگه...

راستش واسه بعضی از سوالات دیگه ات هم با رفرنس جواب دارم که البته نوشته هم بودم ولی بعضی از دوستان خواستن رفرنس ها رو حذف کنم که بعضیا با پیگریهای بیخودی کاری نکنن که اصلا شرکته بگه آقا ما غلط کردیم.... ایرانیها نیان بهتره...

موفق باشی (ولی پیشنهاد اولمو جدی بگیر لطفا چون اگه تو هر کاریو هر چیزی از اولش با بی اعتمادی بری جلو خدا آخرشو باید خیر کنه)
Category: EB3-Unskilled Worker ----- PERM filed with DOL: 02.May.2015
Preferred City: Houston ----- Preferred Job: Cooks, Fast Food
Audit Received: No ----- Audit Received Date: n/a
PERM Approved: 18.Nov.2015 -----
I-140 Approved: PENDING ----- Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING ----- Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان:
من توی این مدت شرکت واسطه کاریابی رو که همه ی این وکلای ایرونی باهاش کار می کنن رو پیدا کردم، حتی عکسای جلسه های این شرکت واسطه که کانادایی امریکایی هست رو با همین وکلای ایرانی کانادا پیدا کردم، اسم موسس این شرکت واسطه و وکلایی که توش کار می کنن رو هم در وب سایت وکلای رسمی آمریکا چک کردم و وجود داشتن، حالا نکته ی جالب اینه که وب سایت این شرکت واسطه کاریابی زبان فارسی هم داره! من بهش ایمیل زدم که شما یه سری پیشنهاد کاری در سایتتون نوشتید برای eb3 و ... و من می خوام اقدام کنم ، فوری جواب داد که باشه حتما ملیتت چیه ، چند سالته و اینا ، تا زدم ایرانی گفت اوه ساری ما واسه همه ملیت ها اقدام می کنیم جز ایرانی، شما از طریق ایجنت های ایرانی اقدام کنید! من نفهمیدم پس چرا این شرکت توی وب سایتش به فارسی هم اطلاعاتشون رو نوشته...
پاسخ
تشکر کنندگان: f.vakili
(2015-05-28 ساعت 11:02)ferix نوشته:  سلام... اولا که هنوز نفهمیدم شما چرا انقدر اصرار داری این روش رو بکوبی... باشه آقاجون این روش اخخخخ جیزززززه شما بیخیال شو (قصد توهین و جسارت و هیچ چیزه دیگه ای هم ندارم فقط پیشنهاده ... بیخیال شو ... خلاص)

اینکه (از) ایران یا (در) ایران من فکر میکنم که کلا تابعیت مهمه یعنی این افراد همگی ایرانی هستند ولی ممکنه موقع اقدامشون تو ایران باشن یا تو یه کشور دیگه...

راستش واسه بعضی از سوالات دیگه ات هم با رفرنس جواب دارم که البته نوشته هم بودم ولی بعضی از دوستان خواستن رفرنس ها رو حذف کنم که بعضیا با پیگریهای بیخودی کاری نکنن که اصلا شرکته بگه آقا ما غلط کردیم.... ایرانیها نیان بهتره...

موفق باشی (ولی پیشنهاد اولمو جدی بگیر لطفا چون اگه تو هر کاریو هر چیزی از اولش با بی اعتمادی بری جلو خدا آخرشو باید خیر کنه)

خیلی متشکرم از پیشنهاد کارشناسیتون . ولی تا مادامی که به یقین نرسم این روش

نشدنی هست ، بی خیال نمیشم . این یه نکته

نکته ی دوم هم این که اخخ و جیزز و به بچه 3 ساله میگن ، اینو به یک آدم

بیست سی ساله بگین ، اسمش میشه توهین . همون توهینی که شما میگین

قصدشو نداشتین .

شما هم موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='sanazdst' pid='617358' dateline='1432817668']
من توی این مدت شرکت واسطه کاریابی رو که همه ی این وکلای ایرونی باهاش کار می کنن رو پیدا کردم، حتی عکسای جلسه های این شرکت واسطه که کانادایی آمریکایی هست رو با همین وکلای ایرانی کانادا پیدا کردم، اسم موسس این شرکت واسطه و وکلایی که توش کار می کنن رو هم در وب سایت وکلای رسمی آمریکا چک کردم و وجود داشتن، حالا نکته ی جالب اینه که وب سایت این شرکت واسطه کاریابی زبان فارسی هم داره! من بهش ایمیل زدم که شما یه سری پیشنهاد کاری در سایتتون نوشتید برای eb3 و ... و من می خوام اقدام کنم ، فوری جواب داد که باشه حتما ملیتت چیه ، چند سالته و اینا ، تا زدم ایرانی گفت اوه ساری ما واسه همه ملیت ها اقدام می کنیم جز ایرانی، شما از طریق ایجنت های ایرانی اقدام کنید! من نفهمیدم پس چرا این شرکت توی وب سایتش به فارسی هم اطلاعاتشون رو نوشته...
سلام مرسی از اطلاعاتتان امکانش هست اسم اون شرکت یا موسسه را بفرمائید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-28 ساعت 17:24)sanazdst نوشته:  من توی این مدت شرکت واسطه کاریابی رو که همه ی این وکلای ایرونی باهاش کار می کنن رو پیدا کردم، حتی عکسای جلسه های این شرکت واسطه که کانادایی آمریکایی هست رو با همین وکلای ایرانی کانادا پیدا کردم، اسم موسس این شرکت واسطه و وکلایی که توش کار می کنن رو هم در وب سایت وکلای رسمی آمریکا چک کردم و وجود داشتن، حالا نکته ی جالب اینه که وب سایت این شرکت واسطه کاریابی زبان فارسی هم داره! من بهش ایمیل زدم که شما یه سری پیشنهاد کاری در سایتتون نوشتید برای eb3 و ... و من می خوام اقدام کنم ، فوری جواب داد که باشه حتما ملیتت چیه ، چند سالته و اینا ، تا زدم ایرانی گفت اوه ساری ما واسه همه ملیت ها اقدام می کنیم جز ایرانی، شما از طریق ایجنت های ایرانی اقدام کنید! من نفهمیدم پس چرا این شرکت توی وب سایتش به فارسی هم اطلاعاتشون رو نوشته...

سلام...
من فکرمیکنم که این شرکته چون به هر حال الان یک بازار خوب برای خودش تو این کار توی ایران متصور شده ، قسمت فارسی هم برای سایتش گذاشته... ولی عملا به دلایل تحریم چون مجاز نیستن با هیچ ایرانی تبادلات مالی داشته باشن (البته اینو منم فقط شنیدم و خوندم ، من نه اونجا بودم و نه تخصصی دارم و نه رفرنسی واسه این حرف) پس نمیتونن قرارداد ببندن... به همین خاطر پای شرکتهای ایرانی و وکلای ایرانی به این قضیه باز شده....(که فکر میکنم خود این قضیه باعث شده که مقدار زیادی به هزینه این سرویس اضافه بشه و زیاد به نظر بیاد...)
پاسخ
(2015-05-30 ساعت 08:28)ferix نوشته:  
(2015-05-28 ساعت 17:24)sanazdst نوشته:  من توی این مدت شرکت واسطه کاریابی رو که همه ی این وکلای ایرونی باهاش کار می کنن رو پیدا کردم، حتی عکسای جلسه های این شرکت واسطه که کانادایی آمریکایی هست رو با همین وکلای ایرانی کانادا پیدا کردم، اسم موسس این شرکت واسطه و وکلایی که توش کار می کنن رو هم در وب سایت وکلای رسمی آمریکا چک کردم و وجود داشتن، حالا نکته ی جالب اینه که وب سایت این شرکت واسطه کاریابی زبان فارسی هم داره! من بهش ایمیل زدم که شما یه سری پیشنهاد کاری در سایتتون نوشتید برای eb3 و ... و من می خوام اقدام کنم ، فوری جواب داد که باشه حتما ملیتت چیه ، چند سالته و اینا ، تا زدم ایرانی گفت اوه ساری ما واسه همه ملیت ها اقدام می کنیم جز ایرانی، شما از طریق ایجنت های ایرانی اقدام کنید! من نفهمیدم پس چرا این شرکت توی وب سایتش به فارسی هم اطلاعاتشون رو نوشته...

سلام...
من فکرمیکنم که این شرکته چون به هر حال الان یک بازار خوب برای خودش تو این کار توی ایران متصور شده ، قسمت فارسی هم برای سایتش گذاشته... ولی عملا به دلایل تحریم چون مجاز نیستن با هیچ ایرانی تبادلات مالی داشته باشن (البته اینو منم فقط شنیدم و خوندم ، من نه اونجا بودم و نه تخصصی دارم و نه رفرنسی واسه این حرف) پس نمیتونن قرارداد ببندن... به همین خاطر پای شرکتهای ایرانی و وکلای ایرانی به این قضیه باز شده....(که فکر میکنم خود این قضیه باعث شده که مقدار زیادی به هزینه این سرویس اضافه بشه و زیاد به نظر بیاد...)

آره اینم میشه، وکلای ایرونی توی قراردادشون اون ۶۰ هزار تا رو می نویسن حق الزحمه وکیل و حرفی از این شرکت واسطه نمیارن که خوب شاید واسه اینه که خودشون هم می دونن این کار دور زدن قانونه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-30 ساعت 11:20)sanazdst نوشته:  

سلام...

آره اینم میشه، وکلای ایرونی توی قراردادشون اون ۶۰ هزار تا رو می نویسن حق الزحمه وکیل و حرفی از این شرکت واسطه نمیارن که خوب شاید واسه اینه که خودشون هم می دونن این کار دور زدن قانونه
با سلام لطفا اگر ممکنه نام و آدرس سایت این شرکت واسطه کاریابی رو به ما هم بفرمایید ( البته جوری که تبلیغ نباشه البته چون خارجیه نمی دونم معرفی اش تبلیغ میشه یا نه) تا ما هم بدونیم چیکار باید بکنیم لطفا لطفا لطفا
پاسخ
(2015-05-30 ساعت 13:19)mamm نوشته:  

سلام...

با سلام لطفا اگر ممکنه نام و آدرس سایت این شرکت واسطه کاریابی رو به ما هم بفرمایید ( البته جوری که تبلیغ نباشه البته چون خارجیه نمی دونم معرفی اش تبلیغ میشه یا نه) تا ما هم بدونیم چیکار باید بکنیم لطفا لطفا لطفا

سلام....
شما و یا هر کسی که بخواد اطلاعات بگیره بهترین راه خود این وکلا و شرکتهای ایرانی هستن که دارن این کار رو میکنن. فقط یه گوگل بزنید "ویزای eb3" همون 5-6 تا شرکتی که میان همونان.... به همشون زنگ بزنید هم قیمت بگیرید هم بپرسید با چه شرکتی کار میکنن.... ازشون هر اطلاعاتی بخوایید میدن....
تو این فروم هم طبق قوانین نمیشه علنا نامی رو مطرح کرد و خصوصی هم اگه کسی قبل از این که شما خودت قرارداد بسته باشی ، بهت گفت بدون که قصد و غرضی داره.... هر وقت که قرارداد بستی از دیگران خصوصی میتونی بپرسی که با چه شرکتی قرارداد بستن که اگه شد بهت بگه...
موفق باشی...
پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام...

سلام ... خدمت کاربر sanazdst
اتفاقا تو قرارداد من دقیقا ذکر شده... قرارداد من یه قرارداد سه جانبه است ، بین من و شرکت ایرانی و اون شرکت اصلیه که کانادایی-آمریکاییه... یعنی دقیقا سه نفر امضا کردن... ولی نوشته شده که تمام تبادلات مالی توسط شرکت ایرانی انجام میشه...
راستش من که پرسیدم همشون قوانین رو بهتر از ما بلدن .... کسی به کارفرما پولی نمیده اگه پولی به کسی هم داده بشه به موسسه کاریاب هستش... موسسه کاریابی یه توافقی با کارفرما داره و بهش تعهد میده که این نیروهایی که داره جذب میکنه یکسال براش کار میکن... این تعهد یکساله خیلی برای کارفرما مهمه ... چون همه این کارها با حداقل حقوق پایه آمریکا یعنی 7.25 دلار برای هر ساعته لذا اگه آمریکایی هم پیدا بشه که بخواد این کار ها رو انجام بده (هر چند که وقتی تو سایتهای این کارفرماها میری میبینی که تعداد شغلهای بازشون خیلی زیاده و این نشون میده که واقعا خود آمریکایی خیلی تمایلی به این کارها ویا این حقوقها ندارن...) هیچ وقت یکسال نمیمونه تو این کارها ... لذا اگه سوال پیش میاد که کارفرما به چه انگیزه ای این کارها مجانی انجام میده میشه اینطور جواب داد که هم تامین نیرو میکنه و هم تعهد یکسال کارکرد ازشون داره....

خلاصه اونطوری که من فهمیدم این 50-60 هزاردلار بین وکیل ایرانی و وکیل شرکت واسط و وکیل یا شرکت کاریاب تقسیم میشه....( به هر حال هر کدمشون هم یه شرکت هستن مطمئنا کلی سربارهای شرکتی به هزینه های یک وکیل که شخصا کار میکنه، اضافه میشه ... )
راستش من اصلا قصد اینکه بگم این پول مناسبه ندارم ، خیلی هم زیاده ،فقط دارم یه جورایی به خودم دلداری میدم که آره احتمالا اینطوریه ، چون خودمم 2تا قسطشو دادم...
پاسخ
(2015-05-30 ساعت 14:48)ferix نوشته:  

سلام...

سلام ... خدمت کاربر sanazdst
اتفاقا تو قرارداد من دقیقا ذکر شده... قرارداد من یه قرارداد سه جانبه است ، بین من و شرکت ایرانی و اون شرکت اصلیه که کانادایی-آمریکاییه... یعنی دقیقا سه نفر امضا کردن... ولی نوشته شده که تمام تبادلات مالی توسط شرکت ایرانی انجام میشه...
راستش من که پرسیدم همشون قوانین رو بهتر از ما بلدن .... کسی به کارفرما پولی نمیده اگه پولی به کسی هم داده بشه به موسسه کاریاب هستش... موسسه کاریابی یه توافقی با کارفرما داره و بهش تعهد میده که این نیروهایی که داره جذب میکنه یکسال براش کار میکن... این تعهد یکساله خیلی برای کارفرما مهمه ... چون همه این کارها با حداقل حقوق پایه آمریکا یعنی ۷.25 دلار برای هر ساعته لذا اگه آمریکایی هم پیدا بشه که بخواد این کار ها رو انجام بده (هر چند که وقتی تو سایتهای این کارفرماها میری میبینی که تعداد شغلهای بازشون خیلی زیاده و این نشون میده که واقعا خود آمریکایی خیلی تمایلی به این کارها ویا این حقوقها ندارن...) هیچ وقت یکسال نمیمونه تو این کارها ... لذا اگه سوال پیش میاد که کارفرما به چه انگیزه ای این کارها مجانی انجام میده میشه اینطور جواب داد که هم تامین نیرو میکنه و هم تعهد یکسال کارکرد ازشون داره....

خلاصه اونطوری که من فهمیدم این 50-60 هزاردلار بین وکیل ایرانی و وکیل شرکت واسط و وکیل یا شرکت کاریاب تقسیم میشه....( به هر حال هر کدمشون هم یه شرکت هستن مطمئنا کلی سربارهای شرکتی به هزینه های یک وکیل که شخصا کار میکنه، اضافه میشه ... )
راستش من اصلا قصد اینکه بگم این پول مناسبه ندارم ، خیلی هم زیاده ،فقط دارم یه جورایی به خودم دلداری میدم که آره احتمالا اینطوریه ، چون خودمم ۲تا قسطشو دادم...

چه عجیب من تا الان از هر کدوم قرار داد گرفتم این جوری نبوده و همشون یک طرفه بودن و نوشتن این ۶۰ تا حق الزحمه وکیل هست، میشه برام پیغام بزارید شما قرار داد کدوم شرکت مد نظرتونه؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان