کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB3
سلام
من هم دو ماه پیش واسه eb3 اقدام کردم ..فایل نامبرم حدود یک ماه پیش اومد الانم منتظر اداره کار هستم...امیدوارم این روش جواب بده
پاسخ
تشکر کنندگان:
زمان اقدام برای این ویزا اگه لیسانس داشته باشی اما بعد 2 سال فوق لیسانس بگیری چی میشه؟؟ قبولمون نمیکنن به عنوان کارگر غیر ماهر؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-10 ساعت 10:59)mona_usa نوشته:  زمان اقدام برای این ویزا اگه لیسانس داشته باشی اما بعد ۲ سال فوق لیسانس بگیری چی میشه؟؟ قبولمون نمیکنن به عنوان کارگر غیر ماهر؟

فک کنم تاثیری نداره چون شما با لیسانس اقدام میکنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
در مورد هزینه های روش نیروی غیرمتخصص، الان همه میدونید که برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا مثلا در مقطع فوق لیسانس، حداقل سالی 20 تا 25 هزار دلار هزینه بر میداره.تازه بعدش هم باید دنبال کاری بگردی که بتونی گرین کارت بگیری و تازه اگه موفق بشی میرسی به جایی که کارگرهای غیرماهر رسیدن،اما با صرف وقت و کمی هزینه بیشتر.
صدالبته که کاری که اون فارغ التحصیل گیر آورده با کار کارگر غیرماهر قابل مقایسه از هیچ نظر نیست، اما هدف کسایی که از روش نیروی غیرمتخصص اقدام میکنن هم موندن در این شغل رده پایین نیست،فقط گرین کارت مدنظره.بعد از داشتن گرین کارت هم اگه خواست درس بخونه با هزینه کمتر و راحتتر میتونه وارد دانشگاه بشه.
لطفا پیش قضاوت نکنید در مورد گفته هام، هدفم تبلیغ این روش نیست،فقط چیزی که توی ذهنم این چند روز میگذشت رو دارم به اشتراک میزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی...
کسی از دوستانی که کمی تو کارشون جلوتر هستن می دونن که تو این روش آیا نیازی به ارائه پرینت حساب بانکی و یا حتی سند ملک به عنوان مدارک ضروری هست یا نه؟
Category: EB3-Unskilled Worker ----- PERM filed with DOL: 02.May.2015
Preferred City: Houston ----- Preferred Job: Cooks, Fast Food
Audit Received: No ----- Audit Received Date: n/a
PERM Approved: 18.Nov.2015 -----
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING ----- Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING ----- Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-11 ساعت 16:50)ferix نوشته:  سلام به همگی...
کسی از دوستانی که کمی تو کارشون جلوتر هستن می دونن که تو این روش آیا نیازی به ارائه پرینت حساب بانکی و یا حتی سند ملک به عنوان مدارک ضروری هست یا نه؟
کارگر مزرعه و کارگر ساندویچی و کارگر پیتزا فروشی رو چه به حساب بانکی؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من می خواستم از کسانی که در فرایندEB3 جلوتر هستند اطلاعات کسب کنم بعنوان مثال آیا به انجام روش موجود که شرکتهای مهاجرتی ایرانی ارائه می کنند اعتماد می توان کرد(با توجه به مبلغ بالایی که می گیرند)؟ کدام شرکت یا شرکتها( یا وکیل )مهاجرتی قابل اطمینان تر است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-11 ساعت 18:56)mbazjoo نوشته:  با سلام
من می خواستم از کسانی که در فرایندEB3 جلوتر هستند اطلاعات کسب کنم بعنوان مثال آیا به انجام روش موجود که شرکتهای مهاجرتی ایرانی ارائه می کنند اعتماد می توان کرد(با توجه به مبلغ بالایی که می گیرند)؟ کدام شرکت یا شرکتها( یا وکیل )مهاجرتی قابل اطمینان تر است؟

سلام. موضع رسمی مهاجرسرا اون روش رو غیرقانونی می دونه. اما خود پروسه ی EB3 قانونی هست و سالانه هزاران نفر این ویزا رو از روش قانونی می گیرند. اگر کل تاپیک را یک دور بخونید متوجه می شوید.
ضمنا قوانین مهاجرسرا کاربران را از اشاعه روش های غیر قانونی مهاجرت منع می کند. این مثل این می مونه که یک نفر بیاد اینجا بگه چه کسی رو برای معرفی ازدواج س*و*ر*ی در امریکا سراغ دارید.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: Paradox
(2015-06-11 ساعت 19:37)lordsaroman نوشته:  
(2015-06-11 ساعت 18:56)mbazjoo نوشته:  با سلام

سلام. موضع رسمی مهاجرسرا اون روش رو غیرقانونی می دونه. اما خود پروسه ی EB3 قانونی هست و سالانه هزاران نفر این ویزا رو از روش قانونی می گیرند. اگر کل تاپیک را یک دور بخونید متوجه می شوید.
ضمنا قوانین مهاجرسرا کاربران را از اشاعه روش های غیر قانونی مهاجرت منع می کند. این مثل این می مونه که یک نفر بیاد اینجا بگه چه کسی رو برای معرفی ازدواج س*و*ر*ی در آمریکا سراغ دارید.
لرد عزیز با سلام در صورت امکان میشه اون راهی رو که اون هزاران نفر برای گرفتن ویزای eb3 انجام می دهند و اینکه از کجا شغل و کار فرما و شرکت های مهاجرتی آنها را بفرمایید با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-21 ساعت 21:13)lordsaroman نوشته:  
(2015-05-20 ساعت 19:25)m_vaziran نوشته:  سلام وتشكر فراوان از شما جناب lord عزيز من يه سوالي داشتم ميخواستم بدونم انجام اين پروسه ما و اختصاصاً بنده (خانواده ٤نفره ) كلاً براي كارفرمايمان چقدر هزينه برميدارد و اين هزينه شامل چه مواردي تا مرحله ورود به امريكا ميباشد ؟

سلام جناب vaziran.
اول از همه من یک refrence به پست قبلیم بدم که اگر نخوندید با مراحل و اصطلاحات آشنا بشید:
http://www.mohajersara.com/Thread-%D9%88...#pid580525

هزیته های کارفرما به این صورت هست:

۱- هزینه ی وکیل برای فایل کردن PERM که وکیل درجه یک 4000 دلار هست. منبع لینک زیر
http://www.hooyou.com/lc/attorneyFee.html

۲- هزینه ی تبلیغ برای شغل که معمولا یک روزنامه یا تبلیغ در رادیو و یا جاهای دیگه است. حداکثر این زیر 300 دلار باشه.

۳- هزینه وکیل برای فایل کردن فرم I-140 که وکیل درجه یک 1500 دلار می گیره. منبع لینک زیر
http://www.hooyou.com/lc/attorneyFee.html

۴- هزینه فرم I-140 که به USCIS پرداخت می شه که 580 دلار می شه. منبع لینک زیر
http://www.uscis.gov/i-140

۵- اگر بخواهید PREMIUM PROCESSING فایل کنید یک هزینه 1225 دلار اضافی باید پرداخت بشه. منبع لینک زیر
http://www.uscis.gov/i-907

پس در کل، حداقل خرجی که کارفرما می کنه 4300 دلار هست. هزینه های شماره سه تا پنج رو یا خودتون می تونید بدید یا کارفرما. پس یعنی حداکثر خرجی که کارفرما می تونه تو این پروسه بکنه با گرفتن وکیل درجه یک 7605 دلار هستش.

حالا شما این رو مقایسه کنید با اون پولی که شرکت واسط از شما می گیره که حدود ده برابر این هزینه هست. بیخود نیست که می گویند تو ایران می شه به راحتی میلیاردر شد. سود خالص این شرکت واسط به ازای هر نفر 50 تا 60 هزار دلاره که یک قسمتی از اون رو به عنوان شیتیل می ده به کارفرما برای پوشش هزینه های PERM و اینکه حاظر شده که اسپانسر گرین کارت اون فرد شده. (که کاملا غیر قانونی هست طبق قوانین وزارت کار آمریکا که در پست های قبلیم refrence داده ام) توی دنیا هیچ شرکت کاریابی قانونی ای وجود نداره که از کارمند چهار - پنج برابر حقوق سالانه ی یک شغل رو بگیره تا براش یه شغل پیدا کنه. و علاوه بر اون به کارفرما هم برای پیدا کردن کارمند پول بده. همه جای دنیا برعکسه. اینکه کارفرما به شرکت کاریابی پول می ده چون تونسته یک کارمند مورد نیاز کارفرما رو جور کنه. نه برعکس. تازه الان هم معلوم شده همه ی این شرکت های واسط سر رشته شون می رسه به یک شرکت واسط دیگه ی معلوم الحال. جدا ایران بهترین جاست برای پول در آوردن با درست کردن همچین سیستم هایی! (profit margin ده به یک!) چون تو آمریکایی که ما زندگی می کنیم خداییش این جوری نمی شه پول درآورد.

سلام.
بنده تازه با این فروم اشنا شدم....به دلایل زیادی قصد مهاجرت به آمریکا رو دارم....ولی کمی شرایطم خاص هست و از هر روشی نمیتونم برای اقامت اقدام کنم.....فقط بجز روش درس خوندن در دانشگاه های آمریکا و شاید لاتاری..پس از تحقیق.یه روشی بنام ویزای eb3 پیدا کردم که فکر میکنم شرایطش خوب باشه....
الان تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که از طریق شرکت های واسطی که هستن برای این ویزا اقدام کنم که حدود 50000 دلار به بالا هزینه اش در میاد.... ولی با دیدن نطر شما که نوشیتد هزینه حدود7000 دلار میشه...واقعا قابل پیگیری هستش؟
خب الان مهمترین سوالی که اینجا برام مطرح هستش اینه که این مشکل گیر اوردن شغل از ایران رو چطوری میشه حل کرد؟
ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان .من مدتهاس که واسه کانادا پی گیری کردم ولی نمیشه .وکیل من هم تورنتو هست .به من پیشنهاد eb3 رو دادن .راستش من سرمایه زیادی ندارم و اگر بخوام از این طریق اقدام کنم باید خونه ام رو بفروشم .دوتا فرزند 3 و 5 ساله دارم و واقعا دوس داریم مهاجرت کنیم .لطفا و خواهشا نظراتتون رو بهم بگین ..من دفاتر تهران رو هم پی گیری کردم .میگن اگر به ویزا برسی و افسر شما رو رجکت کنه هیچ پولی دست شما رو نمیگیره. ولی وکیل کانادا گفت فقط هفت هزارتاش سوخت میشه ....
پاسخ
تشکر کنندگان:
به نظر شما عقلانی هست استارت بزنم تا یکسال دیگه مشخص میشه که کسانی که قبلا اقدام کردن ویزا میشن یا نه .کلا نظرتون در مورد ویزا شدن این برنامه چیه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-12 ساعت 15:39)parmis77 نوشته:  سلام دوستان .من مدتهاس که واسه کانادا پی گیری کردم ولی نمیشه .وکیل من هم تورنتو هست .به من پیشنهاد eb3 رو دادن .راستش من سرمایه زیادی ندارم و اگر بخوام از این طریق اقدام کنم باید خونه ام رو بفروشم .دوتا فرزند ۳ و ۵ ساله دارم و واقعا دوس داریم مهاجرت کنیم .لطفا و خواهشا نظراتتون رو بهم بگین ..من دفاتر تهران رو هم پی گیری کردم .میگن اگر به ویزا برسی و افسر شما رو رجکت کنه هیچ پولی دست شما رو نمیگیره. ولی وکیل کانادا گفت فقط هفت هزارتاش سوخت میشه ....

همون طوری که جناب lordsaroman مدیر این بخش گفتن ، روش شرکت های واسطه

غیر قانونی هست ، ضمن این که اقدام برای این ویزا 7 هزار تا بیشتر هزینه نداره (نهایتش)

مگه وکیل شما قراره چه قدر از شما پول بگیره که (فقط) 7 هزار تاش سوخت میشه ؟

احتمالا وکیل شما هم جزو همون شرکت های واسط هستن که 60 هزار تا

میخوان .

من اگه جای شما بودم یه قرون بیشتر از هزینه های قانونی و وکیل به این افراد

نمیدادم .

کسانی هم که میان و 200 میلیون میدن به این شرکتا دو حالت داره :

1- چندین میلیارد سرمایه دارن ، خونه و ماشین و همه چی شون هم سرجاش

میمونه ، 200 میلیون از حسابشون بر میدارن میدن به این شرکتا.

2- نسبتا کل سرمایشون همین 200 میلیونه که خیلی باید آدم ریسک پذیری

باشن که کل سرمایشون رو بدن به یک شرکت کلاه بردار رسمی.

در صورت اول خوب مسلما اگه 7 هزار تا که هیچ ، همه ی 60 هزار تاشون هم سوخت

بشه نه بی خانمان میشن و نه خیلی دلشون میسوزه .

حالت دوم هم که دیگه اظهر من الشمس هست که در صورت سوخت شدن

هزار دلار هم ضربه ی سنگینی به این اشخاص وارد میشه.

از اون جایی هم که این روش شرکت های واسط غیر قانونی هست ، احتمال سوخت

شدن پول هم هست . به فرض این که پول سوخت نشه ، چون شما از طریق

غیر قانونی وارد آمریکا شدید ، پس فردا اگه گیر افتادید دیپورت میشید و باید بدویید

دنبال پرتقال فروش که پولتون رو پس بگیرید ، که اونم زهی خیال باطل .

اگرم از طریق این شرکتای غیر قانونی رفتید و به خوبی و خوشی تا آخر عمرتون هم

آمریکا موندین و هیچ کـس هم بو نبرد که چی کار کردید ، هیچی دیگه ، مبارکه !

حالا شما چه تضمینی دارید که این حالت آخری برای شما رقم بخوره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lordsaroman ، Masbafa ، sanazdst
نتیجه ی نهایی این که اگه میخواید به طور کاملا قانونی و بدون ترس و واهمه از این طریق برید آمریکا ، بگردید دنبال

کارفرما و بعدشم به یه وکیل بدید کارتون رو ببره جلو .

اگرم کارفرما پیدا نکردید ، کلا بی خیال این ویزا بشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: lordsaroman ، Masbafa
متاسفانه فرد معلوم الحال که از افراد شرکت ایرانی کانادایی که در زمینه روش غیر قانونی شرکت واسط فعال است تاحالا با بیش از 20 اکانت مختلف تا به امروز سعی در پست گذاشتن و خرابکاری در این تاپیک کرده است.
[عکس: c9Lsm.jpg]
[عکس: ticE3.jpg]

آخرین اکانت این فرد به طور دائمی مسدود شد. اما این پست به عنوان آخرین اخطار به ایشان:

بنده مستقیما با وزارت کار تماس گرفتم بدون ذکر شرکت خاص ازشون درمورد روش شرکت واسط سوال کردم. اون ها گفتند این کار غیر قانونی است و به من گفتند در وزارت کار یک بخشی وجود دارد به نام Office of Inspector General یا OIG که مخصوص رسیدگی و تحقیق و پیدا کردن کلاه برداری های مرتبط با قوانین وزارت کار هست:

https://www.oig.dol.gov/hotlinemain.htm

اون ها گفتند که اسم شرکت هایی که در این زمینه فعال هستند رو از طریق آدرس زیر براشون بفرستم:

https://www.oig.dol.gov/hotlineform2015.htm

حالا من فعلا از گزارش شرکت خاصی خودداری کرده ام. به عنوان آخرین اخظار به شما. بنده اسم شرکتی که شما با آن مرتبط هستید و وکلای آن را می دانم. درصورتی که دوباره بخواید اینجا خرابکاری کنید شرکت شما و وکلای آن را با مدارک موجود به این دفتر گزارش می دهم. حداقل اتفاقی که برای شرکت شما خواهد افتاد این است که تمامی پرونده های زیر دست DOL که اسم وکلای شرکت شما روشون هست وارد پروسه ی audit می شه و حداقل 2 سال طول خواهد کشید تا وزارت تحقیقاتش رو تکمیل کنه و نتیجه گیری کنه آیا کلاه برداری ای شده یا نه.
البته همیشه گفتند که واسه این که یک مار رو بکشی باید سرش رو بزنی و نه دمش رو. همه ی شرکت های ایرانی کانادایی دم قضیه هستند چون سررشتشون یک شرکت کانادایی هست که با همه ی این ها کار می کنه. من به علت اینکه بعضی از دوستان از این روش اقدام کردند و کارشون خراب نشه اون سر مار رو گزارش نمی دهم.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: Paradox ، Masbafa ، dosalonimame ، sanazdst ، مسافر تنها ، mehre cyrus

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان