کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
(2012-10-23 ساعت 14:58)alirlndl نوشته:  سلام دوستان
من قبلا یه سوالی رو مطرح کردم در مورد جدول interview schedule در وب سایت سفارت آنکارا، که آیا مشابه اون در وب سایت های سفارت ابوظبی و ایروان هم هست که بتونیم چک کنیم اگه یه موقع به جای انکارا به این سفارت خونه ها فرستادن؟ که یکی از دوستان به نام "new" در جوابم نوشت که نامه دوم (interview appointment letter) زودتر به دستمون خواهد رسید.
1) میخواستم بدونم، در بین دوستانی که مصاحبشون در ابوظبی یا ایروان افتاده، آیا کسی هست که خودش درخواست نداده باشه و اونا خودشون اینکارو کردن؟
2)در پاسخ به دوستمون "new"، عرض کردم و پرسیدم که به این ترتیب آیا باید فقط منتظر نامه دوم باشیم و بی خیاله جدول قرار مصاحبه و بولتن بشیم؟ چون بنا به گفته ایشون و با مقایسه بین جدول schedule interview سایت سفارت آنکارا با بولتن هایی که تا حالا (آخرین بولتن، نوامبر 2012) در سایت آمریکا اعلام شده (و آخرین شماره cut off ای که 2700 اعلام شده)، اینطور بنظر میاد که بطور مشخص زمان مصاحبه را حتی وقتی هم که در بولتن current بشیم، نمیشه فهمید. درسته؟ حتما دیدین، تا شماره 2700 برای November کارنت شدن، ولی بیشترین شماره ای که در جدول schedule interview سایت سفارت آنکارا به مصاحبه دعوت شده، حدود 927 و جالب اینکه برای آخر December است.
3)میخواستم بدونم، دوستانی که مصاحبشون در ابوظبی یا ایروان افتاده، آیا فقط از طریق ایمیل KCC، نامه قرار ملاقاتشونو فهمیدن؟ یا مثل جدول interview schedule در وب سایت سفارت آنکارا، در وب سایت های سفارت ابوظبی و ایروان هم هست و قبل از نامه دوم، در جدول قرار ملاقاتشونو دیدن؟

دوست عزیز ، من بعد از ارسال فرمهای سری اول نظرم عوض شد و بعد از اینکه کارنت شدم ایمیل زدم و خواستم که محل مصاحبمو از آنکارا به ابوظبی تغییر بدن. سایت ابوظبی رو هم سرچ کردم اما چیزی به اسم یا مشابه interview schedule وجود نداره . در ضمن نامه دوم مهم تره تا اون جدول زمان بندی ، خیلی به اون ریز نشید و منتظر نامه دومتون باشید .
شماره کیس:**2013AS9
ارسال فرمها:23 جون 2012 - ایمیل
کارنت شدن:Sep 2012
تاریخ اعلام مصاحبه:18 Oct
تاریخ و مکان: اواسط دسامبر-ابوظبی
کلیر: بعد از 30 روز
تشکر کنندگان: pooya.n
(2012-10-23 ساعت 15:06)ehsansh نوشته:  دوستان عزیز :
اگر یه سری به سایت travel.state.gov بزنید در قسمت visa statistics که اینم لینکش هست http://travel.state.gov/visa/statistics/..._4581.html
طبق آماری که خودشون منتشر کردن به کشور بنگلادش توی سال 2010، 3017 تا ویزا دادن. اون سال تعداد قبولیای بنگلادش 6001 نفر بوده. یعنی نصفشونو دقیقا ویزا دادن. امسال هم همه می دونن بنگلادش کلا حذف شده سهمیشو دادن به ایران. امسال ایران 6029 نفر برنده داشته، یعنی 3000 تا ویزا رو شاخشه. بعد شما مطمئن باشین 3000 تا از همین 6029 نفر امسال اصلا هنوز خبر ندارن اسمشون در اومده و اصلا از دور خارجن. می مونه 3000 تا که نزدیک 500 تاش خودمون مهاجر سرایی ها هستیم. 2500 نفر این وسط معلوم نیست کجان!!!!! Big Grin (برندگان مفقود الاثر)
اینارو گفتم که بگم خیالتون از بابت ویزا راحت باشه. هر کدوممون پامونو بزاریم تو سفارت واسه مصاحبه ویزارو گرفتیم. کلیر هم بخوریم بازم میگیریم.
اصلا نگران نباشین.
بشینین تو این مدت یکم زبان بخونین.
این خیلی مهمه

دوست عزیز واسه سهمیه سال دیگه 2014 ایران از الان مشخص هست ؟؟؟
آیا سال بعد (2014) هم بنگلادش سهمیه نداره ؟
تشکر کنندگان:
دوستان سعی کنن به اعصاب خودشون مسلط باشن. زبان بخونن
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
تشکر کنندگان: aminali
امروز 2 امین روز آبان ماه 1391 هجری شمسی برابر 23 امین روز اکتبر 2012 میلادی و مصادف با
175 امین روز هجری لاتاری (اول هجری لاتاری= اولین روز اعلام اسامی مهاجرین از طریق لاتاری)

اولیــــــن دوره کارنتی ها دقیقــاً 71 روز پیش اعلام شده است (تا شماره پروندۀ 1900) که از 22 روز پیش مصاحبشون شروع شده
دومیــــن دوره کارنتی ها دقیقــاً 41 روز پیش اعلام شده است (تا شماره پروندۀ 2350) که حداقل 9 روز دیگه مصاحبه دارند
سومیــن دوره کارنتی ها دقیقــاً 11 روز پیش اعلام شده است (تا شماره پروندۀ 2700) که حداقل 39 روز دیگه مصاحبه دارند (حدوداً آذر ماه)
چهارمیـن دوره کارنتی ها احتمالاً 20 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 3500) که حداقل 79روز دیگه مصاحبه دارند (دی ماه)
پنجمیــن دوره کارنتی ها احتمالاً 50 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 4200) که حداقل 101روز دیگه مصاحبه دارند (بهمن ماه)
ششمین دوره کارنتی ها احتمالاً 81 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 5000) که حداقل 129 روز دیگه مصاحبه دارند (اسفند ماه )
هفتمیــن دوره کارنتی ها احتمالاً 112 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 6000) که حداقل 160روز دیگه مصاحبه دارند (فروردین ماه 92)
هشتمین دوره کارنتی ها احتمالاً 140 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 7000) که حداقل 190روز دیگه مصاحبه دارند (اردیبهشت ماه 92)
نهمیــــن دوره کارنتی ها احتمالاً 171 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 8000) که حداقل 221روز دیگه مصاحبه دارند (خرداد ماه 92)
دهمیـــن دوره کارنتی ها احتمالاً 201 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم کلیه پرونده ها) که حداقل 251روز دیگه مصاحبه دارند (تیر ماه 92)

ضمناً سری دوم برندگان براساس اعلام سایت مربوطه قراربود دیروز اعلام بشود

این آمار صرفاً جهت آگاهی شما صادر گردیده و هیچگونه ارزش قانونی ندارد
دبیرخانه ستاد پذیرفته شدگان لاتاری 2013
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2012-10-23 ساعت 15:14)reza6966 نوشته:  
(2012-10-23 ساعت 15:06)ehsansh نوشته:  دوستان عزیز :
اگر یه سری به سایت travel.state.gov بزنید در قسمت visa statistics که اینم لینکش هست http://travel.state.gov/visa/statistics/..._4581.html
طبق آماری که خودشون منتشر کردن به کشور بنگلادش توی سال 2010، 3017 تا ویزا دادن. اون سال تعداد قبولیای بنگلادش 6001 نفر بوده. یعنی نصفشونو دقیقا ویزا دادن. امسال هم همه می دونن بنگلادش کلا حذف شده سهمیشو دادن به ایران. امسال ایران 6029 نفر برنده داشته، یعنی 3000 تا ویزا رو شاخشه. بعد شما مطمئن باشین 3000 تا از همین 6029 نفر امسال اصلا هنوز خبر ندارن اسمشون در اومده و اصلا از دور خارجن. می مونه 3000 تا که نزدیک 500 تاش خودمون مهاجر سرایی ها هستیم. 2500 نفر این وسط معلوم نیست کجان!!!!! Big Grin (برندگان مفقود الاثر)
اینارو گفتم که بگم خیالتون از بابت ویزا راحت باشه. هر کدوممون پامونو بزاریم تو سفارت واسه مصاحبه ویزارو گرفتیم. کلیر هم بخوریم بازم میگیریم.
اصلا نگران نباشین.
بشینین تو این مدت یکم زبان بخونین.
این خیلی مهمه

دوست عزیز واسه سهمیه سال دیگه 2014 ایران از الان مشخص هست ؟؟؟
آیا سال بعد (2014) هم بنگلادش سهمیه نداره ؟
نمیشه با قاطعیت گفت مشخصه. ولی چیزی که مشخصه اینه که ایناسهمیه هایی رو که برای کشور ها در نظر میگیرن از روی ریت مهاجرت اون کشورها توی 5 سال گذشته است. توی 5 سال گذشته هم بنگلادش توی آسیا سهمیه زیاد داشته به همین خاطر فعلا از سهمیه لاتری حذفش کردن. نظر شخصی من اینه که 2014 هم ایران باز همین حول و حوش سهمیه خواهد داشت.
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
تشکر کنندگان: reza6966 ، pooya.n ، jazirehh
سلام دوستان من کارنتی سری سوم هستم و شمارم 25XX و هنوز نامه دومم هم نیمده یه سوال برام پیش اومده اینکه من که هنوز نامم نیمده باید از الان مدارکمو پست کنم آنکارا یا صبر کنم اول نامم که مشخص نیست کی بیاد , بیاد و بعد پست کنم؟؟؟؟ خواهشا جواب بدین ممنون

مشخص نشد سری دوم برندگان اعلام شدن یا نه؟
کیس :25**
تشکر کنندگان:
هوراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
نامه منم اومد هفته اول دسامبر ايروان
هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
تشکر کنندگان: bayat_r ، amir82 ، AsemanAbee ، fire dragon ، HRSH ، sharmin66 ، afs ، rezagh ، pooyash
نامه ی منم اومد خداروشکر...
ولی یه چیز عجیب برام سفارتمو زده ایروان ولی من توی فرمام آنکارا زده بودم !!! حالا باید چیکارکنم؟
حالا چه مدارکیو باید ارسال کنم به سفارت یا kcc
ممنون راهنمایی کنید

سفارت ایروان باید با خودمون مترجم ببریم؟
کیس :25**
تشکر کنندگان: bayat_r ، amir82 ، AsemanAbee ، HRSH ، far-dv2013 ، itsmasoud ، afs ، pooyash
با سلام
نامه من هم اومد
ایروان
دوستانی که مطلع هستند، میشه راهنمایی کنند که از این به بعد چه کارهایی رو باید انجام بدیم؟
...........................................
Case Number:2013AS000024xx
تشکر کنندگان: bayat_r ، amir82 ، AsemanAbee ، HRSH ، sharmin66 ، afs ، pooyash
مال ما هم اومد
هفته دوم دسامبر ايروان case 2xxx
قبولي:١ مي ٢٠١٢،پست:ارامكس كارنت: نوامبر، مصاحبه ايروان: w2dec
case:21xx نتيجه:آبي . كليرنس: 5feb
تشکر کنندگان: bayat_r ، amir82 ، naarestan ، AsemanAbee ، HRSH ، sharmin66 ، afs ، pooyash
محل مصاحبه من آنکارا بود حالا که نامم اومده نوشته ایروان .... این ممکنه که خودشون عوض کنن جارو ؟؟؟؟؟.... فک کنم خیلی خوش شانسم که یه هفته منتظر موندم اونم با کیس **24 .......
کیس لاتاری 2013 :تاریخ ورود به ارمنستان : 6 dec   مدیکال :7 dec  مصاحبه:11 dec کلیر : 14 jan  صدور ويزا: 24 jan  مقصد=هیوستون/تگزاس  ورود : 10 may
---------
کیس ازدواجی : تاریخ رسید مدارک :  2013 29oct
تاریخ  Approve  مدارک : 4  2013 Dec
دريافت كيس نامبر : 12 February 2015
فرم 6march : ds261
پرداخت ١٢٠$ : 30march
پرداخت ٣٢٥ $ : 3april
تشکر کنندگان: bayat_r ، AsemanAbee ، HRSH ، sharmin66 ، afs
نامه منم اومد ایروان هوررراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
CN:2013AS2XXX
سفارت:ایروان
افراد این کیس:1
مصاحبه:w3dec
دریافت ویزا:یکضربCool
تشکر کنندگان: bayat_r ، mrr777 ، AsemanAbee ، hassan1358arab ، fire dragon ، HRSH ، sharmin66 ، amir82 ، pooyash
برای ما هم اومد د د د د دد د د
هفته سوم دسامبر ....
ایشالا برای همه بیاد و همه بتونن ویزا بگیرن....
تشکر کنندگان: bayat_r ، AsemanAbee ، hassan1358arab ، HRSH ، sharmin66 ، sgkco24 ، amir82 ، pooyash ، farshadsh
(2012-10-23 ساعت 01:05)naarestan نوشته:  حقیقتش من این موضوع رو (اینکه چند سالیه دوبار قرعه‌کشی میشه) از یکی از دوستان ِ مقیم ِ آمریکا شنیدم. صحت و سُقمش رو در حد مطالب روی سایت لاتاری نمیدونم مسلما ولی چون دوبار تماس گرفتیم و هردوبار خانمه گفت هیچ مشکلی نیست و میتونید باز ثبت نام کنید، من برام ثابت شد یه جورایی که پس حتما یه روند عدلانه‌ای ه که اجازه‌ی شرکت دوباره رو به ماها دادن.
نمیدونم. شاید این‌طور باشه.
آره دقیقا
Smile

بله من خودم هم دو دلم براي ثبت نام
تشکر کنندگان:
(2012-10-23 ساعت 22:15)yalda.irannejad نوشته:  محل مصاحبه من آنکارا بود حالا که نامم اومده نوشته ایروان .... این ممکنه که خودشون عوض کنن جارو ؟؟؟؟؟.... فک کنم خیلی خوش شانسم که یه هفته منتظر موندم اونم با کیس **24 .......

بله...اصلاً تا قبل از این واسه لاتاری ایروان نمیفرستادن. از امسال خودشون بعضی از کیس ها رو ایروان میفرستن. سفارت ایروان هم هیچ فرقی با آنکارا نداره تنها فرقش اینه که روی دکتر بد اخلاق و حرف گوش نکنشو نمیبینین و هزینه سفرتونم از آنکارا کمتر خواهد شد.در ضمن شما خیلی خوش شانس نیستین بلکه ته خوش شانسین. ملت 3 ماه واسه این چیزی که واسه شما 1 هفته ای اومد صبر کردن.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: girl-y ، hassan1358arab ، sayeh_m ، fire dragon ، مهتاب - 2251

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان