کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
salam man lottery barandeh shodam shomare parvandeh man 2013AS000054** hastesh. kasi midooneh ke shomare man key vaght mosahebeh moshakhas mishe. Thanks.
تشکر کنندگان:
(2012-10-22 ساعت 14:29)new نوشته:  
(2012-10-22 ساعت 00:12)shadi20 نوشته:  سلام دوستان,
کساني که در لاتاري پارسال برنده شدند و در حال حاضر منتظر کارنت شدن هستند,آيا اجازه دارند در قرعه کشي امسال هم ثبت نام کنند???????

واقعا چرا؟Shy

دقیقا! واقعا چرا؟!!!
من فکر میکنم ما باید این فرصت رو به کسانی که هنوز برنده نشدن بدیم و با ثبت نام های بیخودی شانس اونها رو برای قبولی کم نکنیم
چون الان این فرصت به ما داده شده و باید نهایت تلاشمون رو برای استفاده از اون و گرفتن ویزا بکنیم و امیدمون به قبولی در لاتاری سال آینده نباشه.
من که امسال ثبت نام نکردم و نمی کنمTongue
2013AS2***   نفرات:2    مصاحبه:19DES,2012 ایروان   سـفـــــرنـــامـه
کلیر: برنده اصلی 19Agust   ورود به آمریکا: 17NOV 2013
--------------------------
F2A:  PD: 12 Dec 2013, approve: 5 Feb 2014,  , Interview date: 22 November 2015,Abu Dhabi, AP
Case Updates: 9,14,15,16,17,22 Dec,13March,5,11May
CLEAR:16MAY2016 Smile  
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، nagoo ، rira1982 ، سارا2013 ، alina_b ، new
(2012-10-22 ساعت 14:39)aria2011 نوشته:  salam man lottery barandeh shodam shomare parvandeh man 2013AS000054** hastesh. kasi midooneh ke shomare man key vaght mosahebeh moshakhas mishe. Thanks.
دوستم از نوشتن فنگلیش خوداری کنید قانون سایته
در مورد سعوال شما هنوز چیزی مشخص نیست همه گیج شدن هر 15 ما میلادی چک کنید
Ca no:2013AS68xx ، مصاحبه: آنکارا ١٦ مي نتيجه برگه صورتی
[[/color] سفرنامه کلیرنس ۱۶ آگوست ورود به امریکا ۶ اکتبر ۲۰۱۳
تشکر کنندگان:
دوستان عزیزم
ببینید، دلیل اینکه یکسری با اینکه لاتاری ۲۰۱۳ برنده شدند، باز در لاتاری ۲۰۱۴ ثبت نام کردند و می‌کنند اینه که اگر به هر دلیلی (۱ در میلیون!) پروسه‌ی لاتاریشون با مشکل مواجه شد، لاتاری ۲۰۱۴ رو از دست نداده باشند که مجبور باشن تا ثبت نام لاتاری ۲۰۱۵ صبر کنند. یه جور احتیاطه دیگه. کاملاً هم اختیاریه و هرکی نخواست، دوباره ثبت نام نمیکنه.
ولی در مورد اون مطلب که فرموده بودید با ثبت نام دوباره‌ی ماها، شانس قبولی بقیه کم میشه، باید بگم خدمتتون که اینطور نیست. لاتاری گیرین کارت امریکا، الان چند سال هست که دوبار قرعه کشی میشه. یعنی یک بار ۱ می جواب‌ها معلوم میشه (مثل ماها در لاتاری ۲۰۱۳) و یک بار هم ۳-۴ ماه بعد (یعنی همین اکتبر که توش هستیم و تا یک ساعت دیگه نتایج نهایی (بار دوم) اعلام خواهد شد انشالله). یعنی ما با ثبت نام دوبارمون جای اضافی‌ای رو نخواهیم گرفت.
چراکه اگر پروسه‌ی گرفتن گرین کارتمون درست و بی‌نقص پیش بره انشالله، نهایت تا سپتامبر ۲۰۱۳ معلوم میشه (یعنی تا اون موقع، یا گرفتیم گرین کارت رو یا نگرفتیم و پروسمون به مشکل برخورده). اگر گرفته باشیم که خب مسلما دوباره مدارک نمیفرستیم به کی سی سی! و جای خالی ما (ماها)، دوباره در نزدیک اکتبر ۲۰۱۳، قرعه کشی میشه.
پس میبینید که هیچ‌گونه بی عدالتی‌ای رخ نمیده که اگه قرار بود رُخ بده، خود کی سی سی قرمزرنگ یه جای سایتش می‌نوشت که کسانی که برنده شدن یه بار و پروسشون در جریانه، حق شرکت در لاتاری سال بعد رو ندارن.

همین
Smile

(2012-10-22 ساعت 14:41)khmp نوشته:  
(2012-10-22 ساعت 14:29)new نوشته:  
(2012-10-22 ساعت 00:12)shadi20 نوشته:  سلام دوستان,
کساني که در لاتاري پارسال برنده شدند و در حال حاضر منتظر کارنت شدن هستند,آيا اجازه دارند در قرعه کشي امسال هم ثبت نام کنند???????

واقعا چرا؟Shy

دقیقا! واقعا چرا؟!!!
من فکر میکنم ما باید این فرصت رو به کسانی که هنوز برنده نشدن بدیم و با ثبت نام های بیخودی شانس اونها رو برای قبولی کم نکنیم
چون الان این فرصت به ما داده شده و باید نهایت تلاشمون رو برای استفاده از اون و گرفتن ویزا بکنیم و امیدمون به قبولی در لاتاری سال آینده نباشه.
2013AS84xx, Abu Dhabi, w2 June, ویزای یک‌ضرب, مدارک مصاحبه, csc, سفرنامه‌ی من
مراحل آمدن Green Card
تشکر کنندگان:
(2012-10-22 ساعت 09:57)armin1 نوشته:  سلام دوستان میخواستم بدونم برای پست کردن مدارک به انکارا از نامه دوم 1سری لازم است همراه بقیه مدارک پست کرد یا 2سری ؟ من جدول schedule interview که تو سایت سفارت آنکارا هست رو هم براشون بفرستم یا نمی خواد؟ ممنون میشم اگه منو راهنمایی کنید مرسی
سلام
این سوال رو در تاپیک های مختلف پرسیدید و اینجا جواب داده ام. Smile

نیازی هم به ارسال جدول Interview Schedule نیست.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: armin1 ، Szsanazsz
تا اونجایی که من اطلاع دارم امسال اولین سالیه که لاتاری 2 مرحله ای شده که شاید دلیل خاصی داشته باشه و شاید سال بعد اینطوری نباشه
لاتاری 2012 هم که 2 بار قرعه کشی شد همون طور که میدونید سری اول به دلیل نا عدالتی باطل شد پس 2 مرحله ای نبوده
به هرحال من نظر خودمو گفتم و هر کس نظر خودشو داره دوست عزیزSmile
(2012-10-22 ساعت 20:25)naarestan نوشته:  دوستان عزیزم
ببینید، دلیل اینکه یکسری با اینکه لاتاری ۲۰۱۳ برنده شدند، باز در لاتاری ۲۰۱۴ ثبت نام کردند و می‌کنند اینه که اگر به هر دلیلی (۱ در میلیون!) پروسه‌ی لاتاریشون با مشکل مواجه شد، لاتاری ۲۰۱۴ رو از دست نداده باشند که مجبور باشن تا ثبت نام لاتاری ۲۰۱۵ صبر کنند. یه جور احتیاطه دیگه. کاملاً هم اختیاریه و هرکی نخواست، دوباره ثبت نام نمیکنه.
ولی در مورد اون مطلب که فرموده بودید با ثبت نام دوباره‌ی ماها، شانس قبولی بقیه کم میشه، باید بگم خدمتتون که اینطور نیست. لاتاری گیرین کارت آمریکا، الان چند سال هست که دوبار قرعه کشی میشه. یعنی یک بار ۱ می جواب‌ها معلوم میشه (مثل ماها در لاتاری ۲۰۱۳) و یک بار هم ۳-۴ ماه بعد (یعنی همین اکتبر که توش هستیم و تا یک ساعت دیگه نتایج نهایی (بار دوم) اعلام خواهد شد انشالله). یعنی ما با ثبت نام دوبارمون جای اضافی‌ای رو نخواهیم گرفت.
چراکه اگر پروسه‌ی گرفتن گرین کارتمون درست و بی‌نقص پیش بره انشالله، نهایت تا سپتامبر ۲۰۱۳ معلوم میشه (یعنی تا اون موقع، یا گرفتیم گرین کارت رو یا نگرفتیم و پروسمون به مشکل برخورده). اگر گرفته باشیم که خب مسلما دوباره مدارک نمیفرستیم به کی سی سی! و جای خالی ما (ماها)، دوباره در نزدیک اکتبر ۲۰۱۳، قرعه کشی میشه.
پس میبینید که هیچ‌گونه بی عدالتی‌ای رخ نمیده که اگه قرار بود رُخ بده، خود کی سی سی قرمزرنگ یه جای سایتش می‌نوشت که کسانی که برنده شدن یه بار و پروسشون در جریانه، حق شرکت در لاتاری سال بعد رو ندارن.

همین
Smile

(2012-10-22 ساعت 14:41)khmp نوشته:  
(2012-10-22 ساعت 14:29)new نوشته:  [quote='shadi20' pid='227311' dateline='1350848536']
سلام دوستان,

واقعا چرا؟Shy

دقیقا! واقعا چرا؟!!!
2013AS2***   نفرات:2    مصاحبه:19DES,2012 ایروان   سـفـــــرنـــامـه
کلیر: برنده اصلی 19Agust   ورود به آمریکا: 17NOV 2013
--------------------------
F2A:  PD: 12 Dec 2013, approve: 5 Feb 2014,  , Interview date: 22 November 2015,Abu Dhabi, AP
Case Updates: 9,14,15,16,17,22 Dec,13March,5,11May
CLEAR:16MAY2016 Smile  
تشکر کنندگان:
بلخره نتایح نهایی لاتاری سری دوم اعلام شد ؟ من که نفهمید Sad
کیس :25**
تشکر کنندگان:
حقیقتش من این موضوع رو (اینکه چند سالیه دوبار قرعه‌کشی میشه) از یکی از دوستان ِ مقیم ِ امریکا شنیدم. صحت و سُقمش رو در حد مطالب روی سایت لاتاری نمیدونم مسلما ولی چون دوبار تماس گرفتیم و هردوبار خانمه گفت هیچ مشکلی نیست و میتونید باز ثبت نام کنید، من برام ثابت شد یه جورایی که پس حتما یه روند عدلانه‌ای ه که اجازه‌ی شرکت دوباره رو به ماها دادن.
نمیدونم. شاید این‌طور باشه.
آره دقیقا
Smile
2013AS84xx, Abu Dhabi, w2 June, ویزای یک‌ضرب, مدارک مصاحبه, csc, سفرنامه‌ی من
مراحل آمدن Green Card
تشکر کنندگان: shadi20
من کم کم دارم شک میکنم و دیگه از حالت خوش بینی در میام که با کیس **66 برم مصاحبه.یه سری گفتن برای تعمیراته که کم کارنت میکنن که انگار این شایعات رو به 2012 هم گفتن .یه سری گفتن انتخاباته!!!خلاصه دارن کم کارنت میکنن دیگه!!! منم دیگه نا امید شدم
تشکر کنندگان:
(2012-10-23 ساعت 13:28)ani_sheiton نوشته:  من کم کم دارم شک میکنم و دیگه از حالت خوش بینی در میام که با کیس **66 برم مصاحبه.یه سری گفتن برای تعمیراته که کم کارنت میکنن که انگار این شایعات رو به 2012 هم گفتن .یه سری گفتن انتخاباته!!!خلاصه دارن کم کارنت میکنن دیگه!!! منم دیگه نا امید شدم

اگر اشتباه نکنم یک بندی از قوانین سایت هست که نوشته مدیران مجاز هستند که آدمای ناامید رو برای مدتی محروم کنندTongue
تشکر کنندگان: pooya.n ، Szsanazsz ، goody ، Saeedv13 ، ani_sheiton
(2012-10-23 ساعت 13:28)ani_sheiton نوشته:  من کم کم دارم شک میکنم و دیگه از حالت خوش بینی در میام که با کیس **66 برم مصاحبه.یه سری گفتن برای تعمیراته که کم کارنت میکنن که انگار این شایعات رو به 2012 هم گفتن .یه سری گفتن انتخاباته!!!خلاصه دارن کم کارنت میکنن دیگه!!! منم دیگه نا امید شدم

اصلا ناامید نباش
میریم مصاحبه
هممون
به امید خدا کارنتی های این سری تعدادشون زیاد خواهد بود. چون اگر دقت کنید بین کارنت کردن سری اول و دومیها و اعلام زمان مصاحبشون یه فاصله ای بود. نتیجتا با کم کارنت کردن سعی کردن این فاصله رو جبران کنن احتمالا و از این ماه OK میشه.
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، rose_2000 ، naarestan ، ani_sheiton
دوستان عزیز، من بعد از سه ماه و اندی روز زندگی در ترکیه، به امید روزی که با کیس نامبر شش هزار و خرده ای مصاحبه میشم در حال گذران اوقات هستم.نا امید نیستم و مطمئنم به امید خدا زحمات خودم و خانواده م نتیجه خواهد داد.سال دیگه امریکا هستیم به امید خدا.
تشکر کنندگان: pooya.n ، mooj ، fire dragon ، amir82 ، کاوه شیز ، Saeedv13 ، mrr777 ، itsmasoud ، aziking ، achi686 ، ani_sheiton ، sayeh_m ، DIVE
ای بابا... من واقعا از مدیران این سایت خواهش می کنم که به اعضای سایت یه تذکر جدی بدن چون واقعا این سایت بیشتر به جای اینکه اطلاع رسانی های مهم رو انجام بده همش صحبت سر اینه که کی کارنت میشه کی کارنت نمیشه و ... بابا این اسمش لاتری هستش یه چیزی که فقط شانسه حالا یا قسمت میشه می رین آمریکا یا نه ... همه ما قبل از اینکه اسممون در بیاد داشتیم زندگیمونو می کردیم حالا یه اتفاق خوب بدون هزینه کردن، وقت گذاشتن، انرژی صرف کردن و ... تو زندگیمون اتفاق افتاده ... ماشالاه هزار ماشالاه من فکر کنم تا چند روزه دیگه یه چندتا فرمولو نمودارو روند و خیلی چیزهای دیگه توسط ایرانیهای سوپر دانا در مورد لاتاری 2013 دربیاد که اگه یه زمانی یه فرنگی بشنوه مخش صوت بکشه و چندتا دانشگاه غیر انتفاهی هم رشته لاتری شناسی رو به سابجکتاشون اضافه کنن!!!... بابا بشینید زندگیتونو کنید اینقدر هم این لاتاری بیچاررو تحلیل نکنید یا می رید یا نمی رید دیگه..والا دو سه تا از آشناهای ما 500 هزار دلار هزینه کردن که از طریق سرمایه گذاری برن اونجا اینقدر مثل برخی بچه های این سایت نشستن دودوتا چارتا کنن ... واقعا حیف چنین فضاهایی هست که به این چیزا بگذره... منو ببخشید که جملات تند نوشتم و قصدم توهین به هیچ کس نیست
تشکر کنندگان: reza6966 ، mooj ، tatoole ، anna91 ، armin1 ، mani.iht
سلام دوستان
من قبلا یه سوالی رو مطرح کردم در مورد جدول interview schedule در وب سایت سفارت آنکارا، که آیا مشابه اون در وب سایت های سفارت ابوظبی و ایروان هم هست که بتونیم چک کنیم اگه یه موقع به جای انکارا به این سفارت خونه ها فرستادن؟ که یکی از دوستان به نام "new" در جوابم نوشت که نامه دوم (interview appointment letter) زودتر به دستمون خواهد رسید.
1) میخواستم بدونم، در بین دوستانی که مصاحبشون در ابوظبی یا ایروان افتاده، آیا کسی هست که خودش درخواست نداده باشه و اونا خودشون اینکارو کردن؟
2)در پاسخ به دوستمون "new"، عرض کردم و پرسیدم که به این ترتیب آیا باید فقط منتظر نامه دوم باشیم و بی خیاله جدول قرار مصاحبه و بولتن بشیم؟ چون بنا به گفته ایشون و با مقایسه بین جدول schedule interview سایت سفارت آنکارا با بولتن هایی که تا حالا (آخرین بولتن، نوامبر 2012) در سایت آمریکا اعلام شده (و آخرین شماره cut off ای که 2700 اعلام شده)، اینطور بنظر میاد که بطور مشخص زمان مصاحبه را حتی وقتی هم که در بولتن current بشیم، نمیشه فهمید. درسته؟ حتما دیدین، تا شماره 2700 برای November کارنت شدن، ولی بیشترین شماره ای که در جدول schedule interview سایت سفارت آنکارا به مصاحبه دعوت شده، حدود 927 و جالب اینکه برای آخر December است.
3)میخواستم بدونم، دوستانی که مصاحبشون در ابوظبی یا ایروان افتاده، آیا فقط از طریق ایمیل KCC، نامه قرار ملاقاتشونو فهمیدن؟ یا مثل جدول interview schedule در وب سایت سفارت آنکارا، در وب سایت های سفارت ابوظبی و ایروان هم هست و قبل از نامه دوم، در جدول قرار ملاقاتشونو دیدن؟
2013AS00003xxx ‫(٢ نفر)/ دیدن قبولی: 2012-05-01 / ارسال فرم‌ها: 2012-17-06 با TNT / سفارت: آنکارا / مصاحبه : اواخر ژانویه / كلير در May 8 / ایشیو: 22 MAY / دریافت ویزاها : 23 MAY
تشکر کنندگان: moji1361
دوستان عزیز :
اگر یه سری به سایت travel.state.gov بزنید در قسمت visa statistics که اینم لینکش هست http://travel.state.gov/visa/statistics/..._4581.html
طبق آماری که خودشون منتشر کردن به کشور بنگلادش توی سال 2010، 3017 تا ویزا دادن. اون سال تعداد قبولیای بنگلادش 6001 نفر بوده. یعنی نصفشونو دقیقا ویزا دادن. امسال هم همه می دونن بنگلادش کلا حذف شده سهمیشو دادن به ایران. امسال ایران 6029 نفر برنده داشته، یعنی 3000 تا ویزا رو شاخشه. بعد شما مطمئن باشین 3000 تا از همین 6029 نفر امسال اصلا هنوز خبر ندارن اسمشون در اومده و اصلا از دور خارجن. می مونه 3000 تا که نزدیک 500 تاش خودمون مهاجر سرایی ها هستیم. 2500 نفر این وسط معلوم نیست کجان!!!!! Big Grin (برندگان مفقود الاثر)
اینارو گفتم که بگم خیالتون از بابت ویزا راحت باشه. هر کدوممون پامونو بزاریم تو سفارت واسه مصاحبه ویزارو گرفتیم. کلیر هم بخوریم بازم میگیریم.
اصلا نگران نباشین.
بشینین تو این مدت یکم زبان بخونین.
این خیلی مهمه
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، mani.iht ، moji1361 ، goody ، anna91 ، mrr777 ، itsmasoud ، Nasimmmm ، DIVE

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان