کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2012-12-12 ساعت 16:38)yashim نوشته:  سلام پس با اين حساب من ميتونم تير يا مرداد برم واسه مصاحبه؟ من چند ميل زدم كه نميتونم بهمن بيام و جوابي كه براي من امروز باز اومد اين بود كه 2 ماه قبل از زمان مصاحبه به ما ايميل بزن مشكل اينه كه من از كجا بدونم سفارت چه زمانهايي مصاحبه داره؟ من تير يا مرداد ميخوام برم يعني خرداد ايميل بزنم ؟اين جوابيه كه برام اومده You are kindly recommended to request a reschedule for your file approximately two months prior to the date you will be available to come to the Embassy. Remember that Diversity Visa program will end in

یاشیم جان. این بنده خدا گفته حدودا دو ماه قبل از تاریخی که برای مصاحبه میتونی حضور پیدا کنی ایمیل بده و تقاضای اسکجول مجدد بده.
مثلا شما اگر برای ۹ تیر (۳۰ جون) آماده میشی؟ شما دو ماه قبل مثلا ۳۰ آوریل درخواستت رو بده. حالا سفارت ممکنه برات ده روز دیر تر هم قرار مصاحبه بگذاره.
دیگه اینش مهم نیست. مسأله به همین سادگیه. فقط باید وقت قبلی رو کنسل کنی.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، bayat_r ، rouzbehdarvishi ، Saeedv13 ، ASALI ، afs ، enchantress_boy ، farshadsh ، mgolchin13 ، pooyash ، Tomas
(2012-12-12 ساعت 19:22)alirezass نوشته:  باتجربه ها و پیشکسوت ها و همه اعضای سایت کمک کمک کمک
من تازه کارنت شودم و یه استرس در مورد تاریخ ترجمه مدارک تحصیلی دارم برای من تقریبا همش برای ماه آگوست همین سال است میخواستم بدونم اصلا محدودیت تاریخ و انقضا داره یا نه اصلا برای سفارت آنکارا مهم است یا نه
با تشکر
شما این سوال رو قبلا" پرسیدین . تاپیک مربوطه رو مطالعه کنید . جواب سوالتون هست . ارسالهای اضافی حذف میشن .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: rouzbehdarvishi ، Saeedv13 ، امیر مهاجر ، ASALI ، ali usa ، farshadsh ، Tomas
(2012-12-12 ساعت 19:20)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-12-12 ساعت 16:38)yashim نوشته:  سلام پس با اين حساب من ميتونم تير يا مرداد برم واسه مصاحبه؟ من چند ميل زدم كه نميتونم بهمن بيام و جوابي كه براي من امروز باز اومد اين بود كه 2 ماه قبل از زمان مصاحبه به ما ايميل بزن مشكل اينه كه من از كجا بدونم سفارت چه زمانهايي مصاحبه داره؟ من تير يا مرداد ميخوام برم يعني خرداد ايميل بزنم ؟اين جوابيه كه برام اومده You are kindly recommended to request a reschedule for your file approximately two months prior to the date you will be available to come to the Embassy. Remember that Diversity Visa program will end in

یاشیم جان. این بنده خدا گفته حدودا دو ماه قبل از تاریخی که برای مصاحبه میتونی حضور پیدا کنی ایمیل بده و تقاضای اسکجول مجدد بده.
مثلا شما اگر برای ۹ تیر (۳۰ جون) آماده میشی؟ شما دو ماه قبل مثلا ۳۰ آوریل درخواستت رو بده. حالا سفارت ممکنه برات ده روز دیر تر هم قرار مصاحبه بگذاره.
دیگه اینش مهم نیست. مسأله به همین سادگیه. فقط باید وقت قبلی رو کنسل کنی.
سلام امير جان اگر بخوام كنسل كنم متن ايميل چي بزنم؟ كاش من ساله ديگه مصاحبه داشتم اينم شد شانس اخه.
مصاحبه. 24 Jan,,,,,,;كليرنس صورتي .....كيس نامبرَas 2*** 2013 ........سفرنامه
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، rouzbehdarvishi ، ali usa ، farshadsh ، Tomas
(2012-12-12 ساعت 21:47)yashim نوشته:  سلام امير جان اگر بخوام كنسل كنم متن ايميل چي بزنم؟ كاش من ساله ديگه مصاحبه داشتم اينم شد شانس اخه.

شما همون متنی که برای تغییر وقت نوشتی رو دوباره بنویس فقط یه کم تغییرش بده و بگو میخوای وقت رو عوض کنی. ولی بگو فعلا این وقت رو برام کنسل کنید تا دو ماه قبل از وقتی که میخوام تقاضای اسکجول جدید بدم.
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، rouzbehdarvishi ، payampars ، ali usa ، farshadsh ، ابی هانی ، Tomas
(2012-12-12 ساعت 21:47)yashim نوشته:  سلام امير جان اگر بخوام كنسل كنم متن ايميل چي بزنم؟ كاش من ساله ديگه مصاحبه داشتم اينم شد شانس اخه.
یاشیم
یه نگاهی به تاپیک تغییر زمان و یا محل مصاحبه بنداز. 9 صفحه بیشتر نیست. یه متن کوتاه و گویا بنویس. بعد بذار تو همین تاپیک. بذار بقیه روش نظر بدن. تو تاپیکی که بهت گفتم عصری لینکشو بذار تا توجه همه رو بهش جلب کنی. وقتی همه به این نتیجه رسیدن که خوبه بعد بفرستش. شاید مجبور بشی زنگ بزنی و یه بار دیگه ایمیل بدی و به گفته های اپراتور استناد کنی.
(2012-12-12 ساعت 21:56)Saeedv13 نوشته:  
یاشیم
یه نگاهی به تاپیک تغییر زمان و یا محل مصاحبه بنداز. 9 صفحه بیشتر نیست. یه متن کوتاه و گویا بنویس. بعد بذار تو همین تاپیک. بذار بقیه روش نظر بدن. تو تاپیکی که بهت گفتم عصری لینکشو بذار تا توجه همه رو بهش جلب کنی. وقتی همه به این نتیجه رسیدن که خوبه بعد بفرستش. شاید مجبور بشی زنگ بزنی و یه بار دیگه ایمیل بدی و به گفته های اپراتور استناد کنی.

سلام خيلي خيلي ممنون از اين همه محبت و خوبي. تصميم گرفتم همان بهمن برم مصاحبه و با ويزاي يك ضرب برگردم پيشتون حالا يك ضرب هم نشد به همون 2 ضرب هم راضيم. خواب ديدم يك ضرب ميگيرم هر چند خواب زن چپه ولي من اميدوارم.
(2012-12-13 ساعت 01:48)yashim نوشته:  سلام خيلي خيلي ممنون از اين همه محبت و خوبي. تصميم گرفتم همان بهمن برم مصاحبه و با ويزاي يك ضرب برگردم پيشتون حالا يك ضرب هم نشد به همون 2 ضرب هم راضيم. خواب ديدم يك ضرب ميگيرم هر چند خواب زن چپه ولي من اميدوارم.

آفرین! بهترین کارو میکنی.
از صمیم قلب برات آرزوی موفقیت دارم.
فقط یادت باشه اگر آفیسر از عدم کفایت مدرک تحصیلیت چیزی گفت خیلی محکم و قاطع بگی که در حال اخذ دیپلم و پیش دانشگاهی هستی و به زودی مدارک رو ارائه میدی. اگر لازم شد توضیح بده که توی فرزانگان درس میخونی و از این بابت امتیازاتی داری که میتونی جهشی بگذرونی.
بیصبرانه منتظر شنیدن خبر ویزات هستیم.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، raham ، Saeedv13 ، mehdiii ، گل نهال ، armin1 ، ASALI ، bayat_r ، ابی هانی ، enchantress_boy ، afs ، payampars ، farshadsh ، mdna ، kasrafo ، Tomas
(2012-12-13 ساعت 01:48)yashim نوشته:  سلام خيلي خيلي ممنون از اين همه محبت و خوبي. تصميم گرفتم همان بهمن برم مصاحبه و با ويزاي يك ضرب برگردم پيشتون حالا يك ضرب هم نشد به همون 2 ضرب هم راضيم. خواب ديدم يك ضرب ميگيرم هر چند خواب زن چپه ولي من اميدوارم.
(2012-12-13 ساعت 12:26)امیر مهاجر نوشته:  آفرین! بهترین کارو میکنی.
از صمیم قلب برات آرزوی موفقیت دارم.
فقط یادت باشه اگر آفیسر از عدم کفایت مدرک تحصیلیت چیزی گفت خیلی محکم و قاطع بگی که در حال اخذ دیپلم و پیش دانشگاهی هستی و به زودی مدارک رو ارائه میدی. اگر لازم شد توضیح بده که توی فرزانگان درس میخونی و از این بابت امتیازاتی داری که میتونی جهشی بگذرونی.
بیصبرانه منتظر شنیدن خبر ویزات هستیم.
امیر بهتر نیست یه دیپلمی، پذیرش از دانشگاهی یا بووق... جور کنه؟ یه وقت افسره رو فرم نباشه داستان درست نکنه براش؟ خوب اگه ببینه دیپلم نداره در بهترین حالت بهش صورتی میده که برگرده دیپلمشو بگیره و برگرده. یعنی یه بار دوباره برگرده آنکارا. رامین هم که یکسال از یاشیم بالاتر بود فکر کنم سپتامبر ویزاشو گرفت.
تشکر کنندگان: sayeh_m ، armin1 ، ASALI ، mehdiii ، usa lover ، bayat_r ، enchantress_boy ، afs ، achi686 ، payampars ، farshadsh ، kasrafo ، Tomas
سلام عمو سعید
رامین از یک انستیتو در فلوریدا پذیرش گرفته و درحال حاضر هم اونجا داره درس میخونه، یاشیم بعد از اینکه با رامین صحبت کرده بود با این انستیتو ارتباط گرفته، بهش گفته بودند "اونجا 3 سال رياضي براي يك سري رشته ميخواست يا 4 سال رياضي براي ساير رشته ها" (عین متنی که یاشیم گفته) بهتره این ایمیل ها و مکاتبات رو حتماً با خودش ببره،‌ حالا خودش هم میاد توضیح میده، ولی فکر کنم بهترین روش همونی بود که انجام داده، رفته آموزش و پرورش و قبول کردن که دوم و سوم رو یکجا امتحان بده. ولی به موازات میتونه با چندتا کالج و ... در ارتباط باشه تا ببینیم خدا چی میخواد.
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amir82 ، امیر مهاجر ، sayeh_m ، armin1 ، bayat_r ، enchantress_boy ، afs ، achi686 ، farshadsh ، kasrafo ، mgolchin13 ، Tomas
(2012-12-13 ساعت 13:37)mehdiii نوشته:  سلام عمو سعید
رامین از یک انستیتو در فلوریدا پذیرش گرفته و درحال حاضر هم اونجا داره درس میخونه، یاشیم بعد از اینکه با رامین صحبت کرده بود با این انستیتو ارتباط گرفته، بهش گفته بودند "اونجا 3 سال رياضي براي يك سري رشته ميخواست يا 4 سال رياضي براي ساير رشته ها" (عین متنی که یاشیم گفته) بهتره این ایمیل ها و مکاتبات رو حتماً با خودش ببره،‌ حالا خودش هم میاد توضیح میده، ولی فکر کنم بهترین روش همونی بود که انجام داده، رفته آموزش و پرورش و قبول کردن که دوم و سوم رو یکجا امتحان بده. ولی به موازات میتونه با چندتا کالج و ... در ارتباط باشه تا ببینیم خدا چی میخواد.
سلام به روی ماهت
منظور من اینه که برای رفتن به مصاحبه عجله نکنه. شاید تا بعد عید تونست از یه جایی و به یه روشی Wink دیپلم ردیف کنه. یعنی مصاحبه ی بهمنش رو بندازه عقب زمان بخره.
(2012-12-13 ساعت 12:40)Saeedv13 نوشته:  امیر بهتر نیست یه دیپلمی، پذیرش از دانشگاهی یا بووق... جور کنه؟ یه وقت افسره رو فرم نباشه داستان درست نکنه براش؟ خوب اگه ببینه دیپلم نداره در بهترین حالت بهش صورتی میده که برگرده دیپلمشو بگیره و برگرده. یعنی یه بار دوباره برگرده آنکارا. رامین هم که یکسال از یاشیم بالاتر بود فکر کنم سپتامبر ویزاشو گرفت.

عمو سعید اگه آفیسر رو فرم نباشه که هیچی.
ولی رامین هم نه دیپلم داشت و نه پیش دانشگاهی. مثل الان یاشیم.
آفیسر هم بهش گفته بود چجوری بدون دیپلم میخوای پیش دانشگاهی بگیری؟ فکر میکنی تو دانشگاههای آمریکا با این وضعیت بهت پذیرش میدن؟
اینجا بود که رامین افتاد دنبال پذیرش. ولی نهایتا زمانی که ویزا گرفت حدس میزنم دیپلمش هم آماده شده بود.
اگر یاشیم هم بتونه پذیرشی جور کنه مطمئن تره.
ولی در هر صورت باید حتما اینو به آفیسر بگه که در حال اخذ مدرک دیپلمو و پیش دانشگاهی است.

یه پیشنهاد برای یاشیم.
یه نامه بنویس و پرینت کن و امضا کن با مدارکت برای سفارت بفرست. یه نسخه هم همراهت داشته باش روز مصاحبه.
توش بنویس که به خاطر لاتاری رفتی آموزش و پرورش صحبت کردی و قرار شده در فلان تاریخ امتحانات دوم و سوم رو باهم بدی و پیش دانشگاهی رو هم در فلان تاریخ بگیری.
ازشون خواهش کن که بهت فرصت بدن تا مدارکت رو قبل از سپتامبر بهشون ارائه بدی.
میتونه خیلی مؤثر باشه.
توش حتما به محصل بودن در مدرسهٔ تیزهوشان اشاره کن.
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، mehdiii ، sayeh_m ، el333 ، armin1 ، bayat_r ، Saeedv13 ، enchantress_boy ، afs ، achi686 ، farshadsh ، ابی هانی ، ani_sheiton ، ALI_AGHA ، Tomas
(2012-12-13 ساعت 13:43)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-12-13 ساعت 12:40)Saeedv13 نوشته:  امیر بهتر نیست یه دیپلمی، پذیرش از دانشگاهی یا بووق... جور کنه؟ یه وقت افسره رو فرم نباشه داستان درست نکنه براش؟ خوب اگه ببینه دیپلم نداره در بهترین حالت بهش صورتی میده که برگرده دیپلمشو بگیره و برگرده. یعنی یه بار دوباره برگرده آنکارا. رامین هم که یکسال از یاشیم بالاتر بود فکر کنم سپتامبر ویزاشو گرفت.

عمو سعید اگه آفیسر رو فرم نباشه که هیچی.
ولی رامین هم نه دیپلم داشت و نه پیش دانشگاهی. مثل الان یاشیم.
آفیسر هم بهش گفته بود چجوری بدون دیپلم میخوای پیش دانشگاهی بگیری؟ فکر میکنی تو دانشگاههای آمریکا با این وضعیت بهت پذیرش میدن؟
اینجا بود که رامین افتاد دنبال پذیرش. ولی نهایتا زمانی که ویزا گرفت حدس میزنم دیپلمش هم آماده شده بود.
اگر یاشیم هم بتونه پذیرشی جور کنه مطمئن تره.
ولی در هر صورت باید حتما اینو به آفیسر بگه که در حال اخذ مدرک دیپلمو و پیش دانشگاهی است.

یه پیشنهاد برای یاشیم.
یه نامه بنویس و پرینت کن و امضا کن با مدارکت برای سفارت بفرست. یه نسخه هم همراهت داشته باش روز مصاحبه.
توش بنویس که به خاطر لاتاری رفتی آموزش و پرورش صحبت کردی و قرار شده در فلان تاریخ امتحانات دوم و سوم رو باهم بدی و پیش دانشگاهی رو هم در فلان تاریخ بگیری.
ازشون خواهش کن که بهت فرصت بدن تا مدارکت رو قبل از سپتامبر بهشون ارائه بدی.
میتونه خیلی مؤثر باشه.
توش حتما به محصل بودن در مدرسهٔ تیزهوشان اشاره کن.
سلام و ممنون از راهنمايي و لطف و محبتتونۀ چرا من بايد نامه بفرستم با مدارك سفارت؟ مگه اونجا به من هيچ فرصتي داده نيميشه براي حرف زدن ؟ ممكنه اين نامه حساسترشون كنه و تصور كنند من عليرغم اين كه ميدونستم بايد 12 سال داشته باشم باز ثبت نام كردم ولي خودم اگر برم توضيح بدم بهتره. يك سوال دارم . به نظرتون اگر من الان پذيرش بگيرم يك پذرش از دانش گاه معتبر ايا ممكنه سليقه اي عمل كنن و به من ويزا ندن؟ يعني به رامين دادن با همون پذيرش ولي به من بگن نه؟ يعني قوانيني دارن يا كاملا افيسر تصميم ميگره كاريو كه مايل هست انجام بده؟ ممكنه افيسر ديگري با من مصاحبه كنه و همون نباشه كه رامين پيش اون رفته و اين نظر ديگه داشته باشه؟ من نيمدونم واقعا سليقهاي است يا قانوني داره؟؟؟
http://photos.state.gov/libraries/turkey...072712.pdf

اقای بردیا اینجاست لینکش
فرم هم اخر پیج هست
C/N: 2013AS6XXX* مصاحبه:اپريل (ویزای یک ضرب)* سفرنامه

تشکر کنندگان: Saeedv13 ، studpk ، گل نهال ، bardia mousapour ، farshadsh ، Gerdoo ، Saiban ، Tomas
(2012-12-13 ساعت 17:03)yashim نوشته:  سلام و ممنون از راهنمايي و لطف و محبتتونۀ چرا من بايد نامه بفرستم با مدارك سفارت؟ مگه اونجا به من هيچ فرصتي داده نيميشه براي حرف زدن ؟ ممكنه اين نامه حساسترشون كنه و تصور كنند من عليرغم اين كه ميدونستم بايد 12 سال داشته باشم باز ثبت نام كردم ولي خودم اگر برم توضيح بدم بهتره. يك سوال دارم . به نظرتون اگر من الان پذيرش بگيرم يك پذرش از دانش گاه معتبر ايا ممكنه سليقه اي عمل كنن و به من ويزا ندن؟ يعني به رامين دادن با همون پذيرش ولي به من بگن نه؟ يعني قوانيني دارن يا كاملا افيسر تصميم ميگره كاريو كه مايل هست انجام بده؟ ممكنه افيسر ديگري با من مصاحبه كنه و همون نباشه كه رامين پيش اون رفته و اين نظر ديگه داشته باشه؟ من نيمدونم واقعا سليقهاي است يا قانوني داره؟؟؟

این فقط یه پیشنهاد بود.
حتی دوستی بود که تاریخ تولدش رو موقع ثبت نام اشتباه زده بود و مطمئن بود کیسش رد میشه. یه سوگندنامه تنظیم کرده بود و توش نوشته بود که از قصد این کار رو نکرده و قصد تقلب نداشته و فقط یکبار ثبت نام کرده. با وجود اینکه آفیسر ردش کرده بود اون نامه رو داده بود و آفیسر پذیرفته بود ازش.
گاهی اوقات یه نامه از قبل فرستادن شانس این رو کم میکنه که آفیسر تحت تأثیر جو حاکم بر مصاحبه تصمیم بگیره.
نگرانی که در این رابطه داری رو نمیتونم نادیده بگیرم.
نظر بقیه دوستان رو هم جویا شو. در نهایت تصمیم با خودته.
اینکه از رامین پذیرش دانشگاه خواسته دلیلش این بوده که تو قوانین نوشته دیپلم ۱۲ ساله آمریکا یا معادل اون و در ادامه گفته بعضی مدارک که مورد پذیرش دانشگاه‌های آمریکا برای ادامه تحصیل نیستند معادل دیپلم دبیرستانهای آمریکا محسوب نمیشوند. منبع
این نشون میده که تو قانونشون این مسأله بوده و دلیلش هم امکان ادامه تحصیل در آمریکا است. پس آفیسر ممکنه سلیقه‌ای عمل کرده باشه اما قطعا سلیقه‌اش طبق قانون بوده.
تشکر کنندگان: گل نهال ، Saeedv13 ، ASALI ، enchantress_boy ، afs ، kavirr ، achi686 ، farshadsh ، bayat_r ، kasrafo ، ابی هانی ، ani_sheiton ، Tomas
(2012-12-13 ساعت 17:03)yashim نوشته:  سلام و ممنون از راهنمايي و لطف و محبتتونۀ چرا من بايد نامه بفرستم با مدارك سفارت؟ مگه اونجا به من هيچ فرصتي داده نيميشه براي حرف زدن ؟ ممكنه اين نامه حساسترشون كنه و تصور كنند من عليرغم اين كه ميدونستم بايد 12 سال داشته باشم باز ثبت نام كردم ولي خودم اگر برم توضيح بدم بهتره. يك سوال دارم . به نظرتون اگر من الان پذيرش بگيرم يك پذرش از دانش گاه معتبر ايا ممكنه سليقه اي عمل كنن و به من ويزا ندن؟ يعني به رامين دادن با همون پذيرش ولي به من بگن نه؟ يعني قوانيني دارن يا كاملا افيسر تصميم ميگره كاريو كه مايل هست انجام بده؟ ممكنه افيسر ديگري با من مصاحبه كنه و همون نباشه كه رامين پيش اون رفته و اين نظر ديگه داشته باشه؟ من نيمدونم واقعا سليقهاي است يا قانوني داره؟؟؟
یاشیم
برای شرکت در برنامه ی قرعه کشی ویزای تنوع و در صورت برنده شدن گرفتن ویزا دو تا شرط اساسی وجود داره:
1- متولد کشورهای مشمول این قرعه کشی باشی.
2- دیپلم دوازده سال تحصیلات یا دو سال تجربه کار در 5 سال گذشته داشته باشی. در کاری که برای انجامش حداقل دوسال آموزش دیده باشی.
اشتباهات معمولی دیگه در زمان مصاحبه باعث گرفتن برگه آبی با نقص پرونده میشن ولی نداشتن این دو شرط کل کیس رو به خطر میندازه و نتیجه بستگی زیادی به میزان نرمش آفیسر در زمان مصاحبه داره. اگر بخواد خیلی نرمش از خودش نشون بده بهت برگه صورتی میده تا برگردی و برای گرفتن دیپلم بهت فرصت میده. اگرم نخواد نرمش نشون بده که کار خیلی خراب میشه. برای همین امیر میگه قبلش نامه بنویسی و موارد رو ذکر کنی تا در پرونده ات درج بشه. قبل از مصاحبه که پرونده ات رو می خونه ذهنش آماده میشه که بدونه از کجا باید شروع کنه. امیدوارم مثل رامین برای تو هم فرصت کافی قایل بشن.
(2012-12-13 ساعت 17:51)امیر مهاجر نوشته:  این فقط یه پیشنهاد بود.
حتی دوستی بود که تاریخ تولدش رو موقع ثبت نام اشتباه زده بود و مطمئن بود کیسش رد میشه. یه سوگندنامه تنظیم کرده بود و توش نوشته بود که از قصد این کار رو نکرده و قصد تقلب نداشته و فقط یکبار ثبت نام کرده.
البته امیر جان مورد اون بنده خدا با یاشیم متفاوت بوده چون او شرایط شرکت رو داشته فقط موقع ثبت نام تو تاریخ تولدش اشتباه کرده. ولی یاشیم شرط اساسی رو نداره. با این همه منم موافقم که نامه بنویسه و بذاره تو پرونده اش باشه تا فکر نکنه که مچش رو گرفته.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان