کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2012-12-29 ساعت 16:54)miladswat نوشته:  میشه لطفا تعطیلی های دکتر اونگانو واسم بزارین ؟

تعطیلی های دکتر اونگان مطابق با تعطیلات رسمی سفارته

Please consider the days which we do not work and make your appointment accordingly. We do not work on Sunday in Turkey as it is official weekend holiday; and we may not be available in some of the National & Religious Holidays. Please look at a local calendar before you start (http://turkey.usembassy.gov/holidays.html ).

برای مشاهده روزهای تعطیل سفارت به لینک زیر مراجعه کنید :

http://turkey.usembassy.gov/holidays.html
تشکر کنندگان: گل نهال ، ASALI ، bardia9 ، farshadsh ، Soap McTavish ، Tomas ، roeentan ، nooshshahnar ، Gerdoo ، armin1
(2012-12-29 ساعت 16:47)lilac نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 08:35)jazirehh نوشته:  
(2012-12-26 ساعت 22:40)نام کاربریarta نوشته:  [undefined=undefined]سلام دوستان
اگه کسی بعد از ارسال فرمها شغلش را عوض کرده باشه! کار پاره وقت.... و مصاحبه اش هم چند روز دیگه هست....
آیا باید حتما اطلاع بدهد(دیرنیست) یا اگه اصلا نگه مشکلی پیش نمی اید؟

من هم كارم از تابستون عوض شده ...
البته ارتقاي خيلي خوبي دارم،
از نظر شما اطلاع بدم ؟ ايميل بزنم ؟

در مهاجرسرا روایت است که در مصاحبه تا جایی که ممکن است کار خود را مهم جلوه ندهید، باشد که از یک ضربیون ویزا باشید...Big Grin

یعنی علیرغم اینکه در روز مصاحبه از ما در خصوص صحت اطلاعاتی که بهشون دادیم سئوال می کنن ، ما چیزی نگیم ؟!
راستی آیا هیچ وقت در خصوص مطالبی که توی فرماها فرستادیم تحقیقی انجام می دن ؟
2013AS88XX ♪ مصاحبه:جون ♪ یکضرب کنسولگری ایروان مقصد:CA♪ سفرنامه
♪ دلم مي خواهـد خانه اي داشته باشم پُـر دوست ... ♪
تشکر کنندگان: Tomas ، farshadsh
(2012-12-29 ساعت 15:57)الهه سابق نوشته:  دوستان از وقتی که شخص کارنت میشه تا وقتی که نامه مصاحبه رو دریافت میکنه بطور متوسط چقدر طول میکشه؟

سلام
اگه مداركتو به موقع فرستاده باشي معمولا تا يك هفته نامه دوم مياد.مال من كه اينطور بود.يك ايميل واسم فرستاده شد كه ميگفت برو داخل سايت لاتاري (همونجايي كه ثبت نام كردي) نامه دوم را پرينت بگير

(2012-12-30 ساعت 13:33)jazirehh نوشته:  
(2012-12-29 ساعت 16:47)lilac نوشته:  
(2012-12-28 ساعت 08:35)jazirehh نوشته:  
(2012-12-26 ساعت 22:40)نام کاربریarta نوشته:  [undefined=undefined]سلام دوستان
اگه کسی بعد از ارسال فرمها شغلش را عوض کرده باشه! کار پاره وقت.... و مصاحبه اش هم چند روز دیگه هست....
آیا باید حتما اطلاع بدهد(دیرنیست) یا اگه اصلا نگه مشکلی پیش نمی اید؟

من هم كارم از تابستون عوض شده ...
البته ارتقاي خيلي خوبي دارم،
از نظر شما اطلاع بدم ؟ ايميل بزنم ؟

در مهاجرسرا روایت است که در مصاحبه تا جایی که ممکن است کار خود را مهم جلوه ندهید، باشد که از یک ضربیون ویزا باشید...Big Grin

یعنی علیرغم اینکه در روز مصاحبه از ما در خصوص صحت اطلاعاتی که بهشون دادیم سئوال می کنن ، ما چیزی نگیم ؟!
راستی آیا هیچ وقت در خصوص مطالبی که توی فرماها فرستادیم تحقیقی انجام می دن ؟

سلام
چيزي كه من تاحالا متوجه شدم اينه كه نبايد زياد توضيح بدي و سعي كني در يك جمله كوتاه پاسخ مناسب به سوالات آفيسر بدي!! توضيح اضافي باعث ميشه افيسر احساس كنه دانسته هاش نسبت به كار شما كمه و درخواست بررسي بيشتر بده!!!! پس كوتاه و مفيد پاسخ بديد. در همين مهاجرسرا سرچ كنيد پستهايي ارسال شده كه نمونه سوالات روتين افيسر توش اشاره شده از الان جوابشو حاضر كنيد. موفق باشيد
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
مرسی محمد از جوابت
الان وقتها حدودا چجوریه؟ منظورم آنکارا هستش. کسی جدیدا نامه دریافت کرده؟ آخه توی اون سایتی که باید ثبت نام کنیم، نوشته اولین وقت واسه آنکارا واسه ماه مارچه!!!! یعنی اگه کسی الان کارنت بشه خیلی زود وقت بگیره مارچ وقت میدن بهش؟ یا اونا واسه ویزاهای غیر مهاجرتیه؟
اگه کسی جوابو میدونه لطف کنه بهم بگه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
تشکر کنندگان: Tomas ، farshadsh
سلام به همه عزیزان ... امیدوارم شاد و تندرست باشید ... همچنین امیدوارم که مطلبم را در جای غیر مرتبط نیاورده باشم که خدای نکرده برخلاف مقررات سایت عمل نشود .
دوستان فقط انتظار کمک دارم ... تقاضا دارم از دلشوره وحشتناکی که دارم با راهنمایی دوستانه و مدبرانه تان آزادم کنید .
من مادرم برنده شدن . مصاحبه در آنکارا و حدود دوهفته دیگه است . بلیط و هتل رزرو شده ، وقت دکتر اونگان سه روز قبل از مصاحبه رزرو شده و مدارک هم هفته پیش ارسال شده .
موضوع اینه که دایم نگرانم که نکنه مدارک ارسالی ناقص یا فرآیند از این به بعد رو اشتباه انجام بدم و تمام زحمات و این همه هزینه سفر به ترکیه رو که واقعا" با تخصیص پس انداز چندساله مون داره انجام میشه ، خدای نکرده ضایع بشه .
مدارکی که ارسال کردم شامل :
- ترجمه و کپی کارت ملی و شناسنامه پدر و مادر.
- ترجمه و کپی شناسنامه پدرومادر.
-ترجمه و کپی سند ازدواج.
-ترجمه و کپی مدرک تحصیلی پدرومادر.
-ترجمه و کپی برگ معافیت از خدمت پدر.
-کپی پرینت تاریخ مصاحبه.
-کپی فرمهای 230 پدر و مادر و فرم 120 مادر.
ترجمه و اصل مدرک مالی که شامل سند ملکی هست رو به همراه اصل تمام مدارک بالا و همچنین فرم contact information ( که فرم اخیر رو نمی دونستم باید پر و ارسال بشه )رو می خوام روز مصاحبه همراه ببرم .
الان اشکالاتم ایناس:
1- فرم contact information رو نمی دونم از کجا باید دریافت کنم .
2- درفرآیند ثبت نام csc در یک مرحله ( قبل از اینکه برسه به مرحله ای که بخواهید دفتر پستی مربوطه رو انتخاب کنید ) یک شماره
DS-160 Confirmation Number می خواد که نمی دونم چیه و اگر این شماره رو وارد نکنی اطلاعاتت ثبت نمیشه و وارد مرحله بعد نمیشی .
3- آیا تازمان ورود به ترکیه کار دیگه ای نباید انجام داد ؟
4-روز مصاحبه هزینه هارو باید نقدی در محل گیشه سفارت پرداخت کرد ؟
5-روز مصاحبه روند کار چطوریه و آیا ملاحظات خاصی جهت پیروزی در مصاحبه وجود داره ؟ ضمنا" قضیه برگه های آبی و سفید چیه ؟
خلاصه اقدام دیگری که فی الحال من ازش بی اطلاع باشم وجود داره یا نه ؟
ضمن تشکر از همه دوستانی که تابحال از راهنماییشون بهره بردم و همچنین تشکر از مدیران فهمیده و باهوش سایت ،تقاضا می کنم که در این چند موضوع اخیر هم راهنمایی واضحی بفرمایید و مطمئن باشید که در حین و بعد از سفر تمام تجربیاتم رو عینا" برای دوستان دیگر انعکاس خواهم داد .
هرینه های اولیه(پست و دارالترجمه): 000 500 2 ریال.
هزینه دکتر (دونفر) 460 دلار.
پرواز ماهان،هتل گولد.
[font=Times New Roman](امیدوار باشین).:[/font]shy:
تشکر کنندگان: گل نهال ، mk_2002ir ، farshadsh
(2012-12-31 ساعت 11:46)AMIR2852 نوشته:  سلام به همه عزیزان ... امیدوارم شاد و تندرست باشید ...

سلام امیر جان. اولا اصلا نگران نباش ایشالا همه چی‌ طبق روال پیش میره.

اگه به اینجا مراجعه کنید یه فایل PDF بهتون میده که مربوط به کیس‌های لاتاری هست و صفحهٔ آخرش همون Contact Information هست که شما دنبالش هستید. ضمنا همهٔ مدارکی که باید پست کنید یا همراهتون ببرید رو نوشته.

تو این مدت بهتره با خیال راحت تمرکز کنید و مدارکتون رو تکمیل کنید تا چیزی از قلم نیفته. ضمن اینکه مطمئن باشید مصاحبه کاملا روتین و راحته.

نکتهٔ مهم اینه که با توجه به مواردی که نوشتید ظاهراً کپی‌ پاسپورت رو نفرستادید که بازم هیچ مشکلی‌ نیست و میتونید همون وقت مصاحبه تحویل بدید.

معمولاً(در ۹۰% مورد) حتی اگه همه چی‌ کامل باشه برای(به گفته خودشون) مراحل اداری یه برگه آبی بهتون میدن که معنیش اینه که باید برای گرفتن ویزا یه مدت صبر کنید. و در موارد اندکی‌ بهتون برگه سفید میدن که معنیش اینه که یکضرب بهتون ویزا دادن و باید ۲-۳ روز کاری تو همون آنکارا بمونید و ویزا رو بگیرید.

نگران نباش Wink
کیس:2013AS3xxx ، مصاحبه:ایروان ، یکضربWink , سفرنامه ارمنستان
(2012-12-31 ساعت 11:46)AMIR2852 نوشته:  الان اشکالاتم ایناس:
2- درفرآیند ثبت نام csc در یک مرحله ( قبل از اینکه برسه به مرحله ای که بخواهید دفتر پستی مربوطه رو انتخاب کنید ) یک شماره
DS-160 Confirmation Number می خواد که نمی دونم چیه و اگر این شماره رو وارد نکنی اطلاعاتت ثبت نمیشه و وارد مرحله بعد نمیشی .
5-روز مصاحبه روند کار چطوریه و آیا ملاحظات خاصی جهت پیروزی در مصاحبه وجود داره ؟ ضمنا" قضیه برگه های آبی و سفید چیه ؟
ضمن تشکر از همه دوستانی که تابحال از راهنماییشون بهره بردم و همچنین تشکر از مدیران فهمیده و باهوش سایت ،تقاضا می کنم که در این چند موضوع اخیر هم راهنمایی واضحی بفرمایید و مطمئن باشید که در حین و بعد از سفر تمام تجربیاتم رو عینا" برای دوستان دیگر انعکاس خواهم داد .
1 ایمیلت رو بگذار برای من به صورت خصوصی هم فرم اول برات ایمیل می کنم هم راهنمای مربوط به ثبت نام در CSC
2-در ضمن اون DS160 مربوط به لاتاری نیست اگر روش رو درست رفته باشی کاری به اون نداره.
3- تا زمان ورود به ترکیه یک 10 تا سفر نامه بخون ، گرفتن وقت دکتر و پرواز و اینکه اونجا چه طوری برید، هتل و این داستانها دستت بیاد . از جمله خرید کتاب ترکی در سفر، تهیه نقشه آنکارا .برای خواندن سفر نامه ها اینجا رو بخون
http://mohajersara.com/thread-4682.html
4- هزینه ها رو باید نقدی بدی اونجا خودشون می گیرن
5- اول صداقت، دوم مطالعه دقیق سفر نامه ها جهت آمادگی در انجام مصاحبه ، دانستن سئوالات احتمالی وداشتن جواب براشون. برگه سفید چند روزی می مونید و ویزا رو می گیرید، برگه ابی FBI checkهست، از چندهفته تا یکی دو ماه بعد ویزا اماده می شه و مجدد باید برای دریافت ویزا اقدام کنید.
هنوزم باز تاکید می کنم سفر نامه بخون حتی خیلی مواقع در سفر نامه ها به چیزهایی بر می خوردی که فکرش رو نمی کردی همه سفر نامه های امسال به علاوه خلاصه سفر نامه های 2012 بخون
خلاصه سفر نامه های 2012 در امضای عمو سعید.
http://mohajersara.com/user-35987.html
در ضمن چک لیستی تهیه کن از کارهایی که بایدانجام بدی و انجام دادی تا نظم از آشفتگی ذهنی نجاتت بده
موفق باشید
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
(2012-12-31 ساعت 15:59)AMIR2852 نوشته:  
(2012-12-31 ساعت 13:53)sadeghi897 نوشته:  
(2012-12-31 ساعت 11:46)AMIR2852 نوشته:  الان اشکالاتم ایناس:
1 ایمیلت رو بگذار برای من به صورت خصوصی هم فرم اول برات ایمیل می کنم هم راهنمای مربوط به ثبت نام در CSC
2-در ضمن اون DS160 مربوط به لاتاری نیست اگر روش رو درست رفته باشی کاری به اون نداره.
3- تا زمان ورود به ترکیه یک 10 تا سفر نامه بخون ، گرفتن وقت دکتر و پرواز و اینکه اونجا چه طوری برید، هتل و این داستانها دستت بیاد . از جمله خرید کتاب ترکی در سفر، تهیه نقشه آنکارا .برای خواندن سفر نامه ها اینجا رو بخون
http://mohajersara.com/thread-4682.html
4- هزینه ها رو باید نقدی بدی اونجا خودشون می گیرن
5- اول صداقت، دوم مطالعه دقیق سفر نامه ها جهت آمادگی در انجام مصاحبه ، دانستن سئوالات احتمالی وداشتن جواب براشون. برگه سفید چند روزی می مونید و ویزا رو می گیرید، برگه ابی FBI checkهست، از چندهفته تا یکی دو ماه بعد ویزا اماده می شه و مجدد باید برای دریافت ویزا اقدام کنید.
هنوزم باز تاکید می کنم سفر نامه بخون حتی خیلی مواقع در سفر نامه ها به چیزهایی بر می خوردی که فکرش رو نمی کردی همه سفر نامه های امسال به علاوه خلاصه سفر نامه های 2012 بخون
خلاصه سفر نامه های 2012 در امضای عمو سعید.
http://mohajersara.com/user-35987.html
در ضمن چک لیستی تهیه کن از کارهایی که بایدانجام بدی و انجام دادی تا نظم از آشفتگی ذهنی نجاتت بده
موفق باشید

خیلی خیلی ممنونم از لطفت . ای میلو خدمتتون ارسال کردم. بازم ممنون.

آقا ما هم ایمیلمون رو بذاریم برای ما هم میفرستین ؟ Smile
تشکر کنندگان: گل نهال ، farshadsh ، nooshshahnar
امروز اولین روز سال 2013 میلادی (13/1/1 ساعت 1:11) برابر 12 امین روز دی ماه 1391 هجری شمسی و مصادف با
245 امین روز هجری لاتاری (اول هجری لاتاری= اولین روز اعلام اسامی مهاجرین از طریق لاتاری 2013)

اولیــــــن دوره کارنتی ها دقیقــاً 141 روز پیش اعلام شده است (تا شماره پروندۀ 1900)
دومیــــن دوره کارنتی ها دقیقــاً 111 روز پیش اعلام شده است (تا شماره پروندۀ 2350)
سومیــن دوره کارنتی ها دقیقــاً 81 روز پیش اعلام شده است (تا شماره پروندۀ 2700) که از 31 روز پیش مصاحبشون شروع شده
چهارمیـن دوره کارنتی ها دقیقــاً 54 روز پیش اعلام شده است (تا شماره پروندۀ 3400) که حداقل 9 روز دیگه مصاحبه دارند (اواسط دی ماه)
پنجمیــن دوره کارنتی ها دقیقــاً 20 روز پیش اعلام شده است (تا شماره پروندۀ 4300) که حداقل 31 روز دیگه مصاحبه دارند (بهمن ماه)
ششمین دوره کارنتی ها احتمالاً 11 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 5200) که حداقل 59 روز دیگه مصاحبه دارند (اسفند ماه)
هفتمیــن دوره کارنتی ها احتمالاً 42 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 6300) که حداقل 90 روز دیگه مصاحبه دارند (فروردین ماه 92)
هشتمین دوره کارنتی ها احتمالاً 70 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 7400) که حداقل 120 روز دیگه مصاحبه دارند (اردیبهشت ماه 92)
نهمیــــن دوره کارنتی ها احتمالاً 101 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم تا 8600) که حداقل 151 روز دیگه مصاحبه دارند (خرداد ماه 92)
دهمیـــن دوره کارنتی ها احتمالاً 131 روز دیگه اعلام خواهد شد (حدس میزنم کلیه پرونده ها) که حداقل 181 روز دیگه مصاحبه دارند (تیر ماه 92)

ضمناً سری دوم برندگان 71 روز پیش اعلام شد

ثبت نام لاتاری 2014 نیز 59 روز پیش به پایان رسید و نتایج آن 120 روز دیگر اعلام می شود

این آمار صرفاً جهت آگاهی شما صادر گردیده و هیچگونه ارزش قانونی ندارد
دبیرخانه ستاد پذیرفته شدگان لاتاری 2013

164Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2012-12-30 ساعت 18:20)الهه سابق نوشته:  مرسی محمد از جوابت
الان وقتها حدودا چجوریه؟ منظورم آنکارا هستش. کسی جدیدا نامه دریافت کرده؟ آخه توی اون سایتی که باید ثبت نام کنیم، نوشته اولین وقت واسه آنکارا واسه ماه مارچه!!!! یعنی اگه کسی الان کارنت بشه خیلی زود وقت بگیره مارچ وقت میدن بهش؟ یا اونا واسه ویزاهای غیر مهاجرتیه؟
اگه کسی جوابو میدونه لطف کنه بهم بگه

سلام الهه سابق
ببخشيد اگر دير جواب دادم.بله سري بعدي كارنتي ها از ماه مارچ براي مصاحبه دعوت خواهند شد. معمولا بين زمان كرانت شدن و مصاحبه حدود 2ماه فاصله وجود دارد به شرطي كه شما مدارك را به موقع ارسال كرده باشيد. سري بعدي كارنتي ها احتمالا اواخر دي ماه اعلام ميشود (اواسط ماه ميلادي)
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، الهه سابق ، amir82 ، amairmonre ، lilac ، Saeedv13 ، farshadsh
دوستان من فکر می کنم که بهترین نشانه برای امیدواری دوستانی که مثل من کیس بالائی دارند و دوستانی که سری دوم اسمشون اعلام شد، خود قبول شده های سری دوم بودن ...
من مطمئنم که سری دوم تعداد خیلی بیشتری شاید چندین برابر ( 3 تا 5 برابر ) از این تعدادی که ما می دونیم اعلام شده، اما از اونجائی که خیلی ها دیگه فکر کردن که قبول نشدن، خیلی ها هم نوشته سایت رو نخونده بودن که باید شماره تائیدشون رو نگه می داشتن، پیگیری نکردن و لاتاری 2013 رو رها کردن ... شاید بشه گفت که وقتی 16000 نفر از آسیا قبولی اعلام شده ، پس چرا آخرین نفر از ایران باید 10500 باشه ! ...
پس امیدوارم که همتون امیدوار باشین ...
Smile
دوستان عزیز امید داشته باشید به سه دلیل:
1- با یک حساب سر انگشتی ساده همه ویزا میگیرن
2- کی سی سی کلاً رو حساب و کتاب جلو میره
3- از همه مهمتر پائین امضاء من رو روخوانی کنید.
Smile
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
(2013-01-01 ساعت 10:11)byousefi_p نوشته:  دوستان عزیز امید داشته باشید به سه دلیل:
1- با یک حساب سر انگشتی ساده همه ویزا میگیرن
2- کی سی سی کلاً رو حساب و کتاب جلو میره
3- از همه مهمتر پائین امضاء من رو روخوانی کنید.
Smile
یوسفی جان
بی زحمت امضات رو افقی کنی دیگه همه چی حله Winkاین مهندس بیات رو کمتر حرص بدین Big Grin
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
با سلام و تشکر فراوان ... فایلی که معرفی کردین بسیار خوب و مفید بود فقط فرم CONTACT INFORMATION کذایی رو در صفحاتش ندیدم !!!
هرینه های اولیه(پست و دارالترجمه): 000 500 2 ریال.
هزینه دکتر (دونفر) 460 دلار.
پرواز ماهان،هتل گولد.
[font=Times New Roman](امیدوار باشین).:[/font]shy:
تشکر کنندگان: farshadsh
(2013-01-01 ساعت 12:47)AMIR2852 نوشته:  با سلام و تشکر فراوان ... فایلی که معرفی کردین بسیار خوب و مفید بود فقط فرم CONTACT INFORMATION کذایی رو در صفحاتش ندیدم !!!
صفحه آخرش Wink
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: bayat_r ، bardia9 ، farshadsh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان