کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2012-09-17 ساعت 19:31)sayeh_m نوشته:  علی جان
شما کاملا" درست میگین Smile. منم اون سفرنامه ها رو خوندم فقط متوجه نشدم که پویا جان منظورشون کدوم سایته ؟من فکر کردم منظور همون سایتی هست که کانفرمیشن نامبر رو وارد میکنیم و میگن که نامه مصاحبه هم همون جا میاد البته یه ایمیل هم میدن . باید جای دیگه ای رو هم چک کنیم ؟

سایه جان کلا دو جا باید چک بشه:

1) ایمیل
2) با کانفرمیشن در سایت زیر:

لینک

حالا بعضی دوستان برای اطمینان میگن لینک زیر هم که زمان دقیق همه مصاحبه های جاری رو نشون میده چک بشه.

لینک مصاحبه های جاری

همه این دبل چک ها و تریپل چک ها به دلیل نگرانی بچه ها و اهمیت موضوعه وگرنه صرفا چک بند 2 کافیه Smile
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: sayeh_m ، afs ، ali234 ، lilac ، صوفیا صوری ، pooya.n ، 3pideh ، rezagh
من نمیدونم واسه چی زنگ می زنید. اشما الان اینقدر عجله دارید و زنگ می زنید زمان کلیر چه جوری می خواین بگذرونید و تحمل کنید. آونجا آمریکاست کسی عجله نداره. و شما نمی تونید هیچ حدس و گمانی در مورد کاراشون داشته باشید. من خودم تجربه کردم که میگم.
Case No:2013as18xx
Interview Date:w2 DEC
Status of clearance: 29 jan
Visa issud: 12 Feb 2013
تشکر کنندگان: nagoo ، sayeh_m ، 3pideh
(2012-09-18 ساعت 09:58)tala2013 نوشته:  من نمیدونم واسه چی زنگ می زنید. اشما الان اینقدر عجله دارید و زنگ می زنید زمان کلیر چه جوری می خواین بگذرونید و تحمل کنید. آونجا آمریکاست کسی عجله نداره. و شما نمی تونید هیچ حدس و گمانی در مورد کاراشون داشته باشید. من خودم تجربه کردم که میگم.

ما عجله نکردیم! 40 روز از تاریخ کارنت میگذره! شما ویکی مهاجرسرا (راهنمای لاتاری از اغاز تا پایان)رو هم بخونید نوشته که بعد از کارنت شدن میتونید تماس بگیرید یا ایمیل بزنید. من شخصا میخواستم درخواست کنم که این تاخیر ( برای ایرانیان رو ) اطلاع رسانی کنند.
توی فروم immhelp نگاه کنید برای همه ملیتها غیر از ایران ( البته انکارا)، سه چهارروز بعد از کارنت نامه مصاحبه امده. امیدوارم قانع شده باشید.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: pooya.n ، sayeh_m ، 3pideh ، lilistar ، Saeedv13 ، achi686
(2012-09-18 ساعت 11:07)ali234 نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 09:58)tala2013 نوشته:  من نمیدونم واسه چی زنگ می زنید. اشما الان اینقدر عجله دارید و زنگ می زنید زمان کلیر چه جوری می خواین بگذرونید و تحمل کنید. آونجا آمریکاست کسی عجله نداره. و شما نمی تونید هیچ حدس و گمانی در مورد کاراشون داشته باشید. من خودم تجربه کردم که میگم.

ما عجله نکردیم! 40 روز از تاریخ کارنت میگذره! شما ویکی مهاجرسرا (راهنمای لاتاری از اغاز تا پایان)رو هم بخونید نوشته که بعد از کارنت شدن میتونید تماس بگیرید یا ایمیل بزنید. من شخصا میخواستم درخواست کنم که این تاخیر ( برای ایرانیان رو ) اطلاع رسانی کنند.
توی فروم immhelp نگاه کنید برای همه ملیتها غیر از ایران ( البته انکارا)، سه چهارروز بعد از کارنت نامه مصاحبه امده. امیدوارم قانع شده باشید.

اگه منظورت اینه که با ایرانیها این کار رو کردن بعید نیست، حالا هنوز نرفتی تو سفارت ببینی که از دم در بین ایرانیها و ترکها چه فرقی می ذارن، همین که به ما کلیر میخوره خودش یک فرق بزرگه. عزیزم اینقدر اعصابت رو واسه این چیزا خورد نکن . من قانعم چون من خودم این را تجربه کردم . من خواهرم الان 3 هفته است که رفته . من در جریان همه کاراش بودم. پروسه کلیر شدنش رو اعصابمون رفت که 4 هفته اصلا سایت آپدیت نشد.
تشکر کنندگان: pooya.n ، sayeh_m ، 3pideh ، lilistar ، ali234 ، roeentan
(2012-09-18 ساعت 11:38)tala2013 نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 11:07)ali234 نوشته:  

اگه منظورت اینه که با ایرانیها این کار رو کردن بعید نیست، حالا هنوز نرفتی تو سفارت ببینی که از دم در بین ایرانیها و ترکها چه فرقی می ذارن، همین که به ما کلیر میخوره خودش یک فرق بزرگه. عزیزم اینقدر اعصابت رو واسه این چیزا خورد نکن . من قانعم چون من خودم این را تجربه کردم . من خواهرم الان 3 هفته است که رفته . من در جریان همه کاراش بودم. پروسه کلیر شدنش رو اعصابمون رفت که 4 هفته اصلا سایت آپدیت نشد.
تا اونجا که من میدونم سفارت انکارا واسه خود ترکها هم هنوز واسه لاتاری 2013 وقتی نداده اگه میخواستن با ایرانی ها این کار کنن سفارت ابوظبی هم وقت مصاحبه ای نمیداد تصور من اینجوری نیست
CN:2013AS2XXX
سفارت:ایروان
افراد این کیس:1
مصاحبه:w3dec
دریافت ویزا:یکضربCool
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، pooya.n ، sayeh_m ، 3pideh ، Saeedv13 ، roeentan ، سارا2013 ، rezagh
(2012-09-18 ساعت 11:38)tala2013 نوشته:  اگه منظورت اینه که با ایرانیها این کار رو کردن بعید نیست، حالا هنوز نرفتی تو سفارت ببینی که از دم در بین ایرانیها و ترکها چه فرقی می ذارن، همین که به ما کلیر میخوره خودش یک فرق بزرگه.

حرف شما درسته. اما در مورد این بخشش که بالا نقل قول شده می خواستم نظر خودم رو بگم.
به نظر من تمام این چیزی که ما به عنوان فرق تلقی می کنیم وجودش کاملا منطقیه.
مثلا می گند کار ترک ها رو زودتر راه می اندازن. خوب درسته چون آفیسرهایی که اونجا ترکی حرف می زنند تعدادشون بیشتر از افیسرهایی هست که فارسی حرف می زنند. یکی از استراتژی های انجام کار اینه که کارهایی که سریعتر انجام می شند رو با اولویت بالاتر انجام بدی. منطقیه که با این شرایط اولویت رسیدگی به کار ترک ها توی سفارت آنکارا بالاتر باشه.

در مورد کلیرنس هم شما نگاه کنید سیستم امنیتی و پلیس بیشتر کشورها با امریکا همکاری داره. خوب بدیهیه که سفارت با توجه به اطلاعات پلیس محلی و همون گواهی سوء سابقه ای که از افراد مقیم اون کشورها دریافت می کنه سریع تر به جمع بندی می رسه و نیاز به کلیرنس نیست. اما در مورد ایران وقتی می گه سوء پیشینه نمی خواد و ما می گم آخیش یک مدرک کمتر باید بدونیم که از اون طرف هم کلیر می خوره بهمون.

می خوام بگم تمام تفاوت هایی که هست کاملا منطقه ایه و دیرشدن تاریخ مصاحبه ها هم حتما یک دلیل مشخص و دقیق براش وجود داره، هرچند در مورد اینکه چرا اطلاع رسانی نکردند شاید بشه گلگی کرد. با این حال بازم من فکر می کنم این گلگی هم محل رسیدگی نداره چون اون ها هیچ جایی توی سایتشون نگفتن کیس های خودتون رو می تونید با بقیه مقایسه کنید و عملا این که ما می دونیم برای بعضی تاریخ مصاحبه اومده از طریق شبکه های اجتماعیه که سفارت اصولا این منبع اطلاع رسانی براش مستند نیست.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2012-09-18 ساعت 12:18)afs نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 11:38)tala2013 نوشته:  اگه منظورت اینه که با ایرانیها این کار رو کردن بعید نیست، حالا هنوز نرفتی تو سفارت ببینی که از دم در بین ایرانیها و ترکها چه فرقی می ذارن، همین که به ما کلیر میخوره خودش یک فرق بزرگه.

حرف شما درسته. اما در مورد این بخشش که بالا نقل قول شده می خواستم نظر خودم رو بگم.
به نظر من تمام این چیزی که ما به عنوان فرق تلقی می کنیم وجودش کاملا منطقیه.
مثلا می گند کار ترک ها رو زودتر راه می اندازن. خوب درسته چون آفیسرهایی که اونجا ترکی حرف می زنند تعدادشون بیشتر از افیسرهایی هست که فارسی حرف می زنند. یکی از استراتژی های انجام کار اینه که کارهایی که سریعتر انجام می شند رو با اولویت بالاتر انجام بدی. منطقیه که با این شرایط اولویت رسیدگی به کار ترک ها توی سفارت آنکارا بالاتر باشه.

در مورد کلیرنس هم شما نگاه کنید سیستم امنیتی و پلیس بیشتر کشورها با آمریکا همکاری داره. خوب بدیهیه که سفارت با توجه به اطلاعات پلیس محلی و همون گواهی سوء سابقه ای که از افراد مقیم اون کشورها دریافت می کنه سریع تر به جمع بندی می رسه و نیاز به کلیرنس نیست. اما در مورد ایران وقتی می گه سوء پیشینه نمی خواد و ما می گم آخیش یک مدرک کمتر باید بدونیم که از اون طرف هم کلیر می خوره بهمون.

می خوام بگم تمام تفاوت هایی که هست کاملا منطقه ایه و دیرشدن تاریخ مصاحبه ها هم حتما یک دلیل مشخص و دقیق براش وجود داره، هرچند در مورد اینکه چرا اطلاع رسانی نکردند شاید بشه گلگی کرد. با این حال بازم من فکر می کنم این گلگی هم محل رسیدگی نداره چون اون ها هیچ جایی توی سایتشون نگفتن کیس های خودتون رو می تونید با بقیه مقایسه کنید و عملا این که ما می دونیم برای بعضی تاریخ مصاحبه اومده از طریق شبکه های اجتماعیه که سفارت اصولا این منبع اطلاع رسانی براش مستند نیست.

من با شما کاملا موافقم من دقیقا به دوست عزیزمون داشتم عرض می کردم که این قدر خودتونو ناراحت اینکه چرا نامه دوم نیومده نکنید . چون اصلا نمیشه حدس زد که اونا چه تصمیماتی می گیرن و دوست عزیزمون ناراحت بود که به همه نامه دوم دادن به ایرانیها ندادن. ما نمیتونیم به تصمیمات اونها هیچ اعتراضی داشته باشیم . که چرا نامه دوم ندادن. به هر حال نامه دوم رو هم خواهند داد.
تشکر کنندگان: afs ، امیر مهاجر ، Ali DV-2013 ، achi686 ، roeentan

چرا دروغ بگم.من عجله دارم.بد هم عجله دارمBig Grin. وقت سفارتم هم معلوم بشه زنگ ميزنم سفارت ميگم آقا من دانشجوئم، بابام کارمنده.بدبختم .مفلسم،غريبم...اين وقت ما رو جون ننت جلو بندازBig Grin
تشکر کنندگان: lilistar ، ali234 ، fire dragon ، ehsan_ati ، Saeedv13 ، roeentan
ازدوستان میخوام بپرسم ایا بعد از اینکه مدارک سری اولو فرستادیم و از طریق پیگیریه پستی فهمیدیم به دستشون رسیده دوباره باید بهشون ایمیل بزنیم یا نه؟
**CN: AS2013000073
تعداد نفرات کیس:2
شهر : تبریز
رویت قبولی:Sep 1 , 2012
ارسال فرمهای اولیه:Sep 5 , 2012 - پست DHL
مصاحبه w2 may - سفارت ابوظبی - کلیرنس 42 روز

تشکر کنندگان:
(2012-09-18 ساعت 13:43)ehsan99 نوشته:  چرا دروغ بگم.من عجله دارم.بد هم عجله دارمBig Grin. وقت سفارتم هم معلوم بشه زنگ ميزنم سفارت ميگم آقا من دانشجوئم، بابام کارمنده.بدبختم .مفلسم،غريبم...اين وقت ما رو جون ننت جلو بندازBig Grin

چرا دلیل اصلیش رو نمی گی؟ اگه بگی مصاحبه که هیچی ویزار رو هم جلوجلو برات آماده می کنند، زیرش هم می نویسند خوشبخت بشید! Wink
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: mehdiii ، nagoo ، lilistar ، r_ent ، صوفیا صوری ، ehsan99 ، ehsan_ati ، Saeedv13 ، roeentan ، rezagh ، Ali DV-2013 ، homayoon13
(2012-09-18 ساعت 14:15)afs نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 13:43)ehsan99 نوشته:  چرا دروغ بگم.من عجله دارم.بد هم عجله دارمBig Grin. وقت سفارتم هم معلوم بشه زنگ ميزنم سفارت ميگم آقا من دانشجوئم، بابام کارمنده.بدبختم .مفلسم،غريبم...اين وقت ما رو جون ننت جلو بندازBig Grin
چرا دلیل اصلیش رو نمی گی؟ اگه بگی مصاحبه که هیچی ویزار رو هم جلوجلو برات آماده می کنند، زیرش هم می نویسند خوشبخت بشید! Wink
ای بابا داغ دل منم تازه شد با این تفاوت که این سریم اسمم در نیومدSad
CN:2013AS2XXX
سفارت:ایروان
افراد این کیس:1
مصاحبه:w3dec
دریافت ویزا:یکضربCool
تشکر کنندگان: r_ent ، ehsan99 ، afs ، roeentan ، rezagh
(2012-09-18 ساعت 14:06)yousef_eidi نوشته:  ازدوستان میخوام بپرسم ایا بعد از اینکه مدارک سری اولو فرستادیم و از طریق پیگیریه پستی فهمیدیم به دستشون رسیده دوباره باید بهشون ایمیل بزنیم یا نه؟

اگر به پستتون مطمئنيد كه ديگه ايميل زدن نداره. ولي اگه واسه محكمةكاري و اينكه نقصي مداركي چيزي داريد يا خير ميتونيد ايميل بزنين. من خودم نزدم
تشکر کنندگان: bmojtaba

اين واقعا موضوع جالبيه . چند ماه پيش وقتی من برای ويزای B1 اقدام ميکردم، اگه يک کلمه در اين مورد حرف ميزدم همونن لحظه ريجکت ميشدم اما الان شايد به گرفتن ويزا کمک هم بکنهBig Grin

نکته جالبترش اينجاست..ما بين خودمون ميگيم که موقع مصاحبه بايد در هر حالتی راستش رو گفت اما اون زمان همه اون کسايی که داشتن به من کمک ميکردن برای گرفتن ويزا من رو به نگفتن واقعيت يا حتی دروغ گفتن تشويق ميکردن و حتی در صورت مطرح شدنش جواب تو دهنم ميزاشتن . آدم هايی مثل سوپروايزر انگليسی من، وکيل و مشاور دولتی کمپانی آمريکايی دعوت کننده و ...
و اين نکته خيلی مهميه.گرچه مشورتشون خيلی بدردم خورد اما يه چيزی رو هم بهم ياد داد
سر وقتش اينا هم آنچنان تفاوتی با ما ندارن و اون innocent که ما فکر ميکنيم نيستن. وکيل دولتی يه کمپانی بزرگ آمريکايی ممکنه به شما دروغ گفتن ياد بده که به افسر مهاجرتی کشور خودش دروغ بگی، البته اگه کارش گيرت باشهBig Grin
تشکر کنندگان: sayeh_m ، lilistar ، afs ، Saeedv13 ، r_ent ، achi686 ، roeentan ، rezagh ، Ali DV-2013 ، homayoon13
احسان جان
شما می تونید از الان به بعد حرفی نزنید اما هرچی بگید تو دادگاه علیه ات استفاده میشه. در ضمن راستش رو بگو تا ما هم در مجازاتت تخفیف بدیم وگرنه حبس ابد در زادگاه حداقل حُکمته......
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: sayeh_m ، rouzbehdarvishi ، ehsan99 ، barmak ، 3pideh ، achi686 ، roeentan ، rezagh ، Ali DV-2013
رييس انجمن شركت‌هاي هواپيمايي:
قطع ارز دولتي ايرلاين‌ها ما را شوكه كرد/ اجازه افزايش 100درصدي بليت را بدهند

با کمال تاسف

(2012-09-18 ساعت 17:47)sweety.alireza نوشته:  رييس انجمن شركت‌هاي هواپيمايي:
قطع ارز دولتي ايرلاين‌ها ما را شوكه كرد/ اجازه افزايش 100درصدي بليت را بدهند

با کمال تاسف
دوستان نازنین با درود ، نمیخواستم ناراحتتون کنم ولی باید با واقعیت روبرو شد
شماره کیس: 2013A47XX، تاریخ رویت قبولی: 1jun، تعداد :4، ارسال فرمهای سری اول: 5j مصاحبه نیمه اول اسفند برگه آبی کلیر 26 آپریل ،ورود 14 آگوست. فعلا در san clemente کالیفرنیا هستیم
تشکر کنندگان: sayeh_m ، r_ent ، achi686 ، roeentan ، mgolchin13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان