کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری ۲۰۱۳
(2012-11-14 ساعت 12:13)Niushagh نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 11:26)bayat_r نوشته:  [quote='Niushagh' pid='237468' dateline='1352872043']
سلام و روز بخیر من یک سوال دیگه داشتم مربوط به ترجمه مدارک از توی سایت خوندم که مهر مترجم رسمی کافیه برای ترجمه مدارک که این خیلی خبر خوبیه ولی میشه مدارکی که قبلا ترجمه شده رو ببریم سفارت من از همه مدارک ترجمه شده را دارم ولی تاریخ ترجمه مربوط به سال های پیش است .من امروز دارم فرم هامو می فرستم برای کنتاکی سنتر همرا با ۳ قطعه عکس باز هم ممنون از سایت پر محتواتون

سلام علیکم روز شما هم بخیر
تاریخ ترجمه اصلاً مهم نیست. فقط برای مواردی که تغییر می کنه باید دوباره ترجمه بشه. اما مثلاً مدرک تحصیلی که تغییر نمیکنه. اما شاید بچه دار بشید یا ازدواج کنید که باید مدارک مربوطه دوباره ترجمه بشید....

عالیه چون تغییر توت هیچی نیست راستی فرم دی اس 230 فقط قسمت دومش را بدون امضا گذاشتم قسمت اولش و امضا کردم .هم خودم هم خانوادم امیدوارم درست باشه دارم می رم با پست دی اچ ال بفرستمش به کنتاکی سنتر اگه توصیه ای دارید بهم بگید لطفا راستی من یه فرم با اکسل درست کردم برای جمع آوری اطلاعات قبل از شروع به پر کردن فرم ها که هی مجبور نشین فرما ها رو از تو پر کنید (لامسبا رو نمی شه ذخیره کرد) به آدرس ایمیلتتون براتون مفرستم به درد من که خیلی خورد باز هم

من الان با دفتر دی اچ ال حرف زدم میگه شاید بسته به در گمرک امریکا توقیف بشه این راسته یا با تی ان تی بفرستم نظر شما چیه
كيس نامبر: 2013AS6XXX - مصاحبه: می آنکارا- ويزا سبتامبر - ورود به امريكا اكتبر Smile
تشکر کنندگان: pooya.n
(2012-11-14 ساعت 13:34)Niushagh نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 11:26)bayat_r نوشته:  [quote='Niushagh' pid='237468' dateline='1352872043']
سلام و روز بخیر من یک سوال دیگه داشتم مربوط به ترجمه مدارک از توی سایت خوندم که مهر مترجم رسمی کافیه برای ترجمه مدارک که این خیلی خبر خوبیه ولی میشه مدارکی که قبلا ترجمه شده رو ببریم سفارت من از همه مدارک ترجمه شده را دارم ولی تاریخ ترجمه مربوط به سال های پیش است .من امروز دارم فرم هامو می فرستم برای کنتاکی سنتر همرا با ۳ قطعه عکس باز هم ممنون از سایت پر محتواتون

تاریخ ترجمه اصلاً مهم نیست. فقط برای مواردی که تغییر می کنه باید دوباره ترجمه بشه. اما مثلاً مدرک تحصیلی که تغییر نمیکنه. اما شاید بچه دار بشید یا ازدواج کنید که باید مدارک مربوطه دوباره ترجمه بشید....

عالیه چون تغییر توت هیچی نیست راستی فرم دی اس 230 فقط قسمت دومش را بدون امضا گذاشتم قسمت اولش و امضا کردم .هم خودم هم خانوادم امیدوارم درست باشه دارم می رم با پست دی اچ ال بفرستمش به کنتاکی سنتر اگه توصیه ای دارید بهم بگید لطفا راستی من یه فرم با اکسل درست کردم برای جمع آوری اطلاعات قبل از شروع به پر کردن فرم ها که هی مجبور نشین فرما ها رو از تو پر کنید (لامسبا رو نمی شه ذخیره کرد) به آدرس ایمیلتتون براتون مفرستم به درد من که خیلی خورد باز هم

من الان با دفتر دی اچ ال حرف زدم میگه شاید بسته به در گمرک آمریکا توقیف بشه این راسته یا با تی ان تی بفرستم نظر شما چیه
من خودم با ايميل فرستادم ولي خيلي از دوستان با آرامکس فرستادن و راضي هم بودند. هم از لحاظ اين که سريع ميرسه و هم از لحاظ پايين تر بودن قيمت.
تشکر کنندگان: Niushagh ، Gole baba ، farshadsh
(2012-11-14 ساعت 12:52)2013selectee نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 11:13)fire dragon نوشته:  کمک
کمک
بچه ها من امروز رفتم بانک ملت گواهی موجودی حساب بگیرم
کل شعبه به تکاپو افتاد آخرشم نتونستن
کسی نمونه ایی از گواهی بانک ملت داره
قراره فردا دوباره برم میخوام نشونشون بدم

من یکی از گواهی هامو از بانک ملت گرفتم (شعبه ارزی نبود). یه گواهی موجودی حساب به فارسی بهم داد که توش نوشته بود آقای فلانی درتاریخ فلان تو این بانک حساب به شماره فلان باز کردن و الان موجودیش اینقدره و گردش سه ماهه بدهکار و بستانکارش فلان قدره، و یک گردش حساب سه ماهه به انگلیسی (البته توش تمام اعداد رو فارسی نوشته بود)! بعد گواهی موجودی رو بردم ساختمان مرکزی بانک ملت، 6 تومن دادم 5 دقیقه ای ترجمش کرد، گردش حساب رو هم تبدیل به کاغذ آ5 کردم و بعنوان کاغذ یادداشت از پشتش استفاده کردم.
اگر تهران باشی که اینطوریه ولی اگر شهرستان باشی ظاهرا میفرستن تهران واسه ترجمه.

منم ناممو از بانک ملت گرفتم! اونایی که موجودی حساب ارزی میخوان داشته باشن باید بره تهران واسه تایید ولی برای ما که موجودی حساب به ریال زده شده بود نیازی به بردن به تهران نبود! من یه نامه انگلیسی گرفتم و به زور و اصرار تو سربرگ بانک ملت اونم با آرم فارسی پرینت گرفت !! و گفت در حالت عادی همیشه رو یه برگه A4 پرینت میگرفتن و مشکلی هم نبوده. یه نامه هم داد که اونم قابل ترجمس ولی من ترجمه نکردم گمون نمیکنم لازم باشه فقط همون نامه انگلیسی هست که البته عدداشم انگلیسیه ولی توش تاریخ افتتاح حساب نداره. بقیه مواردشم همونیه که دوستان گفتن با گردش سه ماهه بدهکاری و بستانکاری! تمام شعب انجام میدن نگران نباشین.
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
تشکر کنندگان: bayat_r ، Saeedv13 ، rezagh ، farshadsh
سلام ۱ سوال داشتم من فرمارو که پر کردم فرستادم یادم رفت کپی‌ بگیرم ازشون الان برای مصاحبه لازمه فرم ۲۳۰،۱۲۲ یا نه؟لفطا کسی‌ می‌تونه راهنمایی‌ کنه
2015AS4XXX یک نفر ،از آنکارا تغییر به ابوظبی،مصاحبه اپریل،ویزا یکضرب
به آرامی شروع به مردن میکنی اگربرای مطمئن درنامطمئن خطر نکنی،اگر ورای رویاها نروی...امروز رامخاطره کن.کاری کن.نگذار که به آرامی بمیری

تشکر کنندگان: farshadsh
(2012-11-14 ساعت 13:54)ehsan_ati نوشته:  

من الان با دفتر دی اچ ال حرف زدم میگه شاید بسته به در گمرک آمریکا توقیف بشه این راسته یا با تی ان تی بفرستم نظر شما چیه
من خودم با ايميل فرستادم ولي خيلي از دوستان با آرامکس فرستادن و راضي هم بودند. هم از لحاظ اين که سريع ميرسه و هم از لحاظ پايين تر بودن قيمت.

ممنو ن از جواب سریعتون ولی شما چه طوری این فرمها رو با ایمیل فرستادید مگه اصل مدارک رو نباید به کنتاکی سنتر بفرستیمممم
كيس نامبر: 2013AS6XXX - مصاحبه: می آنکارا- ويزا سبتامبر - ورود به امريكا اكتبر Smile
تشکر کنندگان: farshadsh
سلام ۱ سوال داشتم من فرمارو که پر کردم فرستادم یادم رفت کپی‌ بگیرم ازشون الان برای مصاحبه لازمه فرم ۲۳۰،۱۲۲ یا نه؟لفطا کسی‌ می‌تونه راهنمایی‌ کنه
2015AS4XXX یک نفر ،از آنکارا تغییر به ابوظبی،مصاحبه اپریل،ویزا یکضرب
به آرامی شروع به مردن میکنی اگربرای مطمئن درنامطمئن خطر نکنی،اگر ورای رویاها نروی...امروز رامخاطره کن.کاری کن.نگذار که به آرامی بمیری

تشکر کنندگان: soroshnia ، farshadsh
نامه بانک گرفتم از همفکری دوستان هم ممنون
برای بانک ملت یکی از شعب ارزی برید کافیه . من رفتم شعبه سعادت آباد میدون کاج نیم ساعته بهم دادن
ولی توش نرخ برابری ریال به دلار ذکر نشده فقط موجودی حساب با میزان بدهکار و بستانکار سه ماه قبل
نامه هم کاملا انگلیسیه
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
تشکر کنندگان: ASALI ، bayat_r ، مانترا ، Saeedv13 ، rezagh ، farshadsh
(2012-11-14 ساعت 15:28)fire dragon نوشته:  نامه بانک گرفتم از همفکری دوستان هم ممنون
برای بانک ملت یکی از شعب ارزی برید کافیه . من رفتم شعبه سعادت آباد میدون کاج نیم ساعته بهم دادن
ولی توش نرخ برابری ریال به دلار ذکر نشده فقط موجودی حساب با میزان بدهکار و بستانکار سه ماه قبل
نامه هم کاملا انگلیسیه

خدا رو شکر کارتون راه افتاد! یه چیزی غیر از این نامه انگلیسی نامه دیگه ای هم بهتون دادن؟چون تو نامه انگلیسی واسه ما تاریخ افتتاح حساب نزدن!ا همراه با نامه انگلیسی یه نامه دیگه هم که متنش فارسی بود بهم دادن که بردمش شعبه مرکزی تایید کرد و گفت اگه مستقیم ببریم شعبه اصلی تو تهران رایگان ترجمه میکنن و تو اون نامه تاریخ افتتاح حساب داشت و البته معدل حساب که چون واسه ما فقط یک شبه پول زیادی تو حسابمون بود معدلمون پایینه واسه همین ما ترجمش نکردیم حالا الان دو به شک شدم که بدیمش واسه ترجمه یا همون نامه انگلیسی - بدون تاریخ افتتاح حساب- کافیه؟
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
تشکر کنندگان: Niushagh ، fire dragon ، rezagh ، farshadsh
(2012-11-14 ساعت 15:55)مانترا نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 15:28)fire dragon نوشته:  

خدا رو شکر کارتون راه افتاد! یه چیزی غیر از این نامه انگلیسی نامه دیگه ای هم بهتون دادن؟چون تو نامه انگلیسی واسه ما تاریخ افتتاح حساب نزدن!ا همراه با نامه انگلیسی یه نامه دیگه هم که متنش فارسی بود بهم دادن که بردمش شعبه مرکزی تایید کرد و گفت اگه مستقیم ببریم شعبه اصلی تو تهران رایگان ترجمه میکنن و تو اون نامه تاریخ افتتاح حساب داشت و البته معدل حساب که چون واسه ما فقط یک شبه پول زیادی تو حسابمون بود معدلمون پایینه واسه همین ما ترجمش نکردیم حالا الان دو به شک شدم که بدیمش واسه ترجمه یا همون نامه انگلیسی - بدون تاریخ افتتاح حساب- کافیه؟

نه چیز دیگه ایی ندادن
حتا پرسیدم که همین کافیه ؟ گفتن ما به همه همینو میدیم
تاریخ افتتاح حساب منم ندارم و فکر نمیکنم مهم باشه و معدل حساب هم نباشه بهتره
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
تشکر کنندگان: مانترا ، rezagh ، farshadsh
گمونم نامه های مالی 6 ماه اعتبار داشته باشه نه؟ ما 1/5 ماه قبل از مصاحبه ناممونو گرفتیم!
تشکر کنندگان: rezagh ، farshadsh
(2012-11-14 ساعت 14:38)Niushagh نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 13:54)ehsan_ati نوشته:  

ممنو ن از جواب سریعتون ولی شما چه طوری این فرمها رو با ایمیل فرستادید مگه اصل مدارک رو نباید به کنتاکی سنتر بفرستیمممم
خيلي از دوستان با ايميل فرستادن. مشکلی پيش نمياد. فقط روز مصاحبه يا فرم هاي اصلي رو جايگزين ميکنين يا اگر همون فرمها باشه خودش روي امضا رو لاک ميگيره و ميده تا جلوي خودش دوباره امضا کنين. در مورد نحوه آماده کردن فرم ها جهت ارسال با ايميل بايد تاپيک هاي مربوطه رو کامل مطالعه کنين. فکر ميکنم يک جايي afs عزيز نحوه آماده کردن کامل عکس و فرمها رو جهت ارسال با ايميل توضيح داده بود.
تشکر کنندگان: bayat_r ، farshadsh
Smile 
Big Grin
(2012-11-12 ساعت 13:54)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 13:22)peyman1355 نوشته:  تندرست باشيد، اگر فرزند شما امضا دارند كه هيچ، وگرنه تا جايي كه بنده مي دونم امضاء ، نوشتن نام و نام خانوادگي با حروف لاتين و با دست خط خود فرد هست، و ظاهرا طبق يك داستان، در زمان قديم چون در ايران امضاء وجود نداشته و اروپايي ها نام و نام خانوادگي خودشون رو با حروف پيوسته لاتين و سريع مي نوشتند، ايرانيان عوام اون موقع فكر ميكردند كه اروپائيان زير مداركشون رو خط خطي مي كنند !! از اون موقع امضاء در ايران به صورت امروزي و با ترسيم خطوط منحني و غيره صورت مي گيره!!
حالا راست يا دروغ بودن اين داستان رو به گوينده اصلي واگذار ميكنمBig Grin

تصور نمیکنم درست باشه. چون امضای اینچنینی رو از اکانت منجر کانادایی الاصل دیدم. درست مثل ما ایرانیها. خیلی هم سخت و غیر قابل تقلید.

امير خان گرامي، ممكنه خارجي ها هم بعد از ديدن چنين خطوطي به اين فكر افتاده باشند كه اين خطوط ( يا همون امضاء خودمون ! ) چيز مفيدي ميتونه باشه و كسي نميتونه اون رو به سادگي جعل كنهBig Grin
به هر حال، من و همسرم نام و نام خانوادگي خودمون رو با حروف لاتين در محل امضاء نوشتيم ( با توجه به محل خالي روي فرمها كه به صورت خطي و افقي براي امضاء تعيين كردند و فضاي كافي براي خطوط كج و معوج امضاء بنده نبود ! )
امير خان، از اينكه دوستان 2013 رو مورد لطف خودتون قرار مي دهيد و همواره ما رو راهنمايي مي كنيد، صميمانه و از ته قلبم از شما و ساير دوستان پيشكسوت سپاسگزارم و براتون آرزوي بهترين ها رو دارم.

همواره شاد و تندرست باشيد
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: 3pideh ، ASALI ، farshadsh
(2012-11-14 ساعت 14:08)مانترا نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 12:52)2013selectee نوشته:  
(2012-11-14 ساعت 11:13)fire dragon نوشته:  کمک
کمک
بچه ها من امروز رفتم بانک ملت گواهی موجودی حساب بگیرم
کل شعبه به تکاپو افتاد آخرشم نتونستن
کسی نمونه ایی از گواهی بانک ملت داره
قراره فردا دوباره برم میخوام نشونشون بدم

من یکی از گواهی هامو از بانک ملت گرفتم (شعبه ارزی نبود). یه گواهی موجودی حساب به فارسی بهم داد که توش نوشته بود آقای فلانی درتاریخ فلان تو این بانک حساب به شماره فلان باز کردن و الان موجودیش اینقدره و گردش سه ماهه بدهکار و بستانکارش فلان قدره، و یک گردش حساب سه ماهه به انگلیسی (البته توش تمام اعداد رو فارسی نوشته بود)! بعد گواهی موجودی رو بردم ساختمان مرکزی بانک ملت، 6 تومن دادم 5 دقیقه ای ترجمش کرد، گردش حساب رو هم تبدیل به کاغذ آ5 کردم و بعنوان کاغذ یادداشت از پشتش استفاده کردم.
اگر تهران باشی که اینطوریه ولی اگر شهرستان باشی ظاهرا میفرستن تهران واسه ترجمه.

منم ناممو از بانک ملت گرفتم! اونایی که موجودی حساب ارزی میخوان داشته باشن باید بره تهران واسه تایید ولی برای ما که موجودی حساب به ریال زده شده بود نیازی به بردن به تهران نبود! من یه نامه انگلیسی گرفتم و به زور و اصرار تو سربرگ بانک ملت اونم با آرم فارسی پرینت گرفت !! و گفت در حالت عادی همیشه رو یه برگه A4 پرینت میگرفتن و مشکلی هم نبوده. یه نامه هم داد که اونم قابل ترجمس ولی من ترجمه نکردم گمون نمیکنم لازم باشه فقط همون نامه انگلیسی هست که البته عدداشم انگلیسیه ولی توش تاریخ افتتاح حساب نداره. بقیه مواردشم همونیه که دوستان گفتن با گردش سه ماهه بدهکاری و بستانکاری! تمام شعب انجام میدن نگران نباشین.

دوستان، من توي سفرنامه يكي از دوستان خوندم كه ظاهرا آفيسر به موجودي بانكي كه از بانك ملي گرفته بود گير داده بود و بهش گفته بود كه اين برگه كپيه و اصلش رو بايد برامون بياري ! من هم متاسفانه موجودي از بانك ملي گرفتم كه اين مشكل رو داره، به بانك مراجعه كردم و بعد از كلي بحث با معاون و رئيس شعبه، به اونجا رسيديم كه در نهايت يك مهر برجسته بانك ملي رو زير برگه من بزنند و حرفشون هم اين بود كه چون ما كاغذ سربرگ دار بانك ملي نداريم ! و فقط فرمت آماده اين نامه توي سيستم بانكي بانك ملي وجود داره، ارقام و اعداد رو توش مي نويسيم و از اون پرينت مي گيريم و زيرش رو مهر و امضا و پرفراژ مي كنيم Sad
به نظر بنده اگر مي خواهيد بابت اين مسئله به مشكلي روز مصاحبه برخورد نكنيد از بانكهاي خصوصي پرينت حساب بگيريد يا اينكه قبل از اينكار حتما از مسئول اينكار بپرسيد كه آيا روي كاغذ سربرگ دار نامه موجودي رو به شما تحويل مي دهند يا خير چون نامه هايي كه بانك ملي به مشتري ها ميده دقيقا يك برگه كپي ( اونم سياه و سفيد نه رنگيه ) كه اگر پرفراژ و مهر و امضاي شعبه روش نباشه هيچ وجاهت و سنديت قانوني نداره و ممكنه مثل اين دوست گرامي مون روز مصاحبه براي شما ايجاد مشكل بكنه.
شاد و پيروز باشيد
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: ASALI ، Gerdoo ، farshadsh
(2012-11-14 ساعت 16:27)مانترا نوشته:  گمونم نامه های مالی 6 ماه اعتبار داشته باشه نه؟ ما 1/5 ماه قبل از مصاحبه ناممونو گرفتیم!

اعتبارشو نمیدونم
من کمتر از یک ماه دیگه مصاحبه دارم ولی خوندم بچه هایی که 1.5 ماه قبل گرفته بودند
تشکر کنندگان: bayat_r ، pooya.n ، farshadsh
هر دم از این باغ بری میرسد.........
سلام . بلیط پروازهای خارجی هم 2برابر شد مبارک باشه خوش به حال دوستانی که بلیط هاشونو از قبل اوکی کردن.
**92/ 2 نفر /کارنت:10می2013/مصاحبه:22جولای2013ابوظبی
کلیر:2سپتامبر2013/دریافت ویزا28سپتامبر2013/ ورود به آمریکا 27فوریه2014/ساکن شمال ویرجنیا(منطقه استرلینگ)
تشکر کنندگان: pooya.n ، farshadsh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان