کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تغییر زمان و یا محل مصاحبه
من در خواست تغییر محل مصاحبه از آنکارا به ایروان دادم که جوابی که برام اومد به این شکل بود :

Thank you for your inquiry.

The information you provided will be included in your case file for review.
CA/VO/KCC
Williamsburg, KY
Phone: (606) 526-7500
Email: KCCDV@state.gov
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: الهه سابق ، fariba_a ، Saeedv13 ، shiraz2013 ، nooshshahnar
دوستانی که می خواند محل مصاحبه خودشون رو تغییر بدند، این راه رو هم امتحان کنید،
فرمی که محل سفارت رو درش نوشتید، اصلاح کنید، سفارت مورد نظر رو داخلش بنویسید و بدون توضیح اضافی اون رو بفرستید و بخواهید که داخل پروندتون قرار بدند.

همین.
بعد از چند هفته هم زنگ بزنید بپرسید که آیا براساس فرم ارسالی محل مصاحبه تغییر کرده یا خیر.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2013-01-05 ساعت 13:14)circle نوشته:  
(2013-01-05 ساعت 12:01)ashkan1188 نوشته:  
(2013-01-04 ساعت 18:34)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-01-04 ساعت 16:47)circle نوشته:  من هم با کیس نامبر ۵۹۰۰ ۵ روز پیش برای تغییر مکان مصاحبه از آنکارا به ایروان اقدام کردم. پروسه امیر مهاجر عزیز رو که دیدم ترجیح دادم قبل از ارسال

حتما به خاطر تعطیلات و حجم زیاد ایمیل‌های انباشته شده است.
تا ۱۰ روز هم دیر نیست. پاسخ میدن.

من 9 روز پیش ایمیل زدم برای تغییر مکان مصاحبه از آنکارا به ایروان[/align]، دیشب جوابش اومد، ولی ظاهرا اصلا ایمیل من و نخونده بودند چون یک جواب بی ربط دادند:

جواب KCC:
دوباره امروز صبح ایمیل زدم.

من فکر می کنم که این پاسخی که به شما دادن یعنی قبول کردن. چون بقیه دوستان هم همین جوابو گرفتن.

امروز جواب ایمیل دومم اومد:

کیس نامبر:58xx ایروان ،4 نفر، مصاحبه: 8/4/13 ،کلیر:30/5/13،ویزا: 14/6/13، سفرنامه، ورود به آمریکا: 28/8/13
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
(2013-01-04 ساعت 16:47)circle نوشته:  من هم با کیس نامبر ۵۹۰۰ ۵ روز پیش برای تغییر مکان مصاحبه از آنکارا به ایروان اقدام کردم. پروسه امیر مهاجر عزیز رو که دیدم ترجیح دادم قبل از ارسال ایمیل تماس بگیرم. تماس گرفتم و از اپراتور پروسه رو پرسیدم (با اینکه می دونستم!!) و اون هم گفت که یک ایمیل با مشخصات کامل پروندم و متن درخواستم ارسال کنم تا اقدام کنن. بعدش هم پرسیدم که با این کیس نامبر امکان تاخیر در زمان مصاحبه م هست که گفت چون هنوز کارنت نشدم مشکلی پیش نمیاد.
من هم در سابجکت ایمیل زدم I have spoken to a KCC operator و ایمیل رو ارسال کردم. اما هنوز بعد از ۵ روز حتی اتو ریپلای هم نیومد و پاسخی هم ندادن. یعنی به خاطر تعطیلاته؟؟؟

بالاخره شخصی به اسم denise جواب من رو داد. متن جوابش اینه:

اگر اشتباه نکنم این به معنی قبول کردنه؟ درسته؟ آیا باز هم نیاز به پیگیری هست فکر می کنید؟
کیس نامبر:2013AS…59xx
3 نفر از تهران
فرمها سری اول با ایمیل: 11 june
مصاحبه سفارت ایروان هفته دوم آپریل
ویزای یکضرب April 10
Don't forget your dreams
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، bikhab
(2013-01-09 ساعت 11:30)circle نوشته:  [

بالاخره شخصی به اسم denise جواب من رو داد. متن جوابش اینه:

اگر اشتباه نکنم این به معنی قبول کردنه؟ درسته؟ آیا باز هم نیاز به پیگیری هست فکر می کنید؟
احتیاجی به پیگیری مجدد نیست چون درخواست شما وارد پروندتون شده.
برای منم همین جوابو دادن و وقتی مکان مصاحبم مشخص شد، اونرو به همون جایی که خودم میخواستن تغییر داده بودن.
2013AS000035XX Post :Abu Dhabi, Interview Date : February 2013
سفرنامه
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، circle ، mgolchin13 ، el333 ، amir82 ، Saeedv13 ، bikhab ، bmojtaba ، javid737 ، shiraz2013 ، byousefi_p
مهم مهم مهم
اين شايد به درد خيلي ها بخوره ....
من چند وقت پيش به kcc ايميل زدم و درخواست تغيير سفارت دادم اونا هم جواب دادن :
" The information you provided will be forwarded to the appropriate department."
بچه ها گفتن اين يعني سفارتو تغيير دادن . ولي من چون عادت دارم ته و توي قضيه رو در بيارم چند تا ايميل ديگه دادم تا تائيد كنن كه سفارتم عوض شده و...
بالاخره برادر جاكوب بعد از حدود 10 روز بهم اين جوابو داد :

Yes, your post was changed to Yerevan.
از لحنش معلومه خيلي شاكي شده كه هي بهش گير دادمBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
حالا واقعاً خيالم راحت شد. شما هم اگه چنين جوابي رو دريافت كرديد خيالتون راحت باشه كه سفارتتون عوض شده.
2013AS00004XXX
سفارت: ايروان
مصاحبه: march w1برگه آبي
تعداد : 1نفر
كليرنس : ؟؟؟
تشکر کنندگان: amir82 ، bikhab ، 3pideh ، fariba_a ، javid737 ، nooshshahnar ، NarCssuS
من زنگ زدم به همون شماره که آقای بیخواب گذاشته بود. برخوردشون خیلی خوب بود و هر جا می گفتم نفهمیدم و لطفا دوباره توضیح بدن، این کارو انجام داد آقاهه. بعد گفت من نمی تونم برات ری اسکجول کنم و نفهمیدم آخرش چی گفت. ولی الان که دوباره برمی گردم به حسابم،می گه که : "قرار ملاقات ها در این زمان در دسترس وجود دارد." ولی هیچ جا هیچ لینکی وجود نداره که دنبال کنم. حالا نمی دونم چیکار کنم؟
شماره کیس : 2013AS000041XX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 01 می
کنسولگری: ارمنستان
تاریخ کارنت شدن کیس: 13 دسامبر
تاریخ مصاحبه: اواسط مارس
4نفر - اواخر جولای کلیر شدیم
تشکر کنندگان:
دوستانی که قصد تغییر محل مصاحبه رو از آنکارا به ایروان دارید، اگر دلیلتون فقط ارزونتر بودن ارمنستان هست بهتره یکبار دیگه برآورد هزینه کنید. پروازهای ایروان خیلی گرون شدند( تقریبا 1میلیون تومان)، در حالیکه آنکارا نصف این قیمته. هتلها خیلی با هم فرقی ندارند فقط آپارتمان بیشتره در ایروان. البته در آنکارا و استانبول هم می توان آپارتمان یا هاستل گرفت. ضمن اینکه مسیر زمینی ارمنستان بویژه در این فصل ریسک زیادی داره و راههای زمینی آنکارا بیشتر و راحتتره (علاوه بر اتوبوس، قطار هم داره). در مورد ویزا هم سفارت ایروان فعلا که تا اینجا بیشتر از آنکارا داره کلیرنس میزنه. برای گشت و گذار و حتی خرید طبعا آنکارا بهتر از ایروانه. و نکته دیگر اینکه در آنکارا هتلهای بیشتری نزدیک سفارت و مطب دکتر وجود داره که در بسیاری موارد پیاده رفت و آمد میشه. ولی خوب ایروان اونگان نداره Big Grin
اما اگر دلایل دیگری دارید که خوب امیدوارم موفق باشید.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

(2013-01-11 ساعت 13:19)mohajer13 نوشته:  دوستانی که قصد تغییر محل مصاحبه رو از آنکارا به ایروان دارید، اگر دلیلتون فقط ارزونتر بودن ارمنستان هست بهتره یکبار دیگه برآورد هزینه کنید. پروازهای ایروان خیلی گرون شدند( تقریبا 1میلیون تومان)، در حالیکه آنکارا نصف این قیمته. هتلها خیلی با هم فرقی ندارند فقط آپارتمان بیشتره در ایروان. البته در آنکارا و استانبول هم می توان آپارتمان یا هاستل گرفت. ضمن اینکه مسیر زمینی ارمنستان بویژه در این فصل ریسک زیادی داره و راههای زمینی آنکارا بیشتر و راحتتره (علاوه بر اتوبوس، قطار هم داره). در مورد ویزا هم سفارت ایروان فعلا که تا اینجا بیشتر از آنکارا داره کلیرنس میزنه. برای گشت و گذار و حتی خرید طبعا آنکارا بهتر از ایروانه. و نکته دیگر اینکه در آنکارا هتلهای بیشتری نزدیک سفارت و مطب دکتر وجود داره که در بسیاری موارد پیاده رفت و آمد میشه. ولی خوب ایروان اونگان نداره Big Grin

یکی از دلایل برای کسانی که بچه کوچک دارن اینه که توی ایروان(و همین طور ابوظبی) تست سل برای بچه ها انجام نمیشه که دو روز زمان و کلی زحمت وهزینه رو کمتر میکنه.ضمنا واکسن الکی هم نمیخورن که باز هزینه و اعصاب خوردی ناشی از حس مورد اجحاف قرار گرفتن رو از بین میبره!
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: circle ، javid737 ، Saeedv13 ، mohajer13 ، amir82 ، امیر مهاجر ، afs ، shiraz2013 ، usa lover
(2013-01-12 ساعت 03:12)mgolchin13 نوشته:  
(2013-01-11 ساعت 13:19)mohajer13 نوشته:  دوستانی که قصد تغییر محل مصاحبه رو از آنکارا به ایروان دارید، اگر دلیلتون فقط ارزونتر بودن ارمنستان هست بهتره یکبار دیگه برآورد هزینه کنید. پروازهای ایروان خیلی گرون شدند( تقریبا 1میلیون تومان)، در حالیکه آنکارا نصف این قیمته. هتلها خیلی با هم فرقی ندارند فقط آپارتمان بیشتره در ایروان. البته در آنکارا و استانبول هم می توان آپارتمان یا هاستل گرفت. ضمن اینکه مسیر زمینی ارمنستان بویژه در این فصل ریسک زیادی داره و راههای زمینی آنکارا بیشتر و راحتتره (علاوه بر اتوبوس، قطار هم داره). در مورد ویزا هم سفارت ایروان فعلا که تا اینجا بیشتر از آنکارا داره کلیرنس میزنه. برای گشت و گذار و حتی خرید طبعا آنکارا بهتر از ایروانه. و نکته دیگر اینکه در آنکارا هتلهای بیشتری نزدیک سفارت و مطب دکتر وجود داره که در بسیاری موارد پیاده رفت و آمد میشه. ولی خوب ایروان اونگان نداره Big Grin

یکی از دلایل برای کسانی که بچه کوچک دارن اینه که توی ایروان(و همین طور ابوظبی) تست سل برای بچه ها انجام نمیشه که دو روز زمان و کلی زحمت وهزینه رو کمتر میکنه.ضمنا واکسن الکی هم نمیخورن که باز هزینه و اعصاب خوردی ناشی از حس مورد اجحاف قرار گرفتن رو از بین میبره!

من هم موافقم. برای ما که بچه کوچک داریم هزینه زیادی صرف میشه. به همین دلیل من هم درخواست تغییر سفارت دادم.
یعنی ما ها دیگه نیازی نیست ۲-۳ روز زودتر از بقیه بریم برای انجام آزمایشای پزشکی بچه؟
کیس نامبر:2013AS…59xx
3 نفر از تهران
فرمها سری اول با ایمیل: 11 june
مصاحبه سفارت ایروان هفته دوم آپریل
ویزای یکضرب April 10
Don't forget your dreams
تشکر کنندگان: javid737 ، امیر مهاجر ، mgolchin13 ، ابی هانی
سلام من هم درخواست تغيير سفارتو دادم برام اين جوابو فرستادند،به نظرم يعنى اينكه موافقت كردند درسته؟.
KCC has received your request to have your interview in Yerevan, and the case file has been updated accordingly.
شماره کیس: 2013AS6900/كليرنس ٣ آگوست
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mgolchin13 ، ابی هانی
مگه میشه تست سل انجام ندن؟ مگه اینا هماهنگ عمل نمی کنن؟ من هم دو تا بچه دارم که هردوشون باید تست سل رو انجام بدن. می دونید هزینه اش دقیقا چقدره تو انکارا؟
شماره کیس : 2013AS000041XX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 01 می
کنسولگری: ارمنستان
تاریخ کارنت شدن کیس: 13 دسامبر
تاریخ مصاحبه: اواسط مارس
4نفر - اواخر جولای کلیر شدیم
تشکر کنندگان:

یکی از دلایل برای کسانی که بچه کوچک دارن اینه که توی ایروان(همین طور ابوظبی) تست سل برای بچه ها انجام نمیشه که دو روز زمان و کلی زحمت وهزینه رو کمتر میکنه.ضمنا واکسن الکی هم نمیخورن که باز هزینه و اعصاب خوردی ناشی از حس مورد اجحاف قرار گرفتن رو از بین میبره!

درسته، همونطور که گفتم چون ایروان دکتر اونگان رو نداره( البته ابوظبی هم همینطور) این موارد رو شامل میشه.
ولی در کل فکر می کنم دوستان مجموع مخارج ایروان رو (بلیط هواپیما، اقامت و رفت و آمد به بیمارستان و سفارت و ....) با مجموع هزینه های آنکارا مقایسه کنند نتیجه گیری بهتری میشه کرد ، نه اینکه فقط موردی نگاه کرد.

تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mgolchin13
(2013-01-12 ساعت 04:05)javid737 نوشته:  سلام من هم درخواست تغيير سفارتو دادم برام اين جوابو فرستادند،به نظرم يعنى اينكه موافقت كردند درسته؟.
KCC has received your request to have your interview in Yerevan, and the case file has been updated accordingly.

درسته ، به نظرم موافقت کردند. کلا KCC از تغییر محل مصاحبه از آنکارا به ایروان (به علت ازدحام کاری سفارت آنکارا) استقبال می کنه و تا اینجا هم تعدادی از بچه ها به راحتی و با ارسال یکی دو تا ایمیل و یا فرمهای آپدیت شده منتقل کردند.

تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، javid737 ، byousefi_p
(2013-01-12 ساعت 12:23)mohajer13 نوشته:  

یکی از دلایل برای کسانی که بچه کوچک دارن اینه که توی ایروان(همین طور ابوظبی) تست سل برای بچه ها انجام نمیشه که دو روز زمان و کلی زحمت وهزینه رو کمتر میکنه.ضمنا واکسن الکی هم نمیخورن که باز هزینه و اعصاب خوردی ناشی از حس مورد اجحاف قرار گرفتن رو از بین میبره!

درسته، همونطور که گفتم چون ایروان دکتر اونگان رو نداره( البته ابوظبی هم همینطور) این موارد رو شامل میشه.
ولی در کل فکر می کنم دوستان مجموع مخارج ایروان رو (بلیط هواپیما، اقامت و رفت و آمد به بیمارستان و سفارت و ....) با مجموع هزینه های آنکارا مقایسه کنند نتیجه گیری بهتری میشه کرد ، نه اینکه فقط موردی نگاه کرد.
برای زوج های بدون بچه و افراد مجرد حرف شما کاملا درسته.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، ابی هانی ، mohajer13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان