کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2012-11-07 ساعت 12:42)peyman1355 نوشته:  
(2012-11-07 ساعت 11:54)studpk نوشته:  پيمان عزيز روز مصاحبه من همون 330 دلار رو دقيق آماده كرده بودم به خاطر همين جمله اي هم كه تو ايميلشون نوشتن. البته رفتم صرافي doviz روز قبلش و 50 دلاريو خورد كردم. روز مديكالم براي آزمايش خون و عكس قفسه سينه بهتره نفري 47.5 دلار آماده داشته باشين. مثلا من 50 دلاري داشتم كه قبول نكرد. خوشبختانه عباس اونجا بود برام حساب كرد و مشكلي پيش نيومد.

دوست گرامي بابت راهنمايي شما صميمانه سپاسگزارم، سوالي ديگه دارم و آيا اينكه اجازه ميدن لپ تاپ توي سفارت يا مطب دكتر به همراه داشته باشيم يا نه؟ ( البته اگر دوستان و سايه خانم بابت اين سوال من ناراحت نشن ! توي سفرنامه ها تا جايي كه خوندم موبايل رو ميگيرند و رسيد ميدهند ) و آيا ممكنه توي سفارت نيازي به لپ تاپ باشه مثلا براي نشون دادن مدرك يا ايميل خاصي به افسر؟
بازم ممنونWink

پیمان جان این لیست وسایل ممنوعه است که خود سایت سفارت آنکارا گذاشته:

forbidden Items : • NO Laptop • NO Blackberry • NO IPod • NO USB Sticks •
NO Camera • NO portable game devices • NO luggage
کیس نامبر :***2013AS
کنسولگری : آنکارا
مقصد : سن فرانسیسکو , کالیفرنیا
مصاحبه: هفته سوم نوامبر , نتیجه : ویزای یک ضربBig Grin
ورود به امریکا : 4 روز بعد از مصاحبه !!
تشکر کنندگان: studpk ، amir82 ، peyman1355 ، dreamer60 ، AsemanAbee ، Saeedv13 ، honey62 ، Ali DV-2013 ، Soap McTavish
بله اين وسايل كه دوستمون گفتن نبايد همراهتون باشه. به نظر من از هر چيزي كه فكر ميكنين ممكنه لازم بشه حتي 1% اگه احتمال ميدين، يك كپي يا پرينت همراه داشته باشين همينطور از ايميل ها. مثلا خود من اصلا فكر نميكردم ازم ريز نمرات فوق ليسانس كه هنوز تموم نكردم بخواد. خوشبختانه يك نسخه همراهم داشتم.
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان: soroush253 ، peyman1355 ، AsemanAbee ، honey62 ، r_ent ، Soap McTavish
(2012-11-07 ساعت 13:14)studpk نوشته:  بله اين وسايل كه دوستمون گفتن نبايد همراهتون باشه. به نظر من از هر چيزي كه فكر ميكنين ممكنه لازم بشه حتي 1% اگه احتمال ميدين، يك كپي يا پرينت همراه داشته باشين همينطور از ايميل ها. مثلا خود من اصلا فكر نميكردم ازم ريز نمرات فوق ليسانس كه هنوز تموم نكردم بخواد. خوشبختانه يك نسخه همراهم داشتم.
ترجمه ريز نمرات؟ پس با اين حساب دوباره يك سري از مدارك رو بايد ببرم براي ترجمهSad
مثلا من سند منزل مادرم و وكالت بلا عزل فروش رو چون دارالترجمه گفت هزينه اش زياد ميشه رو در يك نسخه ترجمه كردم و زمان پست اون ترجمه ها رو پست كردم. با اين حساب ظاهرا باز هم لازمه كه اين مدارك رو دوباره ترجمه كنم يا فقط اصل مدارك رو كه سفارت توي ايميل اعلام كرده با خودم همراه ببرم كافيه؟
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان:
(2012-11-07 ساعت 13:20)peyman1355 نوشته:  ترجمه ريز نمرات؟ پس با اين حساب دوباره يك سري از مدارك رو بايد ببرم براي ترجمهSad
مثلا من سند منزل مادرم و وكالت بلا عزل فروش رو چون دارالترجمه گفت هزينه اش زياد ميشه رو در يك نسخه ترجمه كردم و زمان پست اون ترجمه ها رو پست كردم. با اين حساب ظاهرا باز هم لازمه كه اين مدارك رو دوباره ترجمه كنم يا فقط اصل مدارك رو كه سفارت توي ايميل اعلام كرده با خودم همراه ببرم كافيه؟

موقع تحويل اصل مدارك، خانومه به من گفت ترجمه هاتو قبلا فرستادي كه گفتم بله و ديگه چيزي ازم نخواست. پس فكر مي كنم فقط اصل سند و وكالت همراهتون باشه كافيه نيازي نيست دوباره ترجمه كنين. خانومه گفت مدارك ماليو تحويل بدين كه من اصل گواهي بانك رو دوباره دادم. اصل سند هم همراهم بود كه يادم رفت بدم و لازم هم نشد. تمام مداركي كه من با پست فرستاده بودم موقغ مصاحبه جلوي آفيسر بود و دوباره ازم نمي خواست. در مورد ريز نمرات هم من هرچي فكر كردم كه براي چي خواست نفهميدم اما خوب نمرات من از سوئد به انگليسي بود و نيازي به ترجمه نداشت.
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
تشکر کنندگان: سارا2013 ، mitme ، peyman1355 ، ASALI ، afs ، rouzbehdarvishi ، achi686 ، mgolchin13 ، AsemanAbee ، Saeedv13 ، Ali DV-2013 ، r_ent
(2012-11-07 ساعت 13:14)studpk نوشته:  بله اين وسايل كه دوستمون گفتن نبايد همراهتون باشه. به نظر من از هر چيزي كه فكر ميكنين ممكنه لازم بشه حتي 1% اگه احتمال ميدين، يك كپي يا پرينت همراه داشته باشين همينطور از ايميل ها. مثلا خود من اصلا فكر نميكردم ازم ريز نمرات فوق ليسانس كه هنوز تموم نكردم بخواد. خوشبختانه يك نسخه همراهم داشتم.

studpk عزیز چند سوال......
عکستون جدید بود یا همون که برای kcc فرستادین؟!
روی مدارک ارسالی به انکارا جدا جدا برچسب کیس نامبر زدین؟!
فرم جدول سفارت رو که سابقه کاری و سفراتونو میخواد فرستادین یا فقط همون صفحه اخری جدید رو فرستادین؟!
ممنونم از پاسخهاتون...!
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: studpk ، r_ent
(2012-11-08 ساعت 00:17)AsemanAbee نوشته:  studpk عزیز چند سوال......
عکستون جدید بود یا همون که برای kcc فرستادین؟!
روی مدارک ارسالی به انکارا جدا جدا برچسب کیس نامبر زدین؟!
فرم جدول سفارت رو که سابقه کاری و سفراتونو میخواد فرستادین یا فقط همون صفحه اخری جدید رو فرستادین؟!
ممنونم از پاسخهاتون...!

1. من عكسمو دقيقا 5 روز قبل از سفرم به آنكارا گرفتم و از همون براي مديكال و روز مصاحبه استفاده كردم.
2. نوشتن كيس نامبرو من به كل فراموش كرده بودم حتي روي فرمهاي آپديت شده. اما مشكلي پيش نيومد.
3. فقط فرم يك صفحه اي جديد رو پر كردم كه اطلاعات تماس بود.
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، princesess ، peyman1355 ، Ali DV-2013 ، r_ent
دوستان عزیز سلام آیا میشه در مورد فرم اطلاعات تماس راهنمائی کنید ؟ با تشکر
تشکر کنندگان:
(2012-11-08 ساعت 00:38)mehdididam نوشته:  دوستان عزیز سلام آیا میشه در مورد فرم اطلاعات تماس راهنمائی کنید ؟ با تشکر

http://photos.state.gov/libraries/turkey...072712.pdf
اینجا اخرین صفحه اش را که باید مشخصات و ادرس و تلفن پر کنید و برای انکارا بفرستید.
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: amir82 ، studpk ، r_ent
کسی امشب پرواز از شیراز نداره؟ ما داریم میریم....آهای همسفرها
تشکر کنندگان:
(2012-11-07 ساعت 10:55)peralans نوشته:  منظورشون پول خرده، یعنی 1000 دلار نزارید رو میز منتظر 10 دلار بقیه پولش باشی، خودتون پول خرد رو آماده کنید

سلام ما سه نفر بودیم 1000 دلار به صندوق دادیم و خیلی محترمانه 10 دلار به ما پس دادند
تشکر کنندگان: peyman1355 ، IN.USA@2013 ، studpk ، Ali DV-2013
(2012-11-08 ساعت 13:49)فیروزه ایکدر نوشته:  
(2012-11-07 ساعت 10:55)peralans نوشته:  منظورشون پول خرده، یعنی 1000 دلار نزارید رو میز منتظر 10 دلار بقیه پولش باشی، خودتون پول خرد رو آماده کنید

سلام ما سه نفر بودیم 1000 دلار به صندوق دادیم و خیلی محترمانه 10 دلار به ما پس دادند

به نظر من هم یه تاکیدی کرده وحالا اینکه اگه خرد ندی بگه بفرما بیرون ویزا بی ویزا Big Grinیکم باورکردنی نیست و تا حالا هم تو هیچ سفرنامه ای نخوندم
من فوقش 4 تا 100 میدم اگه هم باقی نداشت میگم قربون دست ویزا منو یکضرب بده بقیش بریز صندوق حاج حسین ا-و-ب-ام-اBig Grin
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، studpk ، peyman1355 ، mgolchin13 ، f1f ، r_ent ، dreamer60
(2012-11-08 ساعت 14:19)IN.USA@2013 نوشته:  
(2012-11-08 ساعت 13:49)فیروزه ایکدر نوشته:  
(2012-11-07 ساعت 10:55)peralans نوشته:  منظورشون پول .....

سلام ما سه نفر بودیم 1000 ....

به نظر من هم یه تاکیدی کرده وحالا اینکه اگه خرد ندی بگه بفرما بیرون ویزا بی ویزا Big Grinیکم باورکردنی نیست و تا حالا هم تو هیچ سفرنامه ای نخوندم
من فوقش 4 تا 100 میدم اگه هم باقی نداشت میگم قربون دست ویزا منو یکضرب بده بقیش بریز صندوق حاج حسین ا-و-ب-ام-اBig Grin

صد در صد به خاطر یه پول خورد که کسی رو بیرون نمیندازند یا اینکه ویزا ندن ...شاید در بعضی مواقع پول خورد نداشته باشندکه برگردونند ...
تشکر کنندگان: studpk ، peyman1355 ، IN.USA@2013 ، r_ent
کسی نظری داره:
هتل ریسیس یا آنکارا پلازا؟

قیمت: ریسیس 100 دلار، آنکارا پلازا 120 دلار. (برای 3 نفر، هر شب!)
اختلاف قیمتش خیلی مهم نیس، از نظر موقعیت مکانی و سایر شرایط مثل دسترسی ها...
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: ASALI ، rouzbehdarvishi ، studpk
(2012-11-09 ساعت 22:53)r_ent نوشته:  کسی نظری داره:

عزيزم اگه اختلاف قيمت برات مهم نيست آنكارا پلازا حتما خيلي بهتره و دسترسيهاشم كه به سفارت و مطب نزديكه. مثلا براي من خيلي مهم بود كه اگه بتونم كمتر پول بدم اما جاي ترو تميزو خوبي باشه.
يك جيزي هم كه به خودت گفتم، ديدم بهتره اينجا هم بگم اينه كه براي ماههاي سرد كم بودن فاصله تا سفارت و مطب خيلي مهمتره. براي ما هوا بالاي 20 درجه بود و براي پياده روي عالي بود ولي 2 شبه كه سرد شده و باروني..
تشکر کنندگان: reza6966 ، ASALI ، rouzbehdarvishi ، mgolchin13 ، amir82 ، r_ent ، f1f ، afs ، AsemanAbee ، mitme
(2012-11-10 ساعت 00:03)studpk نوشته:  
(2012-11-09 ساعت 22:53)r_ent نوشته:  کسی نظری داره:

عزيزم اگه اختلاف قيمت برات مهم نيست آنكارا پلازا حتما خيلي بهتره و دسترسيهاشم كه به سفارت و مطب نزديكه. مثلا براي من خيلي مهم بود كه اگه بتونم كمتر پول بدم اما جاي ترو تميزو خوبي باشه.
يك جيزي هم كه به خودت گفتم، ديدم بهتره اينجا هم بگم اينه كه براي ماههاي سرد كم بودن فاصله تا سفارت و مطب خيلي مهمتره. براي ما هوا بالاي 20 درجه بود و براي پياده روي عالي بود ولي 2 شبه كه سرد شده و باروني..

دوست خوبم، قیمتش برام مهم هست اما اختلافش زیاد نبود! البته الان بهم استثناً تخفیف داد! در واقع من تونستم ازش تخفیف بگیرم!! بخاطر همین حالا پولش اختلاف داره و فکر کنم برم ریسیس دیگه!
هزینه تاکسی فکر نکنم زیاد بشه 1بار سفارت و 2بار مطب دیگه!
راستی عکسایی که گذاشتی من نمیتونم ببینم، عکسایی که تو سایتشون گذاشتن با خود هتل یکیه یا اغراق شده؟؟!!
وای من خیلی بهت زحمت دادم، ببخشید:*
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: studpk ، reza6966 ، AsemanAbee ، fire dragon ، amir82

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان