کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
یک سوال ...........!

آیا باید از ترجمه ها هم یک کپی بگیریم با خودمون ببریم سفارت ؟
تشکر کنندگان:
درود بر دوستان گرامي

من امروز صبح ايميل براي گرفتن تائيديه رسيدن مداركمون به آنكارا زدم و همين الان پاسخ ايميل منو دادند اما جدا پاسخ اونها جالبه !!
ازشون سوال كردم كه آيا مداركم به دستشون رسيده و آيا اين مدارك براي ادامه روند مهاجرتي ما، براشون قابل قبول هست يا نه؟ در پاسخ نوشتند كه بله، مدارك شما به دستمون رسيده ولي هنوز بررسي نشده. نكته جالب اينجاست كه نوشتند كافي بودن مدارك شما رو ما نمي توانيم تعيين كنيم !! شما به سايت ما مراجعه كنيد و ببينيد مدارك ارسالي شما كافي هست يا خير !!
در صورتيكه من راجع به كافي بودن مداركمون هيچ صحبتي نكردم و فقط تائيد قابل قبول بودن يا نبودن اونها رو ازشون سوال كردم Sad
به هر حال، مداركم رسيده اما چون تا زمان مصاحبه ما حدودا 3 هفته باقي مونده، مداركمون رو نگه داشتند تا زمان بررسي شون برسه.Big Grin
اين پست رو گذاشتم گفتم شايد براي بعضي از دوستان سودمند واقع بشه، در زير عين ايميل ها رو ميارم:
Dear .......................;

Your documents were received at our office but not processed. We cannot verify if they were sufficient or not. Please refer to the “Instructions for Diversity Visa Applicants” on our web site to check if the documentation you sent us were sufficient or not.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit

This email is UNCLASSIFIED.
----------------------------------------------------------------------------
Dear Sirs,

Accrding to the attached appointment letter from KCC, I have posted the mentioned documents and forms in your PDF file, photographs and barcode sheet.
Please inform me, that have my documents been received and are they acceptable for the continuation of my visa processing?

Your kind urgent reply would be appreciated.

Best regards,
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: sayeh_m ، ASALI ، fire dragon ، mdna ، mitme ، rezagh ، r_ent ، studpk ، AsemanAbee ، Ali DV-2013 ، achi686
پيمان جان چه ايميل طولاني برات دادن . براي من ٥ كلمه بود Smile Smile your documents reached our office الان كانفرم وقت مصاحبه مون اومد . مدارك لازم هم توش نوشته بود .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: mitme ، mdna ، ASALI ، rezagh ، studpk ، AsemanAbee ، achi686
حتما باید به سفارت ایمیل بزنیم که بدونیم مدارک رسیده یا نه ؟
به چه ایمیل آدرسی ؟
باید به چه چیزهایی اشاره کنیم ...؟به کیس نامبر و اسم و فامیل فرد برنده ؟همیییییییین ....؟

تورو خدا هر موردی هست به منم بگین
تشکر کنندگان:
(2012-11-06 ساعت 15:55)sayeh_m نوشته:  پيمان جان چه ايميل طولاني برات دادن . براي من ٥ كلمه بود Smile Smile your documents reached our office الان كانفرم وقت مصاحبه مون اومد . مدارك لازم هم توش نوشته بود .

مامان سایه شما هم متن ایمیلی که فرستادی مینویسی لطفا؟
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
تشکر کنندگان:
سللللللللامممممم.....من هول کردم امضاتونو دیدم.... خیلی خیلی تبریک میگم .....کجا رو برم الان بخونم......دستپاچه شدم از خوشحالی ......... اولین ویزای انکارا بودین درسته..؟؟!!
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: studpk
(2012-11-06 ساعت 19:27)AsemanAbee نوشته:  سللللللللامممممم.....من هول کردم امضاتونو دیدم.... خیلی خیلی تبریک میگم .....کجا رو برم الان بخونم......دستپاچه شدم از خوشحالی ......... اولین ویزای انکارا بودین درسته..؟؟!!

خيلي خيلي ممنونم Smile اينجا همه چيو نوشتم كامل. بازم اگه سوالي بود در خدمتم. منتظر ويزاي يك ضرب شما هم هستم.
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان: sayeh_m ، rouzbehdarvishi ، پدی ، f1f ، rira1982 ، AsemanAbee ، ani_sheiton ، princesess
To whom it may concern
. According to the Aramex Mail Tracking Service I have used , my documents have been delivered to the US Embassy in Ankara . I will appreciate if you would acknowledge the receit of the shipment. Best regards
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: studpk ، ASALI ، IN.USA@2013 ، Ali DV-2013 ، dreamer60 ، achi686 ، Saeedv13 ، AsemanAbee ، princesess ، fire dragon
(2012-11-06 ساعت 19:36)studpk نوشته:  
(2012-11-06 ساعت 19:27)AsemanAbee نوشته:  سللللللللامممممم.....من هول کردم امضاتونو دیدم.... خیلی خیلی تبریک میگم .....کجا رو برم الان بخونم......دستپاچه شدم از خوشحالی ......... اولین ویزای انکارا بودین درسته..؟؟!!

خيلي خيلي ممنونم Smile اينجا همه چيو نوشتم كامل. بازم اگه سوالي بود در خدمتم. منتظر ويزاي يك ضرب شما هم هستم.

خیلی خیلی تبریک می گم. مبارکه Smile
شما تا کی باید انکارا بمونی؟ کی ویزات رو تحویل می گیری؟
**2013000016 / مصاحبه : w2 dec آنکارا / کلیرنس : بعد از هفت ماه و چهار ساعت Smile
تشکر کنندگان: s.s.h ، studpk
(2012-11-06 ساعت 23:04)rira1982 نوشته:  
(2012-11-06 ساعت 19:36)studpk نوشته:  

خیلی خیلی تبریک می گم. مبارکه Smile
شما تا کی باید انکارا بمونی؟ کی ویزات رو تحویل می گیری؟

مرسي دوست عزيز Smile آفيسر بهم گفت تا آخر هفته ويزات ميرسه. تا الان كه چك كردم هنوز پاسم تحويل يو پي اس نشده.
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، achi686 ، f1f ، peyman1355 ، princesess ، سارا2013
(2012-11-06 ساعت 15:55)sayeh_m نوشته:  پيمان جان چه ايميل طولاني برات دادن . براي من ٥ كلمه بود Smile Smile your documents reached our office الان كانفرم وقت مصاحبه مون اومد . مدارك لازم هم توش نوشته بود .

ساعت 1 به وقت محلي انكارا اين ايميل رو فرستادند و دو ساعت بعد ايميل كانفرميشن و ليست مدارك مورد نياز روز مصاحبه رو هم برام فرستادند. زبل شدندBig Grin
سوالي دارم،توي اين ايميل راجع به پرداخت هزينه مصاحبه گفته كه اگر نقدا پرداخت ميكنيد بايد مبلغ به صورت Exact Change باشه، منظور چيه؟ يعني اينكه مثلا ما كه سه نفريم بايد 990$ نقد روز مصاحبه به همراه داشته باشيم يا اگر 100 دلاري همراهمون باشه، خود سفارت باقي پولمون رو بهمون بر ميگردونه؟ عين متن ايميل رو در زير مينويسم:

 $330 Diversity Visa application fee per person, payable by credit card or in cash (if you prefer to pay in cash, please bring exact change).

دوستاني كه اخيرا آنكارا مصاحبه رفته اند بزرگواري كنند و پاسخ سوال بنده رو بدهند.

سپاسگزارم
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: dreamer60
منظورشون پول خرده، یعنی 1000 دلار نزارید رو میز منتظر 10 دلار بقیه پولش باشی، خودتون پول خرد رو آماده کنید
شماره کیس : 2013asxxx
رویت قبولی : 1 may
ارسال فرمهای اولیه : 24 June
تاریخ مصاحبه : دسامبر / آنکارا
ویزای یکضرب
سفرنامه
تشکر کنندگان: sayeh_m ، princesess ، mgolchin13 ، peyman1355
(2012-11-07 ساعت 09:53)peyman1355 نوشته:  

ساعت 1 به وقت محلي انكارا اين ايميل رو فرستادند و دو ساعت بعد ايميل كانفرميشن و ليست مدارك مورد نياز روز مصاحبه رو هم برام فرستادند. زبل شدندBig Grin
سوالي دارم،توي اين ايميل راجع به پرداخت هزينه مصاحبه گفته كه اگر نقدا پرداخت ميكنيد بايد مبلغ به صورت Exact Change باشه، منظور چيه؟ يعني اينكه مثلا ما كه سه نفريم بايد 990$ نقد روز مصاحبه به همراه داشته باشيم يا اگر 100 دلاري همراهمون باشه، خود سفارت باقي پولمون رو بهمون بر ميگردونه؟ عين متن ايميل رو در زير مينويسم:

 $330 Diversity Visa application fee per person, payable by credit card or in cash (if you prefer to pay in cash, please bring exact change).

دوستاني كه اخيرا آنكارا مصاحبه رفته اند بزرگواري كنند و پاسخ سوال بنده رو بدهند.

سپاسگزارم
پيمان جان ، اين نشون ميده كه اصلاً سفرنامه بچه هاي ٢٠١٢ رو نخوندي Wink ولي باور كن اگر بخوني به نفعته چون تمام چيزهاي ريز و درشت رو اونجا نوشته Smile به هر حال معني اين جمله اينه كه ٩٩٠ تا بدي نه ١٠٠٠ تا .
تشکر کنندگان: princesess ، peyman1355
(2012-11-07 ساعت 11:07)sayeh_m نوشته:  
(2012-11-07 ساعت 09:53)peyman1355 نوشته:  

سپاسگزارم
پيمان جان ، اين نشون ميده كه اصلاً سفرنامه بچه هاي ٢٠١٢ رو نخوندي Wink ولي باور كن اگر بخوني به نفعته چون تمام چيزهاي ريز و درشت رو اونجا نوشته Smile به هر حال معني اين جمله اينه كه ٩٩٠ تا بدي نه ١٠٠٠ تا .

چرا سايه خانم، فكر كنم تا صفحه 4 يا 5 از سفرنامه بچه هاي 2012 رو خوندم، مو به مو، اما چون تو طول روز از صبح تا شب در محل كارم هستم كمتر فرصت پيدا ميكنم سفرنامه ها رو بخونم و هر از گاهي لا بلاي كارهام گريزي به سفرنامه ها ميزنم و يك يا چند بخشش رو ميخونم، ضمنا ذهنمم شديدا چند جا درگير كارهاي شركته، به موازات هم كارهاي پروسه ويزا، به اين علته كه از دوستان مي پرسم وگرنه اصلا راضي به زحمت دوستان نيستم.
شايد خيلي از دوستان شغل آزاد و وقت آزاد دارند، شايد دانشجو هستند و يا خانه دار كه بتونند براي خودشون فرصتي مناسب براي مطالعه سفرنامه ها ايجاد كنند اما من به خاطر وضعيت خاص شغليم هر از گاهي گريزي به اينجا ميزنم، اگر هم ميبينيد كه آنلاين هستم يهو كاري پيش مياد و از پشت ميزم ميرم سراغ انجام اون كارSad
بازم از تمامي عزيزاني كه بزرگواري ميكنند و وقت مي گذارند و به پرسش هاي بنده پاسخ ميدهند، صميمانه سپاسگزارم
تشکر کنندگان: fire dragon ، sayeh_m ، studpk ، amirhr123
پيمان عزيز روز مصاحبه من همون 330 دلار رو دقيق آماده كرده بودم به خاطر همين جمله اي هم كه تو ايميلشون نوشتن. البته رفتم صرافي doviz روز قبلش و 50 دلاريو خورد كردم. روز مديكالم براي آزمايش خون و عكس قفسه سينه بهتره نفري 47.5 دلار آماده داشته باشين. مثلا من 50 دلاري داشتم كه قبول نكرد. خوشبختانه عباس اونجا بود برام حساب كرد و مشكلي پيش نيومد.
تشکر کنندگان: peyman1355 ، mgolchin13 ، AsemanAbee ، Saeedv13 ، r_ent ، Soap McTavish

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان