کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
من در اون یک هفته ای که اونجا بودم اثری از نا امنی ندیدم و یا نشنیدم که اتفاقی برای کسی افتاده باشه ولی LEADER توصیه میکرد که شب ها کسی بیرون نره. اتفاقا یکسری از جاهایی دیدنی دقیقا به این هتل نزدیکه. مثلا حمام رومی ها که دیوار به دیوار هتل هست و مجلس اول که الان موزه شد و قصر محل اقامت آتاتورک.
تو هتل ما روس ها و فرانسوی هم بودند. در طول روز که هیچ احساس بدی در مورد محله من نداشتم و به هر حال شرط عقل اینه که در محله با کلاس تر هتل بگیری.
در مورد مسافت هم نهایتا 20 دقیقه با اتوبوس به سفارت و مطب میرسید و هزینه تاکسی هم تا سفارت حدود 13 تا 15 لیر میشه. اونجا بودند کسانی که هماهنگ میکردند و 4 تایی با یک تاکسی میرفتند که خیلی کمتر پاشون می افتاد
صیح اول وقت از ULUS تا میدان کیزیلای یه مقدار ترافیک سنگین هست ولی مثل ترافیک های ما گره خورده نیست
تشکر کنندگان: f1f
(2012-11-12 ساعت 13:06)peyman1355 نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 12:27)peyman1355 نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 12:24)peralans نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 12:21)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان گرامي

ظاهرا ديروز غروب توي رسانه ها اعلام كرده بودند كه هر مسافر اجازه خروج بيش از 500.000 تومان ارز رو نداره و مبالغ بيشتر از اين رو مي بايستي اظهار نامه ارزي توي فرودگاه پر كنند ! از دوستان اگر كسي خبر موثق راجع به اين مطلب داره لطفا اعلام كنه، من كه هر چي سرچ كردم و حتي توي سايت رسمي بانك مركزي گشتم چيزي نديدم

این رو همیشه در فرودگاه هم نوشتند! اما آیا میتونند جیبهای شما رو بگردن؟
اصلا جیباتونم بگردن، اونجارمBig Grin میتونند بگردن؟

دوست گرامي من راجع به روال قانوني قضيه صحبت مي كنم و سوال دارم، اگر بنا به مسير غير قانوني باشه كه..........

ضمنا، وقتي به هر نفر بانكها 300 تا ميدن، ارزش ريالي اش ميشه 750.000 تومان ! اونوقت چطور معادل 500.000 تومان بيشتر ارز اجازه خروج نداريم؟Sad
من اين خبر رو از چند نفر از همكارهام امروز شنيدم اما هيچ جايي راجع بهش چيزي نديدم، حدس ميزنم يك خبر اشتباهي بوده كه منتشر شده و بعد اون رو از روي سايتهاي خبري و سايت بانك مركزي برداشتند.
دوباره ارز مسافرتی راه افتاد؟ یه چیزایی شنیده بودم
شماره کیس : 2013asxxx
رویت قبولی : 1 may
ارسال فرمهای اولیه : 24 June
تاریخ مصاحبه : دسامبر / آنکارا
ویزای یکضرب
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2012-11-12 ساعت 12:24)peralans نوشته:  
(2012-11-12 ساعت 12:21)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان گرامي

ظاهرا ديروز غروب توي رسانه ها اعلام كرده بودند كه هر مسافر اجازه خروج بيش از 500.000 تومان ارز رو نداره و مبالغ بيشتر از اين رو مي بايستي اظهار نامه ارزي توي فرودگاه پر كنند ! از دوستان اگر كسي خبر موثق راجع به اين مطلب داره لطفا اعلام كنه، من كه هر چي سرچ كردم و حتي توي سايت رسمي بانك مركزي گشتم چيزي نديدم

این رو همیشه در فرودگاه هم نوشتند! اما آیا میتونند جیبهای شما رو بگردن؟
اصلا جیباتونم بگردن، اونجارمBig Grin میتونند بگردن؟
اصل خبر اینه:
بر اساس مقرراتی که هم‌اکنون بر روی سایت بانک مرکزی قرار دارد، ورود و خروج پول رایج کشور توسط مسافر حداکثرتا پنج میلیون ریال مجاز است.
منبع روزنامه عصر ایران
کیس نامبر :2013AS1XX / آنکارا / 2 نفر /مصاحبه:w4 نوامبر /کلیر شدن: 11 JAN/ ورود به نیویورک:۹ فوریه/ساكن هيوستون
سفرنامه
تشکر کنندگان: ASALI ، Acaro ، f1f ، kasrafo ، peyman1355
دوستان ریال بیتشر از پانصد هزار تومن نمی توانید خارج کنید که البته قانون عجیبی است چون ریال ما در هیچ کدای دنیا خرید و فروش نمیشه.
دلار هم که همان قانون سابق است حداکثر ۵.۰۰۰ دلار. پس موقع خروج ۵.۰۰۰ دلار + ۵۰۰.۰۰۰ تومان می توانید خارج کنید.
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
تشکر کنندگان: ASALI ، mdna ، f1f ، kasrafo ، AsemanAbee ، dreamer60 ، peyman1355 ، bardia9
(2012-11-11 ساعت 14:12)ali234 نوشته:  سلام بچه ها ما هم برگشتیم با برگه آبی.

یه سری نکات هست بهتون بگم.

اول اینکه مصاحبه ومدیکال اینقدر راحت هست که باورتون نمیشه. اصلا سخت نگیرید. سوالاتی که اینجا می کردیم و می کنیم شاید بعد از اینکه پروسه اینترویو و مدیکال انجام بشه به نظرتون مسخره بیاد. مثلا همین الان دیدم راجع به پول خرد نوشتن بچه ها، خانم صندوقدار سفارت تعداد زیادی 10 دلاری داره که پول شما رو به قول دوستمون با احترام پس بده.

در مورد نداشتن اسپانسر نگرانی زیادی نداشته باشید کافیه که حساب بانکی اتون از همون خط فقر بالاتر باشه. مشکلی نداره.

در مورد هتل سعی کنید اگر بچه دارید حتما از تهران رزرو کنید واچر بگیرید .

برای ترانسفر هم لازم نیست هزینه زیادی بکنید البته اگر مثل ما چمدان زیادی ندارید می تونید از خط اتوبوس EGO 442 استفاده کنید. که از در فرودگاه که بار رو برمیدارید و تابلوی خروج رو می بینید و بیرون میاید یک 200 متر به سمت راست برید اتوبوس رو می بینید. اشتباهی havas روسوار نشید. دقیقا میدون کیزیلای نگه میداره. ما هتل الیت بودیم که بد نبود. شما دقیقا میدون کیزیلای پیاده میشید ( کاملا مشخصه و یک تابلوی بزرگ داره ) از همون ایستگاه که پیاده شدید که خیابان اتاتورک هست میاید به سمت بالا حدود 5 دقیقه پیاده بیاید بالا سر یکی از کوچه ها AKBANK هست که داخل کوچه هتلهای " اتاپ بلوار " و " الیت " و " لطیف اوغلو " که سومی هتل خوبی هم هست کنار هم هستند روبروشون کتاب فروشها به صورت دستفروش هستند و کاملا مشخصه. هزینه اتوبوس نفری 5 لیر باید باشه که البته از ما کمتر گرفت وقتی فهمید ترک نیستیم.
ترکها مردمان مهربانی هستند ولی همونطور که دوستان 2012 هم گفتند اصلا انگلیسی بلد نیستند صحبت کنند. کلا اینقدر پروسه راحتی هست که نگرانیهای ما همه بیخود بود. موفق باشید

سفرنامه دوستان توی تاپیک سفر انکارا اینقدر کامل و جامع هست که چیززیادی برای اضافه کردن نمی مونه حالا همین ها رو به اضافه یکسری نکات دیگه تو سفرنامه تنظیم می کنم و کامل می نویسم.

علی آقا دوست گرامی، درسته که دوستان قبلا سفرنامه هایی نوشتن که بعضاً خیلی هم جامع بوده ولی این بهانه کافی برای ننوشتن سفر نامه از طرف شما یا سایر دوستان نیست.این رو من میگذارم به حساب کم لطفی و جسارتاً تنبلی دوستانRolleyes .هر کسی تحت شرایط خاص خودش و در زمانها و مکانهای مختلفی میره و از همه مهمتر هر کسی با دیدگاه و شخصیت خاص خودش با مسائل برخورد میکنه به همین دلیل هم هر سفرنامه خاص هست و با بقیه فرق داره و از این نظر دید تازه ای رو به خواننده (که اغلب منتظرین مصاحبه هستن) میده. در ضمن با توجه به این که مقررات و شرایط فیزیکی و هزاران فاکتور دیگه که ما به طور روزمره باهاشون سرو کار داریم متغییرن، به روز بودن هرچه بیشتر سفرنامه ها حس اطمینان بیشتری به بقیه میده.... ضمنا حتی اگر به فرض یک نکاتی هم تکراری باشن باز هم مرور اونها مفیده چون ملکه ذهن خواننده میشه و در موقع مواجهه با شرایط نامطمئن در یک کشور غریب نکات آشنا میتونه آرامش بخش باشه. من کلا سعی میکنم همه دوستان رو تشویق کنم که سفرنامه هاشون رو هرچه کامل تر بنویسن و فکر میکنم در ازای استفاده ای که از اطلاعات این سایت میکنن اینو واقعا مدیون هستن. البته روی صحبت من صرفا با شما نیست و خطاب به همه دوستانیه که کم لطفی کردن و با این که عده زیادی مصاحبه رفتن تعداد سفرنامه ها کمتر از انگشتان یک دسته!Sad و این اگر نگیم تاسف باره حتما حتما جالب هم نیست.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: ASALI ، AsemanAbee ، ensan ، peyman1355 ، fire dragon ، mdna ، aziking ، achi686 ، r_ent ، ani_sheiton ، lilistar1 ، Szsanazsz
(2012-11-12 ساعت 13:06)peyman1355 نوشته:  ضمنا، وقتي به هر نفر بانكها 300 تا ميدن، ارزش ريالي اش ميشه 750.000 تومان ! اونوقت چطور معادل 500.000 تومان بيشتر ارز اجازه خروج نداريم؟Sad

آقا پیمان ... علاوه بر میزان ارز مجاز ، شما ( هر نفر ) نمیتوانید بیشتر از 500 هزار تومان پول رایج ایران را به خارج از کشور ببرید .
اخذ ویزا : 14 مارچ 2013 - سفارت : آنکارا - مقصدفعلی : هیوستون ( تگزاس) - مقصد نهایی : سیاتل
این نیز بگذرد ...
تشکر کنندگان: sayeh_m ، peyman1355
سلام دوستان
اون دسته از دوستانمون که برای مصاحبه باید تو چند روز آینده برن، و نگران محل اقامتشون هستند ، میخواستم بگم که یکی از دوستانمون که فکر میکنم هفته قبل بوده، مصاحبه داشتن و خوشبختانه یکضرب هم ویزاشون رو گرفتن در مورد هتلی به نام آنکارا رایسیز هتل Ankar Risiss Hotel, مطالبی گفتن دال براینکه ایشون و مادرشون از اونجا و به خصوص از رفتار خوب کارکنانشون راضی بودند، که من فکر میکنم هر کی مایل باشه میتونه از طریق سایت booking.com بدون هیچ مشکلی و با قیمت نسبتاً خوبی اتاق مورد نظرشون رو رزرو کنن، من دیشب کامنتهایی که از کشورهای مختلف برای این هتل گذاشته بودند رو مطالعه کردم و میتونم بگم که همه افراد از این هتل راضی بودند،.... راستی به گفته این دوستمون کلیه پرسنل هتل به زبان انگلیسی مسلط هستند.
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: reza6966 ، studpk ، bardia9 ، aziking ، Saeedv13 ، Szsanazsz
(2012-11-13 ساعت 00:40)mrbonbon نوشته:  سلام دوستان
اون دسته از دوستانمون که برای مصاحبه باید تو چند روز آینده برن، و نگران محل اقامتشون هستند ، میخواستم بگم که یکی از دوستانمون که فکر میکنم هفته قبل بوده، مصاحبه داشتن و خوشبختانه یکضرب هم ویزاشون رو گرفتن در مورد هتلی به نام آنکارا رایسیز هتل Ankar Risiss Hotel, مطالبی گفتن دال براینکه ایشون و مادرشون از اونجا و به خصوص از رفتار خوب کارکنانشون راضی بودند، که من فکر میکنم هر کی مایل باشه میتونه از طریق سایت booking.com بدون هیچ مشکلی و با قیمت نسبتاً خوبی اتاق مورد نظرشون رو رزرو کنن، من دیشب کامنتهایی که از کشورهای مختلف برای این هتل گذاشته بودند رو مطالعه کردم و میتونم بگم که همه افراد از این هتل راضی بودند،.... راستی به گفته این دوستمون کلیه پرسنل هتل به زبان انگلیسی مسلط هستند.

به نظرم از طريق سايت خودشون رزرو كنين خيلي بهتره. چون سر قيمت ميتونيد چونه بزنين و براي ماههاي سرد چون خلوته ميشه تخفيف خوب ازشون گرفت. نياز به كارت اعتباريم نداره اينطوري. از نظر زبان هم همه كاركنان مسلط نيستن. كارمند رسپشن كه شيفت روز هست كاملا مسلطه و همينطور كارمند رستوران كه يك پسر جوونه در حد چيزايي كه براي صبحانه ممكنه بخواين بگين خوب متوجه ميشه. براي رستوران هم يكبار زنگ زديم كه غذا بيارن تو اتاق اونم با اينكه ما آذري شروع به صحبت كرديم خودش انگليسي ادامه داد. يك نفر ديگه هم تو رسپشن هست كه نميفهميد ما چي ميگيم سريع زنگ زد به هموني كه بلده و مشكل حل شد.
فقط حتما حتما بگين كه ايراني هستين. كلي سفارش كردم بهشون كه اگه ايراني اومد اتاق خوب بهشون بدين و حواستون باشه ديگه Smile شب آخرم براي خداحافظي 2 فنجون قهوه ترك آوردن در اتاقمون.
فقط حواستون به فاصله باشه كه اذيت نشين يه وقت. با تاكسي اگر بخواين برين تا مطب 8 لير و تا سفارت حدود 7 لير ميگيرن.
ازدواجي F2a همسرم-->ارسال مدارك: 4سپتامبر2013،رسيد نامبر:12 سپتامبر، اپروو:21 نوامبر
كيس نامبر خودم:***2013AS، آنكارا،يكضرب،ورود به آمريكا:دسامبر 2012
تشکر کنندگان: reza6966 ، afs ، soroush253 ، f1f ، aziking ، sayeh_m ، AsemanAbee ، Saeedv13 ، mrbonbon ، r_ent ، Szsanazsz
دوستان ما دیروز بالاخره از جزیره بهشت بلیط و هتل رو رزرو کردیم, فقط اینکه ما میخوایم بریم استانبول لازم بود بلیط دو مسیره بگیریم که ایران ایر بلیط گیرمون نیومد ماهان هم فقط میشد تهران - استانبول و برگشت هم همون مسیر رو بگیریم! از دوستان کسی بوده که بخواد بره استانبول واسه مدیکال و همچین موردی واسش پیش اومده باشه. ما مجبور شدیم برگشت رو هم از استانبول بگیریم با این حساب خیلی اذیت میشیم چون باید دوباره با اتوبوس از انکارا بیایم استانبول!!!!
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
تشکر کنندگان: fire dragon ، Szsanazsz
(2012-11-13 ساعت 09:23)mitme نوشته:  دوستان ما دیروز بالاخره از جزیره بهشت بلیط و هتل رو رزرو کردیم, فقط اینکه ما میخوایم بریم استانبول لازم بود بلیط دو مسیره بگیریم که ایران ایر بلیط گیرمون نیومد ماهان هم فقط میشد تهران - استانبول و برگشت هم همون مسیر رو بگیریم! از دوستان کسی بوده که بخواد بره استانبول واسه مدیکال و همچین موردی واسش پیش اومده باشه. ما مجبور شدیم برگشت رو هم از استانبول بگیریم با این حساب خیلی اذیت میشیم چون باید دوباره با اتوبوس از انکارا بیایم استانبول!!!!
من میخواستم برم استانبول، البته نه برای مدیکال
از روی تور هزینه یکی از بلیط های تو رو کم کردن از اون طورف یه بلیط چارتر دیگه برای تهران استانبول گرفتم
شماره کیس : 2013asxxx
رویت قبولی : 1 may
ارسال فرمهای اولیه : 24 June
تاریخ مصاحبه : دسامبر / آنکارا
ویزای یکضرب
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2012-11-13 ساعت 09:23)mitme نوشته:  دوستان ما دیروز بالاخره از جزیره بهشت بلیط و هتل رو رزرو کردیم, فقط اینکه ما میخوایم بریم استانبول لازم بود بلیط دو مسیره بگیریم که ایران ایر بلیط گیرمون نیومد ماهان هم فقط میشد تهران - استانبول و برگشت هم همون مسیر رو بگیریم! از دوستان کسی بوده که بخواد بره استانبول واسه مدیکال و همچین موردی واسش پیش اومده باشه. ما مجبور شدیم برگشت رو هم از استانبول بگیریم با این حساب خیلی اذیت میشیم چون باید دوباره با اتوبوس از انکارا بیایم استانبول!!!!

من دقیقا شرایط شما رو دارم
مدیکال استانبولم اول هم رفتم همون جزیره بهشت گفت که نمیشه و اگه هم بتونیم قیمتش خیلی فرق میکنه
از یه آژانس دیگه بلیط گرفتم رفت استانبول و برگشت آنکارا قیمت 449000 تومان
ایران ایر
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
تشکر کنندگان: mitme ، amirhr123
امیرجان کی گرفتی آخه تو تاریخ ما ایران ایر تموم کرده بود حالا هم که بلیط رو همسرم گرفته گمونم نشه دیگه کاریش کرد. Sad
سفرنامه
تشکر کنندگان: fire dragon
(2012-11-13 ساعت 11:05)mitme نوشته:  امیرجان کی گرفتی آخه تو تاریخ ما ایران ایر تموم کرده بود حالا هم که بلیط رو همسرم گرفته گمونم نشه دیگه کاریش کرد. Sad

فکر میکنم الان یه ماهی میشه گرفتم
اونموقه هم ایران ایر تک و توک جا داشت یه چند تایی مونده بود
راستی الان بلیط گرونتر شده ؟ اون داستان 70% افزایش اعمال شد یا نه
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
تشکر کنندگان: ASALI ، mitme ، r_ent
(2012-11-13 ساعت 02:30)studpk نوشته:  
(2012-11-13 ساعت 00:40)mrbonbon نوشته:  سلام دوستان

به نظرم از طريق سايت خودشون رزرو كنين خيلي بهتره. چون سر قيمت ميتونيد چونه بزنين و براي ماههاي سرد چون خلوته ميشه تخفيف خوب ازشون گرفت. نياز به كارت اعتباريم نداره اينطوري. از نظر زبان هم همه كاركنان مسلط نيستن. كارمند رسپشن كه شيفت روز هست كاملا مسلطه و همينطور كارمند رستوران كه يك پسر جوونه در حد چيزايي كه براي صبحانه ممكنه بخواين بگين خوب متوجه ميشه. براي رستوران هم يكبار زنگ زديم كه غذا بيارن تو اتاق اونم با اينكه ما آذري شروع به صحبت كرديم خودش انگليسي ادامه داد. يك نفر ديگه هم تو رسپشن هست كه نميفهميد ما چي ميگيم سريع زنگ زد به هموني كه بلده و مشكل حل شد.
فقط حتما حتما بگين كه ايراني هستين. كلي سفارش كردم بهشون كه اگه ايراني اومد اتاق خوب بهشون بدين و حواستون باشه ديگه Smile شب آخرم براي خداحافظي 2 فنجون قهوه ترك آوردن در اتاقمون.
فقط حواستون به فاصله باشه كه اذيت نشين يه وقت. با تاكسي اگر بخواين برين تا مطب 8 لير و تا سفارت حدود 7 لير ميگيرن.

سلام دوستان عزیز
در این رابطه که به سایت خودشون مراجعه کنین به قول دوستمون Studpk کار بسیار درستی هست ، اما ناگفته نماند که من دوشب پیش از طریق سایت بوکینگ هتل رو رزرو کردم و یه اسپشیال آفر خورده بود که من تونستم یه اتاق دبل با صبحانه شبی 51.5 دلار برای خودم از سایت بوکینگ بگیرم و ناگفته نماند قرار بر این شد که من پول رو شب آخر در خود هتل پرداخت کنم، البته حتماً یه شماره کردیت یا دبیت به عنوان تضمین ازتون میخوان... من فکر نکنم از این مبلغ پایین تر بشه دیگه گرفت.
در مورد مسافت از هتل تا پارک قو(Kugulu Park) که همون پارک نزدیک به دکتر اونگان هست ،من از طریق گوگل مپ سرچ کردم و مسافت کلاً 1800 متر هست (البته نه از بلوار آتاتورک، از خیابانهایی به نام تونالی حیلمی سی دی و لیبیا سی دی )که این مسیر فکر نکنم خیلی برای ما ایرانیا زیاد باشه. پس میشه نتیجه گرفت که روی هم رفته هتل خوبی برای اونایی که نمیخوان با تور برن هست ، البته به عنوان یه انتخاب نرمال در حد خوب
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، studpk ، ASALI ، f1f ، soroush253 ، AsemanAbee ، mrr777 ، r_ent ، رجبعلی ، lilistar1 ، Szsanazsz
بلیط رو گمون 550 اینا گرفتیم رفت و برگشت به استانبول
سفرنامه
تشکر کنندگان: fire dragon

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان