کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
بچه ها من امروز رفتم کارای مدیکالو انجام دادم...
همونطور که قابل پیش بینی بود دکتر اونگان (البته خانمش) حسابی از خجالتمون دراومدBig Grin. کار مدیکال من صبح با آزمایشات شروع شد و همه چیز خوب پیش رفت و برای ساعت 4 نوبت زیارت دکتر رو گرفتم.
تو زمانی که تا ساعت 4 داشتم یه سر به آنکا مال زدم و الحق و الانصاف به معنای واقعی مال بود اما وقتی کار به ضرب و تقسیم و قیمت ها میرسید میفهمیدی که پای خصرت فیل درمیونهTongue
ساعت 4 به مطب رفتم و دکتر رو زیارت کردم. از اول خودش انگلیسی شروع کرد منم با یه سلام علیک گرم ادامه دادم گفتم خانم دکتر بحث شوهر شما تو ایران خیلی داغه، اونم با تعجب پرسید چطور مگه؟ گفتم به خاطر قضیه واکسنا. گفت چه افسانه هایی!Big Grin
همه سوالا رو ازم پرسید و معایناتو انجام داد و شروع کرد به آماده کردن دو تا واکسن. منم چیزی نپرسیدم چون فکر میکردم قاعدتا میخواد MMR و دیفتری کزاز رو بزنه چون فقط این دو تا رو نزده بودم. اما دل غافل که یکیش آبله مرغونه او یکی MMRSad!
بش گفتم چرا این کارو کردی من که تو کارتم نوشته قبلا گرفتم! گفت ما اصلا اون آزمایشا رو قبول نداریم! منم یکم تند شدم گفتم شما اینو نمیدونید که انستیتو پاستور، مرکز بسیار معتبر و قابل اعتمادیه و هر چی تو کارت من نوشته درسته. خواستم بگم اگه یه سری اتفاقات نیوفتاده بود الآن شما باید میومدید برای مدیکال ایران، اما دیدم بیشتر از این فایده نداره و اومدم بیرون. دکترم از حرف من خیلی عصبی و برافروخته شدBig Grin
خلاصه 250 دلار بی زبونو بخاطر کل کارای مدیکال از من گرفتن. به نظر من کارشون غیرمنصفانس و یه جور بهانه گیریه. توصیه من به دوستانی که بیش از یک ماه به مصاحبشون مونده اینه که به جای تست آنتی بادی خود واکسن رو تو ایران تزریق کنن و بهانه رو از این پزشک بی منطق بگیرن. یه بنده خدایی که از شیراز اومده بود این کار رو کرده بود و واکسن آبله رو نزد براش.
نکته جالب برای بعضی دوستانی که فکر میکنن اونگان وظیفه شناسه اینه که من دیفتری کزازو تو ایران نزده بودم، اما اونگان تزریقش نکردWink
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

تشکر کنندگان: amir82 ، ASALI ، afs ، mitme ، r_ent ، fire dragon ، payam62 ، ali234 ، el333 ، tatoole ، IN.USA@2013 ، AsemanAbee ، Almond ، ani_sheiton ، bmojtaba ، mrr777 ، enchantress_boy ، somayyeh
(2012-11-09 ساعت 22:53)r_ent نوشته:  کسی نظری داره:
هتل ریسیس یا آنکارا پلازا؟

قیمت: ریسیس 100 دلار، آنکارا پلازا 120 دلار. (برای 3 نفر، هر شب!)
اختلاف قیمتش خیلی مهم نیس، از نظر موقعیت مکانی و سایر شرایط مثل دسترسی ها...

سلام دوست عزیز
من آنکاراپلازا به خاطر تمیز و نظافت- موقعیت دسترسی به سفارت و مطب دکتر و اینکه خیالم راحت باشه از ایران رزرو کردم شبی 100 دلار (البته برای دونفر)
تشکر کنندگان: r_ent ، achi686 ، AsemanAbee ، bmojtaba ، Saeedv13
(2012-11-20 ساعت 01:43)f1f نوشته:  بچه ها من امروز رفتم کارای مدیکالو انجام دادم...
مرسی از توضیحاتتون Smile
شما تست آنتی بادی داده بودین؟
من تیتر آبله مرغونم 5000 هستش! بالای 110 گویا مثبته!
فکر نکنم روش بشه واکسن بزنه!!Wink
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: f1f ، payam62 ، achi686 ، AsemanAbee ، Szsanazsz
دوست عزیز دکتر میگه ما اصلا تست پاستورو کلا قبول نداریم. نکته ای که درباره آبله مرغون هست و این دکتر وظیفه نشناس ازش سواستفاده میکنه اینه که بعضیا آبله رو در زمانی گرفتن که خیلی بچه بودن و اصلا یادشون نمیاد. در نتیجه دکتر تو ایران میگه آزمایش بدن و اگه مثبت باشه نمیزنه براشون. اونگانم تو سوالایی که به سرعت نور می پرسه، اینم سوال میکنه در صورتیکه بگی آره باید به وسیله جاش ثابت کنی، اما یه کسایی مثل من که یا بچگی واکسن زدم یا مراقب بودم جاش نمونه چی؟!!!!!!!!
در ضمن دکتر به اونایی که نتیجه تیترشون خیلی بالاس بیشتر شک میکنهSad!!!!
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

تشکر کنندگان: ali234 ، r_ent ، bardia9 ، ASALI ، AsemanAbee ، ani_sheiton
اتفاقا دیروز من یه پست زدم راجع به دکتر اونگان توی تاپیک واکسناسیون بعددیدم تاپیک داره از بحث اصلیش خارج میشه پاکش کردم. اونم خطاب به دوستانی بود که میگن ایشون شریفه و دقیقه و... :روزی که ما مدیکال داشتیم یک اقایی که سیتیزن بود و 30 سال بود مقیم امریکا بود با یک بچه سه ساله امده بود ( بچه متولد ایران بود برای گرین کارتش اقدام کرده بودند) دکتر تعدادی واکسن به بچه زد بعدش صورتحساب 800 دلاری گذاشت جلوشون. بعد اون اقا شروع کرد به انگلیسی اعتراض کردن و اینکه من برم امریکا حتما پی گیری می کنم و این درست نیست و... و... دکتر منشی رو صدا زد و یه سری برگه نشونشون داد و بعدش 200 دلار ازشون کم کرد. یعنی یه جای کارش می لنگه این اقای شریف!
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: r_ent ، f1f ، Saeedv13 ، mdna ، amir82 ، Soap McTavish ، IN.USA@2013 ، ani_sheiton ، lilistar ، mrr777 ، Szsanazsz
(2012-11-20 ساعت 11:11)f1f نوشته:  دوست عزیز دکتر میگه ما اصلا تست پاستورو کلا قبول نداریم. نکته ای که درباره آبله مرغون هست و این دکتر وظیفه نشناس ازش سواستفاده میکنه اینه که بعضیا آبله رو در زمانی گرفتن که خیلی بچه بودن و اصلا یادشون نمیاد. در نتیجه دکتر تو ایران میگه آزمایش بدن و اگه مثبت باشه نمیزنه براشون. اونگانم تو سوالایی که به سرعت نور می پرسه، اینم سوال میکنه در صورتیکه بگی آره باید به وسیله جاش ثابت کنی، اما یه کسایی مثل من که یا بچگی واکسن زدم یا مراقب بودم جاش نمونه چی؟!!!!!!!!
در ضمن دکتر به اونایی که نتیجه تیترشون خیلی بالاس بیشتر شک میکنهSad!!!!
از دوستای ما توی انکارا یه خانواده بودن که خانم تازه ابله مرغون گرفته بود. خب چون توی سن بالا گرفته بود علامتهای زیادی داشت ولی اینطور که میگفتن اونگان باز هم تست برای خانمه نوشت. 80 لیر ازشون گرفت جالبه عدد تست هم که روی پاکت نتیجه اشون چسبونده بودن بالا بود( 9 بود) مثل تیتر پاستورش که نجومی بود. گفتن ما اعتراض کردیم که تیتر برای چی؟ ولی اونگان کار خودش رو میکنه!

تیتری که اونگان می گیره اخرین حدش عدد 9 هست. اونیکه پاستور میده رنجش بین 100 تا 6000 هزار یا همچین چیزایی هست. کلا اونگان برای ابله مرغان خیلی سخت میگیره.

(2012-11-20 ساعت 10:35)r_ent نوشته:  
(2012-11-20 ساعت 01:43)f1f نوشته:  بچه ها من امروز رفتم کارای مدیکالو انجام دادم...
مرسی از توضیحاتتون Smile
شما تست آنتی بادی داده بودین؟
من تیتر آبله مرغونم 5000 هستش! بالای 110 گویا مثبته!
فکر نکنم روش بشه واکسن بزنه!!Wink

روش نمی شه بزنه ، تیتر می نویسه. میگه لازمه تیتر بدیدمطمئن بشم تیتر پاستور رو قبول نداره.!!! Smile
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: r_ent ، Saeedv13 ، lilistar1 ، lilistar ، Szsanazsz
(2012-11-20 ساعت 14:11)Emma_a432 نوشته:  سلام بچه هااااا
من دارم میرم واسم واسه پست ولی لینک فرمی و که باید همراه مدارک واسه آنکارا بفرستم و پیدا نمی کنم
کسی داره واسم بذاره
خیلی حیااااااااااااااااااااتیه!

من لینکشو ندارم باید بگردم
دانلود کرده بودم ایمیل بده برات بفرستم
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
تشکر کنندگان: r_ent ، Emma_a432
(2012-11-20 ساعت 14:22)fire dragon نوشته:  
من دارم میرم واسم واسه پست ولی لینک فرمی و که باید همراه مدارک واسه آنکارا بفرستم و پیدا نمی کنم
کسی داره واسم بذاره

سلام دوست عزیز والا من دارمش اما نمیدونم اینجا چطوری و به چه نحوی باید آپلودش کنم ، همون فرمی هست که وقتی برات نوتیفیکیشن اومد ، داخلش یه لینکی به نام اینستراکشن هم فرستادن که بتونی از روی اون اقتباس کنی و بری لینک اصلیه سفارت آمریکا در ترکیه رو دانلود کنی اسم لینکی که از سایت مهاجرت امریکا باید دانلود کنی هست dv-visa-instractions که باید بعد از اینکه از سایت گرفتیش به وورد تبدیلش کنی و قسمت کانتکت اینفورمیشنش رو پر کنی و براشون بفرستی( البته بعد از اینکه به پی دی اف دوباره تبدیلش کردی)
در هر صورت من فرم آماده به ووردش رو دارم اگه خواستی ایمیلت رو بده برات بفرستم، شرمنده از اینجا نمیدونم چطوری باید آپلود کنم Cool
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: fire dragon ، r_ent ، Emma_a432 ، Szsanazsz
(2012-11-20 ساعت 16:45)mrbonbon نوشته:  
(2012-11-20 ساعت 14:22)fire dragon نوشته:  
کسی داره واسم بذاره

سلام دوست عزیز والا من دارمش ... بعد از اینکه از سایت گرفتیش به وورد تبدیلش کنی و قسمت کانتکت اینفورمیشنش رو پر کنی و براشون بفرستی( البته بعد از اینکه به پی دی اف دوباره تبدیلش کردی)
در هر صورت من فرم آماده به ووردش رو دارم اگه خواستی ایمیلت رو بده برات بفرستم، شرمنده از اینجا نمیدونم چطوری باید آپلود کنم Cool

پی دی اف کردن و اینا لازم نداره چون باید براشون پست کنین
پس فقط صفحه آخر ایستراکشن رو پرینت بگیرین و پر کنین و با سایر مدارک پست کنین Smile
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
تشکر کنندگان: Emma_a432
نامه رسید مدارک من به آنکارا هم اومد و توش تاریخ مصاحبمو دوباره اعلام کرده که همون قبلیه هم هست خدا رو شکر (مثل پارسالیا نشده یعنی) و ازم خواسته اصل مدارک رو با خودم ببرم
On the day of your interview, please bring the following documents to our office and hand them to the Consular Greeter in the following order:

- Passport

- Photos

- Medical report

- Diploma (original)

- Birth Certificate (Shenasname) (original)

- $330 Diversity Visa application fee per person (please bring exact change).

- If there has been any change in the information provided on the DS-230 Part 1, Part 2 and DSP-122 forms please bring updated forms to your interview.

Please make sure to have all of the documents listed above in your possession on the day of your interview. Failure to submit all of the listed documents will cause delay in your interview process and in the issuance of your visa.
تشکر کنندگان: tatoole ، mehdiii ، studpk ، afs ، f1f ، achi686 ، nora ، AsemanAbee ، lilistar1 ، far-dv2013 ، fire dragon ، payam62 ، Szsanazsz
(2012-11-20 ساعت 18:53)r_ent نوشته:  نامه رسید مدارک من به آنکارا هم اومد و توش تاریخ مصاحبمو دوباره اعلام کرده که همون قبلیه هم هست خدا رو شکر (مثل پارسالیا نشده یعنی) و ازم خواسته اصل مدارک رو با خودم ببرم
On the day of your interview, please bring the following documents to our office and hand them to the Consular Greeter in the following order:

- Passport

- Photos

- Medical report

- Diploma (original)

- Birth Certificate (Shenasname) (original)

- $330 Diversity Visa application fee per person (please bring exact change).

- If there has been any change in the information provided on the DS-230 Part 1, Part 2 and DSP-122 forms please bring updated forms to your interview.

Please make sure to have all of the documents listed above in your possession on the day of your interview. Failure to submit all of the listed documents will cause delay in your interview process and in the issuance of your visa.

لطف می کنید بگین از سفارت چه جوری خبر رسیدن مدارکو بگیرم؟ ذهنم هنگیده....!! مدارک شما چند روزه رسید؟
Out for Delivery - Beyond Delivery Area...این اخرین وضعیت که ارامکس برام زده....هنوزم از سفارت برام ایمیل نیامده..... ممنونم.
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: r_ent
بچه ها من میخوام فرمها رو امروز بفرستم. میشه لطفا راهنمایی کنید واسه سفارت انکارا contact information sheet رو واسه هر یک از اعضا باید پر کنم؟؟ و اینکه من یه سری اصطلاحات قبلا از فرمهای سری اول فرستادیم و اونا هم تایید دریافت دادن ولی آیا باید دوباره واسشون فرمت کاغذی رو بفرستم؟؟ لطفا سریع راهنمایی بفرمایید .
یه دنیا ممنون Wink
2013AS19$$/سه نفر/دریافت ویزا13مارچ/ ورود به امریکا 7 می/ مقصد پورتلند اورگان
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2012-11-21 ساعت 12:19)mitme نوشته:  بچه ها من میخوام فرمها رو امروز بفرستم. میشه لطفا راهنمایی کنید واسه سفارت انکارا contact information sheet رو واسه هر یک از اعضا باید پر کنم؟؟ و اینکه من یه سری اصطلاحات قبلا از فرمهای سری اول فرستادیم و اونا هم تایید دریافت دادن ولی آیا باید دوباره واسشون فرمت کاغذی رو بفرستم؟؟ لطفا سریع راهنمایی بفرمایید .
یه دنیا ممنون Wink

contact information sheet من برای هر نفر جداگانه پر کردم و در مورد اصلاحات فرم ها میتونین دوباره بفرستین و یادر زمان حضور با خودتون ببرین ...چون اونجا این سوال را میکنند که تغییر و اصلاحیه دارین یا نه؟.... باز هم نظر بقیه را جویا بشین.
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: mitme ، fire dragon ، lilistar ، r_ent
(2012-11-20 ساعت 18:53)r_ent نوشته:  نامه رسید مدارک من به آنکارا هم اومد و توش تاریخ مصاحبمو دوباره اعلام کرده که همون قبلیه هم هست خدا رو شکر (مثل پارسالیا نشده یعنی) و ازم خواسته اصل مدارک رو با خودم ببرم

من مصاحبه ام زودتر از شماست که Sad
برای من چیزی نیومد فقط من مدارکمو دیرتر فرستاده بودم
شما کی پست کردی مدارکتو؟
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
دوستای من که مصاحبه رفتین و فرم هاتون رو آپدیت کردین لطفا چند نفر نظر بدین تا بدونم باید چی کار کنم ما یه بار فرم های اولیه رو مجردی فرستادیم با کلی اشتباه .بار دوم که ازدواج کردیم آپدیت کردیم باز از روی نادانستن باز همراه اشتباه فرستادیم که بهشون گفتیم آپدیت کردیم الان که نشستم میبینم حداقل 10 تا رو اشتباه پر کردیم .آیا واقعا این همه اشتباه رو میپذیرن؟آیا الان آپدیت کنیم بعد از این همه وقت که گذشته بفرستیم یا حساس میشن الکی؟بذاریم همون موقع مصاحبه قبل قسم خوردن درستشون کنیم؟
تروخدا جواب بدین دارم میمیرم نکنه رد بشیم؟Sad
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان