کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
سلام بچه ها من هنوز ثبت نام نکردم چون یه عکاسی خوب پیدا نکردم که با همسرم بریم عکس بگیریم
من زیاد به مسائل فتوشاپ آشنا نیستم که یه عکاسی عکس بگیرم و بعد درستش کنم
زنگ زدم عکاسی سر میرداماد گفت نفری 15 هزار تومن (خوب یه کم زیاده )Sad
اگه یه عکاسی قیمت مناسب تر میشناختید برام میل کنید . ممنون
تشکر کنندگان: j@vad
(2012-10-08 ساعت 16:38)Tasnim banou نوشته:  سلام بچه ها من هنوز ثبت نام نکردم چون یه عکاسی خوب پیدا نکردم که با همسرم بریم عکس بگیریم
عزیزم به نظره من زیاد سخت نگیر خودتون تو خونه بندازین بعد هم به کمک دوستان تغیرات لازم را روش اعمال کنید.

منم به فتو شاپ آشنا نیستم ولی میخوام خودم بگیرم بعد هم با راهنمایی بقیه تصحیحش کنم.

پولاتو نگه دار بعد از قبولی کلی کار داری باهاشون.Big Grin
تشکر کنندگان:
(2012-10-08 ساعت 10:07)aden نوشته:  
(2012-10-06 ساعت 21:58)ostokhan نوشته:  
(2012-10-06 ساعت 21:37)aden نوشته:  
(2012-10-05 ساعت 00:45)ostokhan نوشته:  
(2012-10-05 ساعت 00:28)perna نوشته:  سلام دوستان من همین الان ثبت نام کردم ولی یه مشکلی هستش !!

حواسم نبود و یکی از مشخصات فایل عکس مشکل داره!! چه کار کنم؟؟

date taken: 2/7/2010 زده یعنی تاریخ عکس گرفته شده 2010 هستش!! مشکل ایجاد می کنه؟؟
ایمیلی دارید که مستقیما از مسئولین آمریکای بپرسم این موضوع رو؟

به نظر من ایرادی نداره. اگه بخوان یک کیس رو بخاطر تاریخ عکسش رد کنن که خیلی مسخره هست. در ضمن اونا همچین بیکار هم نیستن که جواب این ایمیل شما رو بدنRolleyes
l
عکس من مال پارسال است من عکسرو درچندسایت چک کردم درست بودولی موقع ثبت نام قبول نمیکنه واین ارورومیده[At least one data validation error occurred on this page. Please scroll down to see the specific error messagesلطفادوستان مطلع راهنمایی کنند[/size]
دوست گرام. عکس شما درست کراپ نشده و باید عکستونو پایین بیارید. ولی اگه سایته اداره مهاجرت قیول میکنه چرا موقع ثبت نام ارور میده
سایت سفارت عکسهارو چک کردم درست بود پارسال هم باهمین عکس شرکت کردم کسی معنی آن متن اروربالارومیدونه متشکرم

باوجودیکه تاریخ عکسها راتغییر دادم باز ارورمیداد ایراد ازعکسهانبودگزینه6راهمYESزدم وهمIRAN که نبایدکشوری انتخاب میکردم ودیگرmidalname باید به علامت نداشتن تیک زده شود ازاین جهت عنوان شدکه درصورت برخوردبااین ارور فرم رابدقت بازبیینی کنید
تشکر کنندگان:
At least one data validation error occurred on this page. Please scroll down to see the specific error messages

تفسیرش اینه :

در وارد کردن اطلاعات حداقل یک کادر اشتباهی صورت گرفته ( مثلاً یکی از کادرهای اجباری را پر نکرده اید )
برای مشاهده قسمتی که دارای پیغام خطا شده ، لطفاً به پایین تر صفحه بروید

(2012-10-08 ساعت 16:38)Tasnim banou نوشته:  سلام بچه ها من هنوز ثبت نام نکردم چون یه عکاسی خوب پیدا نکردم که با همسرم بریم عکس بگیریم
خودتون عکس بگیرد
[عکس: PhotographyDiagram.jpg]
توضیحات تصویر بالا:
دوربین روبروی چشمان سوژه ( بهتره از پایه استفاده کنید که دست نلرزه عکس تار شه )
از بین بردن سایه های ناشی از روشنایی بالای سر = چراغ سقف خاموش !
دیوار پشت سر سفید
به حداقل رساندن فاصله سوژه تا دیوار برای از بین بردن سایه = به جز سر ، بقیه بدن رو تکیه بدید به دیوار
فاصله دوربین تا سوژه بیش تر از 1.25 متر به طوری که قسمتی از بالای سر و بدن در عکس باشد.
[عکس: fieldofview.jpg]
توضیحات تصویر بالا:
فاصله دوربین تا سوژه به صورتی باشد که سوژه در کادر دوربین ، مانند تصویر بالا باشد.
از زوم ( بازکردن و بستن ) استفاه نکنید.

بعد از اینکه عکس رو گرفتید در سایت زیر
http://travel.state.gov/visa/visaphotore....html#tips
به وسیله ابزار مخصوص همین سایت
http://travel.state.gov/_res/flash/cropp...opper.html
[عکس: photoplacementsample.jpg]
عکستون رو کراپ ( دور تا دور عکس رو بریدن ) و ذخیره کنید. با استفاده از ابزار این سایت ، سایر عکس (51*51) ، حجم عکس (زیر 240کیلوبایت) و موقعیت قرار گرفتن سر و صورت کاملاً صحیح ذخیره خواهد شد. که مشخصات عکس زیر را خواهد داشت:
[عکس: dimensions-inch.gif]
[عکس: dimensions-px.gif]
[عکس: good.jpg]

ما دیگه اینقدر سخت می گیریم که از عکس های نمونه که خودشون تو سایتشون گذاشتن هم ایراد می گیریم Big Grin اینکه زمینش سفید نیست !!! اینکه گوشاش پیدا نیست !!! اینکه ...

منبع : http://travel.state.gov/visa/visaphotore....html#tips
منبع : http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5332.html
منبع : http://travel.state.gov/_res/flash/cropp...opper.html
منبع : http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5330.html
تشکر کنندگان: parastoo mohajer ، sisi0098 ، Tasnim banou ، pariya2 ، somayeh8159 ، aden ، j@vad
با سلام و آرزوی موفقیت برای همه دوستان در لاتاری 2014
فقط یه سوالی داشتم، من رفتم عکاسی و عکس رو گرفتم و تو خود سایت اصلی با photo validator چکش کردم و نوشت که عکس قابل قبوله و تویه اون یکی سایتی که دوستان گذاشتن هم تایید شد فقط مطلبی که هست میخواستم بدونم تویه این سایتها dpiعکس رو هم چک میکنه یا نه؟ چون dpi عکسی که من گرفتم 72 vertical و 72 horizontal هست اگر دوستان لطف کنن راهنمایی کنن سپاسگزار میشم.
تشکر کنندگان:
(2012-10-08 ساعت 19:46)alas2012 نوشته:  با سلام و آرزوی موفقیت برای همه دوستان در لاتاری 2014
فقط یه سوالی داشتم، من رفتم عکاسی و عکس رو گرفتم و تو خود سایت اصلی با photo validator چکش کردم و نوشت که عکس قابل قبوله و تویه اون یکی سایتی که دوستان گذاشتن هم تایید شد فقط مطلبی که هست میخواستم بدونم تویه این سایتها dpiعکس رو هم چک میکنه یا نه؟ چون dpi عکسی که من گرفتم 72 vertical و 72 horizontal هست اگر دوستان لطف کنن راهنمایی کنن سپاسگزار میشم.
مشکلی نیست.
متاسفانه برخی دوستان اشتباه متوجه شدند.
DPI فقط در مورد رزولوشن(کیفیت) عکس هایی است که اسکن می کنید.

Do you want to scan an existing photo? In addition to the digital image requirements, your existing photo must be:

2 x 2 inches (51 x 51 mm)
Scanned at a resolution of 300 pixels per inch (12 pixels per millimeter)

به لینک زیر مراجعه کنید ، کاملاً متوجه خواهید شد

منبع : http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5334.html
تشکر کنندگان: alas2012 ، parastoo mohajer ، j@vad
(2012-10-08 ساعت 20:01)tenesi نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 19:46)alas2012 نوشته:  با سلام و آرزوی موفقیت برای همه دوستان در لاتاری 2014
مشکلی نیست.

Do you want to scan an existing photo? In addition to the digital image requirements, your existing photo must be:

دوستان من فکنم اشتباه میکنید اگر DPI 300 نباشه یعنی عکس 600 در 600 نیست در صورتی که باید 600 در 600 باشه کیفیتش
شماره کیس : 2015AS00000
تاریخ روئت قبولی در سایت: 1may
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تشکر کنندگان:
سلام برین عکاسی توی میرداماد خیابان شمس تبریزی. به اسم عکاسی هفت رنگ.
8تومن میگیره
تشکر کنندگان: Tasnim banou ، j@vad
(2012-10-08 ساعت 20:38)mar308 نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 20:01)tenesi نوشته:  
مشکلی نیست.

دوستان من فکنم اشتباه میکنید اگر DPI 300 نباشه یعنی عکس 600 در 600 نیست در صورتی که باید 600 در 600 باشه کیفیتش
خیر دوست عزیز
یک عکس تو فتوشاپ باز کن
برو منو Image ، قسمت Image size
تیک گزینه Constrain Proportions رو بردار.
حالا در کادر Document Size مقدار Resolution تغییر بده و مثلاً بزار 100 که از نظر شما مورد قبول عکس لاتاری نیست و عکس نباید 600 * 600 درآید !
بعد در کادر Pixel Dimensions ، قسمتهای Width و Height رو به 600 * 600 تغییر بده .
آیا در کادر Document Size مقدار Resolution تغییر کرد؟؟؟؟ الان عکستون مگه 600*600 با 100 DPI نشد ؟؟؟
شد ، اما حتماً می گویید در کادر Document Size ، قسمتهای Width و Height تغییر کرد و دیگر 2 اینچ در 2 اینچ یا 51*51 نیست !
در اینجا من باز خواهم گفت 2اینچ در 2 اینچ یا 51*51 بودن و DPI 300 هردو جزء مشخصات عکسی که اسکن می کنید است.

پس نتیجه می گیریم که DPI و 51*51 ربطی به 600 * 600 بودن ندارد دوست عزیز

باز هم میگم :
DPI و 51*51 فقط در مورد رزولوشن(کیفیت) عکس هایی است که اسکن می کنید نه 600*600 بودن آن.

و باز هم منبع :
http://travel.state.gov/visa/visaphotore..._5334.html

اگر باز هم قانع نشدید یه مطلب دیگه براتون دارم
به فرموده شما عکس باید 300 dpi باشد که 600 * 600 باشد.
در صورتی که در دستورالعمل آمده حداقل 300 dpi.
پس اگر عکسی که انداخته اید که بالای 300 dpi است مشکلی نیست ولی اگر کمتر از 300 dpi بود تکلیف چیست؟ هیچی ! چون شما عکسی با کیفیت پایین تر رو به زور هیچ برنامه ای نمیتونید با کیفیت کنید. یعنی از زیر 300 dpi برسونید به 300 dpi. ممکنه تو برنامه این عدد رو از زیر 300 به 300 برسونید اما در کیفیت عکس تغییری ایجاد نشده و در واقع هنوز همان عکس بی کیفیت قبلی رو دارید. برای عکس لاتاری کیفیت مهم تر است از اعداد و ارقام dpi.
بحث DPI و 51*51 فقط در مورد عکسهایی است که قصد دارید اسکن کنید اما اگر عکس جدید دیجیتال میگیرید فقط 600*600 بودن مهم است.
تشکر کنندگان: Tasnim banou
(2012-10-08 ساعت 21:38)اردوان نوشته:  
(2012-10-08 ساعت 16:38)Tasnim banou نوشته:  سلام بچه ها من هنوز ......
سلام برین عکاسی توی میرداماد خیابان شمس تبریزی. به اسم عکاسی هفت رنگ.
8تومن میگیره
ممنون واقعا لطف کردی آدرس دادی، فقط عکس رو با همون شرایط تحویل میده که دیگه نخواد تغییرات بدی ؟؟ اگه شماره تلفنش رو دارید برام بزارید ، تو نت پیدا نکردم.
تشکر کنندگان:
به نظر من بهتره خودتون عکس بگیرید تا با حساسیتی که خودتون دارید ، عکسی ایده آل و مناسب تهیه کنید.
با این وجود چند لینک براتون معرفی می کنم که عکاسی های تهران را در بر خواهد داشت. البته اگر از نظر مدیران سایت این امر خلاف قوانین هست ، خودشون زحمت حذف این پست رو بکشند

خودتون ببینید کدومشون به شما نزدیک هستند و اینکه بلد هستن عکس لاتاری بگیرن یا نه (اکثراً مشخصات رو تا حدودی شنیدن ، میدونن و بلد هستند) و اینکه چقدر هزینه خواهد داشت:

کلمه کلیدی : عکاس
کلمه کلیدی : آتلیه عکاسی
کلمه کلیدی : عکاسی و فیلمبرداری

من خودم اینجا عکس گرفته بودم
تشکر کنندگان: Tasnim banou ، j@vad
سلام دوستان.ديشب من رفتم يه عكاسي عكس گرفتم خيلي بهش توضيح دادم كه چجور عكسي ميخام ولي فايده نداشت
اخر سر هم عكس رو با فتوشاپ كروپ و ريساز كرد كه شد305 dpi هركاري كردم ديدم طرف نميخاد وقت بيشتر بزاره و dpi300 بهم تحويل بده
بيخيال شدم عكس رو ميخاست برام بريزه رو سي دي بهش گفتم يدونه خامشو هم بريزه
اومدم خونه عكس خام رو تو خود سايت لاتاري كراپ و ريساز كردم و مشكل حل شد
پس شما اگه هر عكاسي بريد حداقل يه عكس خام كه ميتونه براتون بگيره باقيشم خودتون از سايت درست كنيد با خاطري جمع
به همين سادگي!
تشکر کنندگان: tenesi ، Tasnim banou ، j@vad
(2012-10-09 ساعت 13:02)s4s4 نوشته:  سلام دوستان.ديشب من رفتم يه عكاسي عكس گرفتم خيلي بهش توضيح دادم كه چجور عكسي ميخام ولي فايده نداشت
اخر سر هم عكس رو با فتوشاپ كروپ و ريساز كرد كه شد305 dpi هركاري كردم ديدم طرف نميخاد وقت بيشتر بزاره و dpi300 بهم تحويل بده
بيخيال شدم عكس رو ميخاست برام بريزه رو سي دي بهش گفتم يدونه خامشو هم بريزه
اومدم خونه عكس خام رو تو خود سايت لاتاري كراپ و ريساز كردم و مشكل حل شد
پس شما اگه هر عكاسي بريد حداقل يه عكس خام كه ميتونه براتون بگيره باقيشم خودتون از سايت درست كنيد با خاطري جمع
به همين سادگي!
آفرین
بهترین کار رو کردید. به همه پیشنهاد می کنم اصل فایل دستکاری نشده رو بگیرند و خودشون در سایت لاتاری ویرایش کنند. اکثراً عکاسی ها اطلاعات کامل و دقیق ندارند یا به قول دوستمون وقت نمیزارن.
[عکس: photoplacementsample.jpg]
لینک 1
لینک 2
تشکر کنندگان: j@vad
فقط دوستان هواستون باشه به عكاستون بگيد فاصله اي كه عكس ميگيره از 1.25 كمتر نباشه والا براي كراپ كردن به مشكل بر ميخوريد اگه فاصله بيشتر از 1.25 هم باشه بهتر تو سايت لاتاري براي كراپ كردن ميتونيد زوم كنيد
اگه فاصله كمتر بشه موقع كراپ شونهاتون از كادر خارج ميشه و نهايتا سر بزرگ ميوفته

موفق باشيد
تشکر کنندگان: tenesi ، j@vad
چند وقتی هست که یه سوالی ذهن من رو درگیر کرده
با این همه جزئیاتی که وجود داره برای عکس
احتمال اشتباه و به وجود امدن مشکل زیاده
و از طرفی امکان داره به دلیل مشکلات زیر ساخت شبکه در ایران ، عکس ارسال بشه ولی در اجرا با مشکل برخورد کنه
ایا ارسال عکس اشتباه تاثیری در روند لاتاری داره یا نه؟؟یا مثلا میشه بعد ها عکس رو مجدد گرفت و ارسال کرد (منظورم بعد از قبولی در لاتاری هست)
تشکر کنندگان: pariya2

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان