کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
(2012-05-14 ساعت 23:15)nicole.gemini نوشته:  من جدیدا با ورایزن یک پلن گرفتم با 450 دقیقه + 2 گیگ دیتا بدون TEXT ماهی 70 تا بدون مالیات به نظرم انتخاب خوبی کردم. چون بعد از عوض کردن چند تا گوشی و پلن و...... به این نتیجه رسیدم که ورایزن سرویس اش برای مکالمه بهترین است، ای تی اند تی برای دیتا... اسپرینت را هم که اصلا فراموش کنید... (توجه کنید اگر خیلی خیلی خیلی کم از گوشی تون استفاده میکنید، آنوقت میارزد که از پریپید استفاده کنید وگرنه از پلن براتون گرونتر درمیاد...
در ضمن برای استفاده از پلن چه ازشان گوشی بگیرید چه نگیرید باید قرارداد ببندید....)
برای جبران دقیقه هایم هم گوگل ویس را روی گوشی ام نصب کردم و هم کال و هم TEXT به شماره های آمریکا برایم مجانی میافتد یعنی از دقیقه هام کم نمیشه (ولی از دیتام کم میشه اگر WI-FI روشن نباشه)... دیتا هم که 2 گیگ خیلی زیاده... در ضمن همیشه WI-FI گوشی تون روشن باشه تا از کامپیوترهای اطرافی که قفل روی دسنگاهشون نیست بطور صلواتی استفاده کنید.. البته در خانه هم میتونید رمز روتر دستگاه خودتان را بهش بدهید...
اگر در مورد نصب گوگل ویس و یا پلنها سوالی داشتید میتونم کمکتون کنم.. حالا باید دنیال راهی پیدا کنم که مکالمات از ایران هم مجاتی بیافته....

خوب به خانواده در ایران بگین به شماره گوگل وویس تون زنگ بزنن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، Solitude ، mahakk ، زری وحدتی ، odiseh ، Shahabpk
(2012-05-14 ساعت 23:29)yami نوشته:  
(2012-05-14 ساعت 23:15)nicole.gemini نوشته:  من جدیدا با ورایزن یک پلن گرفتم با 450 دقیقه + 2 گیگ دیتا بدون TEXT ماهی 70 تا بدون مالیات به نظرم انتخاب خوبی کردم. چون بعد از عوض کردن چند تا گوشی و پلن و...... به این نتیجه رسیدم که ورایزن سرویس اش برای مکالمه بهترین است، ای تی اند تی برای دیتا... اسپرینت را هم که اصلا فراموش کنید... (توجه کنید اگر خیلی خیلی خیلی کم از گوشی تون استفاده میکنید، آنوقت میارزد که از پریپید استفاده کنید وگرنه از پلن براتون گرونتر درمیاد...
در ضمن برای استفاده از پلن چه ازشان گوشی بگیرید چه نگیرید باید قرارداد ببندید....)
برای جبران دقیقه هایم هم گوگل ویس را روی گوشی ام نصب کردم و هم کال و هم TEXT به شماره های آمریکا برایم مجانی میافتد یعنی از دقیقه هام کم نمیشه (ولی از دیتام کم میشه اگر WI-FI روشن نباشه)... دیتا هم که 2 گیگ خیلی زیاده... در ضمن همیشه WI-FI گوشی تون روشن باشه تا از کامپیوترهای اطرافی که قفل روی دسنگاهشون نیست بطور صلواتی استفاده کنید.. البته در خانه هم میتونید رمز روتر دستگاه خودتان را بهش بدهید...
اگر در مورد نصب گوگل ویس و یا پلنها سوالی داشتید میتونم کمکتون کنم.. حالا باید دنیال راهی پیدا کنم که مکالمات از ایران هم مجاتی بیافته....

خوب به خانواده در ایران بگین به شماره گوگل وویس تون زنگ بزنن؟

آخه گوگل وویس هم یه شماره مثل بقیه شماره هاست و کسی که از ایران زنگ بزنه باید هزینه تماس با US را پرداخت کنه. درسته ؟

ضمن اینکه اگه از گوگل روی موبایلتون استفاده می کنین و با شماره گوگل موبایلتون زنگ می خوره , بازم که از دقایقتون میره که ! مثل اینه که اون شماره گوگل به موبایلتون زنگ بزنه!

من به شما Viber رو هم پیشنهاد می دم. هرجا اینترنت باشه تماس با همه vibrer ایها مجانیه. شما که دیتا دارین رو گوشی , کافیه ایران هم WIFI داشته باشند. TALK & TEXT رایگان میشه. شماره وایبرتون هم همون شماره موبایلتونه .

پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، Solitude ، زری وحدتی ، odiseh
اوه من فکر کردم منظورشون اینه که از ایران زنگ میزنن بهشون اونا با دیتا جواب بدن. البته من اسمارت فون ندارم و نمیدونم که میشه با اسمارت فون جواب تماس دیتایی گوگل وویس رو داد یا نه؟ فکر کنم میشه. بهرحال بهترین راه حل همون viber هست و بعدش هم اسکایپ. اسکایپ رو روی هر دو گوشی در ایران و آمریکا نصب کنین و با دیتا تماس بگیرین و صحبت کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، ronmony ، زری وحدتی
(2012-05-15 ساعت 01:33)yami نوشته:  اوه من فکر کردم منظورشون اینه که از ایران زنگ میزنن بهشون اونا با دیتا جواب بدن. البته من اسمارت فون ندارم و نمیدونم که میشه با اسمارت فون جواب تماس دیتایی گوگل وویس رو داد یا نه؟ فکر کنم میشه. بهرحال بهترین راه حل همون viber هست و بعدش هم اسکایپ. اسکایپ رو روی هر دو گوشی در ایران و آمریکا نصب کنین و با دیتا تماس بگیرین و صحبت کنین.

Doostan man plan prepaid T-Mobile ro gereftam unlimited talk and text va data ebteda 4G ke badan be 2G taghlil peyda mikone man emrooz inkaro kardam va 217 dollar dadam gooshiye android Samsung Exhibit II gereftam ba plan 50 dollari.yani gooshi ba tax shod 167 va 50 dollar ham baraye plan dadam. albate gheymate gooshi bedoone plan 329 dollare ta oonja ke man midoonam. vali fekr konam plan khoobi bashe felan nemitoonam ezhare nazar konam chon taze emrooz gereftam. dar zemn man az bacheha too iran khastam ke az tarighe yahoo messenger be man zang bezanan va inkar ba moaffaghiyat anjam shod. dar zemn hamoon tor ke doostan dige goftan viber va skype ham hast. khodam say kardam tabdil be farsi konam ba behnevis eshkalatesho bebakhshid.

دوستان من پلان پرپید ت‌موبیل رو گرفتم یونلیمیتد تلک اند تخت و سیدی ابتدا ۴گ که بدن به ۲گ تقلیل پیدا می‌کنه من امروز اینکارو کردم و ۲۱۷ دلار دادم گوشی اندروید سامسونگ اخهیبیت یی گرفتم با پلان ۵۰ دلاری.یعنی‌ گوشی با تکس شد ۱۶۷ و ۵۰ دلار هم برای پلان دادم. البته قیمت گوشی بدون پلان ۳۲۹ دلار تا اونجا که من میدونم. ولی‌ فکر کنم پلان خوبی‌ باشه فعلا نمیتونم اظهار نظر کنم چون تازه امروز گرفتم. در ضمن من از بچها تو ایران خواستم که از طریقه یاهو مسنجر به من زنگ بزنن و اینکار با موفقیت انجام شد. در ضمن همون طور که دوستان دیگه گفتن ویبر و اسکایپ هم هست. خودم سعی‌ کردم تبدیل به فارسی کنم با بهنویس اشکالاتشو ببخشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، golesang ، nicole.gemini ، ronmony ، زری وحدتی
چکیده ای از تجربیات اینجانب بدین شرح است : Big GrinCoolBig Grin

1- T-Mobile : از سیستم prepaid استفاده می کردم. 50$ در ماه . مکالمه و اس ام اس و اینترنت نا محدود .سرعت اینترنت برای prepaid خیلی پایین بود. خیلی جاها آنتن نداشتم. اما اگه جایی آنتن می داد دیگه نه وسط صحبت قطع می شد و نه صدا قطع و وصل می شد. کیفت مکالمه عالی.

2- AT&T : از سیستم prepaid استفاده می کردم. 50$ در ماه . مکالمه و اس ام اس و اینترنت نا محدود. بعد از 3 ماه گفتن چون اسمارت فون داری نمی تونی از اینترنت این پلن استفاده کنی.مگراینکه اینترنت بخری . مثلا 15$ برای 100 مگا بایت . آنتن مناطق بیشتری رو پوشش می داد. اما کیفیت مکالمه پایین بود. کمتر پیش میومد که در طول یک مکالمه حداقل 2 بار قطع نشه.

3- Spirint : قرارداد 2 ساله. اس ام اس و اینترنت 4G و مکالمه با هر موبایلی و هر اپراتوری در امریکا نا محدود. تماس با خط ثابت 450 دقیقه و از 6 بعد از ظهر هم دوباره رایگان. 88 $ در ماه.
برای مکالمه تا حالا جایی نشده که آنتن نده. چون اگه Sprint آنتن نده رومینگ می کنه و از آنتن هر شرکتی که اونجا آنتن بده استفاده می کنه. کیفیت مکالمه خوب.
اما برای اینترنت, اگر اون منطقه تحت پوشش 4G باشه عالیه. اما اگه نباشه( که اکثرا نیست) سرعت 3G خیلی از AT&T و Verizon پایین تره. خیلی جاها اینترنت کاملا غیر استفاده است .
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، Dr.Fox ، mavarfan ، ronmony ، houmanes ، Solitude ، asxz ، mehdi47 ، مریم رف ، mahakk ، gole pooneh ، زری وحدتی
(2012-05-15 ساعت 20:28)shahrzad_a نوشته:  چکیده ای از تجربیات اینجانب بدین شرح است : Big GrinCoolBig Grin

1- T-Mobile : از سیستم prepaid استفاده می کردم. 50$ در ماه . مکالمه و اس ام اس و اینترنت نا محدود .سرعت اینترنت برای prepaid خیلی پایین بود. خیلی جاها آنتن نداشتم. اما اگه جایی آنتن می داد دیگه نه وسط صحبت قطع می شد و نه صدا قطع و وصل می شد. کیفت مکالمه عالی.

2- AT&T : از سیستم prepaid استفاده می کردم. 50$ در ماه . مکالمه و اس ام اس و اینترنت نا محدود. بعد از 3 ماه گفتن چون اسمارت فون داری نمی تونی از اینترنت این پلن استفاده کنی.مگراینکه اینترنت بخری . مثلا 15$ برای 100 مگا بایت . آنتن مناطق بیشتری رو پوشش می داد. اما کیفیت مکالمه پایین بود. کمتر پیش میومد که در طول یک مکالمه حداقل 2 بار قطع نشه.

3- Spirint : قرارداد 2 ساله. اس ام اس و اینترنت 4G و مکالمه با هر موبایلی و هر اپراتوری در امریکا نا محدود. تماس با خط ثابت 450 دقیقه و از 6 بعد از ظهر هم دوباره رایگان. 88 $ در ماه.
برای مکالمه تا حالا جایی نشده که آنتن نده. چون اگه Sprint آنتن نده رومینگ می کنه و از آنتن هر شرکتی که اونجا آنتن بده استفاده می کنه. کیفیت مکالمه خوب.
اما برای اینترنت, اگر اون منطقه تحت پوشش 4G باشه عالیه. اما اگه نباشه( که اکثرا نیست) سرعت 3G خیلی از AT&T و Verizon پایین تره. خیلی جاها اینترنت کاملا غیر استفاده است .

بخدا دل شیر میخواد ماهی 88 دولار پول تلفن دادن! حتی 50 دولارشم!!
من ماهی 15 دولار رو با جز جیگر میدم! آخه اهل تلفن نیستم و از تلفن خوشم نمیاد و ایران هم ایرانسلم ماهی هزار تومن همین شارژ میخورد!! من کلا اینترنتی هستم و موبایل هم واسه آدم اینترنت نمیشه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، golesang ، vroom ، Dr.Fox ، golbano ، mavarfan ، ronmony ، houmanes ، Solitude ، زری وحدتی
دوستان عزیز من ۴ماه دیگه عازم ویرجینیا هستم . اخیرا یه گوشی گالکسی نت رو از اینجا به قیمت ۱میلیون تومن خریدم و خیلی‌ دوسش دارم . می‌خواستم ببینم می‌تونم با خودم بیارمش ؟ در واقع می‌صرفه که بیارمش یا اینجا بفروشمش و بیام اونجا از سرویس‌های اپراتورها یه گوشی در حد همین گوشی بخرم ؟ اینطور که شنیدم بهترین و بصرف‌ترین خطوط at&t وt-mobile هستن .اگر من گوشی رو بیارم سیمکارت‌های این شرکت‌ها روی گوشیهای ایران میخوره و من می‌تونم از اندروید مارکت خرید کنم و همهٔ امکاناتو داشته باشم ؟ من دنبال بهترین حالت و به صرفه ترینم. ممنون میشم اگه کسی‌ بهم جواب بده خیلی‌ سرگردونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، زری وحدتی
(2012-05-15 ساعت 22:18)Arez نوشته:  دوستان عزیز من ۴ماه دیگه عازم ویرجینیا هستم . اخیرا یه گوشی گالکسی نت رو از اینجا به قیمت ۱میلیون تومن خریدم و خیلی‌ دوسش دارم . می‌خواستم ببینم می‌تونم با خودم بیارمش ؟ در واقع می‌صرفه که بیارمش یا اینجا بفروشمش و بیام اونجا از سرویس‌های اپراتورها یه گوشی در حد همین گوشی بخرم ؟ اینطور که شنیدم بهترین و بصرف‌ترین خطوط at&t وt-mobile هستن .اگر من گوشی رو بیارم سیمکارت‌های این شرکت‌ها روی گوشیهای ایران میخوره و من می‌تونم از اندروید مارکت خرید کنم و همهٔ امکاناتو داشته باشم ؟ من دنبال بهترین حالت و به صرفه ترینم. ممنون میشم اگه کسی‌ بهم جواب بده خیلی‌ سرگردونم.

کلا اگه قیمت خوبی میخرن بفروش چون اینیجا بگیر نگیر داره. بعضی شرکتها گوشی متفرقه به سیم کارتشون نمیخوره و باید مال خودشون باشه و تازه نمیدونم گوشیت چهاربانده هست اینجارو هم ساپورت کنه یا نه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Arez ، ronmony ، Solitude ، زری وحدتی
ممنون از پیشنهادتان. حتما راجع بهش تحقیق میکنم... البته منظور من از استفاده از گوگل ویس این بود که از طریق همان لپ تاپ و با همان شماره ایی که گوگل بهم داده، به شماره های دیگران زنگ بزنم... البته این برای من که بیشتر با خانواده در اینجا تماس میگیرم هم بصرفه نیست چون خوب از دقایق آنها کم میشه...و انصاف نیست... برای همین دیگه مجبورم سوئیچ کنم روی فامیلی پلن.. در ضمن من یک آیفون 4 گرفتم همراه این پلنم فقط 1 مشکلی باهاش دارم. نمیدونم چرا از وقتی این گوشی را گرفتم اینترنت لپ تاپ ام مرتب dis-connect میشه..؟؟؟ حتی وقتی که وای فای گوشی را خاموش نگه میدارم.. البته اینترنت ای که استفاده میکنم time warner road runner است.. قبلا مشکلی نداشتم ولی نمیدونم آیا باید نبدیلش کنم به پرسرعت!!؟؟؟؟
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، Solitude ، زری وحدتی
(2012-05-15 ساعت 20:33)yami نوشته:  بخدا دل شیر میخواد ماهی 88 دولار پول تلفن دادن! حتی 50 دولارشم!!
من ماهی 15 دولار رو با جز جیگر میدم! آخه اهل تلفن نیستم و از تلفن خوشم نمیاد و ایران هم ایرانسلم ماهی هزار تومن همین شارژ میخورد!! من کلا اینترنتی هستم و موبایل هم واسه آدم اینترنت نمیشه Smile
سینگل پلن گرونه دیگه. بدتر ازون 2 سال قرار دادشه. اما آدم دختر لوس خونه یاشه و بخواد هی با مامان باباش حرف بزنه مجبوره هزینه کنه و unlimited بگیره. این جدای OOVOO و SKYPE هست تازه. ضمنا خط ثابت ندارم.
(2012-05-15 ساعت 20:47)masih sh نوشته:  شما 88 دلار میدی بعد میگی عملا اینترنتش قابل استفاده نیست .
من با ایرانسل میرم تو اینترنت سرعتش هم عالی هست همه جا هم آنتن میده .ماهی هم 10 -15 تومن بیشتر خرج نداره.

شما تو ایران با ایرانسل میرین دیگه ؟ چون ایرانسل من تو امریکا آنتن نداد! ببینم ایرانسل هنوز GPRS داره یا 3G هم آورده ؟ چون اینکه من میگم خیلی جاها ( نگفتم عملا) قابل استفاده نیست یعنی اگه 4G آنتن نده من نمی تونم تو Netflix برم و آنلاین فیلم ببینم باید منتظر Buffering بمونم. ولی خوب بی حنبه ام دیگه ,یادم میره حتی با ADSL هم به زور کار می کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، storagemeter ، golesang ، ronmony ، Solitude ، زری وحدتی
دوستان
من رفتم تي موبايلو چك كنم فاميلي پل
ديدم ديتا هم روشه و ظاهرا بايد بگيريم ولي يه چيزومتوجه شدم و اون اينكه بسته به انتخاب گوشي قيمت ديتا فرق ميكرد مثلا يكي رو سي و پنج تا زد و گوشي ديگري رو بيست تا
خواستم بپرسم كمترين ميزاني كه براي ديتا داد چقدر هست چون راستش من اعتقاد دارم گوشي را بايد باهاش حرف زد و آي پد يا لپ تاپ را براي ديتا
اصلا من بخوام فاميلي پلن بدون ديتا و اس ام اس بگيرم كدام شركت را پيشنهاد ميفرماييد
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، ronmony ، Solitude ، زری وحدتی
دوستان بقیه هم نظراتتون رو بگید ممنون میشم .
(2012-05-15 ساعت 22:18)Arez نوشته:  دوستان عزیز من ۴ماه دیگه عازم ویرجینیا هستم . اخیرا یه گوشی گالکسی نت رو از اینجا به قیمت ۱میلیون تومن خریدم و خیلی‌ دوسش دارم . می‌خواستم ببینم می‌تونم با خودم بیارمش ؟ در واقع می‌صرفه که بیارمش یا اینجا بفروشمش و بیام اونجا از سرویس‌های اپراتورها یه گوشی در حد همین گوشی بخرم ؟ اینطور که شنیدم بهترین و بصرف‌ترین خطوط at&t وt-mobile هستن .اگر من گوشی رو بیارم سیمکارت‌های این شرکت‌ها روی گوشیهای ایران میخوره و من می‌تونم از اندروید مارکت خرید کنم و همهٔ امکاناتو داشته باشم ؟ من دنبال بهترین حالت و به صرفه ترینم. ممنون میشم اگه کسی‌ بهم جواب بده خیلی‌ سرگردونم.

دوستان بقیه هم نظراتتون رو بگید ممنون میشم .
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، ronmony ، Solitude ، زری وحدتی
(2012-05-16 ساعت 08:56)armanbala نوشته:  دوستان
من رفتم تي موبايلو چك كنم فاميلي پل
ديدم ديتا هم روشه و ظاهرا بايد بگيريم ولي يه چيزومتوجه شدم و اون اينكه بسته به انتخاب گوشي قيمت ديتا فرق ميكرد مثلا يكي رو سي و پنج تا زد و گوشي ديگري رو بيست تا
خواستم بپرسم كمترين ميزاني كه براي ديتا داد چقدر هست چون راستش من اعتقاد دارم گوشي را بايد باهاش حرف زد و آي پد يا لپ تاپ را براي ديتا
اصلا من بخوام فاميلي پلن بدون ديتا و اس ام اس بگيرم كدام شركت را پيشنهاد ميفرماييد

از نظر آنتن دهی برای مکالمه که ورایزن بهترین است. 1 پلن هم الان داره 450 دقیقه بدون اس ام اس و دیتا ماهی 40 تا چه گوشی بگیرید چه نگیرید باید برای پلن قرارداد ببندید... سایتشان را چک کنید اطلاعات کاملی گذاشتند.. اگر هم سوالی داشته باشید همانجا میتونید چت کنید و بپرسید یا توی فیس بوکشان بپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، armanbala ، ronmony ، Solitude ، زری وحدتی
من با یاهو مسنجر از گوشی همراهم با یاهو مسنجر در ایران مکالمه تلفنی برقرار کردم.. کیفیت صدا عالی حتی بهتر از تلفن معمولی... از همان طریق مسنجر هم با همان گوشی عکس هم در عین صحبت فرستادم. شما هم امتحان کنید...
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، كاميلا ، ronmony ، persian_viper ، Solitude ، زری وحدتی
(2012-05-16 ساعت 21:20)nicole.gemini نوشته:  من با یاهو مسنجر از گوشی همراهم با یاهو مسنجر در ایران مکالمه تلفنی برقرار کردم.. کیفیت صدا عالی حتی بهتر از تلفن معمولی... از همان طریق مسنجر هم با همان گوشی عکس هم در عین صحبت فرستادم. شما هم امتحان کنید...

من فکر میکنم که اسکایپ بهتر باشه! ضمنا اگه ooVoo گوشی شما رو ساپورت کنه اون از اسکایپ هم بهتره اما مثل اسکایپ رو هر گوشی کار نمیکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، كاميلا ، ronmony ، houmanes ، Solitude ، زری وحدتی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان