کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید سیم کارت و گوشی موبایل
کدوم گوشی و بخرم که هم سیم کارت بخوره و هم بشه تو آمریکا cdma استفاده کرد؟
یعنی هم بتونم سیم بندارم هم حال کردم سیم و در بیارم از cdma استفاده کنم.
* DV 2014 *
آنچه در این سایت مینویسم صرفا نظرات شخصی من هستند و ممکن است متفاوت با نظرات دیگر باشد. حتی المقدور مطالبی رو نقل میکنم که از صحت آن اطمینان دارم، ولی باز هم بدون شک احتمال اشتباه وجود دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mazerati
(2013-12-04 ساعت 01:34)armin021 نوشته:  کدوم گوشی و بخرم که هم سیم کارت بخوره و هم بشه تو آمریکا cdma استفاده کرد؟
یعنی هم بتونم سیم بندارم هم حال کردم سیم و در بیارم از cdma استفاده کنم.

من که همچین چیزی ندیدم که هر دو رو ساپورت بکنه چون سیستمهای کاملا مجزایی هستن.
آمریکا هم بجز دو اپراتور اصلی ورایزون و اسپرینت و شرکتهای کوچکی که از اونا خدمات میگیرن بقیه جی اس ام هستن و کلا پوشش کشوری سی دی ام ا هم در آمریکا زیاد جالب نیست، البته به نظر من.
پاسخ
تشکر کنندگان: armin021 ، گل نهال ، behzadb57 ، mazerati ، behfaza ، remarya
دوستان عزيز من از ultra.me سيمكارت گرفتم و سيمكارت اون به همه گوشيهايي كه از ايران مياريد ميخوره ، من پلن ٣٩ دلاري رو گرفتم كه تماس و تكست داخل آمريكا نامحدوده همچنين اينترنت نامحدود داره و پنج دلار هم ميشه به ايران زنگ زد كه اگر به خط ثابت بزنين ميشه ماهي ١٠٠ دقيقه. و از اپراتور تي موبايل استفاده ميكنه.
[عکس: 30eff1b38050.jpg]
[عکس: 1298750ed096.jpg]
كيس نامبر:**٥٢-مقصد:اگر ويزا رو دادن كاروليناي شمالي اگر هم ويزا رو ندادن كابل - تاريخ مصاحبه:W2 APآنكارا-٤نفر- نتيجه مصاحبه:برگ صورتي
اخذ ويزا: 3sep 2013 بعد از ١٣٩ روز انتظار ، ورود به آمريكا: 6sep 2013
پاسخ
(2013-12-07 ساعت 02:07)lonelyman نوشته:  دوستان عزيز من از ultra.me سيمكارت گرفتم و سيمكارت اون به همه گوشيهايي كه از ايران مياريد ميخوره ، من پلن ٣٩ دلاري رو گرفتم كه تماس و تكست داخل آمريكا نامحدوده همچنين اينترنت نامحدود داره و پنج دلار هم ميشه به ايران زنگ زد كه اگر به خط ثابت بزنين ميشه ماهي ١٠٠ دقيقه. و از اپراتور تي موبايل استفاده ميكنه.
[عکس: 30eff1b38050.jpg]
[عکس: 1298750ed096.jpg]

سلام دوست عزیز
با این قیمت همه چی‌ نامحدود و با اینترنت نامحدود
با ۱۰۰ دقیقه صحبت با ایران
این واقعا باور نکردنیه
بهتون تبریک میگم با این کشفی که کردین
بقیه پلنهاشم هم عالیه
دوستان شک نداره حمله

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، lonelyman ، amin arefi ، mazerati ، sib 24 ، مهرنگار ، niloo-kh ، behfaza ، remarya
من تعدادی از صفحات رو خوندم و تجربیات دوستان رو دیدم. ظاهرا انتخاب اپراتور و پلن مناسب خودش شاهنامه ای میشه.
من و خانومم چند وقت دیگه میایم آمریکا. چون تو دانشگاه هیوستون پذیرش گرفتم بنابراین حداقل 2 سال رو تو این شهر هستیم. یک گوشی S3 سامسونگ داریم ولی گوشی من خراب شده و دست نگه داشتم که از اونجا بگیرم.
با این شرایط چه پلنی رو توصیه می کنید. برم سراغ خرید گوشی با contract 2 ساله، یا اینکه یک گوشی sim-free از اونجا بخرم و از پلن هایی مثل موارد پست بالا استفاده کنم. میزان تماس و text رو میشه کنترل کنم و اینترنت اولویت بیشتری برام داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، mazerati ، behfaza
سلام دوستان من و همسرم رفتیم به فروشگاه کاسکو و خواستیم سیمکارت و گوشی بخریم موبیل سامسونگ اس‌ ۴ رو مجانی‌ میداد ولی‌ باید باهاشون قرارداد می‌بستی که تا ۲ سال ۲تا گوشی اس‌۴ با سیمکارت ماهانه ۱۷۰ دلار به نظرتون خوبه یا نه ؟ا
شماره کیس:**79 2013AS -کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :2نفر-مصاحبه:19 jun نتیجه کلیرنسSad ابديت ها 20-26 جون 19-22 جولاي 6-7-12-14-16 اگست كلير 16 اگست انتظار 57 روزBig Grin دریافت ویزا 28 اگست. ورود به امریکا 22 نوامبر دریافت گرین کارد 7 ژانویه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-13 ساعت 10:25)renausa نوشته:  من تعدادی از صفحات رو خوندم و تجربیات دوستان رو دیدم. ظاهرا انتخاب اپراتور و پلن مناسب خودش شاهنامه ای میشه.
من و خانومم چند وقت دیگه میایم آمریکا. چون تو دانشگاه هیوستون پذیرش گرفتم بنابراین حداقل 2 سال رو تو این شهر هستیم. یک گوشی S3 سامسونگ داریم ولی گوشی من خراب شده و دست نگه داشتم که از اونجا بگیرم.
با این شرایط چه پلنی رو توصیه می کنید. برم سراغ خرید گوشی با contract 2 ساله، یا اینکه یک گوشی sim-free از اونجا بخرم و از پلن هایی مثل موارد پست بالا استفاده کنم. میزان تماس و text رو میشه کنترل کنم و اینترنت اولویت بیشتری برام داره.

اگه خطی بود که اینترنتش نامحدود و کیفیت خوب بود ولی کال و تکستش ده برابر گرانتر من خودم طالبش هستم!! بجای زنگ زدن روش یکی دو تا اپ نصب میکنم با اینترنتش راحت هم زنگ میزنم و هم تلفن جواب میدم!!
شرکتها هم که این رو میدونن همچین پکیچی رو ارائه نمیدن Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: گل نهال ، storagemeter ، sib 24 ، deineath ، behfaza
(2013-12-07 ساعت 02:07)lonelyman نوشته:  دوستان عزيز من از ultra.me سيمكارت گرفتم و سيمكارت اون به همه گوشيهايي كه از ايران مياريد ميخوره ، من پلن ٣٩ دلاري رو گرفتم كه تماس و تكست داخل آمريكا نامحدوده همچنين اينترنت نامحدود داره و پنج دلار هم ميشه به ايران زنگ زد كه اگر به خط ثابت بزنين ميشه ماهي ١٠٠ دقيقه. و از اپراتور تي موبايل استفاده ميكنه.

مرسي از راهنماييتون يعني با اين هزينه از اپ نصب شده تو گوشي خودمون نا محدود استفاده مي كنيم !!!! عاليه
فقط يه سوال اپراتور تي موبايل رو بايد از ultra.me بگيريم ؟؟!!!!
CN:2014AS11$$/Ankara>Abu Dhabi Smile/Interview:22 Oc./Issue:24 Oc./1person
UAE→USA
Görebileceğim bir yerde dur!
Neredeysen orası bana kutsal toprak
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh ، behfaza
(2013-12-14 ساعت 05:10)mazerati نوشته:  سلام دوستان من و همسرم رفتیم به فروشگاه کاسکو و خواستیم سیمکارت و گوشی بخریم موبیل سامسونگ اس‌ ۴ رو مجانی‌ میداد ولی‌ باید باهاشون قرارداد می‌بستی که تا ۲ سال ۲تا گوشی اس‌۴ با سیمکارت ماهانه ۱۷۰ دلار به نظرتون خوبه یا نه ؟ا

دوست عزیز این مسئله کاملا شخصیه باید ببینی دو سال پرداخت این مبلغ برات مقدوره یا نه بعدش آیا پرداخت بیش از 3000 دلار برای دوسال منطقیه
میگن بهتره با جایی قرارداد نبندید چون اگه نخواینش جریمه داره چس بازم در موردش تحقیق کنید

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
(2013-10-28 ساعت 19:18)yami نوشته:  سلام دوستان
میخواستم خدمات شرکت جدید التاسیس ریپابلیک وایرلس رو معرفی کنم. فکر کنم ارزش یک تاپیک جداگانه رو داشت چون در نوع خودش منحصر به فرد هست و از شبکه هیبرید یعنی وایفای و اسپرینت با هم استفاده میکنه.

http://www.republicwireless.com

یعنی اینکه هر جا وایفای باشه از استفاده میکنه و اگه نباشه از شبکه اسپرینت. ماهیانه 19 دولار همه چی آنلیمیتد هست و تنها گوشی اش هم موتورولا اندروید به قیمت 99 دولار.
من فکر میکنم که یکی از مزیتهای این شرکت اینه که اگه گوشی رو باخودت ببری کشور دیگه و در اونجا اینترنتش پروتکل SIP بسته نباشه میشه با وایفای کماکان از گوشی استفاده کرد! یعنی شماره آمریکاییتون در کشور دیگه هم شماره خواهد گرفت و هم زنگ خواهد زد!! مخصوصا برای دوستانی که یک پاشون ایرانه و یک پاشون آمریکا خوبه. البته باید مطمئن باشن که در ایران اینترنتی که استفاده میکنن این پروتکل رو نمی بنده.

در ضمن اگه بیش از اندازه (فعلا کسی نمیدونه چقدر و خودشون هم اعلام نمیکنن که مردم تایم نذارن تا یک دقیقه کمتر از اون هر چه خواستن صحبت کنن!!) از حالت غیر وایفای اون استفاده کنید برای بار اول اخطار و برای دفعات بعد ممکنه حسابتون رو معلق و بگه شما که یک موبایل درست حسابی نیاز دارید پس تشریف ببرید یک آنلیمیتد از شرکتهای دیگه بگیرید!!!

اگه کسی استفاده کرده لطفا نظرشو اینجا بیان کنه. ممنون
سلام
پلن هاي اين شركت را كجا ميشه پيدا كرد و خريد
كيس نامبر ٢٠١٣as00008xxx
پاسخ
(2013-12-19 ساعت 15:09)Ahmad0756 نوشته:  
(2013-10-28 ساعت 19:18)yami نوشته:  سلام دوستان
میخواستم خدمات شرکت جدید التاسیس ریپابلیک وایرلس رو معرفی کنم. فکر کنم ارزش یک تاپیک جداگانه رو داشت چون در نوع خودش منحصر به فرد هست و از شبکه هیبرید یعنی وایفای و اسپرینت با هم استفاده میکنه.

http://www.republicwireless.com

یعنی اینکه هر جا وایفای باشه از استفاده میکنه و اگه نباشه از شبکه اسپرینت. ماهیانه 19 دولار همه چی آنلیمیتد هست و تنها گوشی اش هم موتورولا اندروید به قیمت 99 دولار.
من فکر میکنم که یکی از مزیتهای این شرکت اینه که اگه گوشی رو باخودت ببری کشور دیگه و در اونجا اینترنتش پروتکل SIP بسته نباشه میشه با وایفای کماکان از گوشی استفاده کرد! یعنی شماره آمریکاییتون در کشور دیگه هم شماره خواهد گرفت و هم زنگ خواهد زد!! مخصوصا برای دوستانی که یک پاشون ایرانه و یک پاشون آمریکا خوبه. البته باید مطمئن باشن که در ایران اینترنتی که استفاده میکنن این پروتکل رو نمی بنده.

در ضمن اگه بیش از اندازه (فعلا کسی نمیدونه چقدر و خودشون هم اعلام نمیکنن که مردم تایم نذارن تا یک دقیقه کمتر از اون هر چه خواستن صحبت کنن!!) از حالت غیر وایفای اون استفاده کنید برای بار اول اخطار و برای دفعات بعد ممکنه حسابتون رو معلق و بگه شما که یک موبایل درست حسابی نیاز دارید پس تشریف ببرید یک آنلیمیتد از شرکتهای دیگه بگیرید!!!

اگه کسی استفاده کرده لطفا نظرشو اینجا بیان کنه. ممنون
سلام
پلن هاي اين شركت را كجا ميشه پيدا كرد و خريد

در سایت خود شرکت.
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، remarya
تلفن هم مثل ایران نیست. یه جور خاصیه. برای تلفن ثابت یه کابلای خاصی دارن مثل کابل آنتن که اینترنت و تلفن و تلویزیون همه‌ش از تو همون میاد و هرکی بخواد باید از یه شرکت مخابراتی خدمات بخره. مثل ایران مخابرات دولتی ندارن. صدتا شرکت هست که خدمات تلفن ثابت و مبایل می‌دن و قیمتاشون شدیداً فرق می‌کنه. موقع خرید باید خیلی تحقیق کنید. اِنقدر تنوع و انتخاب‌ها زیاده که آدم به معنای واقعی کلمه گیج می‌شه.
البته تنوع توی خدمات زیاده نه توی گوشی همراه. تنوع گوشی تقریباً یک دهم ایرانه یا حتا کم‌تر. همه شرکت‌ها iPhone یاSamsung دارن و تک و توک htc و Motorolla و LG اونم نه همه مدل‌ها رو. و 80% ملت آی‌فون دارن و 29.9% هم سامسونگ بقیه همه متفرقه.
ما تلفن ثابت برای خونه نگرفتیم چون گرون درمیومد. دوتا مبایل گرفتیم. که جمعاً ماهی 120 دلار پولشو می‌دیم. (مکالمه‌ی نامحدود، اس‌ام‌اس نامحدود و ماهی 300 مگ دیتا. خدمات ( Plan های) دقیقه ای هم دارن اما خیلی گرونتره. البته بستگی به مصرف داره. برای ما نامحدود بهتر بود.)
درباره‌ی این Plan هم یه توضیح کوچیک بدم که مثل خدمات اینترنت توی ایرانه. همون‌طور شما وقتی مثلاً از پارس‌آنلاین می‌خواهید خدمات بگیرید انتخاب می کنید که با چه سرعتی می‌خواهید، این‌جا برای تلفن ثابت و تلفن همراه و تلویزیون و اینترنت (و حتا بیمه‌ی ماشین و خونه و...) همون‌طوره. مثلاً برای گرفتن تلفن همراه باید یه گوشی رو همراه با خدمات ماهیانه بخرید؛ این‌جوری که مثلاً از شرکت Verizon (که بهترین شرکت مخابرتیه) قرارداد دوساله می‌بندید برای یه آی‌فون5 با خدمات ماهیانه مکالمه نامحدود و دیتای محدود، بعد برای آیفون 260 دلار پیش‌قسط می‌گیرن و ماهی 40 دلار قسط (یعنی درواقع گوشی رو دوبرابر می‌گیرن!) و 40 دلار برای خدمات مخابراتی و 10 دلار برای بیمه‌ی گوشی (بیمه‌ اختیاریه) و به علاوه 7% مالیات میشه ماهی 93 دلار. و شما متعهد میشی که تا دوسال فقط از همین گوشی استفاده کنی و حتماً باید پولشو بدی و اگه ندی امتیاز منفی می‌گیری روی کارت اعتباریت و امتیاز منفیت زیاد شه از زندگی ساقطی. آه راستی حتماً هم باید اعتبار بانکی داشته باشی والا بهت نمی‌فروشن. خانم من اعتبار بانکی نداشت بهش نفروختن به اسم من براش خریدیم. (حساب بانکی‌مون مشترکه اما نمی‌دونم چرا فقط به من اعتبار داده‌ن! بهتره حسابای جدا باز کنید.)
و اگه وسط دو سال بخواهی گوشیت رو عوض کنی هزینه upgrade ازت میگیرن و اگه بخواهی قرارداد رو فسخ کنی 400 دلار جریمه می‌گیرن.
اگر هم نخواهی قرارداد ببندی می‌تونی خدمات دقیقه‌ای بخری که دست و بال آدم بسته‌س هی باید اعتبار بخره. اما مزیتش اینه که می‌تونید از گوشی‌های مختلف استفاده کنید، مثلاً گوشی‌ای که با خودتون از ایران میارید یا به هر نحوی می‌خرید. چون این جور خدمات سیم‌کارت دارن اما بقیه‌شون سیم‌کارت ندارن گوشی بدون سیم‌کارته و اون گوشی فقط و فقط با همون شرکت کار می‌کنه حتا مارک شرکت مخابراتی رو روی گوشی می‌زنن.
یکی دوتا شرکت هم هست که بدون قرارداد میدن (من گوشی خودمو از Merto PCS گرفتم که قرارداد نداشت) اما مشکل اینه که اونا گوشیای خوبی ندارن. من LG گرفتم. البته آی‌فون4 دارن که اتفاقاً پیش‌قسط هم نداره اما ماهیانه‌ش زیاده و درنهایت خیلی گرون درمیاد!
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Saeedv13 ، ghafari88 ، Mr.Javan ، eybaba ، amin arefi ، behfaza ، remarya
یه عالمه نوشتیم یهو براوزر به درک واصل شد!!!

بگذریم امروز یه پلن 12$ دیدم که حیفم اومد نزارمش اینجا این پلن از شرکت
PAGE PLUSE CELLULAR که ریسلر اوپراتور VERIZON WIRELESS هستش رو ببینید.

این سایت آفیشال :

https://www.pagepluscellular.com/

این ادرس جایی که میتونید سیم کارتشو بخرید و به پلن هاش نگاهی بندازید همچنین میتونید از منوی سمت چپی انواع سرویس های پر پید رو ببینید و همچنین ازش گوشی که روی سیم کارت این کریر کار کنه رو مستقیم بخرید(موبایل ها باید از پروتکل CDMA پشتیبانی کنند که اکثر موبایل های مملکت فخیم فاقد این هستن پس میتونید تو همین سایت پایینی قیمت موبایل ها رو هم مشاهده کنید :

http://www.beigephone.com/page-plus-cellular/

و از این سایت هم میتونید واسه فعال سازی سیم کارت (به صورت رایگان) استفاده کنید :
http://www.exclusivecellular.com/
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amin arefi ، behfaza ، remarya
در حالت Pay as You Go من تاحالا کمتر از دقیقه ای 10 سنت در حالتی که شرکت حداقل کارت شارژش 5 دولاری باشه و هر کارت شارژ تا 90 روز دوام بیاره ندیدم.
ممکنه مواردی باشه که کمی ارزانتر هست ولی شارژشهاش معمولا 30 روز بیشتر معتبر نیست.
اگه کسی شرکتی میشناسه که با شرایط بالا دقیقه ای کمتر از ده سنت هست لطفا به ما هم اطلاع بده.
من فعلا از SpotMobile.com استفاده میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، amin arefi ، behfaza
http://www.h2owirelessnow.com/
شارژ 10 دلاری برای 90 روز .... هر دقیقه 2.5 سنت

(2013-12-27 ساعت 22:25)yami نوشته:  در حالت Pay as You Go من تاحالا کمتر از دقیقه ای 10 سنت در حالتی که شرکت حداقل کارت شارژش 5 دولاری باشه و هر کارت شارژ تا 90 روز دوام بیاره ندیدم.
ممکنه مواردی باشه که کمی ارزانتر هست ولی شارژشهاش معمولا 30 روز بیشتر معتبر نیست.
اگه کسی شرکتی میشناسه که با شرایط بالا دقیقه ای کمتر از ده سنت هست لطفا به ما هم اطلاع بده.
من فعلا از SpotMobile.com استفاده میکنم.

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، abas_kashan ، Saeedv13 ، behfaza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان