کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
كليرنس برندگان ٢٠١٣
(2012-11-28 ساعت 22:43)soroshnia نوشته:  
(2012-11-28 ساعت 18:32)peyman1355 نوشته:  درود بر دوستان گرامی

امروز ما هم متاسفانه یا خوشبتانه برگه آبی گرفتیم، افیسر جوان ریش قرمز معروف ! با ما مصاحبه ( به اصطلاح مصاحبه ! ) کرد و بعد از دو تا سوال جدا مسخره گفت که مدارکمون کامله و برید 4 تا 6 هفته بعد سایت سفارت رو چک کنید. نکته جالب اینجاست که انتهای لینک مربوطه توی برگه آبی که به ما دادند به جای html نوشته بود htm و حرف L رو توش جا انداخته اند !! هر کاری هم که می کردم لینک رو الان باز کنم نمیشد تا اینکه متوجه این اشتباه شون شدم.
بگذریم، سوالی از دوستان قدیمی تر و پیشکسوت دارم، اینکه به ما آفیسر گفت توی سایت برید و کیس نامبرتون رو چک کنید و اگر کیس نامبرتون رو دیدید برای گرفتن ویزای افراد خانواده به سفارت دوباره مراجعه کنید، کجای این سایت باید بریم؟ از دوستانی که انکارا مصاحبه داشتند کسی کلیر شده؟ من که توی سایت مربوطه رفتم فقط کیس نامبر هایی که با حروف ANK مشخص شده اند وجود داره و همچین چیزی روی برگه آبی ما ننوشته.

از راهنمایی دوستان صمیمانه سپاسگزارم

(2012-11-27 ساعت 23:11)armin1 نوشته:  
(2012-11-27 ساعت 23:05)jazirehh نوشته:  سلام دوستان،
امیدوارم همه اونائی که منتظر کلیرنس هستن زودتر نتیجه بگیرن.
چند وقتی هست دارم فکر می کنم که ظاهراً اونائی که مجرد هستن کمتر کلیرنس خوردن !!!
آیا این درسته ؟
اگه حساب بانکی خوب نشون بدیم و مجرد هم باشیم، از نظر شماهائی که تجربش رو دارین آیا کلیرنس نمی خوریم ؟

به نظر من این چیزا زیاد مهم نیست مهم کار د.و.ل.ت.ی و س.رب.ا.ز.ی هستش که باعث خوردن کلیرنس میشه!!!!!

اما به نظر من که سفارت توی آنکارا کاملا شیر تو شیره ! چون ما نه شغل د.و.ل.ت.ی. داشتیم و نه من خدمت رفته بودم، جالبتر اینکه آفیسر وقتی کارت کفالت منو دید گفت این کارت معافیت نیست ! جدا داشتم شاخ در می آوردم ! من که با جمع بندی بسیاری از آیتم ها متوجه شدم که گرفتن ویزای یکضرب یا کلیرنس کاملا امری شانسیه و بستگی به حال و هوای افیسر در زمان مصاحبه داره و بس، به موقعش همه چیزهایی که برام پیش اومد رو براتون خواهم نوشت تا خودتون متوجه بشید که اصلا روی خیلی از صحبتهایی که اینجا می کردیم و می کنیم نمیتونیم 100% حساب باز کنیم چون یهو می بینید مثل ما آفیسر یه چیزی بهتون میگه که مثل من خدای ناکرده مغزتون هنگ میکنه Sad
پیام جان چه خوبه که بعد از اینکه انشااله ویزاتونو گرفتین باز هم ادامه همین مطلبو بنویسین چون من نوشته شمارو که کیخوندم برام خیلی عادی بود مدارک شما کامل بوده افیسره هیچ سوالی نداشته ولی خوب بهردلیلی کلیرنس خوردین ظاهرا خیلیا کلیرنس میخوره و نباید چیز مهمی باشه
پیمان عزیز ، آرزوی موفقیت دارم برات ...
من هم مثل تو نه کار دولتی دارم، نه سربازی رفتم ...
امیدوارم که حال افیسر زمان مصاحبه ما خوب باشه Smile
2013AS88XX ♪ مصاحبه:جون ♪ یکضرب کنسولگری ایروان مقصد:CA♪ سفرنامه
♪ دلم مي خواهـد خانه اي داشته باشم پُـر دوست ... ♪
تشکر کنندگان: armin1 ، ali2316 ، rouzbehdarvishi ، Tomas ، kasrafo ، farshadsh
(2012-11-28 ساعت 19:14)peyman1355 نوشته:  از دوستان کلیرنس خورده در آنکارا، اگر کسی هست که لینک مستقیم سایت سفارت در آنکارا رو داره، بزرگواری کنه و برای من بگذاره چون لینکی که توی برگه آبی نوشته شده اولا ما رو به جای خاصی راهنمایی نمی کنه و در نهایت این رو توی سایت مربوطه نوشته:
when your number appears, come to the Embassy with the refusal sheet (OF-194)

منظور از برگه OF-194 منظور همون برگه آبی رنگه؟ و سوال دیگه اینکه آفیسر بهمون گفت وقتی کیس نامبرتون رو توی سایت سفارت دیدید ( دور لینک سایت برامون با خودکار خط کشید ) برای گرفتن ویزا به سفارت مراجعه کنید، منظورش همین کیس نامبر 2013ASxxxxxxxx هست یا نه؟ چون روی برگه آبی هیچ چیزی جز کیس نامبر ما با خودکار قرمز و مشخصات فرد برنده ( همسرم ) ننوشته.

از بزرگواری همه دوستان به خصوص دوستان قدیمی و پیشکسوت صمیمانه سپاسگزارم

پیمان جان خداروشکر همه چی خوب پیش رفته. نگران کلیرنس نباش تازه خوشحال باش مثل من فرم 9 سوالی نگرفتی! Smile که خودش داستانها داره! Sad
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
تشکر کنندگان: armin1 ، raham ، ali2316 ، امیر مهاجر ، f1f ، صوفیا صوری ، Gole baba ، sara79 ، Tomas ، kasrafo ، farshadsh
(2012-11-27 ساعت 23:05)jazirehh نوشته:  سلام دوستان،
امیدوارم همه اونائی که منتظر کلیرنس هستن زودتر نتیجه بگیرن.
چند وقتی هست دارم فکر می کنم که ظاهراً اونائی که مجرد هستن کمتر کلیرنس خوردن !!!
آیا این درسته ؟
اگه حساب بانکی خوب نشون بدیم و مجرد هم باشیم، از نظر شماهائی که تجربش رو دارین آیا کلیرنس نمی خوریم ؟

سلام
کلا روی موضوع یه ضرب به دلیل مجردی نمیشه حساب کرد. بحث زوجها هم به این دلیل میتونه احتمال کلیرنس خوردن زیاد باشه که به هر حال دو نفر هستن و فضای نمونه بزرگتری داره. یعنی مثلا یه خانم که برنده اصلی هست اوکیه ولی مثلا سربازی همسرش میتونه مساله ساز بشه و کلیرنس بخورن. Smile
حساب بانکی به بحث کلیرنس خیلی ارتباط نداره و اگر کم باشه یا مناسب نباشه نقص مدرک می خورید تا اسپانسر جورکنید یا سند و یا گواهی موجودی بالاتر وگرنه بحث مالی خیلی به کلیرنس مربوط نیست.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
پس چرا اعلام نکردند باز هم چشم انتظار تا فردا
تشکر کنندگان: ehsan_ati ، armin1 ، dreamer60 ، Gole baba ، mohsen-usa ، amir82 ، sara79 ، rouzbehdarvishi ، Tomas ، kasrafo ، farshadsh
سه هفته گذشت ، از این به بعد انتظار شروه میشه

همین الانشم از بس این تصویر رو تو سایت سفارت دیدم خسته شدم می رم به جای بقیه دوستان سایت ایروان و آنکارا رو چک می کنم که تنوع بشه Big Grin
[عکس: t6215_Untitled.jpg]

انتظار مثل دریا می مونه ، هر چقدر جلوتر میری عمیقتر میشه

کسی آمار کیس هایی که جواب کلیرنسشون اومده رو داره ؟
آنکارا که کسی کلیر نشده هنوز ، ایروان که یکنفرش رو می دونم ، ابوظبی کسی کلیر شده ؟
کیس:**2013AS17 ، ابوظبی، مصاحبه: هفته اول نوامبر ، کلیر: 17دسامبر 39 روزه
مقصد: TX or NY یک نفر ، هزینه ها:پروفایل سفرنامه
بچه ها چرا موضوع کلیرنس خوردن رو بصورت یک داستان غم انگیز در میارید ؟خوبه برگه قرمز نگرفتید ! خود افیسر گفت که دو ماه طول میکشه وروند 2012ایها هم نشون میده بین یک تا دو ماه ومتوسط 45روز طول میکشه پس یک کم صبر داشته باشید!
برای اینکه فکر نکنید فقط شما منتظر کلیرنس هستید و ما که از پل گذشتیم، شما رو درک نمی کنیم، عرض کنم که بنده الان در مرحله background check هستم. بعد از دو سال زندگی تو آمریکا و یکبار چک شدن موقع گرفتن ویزا. البته اینبار برای کار جدیدم هست. کار قبلیم بدون این اداها استخدام کردن، ولی این یکی از اون سازمانهای عریض و طویل هست که کلی دنگ و فنگ دارن.

علاوه بر انواع آزمایشهای پزشکی و واکسناسیون و تست عدم اعتیاد ، background check هم انجام میدن. برای این مرحله تمام مدارک تحصیلی و ریزنمرات منو خواستن ( هم اصل ، هم ترجمه ) . البته آخرین مدرک که برای من فوق لیسانس بود. به لیسانسم کاری نداشتن ( بهتر ! چون نمراتم درخشان نبود (:-) )

امروز بعد از کمتر از یک هفته اعلام کردن که نتیجه مثبته ولی دارن روی مدارک تحصیلیم کار می کنن که نمی دونم قراره چطور ارزیابی کنن. اون هم یکی دو روز کار داره. بعضی همکاران آینده من بهم گفتن برای اونها که حتی آمریکایی هستن بیشتر از یک ماه طول کشیده این background check. میگن تو خوش شانسی که به این زودی تموم شده ( بهشون نگفتم که اون کلیرنس معروف رو هم 18 روزه گذروندم و کلا تو این مورد خوش شانسم، بر خلاف خیلی موارد دیگه ! )

تمام این موارد که عرض کردم، بعد از فرستادن رزومه، مصاحبه تلفنی ، و مصاحبه حضوری با سه نفر بوده . بعد از اینکه از همه نظر منو پذیرفتن، نوبت تمام این چکها شد.

حالا، منظور از تعریف این مطلب این بود که بازم تاکید کنم، این background check خیلی عادی است تو آمریکا. همونطور که گفتم خود آمریکایی ها که ابا اجدادشون هم آمریکایی بودن، استثنا نیستن و حتی گاهی یک ماه باید منتظر بمونن.

در ضمن اون کلیرنس قبل از مهاجرت هیچ ربطی به این یکی نداره. یعنی اونطور که از کارشناسش سوال کردم اینها کاملا از هم جدا هستن، هر چند اگر بخوان می تونن نتیجه اون اولی رو هم استعلام کنن.
(2012-11-29 ساعت 00:17)سارا2013 نوشته:  پس چرا اعلام نکردند باز هم چشم انتظار تا فردا

آره-صد رحمت به هفته پيش كه سه تا شماره اعلام شد.يعني شما فكر ميكنيد ممكنه امروز يا فردا (يعني با تاخير) اعلام كنن؟ يا هر چهارشنبه به چهارشنبه اعلام ميشه؟؟

(2012-11-28 ساعت 15:50)afs نوشته:  
(2012-11-28 ساعت 11:08)mohajer13 نوشته:  دوستان من رو هم در جمع خود پذیرا باشید. امروز کلیرنس خوردم

من هنوز سر حرفم هستم. نمی رم تا شما ویزاتون رو بگیرید Smile

سلام آقا افشين گلSmile
بابا اند معرفت خيلي افتخار ميدي با اينكه ويزات توي جيبته به اين كلبه خرابه ما سري ميزني و به بچه ها كمك ميكني Wink

اولا اگه ميشه بگو به سلامتي مقصدت كجاست؟
ما اگه بشه منحرف شيم بريم آنطرفي. به شرطي كه قبل ما بري و از آن سفر نامه هاي باحال بنويسي.سفر نامه هاي تو به درد خانم مارپل ميخوره همه چيزش دقيق و كامله..

خلاصه گود لاك داداشي
2013AS00000XXXقبولی: 2012 1 May،ايروان،3 نفر،ارسال فرم: 2012 30May با دی.اچ.ال،کارنتی:2012 August ،مصاحبه:W3 October تاريخ كليرنس: xxتاريخ عزيمت به آمريكا: xx مقصد احتمالي:هيوستن
سلام دوستان ما هم با يه برگه آبي مصاحبمون تموم شد.
مصاحبه : 29نوامبر ارمنستان
سفر به آمريكا: اواخر فبريه دالاس
كلير :١١ژانويه
وضعيت : ٣ نفر ، معاف ، شغل خصوصي
**14
(2012-11-29 ساعت 11:33)مهدي پارس نوشته:  سلام دوستان ما هم با يه برگه آبي مصاحبمون تموم شد.

با این حساب شما هم به صف منتظران پیوستید !!
الان با آکاروی عزیز که یکضرب گرفتند و با خوشحالی برگشتند صحبت میکردم و در مورد شما هم پرسیدم که آیا شما رو تو سفارت دیده اند یا نه که خودتون اینجا پیام گذاشتید.
از saiban هم که روز مدیکال ملاقاتشون کردیم و دیروز مصاحبه داشتند بی خبر هستیم.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

(2012-11-29 ساعت 11:37)mohajer13 نوشته:  
(2012-11-29 ساعت 11:33)مهدي پارس نوشته:  سلام دوستان ما هم با يه برگه آبي مصاحبمون تموم شد.

با این حساب شما هم به صف منتظران پیوستید !!
الان با آکاروی عزیز که یکضرب گرفتند و با خوشحالی برگشتند صحبت میکردم و در مورد شما هم پرسیدم که آیا شما رو تو سفارت دیده اند یا نه که خودتون اینجا پیام گذاشتید.
از saiban هم که روز مدیکال ملاقاتشون کردیم و دیروز مصاحبه داشتند بی خبر هستیم.

بله دوست عزيز ما هم به منتظران پيوستيم ولي جالب اينجا بود كه برگه آبي از قبل آماده بود و با چند سوال درباره شغل و معافيت و دليل مهاجرت برگه آبي رو به ما داد و گفت بعد إز ٤ هفته سايت رو چك كنيد
مصاحبه : 29نوامبر ارمنستان
سفر به آمريكا: اواخر فبريه دالاس
كلير :١١ژانويه
وضعيت : ٣ نفر ، معاف ، شغل خصوصي
**14
تشکر کنندگان: armin1 ، mohajer13 ، afs ، raham ، bayat_r ، sara79 ، ali2316 ، hassan1358arab ، roeentan ، Ali DV-2013 ، kasrafo ، farshadsh
(2012-11-29 ساعت 12:04)مهدي پارس نوشته:  بله دوست عزيز ما هم به منتظران پيوستيم ولي جالب اينجا بود كه برگه آبي از قبل آماده بود و با چند سوال درباره شغل و معافيت و دليل مهاجرت برگه آبي رو به ما داد و گفت بعد إز ٤ هفته سايت رو چك كنيد

مهدی جان زمانی که مصاحبه میشدم برگه آبی روی کوهی از مدارک من بود به قول شما آفیسر آماده بود که برگه آبی را در صورت نیاز بده ولی نتیجه مصاحبه من دریافت یکضرب ویزا بود
اینطور که من متوجه شدم این برگه آبی بصورت پیش فرض با مدارک در اختیار آفیسر قرار می گیره و در نهایت تصمیم گیرنده اصلی آفیسر است
پس دوستان اگر روی مدارک خودتون برگه آبی را دیدید نگران نباشید و به سوالات با دقت و کامل پاسخگو باشید
نوع ویزا : CR1 ✷ مصاحبه : هفته آخر نوامبر ۲۰۱۲ - ایروان ✷ دریافت ویزا : یکضرب ✷ مقصد : L.A ✷ تاریخ ورود : ۱۲/۱۲/۱۲
(2012-11-29 ساعت 10:41)mohsen-usa نوشته:  سلام آقا افشين گلSmile
بابا اند معرفت خيلي افتخار ميدي با اينكه ويزات توي جيبته به اين كلبه خرابه ما سري ميزني و به بچه ها كمك ميكني Wink
اولا اگه ميشه بگو به سلامتي مقصدت كجاست؟

ممنون. تازه خبر ندارید با احسان مسابقه گذاشتیم که کدوممون زودتر کلیرنس های جدید ایروان رو اینجا اعلام می کنه. شرط بستیم خفن (احسان نیایی آبروی من رو ببری ها Wink) فعلا که 1-1 مساوی هستیم.
در مورد مقصد یه چیزی توی این داستان من و لاتاری نوشتم. قراره برم توی خود دل دژمن.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
سايت ارمنستان update شد،
(2012-11-29 ساعت 13:08)پروا نوشته:  سايت ارمنستان update شد،

2013AS1172
2013AS0947
2013AS1046
2013AS1132
2013AS1011
2013AS1104
2013AS0971
2013AS1079
2013AS1196

کیا کلیر شدن؟
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان