کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-08-13 ساعت 13:04)fariba_a نوشته:  سلام
دوستان، من قصد دارم دوربین دیجیتالی عکاسی بخرم. اینجا بخرم بهتره یا آنجا؟ مارک خوب با قیمت مناسب اگر سراغ دارید خوشحال میشم معرفی کنید. کیفیت عکس برام خیلی مهمه. با تشکر
چقدر ميخاي هزينه كني؟ برو به سايت www.camshop.ir/
اگه بخاي نيمه حرفه اي بگيري کانن اس ایکس 500 / Canon SX500 IS
را پيشنهاد ميكنم.
**2013AS61-مصاحبه 16 آپريل-كليرانس 13 آگوست-تعداد كيس2نفر
تو خود آفتاب خود باش، طلسم كار بشكن
تشکر کنندگان: fariba_a ، mori ، romance33 ، sce ، Alirezaa2013 ، لاتاری
(2013-08-12 ساعت 23:32)ikamaly نوشته:  
(2013-08-12 ساعت 23:24)Ali.US نوشته:  دوستان عزیزی که اطلاع دارند خواهش میکنم راهنمایی کنند
1-برای ثبت نام بچه در مدارس دولتی در کالیفرنیا چه مدارکی را باید ترجمه کنیم؟
2-آیا باید مهر وزارت خارجه برای ترجمه ها زده بشه یا همان مهر دارالترجمه کافیه؟
3-ما که بعد از شروع سال تحصیلی میرسیم آیا بچه ها را ثبت نام می کنند یا یک سال تحصیلی عقب میافتند؟
خواهش می کنم اگر کسی اطلاع دقیقی دارد راهنمایی کند.
دوست عزیز منم پرسیدم ولی جوابی نگرفتم!Sad
احتمالا کسی نمیدونه.
البته ایالت شما بچه ها زیادن و احتمالا زودتر من جواب میگیری.
منم مجبورم شب به شریک همسرم زنگ بزنم، آخه گفته مدارک اسکن شده رو براش میل کنم تا کارای ثبت نام بچه ها رو پیگیری کنه.
خدا کنه بتونه ردیفش کنه.
بازم از این دوستان چیزی دستگیر ما نشد!!SadSadSad
اگه من چیزی دریافتم حتما برای اطلاع مریلندی ها اطلاعاتش رو میزارم.Wink

سلام
تا جاییکه من اطلاع دارم و پرس و جو کردم ، فقط ترجمه کارنامه و تایید اون توسط آموزش پرورش منطقه مهمه ولاغیر .
در مورد اینکه کسی دیر اقدام کنه واسه ثبت نام هم مطمئنم که هیچ مشکلی پیش نمیاد . دو تا از دوستانمون تقریبا همین مشکل رو داشتن .. یکی یک ماه مونده به پایان سال تحصیلی رسیده بود و یکی هم سه ماه از سال تحصیلی گذشته بود !!! هر دو خونواده بدون هیچ مشکلی در مقطع مورد نظر ثبت نام کردن بچه هاشون رو .
در مورد مدیکال هم یکسری از ایالات هزینه چک آپ نمی گیرن اما یکسری هزینه رو میگیرن ... و در ضمن مدیکال ایران رو قبول ندارن و دوباره کاری میشه .

شاد باشین و سربلند
2013AS46XX سه نفر و نصفی ღ رویت قبولی: 1 می 2013 ღ مصاحبه: ایروان مارس 2013 + کلیرنس ღ مدت زمان انتظار 43 روز ღ دریافت ویزا: می 2013 و دقیقا در روز تولدم ...
تشکر کنندگان: گل نهال ، zavosh ، Ali.US ، nooshshahnar ، lilistar ، dana ، romance33 ، Alirezaa2013 ، afs ، amin arefi ، لاتاری ، ikamaly
(2013-08-13 ساعت 09:51)bayat_r نوشته:  مامان كمالي و غلي جان
من. فرزندم رو ثبت نام كردم و. از 19 اين ماه ميره سركلاس
قبلا نوشتم فقط اخرين كارنامه رو ببريد اموزش برورش تائيد كنه و ترجمه بدون تاييد خارجه و ... و بياريد. وسط سال هم ميشه بياريدسون

مرسی از راهنمایی خوب و خلاصت بیات عزیزم Big Grin موفق باشیCool
کیس نامبر2013AS50XXتعدادکیس۴نفر،w3مارچ ‍‍ایروان،کلیربعداز۱۲۱روزCool
(july 18th)(دریافت ویزاjuly31th)
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، dana ، romance33 ، shoshina ، bayat_r ، لاتاری ، shatsi
دوستان تا حالا کسی بوده کارت skyward امارات رو بگیره؟ چطور باید از اون استفاده بشه؟
در ضمن ما بلیط دو طرفه یکساله گرفتیم ولی دیروز به دستمون رسید وقتی تاریخشو نگاه کردم گفته 6 ماهه بعد که با آژانس تماس گرفتیم گفتن که هیچ مشکلی نیست موقع برگشت از آمریکا یعنی تاریخ 6 ماهه قبلش با ما تماس بگیرین تا تاریخ برگشت رو 6 ماه دیگه عقب بندازیم حالا سوالم اینجاست کسی هست همچین موردی داشته باشه؟ به خودشون گفتم جریمه نمیشیم گفتن نه!!
کیس نامبر 2013AS000065xx / کنسولگری آنکارا / 2نفر / تاریخ ارسال فرمها 28may2012 / دریافت نامه دوم 12March /تاریخ مصاحبه :هفته دوم May / برگه صورتي/زمان انتظار46 روزSmile
تشکر کنندگان: Alirezaa2013
(2013-08-12 ساعت 11:27)shishipapa نوشته:  
(2013-08-11 ساعت 02:41)bayat_r نوشته:  
(2013-08-11 ساعت 02:22)afs نوشته:  دوستان عزیز مهاجرسرایی، نمی دونم با منتظرسرا آشنا هستید یا نه. منتظرسرا با ایده جمع آوری و کنار هم گذاشتن تعداد روزهایی که دوستان با کیس های لاتاری خودشون منتظر دریافت جواب کلیرنس هستند راه اندازی شد. در این بین کیس های غیر لاتاری هم به اون اضافه شد و طی چند ماه گذشته مثبت بودن وجودش به خوبی روشن شده.

خوب فکر کنید کسانی که مرحله کلیرنس رو طی کردند و به آمریکا اومدند چرا یک سایت مشابه نداشته باشند؟

برای همین یک سایت خیلی ساده، حتی ساده تر از منتظرسرا برای جمع آوری اطلاعات مربوط به محل زندگی دوستانی که طی لاتاری ۲۰۱۳ به آمریکا مهاجرت کردند راه اندازی کردم. می دونم که متاسفانه یکم برای راه اندازی چنین صفحه ای دیر شده و شاید خیلی از دوستان دیگه به اینجا برنگردند اما برای افراد باقی مونده که تعدادشون کم هم نیست، اگر مایل بودید می تونید،

شهر و ایالتی که هم اکنون در اون زندگی می کنید و یا برنامه دارید به اونجا برید رو برای من بفرستید.
اگر ماه استقرارتون و یا ماهی که قرار هست به اونجا نقل مکان کنید رو هم ارسال کنید به کامل شدن این صفحه کمک می کنه و البته تعداد نفرات کیستون.

امیدوارم از این صفحه هم مثل منتظرسرا استقبال بشه و بتونه کمک زیادی به دوستان مهاجر باشه.
برای دیدن این صفحه: http://afsh.servehttp.com/p

باز افشین، باز یه ایده بکر و مفید

من هم که سه نفر، سن هوزه، از 1 جولای

1 نفر سن حوزه 30 آگوست

راستش ما كه هنوز كامل كلير نشديم همسرم مونده
ولي اگه به اميد خدا زودتر كلير بشيم اطلاعاتمون به شرح زير:
٤ نفر. نيويورك. سپتامبر.
ممنون از زحماتتون
[font=Times New Roman][/font][كيس نامبر **٩٧ قبولي مرحله دوم. تعداد افراد كيس ٤ نفر. مقصد NY] كارنت ١٠ مي. ?
مصاحبه: ایروان ١١ جولاي.? كليرنس: ١٧ سپتامبر .? دريافت ويزا: ٢٠ سپتامبر
تغيير مكان از نيويورك به لس آنجلس
تشکر کنندگان: گل نهال ، el333 ، romance33 ، Alirezaa2013 ، afs ، لاتاری ، shaso ، manila ، Ehsan1358
دوستان، من قصد دارم دوربین دیجیتالی عکاسی بخرم. اینجا بخرم بهتره یا آنجا؟ مارک خوب با قیمت مناسب اگر سراغ دارید خوشحال میشم معرفی کنید. کیفیت عکس برام خیلی مهمه. با تشکر

دوست عزیز جتما از امریکا بخر چون لوازم دیجیتالی سفارش امریکا با اسیا فرق داره وقیمتش هم مناسبتر اگر ازoutletبخری که دیگه بهتر outlet در هر ایالتی هست البته فروشگا های costco هم برید
کیس نامبر 2013ASXXسفارت ابوظبی.تاریخ مصاحبه20می.12اگوست کلیر Tongue
تشکر کنندگان: el333 ، kouroshd ، fariba_a ، mdna ، romance33 ، Alirezaa2013 ، milad_aae ، afs ، bayat_r ، لاتاری ، sumya ، shatsi
ما هم اولين گام در جهت رفتن را برداشتيم و بالاخره بليط مان را براي اواخر نوامبر به مقصد LA يكطرفه و پرواز كامفورت تركيش به مبلغ نفري 3ميليون و دويست و خورده اي خريديم..البته ما يك ماه آنجا هستيم و بعد از گرفتن گرين كارت و ssn تصميم ميگيريم آنجا بمانيم و يا به ايالت ديگه اي برويم..
راستي دوستان نمايندگي تركيش كه ما بليط مان را رزرو كرده بوديم گفت سريع بليط را بخريد چون قراره سوخت هواپيما گران بشه و قيمت بليط هم خيلي بالاتر ميرود..
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
(2013-08-13 ساعت 01:25)lilac نوشته:  سلام دوستان عزیز... یک سوال داشتم در مورد پروازهای داخلی در آمریکا، کسی اطلاع داره که کدام ایرلاین داخلی بهتره از نظر Baggage fee ؟ و آیا تاپیکی در این مورد هست که بشه ازش اطلاعات گرفت؟ و اگر تجربه پرواز با United , American و Southwest رو دارید کدامیک میتونه گزینه بهتری باشه؟

کسی هست تو این زمینه بتونه کمک کنه و آیا 4ساعت بین 2پرواز در فرودگاه نیویورک برای انجام امور مهاجرتی و رسیدن به پرواز داخلی کافیه؟
تشکر کنندگان:
دوستانی که اخیرا جهت پرداخت 165 دلار تو سایت uscis اکانت ساخته اند، آیا نحوه پرداخت همونه که کاوه شیز قبلا شرح داده بود یا تغییر کرده؟
من دارم طبق آن چیزی که ایشان نوشته بود عمل میکنم، ولی مطابقت نمیکنه. شاید من جایی را اشتباه رفتم!
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
تشکر کنندگان: imifranki ، romance33 ، kouroshd ، sce ، لاتاری
(2013-08-13 ساعت 11:49)hamedhamed نوشته:  
(2013-08-13 ساعت 03:24)گل نهال نوشته:  
(2013-08-13 ساعت 02:56)hamed.n نوشته:  دوستاي عزيز، نفهميدم آخرش ارز دولتي به برنده هاي لاتاري مي دن يا نه،چقد،،ممنون اگه جواب بدين

بله، نفري ٣٠٠ تا

قانونی‌ که میگن تعلق نمی‌گیره
ولی بازم بستگی به شهر و شعبه ای که میری داره
مثلا تا الان بچه‌های شیراز هیچکدوم نتونستن بگیرن، هر شعبه ای سر میزنن میگن ارز به ویزا مهاجرتی تعلق نمی‌گیره، همه شعبه ها همینو میگن
ولی‌ برو بچه تهران از بعضی‌ شعبه ای خاص تونستن بگیرن.
من از تهران گرفتم و ریس شعبه وقتی ویزا را دید همان اول گفت که این ویزا مهاجرتی است و تا وقتی مهر ورود به امریکا نخورده شما می توانید ارز مسافرتی بگیرید.بانک ملت- شعبه سعادت اباد-میدان کاج-موفق باشید.
کیس نامبر:2013AS3XXX. تعداد:4 نفر . سفارت :انکارا . مصاحبه : 7 MAR +برگه صورتی + فرم 10 سوالی . کلیرنس :18 APR (روز انتظار42) . دریافت ویزا:MAY 8.مقصد :سیاتل سفر اول رفت :20 JUL برگشت: 12 AUG
تشکر کنندگان: romance33 ، kouroshd ، میخک سفید ، Alirezaa2013 ، Lemony ، persheng ، afs ، لاتاری ، manila ، roeentan ، shatsi
(2013-08-13 ساعت 15:29)edibk نوشته:  دوستان تا حالا کسی بوده کارت skyward امارات رو بگیره؟ چطور باید از اون استفاده بشه؟
در ضمن ما بلیط دو طرفه یکساله گرفتیم ولی دیروز به دستمون رسید وقتی تاریخشو نگاه کردم گفته 6 ماهه بعد که با آژانس تماس گرفتیم گفتن که هیچ مشکلی نیست موقع برگشت از آمریکا یعنی تاریخ 6 ماهه قبلش با ما تماس بگیرین تا تاریخ برگشت رو 6 ماه دیگه عقب بندازیم حالا سوالم اینجاست کسی هست همچین موردی داشته باشه؟ به خودشون گفتم جریمه نمیشیم گفتن نه!!

بله، من و همسرم عضو هستیم. به شما یک شماره Skywards داده میشه که همیشه موقع گرفتن تیکت به مسئول کانتر شماره بدید و اگر کارتش براتون اومده که کارتش رو بهش بدید تا شماره رو وارد کنه و مایل اون سفرتون به اکانتتون واریز بشه. اگر یکی از اعضای خانواده زیاد سفر میکنه میتونن برن خودشون رو Head of Family معرفی کنن و بقیه اعضای خانواده زیر مجموعه اون شخص بشن .مزیت این کار اینه که 20 درصد از مایلهای اون شخض در هر سفر به حساب اعضای اون شخص هم واریز میشه و سطح عضویت اون شخص هم با بقیه اعضا یکسان میشه. مثلا اگر Head of Family سطح عضویت گلد داشته باشه بقیه هم کارت گلد دریافت خواهند کرد.برای اینکار باید به Emirates مدارکی مثل سند ازدواج ( اسکن شده) و یا اسناد دیگر ارسال بشه.
اگر عضویتتون سیلور یا گلد یا پلاتینییوم باشه می تونید از لانژ فرودگاه دبی استفاده کنید ( دوش اینترنت مجانی ، بوفه مجانی و ...) و از بقیه مسافر ها زودتر سوار هواپیما بشید.
اگر یادتون رفت شماره Skywards تون رو به مسئول کانتر بگید بعد از سفر با استفاده از شماره ریفرنس تیکت درخواست کنید مایل سفر بهتون اضافه بشه.
http://www.emirates.com/english/skywards...wards.aspx
مایلها هر از چند وقت اکسپایر میشن. از مایلهاتون میتونید برای خرید بلیت و یا خرید در فروشگاه Emirates High Street استفاده کرد برای اطلاع بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید:
http://www.emirates.com/english/Skywards...treet.aspx
امارات پارتنر های مختلفی داره از جمله JetBlue در آمریکا.
http://www.emirates.com/english/Skywards...tners.aspx
در مورد قسمت دوم سوالتون متاسفانه تجربه ای نداشتم.
Done waitin' , I'm livin Wink
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، romance33 ، kouroshd ، sce ، edibk ، Alirezaa2013 ، usa lover ، afs ، amin arefi ، soruosh ، لاتاری ، manila ، Saeedv13 ، shatsi ، AsemanAbee
(2012-10-24 ساعت 19:48)afs نوشته:  این پاکت معروف زرد رنگی هست که موقع دریافت ویزا به شما تحویل می دهند.
از شما خواسته می شه که این پاکت رو بدون بازکردن به افسر اداره مهاجرت در فرودگاه ورودی وقتی به آمریکا پا می گذارید تحویل دهید

[عکس: Yellow1.jpg]

[عکس: Yellow2.jpg]

با سلام به همگی
1 سوال داشتم.می خواستم بدونم کسی طریقه پرداخت 165 دلار هزینه گرین کارت رو از طریق uscis میدونه ؟ و اینکه روالش چطوری مثلا آدرس رو کجا باید بدیم و از این سوالها...
تشکر کنندگان: roeentan
دوستان متاهل عزیمت کرده، مسئلةٌ:
ما که نیاز نیست عقدنامه رو با خودمون ببریم؟ ترجمه کنیم و ببریم کافیه؟ یا اصلا اون جا نیازی به سند ازدواج نیست؟ اگه ترجمه کنیم، مهر دادگستری هم میخواد؟ یه مدتیه ذهنم مشغولشه :دی
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
تشکر کنندگان: romance33 ، sce ، Alirezaa2013
ترجمه اش نياز مي شود براي اثبات همسر بودن مرقع دريافت بيمه. خودش هم ضرري ندارد بياوريد.
(2013-08-13 ساعت 20:25)mori نوشته:  دوستان متاهل عزیمت کرده، مسئلةٌ:
ما که نیاز نیست عقدنامه رو با خودمون ببریم؟ ترجمه کنیم و ببریم کافیه؟ یا اصلا اون جا نیازی به سند ازدواج نیست؟ اگه ترجمه کنیم، مهر دادگستری هم میخواد؟ یه مدتیه ذهنم مشغولشه :دی
توی ایران بخرید بهتره.قیمتش 10 تا بیست درصد ارزون تره. مثلا من دوربین کانن sx 500رو اینجا قیمت کردم با تکس میشد 500 دلار ($=3200>>1600000تومن)ولی تو سایت digikala قیمتش 1200000تومنه.یا گوشی sony xperia z رو تی موبایل میده 600 دلار که تو دیجیکالا 1589000 تومنه.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: romance33 ، kouroshd ، sce ، fariba_a ، HRSH ، usa lover ، el333 ، Lemony ، sadeghi897 ، afs ، lilac ، amir82 ، لاتاری ، Saeedv13 ، shatsi ، AsemanAbee

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان