کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-08-14 ساعت 15:24)kouroshd نوشته:  
(2013-08-14 ساعت 15:17)byousefi_p نوشته:  تو سفرهای بعدی با داشتن گرین کارت نیاز به پرداخت خروجی نیست؟

دوستانی تو همین تاپیک نوشتن که با داشتن گرین کارت,عوارض خروج از کشور را نپرداختن و از کشور خارج شدنSmile

حالا من نمیدونم این همه هزینه میکنیم همه گیر دادن به این 50 هزار تومن که اصلن گمه!!
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
(2013-05-22 ساعت 11:53)pouya.m.t نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 21:28)mirzamemar نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 17:07)gole pooneh نوشته:  سلام به همه دوستان
آیا امروز کسی برای پرداخت 165$ اقدام کرده؟اگر به سایت www.uscis.gove/immigrantfee
مراجعه کنید نیاز به ساختن account و پر کردن DOS case ID هست که با فرمت case number تطابق نداره
لطفا کمک کنید Sad

The Case ID Number begins with three or four letters indicating the consulate or embassy followed by a series of numbers

طبق چیزی که این متنی که در بالا گذاشتم CASE ID NUMBER بایستی با 3 یا 4 حرف که مشخص کننده سفارت یا کنسولی که ویزا رو دریافت کردیم باشه و در ادامه یه سری عدد قرار داره.
و در ادامه نوشته بود که هنگام مصاحبه کاغذی برای راهنمایی نحوه پرداخت به شما داده میشه که کیس آیدی و a-number هم در آن قرار داره.
ولی وقتی کیس آیدی که رو این برگه نوشته رو وارد میکنی ارور میده.
من هم الان تو این سایت یه اکانت ساختم و همونطوری که این دوست عزیز گفت خطا میده که الگو کیس آیدی که وارد میکنم درست نیس. حتی یه بار هم سه حرف اول سفارتی که مصاحبه کردم رو گذاشتم ولی جواب نداد. اگه دوستان جوابی در این مورد دارن ممنون میشم که راهنمایی کنن!
یک نکته در مورد A-NUMBER:این شماره باید 9 رقم باشه. اگه این شماره شما کمتر از 9 رقم باشه باید بعد از حرف A به تعدادی که لازمه عدد صفر قرار دهید تا شماره شما 9 رقمی شود.

حالا یک سوال.کسانی که میخواستن از طریق tehtanpaymentیا شرکت های پرداختی بدن این 165 تا رو چیکار کنن؟تو سایت وقتی اکانت درست میکنید هشدار داده یوزر و پسوردتون رو به کسی ندین!!

(2013-05-22 ساعت 07:37)fromu2farzad نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 19:55)mehrdad_khabiri نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 19:29)nirvana_kobin نوشته:  
آیا امروز کسی برای پرداخت 165$ اقدام کرده؟اگر به سایت www.uscis.gove/immigrantfee
مراجعه کنید نیاز به ساختن account و پر کردن DOS case ID هست که با فرمت case number تطابق نداره
لطفا کمک کنید Sad

احتمالا چون تازه راه افتاده هنوز کامل نیست . اینجاست که میگن کاش زودتر پرداخت کرده بودم Sad
من 14 می پرداخت کردم و از رسیدش پرینت گرفتم و چند ساعت بعدش هم برام ایمیل اومد که تشکر از پرداخت کرده بود و همان رسید هم پیوستش بود ولی الان که بر اساس صحبت شما دیدم از 16 می ابدیت شده و مدل پرداختش عوض شده است......
من امروز اومدم آمریکا
اصلا کسی این رسید رو از من نخواست
حتی خودمم بهشون گفتم رسید رو نمیخاین گففتن نه لازم نیست!!!

ممکن هست اطلاعات پرداخت شما رو دارن.چون تو سایتuscis تاکید شده تا این 165 رو ندین پروسه گرین کارت شما انجام نمیشه.البته تو همون سایت گفته شما اگه این پول رو ندین هم میتونین وارد خاک آمریکا شین ولی تا ندین گرین کارت نمیاد براتون.

دوستان سلام من برای ساخت حساب جهت واریز هرینه گرین کارت دچار مشکل هستم میشه یکی از دوستان محبت کنن و منو راهنمایی کنن..تشکر
€€€ღ 2013AS1 آنکارا 1نفر ღ مصاحبه :وسط ژانویهღ کلیرنس: 17 JULY مقصد:NYC
تشکر کنندگان: nirvana_kobin ، NarcisJ
(2013-08-14 ساعت 21:47)ali.rajabi12 نوشته:  
لطفا کمک کنید Sad

The Case ID Number begins with three or four letters indicating the consulate or embassy followed by a series of numbers

طبق چیزی که این متنی که در بالا گذاشتم CASE ID NUMBER بایستی با 3 یا 4 حرف که مشخص کننده سفارت یا کنسولی که ویزا رو دریافت کردیم باشه و در ادامه یه سری عدد قرار داره.
و در ادامه نوشته بود که هنگام مصاحبه کاغذی برای راهنمایی نحوه پرداخت به شما داده میشه که کیس آیدی و a-number هم در آن قرار داره.
من هم الان تو این سایت یه اکانت ساختم و همونطوری که این دوست عزیز گفت خطا میده که الگو کیس آیدی که وارد میکنم درست نیس. حتی یه بار هم سه حرف اول سفارتی که مصاحبه کردم رو گذاشتم ولی جواب نداد. اگه دوستان جوابی در این مورد دارن ممنون میشم که راهنمایی کنن!
یک نکته در مورد A-NUMBER:این شماره باید 9 رقم باشه. اگه این شماره شما کمتر از 9 رقم باشه باید بعد از حرف A به تعدادی که لازمه عدد صفر قرار دهید تا شماره شما 9 رقمی شود.

حالا یک سوال.کسانی که میخواستن از طریق tehtanpaymentیا شرکت های پرداختی بدن این 165 تا رو چیکار کنن؟تو سایت وقتی اکانت درست میکنید هشدار داده یوزر و پسوردتون رو به کسی ندین!!

(2013-05-21 ساعت 19:55)mehrdad_khabiri نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 19:29)nirvana_kobin نوشته:  احتمالا چون تازه راه افتاده هنوز کامل نیست . اینجاست که میگن کاش زودتر پرداخت کرده بودم Sad
من 14 می پرداخت کردم و از رسیدش پرینت گرفتم و چند ساعت بعدش هم برام ایمیل اومد که تشکر از پرداخت کرده بود و همان رسید هم پیوستش بود ولی الان که بر اساس صحبت شما دیدم از 16 می ابدیت شده و مدل پرداختش عوض شده است......
من امروز اومدم آمریکا

ممکن هست اطلاعات پرداخت شما رو دارن.چون تو سایتuscis تاکید شده تا این 165 رو ندین پروسه گرین کارت شما انجام نمیشه.البته تو همون سایت گفته شما اگه این پول رو ندین هم میتونین وارد خاک آمریکا شین ولی تا ندین گرین کارت نمیاد براتون.

دوستان سلام من برای ساخت حساب جهت واریز هرینه گرین کارت دچار مشکل هستم میشه یکی از دوستان محبت کنن و منو راهنمایی کنن..تشکر

دوستان من یکشنبه وارد سایت شدم و اکانت ساختم و سپس بقیه اعضای خانواده را اضافه کردم وسپس از طریق برادر همسرم که در دانمارک ساکنه در همان شب 660 دلار برای 4 نفر (البته بصورت کرون) پرداخت کردم وسپس برایم ایمیل آمد که پروسه با موفقیت انجام شده.مشکلی هم پیش نیامد
کیس نامبر2013AS50XXتعدادکیس۴نفر،w3مارچ ‍‍ایروان،کلیربعداز۱۲۱روزCool
(july 18th)(دریافت ویزاjuly31th)
تشکر کنندگان: noobnoobi ، nirvana_kobin ، manila ، گل نهال ، farshadsh ، kouroshd ، lilistar ، sadeghi897 ، daad ، sh-p ، shatsi
(2013-08-14 ساعت 22:15)Ali.US نوشته:  
(2013-08-14 ساعت 21:47)ali.rajabi12 نوشته:  
لطفا کمک کنید Sad

(2013-05-21 ساعت 19:55)mehrdad_khabiri نوشته:  من 14 می پرداخت کردم و از رسیدش پرینت گرفتم و چند ساعت بعدش هم برام ایمیل اومد که تشکر از پرداخت کرده بود و همان رسید هم پیوستش بود ولی الان که بر اساس صحبت شما دیدم از 16 می ابدیت شده و مدل پرداختش عوض شده است......
من امروز اومدم آمریکا

دوستان من یکشنبه وارد سایت شدم و اکانت ساختم و سپس بقیه اعضای خانواده را اضافه کردم وسپس از طریق برادر همسرم که در دانمارک ساکنه در همان شب 660 دلار برای 4 نفر (البته بصورت کرون) پرداخت کردم وسپس برایم ایمیل آمد که پروسه با موفقیت انجام شده.مشکلی هم پیش نیامد

ali جان می تونید منو راهنمایی کنید؟ شماره تماس و براتون میفرستم..ممنون از لطفتون
€€€ღ 2013AS1 آنکارا 1نفر ღ مصاحبه :وسط ژانویهღ کلیرنس: 17 JULY مقصد:NYC
تشکر کنندگان: Ali.US ، daad ، shaso
(2013-08-14 ساعت 00:33)mori نوشته:  
(2013-08-14 ساعت 00:09)AFSHIN-PIC نوشته:  دوستان عزیز(فوری فوری)
در رابطه با خروج از آمریکا و گرفتن یا نگرفتن پاس سفید یک سوال داشتم.
کیس ما دو نفره و من نفر اصلی هستم. یکماه و نیم پیش وارد شدیم و گرین کارت و سوشیال را گرفتیم .اما همسرم برای ارائه پایان نامه دانشگاه مجبوره برگرده ایران وکارش بین 5 تا ده ماه طول میکشه .اگر بدون گرفتن پاس سفید خارج بشه و کارش بیشتر از شش ماه طول بکشه :

1-آیا من میتونم براش پاس سفید بگیرم و بفرستم ایران ؟(با توجه به اینکه اطلاعات فردی هر شخص در اداره مهاجرت موجود است)ا گراین را ه ممکن نیست آیا میشه الان تشکیل پرونده بده وانگشت نگاری و بیومتری را انجام بده اما در بایگانی بمونه و اگر احتمالا سفرش بیش از 6 ماه طول بکشه من از اینجا براش تقاضای پاس سفید بدم و براش بفرستم ایران ؟

2-اگر بیشتر از شش ماه اما زیر یکسال (بدون پاس سفید)برگرده آیا موقع برگشت به آمریکا مشکلی براش پیش نمیاد؟

باسپاس فراوان و آرزوی سربلندی وموفقیت برای همه دوستانRolleyes
سلام. گرین کارت مبارک... اگر قبل 1 سال برگردن هیچ مشکلی پیش نمیاد و نیاز به پاس سفید نیست
دوستانی بودن که بعد از 11 ماه و نیم رفتن و مشکلی پیش نیومده... فقط اتفاقی که میفته اینه که اگه از شش ماه بیشتر بیرون از خاک آمریکا باشن، پروسه 5 ساله برای گرفتن پاس آمریکایی صفر میشه و 5 سال بعد از ورود دوباره شون به آمریکا میتونن واسه سیتیزنی اقدام کنن.
ممنون از جوابتون . ولی آیا مگه اینطور نیست که در طول 5 سال باید حداقل 2 سال و نیم آمریکا باشیم و هر بار هم بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا نباشیم؟ و اگر کسی در دفعات اول کم بمونه در سال های پایانی مجبوره که جبران کنه تا کل 2 سال ونیم را پر کنه؟
و دیگه اینکه آیا مگه پاس سفید به همین منظور نیست که وقتی کسی نمی تونه متعهد بشه کمتر از 6 ماه خارج از آمریکا نباشه از پاس سفید استفاده می کنه تا به کارهاش یا مشکلاتش برسه؟
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، farshadsh ، romance33 ، daad ، Alirezaa2013
(2013-08-14 ساعت 16:27)گل نهال نوشته:  دوستان يه سؤال ابتدايي:
با پرواز تركيش يا امارات يا قطري كه ميخواهيد وارد كاليفرنيا بشيد، اگه بخواهيم كه پرواز داخلي نداشته باشيم، بجز فرودگاه لس آنجلس(LAX) و فرودگاه سلنفرانسيسكو، چه شهرهاي ديگهاي هستند كه با يكي از اين سه پرواز ميتوان مستقيم وارد كاليفرنيا شد؟
ممنون

با پرواز قطر به sacramento هم میشه اومد (نزدیک به سانفرانسیسکو ) . البته از دوحه میاد و ممکنه ساعتش با پرواز ایرانی هماهنگ نباشه
کیس نامبر : 2013AS4### / سفارت : آنکارا / ساکن: San Francisco /دریافت ویزا : 9 May
تشکر کنندگان: گل نهال ، farshadsh ، kouroshd ، romance33 ، Alirezaa2013 ، shatsi
(2013-08-13 ساعت 04:12)afs نوشته:  
(2013-08-12 ساعت 12:19)manila نوشته:  [quote='afs' pid='391231' dateline='1376271261']
دوستانی که برنامه سفرشون رو اعلام کردن ازتون واقعا ممنونم
فقط یک خواهشی احتمال خیلی خیلی زیاد وقتی به آمریکا می رید در یک شهر به خصوص ساکن می شید لطفا در اون شرایط اسم شهری که اقامت می کنید رو برای من بفرستید تا اطلاعات این صفحه جدید دقیقا منطبق بر وضعیت شما باشه.

ممنون

ما هم بازي!
٢ نفر ، واشنگتن دي سي، ويرجينيا، ١٣ جولاي
مرسي از كارهاي زيبايي كه ميكنين.
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
يادمه تو ٣ يا ٤ صفحه اخير يكي راجب به ايرلاين هاي داخلي پرسيده بود:
خود ما از دي سي به ميزوري رو با south west اومديم، قيمتش به نسبت بقيه ايرلاين ها مناسبتر بود، نفري٢ چمدون ٥٠ پوندي رايگان به اضافه يدونه carry on و يه دونه personal item همه رايگان بود. ( گرچه من خودمو واسه دادن ٢٥$ اماده كرده بودم! با اينكه تو خود سايتشون نوشته شده بود)
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
(2013-08-15 ساعت 00:16)manila نوشته:  
کیس ما دو نفره و من نفر اصلی هستم. یکماه و نیم پیش وارد شدیم و گرین کارت و سوشیال را گرفتیم .اما همسرم برای ارائه پایان نامه دانشگاه مجبوره برگرده ایران وکارش بین 5 تا ده ماه طول میکشه .اگر بدون گرفتن پاس سفید خارج بشه و کارش بیشتر از شش ماه طول بکشه :

1-آیا من میتونم براش پاس سفید بگیرم و بفرستم ایران ؟(با توجه به اینکه اطلاعات فردی هر شخص در اداره مهاجرت موجود است)ا گراین را ه ممکن نیست آیا میشه الان تشکیل پرونده بده وانگشت نگاری و بیومتری را انجام بده اما در بایگانی بمونه و اگر احتمالا سفرش بیش از 6 ماه طول بکشه من از اینجا براش تقاضای پاس سفید بدم و براش بفرستم ایران ؟

2-اگر بیشتر از شش ماه اما زیر یکسال (بدون پاس سفید)برگرده آیا موقع برگشت به آمریکا مشکلی براش پیش نمیاد؟

سلام. گرین کارت مبارک... اگر قبل 1 سال برگردن هیچ مشکلی پیش نمیاد و نیاز به پاس سفید نیست
دوستانی بودن که بعد از 11 ماه و نیم رفتن و مشکلی پیش نیومده... فقط اتفاقی که میفته اینه که اگه از شش ماه بیشتر بیرون از خاک آمریکا باشن، پروسه 5 ساله برای گرفتن پاس آمریکایی صفر میشه و 5 سال بعد از ورود دوباره شون به آمریکا میتونن واسه سیتیزنی اقدام کنن.
ممنون از جوابتون . ولی آیا مگه اینطور نیست که در طول 5 سال باید حداقل 2 سال و نیم آمریکا باشیم و هر بار هم بیشتر از 6 ماه خارج از آمریکا نباشیم؟ و اگر کسی در دفعات اول کم بمونه در سال های پایانی مجبوره که جبران کنه تا کل 2 سال ونیم را پر کنه؟
و دیگه اینکه آیا مگه پاس سفید به همین منظور نیست که وقتی کسی نمی تونه متعهد بشه کمتر از 6 ماه خارج از آمریکا نباشه از پاس سفید استفاده می کنه تا به کارهاش یا مشکلاتش برسه؟

خواهش ميكنم، وظيفه ست. نه، باس سفيد واسه اينه كه بخوايد بيشتر از يك سال و كمتر از دو سال خارج از امريكا باشيد. بله، بعد از ٥ سال اكه دو سال و نيم رو داخل باشي، ميتوني واسه سيتيزني اقدام كني... ولي به شرطي كه قوانين رو رعايت كرده باشي و يكي از اين قوانين اينه كه بيشتر از شش ماه خارج از امريكا نباشي... اكه بيشتر از شش ماه خارج باشيد، وقتي بركرديد، انكار تا حالا امريكا نبوديد و از تاريخ ورود جديد، ٥ سال ديكه ش ميتونيد واسه سيتيزني اقدام كنيد. البته فكر كنم اكه باس سفيد بكيريد، اون زماني كه نيستيد هم حساب ميشه تا سقف يك سال ولي اجازه خارج بودن تا ٢ سال رو داريد
سفر اول به NYC : ١٢ مي ٢٠١٣
سفر دوم به NYC: ٢٣ دسامبر ٢٠١٣
تشکر کنندگان: گل نهال ، ikamaly ، kouroshd ، AFSHIN-PIC ، romance33 ، byousefi_p ، Alirezaa2013 ، manila ، daad ، AsemanAbee
(2013-08-14 ساعت 20:48)IN.USA@2013 نوشته:  
(2013-08-14 ساعت 15:24)kouroshd نوشته:  
(2013-08-14 ساعت 15:17)byousefi_p نوشته:  تو سفرهای بعدی با داشتن گرین کارت نیاز به پرداخت خروجی نیست؟

دوستانی تو همین تاپیک نوشتن که با داشتن گرین کارت,عوارض خروج از کشور را نپرداختن و از کشور خارج شدنSmile

حالا من نمیدونم این همه هزینه میکنیم همه گیر دادن به این 50 هزار تومن که اصلن گمه!!
اصلاح میکنم:
65 هزار تومن!!
یه ماه میشه که گرونتر شده!!Big GrinBig GrinBig Grin
کیس نامبر: **48 ،4 نفر، مصاحبه: مارچ - ابوظبی،انتظار: 36 روز، دریافت ویزا: 2 می،ورود 17 سپتامبر 2013،ساکن GAITHERSBURG MD.
سفرنامه1
سفرنامه2
پرواز اعتماد را با یکدیگر تجربه کنیم...وگرنه میشکنیم بالهای دوستی مان را !
تشکر کنندگان: kouroshd ، sadeghi897 ، nirvana_kobin ، ابی هانی ، romance33 ، Alirezaa2013 ، amir82 ، dove ، daad ، AsemanAbee
(2013-08-15 ساعت 01:55)mori نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 00:16)manila نوشته:  

خواهش ميكنم، وظيفه ست. نه، باس سفيد واسه اينه كه بخوايد بيشتر از يك سال و كمتر از دو سال خارج از امريكا باشيد. بله، بعد از ٥ سال اكه دو سال و نيم رو داخل باشي، ميتوني واسه سيتيزني اقدام كني... ولي به شرطي كه قوانين رو رعايت كرده باشي و يكي از اين قوانين اينه كه بيشتر از شش ماه خارج از امريكا نباشي... اكه بيشتر از شش ماه خارج باشيد، وقتي بركرديد، انكار تا حالا امريكا نبوديد و از تاريخ ورود جديد، ٥ سال ديكه ش ميتونيد واسه سيتيزني اقدام كنيد. البته فكر كنم اكه باس سفيد بكيريد، اون زماني كه نيستيد هم حساب ميشه تا سقف يك سال ولي اجازه خارج بودن تا ٢ سال رو داريد

mori عزیز
ممنون از پاسخگویی تون اما این نکته آخر که نوشتید که اگه پاس سفید داشته باشیم و زیر یکسال خارج از امریکا باشیم جزء 5 سال حساب میشه از جای معتبر شنیده یا خوندید چون به هر حال برای ما تاثیر گذاره اگه اینطور نباشه همسرم بدون پاس سفید زودتر میره و به کارش میرسه
آیا کسی به وکیل خبره در این امور دسترسی داره تا یک مرجع با پایه و اساس بشه برای ما و بقیه که میخوان از پاس سفید استفاده کنند یا نه؟
كيس نامبر : 2013AS00004xxx
کنسولگری : Ankara
مصاحبه : دریافت برگه صورتی ( Clear : 05-08-2013 )
دریافت ویزا : 2013-16-05
تعداد افراد : دو نفر
دفعات آپدیت پس از مصاحبه : 8
تشکر کنندگان: ikamaly ، romance33 ، Alirezaa2013 ، daad ، mehrrdad
ببخشید که اینجا مینویسم اما جای دیگه تو فروم گواهینامه پرسیدم کسی جواب نداد رفتم برای گواهینامه یه خانم ایرانی مسعول انجام کارای گواهینامه بود و بهم گفت باید فرم I-94 رو پر کنم وگرنه نمیشه من که تاحالا نشنیده بودم دوستان اطلاعی دارن؟ تازه موقع پر کردن یه گزینه داره که نوع اقامتو میخواد که مال من گوناگونی لاتری هست اما تو لیستش نبود اعصابمو بهم ریخته کسی نمیدونه چه باید کرد؟ کس دیگه ای هم به این مشکل بر خورده؟
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
تشکر کنندگان: ikamaly ، dana ، romance33
(2013-08-13 ساعت 22:54)sce نوشته:  یه مقدار بردن 20 هزارتا ذهنمو مشغول کرده.
به تظرتون مشکلی پیش نمیاد ؟

مشکلی پیش نمیاد فقط تو چندتاد کیف پول تقسیم کنید پولاتونو نمیشمرن اگرم یکودر صد پرسید شما بگو چهار هزارتا داری
شماره کیس:2013AS36XX/تاریخ رویت قبولی:2012 May/کنسولگری:Ankara
مصاحبه:march / نتیجه مصاحبه:برگه صورتی.تاريخ کلير شدن برابر با سالگرد قبولىBig Grin
تشکر کنندگان: ikamaly ، kouroshd ، romance33 ، sce
(2013-08-15 ساعت 05:19)sepand88 نوشته:  رای گواهینامه یه خانم ایرانی مسعول انجام کارای گواهینامه بود و بهم گفت باید فرم I-94 رو پر کنم وگرنه نمیشه من که تاحالا نشنیده بودم دوستان اطلاعی دارن؟ تازه موقع پر کردن یه گزینه داره که نوع اقامتو میخواد که مال من گوناگونی لاتری هست اما تو لیستش نبود

دوست عزیز اگر بگید کدوم ایالت هستید بهتر می شه کمک کرد.
تا اونجایی که من می دونم برای افراد مقیم یکی از مدارکی که برای گرفتن گواهینامه لازمه گرین کارت یا فرم I-551.

این فرم I-551 دقیقا همون ویزایی هست که توی پاسپورت شما هست و این I-94 رو وقتی لازم دارند که ویزای شما غیر مهاجرتی باشه.
نوع اقامت رو هم نمی دونم چی بوده و چی می خواستید بزنید که نداشته. البته زیاد عجیب نیست من هم که برای گواهینامه اقدام کردم سیستمشون A نامبر روی ویزا رو قبول نمی کرد و با دردسر زیاد منیجر اصلیشون اومد تا تونستن مشخصات رو ثبت کنند.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2013-08-15 ساعت 05:19)sepand88 نوشته:  ببخشید که اینجا مینویسم اما جای دیگه تو فروم گواهینامه پرسیدم کسی جواب نداد رفتم برای گواهینامه یه خانم ایرانی مسعول انجام کارای گواهینامه بود و بهم گفت باید فرم I-94 رو پر کنم وگرنه نمیشه من که تاحالا نشنیده بودم دوستان اطلاعی دارن؟ تازه موقع پر کردن یه گزینه داره که نوع اقامتو میخواد که مال من گوناگونی لاتری هست اما تو لیستش نبود اعصابمو بهم ریخته کسی نمیدونه چه باید کرد؟ کس دیگه ای هم به این مشکل بر خورده؟

دوست عزیز، نوع اقامت شما، و همچنین بنده Big Grin اقامت دایم، یا همان Permanent Resident هست. و دیگر اینکه، من پارسال پس از گرفتن گرین کارتم، تندی رفتم و گواهینامه گرفتم، اما نمی‌دانم اصلا این فرم I-94 چی هست؟ البته من کالیفرنیا هستم، شاید ایالت شما فرق داره، اما اگه دیدی خانمه خیلی گیر میده، به یک اداره راهنمایی رانندگی دیگر سر بزن.
دست آخر اینکه، اگه واسه هر چیز کوچولویی بخواد اعصابتون بهم بریزه که اصلا در آمریکا یا بهتره بگم در غربت زندگی کردن مشکل میشه! این تازه ابتدای کار هست، حالا اینقدر از این جور مسایل خواهید دید که پولاد آبدیده خواهید شد!!
کامیاب باشید.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
تشکر کنندگان: ikamaly ، kouroshd ، mrbonbon ، afshinghwink ، romance33 ، rouzbehdarvishi ، sce ، byousefi_p ، Alirezaa2013 ، manila ، amir82 ، remarya

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان