کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-08-15 ساعت 09:28)AFSHIN-PIC نوشته:  ممنون از afs عزیز که با طرحهای ابتکاری جون تازه به مسیر مهاجرت بچه ها میده
اما یک پیشنهاد که بستگی داره به نظر پیشکسوتان و با تجربه ترها
الان که اول راه این پروژه آماری هستیم موارد دیگه ای هم به اون اضافه بشه یک مرجع کاملتر برای خودمون و بچه های سالهای دیگه بوجود میاد که حداقل ار نظر من جالبتر و کاملتره ، مثلا : مدت زمان دریافت سوشیال سکیوریتی پس از ورود ، مدت زمان دریافت گرین کارت پس از ورود ، مدت زمان پیدا کردن اولین کار پس از ورود ، یا حتی عنوان کار یا یافتن کار در رشته تخصصی یا غیر تخصصی
و در کل این نوع اطلاعات که شاید با فکر بیشتر به موارد بهتر هم میشه رسید

باز هم از زحمتی که افشین کشیدن تشکر میکنم Rolleyes
سلام
من هم میخواستم به جمع اوری این اطلاعات اشاره کنم اگه انجام بشه خیلی خوبه.از زحمات دوستان خیلی ممنون.گرچه من شخصا هر چی سوال تو این تاپیک پرسیدم جوابی نرسید
case number 2013as1##//مصاحبه 4فوریه/ویزا 9می/مقصد اولیه واشنگتن دی سی/مقصد نهایی LA
تشکر کنندگان: romance33 ، kasrafo ، پدی ، sce ، kouroshd ، nirvana_kobin ، Shezem ، daad ، afs ، Ehsan1358 ، shatsi
(2013-08-15 ساعت 06:45)Shezem نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 05:24)sepand88 نوشته:  
(2013-08-13 ساعت 22:54)sce نوشته:  یه مقدار بردن 20 هزارتا ذهنمو مشغول کرده.
به تظرتون مشکلی پیش نمیاد ؟

مشکلی پیش نمیاد فقط تو چندتاد کیف پول تقسیم کنید پولاتونو نمیشمرن اگرم یکودر صد پرسید شما بگو چهار هزارتا داری

دوست عزیز ، خانم یا آقای sce ، اگه من جای شما باشم پول‌هایم را نزد خودم همه را یک‌جا نگه‌می‌دارم، و خیلی هم قرص و محکم نگه‌می‌دارم.
و در فرودگاه هم اعلام می‌کنم که چقدر پول دارم، زیرا این خیلی طبیعی هست که شما چون دارید مهاجرت می‌کنید، پول زیادی هم برای شروع زندگی لازم دارید، برای خانه گرفتن، خرید اسباب منزل و از این‌جور چیزها.
اما اگه پولتان را قایم کنید و مقدار آن‌را هم درست نگویید، اگه شما را بگردند و پول ها را پیدا کنند، مشکل ۱۰برابر خواهد شد! زیرا طرف شک خواهد کرد که شما چرا پنهان کاری می‌کنید، نکنه این پول را برای خرابکاری دارید می‌برید!! یا اینکه مگر شما قاچاقچی هستید که پنهان کاری می‌کنید!! در این صورت، این پول حکم قاچاق را پیدا خواهد کرد. اگر هم آنجا کمی هول بشوید و تته پته کنید که دیگه بدتر!! که از این جور فکرها هم می‌کنند. و پول شما توقیف خواهد شد، تا شما برایشان روشن کنید که منبع این پول کجا بوده، و دلیل روشی نشان دهید که چرا پول ها را مخفی‌ کرده‌اید!!
البته من خودم زندگی‌ام را در آمریکا با ۶۰۰۰ تا شروع کردم، اما دوستان دیگر هم‌ورودی ما Big Grin همون ۲۰۱۲ هایی ها، چندتاشون را همین‌جا در مهاجرسرا می‌خواندم که پول از این بیشتر هم برده‌اند و اعلام کرده‌اند و مشکلی هم نداشته‌اند.
اصولا در درستکاری و روراستی مشکلی پیش‌نخواهد آمد، معمولا دروغ مشکل ساز هست.
اینکه شما شنیده‌اید که به پول زیاد در فرودگاه گیر می‌دهند، برای توریست‌ها هست، نه برای مهاجران.
کامیاب باشید.

خیر دوست عزیز در فرودگاه ایران از نظر قانونی هیچ فرقی برای توریستها و مهاجران وجود ندارد و قانونا خروج بیش از 5000 دلار ممنوع است. البته در بسیاری از مواقع اصلا سوال نمی کنند و اگر بگویید بیش از این مبلغ، ارز دارید دچار مشکل خواهید شد. اطلاعات شما نادرست است.
تشکر کنندگان: پدی ، sce ، Shezem ، romance33 ، Alirezaa2013 ، daad ، dove ، shishipapa ، mino2013 ، Ali.US ، shatsi
(2013-08-16 ساعت 00:33)kasra17 نوشته:  

مشکلی پیش نمیاد فقط تو چندتاد کیف پول تقسیم کنید پولاتونو نمیشمرن اگرم یکودر صد پرسید شما بگو چهار هزارتا داری

دوست عزیز ، خانم یا آقای sce ، اگه من جای شما باشم پول‌هایم را نزد خودم همه را یک‌جا نگه‌می‌دارم، و خیلی هم قرص و محکم نگه‌می‌دارم.
و در فرودگاه هم اعلام می‌کنم که چقدر پول دارم، زیرا این خیلی طبیعی هست که شما چون دارید مهاجرت می‌کنید، پول زیادی هم برای شروع زندگی لازم دارید، برای خانه گرفتن، خرید اسباب منزل و از این‌جور چیزها.
اما اگه پولتان را قایم کنید و مقدار آن‌را هم درست نگویید، اگه شما را بگردند و پول ها را پیدا کنند، مشکل ۱۰برابر خواهد شد! زیرا طرف شک خواهد کرد که شما چرا پنهان کاری می‌کنید، نکنه این پول را برای خرابکاری دارید می‌برید!! یا اینکه مگر شما قاچاقچی هستید که پنهان کاری می‌کنید!! در این صورت، این پول حکم قاچاق را پیدا خواهد کرد. اگر هم آنجا کمی هول بشوید و تته پته کنید که دیگه بدتر!! که از این جور فکرها هم می‌کنند. و پول شما توقیف خواهد شد، تا شما برایشان روشن کنید که منبع این پول کجا بوده، و دلیل روشی نشان دهید که چرا پول ها را مخفی‌ کرده‌اید!!
البته من خودم زندگی‌ام را در آمریکا با ۶۰۰۰ تا شروع کردم، اما دوستان دیگر هم‌ورودی ما Big Grin همون ۲۰۱۲ هایی ها، چندتاشون را همین‌جا در مهاجرسرا می‌خواندم که پول از این بیشتر هم برده‌اند و اعلام کرده‌اند و مشکلی هم نداشته‌اند.
اینکه شما شنیده‌اید که به پول زیاد در فرودگاه گیر می‌دهند، برای توریست‌ها هست، نه برای مهاجران.
کامیاب باشید.

خیر دوست عزیز در فرودگاه ایران از نظر قانونی هیچ فرقی برای توریستها و مهاجران وجود ندارد و قانونا خروج بیش از 5000 دلار ممنوع است. البته در بسیاری از مواقع اصلا سوال نمی کنند و اگر بگویید بیش از این مبلغ، ارز دارید دچار مشکل خواهید شد. اطلاعات شما نادرست است.
دوست عزیز، اطلاعات ایشون صحیحه و منظورشون صداقت در اعلام مبلغ پول به گمرک سرزمین رویاها یعنی مقصد هست، البته حق با شماست در مورد اون 5000 تا.
تشکر کنندگان: sce ، el333 ، kouroshd ، Shezem ، romance33 ، Alirezaa2013 ، daad ، shishipapa ، shatsi
(2013-08-16 ساعت 00:42)کاوه شیز نوشته:  

کامیاب باشید.

دوست عزیز، اطلاعات ایشون صحیحه و منظورشون صداقت در اعلام مبلغ پول به گمرک سرزمین رویاها یعنی مقصد هست، البته حق با شماست در مورد اون 5000 تا.

دوست عزیز اطلاعات ایشان کاملا نادرست هست. ایشان می گویند در فرودگاه راستشو بگید و برای شما مشکل پیش نمیاد !!! معلومه که این حرف درست نیست و اگه شما بیش از 5000 تا در فرودگاه ایران داشته باشید و راستش را هم بگید، برای شما حتما مشکل پیش میاد. ایشان می گویند این قانون فقط برای توریستها هست و برای مهاجرین نیست !!! این حرف کاملا نادرسته و در ایران هیچ تفاوتی جود ندارد. صداقت موضوعی دیگر، و قانون موضوعی دیگر است. صادق بودن به معنای قانونی بودن نیست.
تشکر کنندگان: Shezem ، romance33 ، Alirezaa2013 ، daad ، dove ، shishipapa ، Ali.US ، Sonaen60 ، shatsi
آیا گواهی نامه رانندگی کانادا رو بدون امتحان تبدیل می کنند ؟
تشکر کنندگان: Alirezaa2013
(2013-08-16 ساعت 01:13)kasra17 نوشته:  
(2013-08-16 ساعت 00:42)کاوه شیز نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 05:24)sepand88 نوشته:  مشکلی پیش نمیاد فقط تو چندتاد کیف پول تقسیم کنید پولاتونو نمیشمرن اگرم یکودر صد پرسید شما بگو چهار هزارتا داری

کامیاب باشید.

دوست عزیز اطلاعات ایشان کاملا نادرست هست. ایشان می گویند در فرودگاه راستشو بگید و برای شما مشکل پیش نمیاد !!! معلومه که این حرف درست نیست و اگه شما بیش از 5000 تا در فرودگاه ایران داشته باشید و راستش را هم بگید، برای شما حتما مشکل پیش میاد. ایشان می گویند این قانون فقط برای توریستها هست و برای مهاجرین نیست !!! این حرف کاملا نادرسته و در ایران هیچ تفاوتی جود ندارد. صداقت موضوعی دیگر، و قانون موضوعی دیگر است. صادق بودن به معنای قانونی بودن نیست.

منظورشون فرودگاه مقصد هست نه فرودگاه ایران. حرفهای ایشون در مورد فرودگاهای آمریکا هم درسته. یکبار دیگه توضیحاتشون رو مطالعه کنید مشخصه که در مورد آمریکا میگن:

"اما اگه پولتان را قایم کنید و مقدار آن‌را هم درست نگویید، اگه شما را بگردند و پول ها را پیدا کنند، مشکل ۱۰برابر خواهد شد! زیرا طرف شک خواهد کرد که شما چرا پنهان کاری می‌کنید، نکنه این پول را برای خرابکاری دارید می‌برید!! یا اینکه مگر شما قاچاقچی هستید که پنهان کاری می‌کنید!! در این صورت، این پول حکم قاچاق را پیدا خواهد کرد. اگر هم آنجا کمی هول بشوید و تته پته کنید که دیگه بدتر!! که از این جور فکرها هم می‌کنند. و پول شما توقیف خواهد شد، تا شما برایشان روشن کنید که منبع این پول کجا بوده، و دلیل روشی نشان دهید که چرا پول ها را مخفی‌ کرده‌اید!!"

برای برادران *سه *پا*! اصلا مهم نیست که پول به چه منظور میره. هدف اینه که ارز خارج نشه. (که میشه)
Done waitin' , I'm livin Wink
تشکر کنندگان: kouroshd ، ikamaly ، Shezem ، romance33 ، storagemeter ، daad ، shishipapa ، behzad_gh ، Ehsan1358 ، shatsi
(2013-08-15 ساعت 20:02)sce نوشته:  
(2013-08-15 ساعت 18:04)mohammad_r نوشته:  . ساعت 14 به وقت محلی روز 14 اگوست به مقصد رسیدیم. شب ادرسها را در سایت عوض کردم و

دوست عزیز سلام.
من بالاخره یکی رو پیدا کردم که تو سایت آدرس خودشو عوض کرده.
می تونم بپرسم به نظر شما میشه تو ایران و قبل از رفتن بریم تو سایت و آدرس رو عوض کنیم ؟ا
اجباری به وارد شدن و بعد تغییر آدرس هست ؟
موفق باشین.
سلام دوست عزيز
اولين افسر كه پاسها را چك كرد گفت الان براي تغيير ادرس كمي ديره و بايد زودتر انجام مي دادي. ولي افسر مهاجرت چيزي نگفت فقط خواست در سايت تغيير ادرس بدهم. در ضمن در تغيير ادرس پورت ورودي و تاريخ ورود شما را مي پرسه و فكر كنم بلافاصله بعد ورود اينكار را بكنيد.
کیس نامبر: 2013AS4XXX/سفارت : آنکارا/تاريخ مصاحبه : W3 Feb/ایالت انتخابی: میزوری/تاریخ کلیر: june 28/ویزا:15 july/ ورود به آمریکا: 13 آگوست
تشکر کنندگان: گل نهال ، kouroshd ، Shezem ، romance33 ، Alirezaa2013 ، daad ، Soap McTavish ، usa lover ، amin arefi ، Ehsan1358 ، shatsi
دو مورد رو برای دوستان عنوان کنم امیدوارم به دردشون بخوره:
۱- دوستانی که Smartphone اندروید یا آیفون دارند برای مسیریابی و GPS آفلاین می توانید از اپلیکیشن هایی مثل Navigon و و TomTom و Sygic و .... استفاده کنید.من خودم شخصا Navigon رو خیلی می پسندم.
۲- برای تماس به ایران می توانید از سایت Startec کردیت بخرید و با ایران خیلی ارزون مکالمه کنید . کیفیتش هم خوبه.
مکالمه به تهران دقیقه ای ۱.۹ سنت
مکالمه به موبایل دقیقه ای ۷.۹ سنت
مکالمه به ایران دقیقه ای ۳.۹ سنت
چیزی که بارها توی این تاپیک بخصوص دیدم و به نظرم مشکل داره و ممکنه منجر به شرایط بدتر شود این است که بعضی دوستان از روی خیرخواهی دیگر کاربران را به اعلام مبلغ غیر واقعی در مورد مبلغ موجودی همراه مسافر هنگام خروح از ایران تشویق می کنند. در واقع دیگر کاربران را تشویق به دروغگویی می کنند.

کاربران عزیر دقت کنند که هر مشکلی در فرودگاه برای موجودی همراه آنها پیش بیاید این انجمن و یا کابران آن مسئول نیستند و در صورت بروز هر گونه مشکلی نمی توانند به کسی کمک کنند.

مشکل دیگری که ممکن است بوجود بیاید این است که مقررات را تغییر دعهند و شرایط را سخت تر کنند. به هر حال این انجمن عمومی است و موضوع ارز و خروج آن ار کشور هم موضوع کمی تا قسمتی امنیتی شده بود! این توصیه ها که "پولتان را قایم کنید و بگویید کمتر از 5 هزار همراه دارید" بدون شک به گوش تصمیم گیرندکان هم خواهد رسید.
مهاجرسرا را تبدیل به محلی برای "تشویق به قانون شکنی " نکنید.
يه توصيه،سعي كنيد تا كه ويزا گرفتيد ١٦٥ دلار را بديد،من امروز زنگ زدم و گفتن كه ٤٥روز بعد از پرداخت پول گرين كارد مياد،اگر من اينو مي دونستم زودتر پول رو ميدادم Smile
93##, ۱نفر ,ایروان
سلام
اينو ميذارم براي كساني كه هنوز مقصد خودشونو انتخاب نكردن،
http://images.businessweek.com/slideshow...ies#slide1

كه 50 شهر برتر آمريكا از ديد Bloomberg businessweek است.
**2013AS61-مصاحبه 16 آپريل-كليرانس 13 آگوست-تعداد كيس2نفر
تو خود آفتاب خود باش، طلسم كار بشكن
(2013-08-16 ساعت 01:44)marco250 نوشته:  آیا گواهی نامه رانندگی کانادا رو بدون امتحان تبدیل می کنند ؟

دوست عزيز من هم همين سئوال رو دارم.دوستاني كه از كانادا رفتن آمريكا اگه كسي ميدونه لطفا جواب بده آيا با گواهينامه كانادا ميشه بدون امتحان گواهينامه رو تبديل كرد يا بازم بايد امتحان بديم؟
***2013AS4 / تعداد 2نفر/ آنکارا / مصاحبه W1 فوريه/برگه صورتي
تشکر کنندگان: romance33 ، daad ، shatsi
(2013-08-15 ساعت 16:28)Sepasttian نوشته:  دوستانی که مثل من هیچ کسی رو اونجا ندارن که منتظرشون باشه یا بهشون ول کام بگه و میخوان از همین جا همه چی رو اوکی کنن واسه مسکن ، به نظر من واسه یک هفته یک جای ارزون رو رزرو کنید مثلا از airbnb.com ، تو اون یک هفته اتاق هایی که مد نظرتون هست رو از نزدیک ببینید تو محله های متفاوت ، فکر کنم اینجوری مقبول تر باشه تا اینکه از این جا یک یا دو ماه مجبور بشین یکی اتاقی رو اجاره کنید و بعد از رفتنتون متوجه بشید که جای مناسبی نبوده و مجبور بشین اون دو ماه رو تحمل کنید ، با احتساب من یک هفته متل یک جای نسبتا خوب فقط 100$ گرونتر میشه نسبت به یک هفته اجاره از یک اتاقی که به اجبار یک یا دو ماه اجاره کردید از این جا از یک خانواده ی ایرانی که بهترین حالتش هست ، وگرنه کمتر از 6 ماه و بدون کردیت و ندیدن هم اتاقی هاتونو مسائل دیگه که میتونه وضعیتو بدتر کنه . تازه اگه دونفر باشین و یک هفته در یک متل بمونید که اکثرا هزینه اتاق رو میگیرن و تا دونفر هم اجازه میدن ، همون صد دلار رو هم متضرر نمیشین و باهم میتویند دنبال یک اتاق خوب تو یک محله خوب بگردین ، من خودم بعد از حداقل سه ماه سرچ کردن تو تمام سایت ها و مجله ها دیشب تصمیم گرفتم چنین کاری کنم ، ناگفته نماند وقتی به خانواده های ایرانی تماس میگیرین واسه اجاره اتاق ، همشون از شما میخوان که حالا بیاین اینجا ، ما شمارو از نزدیک ببینیم ، بعدا صحبت میکنیم ، با این حال من 29 آگوست عازم لس آنجلس هستم دوستانی که تمایل دارن این پروسه رو مثل من طی کنن لطفا پیغام بدن تا باهم یک اتاق از یک متل خوب یک جای خوب حدود 240$ ، که به عبارتی میشه نفری 120$ واسه یک هفته اجاره کنیم

در ضمن دوستان آدرس او تاکسی که شمارو از LAX به هر جایی فقط با 20$ میبره اینه
https://shuttletolax.com
میتونید از تو سایت اطلاعات دقیقتونو وارد کنید و رزرو کنید
2013AS00002XXX , Armenia ,interview: December ,clear:5 Feb,destination: L.A ,29 August
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، kouroshd ، sasbk ، Danoosh ، amin arefi ، daad ، sumya ، shatsi ، AsemanAbee
الان چک کردم و درست دوهفته بعد از واریز 165$ سایت USCIS کیس رو شناخت و این رو نوشته:

Your OS155A, IMMIGRANT VISA AND ALIEN REGISTRATION was accepted and is being processed at our intake processing center. On August 14, 2013, we mailed you a notice explaining this and describing how we will process your case. Please follow any instructions on this notice. You will be notified by mail when a decision is made, or if the office needs something from you. If you move while this case is pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or contact our customer service center at 1-800-375-5283.

نمی دونم مال بقیه هم همین رو نوشته بوده یا نه. فقط این OS155A دیگه چه صیغه ایه؟
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
سلام دوستان
ايا روش ساختن اكانت و پرداخت ١٦٥ د ل ا ر تغيير كرده؟
و ايا كسي از كانادا اگر واسه مون پرداخت كنه مشكلي پيش نمياد؟
كيس نامبر:3xxx,تعدادافراد كيس:2 نفر،تاريخ رويت قبولي: Jan-21-2013،ارسال مدارك:Jan-28-2013،دريافت نامه دوم Mar-13-2013، مصاحبه : هفته دوم مي- آنكارا، دريافت ويزا: يك ضربSmile، سفرنامه
تشکر کنندگان: morvarid1364 ، mehdi110 ، پدی ، daad ، shatsi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان