کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان ميشه لطفا يه توضيحي راجع به فرم AR-11 بديد.جايي خوندم كه اين فرم مربوط به تغيير آدرس هست.من آدرس دريافت گرين كارتو توي فرودگاه تغيير دادم.آيا اين فرم شامل حال منم ميشه؟ممنون
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
تشکر کنندگان: dove ، لاتاری
یک سؤال داشتم
خیال دارم که آخرین هفته ای که به تاریخ اکسپایر ویزام مونده ورودم رو انجام بدهم. می خواستم ببینم که اگر بعد از یک هفته خاک امریکا رو ترک کنم مشکلی به وجود نمی آد ؟
آیا امکانش هست که ماهی یک بار به مدت یک هفته ورود و خروج کنم ؟ مشکلی برای گرین کارت و سیتیزنی به وجود می آره یا نه ؟

ممنون
تشکر کنندگان: dove ، لاتاری
(2013-08-26 ساعت 05:52)nina22 نوشته:  دوستان ميشه لطفا يه توضيحي راجع به فرم AR-11 بديد.جايي خوندم كه اين فرم مربوط به تغيير آدرس هست.من آدرس دريافت گرين كارتو توي فرودگاه تغيير دادم.آيا اين فرم شامل حال منم ميشه؟ممنون

AR-11 مربوط به اعلام تغییر محل زندگی هست و به نظر من ربطی به آدرس ارسال گرین کارد نداره.
موقع پر کردن فرم های اولیه قبل از مصاحبه هم اگر یادتون باشه دو تا آدرس بود. یکی آدرس محل زندگی یکی هم آدرس ارسال گرین کارد. این AR-11 مربوط به اون محل زندگی هست و حتی بعد از دریافت گرین کارد هم اگر ایالت محل زندگی شما، شهر و حتی آدرستون عوض شد باید اون رو پر کنید.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2013-08-26 ساعت 05:59)marco250 نوشته:  یک سؤال داشتم
خیال دارم که آخرین هفته ای که به تاریخ اکسپایر ویزام مونده ورودم رو انجام بدهم......................
دوست خوبم سلام ،
اولاً به شما عرض کنم که ریسک بزرگی رو میکنید که در دقیقه 90 میخواید اقدام به ورود کنید !!! این امکان وجود داره که مشکلاتی پیش بیاد که شما اصلاً نتونید این ورود رو انجام بدین و در نتیجه خدایی ناکرده ، ویزاتون باطل بشه !! پس سعی کنید زودتر تشریف بیارید .
اما در مورد اینکه شما دائم ورود و خروج داشته باشید ، بله ، در خصوص سیتیزنی که قطعاً با مشکل مواجه خواهید بود . چرا که پس از گذشت چندسال با توجه به رکوردهای موجود در پرونده مهاجرتی شما ، دادگاه قطعاً در این مورد تصمیمات خوبی نخواهد گرفت . و به شما خواهند گفت که شما مکرراً ورود و خروج داشتین و لازمه زمان بیشتری رو در آمریکا بمونید تا سیتیزن بشید. اگر دقت کرده باشید ، نوع ویزای مهاجرتی شما ، تنوع نژادی هستش و به شما اقامت دائم دادن ، نه رفت و آمد دائم !!! شما باید در آمریکا برای یه مدت مشخص و دائم حضور داشته باشید ، مالیات داده باشید و کار کرده باشید تا شما رو سیتیزن کنن بسیاری از موارد دیگه که بعداً توضیح کامل خواهم داد .
اما اینکه شما یک هفته در آمریکا حضور داشته باشید ، بهتره که تا مدتی که گرین کارتتون دستتون میرسه و سوشال سکیوریتی اخذ میکنید ، تشریف داشته باشید . چرا که این حیاتیه که خودتون اونا رو دریافت کنید ، هر چند صاحبان آدرسی رو که شما قید فرمودین هم مجاز به دریافت هستن . اما با خودتون داشته باشید چرا که د برگشت به آمریکا هم در مرز ایران و هم در مرز آمریکا لازمش دارید . البته مهری که در بدو ورودتون به آمریکا داخل پاسپورتتون میخوره ، خودش تا یکسال اعتبار داره و شبیه همون گرین کارت هستش . اما این خطر وجود داره که خدایی ناکرده ، پاسپورت شما مفقود بشه و مشکلات بیشتری براتون بوجود بیاد . به هر صورت بازم خودتون صلاح میدونید که چطور در اینجا حضور داشته باشید . موفق باشید .
(2013-08-26 ساعت 05:52)nina22 نوشته:  دوستان ميشه لطفا يه توضيحي راجع به فرم AR-11 بديد.جايي خوندم كه اين فرم مربوط به تغيير آدرس هست.من آدرس دريافت گرين كارتو توي فرودگاه تغيير دادم.آيا اين فرم شامل حال منم ميشه؟ممنون

نه دیگه، تو همون فرودگاه اعلام کردی که آدرس عوض شده، کافیه.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
تشکر کنندگان: romance33 ، dove ، gbtm ، nina22 ، shatsi
(2013-08-26 ساعت 07:02)afshin4749 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 05:59)marco250 نوشته:  یک سؤال داشتم
خیال دارم که آخرین هفته ای که به تاریخ اکسپایر ویزام مونده ورودم رو انجام بدهم......................
دوست خوبم سلام ،
اولاً به شما عرض کنم که ریسک بزرگی رو میکنید که در دقیقه 90 میخواید اقدام به ورود کنید !!! این امکان وجود داره که مشکلاتی پیش بیاد که شما اصلاً نتونید این ورود رو انجام بدین و در نتیجه خدایی ناکرده ، ویزاتون باطل بشه !! پس سعی کنید زودتر تشریف بیارید .
اما در مورد اینکه شما دائم ورود و خروج داشته باشید ، بله ، در خصوص سیتیزنی که قطعاً با مشکل مواجه خواهید بود . چرا که پس از گذشت چندسال با توجه به رکوردهای موجود در پرونده مهاجرتی شما ، دادگاه قطعاً در این مورد تصمیمات خوبی نخواهد گرفت . و به شما خواهند گفت که شما مکرراً ورود و خروج داشتین و لازمه زمان بیشتری رو در آمریکا بمونید تا سیتیزن بشید. اگر دقت کرده باشید ، نوع ویزای مهاجرتی شما ، تنوع نژادی هستش و به شما اقامت دائم دادن ، نه رفت و آمد دائم !!! شما باید در آمریکا برای یه مدت مشخص و دائم حضور داشته باشید ، مالیات داده باشید و کار کرده باشید تا شما رو سیتیزن کنن بسیاری از موارد دیگه که بعداً توضیح کامل خواهم داد .
اما اینکه شما یک هفته در آمریکا حضور داشته باشید ، بهتره که تا مدتی که گرین کارتتون دستتون میرسه و سوشال سکیوریتی اخذ میکنید ، تشریف داشته باشید . چرا که این حیاتیه که خودتون اونا رو دریافت کنید ، هر چند صاحبان آدرسی رو که شما قید فرمودین هم مجاز به دریافت هستن . اما با خودتون داشته باشید چرا که د برگشت به آمریکا هم در مرز ایران و هم در مرز آمریکا لازمش دارید . البته مهری که در بدو ورودتون به آمریکا داخل پاسپورتتون میخوره ، خودش تا یکسال اعتبار داره و شبیه همون گرین کارت هستش . اما این خطر وجود داره که خدایی ناکرده ، پاسپورت شما مفقود بشه و مشکلات بیشتری براتون بوجود بیاد . به هر صورت بازم خودتون صلاح میدونید که چطور در اینجا حضور داشته باشید . موفق باشید .
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون بابت توضیحات خوبتون
راستش من مونترال کانادا زندگی می کنم و تا آخر اگوست ۲۰۱۴ کلاس هام طول می کشه و نمی تونم تا اون موقع به طور دائم جابجا بشوم.

از طرفی از اینجا تا مرز هم ۴۵ دقیقه تا مرز راهی نیست برای همین می خواهم ماهی یکی دو بار اخر هفته ها یک ورود و خروج انجام بدهم.

در مورد گرین کارت و سوشال هم نگرانی نیست چون ادرسی که اعلام کردم مطمئن هست و در اسرع وقت می تونم خودم پیک اپش کنم یا اینکه با پست سفارشی برام بفرستند.

یکی به من گفت که درخواست پاس سفید بدهم ولی من اطلاعاتی ندارم.
نمی دونم چی کار کنم. Sad
تشکر کنندگان: dove ، afshin4749 ، لاتاری ، kouroshd ، shatsi
(2013-08-26 ساعت 03:08)miilad2 نوشته:  
(2013-08-25 ساعت 22:30)Maryam3023 نوشته:  
(2013-08-23 ساعت 00:36)mhz_ir نوشته:  
(2013-08-22 ساعت 21:45)miilad2 نوشته:  مرسی از توضیحاتت،
بعد از فعال شدن uscis.gov مراحلش چندتاست و چه مراحلی است؟ چقدر این مراحل طول میکشه؟
1-Acceptance
2-Initial Review
3-Decision
4-Post Decision Activity
قبل از فعال شدن احتمال زیاد مینویسه کیستون پیدا نمیشه!بعد از اینکه اولی آبی بشه یک هفته و حداکثر تا دو هفته طول میکشه.
بعد از اینکه میگه گرین کارتت رفت برای تولید از اون موقع حداکثر تا یک هفته دیگه (احتمال زیاد تا 2روز بعدش) بگه رفت UPS برای ارسال و یک کد رهگیری با لینکش میده(www.usps.com) که روی لینکش بزنی خودش حاوی همون کد رهگیری هست و بهت مراحل ارسالش رو نشون میده که تو چه مرحله ایه.از این مرحله حداکثر یک هفته دیگه(احتمال زیاد تا 3 روز بعدش) برسه به آدرست.که تو این مرحله من به شما میگم مبارکت باشه و قدرشو بدونBig Grin

پیغام های قبل و بعد از فعال شدن receipt number در سایت uscis.gov برای رهگیری گرین کارت

1-قبل از فعال شدن:
Your case can not be found at this time in My Case Status. Please check your receipt number and try again. If you need further assistance, please call the National Customer Service Center at 1.800.375.5283.
2-بعد از فعال شدن:
On August 22, 2013, we ordered production of your new card. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move before you receive the card, call customer service at 1-800-375-5283
1-2-بعد از تولید گرین کارت:
The USPS reported that your new card was delivered on August 25, 2013, directly to the address we had on file. The USPS tracking number assigned was 0123456789012345678912. You can use this number at www.usps.com to view the detailed tracking information recorded by USPS for the mailed card. If you did not receive your card, or have any questions, please call our customer service at 1-800-375-5283.

سلام دوستان، منكه حسابي گيج شدم..
ما الان ٥٠ روزه كه رسيديم ويرجينيا سوشالمون بعد از گذشت ٢٠ روز كه نيومد رفتيم اقدام كرديم و بعد يك هفته اومد.
اما از گرين كارت خبري نيست.. من فكر نميكردم بعد از ورود ميبايست فرمي به اسم AR-11 پركنيم.
بنابراين الان به مرحله "فعال شدن" رسيديم ولي بعد از اون پيشرفتي نداشته. الان قضيه چيه؟ بايد اين فرم پر بشه ايا؟؟؟
چرا سايت هيچ پيغامي يا الارمي نداد اخه؟!
ممنون ميشم يكي ما رو راهنمايي كنه كه مشكل كجاست.
الان receipt numberet تو سایت فعال شده ؟ اگه شده چند روزه؟

بله، اين receipt number همون روزي كه پرداخت رو انجام داديم بهمون دادن كه فكر ميكنم اوايل جولاي بود، ولي منظورتون رو از فعال شدن متوجه نميشم..
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
تشکر کنندگان: لاتاری
(2013-08-26 ساعت 08:37)Maryam3023 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 03:08)miilad2 نوشته:  
(2013-08-25 ساعت 22:30)Maryam3023 نوشته:  
(2013-08-23 ساعت 00:36)mhz_ir نوشته:  
(2013-08-22 ساعت 21:45)miilad2 نوشته:  مرسی از توضیحاتت،
بعد از فعال شدن uscis.gov مراحلش چندتاست و چه مراحلی است؟ چقدر این مراحل طول میکشه؟
1-Acceptance
2-Initial Review
3-Decision
4-Post Decision Activity
قبل از فعال شدن احتمال زیاد مینویسه کیستون پیدا نمیشه!بعد از اینکه اولی آبی بشه یک هفته و حداکثر تا دو هفته طول میکشه.
بعد از اینکه میگه گرین کارتت رفت برای تولید از اون موقع حداکثر تا یک هفته دیگه (احتمال زیاد تا 2روز بعدش) بگه رفت UPS برای ارسال و یک کد رهگیری با لینکش میده(www.usps.com) که روی لینکش بزنی خودش حاوی همون کد رهگیری هست و بهت مراحل ارسالش رو نشون میده که تو چه مرحله ایه.از این مرحله حداکثر یک هفته دیگه(احتمال زیاد تا 3 روز بعدش) برسه به آدرست.که تو این مرحله من به شما میگم مبارکت باشه و قدرشو بدونBig Grin

پیغام های قبل و بعد از فعال شدن receipt number در سایت uscis.gov برای رهگیری گرین کارت

1-قبل از فعال شدن:
Your case can not be found at this time in My Case Status. Please check your receipt number and try again. If you need further assistance, please call the National Customer Service Center at 1.800.375.5283.
2-بعد از فعال شدن:
On August 22, 2013, we ordered production of your new card. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move before you receive the card, call customer service at 1-800-375-5283
1-2-بعد از تولید گرین کارت:
The USPS reported that your new card was delivered on August 25, 2013, directly to the address we had on file. The USPS tracking number assigned was 0123456789012345678912. You can use this number at www.usps.com to view the detailed tracking information recorded by USPS for the mailed card. If you did not receive your card, or have any questions, please call our customer service at 1-800-375-5283.

سلام دوستان، منكه حسابي گيج شدم..
ما الان ٥٠ روزه كه رسيديم ويرجينيا سوشالمون بعد از گذشت ٢٠ روز كه نيومد رفتيم اقدام كرديم و بعد يك هفته اومد.
اما از گرين كارت خبري نيست.. من فكر نميكردم بعد از ورود ميبايست فرمي به اسم AR-11 پركنيم.
بنابراين الان به مرحله "فعال شدن" رسيديم ولي بعد از اون پيشرفتي نداشته. الان قضيه چيه؟ بايد اين فرم پر بشه ايا؟؟؟
چرا سايت هيچ پيغامي يا الارمي نداد اخه؟!
ممنون ميشم يكي ما رو راهنمايي كنه كه مشكل كجاست.
الان receipt numberet تو سایت فعال شده ؟ اگه شده چند روزه؟

بله، اين receipt number همون روزي كه پرداخت رو انجام داديم بهمون دادن كه فكر ميكنم اوايل جولاي بود، ولي منظورتون رو از فعال شدن متوجه نميشم..
يعني تو سايت uscis.gov وقتي تو قسمت check my status اين receipt رو ميزني چي ميگه بهت؟
شماره کیس:2013AS41XX/تعداد افراد:1 نفر/کنسولگری:انکارا/مصاحبه:هفته چهارم فوریه/از تهران به بوستون
تشکر کنندگان: majorsoly ، لاتاری
دوستان اونایی که بلیتشون رو میخان از سایت ها بخرن میخاستم بهشون راجع به خرید بلیت اینترنتی یه موردی رو بگم.من از cheapoair بلیت Not Refundable آنکارا-شیکاگو با لوفتهانزا گرفتم ولی با جریمه 157$ رو تغییر تاریخ دادم.البته مقدار جریمه بستگی به تاریخی هم میدین داره فکر نکنین هر تاریخی دادین همین مبلغ در میاد.همینو من چند روز قبل و بعدشو سوال کردم تقریبا به 350$ میرسید.
کلا متغیره و بسته به تاریخی میدید داره.اگه زمان تغییرش براتون خیلی دقیق نیست میتونید مینیمم جریمه رو از agent بپرسید وگرنه اگه تاریخ تغییر براتون مهمه دیگه هر جریمه بگن باید بدید.
فکر نکنید یه بار جریمه دادید دیگه تا چند ماه میشه بدون جریمه یا با جریمه کم تغییرش داد،ولی همونطور گفتم مسئله اینه که میشه تغییر تاریخ داد و نمیسوزه و اینکه برای هر بار تغییر تاریخ باید جریمه ای رو بسته به تاریخی میخاین بدید.
تو پروازای سیستمی که آژانس میده بسته به اون پرواز که تا چند ماه هست و تا اون موقع میتونید بدون جریمه و با جریمه کم تغییر بدید(البته پولشم یه جورایی بهش اضافه کردن) ولی این بلیتا اینطوری نیست.
دوستان منم یک خونه 45 متری با تمام امکانات اجاره کردم تو ولی لس آنجلس ، اگه کسی واسه روزهای اولی که میاد واسه خونه مشکل داشت به من پیغام خصوصی بده لطفا
2013AS00002XXX , Armenia ,interview: December ,clear:5 Feb,destination: L.A ,29 August
از تاریخ 10 شهریور ماه 1392 ، مسافرینی که بر روی شبکه پروازی هواپیمایی قطر پرواز می کنند می توانند بار بیشتری به همراه داشته باشند.برای (Economy Class) کلاس اقتصادی 30 کیلوگرم، (Business Class) کلاس تجاری 40 کیلوگرم و (First Class) کلاس درجه یک 50 کیلوگرم بار مجاز به همراه داشته باشید....
www.qatarairways.com
بچه ها من یه سوال دارم: کسی از ایران تونسته از اطلاعیه های توی سایت craiglist اتاق برای یه ماه مثلا کرایه کنه طوری که وقتی رسید اونجا بره توهمون اتاق؟
چون من دارم 15 روز دیگه میرم سیاتل دارم از الان دنبال اتاق برای کرایه کردن میگردم-مرسی
سلام به همگی، این فرم آبی رنگ رو که توی فرودگاه ازمون میگیرن خودمون باید پرینت بگیریم و پر کنیم یا خود قرودگاه بهمون میدن ؟
کیس: 44xx
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، romance33 ، لاتاری
(2013-08-26 ساعت 14:24)maryami2k4 نوشته:  سلام به همگی، این فرم آبی رنگ رو که توی فرودگاه ازمون میگیرن خودمون باید پرینت بگیریم و پر کنیم یا خود قرودگاه بهمون میدن ؟

داخل هواپيما بهتون ميدن كه پركنيد
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
بچه ها در فرم آبی رنگ که در هواپیما می دهند جواب سوال 12 رو کسی میدونه اصلا نمیفهمم چی میگه و چی میخواد یکی برام ترجمه کنه
I have been in close proximity of livestock outside the u.s.a
بچه ها توی سوال 15 توی اون دو جای خالی چی بنویسیم
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
تشکر کنندگان: alirezass ، dove ، maryami2k4 ، romance33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان