کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-08-24 ساعت 12:24)kɪŋ نوشته:  سلام دوستان،
من میخوام ساک مکه‌ای بخرم.
به من دو سایز کوچیک و بزرگ رو قیمت دادند ۸۵ و ۹۵ هزار تومن.
به نظرتون گرون نیست! شما جایی ارزونتر سراغ دارید؟ من میخوام دو یا سه تا بخرم.
آخه بچه‌ها قبل از عید ۵۵ تومن خریدند!

ساک مکه ای واقعا بهترین گزینه است.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
امیرجان، به جنس ساک دقت کن چون اگه نازک و ضعیف باشه با توجه به وزن بالای ساک دووم نمیاره. خانم من یه دونه خریده بود ۳۰ تومن که تا پرش کردیم و خواستیم بلندش کنیم دسته اش کنده شد.
اگر من تا قبل از رفتنت اومدم تهران می تونم از اینجا برات بخرم بیارم.
در ضمن اگه اضافه بار داری بهم زنگ بزن.
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
با عرض سلام
من و3 نفر از خانواده از ایروان بعد 5 ماه ویزا صادر شد/در سایت USCIS ELISیک اکانت ساختم وبرای 4 نفر اسم نویسی کردم وپول 4 نفر به حساب ریختم (660 دلار)
یک رسید ایمیل امد
حالا به سایت بر میگردم اسم من وجود دارد اما اسم بقیه خانواده وجود ندارد یا من پیدا نمی کنم
ایا این رسید ارزشی دارد؟ چطوری در این سایت پیگیری انجام بدم؟ایا به این سایت هر روز سرکشی باید کرد ؟اصلا این سایت به چه دردی می خوره؟(USCIS ELIS)
یک ایمیل بعد پرداخت امدو توصیه کرده که به سایتuscis.gov مراجعه کنم ؟چرا؟این همه اسم رمز وای دی به چه درد می خورد
کسی می تونه این سوالات را جواب مفصل بده
2013AS5XXX
تاریخ مصاحبه:25 مارچ ـ ایروان
کلیرنس: 3AUG2013
تشکر کنندگان: Maryam khanum ، mhb161
(2013-08-24 ساعت 20:52)ehsansh نوشته:  این همه تا اینجا کیف کرده بودم سه روزه کلیر شده بودمو این حرفا، رسیدیم تو فرودگاه سیاتل اول که بعد از دو ساعت انتظار تو صف کنترل پاسپورت بردنمون اون قسمتی که new immigrants رو پذیرش می کنن. بعد از نیم ساعت هم از اونجا آفیسره تیز بازیش گل کرده بود هی پاس منو به همکارش نشون میداد می گفت :
look! this is impossible. بعد هم یکم با هم پچ پچ کردن و به من گفتن پاشو بریم . رفتیم او طرف سالن که روی اون قسمت بالاش عکس کارت قرمز بود اخراجیارو فکر کنم می بردن اونجا. سعی می کردم خونسردیمو حفظ کنم ولی یکم استرس داشتم نکنه موردی باشه تو پاسم. اونجا هم چند نفر از قبل بودن که همشونو بعد از یه مشت سوال جواب مهر میزد میفرستاد. بعد نوبت من شد خانمه اومد مدارکم رو دوباره دونه دونه نگاه کرد و مهر زد. من هم گفتم :
is there any serious problem with my visa?
گفت : no you are slo lucky. every thing is alright. welcome. بعد یکم توشیحات داد که این مهر جای ویزائه تا یه سال و اگه تا 6 ماه کارتت نیمد برو اینجا و اونجا و بعد هم گفت برو. خلاصه این حوری بگم آخرین مسافری که ازفرودگاه رفت بیرون من بودم. بعد هم رفتم ساک هامو بگیرم همه رفته بودن فقط یه دونه از ساک های من بود. یه دختره هم هم سن و اسل خودم اونجا بود گفتم دوست عزیز اون یکی ساکم کو؟
گفت : اااااا نیست؟ نیمده دیگه فردا میاد. بیا فرم پر کن. رفتیم فرم پر کردم. گفت آدرس، آدرس خودمو دادم. گفت شماره تلفن: گفتم دوست عزیز من الان اومدم ائلین باره اومدم هنوز خارج نشدم شماره تلفنم کجا بود؟ همین ادرسم خدارو شکر کن که دارم. خندید گفت آره راست میگیا. بعد شمارشو داد گفت پس فردا زنگ بزن هماهنگ کنیم ساکتو بفرستم. بعد کلیم رفیق شدیم با هم. خیلی دیونه بود. می گفت تو ساکت چیه؟ شورتم داری؟ بعد خودشم می خندید. بعد دیگه رفتم به سمت در خروج خود اون خانم آفیسره هم لباسش رو عوض کرد داشت می رفت که با هم هم مسیر شدیم و راه رو نشون داد منم دیدم یه دره داشتم می رفتم تو در که گفت صبر کن مترو میاد پشت این دره با مترو باید بری سالن خروجی. بعد هم یه دونه از این اتاقکای 4در 2 که خودش رو ریل حرکت میکنه اومد و با هم سوار شدیم رفتیم. البته من عامیانشو گفتم اسمش (LRT (Light Rapid Transit.
بعد دیگه اونجا داییم و دیدم و اولین صحنه ای که از آمریکا همیشه تو ذهنم می مونه و پامو گذاشتم به خاک این کشور موقع خروج معماری جالب پارکینگش بود.
فرداش هم دختره زنگ زد و ساعت 5 ساکم اومد در خونه. و قسمت هایی ازش پاره شده بود. زنگ زدم بهش گفتم ساکم نو بوده پارش کردین. گفت عکس بگیر بفرست.
حالا می خوام Claim کنم پول ساکمو بگیرم.
عجب شهریه این سیاتل دوستان. من که اومدم بهشت شما رو نمی دونم. Big Grin

احسان جان حس میکنم همه اینا میتونه به زود کلیر شدنت ربط داشته باشه.
احتمالا آفیسر تعجب کرده و میگفته غیر ممکنه که به این سرعت کلیر شده باشه و بعد جایی که رفتی مثلا از روی کامپیوتر استعلام کردند دیدند درسته و چیزی جعلی نیست و واسه همین بهت گفتند تو خیلی خوش شانسی!
ببین تاریخ دریافت کلیرنس رو توی ویزات زده؟ احتمالا با تاریخ مصاحبه ات مقایسه کردند. با توجه به مدارک توی پاکت زرد.
اگر در لس آنجلس به دنبال محل اقامت مناسب تر از هتل برای مدتی کوتاه می گردید ،

اگر برای گرفتن SSN ، افتتاح حساب بانکی ، گرفتن کردیت کارت و دریافت گواهینامه رانندگی ظرف مدت سه روز کاری تمایل دارید ،

اگر بدنبال مشاوری مطمئن و قابل اطمینان با اطلاعات بالا می گردید ،

باعث افتخار ماست که در خدمت شما باشیم.

فقط کافیست با شماره تماس 0013104300060 یا 02185315315 تماس بگیرید.
دوستان ۲ تا سوال دارم.
۱- خانواده من که برای گرفتن سوشال سکیوریتی رفتن، شماره بچه ها رو دادن ولی در مورد خانمم گفتن که هنوز کلیرنسش از هوملند سکیوریتی نیومده و باید صبر کنه! چنین چیزی تا بحال سابقه داشته؟ چون من تو این تاپیک همچین موضوعی رو ندیدم برای کسی اتفاق افتاده باشه.
۲- شماره رسید رو در سایت uscis که می زنم می گه کیس شما پیدا نشد؟ آیا بعد از ۱۰ روز از رسیدنشون طبیعیه؟
C.N:2103AS50xx People:4 Current:10th Jan2013 Interview:14th of March 2013 Administrative processing(3 people's Visa issued on 23th of July), Travel Literatureسفرنامه
تشکر کنندگان: el333 ، mhb161 ، Soap McTavish ، romance33 ، ikamaly ، nooshshahnar ، afshinghwink
دوستان گلم يه سوال دارم كه ممنون ميشم عزيزاني كه اطلاع دقيق دارن پاسخ بدن و اونم اينكه بليط من براي دوحه و از اونجا به شيكاگو هست ميخواستم بدونم ١:٤٠ دقيقه فاصله فرود تو دوحه تا پرواز بعدي كه هردو قطري هست كافيه؟
كيس نامبر:**٥٢-مقصد:اگر ويزا رو دادن كاروليناي شمالي اگر هم ويزا رو ندادن كابل - تاريخ مصاحبه:W2 APآنكارا-٤نفر- نتيجه مصاحبه:برگ صورتي
اخذ ويزا: 3sep 2013 بعد از ١٣٩ روز انتظار ، ورود به آمريكا: 6sep 2013
تشکر کنندگان: mhb161 ، ikamaly ، philter ، kouroshd
دوستان الان ميخواستم ١٦٥ دلار رو پرداخت كنم كه A-number رو ميخواد.متاسفانه يادم رفت A-number رو از روي پاكت زرده بردارم.ميشه كمكم كنيد.ايا registration number توي ويزا همون a-number هست؟
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
تشکر کنندگان: lonelyman ، mhb161 ، romance33 ، morvarid1364 ، لاتاری
(2013-08-25 ساعت 02:40)nina22 نوشته:  دوستان الان ميخواستم ١٦٥ دلار رو پرداخت كنم كه A-number رو ميخواد.متاسفانه يادم رفت A-number رو از روي پاكت زرده بردارم.ميشه كمكم كنيد.ايا registration number توي ويزا همون a-number هست؟
بله.برای اطمینانتون الان مجدد نگاه کردمBig Grin
فقط برای Alien Registration Number در زمان ثبت پرداخت 165$ باید یک 0 قبل از اون اضافه کنید.
(2013-08-25 ساعت 01:34)mrr777 نوشته:  دوستان ۲ تا سوال دارم.
۱- خانواده من که برای گرفتن سوشال سکیوریتی رفتن، شماره بچه ها رو دادن ولی در مورد خانمم گفتن که هنوز کلیرنسش از هوملند سکیوریتی نیومده و باید صبر کنه! چنین چیزی تا بحال سابقه داشته؟ چون من تو این تاپیک همچین موضوعی رو ندیدم برای کسی اتفاق افتاده باشه.
۲- شماره رسید رو در سایت uscis که می زنم می گه کیس شما پیدا نشد؟ آیا بعد از ۱۰ روز از رسیدنشون طبیعیه؟

بله ، تا 30 روز طول میکشه
شماره کیس:2013AS41XX/تعداد افراد:1 نفر/کنسولگری:انکارا/مصاحبه:هفته چهارم فوریه/از تهران به بوستون
تشکر کنندگان: mrr777 ، mhb161 ، romance33 ، morvarid1364 ، لاتاری ، daad
سلام
تو اين ١٠ روز كه تو امريكا بوديم معرفت بانكها از همه بيشتر بود برايمان كه حساب باز كردند و ٥ روزه هم كارت دبيت را فرستادند بقيه ادارات و سازمانها كه هنوز جواب نداده و يا به دو هفته ديگه ما را حواله دادند
کیس نامبر: 2013AS4XXX/سفارت : آنکارا/تاريخ مصاحبه : W3 Feb/ایالت انتخابی: میزوری/تاریخ کلیر: june 28/ویزا:15 july/ ورود به آمریکا: 13 آگوست
دوستان عزیزی که هنوز ایرانین و نمیدونین تو کالیفرنیا کجا برین، و بین لس آنجلس و ارواین شک دارین، حتما حتما از ارواین دوری کنین و برین لس آنجلس!
چرا؟
ارواین خیلی قشنگه، پر از ایرانی و مسلمونه، اما فوق العاده آروم و دلگیره، اگه اولش برین اونجا، خدایی نکرده دلتون میگیره و ممکنه دپرس بشین
اما
لس آنجلس و اطرافش، خیلی زنده تر هستش، شلوغه ولی این شلوغی در مقابل تهران هیچی نیست! تهران و کلا ایران، خیلی زنده است اما اینجا زندگی فرق داره، جایی نرین که زیاد از حد آرامش داشته باشه، خدایی نکرده افسرده میشین....
در ضمن همه چی تو لس آنجلس هست و مثلا اگه شما منطقه ولی (ساوت ولی) رو انتخاب کنین دسترسی به همه چی و همه جور تفریح و هر چی فکر کنین دارین، همه چی اینجاست. من هر 2 جا بودم 1 مدتی و این رو براساس تجربه خودم و حرف خانواده ای که 11 سال ارواین زندگی کردن! میزنم!
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
(2013-08-25 ساعت 01:15)golshad نوشته:  با عرض سلام
من و3 نفر از خانواده از ایروان بعد 5 ماه ویزا صادر شد/در سایت USCIS ELISیک اکانت ساختم وبرای 4 نفر اسم نویسی کردم وپول 4 نفر به حساب ریختم (660 دلار)
یک رسید ایمیل امد
حالا به سایت بر میگردم اسم من وجود دارد اما اسم بقیه خانواده وجود ندارد یا من پیدا نمی کنم
ایا این رسید ارزشی دارد؟ چطوری در این سایت پیگیری انجام بدم؟ایا به این سایت هر روز سرکشی باید کرد ؟اصلا این سایت به چه دردی می خوره؟(USCIS ELIS)
یک ایمیل بعد پرداخت امدو توصیه کرده که به سایتuscis.gov مراجعه کنم ؟چرا؟این همه اسم رمز وای دی به چه درد می خورد
کسی می تونه این سوالات را جواب مفصل بده
سلام دوست خوبم پس از ساختن اکانت با چه روشی 660$ را پرداخت کردی؟
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان: mhb161 ، morvarid1364 ، لاتاری ، daad
(2013-08-25 ساعت 01:24)kɪŋ نوشته:  
(2013-08-24 ساعت 20:52)ehsansh نوشته:  این همه تا اینجا کیف کرده بودم سه روزه کلیر شده بودمو این حرفا، رسیدیم تو فرودگاه سیاتل اول که بعد از دو ساعت انتظار تو صف کنترل پاسپورت بردنمون اون قسمتی که new immigrants رو پذیرش می کنن. بعد از نیم ساعت هم از اونجا آفیسره تیز بازیش گل کرده بود هی پاس منو به همکارش نشون میداد می گفت :
look! this is impossible. بعد هم یکم با هم پچ پچ کردن و به من گفتن پاشو بریم . رفتیم او طرف سالن که روی اون قسمت بالاش عکس کارت قرمز بود اخراجیارو فکر کنم می بردن اونجا. سعی می کردم خونسردیمو حفظ کنم ولی یکم استرس داشتم نکنه موردی باشه تو پاسم. اونجا هم چند نفر از قبل بودن که همشونو بعد از یه مشت سوال جواب مهر میزد میفرستاد. بعد نوبت من شد خانمه اومد مدارکم رو دوباره دونه دونه نگاه کرد و مهر زد. من هم گفتم :
is there any serious problem with my visa?
گفت : no you are slo lucky. every thing is alright. welcome. بعد یکم توشیحات داد که این مهر جای ویزائه تا یه سال و اگه تا 6 ماه کارتت نیمد برو اینجا و اونجا و بعد هم گفت برو. خلاصه این حوری بگم آخرین مسافری که ازفرودگاه رفت بیرون من بودم. بعد هم رفتم ساک هامو بگیرم همه رفته بودن فقط یه دونه از ساک های من بود. یه دختره هم هم سن و اسل خودم اونجا بود گفتم دوست عزیز اون یکی ساکم کو؟
گفت : اااااا نیست؟ نیمده دیگه فردا میاد. بیا فرم پر کن. رفتیم فرم پر کردم. گفت آدرس، آدرس خودمو دادم. گفت شماره تلفن: گفتم دوست عزیز من الان اومدم ائلین باره اومدم هنوز خارج نشدم شماره تلفنم کجا بود؟ همین ادرسم خدارو شکر کن که دارم. خندید گفت آره راست میگیا. بعد شمارشو داد گفت پس فردا زنگ بزن هماهنگ کنیم ساکتو بفرستم. بعد کلیم رفیق شدیم با هم. خیلی دیونه بود. می گفت تو ساکت چیه؟ شورتم داری؟ بعد خودشم می خندید. بعد دیگه رفتم به سمت در خروج خود اون خانم آفیسره هم لباسش رو عوض کرد داشت می رفت که با هم هم مسیر شدیم و راه رو نشون داد منم دیدم یه دره داشتم می رفتم تو در که گفت صبر کن مترو میاد پشت این دره با مترو باید بری سالن خروجی. بعد هم یه دونه از این اتاقکای 4در 2 که خودش رو ریل حرکت میکنه اومد و با هم سوار شدیم رفتیم. البته من عامیانشو گفتم اسمش (LRT (Light Rapid Transit.
بعد دیگه اونجا داییم و دیدم و اولین صحنه ای که از آمریکا همیشه تو ذهنم می مونه و پامو گذاشتم به خاک این کشور موقع خروج معماری جالب پارکینگش بود.
فرداش هم دختره زنگ زد و ساعت 5 ساکم اومد در خونه. و قسمت هایی ازش پاره شده بود. زنگ زدم بهش گفتم ساکم نو بوده پارش کردین. گفت عکس بگیر بفرست.
حالا می خوام Claim کنم پول ساکمو بگیرم.
عجب شهریه این سیاتل دوستان. من که اومدم بهشت شما رو نمی دونم. Big Grin

احسان جان حس میکنم همه اینا میتونه به زود کلیر شدنت ربط داشته باشه.
احتمالا آفیسر تعجب کرده و میگفته غیر ممکنه که به این سرعت کلیر شده باشه و بعد جایی که رفتی مثلا از روی کامپیوتر استعلام کردند دیدند درسته و چیزی جعلی نیست و واسه همین بهت گفتند تو خیلی خوش شانسی!
ببین تاریخ دریافت کلیرنس رو توی ویزات زده؟ احتمالا با تاریخ مصاحبه ات مقایسه کردند. با توجه به مدارک توی پاکت زرد.
آره بدم نمی گی. احتمالش هست. حتما اونا هم ندیده بودن هم چین چیزی. 99 درصدهمین بوده. آقا شما خودت یه پا آفیسری. اومدی سیاتل برو واسه آفیسری apply کن. شاید از اونا هم اطلاعاتت بیشتر باشه. Big Grin
کلک نکنه آفیسره از خودت استعلام کرده. به من بگوووو

(2013-08-24 ساعت 21:02)afs نوشته:  
(2013-08-24 ساعت 20:52)ehsansh نوشته:  خیلی دیونه بود. می گفت تو ساکت چیه؟ ...
فرداش هم دختره زنگ زد و ساعت 5 ساکم اومد در خونه. و قسمت هایی ازش پاره شده بود. ...

دوستان ببخشیدا من این آخر هفته ای یکم دیوونه شدم
این سوالم در راستای شناسایی دخترای دیوونه آمریکاست!
می گم احسان خان این ساک شما که پاره شده بود چیزی هم ازش کم شده؟ می خوام ببینم ... رو از توش برداشته اند یا نه Big Grin

نه دیگه پاره کرده دیده تو اون یکی ساکمه. رکب خورده. الان داره هر روز ایمیل می زنه می گه عکس های پارگی ها رو بفرست. اگه پولشو ندن می رم در خونه دختره
کیس نامبر: **2013AS0083 / مصاحبه : ابوظبی، 17 جون 2013 / کلیرنس / تاریخ کلیر: 4 روز بعد 20 جون / مقصد : سیاتل

سفرنامه 1[b]

سفرنامه آمریکا
(2013-08-25 ساعت 06:39)r_ent نوشته:  دوستان عزیزی که هنوز ایرانین و نمیدونین تو کالیفرنیا کجا برین، و بین لس آنجلس و ارواین شک دارین، حتما حتما از ارواین دوری کنین و برین لس آنجلس!
چرا؟
ارواین خیلی قشنگه، پر از ایرانی و مسلمونه، اما فوق العاده آروم و دلگیره، اگه اولش برین اونجا، خدایی نکرده دلتون میگیره و ممکنه دپرس بشین
اما
لس آنجلس و اطرافش، خیلی زنده تر هستش، شلوغه ولی این شلوغی در مقابل تهران هیچی نیست! تهران و کلا ایران، خیلی زنده است اما اینجا زندگی فرق داره، جایی نرین که زیاد از حد آرامش داشته باشه، خدایی نکرده افسرده میشین....
در ضمن همه چی تو لس آنجلس هست و مثلا اگه شما منطقه ولی (ساوت ولی) رو انتخاب کنین دسترسی به همه چی و همه جور تفریح و هر چی فکر کنین دارین، همه چی اینجاست. من هر 2 جا بودم 1 مدتی و این رو براساس تجربه خودم و حرف خانواده ای که 11 سال ارواین زندگی کردن! میزنم!
هزینه ها در این منطقه چطوره؟
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان