کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-08-27 ساعت 07:24)kambiz12 نوشته:  سلام بر همه دوستان،
ضمن تبریک به همه، اولین سوالم را می پرسم: کدوم شرکت هوایی برای سفر به آمریکا مناسبتره؟ قیمت و راحتی و حجم بار معیاره.
راستی مقصد ما واشنگتن است در اوایل آذر ماه .
ممنون

با سلام وتبریک
من با امارات گرفتم از اینجا برای سانفرانسیسکو 3100$ دلار ولی دوست
من از آژانس سیروس تراول همان پرواز را برای من + کوپن شام برگشت
را 2700 $ رفت وبرگشت برای 2 نفر وتازه با برگشت از لوس آنجلس گرفت
البته با توجه به اینکه پول را آنجا وبا فرصت 2 ماهه خریدم برای اینکه تبلیغی
برای آژانس نباشه ایمیل خصوصی بزنید فتحی
(2013-08-27 ساعت 09:00)nasim نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 18:20)mrbonbon نوشته:  دوستان سلام
ممنون میشم در رابطه با این پست منو راهنمایی کنین
با تشکر

سلام چرا به خود کاسی سی زنگ نمی زنین از خودشون بپرسین . اونها مطمئن ترین جوا ب و می دن
من خیلی تشکر میکنم بابت جوابتون، اما دوست عزیز از زمانیکه پروندۀ کلیه متقاضیان برای مصاحبه به سفارتهای مختلف فرستاده میشه، دیگه از اون به بعد KCC هیچ اطلاعاتی در مورد اون کیس نداره( طبق گفته های یکی از کارکنان کی سی سی)...
البته شاید منظور شما خود سفارت بوده باشه، باید خدمتتون عرض کنم که بله حق باشماست، اونا بهترین مرجع هستند، اما ترسیدم به اونا بگم و سفارت صد در صد بهم بگه همینجا باید اعلام کنید و منی که تا الان نزدیک به 9 ماهه منتظر کیلیر شدنم و هنوز معلوم نیست کی کیلیر بشم، این فکر رو کردم که نکنه با این کارم، دوباره در اون زمان مشمول یه وقفۀ دیگری بشم تا پاکت زرد به آدرس جدید تغییر پیدا کنه ( که این موضوع دیگه خارج از توان من خواهد بود Cool) سر همین خواستم از تجربۀ دوستان اگه بشه، استفاده کنم
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: romance33 ، ikamaly ، لاتاری ، daad ، Ehsan1358
(2013-08-27 ساعت 09:17)User نوشته:  اگر برود به آدرسی که وجود خارجی ندارد بازگشت می خورد.
اگر دوستتون آدرسش را عوض کرده معمولا شرکت پست بسته هایی که نام ایشان رویش است به آدرس جدیدش می برد (اگر درخواست داده باشد)

در هر صورت گم و گور نمی شود.
اگر آدرس را در سفارت عوض کردی بهتر. در صدور ویزا (یا همون ایشووی شما ؛-) ) تاخیری ایجاد نمی کند. اگر مصاحبه رفته ای پس آدرس را در فرودگاه عوض کن. اگر به آدرس خودت آمد بهتر اگر به آدرس دوستت رفت بالاخره پیدایش می شود! اگر هم کلا گم و گور شد و معدوم شد می روی درخواست می دهی یکی برایت صادر می کنند (یا به قول شما ایشوو می کنند!)
یوزر جان عزیز تشکر میکنم بابت راهنماییتون، پس به گفته شما بهتره که در خود سفارت، برای تغییر آدرس اقدام کنم؟
اما در مورد اینکه میبینم از کلمه ایشوو خیلی تعجب کردین، منم تعجب میکنم که اینقدر نامأنوسه برای شما.
این واژه رو کلیه دوستان حداقل 2013، ازش استفاده میکنند و معادل فارسی رو نه، چرا؟؟؟
اونم به این دلیل که،در این سایت، کلیه دوستان فرایند صدور ویزاشون رو دنبال میکنند و همون اصطلاح رو استفاده، منم از همون واژه برای صدرو ویزا استفاده کردم، نه برای گرین کارت. اینجوری فکر کردم ،تأکید سوالم رو شاید بهتر نشون بدم..
اما در هر صورت شما به بزرگواری خودتون پوزش منو بپذیرین...
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
تشکر کنندگان: romance33 ، User ، ikamaly ، لاتاری ، daad
(2013-08-27 ساعت 12:26)mgolchin13 نوشته:  
(2013-08-27 ساعت 10:54)Ehsan1358 نوشته:  
(2013-08-27 ساعت 09:17)User نوشته:  اگر برود به آدرسی که وجود خارجی ندارد بازگشت می خورد.
اگر دوستتون آدرسش را عوض کرده معمولا شرکت پست بسته هایی که نام ایشان رویش است به آدرس جدیدش می برد (اگر درخواست داده باشد)

اگر آدرس را در سفارت عوض کردی بهتر. در صدور ویزا (یا همون ایشووی شما ؛-) ) تاخیری ایجاد نمی کند. اگر مصاحبه رفته ای پس آدرس را در فرودگاه عوض کن. اگر به آدرس خودت آمد بهتر اگر به آدرس دوستت رفت بالاخره پیدایش می شود! اگر هم کلا گم و گور شد و معدوم شد می روی درخواست می دهی یکی برایت صادر می کنند (یا به قول شما ایشوو می کنند!)
(2013-08-25 ساعت 21:29)mrbonbon نوشته:  آخه ساناز جان، اکثر بچه هایی که در فرودگاه آدرسشون رو تغییر دادن، گرین کارتشون دوباره رفته به همون آدرس قبلی... سر همین من خواستم بدونم که اگر داخل سفارت در زمان دریافت ویزا این کارو بکنیم بهتر نیست ؟ و همچنین این موضوع باعث تعویق ایشوو شدن ویزا نمیشه ؟ چون اگر من بخوام برم اونجا و در فرودگاه تغییر بدم و اونا ترتیب اثر ندن ،گرین کارت بره به آدرس قبلی، مطمئناً گم و گور میشه، چون دوستم ایالتش رو عوض کرده و دیگه اون آدرس وجود خارجی نداره...
حالا هم به دنبال راه چاره ام، دوستان کمک Big Grin
سلام دوستان منم همین مشکل تغییر آدرسو دارم فکر می کنم اول باید برم آمریکا تو فرودگاه یه آدرس مربوط دوستانم در هیوستونو بدم بعد از اجاره خونه، 165 دلارو واریز کنم و آدرس دایمی خودمو بهشون بدم البته احتمالا گرین کارتم خیلی با تاخیر به دستم برسه(آدرس اولیه من لس آنجلسه)یا شاید باوجود گرفتن ویزا دوباره باید با ایروان مکاتبه و ایمیل بزنم .
البته بچه ها درست می گویند بهتره زنگ بزنیم به KCC. با شماره ؟
دوست عزیز بعد از مصاحبه دیگه با kcc هیچ کاری ندارید!
ضمنا مطالب من رو اگر زحمت بکشید بخونید می بینید که این کار فایده ای نداره.اگر ادرس تون رو تو فرودگاه عوض کنید هم تازه 50 /50 که به ادرس درست بیاد.
سلام خیلی ممنون از جوابتون
من هر روشی که گرینم مستقیم به دستم برسه استفاده می کنم اولین کارم تماس با ایروان خواهد بود دومین تماس USCIS.GOV بصورت تلفنی از آمریکا است بعد 165 تا رو تا زمانی که آدرس جدید و دایمی ام تثبیت نشود پرداخت نمی کنم البته الان بعد از ویزا یه آدرس تو هیوستون پیدا کرده ام که در فرودگاه یا تلفنی اعلام کنم حداقل گرینم تا لس آنجلس ارسال نشود ولی ممکنه دریافت گرینم عقب بیفته. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283
ویزا: 14 2013‎ AUG* ورود: هیوستن JAN 2014 *‏ گرین: 7 March, کار: ؟

بگو : هرگز جز انچه خدا برای ما خواسته به ما نخواهد رسید. اوست مولای ما، و البته اهل ایمان در هرحال باید بر خدا توکل کنند. سوره توبه ایه 51

تشکر کنندگان: romance33 ، mrbonbon ، لاتاری ، daad
(2013-08-24 ساعت 12:24)kɪŋ نوشته:  سلام دوستان،
من میخوام ساک مکه‌ای بخرم.
به من دو سایز کوچیک و بزرگ رو قیمت دادند ۸۵ و ۹۵ هزار تومن.
به نظرتون گرون نیست! شما جایی ارزونتر سراغ دارید؟ من میخوام دو یا سه تا بخرم.
آخه بچه‌ها قبل از عید ۵۵ تومن خریدند!

با سلام
میخواستم بدونم آقای امیرخان ساک مکه ای را بچای چمدان میخواهید استفاده کنید و ایا استحکام برای جابجایی اثاثیه را دارد چون من با توجه به تجربیات اقای بیات 2 تا کیف های برزنتی برای داخل کارتن قراردادن گرفتنم با توجه به اینکه تعداد ما 4 نفر میباشد و بردن 8 تا چمدان امکان پذیر نیست میخواستم اگر تجربه ای دارید در خصوص جابجایی وسایل لطفا در اختیار ما قراردهید با تشکر

(2013-08-25 ساعت 21:29)mrbonbon نوشته:  آخه ساناز جان، اکثر بچه هایی که در فرودگاه آدرسشون رو تغییر دادن، گرین کارتشون دوباره رفته به همون آدرس قبلی... سر همین من خواستم بدونم که اگر داخل سفارت در زمان دریافت ویزا این کارو بکنیم بهتر نیست ؟ و همچنین این موضوع باعث تعویق ایشوو شدن ویزا نمیشه ؟ چون اگر من بخوام برم اونجا و در فرودگاه تغییر بدم و اونا ترتیب اثر ندن ،گرین کارت بره به آدرس قبلی، مطمئناً گم و گور میشه، چون دوستم ایالتش رو عوض کرده و دیگه اون آدرس وجود خارجی نداره...
حالا هم به دنبال راه چاره ام، دوستان کمک Big Grin

دوستان این قضیه تغییر آدرس رو خیلی جدی بگیرید تا بلایی که سر ما اومده تکرار نشه . من آدرس دوستم روداده بودم که حالا از اونجا جابجا شده و کارتهامون پست شده به همون آدرس و من حتی به آدرس دوستم مراجعه کردم و اطلاعی از بسته پستی من نداشتند . حالا باید غیر از دوندگی های اداریش به ازای نفری 450 دلار پول بدم تا المثنی صادر بشه و این برای اول مهاجرت یعنی یه هزینه سنگین.....
نمیدونم میشه از زیر پرداختش فرار کرد یا نه خواهشا اگه کسی تجربه ای ذاذه بگه
ممنون
C.N. : 2013AS000014##
ارسال مدارک : May 28
کنسولگری : ایروان
تعداد نفرات : 3
کارنت : Oct 15
مصاحبه : اواخر NOV - کلیرنس 43 روزه - jan 11
دریافت ویزا :jan-24-2013
تشکر کنندگان: romance33 ، usa lover ، مانترا ، mrbonbon ، ikamaly ، لاتاری ، el333 ، daad
سلام بر دوستان عزیز
من یک سوال دارم که جوابش خیلی برام مهمه، لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه. من برنده اصلی هستم و جایی که میخوام برم متفاوت از جاییه که قراره همسرم بره. احتمال خیلی زیاد زمان رفتنمون هم فرق میکنه. من زودتر از اون میرم. میخواستم بپرسم اینجوری مشکلی برای اون یا خودم پیش نمیاد؟ ممکنه سوال کنند تو فرودگاه که چرا با هم نیومدین؟
تشکر کنندگان: ikamaly ، لاتاری ، daad
سلام بچه ها

می خواستم بپرسم که از طرف دولت یا هرجای دیگه ای ، کسایی که کیسشون لاتاریه حمایت مالی میشن یانه اگر میشن باید موقع ورود تو فرودگاه کاری انجام بدن یا نه ؟
اگر کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم که راهنمایی کنه.
تشکر کنندگان: daad ، مرآت74 ، لاتاری
(2013-08-26 ساعت 21:40)miilad2 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 21:10)Maryam3023 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 10:01)miilad2 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 08:37)Maryam3023 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 03:08)miilad2 نوشته:  الان receipt numberet تو سایت فعال شده ؟ اگه شده چند روزه؟

بله، اين receipt number همون روزي كه پرداخت رو انجام داديم بهمون دادن كه فكر ميكنم اوايل جولاي بود، ولي منظورتون رو از فعال شدن متوجه نميشم..
يعني تو سايت uscis.gov وقتي تو قسمت check my status اين receipt رو ميزني چي ميگه بهت؟

ميگه گرين كارت صادر شده ٣٠ روز صبر كنين تا پست به دستتون برسونه.
خوب پس مشکلی نیست که؟ صبر بفرمایید
میشه متن پیغام رو بزارید؟ راستی از روزی که گرین رفت واسه produceتا بدن به پست .چند وقت طول کشید؟
والا الان ديگه از زمان ورودمون تقريبا ٢ ماه هست كه منتظريم، و از زمان اين پيغام هم ٢ هفته ميگذره.
از زمان توليد تا بدن به پست ٢ روز طول كشيد.
ولي من همينجا تو اين تاپيك يه جايي خوندم كه مثل اينكه بايد بعد از ورود همه فرم AR11 رو پر كنند.
و الان كه ميرم تو ucis هيچگونه اطلاعاتي انگار از من نداره. ولي خوب پيغام همينه:

On August 7, 2013, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.

ممنون از راهنمايي شما دوست عزيز و صبور..
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
تشکر کنندگان: dove ، daad ، مرآت74 ، لاتاری
(2013-08-27 ساعت 17:53)setareh3 نوشته:  سلام بر دوستان عزیز
من یک سوال دارم که جوابش خیلی برام مهمه، لطفا اگه کسی میدونه راهنماییم کنه. من برنده اصلی هستم و جایی که میخوام برم متفاوت از جاییه که قراره همسرم بره. احتمال خیلی زیاد زمان رفتنمون هم فرق میکنه. من زودتر از اون میرم. میخواستم بپرسم اینجوری مشکلی برای اون یا خودم پیش نمیاد؟ ممکنه سوال کنند تو فرودگاه که چرا با هم نیومدین؟

دوست عزيز من قبلاً هم به همين سؤالتون جواب داده بودم كه مشكلي نيست خيالتون راحت باشه
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: romance33 ، dove ، daad ، مرآت74 ، لاتاری ، mino2013
دوستان عزیزی که در لس انجلس ساکن هستن.آیا خدمات بیمه برای ما ها که هنوز کار پیدا نکردیم و بچه کوچک داریم وجود داره.به کدام سایت یا ارگان باید مراجعه کنیم.ممنون می شم راهنماییم کنین.
شماره کیس: 7xxx تعداد افراد :3 کارنت :March 12 2013 مصاحبه:هفته اول May ابوظبی
وضعیت:ورود به آمریکا در 27 سپتامبر، لس آنجلس
تشکر کنندگان: dove ، Ehsan1358 ، daad ، ikamaly ، لاتاری
الترا اگر بچه كوچيك داري و نياز به مراجعه به دكتر داري بهم پيام خصوصي بزن و يك شماره هم بده.
اگر نياز فوري نداري، جواب سوالت اينطوري ميشه كه هر وفت رفتي دكتر ازشون بخواه معرفيت كنند به بيمه دولتي براي فرزندت تا راهنماييت كنند.
اگر هم از قبلش مي خواهي بروي برو به سايت ladpss يا همچين چيزي و نزديكترين مركزسو پيدا كن و حضوري برو.
(2013-08-27 ساعت 18:42)ultra نوشته:  دوستان عزیزی که در لس انجلس ساکن هستن.آیا خدمات بیمه برای ما ها که هنوز کار پیدا نکردیم و بچه کوچک داریم وجود داره.به کدام سایت یا ارگان باید مراجعه کنیم.ممنون می شم راهنماییم کنین.
(2013-08-27 ساعت 18:42)ultra نوشته:  دوستان عزیزی که در لس انجلس ساکن هستن.آیا خدمات بیمه برای ما ها که هنوز کار پیدا نکردیم و بچه کوچک داریم وجود داره......................
سلام دوست خوبم ،
باید بهتون عرض کنم که فرزند شما در بدو ورود به آمریکا ، قطعاً بطور اتوماتیک بیمه خواهد شد و از خدمات بیمه ای رایگان تا یه سن خاص که البته دقیقاً یادم نیست میتونه استفاده کنه ، خیالتون هم راحت چون در آمریکا این قانونه که بچه ها بیمه هستن . در مورد خودتون هم یه مراکزی هستش که این کار رو برای افراد بدون شغل و یا کم درآمد این خدمات رو بصورت رایگان انجام میدن . البته اولش امکانات آنچنانی نداره . ولی به محض اینکه ساکن ایالت بشید و یکسال بگذره ، خود بخود خدمات بیشتری رو بهتون ارائه میدن . این موضوع برای هر کانتی در هر ایالت متفاوته . البته اینو هم اشاره کنم که اگه حساب بانکی باز کردین و مبلغ قابل توجهی در اون هست ، خب دیگه فایده ای نداره !!! چون از طریق سوشال سکیوریتی شما متوجه میشن . اما هیچ مشکلی غیر قابل علاج نیست !!! شما میتونید این پول رو به حساب شخص دیگری که بهش اعتماد دارید واریز کنید و اونجا اظهار کنید که این پول بدهی شما به اون شخص بوده که بهش پرداخت کردین . در نتیجه مشکلات اولیه درمانی شما حل میشه . باور کنید دوست ندارم که راه کلک و حقه رو یاد بدم !!! اما چاره ای نیست !! با این وضعیت قیمت دلار و کمی حجم دلار همراه و وجود مخارج زیاد و اهمیت ذخیره نقدینگی ، مجبوریم که گاهی شبیخون بزنیم . اما فقط برای یکبار . وگرنه کارنامه سیاهی رو بدنبال خواهید داشت . خواهش میکنم بنده رو هم ببخشید که اینا رو گفتم . به وقت نگید که اینم از ایرانیا و کارای شرم آورشون !!! . شما هم User عزیز منو دعوا نکنی ها !! بذار بحساب پیرمردیم . موفق باشید .
(2013-08-27 ساعت 01:57)Saiban نوشته:  دوستان الان 46 روزه که ما لوس آنجلس هستیم و هنوز گرین کارتمون رو دریافت نکردیم

چند روز پیش رفتم اداره USCIS گفتن باید appointment بگیری که یه سری دستگاه به نام Infopass همونجا داشتند که گفتن از اونجا وقت بگیر ولی هرچه تلاش کردم وقت نداد . بعد سوال کردم گفت میتونی آنلاین وقت بگیری و معمولا صبح زود بهتر جواب میده. خلاصه چند روز به این سایت http://infopass.uscis.gov/ سر زدم تا آآآآآآآآآآآآخرش تونستم وقت بگیرم.با اینکه توی فرودگاه آدرسم رو عوض کرده بودم و حتی چند بار تاکید کرده بودم که آقققققا آدرس جدیدم اینه باز امروز دیدم آفیسره میگه تغییر آدرس نداشتین و گرین کارتاتون 20 روز پیش رفته به آدرس قبلی و یه فرم Replace permanent resident card داد و گفت قسمت Lost & Stolen رو تیک بزن و احتمالا باید یه پولی هم بابت صدور مجدد بسلفیم .
نتیجه گیری اخلاقی اینکه آدرس جدیدتون رو حتما روی یه پلاکارد بنویسین و بکنینش تو چشم آفیسر فرودگاه تا متوجه بشه که تغییر آدرس دارید...........

دوست عزیز آفیسر نگفت بعد از پر کردن این فرم چه مدت طول میکشه گرین کارت جدید بیاد؟
case number 2013as1##//مصاحبه 4فوریه/ویزا 9می/مقصد اولیه واشنگتن دی سی/مقصد نهایی LA
تشکر کنندگان: dove ، daad ، ikamaly ، لاتاری
(2013-08-27 ساعت 16:39)mama2030 نوشته:  با سلام
میخواستم بدونم آقای امیرخان ساک مکه ای را بچای چمدان میخواهید استفاده کنید و ایا استحکام برای جابجایی اثاثیه را دارد چون من با توجه به تجربیات اقای بیات 2 تا کیف های برزنتی برای داخل کارتن قراردادن گرفتنم با توجه به اینکه تعداد ما 4 نفر میباشد و بردن 8 تا چمدان امکان پذیر نیست میخواستم اگر تجربه ای دارید در خصوص جابجایی وسایل لطفا در اختیار ما قراردهید با تشکر

پدرم از شیراز دو تا ساک مکه‌ای برام خریده هر کدام ۲۸ هزار تومان! امیدوارم کمی با گونی فرق داشته باشه. Big Grin
ما دو نفریم و دو تا چمدون خوب داریم. اما خب هم بار بیشتری داریم و هم میتونیم چهار تا بسته ببریم. چیزهای با ارزش‌تر رو میگذاریم تو چمدونها و مابقی رو میذاریم توی ساک‌های مکه‌ای.
راستی توصیه میکنم کسانی که چمدونهاشون زیپ داره و نمیخوان قفل بزنند به زیپ چمدون با یک سیم یا نخ محکم دو تا زیپ رو بهم گره بزنند که توی راه زیپ باز نشه و چیزی از توش نیفته. برای دوستان پیش اومده.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان