کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
مستر بن بن نياز به عذرخواهي نيست همينكه بنويسي صدور يا صادر كه ماي كم سواد هم بفهميم كافيه؛-)

(2013-08-27 ساعت 15:32)mrbonbon نوشته:  ..
اما در هر صورت شما به بزرگواری خودتون پوزش منو بپذیرین...
تشکر کنندگان: romance33 ، kouroshd ، sh-p ، dove ، aghaghia ، HRSH ، daad ، ikamaly ، لاتاری
(2013-08-27 ساعت 01:57)Saiban نوشته:  دوستان الان 46 روزه که ما لوس آنجلس هستیم و هنوز گرین کارتمون رو دریافت نکردیم

چند روز پیش رفتم اداره USCIS گفتن باید appointment بگیری که یه سری دستگاه به نام Infopass همونجا داشتند که گفتن از اونجا وقت بگیر ولی هرچه تلاش کردم وقت نداد . بعد سوال کردم گفت میتونی آنلاین وقت بگیری و معمولا صبح زود بهتر جواب میده. خلاصه چند روز به این سایت http://infopass.uscis.gov/ سر زدم تا آآآآآآآآآآآآخرش تونستم وقت بگیرم.با اینکه توی فرودگاه آدرسم رو عوض کرده بودم و حتی چند بار تاکید کرده بودم که آقققققا آدرس جدیدم اینه باز امروز دیدم آفیسره میگه تغییر آدرس نداشتین و گرین کارتاتون 20 روز پیش رفته به آدرس قبلی و یه فرم Replace permanent resident card داد و گفت قسمت Lost & Stolen رو تیک بزن و احتمالا باید یه پولی هم بابت صدور مجدد بسلفیم .
نتیجه گیری اخلاقی اینکه آدرس جدیدتون رو حتما روی یه پلاکارد بنویسین و بکنینش تو چشم آفیسر فرودگاه تا متوجه بشه که تغییر آدرس دارید...........

دوست عزیز واقعا متاسفم که این مشکل براتون پیش اومده. در مورد هزینه صدور مجدد هم اگه اشتباه نکنم فکر کنم نفری 450 دلار باشه.
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، romance33 ، dove ، مانترا ، Saiban ، s.s.h ، daad ، ikamaly ، لاتاری ، el333 ، manila ، kouroshd
(2013-08-27 ساعت 20:04)kɪŋ نوشته:  
(2013-08-27 ساعت 16:39)mama2030 نوشته:  با سلام
میخواستم بدونم آقای امیرخان ساک مکه ای را بچای چمدان میخواهید استفاده کنید و ایا استحکام برای جابجایی اثاثیه را دارد چون من با توجه به تجربیات اقای بیات 2 تا کیف های برزنتی برای داخل کارتن قراردادن گرفتنم با توجه به اینکه تعداد ما 4 نفر میباشد و بردن 8 تا چمدان امکان پذیر نیست میخواستم اگر تجربه ای دارید در خصوص جابجایی وسایل لطفا در اختیار ما قراردهید با تشکر

پدرم از شیراز دو تا ساک مکه‌ای برام خریده هر کدام ۲۸ هزار تومان! امیدوارم کمی با گونی فرق داشته باشه. Big Grin
ما دو نفریم و دو تا چمدون خوب داریم. اما خب هم بار بیشتری داریم و هم میتونیم چهار تا بسته ببریم. چیزهای با ارزش‌تر رو میگذاریم تو چمدونها و مابقی رو میذاریم توی ساک‌های مکه‌ای.
راستی توصیه میکنم کسانی که چمدونهاشون زیپ داره و نمیخوان قفل بزنند به زیپ چمدون با یک سیم یا نخ محکم دو تا زیپ رو بهم گره بزنند که توی راه زیپ باز نشه و چیزی از توش نیفته. برای دوستان پیش اومده.

امیر جان فکر می کنم چمدونها رو باید جوری بست که ماموران فرودگاه بتونن باز کنند
چمدون ما باز شده بود و یه نامه هم توش بود که معنی اش این بود که ما باز کردیم برای چک کردن و از این حرفها
البته به خاطر سماور گذایی بود و باعث شد که سماور هم آسیب ببینه
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
(2013-08-27 ساعت 20:04)kɪŋ نوشته:  
(2013-08-27 ساعت 16:39)mama2030 نوشته:  با سلام
میخواستم بدونم آقای امیرخان ساک مکه ای را بچای چمدان میخواهید استفاده کنید و ایا استحکام برای جابجایی اثاثیه را دارد چون من با توجه به تجربیات اقای بیات 2 تا کیف های برزنتی برای داخل کارتن قراردادن گرفتنم با توجه به اینکه تعداد ما 4 نفر میباشد و بردن 8 تا چمدان امکان پذیر نیست میخواستم اگر تجربه ای دارید در خصوص جابجایی وسایل لطفا در اختیار ما قراردهید با تشکر

پدرم از شیراز دو تا ساک مکه‌ای برام خریده هر کدام ۲۸ هزار تومان! امیدوارم کمی با گونی فرق داشته باشه. Big Grin
ما دو نفریم و دو تا چمدون خوب داریم. اما خب هم بار بیشتری داریم و هم میتونیم چهار تا بسته ببریم. چیزهای با ارزش‌تر رو میگذاریم تو چمدونها و مابقی رو میذاریم توی ساک‌های مکه‌ای.
راستی توصیه میکنم کسانی که چمدونهاشون زیپ داره و نمیخوان قفل بزنند به زیپ چمدون با یک سیم یا نخ محکم دو تا زیپ رو بهم گره بزنند که توی راه زیپ باز نشه و چیزی از توش نیفته. برای دوستان پیش اومده.
امیر جان داداش احتیاجی به این سیم پیچی ها نیست. همونجا تو فرودگاه بدید براتون سلفون کشی کنن هم ضد آب میشه هم چیزی از توش بیرون نمیوفته هم احتمال دزدی میاد پایین هم چمدوناتون تمیز میمونه هم ...
فکر کنم چمدونی هم 4000 تومان باشه Smile
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
(2013-08-27 ساعت 18:14)Maryam3023 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 21:40)miilad2 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 21:10)Maryam3023 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 10:01)miilad2 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 08:37)Maryam3023 نوشته:  بله، اين receipt number همون روزي كه پرداخت رو انجام داديم بهمون دادن كه فكر ميكنم اوايل جولاي بود، ولي منظورتون رو از فعال شدن متوجه نميشم..
يعني تو سايت uscis.gov وقتي تو قسمت check my status اين receipt رو ميزني چي ميگه بهت؟

ميگه گرين كارت صادر شده ٣٠ روز صبر كنين تا پست به دستتون برسونه.
خوب پس مشکلی نیست که؟ صبر بفرمایید
میشه متن پیغام رو بزارید؟ راستی از روزی که گرین رفت واسه produceتا بدن به پست .چند وقت طول کشید؟
والا الان ديگه از زمان ورودمون تقريبا ٢ ماه هست كه منتظريم، و از زمان اين پيغام هم ٢ هفته ميگذره.
از زمان توليد تا بدن به پست ٢ روز طول كشيد.
ولي من همينجا تو اين تاپيك يه جايي خوندم كه مثل اينكه بايد بعد از ورود همه فرم AR11 رو پر كنند.
و الان كه ميرم تو ucis هيچگونه اطلاعاتي انگار از من نداره. ولي خوب پيغام همينه:

On August 7, 2013, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.

ممنون از راهنمايي شما دوست عزيز و صبور..
دوست عزیز ، این پیغامی که گذاشتین گفته که تو هفت آگوست رفته واسه تولید . هنوز به پست ندادن .بعد چجوری میگین 2 روز طول کشیده تا بدن پست؟
ییخشید یه کم گیج شدم . آخه مال منم 22 آگوست رفته واسه تولید ، هنوزم خبری نیست.
شماره کیس:2013AS41XX/تعداد افراد:1 نفر/کنسولگری:انکارا/مصاحبه:هفته چهارم فوریه/از تهران به بوستون
تشکر کنندگان: پرستوی مهاجر ، dove ، پدی ، amitis1392 ، ssohrabi ، daad ، ikamaly ، لاتاری
دوستانی که اخیرا رفتند آمریکا، مخصوصا سیاتل، زرشک و زعفران میشه برد؟ توی گمرک آمریکا چیکار میکنند؟ میندازنشون تو سطل یا میذارن ببری با خودت؟
مخصوصا برام مهمه بدونم زعفران عاقبتش چی میشه.
(2013-08-27 ساعت 22:05)kɪŋ نوشته:  دوستانی که اخیرا رفتند آمریکا، مخصوصا سیاتل، زرشک و زعفران میشه برد؟ توی گمرک آمریکا چیکار میکنند؟ میندازنشون تو سطل یا میذارن ببری با خودت؟

سلام دوست عزیز همسر من شنبه رفتن با زعفران و زرشک و دارو کاری نداشتن ولی روغن حیوانی که همراهشون بود رو گرفتن و البته ورودشون به شیکاگو بود.
و مقصد نهایی لس انجلس که هیج جا مشکلی نبوده.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
(2013-08-27 ساعت 22:05)kɪŋ نوشته:  دوستانی که اخیرا رفتند آمریکا، مخصوصا سیاتل، زرشک و زعفران میشه برد؟ توی گمرک آمریکا چیکار میکنند؟ میندازنشون تو سطل یا میذارن ببری با خودت؟
فرودگاهlax ما! که کاری به زعفرون ندارن دوستان کیلو کیلو بردن زرشک هم همینطور تا جاییکه من فهمیدم یک چیزی تو مایه های کلیر کلا به افیسر بستگی داره
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا

به ما که اصلا گیر ندادن با اینکه همه خوراکیهامونو دیدن. زعفرون که بسته بندی شده هست ولی اگه میخوای زرشک فله ای بخری بده یه جا واست بسته بندی کنن اینجوری مطمئن تره البته که سر اینجور گیر دادنا کلا خیلی سلیقه ای عمل میکننCool
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
چيزهاي بسته بندي را كاري ندارند بيشتر چيزهاي فله اي و خصوصا اجيل بسته بندي نشده و تخمه و ليمو اماني را مي گيرند
کیس نامبر: 2013AS4XXX/سفارت : آنکارا/تاريخ مصاحبه : W3 Feb/ایالت انتخابی: میزوری/تاریخ کلیر: june 28/ویزا:15 july/ ورود به آمریکا: 13 آگوست
(2013-08-27 ساعت 21:09)miilad2 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 21:10)Maryam3023 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 10:01)miilad2 نوشته:  يعني تو سايت uscis.gov وقتي تو قسمت check my status اين receipt رو ميزني چي ميگه بهت؟

ميگه گرين كارت صادر شده ٣٠ روز صبر كنين تا پست به دستتون برسونه.
میشه متن پیغام رو بزارید؟ راستی از روزی که گرین رفت واسه produceتا بدن به پست .چند وقت طول کشید؟
والا الان ديگه از زمان ورودمون تقريبا ٢ ماه هست كه منتظريم، و از زمان اين پيغام هم ٢ هفته ميگذره.
ولي من همينجا تو اين تاپيك يه جايي خوندم كه مثل اينكه بايد بعد از ورود همه فرم AR11 رو پر كنند.

On August 7, 2013, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.

دوست عزیز ، این پیغامی که گذاشتین گفته که تو هفت آگوست رفته واسه تولید . هنوز به پست ندادن .بعد چجوری میگین 2 روز طول کشیده تا بدن پست؟

دوستان عزیز ، ممکنه لطفاً تاریخ ورودتون به آمریکا و تاریخ پرداخت immigration fee رو بنویسید . پیشاپیش ممنونم
تشکر کنندگان: daad ، tajhizgaran ، dove ، لاتاری
(2013-08-28 ساعت 01:22)ssohrabi نوشته:  
(2013-08-27 ساعت 21:09)miilad2 نوشته:  
(2013-08-26 ساعت 21:10)Maryam3023 نوشته:  ميگه گرين كارت صادر شده ٣٠ روز صبر كنين تا پست به دستتون برسونه.

دوستان عزیز ، ممکنه لطفاً تاریخ ورودتون به آمریکا و تاریخ پرداخت immigration fee رو بنویسید . پیشاپیش ممنونم
واريز : ٤ june
ورود: ٢٦ July
شماره کیس:2013AS41XX/تعداد افراد:1 نفر/کنسولگری:انکارا/مصاحبه:هفته چهارم فوریه/از تهران به بوستون
تشکر کنندگان: ssohrabi ، daad ، tajhizgaran ، dove ، لاتاری ، manila
من هم امشب کلییر شدم دوستای گلم یووهووووو

اومدم پیش شما

خداااایاااااا شکرت‌
(2013-08-28 ساعت 03:27)daad نوشته:  من هم امشب کلییر شدم دوستای گلم یووهووووو

اومدم پیش شما

خداااایاااااا شکرت‌

خوش امدین دوست گرامی.
شماره کیس: 2013A47XX، تاریخ رویت قبولی: 1jun، تعداد :4، ارسال فرمهای سری اول: 5j مصاحبه نیمه اول اسفند برگه آبی کلیر 26 آپریل ،ورود 14 آگوست. فعلا در san clemente کالیفرنیا هستیم
تشکر کنندگان: mohammad_r ، romance33 ، ma300me ، daad ، tajhizgaran ، honey rahmati ، ikamaly ، لاتاری
سلام دوستان من امروز که راهنمای پرداخت پول گرین کارت را در سایت USCIS مطالعه کردم به یک چیز برخورد کردم که گفتم با دوستان مطرح کنم در راهنمای سایت نوشته که اگر آدرستان عوض شد بصورت online تغییر آدرس را اعلام نمائید و در سایت پست آمریکا نیز تغییر آدرس را انجام دهید. آدرسش را هم نوشته است(www.usps.com) است. من نیز برای احتیاط تغییر آدرسم را در سایت پست هم انجام دادم. البته یک دلار برای تغییر آدرس هر خانواده می گیرد که می توانید آنلاین پرداخت کنید و یا صورتحساب برایتان بفرسد و شما می توانید تعیین کنید که نامه های گذشتتان را تا سقف یکماه گذشته به این آدرس جدید ارسال نمایند. بنابراین من فکر کنم اگر امروز تغییر آدرس در پست دهیم و اعلام کنیم که نامه های از یک هفته قبل ارسالی را به آدرس جدید بیاورند لذا اگر USCIS نیز اشتباه کند و نامه ها را به آدرس قدیم بفرسد پست آنرا به آدرس جدید خواهد آورد.
کیس نامبر: 2013AS4XXX/سفارت : آنکارا/تاريخ مصاحبه : W3 Feb/ایالت انتخابی: میزوری/تاریخ کلیر: june 28/ویزا:15 july/ ورود به آمریکا: 13 آگوست

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان