کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان . اونایی که قبلا اومدن اینور میشه بفرمایید چطور میشه از اینجا به کسی در ایران وکالت داد.من برای بخشی از کارهام وکالت ندادم و الان توش گیر کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
شماره کیس : 2013AS2xxx - کنسولگری : ایروان- قبولی : 2 may -- تاریخ ارسال : 26 jun با mail -- تعداد : 3 نفر -- مصاحبه : W2DEC ایروان--> کلیر: 24 JAN
تشکر کنندگان: mehdi110
سلام دوستان يك سوال داشتم شماره رسيدي كه مي شود در سايت uscis پيگيري صدور گرين كارت را كرد همان شماره اي است كه هنگام پرداخت پول ١٦٥ دلار سايت به ما مي دهد و با IOE شروع ميشود. درست است؟
کیس نامبر: 2013AS4XXX/سفارت : آنکارا/تاريخ مصاحبه : W3 Feb/ایالت انتخابی: میزوری/تاریخ کلیر: june 28/ویزا:15 july/ ورود به آمریکا: 13 آگوست
تشکر کنندگان:
(2013-08-31 ساعت 08:00)mohammad_r نوشته:  سلام دوستان يك سوال داشتم شماره رسيدي كه مي شود در سايت uscis پيگيري صدور گرين كارت را كرد همان شماره اي است كه هنگام پرداخت پول ١٦٥ دلار سايت به ما مي دهد و با IOE شروع ميشود. درست است؟

بله با IOE شروع میشه ولی تا فعال نشه سایت این شماره رو نمیشناسه به محض فعال شدن ، این شماره قابل شناسایی در سایت است.
تشکر کنندگان: مرآت74 ، daad ، dove ، sce ، Soap McTavish ، mohammad_r ، لاتاری
(2013-08-30 ساعت 23:53)kɪŋ نوشته:  دوستان کسی میدونه که آیا میشه وکالت داد برای نقل و انتقال سهام شرکت؟
و دیگه اینکه آیا راهی هست که با یک وکالت کلی نقل و انتقال سند ماشین رو هم مشمول کرد؟ هیچ کلک و راهکار حقوقی نداره؟ یعنی حتما باید وکالت جداگانه داد برای خودرو؟

ما كه يه وكالت كلي داديم ولي همه موارد مورد نظر رو با ذكر نام ، مثلا خونه شركت ماشين شهرداري دارايي پليس +١٠ و هزاران مركز ديگه رو نام برديم و كليه اختيارات مد نظر در هر مورد رو هم مشخص كرديم.
كلا فكر كنم شد ٨٠ تومن.
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
(2013-08-31 ساعت 01:31)mohssen نوشته:  دوستان عزیز

واسه فروختن لوازم منزل (دست دوم) کسی تجربه داره؟

من میخوام همه رو یکجا بفروشم و البته به سمسار هم نمیخوام بدم...امروز یکیشون اومده بود و تقریبا بهم گفت که باید یک پولی هم بهش بدم تا وسایل رو ببره!!....کم مونده بود بفرستمش بهشت زهرا از بس حرف مفت زد :-|

زیاد روی قیمت حساس نیستم ولی میخوام به کسی که خودش نیاز داشته باشه بدون واسطه بفروشم.

یک پیشنهاد هم دارم واسه مدیران عزیز امیر مهاجر عزیز، گل نهال، عمو سعید و یا بقیه که با توجه به تجربه دوستانی که به یو اس رفتن، یک چک لیست در امضاتون بگذارید در مورد مراحل قبل از سفر، اولین لندینگ در فرودگاه و سپس کارای بعد از ورود اولیه ...این خیلی میتونه مفید باشه واسه اینکه چیزی فراموش نشه که پروسه اومدن گرین کارت رو طولانی کنه یا بچه ها چیزی رو فراموش نکنن قبل از سفر...من از چک لیست مدارک و کارای قبل از مصاحبه در امضای عمو سعید خیلی استفاده کردم و این موضوع رو خیلی مفید میدونم واسه همه
دوست عزیز من تمام وسایل خونه رو به قیمت خیلی عالی تو سایت istgah.com فروختم.
اولش فکر نمیکردم بتونم از این طریق چیزی رو بفروشم ولی بعدش که آگهی زدم دیدم خیلی خوب داره مشتری میاد حتی از شهر های اطراف!!!!
مثلا من یک کامپیوتر قدیمی داشتم که حاظر بودم با میز مخصوصش به 100.000 تومان بدم بره . سمسار که میومد میگفت 30.000 تومان میگیرم ببرم!! دوستم خدمات کامپیوتر داشت میگفت همش با هم 60.000 تومان بعد زدم تو این سایت به قیمت 350.000 تومان زیرشم نوشتم بعلت مسافرت راه میام. شاید باورتون نشه 3 روز بعد به قیمت 300.000 تومان فروخته شد.مشتری از قم اومده بود. وفتی اومد بهش گفتم دارم مهاجرت میکنم رفت یه وانت گرفت کلی دیگه جنس ازم خرید به فیمت خوب که هم من راضی بودم و هم ایشون.
سعی کنید وسائل خونتونو به مصرف کننده بفروشید و از واسطه جدا دوری کنید
در این صورت هم شما از پولی که میگیرید راضی هستید هم اون مصرف کننده راضی هست.
موفق باشید.
کارنت:SEP 10 2012/مصاحبه: DEC 12 2012/کلیرنس:JAN 23 2013/ویزا:2013 31 JAN/گرین کارت:2013 23 MAR/سیتیزن شیپ: SEP 2018 ساکن:شیکاگو
دوستان تا جاییکه من فهمیدم 165$ پرداختی مربوط میشه به گرفتن گرین کارت و ما برای کارهایی مثل گرفتن خونه بانک گواهینامه نیاز به SSN داریم می خواستم بدونم اگر ما صبر کنیم زمانی که رسیدیم اون 165$ رو خودمون بریزیم تاثیری هم در دیرتر اومدنSSNداره؟؟
گرین کارت رو در چه مواردی نیاز خواهیم داشت؟اگر دیرتر بدستمون برسه تاثیری تو تاخیر در کارهامون خواهد داشت؟
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
تشکر کنندگان: daad ، mehdi110 ، negarita ، nirvana_kobin ، گل نهال ، Ehsan1358 ، پدی ، romance33 ، لاتاری
سلام به همه دوستان

می‌خواستم بپرسم چه سوال‌هایی‌ می‌پرسن از کسایی‌ که ۲ ستاره تو ویزایشن هست نسبت به اونایی‌ که یک ستاره دارند. بد اگه زبانشون خوب نباشه اذیت میکنند؟ وارد لوس انجلس میشن. ممنون میشم راهنمائم کنید.
تشکر کنندگان: nirvana_kobin ، daad ، پدی ، romance33
(2013-08-31 ساعت 09:42)usa lover نوشته:  دوستان تا جاییکه من فهمیدم 165$ پرداختی مربوط میشه به گرفتن گرین کارت و ما برای کارهایی مثل گرفتن خونه بانک گواهینامه نیاز به SSN داریم می خواستم بدونم اگر ما صبر کنیم زمانی که رسیدیم اون 165$ رو خودمون بریزیم تاثیری هم در دیرتر اومدنSSNداره؟؟
گرین کارت رو در چه مواردی نیاز خواهیم داشت؟اگر دیرتر بدستمون برسه تاثیری تو تاخیر در کارهامون خواهد داشت؟

گرین کارت خیلی‌ مهم نیست، من ۷ سال هست آمریکا زندگی‌ می‌کنم و تازه گرین کارتم اومد. یه جاهای مثلا واسه دانشگاه تمام دستم fasfa میگرفتن و من پول کامل باید میدادم، غیر از این مورد هیچ چیز دیگه نبود که ما احساس کنیم گرین کارت نداریم. با ss# همه کار میتونی‌ بکنید. نگران نباشید
تشکر کنندگان: گل نهال ، nirvana_kobin ، sce ، Soap McTavish ، daad ، پدی ، usa lover ، rezajoon ، romance33 ، noura ، afs ، لاتاری ، shatsi
(2013-08-31 ساعت 09:42)usa lover نوشته:  دوستان تا جاییکه من فهمیدم 165$ پرداختی مربوط میشه به گرفتن گرین کارت و ما برای کارهایی مثل گرفتن خونه بانک گواهینامه نیاز به SSN داریم می خواستم بدونم اگر ما صبر کنیم زمانی که رسیدیم اون 165$ رو خودمون بریزیم تاثیری هم در دیرتر اومدنSSNداره؟؟

نه عزیز ssn داستانش فرق داره . 4 یا 5 روز کاری که گذشت باید منتظرش باشید
کیس نامبر : 2013AS4### / سفارت : آنکارا / ساکن: San Francisco /دریافت ویزا : 9 May
تشکر کنندگان: گل نهال ، sce ، daad ، romance33 ، لاتاری
(2013-08-31 ساعت 11:43)negarita نوشته:  سلام به همه دوستان

می‌خواستم بپرسم چه سوال‌هایی‌ می‌پرسن از کسایی‌ که ۲ ستاره تو ویزایشن هست نسبت به اونایی‌ که یک ستاره دارند. بد اگه زبانشون خوب نباشه اذیت میکنند؟ وارد لوس انجلس میشن. ممنون میشم راهنمائم کنید.

کسی به درستی داستان این ستاره ها رو نمی دونه.
ولی در کل مشکلی در زمان ورود قطعا نخواهد بود.
موفق باشین.
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: gbtm ، nirvana_kobin ، Soap McTavish ، daad ، پدی ، romance33 ، negarita
(2013-08-30 ساعت 23:53)kɪŋ نوشته:  دوستان کسی میدونه که آیا میشه وکالت داد برای نقل و انتقال سهام شرکت؟
و دیگه اینکه آیا راهی هست که با یک وکالت کلی نقل و انتقال سند ماشین رو هم مشمول کرد؟ هیچ کلک و راهکار حقوقی نداره؟ یعنی حتما باید وکالت جداگانه داد برای خودرو؟
با سلام
شما میتونید برای انجام تمام نیازهاتون از این دست یک وکالت کلی تام فروش که کلیه اموال و دارائیهای شمارو در بر میگیره به فرد مورد اعتماد خودتون بدین
اما یادتون باشه وکیل شما گذشته از اعتماد باید خصیصه های مهمتری مثل مدیریت،تجربه و حوصله هم داشته باشه.مثال: فروش خودرو به ظاهر کار ساده ای ولی اگر در امر فک پلاک کوتاهی کنه، تنبلی کنه و یا اصلا ندونه حد وحدود مسئولیت پلاک هر شخص چی هست، اینجاست که شما به دردسر میافتین!
در وکالت فروش محدود کردن معنی نداره-وکالت کاری هم که اصلا مقوله دیگه ای هست وبا اون کار خرید وفروش نمیشه انجام داد
بحث فروش و مدیریت سهام و قدر السهم که مقوله بسیار مهم و دارای نکات ظریفی هست بدون نظر یک وکیل مجرب وکالتی تنظیم نکنید
نکته مهم دیگه از نظر قانون مالیات در ایران فروش اموالی که مشمول مالیات نقل وانتقال هست و لو توسط وکیل انجام بشه خود وکالت یک نقل وانتقال محسوب میشه!مگر اینکه در وکالت نامه قید " فروش همه املاک " آمده باشه
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، daad ، پدی ، romance33 ، amin arefi ، gbtm ، امیر مهاجر
(2013-08-31 ساعت 05:27)farokhi21 نوشته:  سلام دوستان . اونایی که قبلا اومدن اینور میشه بفرمایید چطور میشه از اینجا به کسی در ایران وکالت داد.من برای بخشی از کارهام وکالت ندادم و الان توش گیر کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام
از طریق سفارت سوئیس در واشنگتن حافظ منافع ایران

با تذکر بجای یکی از دوستان سفارت پاکستان حافظ منافع ایران در ام ر ی ک ا هست
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
تشکر کنندگان: daad ، honey rahmati ، پدی ، romance33 ، majid194
(2013-08-31 ساعت 12:16)sce نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 11:43)negarita نوشته:  سلام به همه دوستان

کسی به درستی داستان این ستاره ها رو نمی دونه.
ولی در کل مشکلی در زمان ورود قطعا نخواهد بود.
موفق باشین.

این طوری که من فهمیدم یک ستاره ها برنده اصلی هستن که به تنهایی و یا زودتر از بقیه میتونن وارد آمریکا بشن و 2 ستاره ها بقیه اعضای کیس هستن اگه اشتباه میکنم بگین که باید تابع یک ستاره ها باشن
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، negarita ، Ehsan1358 ، لاتاری ، shatsi
(2013-08-31 ساعت 12:48)amjad نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 05:27)farokhi21 نوشته:  سلام دوستان . اونایی که قبلا اومدن اینور میشه بفرمایید چطور میشه از اینجا به کسی در ایران وکالت داد.من برای بخشی از کارهام وکالت ندادم و الان توش گیر کردم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام

یعنی توی کالیفرنیا سفارت سوئیس شعبه نداره . ببخشید الان در آمریکا بچه ام رو به دنیا بیارم مدارک زایمان و شناسنامه آمریکایی اش رو باید ببرم سفارت سوئیس تایید کنه یا همون مدارک برای ایران قابل قبوله ؟
:case number 2013as00007xxx . مقصد لوس آنجلس : افراد 3 نفر . مصاحبه 6 می ابوظبی . دریافت برگه سفید. کلیر بعد 50 روز Shy
تشکر کنندگان: پدی ، romance33
(2013-08-31 ساعت 13:24)honey rahmati نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 12:48)amjad نوشته:  
سلام

یعنی توی کالیفرنیا سفارت سوئیس شعبه نداره . ببخشید الان در آمریکا بچه ام رو به دنیا بیارم مدارک زایمان و شناسنامه آمریکایی اش رو باید ببرم سفارت سوئیس تایید کنه یا همون مدارک برای ایران قابل قبوله ؟
اگر منظورتون گرفتن شناسنامه ایرانی هست و پاسپورت ایرانی(چون حتی اگر پاسپورت آمریکایی هم براش بگیرین نمی تونه با اون بیاد ایران) باید مدارکتون رو به دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتون بفرستین و از اونجا شناسنامه و پاسپورتش رو بگیرید
برای اینکه جواب شما رو دقیق داده باشم سایت دفتر حفظ منافع ایران رو چک کردم دوستان برای انجام کارهای سجلی از قبیل ثبت ازدواج شناسنامه فرزند و احتمالا تعویض پاسپورت نیاز به شناسنامه جدید هست اگر فرصت دارید قبل ازرفتن شناسنامه ها رو عو ض کنید چون اونجا مجبور میشید اول به آدرس واشنگتن مدارک رو بفرستید و اونها هم به ایران می فرستن برای تعویض و یک پروسه زمان بر و هزینه بیشتری باید بدید
دوستان اصلاح کردن منظور از تعویض شناسنامه شناسنامه قدیمی مربوط به قبل از انقلاب است
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
تشکر کنندگان: leily52 ، گل نهال ، romance33 ، amin arefi ، gbtm ، moji20 ، byousefi_p ، Ehsan1358 ، لاتاری ، shatsi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان