کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-09-01 ساعت 04:48)wITCH نوشته:  
(2013-09-01 ساعت 02:41)fariba_a نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 08:44)slpmahasl نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 08:00)mohammad_r نوشته:  سلام دوستان يك سوال داشتم شماره رسيدي كه مي شود در سايت uscis پيگيري صدور گرين كارت را كرد همان شماره اي است كه هنگام پرداخت پول ١٦٥ دلار سايت به ما مي دهد و با IOE شروع ميشود. درست است؟

بله با IOE شروع میشه ولی تا فعال نشه سایت این شماره رو نمیشناسه به محض فعال شدن ، این شماره قابل شناسایی در سایت است.
سلام دوستان عزیز
ما 165 دلار را سه روز پیش با دبیت کارت موقتی که از بانک آو آمریکا گرفتیم پرداخت کردیم. رسید پرداخت پول هم به ایمیل پسرم آمد ولی این شماره ای که میفرمایید باید با IOE شروع میشه را بهمون نداده؟ این شماره را در چه مرحله ای بهتون داده؟ بلافاصله بعد از پرداخت 165 دلار یا زمان دیگری؟؟؟ لطفا اگر کسی میدونه جواب بده. ممنون
درضمن در USCIS ما نوشته هنوز پرداخت شما submit نشده. چیکار کنیم؟

بعد از اینکه پول را پرداخت کردید دوباره برید توی همون اکانت که ساخته بودید،اونجا ioe را میبینید.
سلام
دوست عزیز ، کجای اکانت دنبال IOE بگردم؟ پیداش نمیکنم! در قسمت خلاصه وضعیت پرونده (case summary) این اطلاعات را نشون میده. فکر میکنم یک جایی اشتباه کردم ولی نمیدونم کجا!!!
البته پسرم موقع پرداخت از کارتش ، ایمیل خودشو وارد کرد که با ایمیل اولیه فرق داره. ممکنه دلیل ندادن رسید این باشه؟

CASE SUMMARY
Receipt ID: Not Applicable
Request Type: Application to Extend/Change Nonimmigrant Status
Case Received Date:
Received as: E-file
Status: In Progress
Status Date: Aug 28, 2013
Payment: NotSubmitted
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
تشکر کنندگان: daad ، ikamaly
(2013-09-02 ساعت 16:30)fariba_a نوشته:  
(2013-09-01 ساعت 04:48)wITCH نوشته:  
(2013-09-01 ساعت 02:41)fariba_a نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 08:44)slpmahasl نوشته:  
(2013-08-31 ساعت 08:00)mohammad_r نوشته:  سلام دوستان يك سوال داشتم شماره رسيدي كه مي شود در سايت uscis پيگيري صدور گرين كارت را كرد همان شماره اي است كه هنگام پرداخت پول ١٦٥ دلار سايت به ما مي دهد و با IOE شروع ميشود. درست است؟

بله با IOE شروع میشه ولی تا فعال نشه سایت این شماره رو نمیشناسه به محض فعال شدن ، این شماره قابل شناسایی در سایت است.
سلام دوستان عزیز
ما 165 دلار را سه روز پیش با دبیت کارت موقتی که از بانک آو آمریکا گرفتیم پرداخت کردیم. رسید پرداخت پول هم به ایمیل پسرم آمد ولی این شماره ای که میفرمایید باید با IOE شروع میشه را بهمون نداده؟ این شماره را در چه مرحله ای بهتون داده؟ بلافاصله بعد از پرداخت 165 دلار یا زمان دیگری؟؟؟ لطفا اگر کسی میدونه جواب بده. ممنون
درضمن در USCIS ما نوشته هنوز پرداخت شما submit نشده. چیکار کنیم؟

بعد از اینکه پول را پرداخت کردید دوباره برید توی همون اکانت که ساخته بودید،اونجا ioe را میبینید.
سلام
دوست عزیز ، کجای اکانت دنبال IOE بگردم؟ پیداش نمیکنم! در قسمت خلاصه وضعیت پرونده (case summary) این اطلاعات را نشون میده. فکر میکنم یک جایی اشتباه کردم ولی نمیدونم کجا!!!
البته پسرم موقع پرداخت از کارتش ، ایمیل خودشو وارد کرد که با ایمیل اولیه فرق داره. ممکنه دلیل ندادن رسید این باشه؟

CASE SUMMARY
Receipt ID: Not Applicable
Request Type: Application to Extend/Change Nonimmigrant Status
Case Received Date:
Received as: E-file
Status: In Progress
Status Date: Aug 28, 2013
Payment: NotSubmitted

از زمان پرداخت بايد ٤٠ روز صبر كنيد.
شماره کیس:2013AS41XX/تعداد افراد:1 نفر/کنسولگری:انکارا/مصاحبه:هفته چهارم فوریه/از تهران به بوستون
تشکر کنندگان: daad ، amairmonre ، manila
دوستانی که به لس آنجلس میان چیزهایی مثل دستمال سفره و دم کنی و قاشق چنگال و بشقاب و لیوان و سفره و کفگیر و خیلی از چیزهایی که تو فهرستی که دوستان تهیه کردن و تقریبا هممون از رو همونا چک میکنیم لازم نیست بیارین ، این جا تو فروشگاهای 99 سنتی همش رو میتونید خیلی ارزون تر از اونجا تهیه کنید ، من با اینکه خیلی تلاش کردم چیزی نخرم بازم کلی چیزهایی خریدم و آوردم که اینجا بود ، فقط غذای آماده مائده و هانی تا جایی که میتونید با خودتون بیارین که به نسبت اینجا ارزون تر میشه و راحت و آماده هست ، من خودم 10 تا آوردم ولی ای کاش 100 تا میشد بیارم ، یک مک دونالد فسقلی که به زور سیر میشه آدم ، این جا 26 هزار تومان واستون در میاد ، در صورتی که میشه با 26 تومن 5 تا غذا آماده خرید و آورد که 8 وعده جواب میده ، برنج خوب 5 کیلویی 10 دلار یعنی کیلویی 6 تومان ، منم میخواستم بیارم که نیاوردم همین جا خریدم و خیلی هم راضیم ، کلا زیاد سخت نگیرین ، همه چی این جا به همون قیمت و کمتر پیدا میشه تازه تو فروشگا های دست دوم که دیگه معرکه هست . واسه خونه هم یک 45 متری گرفتم با تمام امکانات ( استخر و باشگاه ورزشی و زمین تنیس و ... ) . دوستانی که مشکل مکان دارند واسه روزهای اول پیغام خصوصی بدن لطفا
2013AS00002XXX , Armenia ,interview: December ,clear:5 Feb,destination: L.A ,29 August
تشکر کنندگان: daad ، farshad_m ، amairmonre ، mehdi110 ، romance33 ، گل نهال ، ikamaly ، Saiban ، sce ، manila ، s.s.h ، amin arefi ، HRSH ، عراقی ، mino2013 ، NarcisJ ، Sonaen60 ، Hedieh20 ، shatsi ، remarya
تو سفر گرفتن ویزا نمی‌شه آدرس رو عوض کرد؟
تشکر کنندگان: amairmonre
سلام بر دوستان گل،

سوال من این هست که آیاForm Os155A دقیقاً همون گرین کارد هست؟ من وقتی receipt number رو وارد می کنم پیغام صدور کارت رو میده و اینکه تا 30 روز براتون ارسال میشه.

ولی بالای همین قسمت زده : Your Current Case Status for Form OS155A, IMMIGRANT VISA AND ALIEN REGISTRATION ..آیا برای همه همین عبارت رو نوشته ؟
تشکر کنندگان:
(2013-09-02 ساعت 19:02)daad نوشته:  تو سفر گرفتن ویزا نمی‌شه آدرس رو عوض کرد؟

بهترین زمان برای تغییر آدرس همون زمان ورود به آمریکا هست. به علاوه شما باید فرم تغییر آدرس رو هم خودتون به صورت آنلاین پر کنید.
تشکر کنندگان: dove
(2013-09-02 ساعت 16:27)amitis1392 نوشته:  باسلام دوست عزیز
ما هم پرواز قطری هستیم الان بارت می تونه دو تا چمدان30 کیلو باشه نه23 کیلو البته اینو تو ی سایت زده بود
ولی درباره ی پرواز از شیکاگو به پیتزبورگ نمی دونم که پول می گیرند یانه

سلام دوستان .منم با پرواز قطرم.اگه راجع به این اضافه شدن بار قطر فهمیدید که تو آمریکا هم مجانی هست 1 اطلاع به منم بدید.ممنون
تشکر کنندگان:
(2013-09-02 ساعت 19:36)ssohrabi نوشته:  سلام بر دوستان گل،

سوال من این هست که آیاForm Os155A دقیقاً همون گرین کارد هست؟ من وقتی receipt number رو وارد می کنم پیغام صدور کارت رو میده و اینکه تا 30 روز براتون ارسال میشه.

ولی بالای همین قسمت زده : Your Current Case Status for Form OS155A, IMMIGRANT VISA AND ALIEN REGISTRATION ..آیا برای همه همین عبارت رو نوشته ؟

سلا م
بله همينه
شماره کیس:2013AS41XX/تعداد افراد:1 نفر/کنسولگری:انکارا/مصاحبه:هفته چهارم فوریه/از تهران به بوستون
تشکر کنندگان: ssohrabi ، nirvana_kobin ، sadeghi897 ، sce ، remarya
دوستان گل من چند صفحه قبل سوالي مطرح كردم ولي جوابي نگرفتم.. خواهشا اگه كسي ميدونه خوشحال ميشم راهنماييم كنه..
دوستان شديدا نيازمند ياري سبزتان هستم:
ما ١٦٥$ رو از ايران تاريخ ٥ جولاي داديم همون موقع receipt ID بهمون داد هموني كه با IOE شروع ميشه.
ورودمون ١٣ جولاي به واشنگتن بود.
براي ssn چون به موقع نيومد بعد از ٢١ روز اقدام كرديم و گرفتيم.
٧ اگوست سايت USCIS قسمت check status پيغام داد كه
On August 7, 2013, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.
ولي تا الان هيچ خبري از گرين كارت يا ولكام لتر يا حتي شماره ايي كه بشه تو سايت پست پيگيري كرد نيست.
حالا من چيكار كنم، به نظرم يه جاي قضيه مشكل داره و نياز به پيگيري داره شايد.
از كجا و چجوري براي پيگيري اقدام كنم؟ ضمنا به شماره ايي كه خودش گفته زنگ ميزنم ولي اپراتورش يه چيزايي ميگه و نهايتا ميگه پيغام بزارين و خلاصه هيچ اتفاقي نميوفته.
ممنون
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، raam12000 ، manila ، nirvana_kobin ، mrbonbon ، sce ، zohre02 ، shatsi
(2013-09-02 ساعت 21:05)Maryam3023 نوشته:  ... تا الان هيچ خبري از گرين كارت يا ولكام لتر يا حتي شماره ايي كه بشه تو سايت پست پيگيري كرد نيست.
حالا من چيكار كنم، به نظرم يه جاي قضيه مشكل داره و نياز به پيگيري داره شايد. ...
سلام خانم دکتر
به نظر من که همه چیز شفاف هست. من یه خرده در این مورد بی خیال تشریف داشتم. 11 روز بعد از ورود 165 دلار رو پرداخت کرد، ولکام لتری هم برام نیومد، 29 روز بعد از ورود هم گرین کارت ها رو گرفتم. برای بعضی ها چند تا ولکام لتر میاد ولی برای بعضی ها هم مثل من یک ضرب خودشون تشریف فرما میشن. احتمالاً شما هم یک ضربینRolleyes. این یک ضرب دو ضرب مثل این که قرار نیست دست از سر ما بردارنTongue.
از دوستانی که در آمریکا ساکن هستند یک سوال دارم
آیا اصل شناسنامه و کارت ملی رو با خودم بیارم آمریکا یا نه؟
تشکر کنندگان: raam12000 ، Ehsan1358 ، ikamaly ، nirvana_kobin ، Mehrdadordi ، sadeghi897 ، tajhizgaran ، romance33
(2013-09-02 ساعت 21:43)Saeedv13 نوشته:  
(2013-09-02 ساعت 21:05)Maryam3023 نوشته:  ... تا الان هيچ خبري از گرين كارت يا ولكام لتر يا حتي شماره ايي كه بشه تو سايت پست پيگيري كرد نيست.
حالا من چيكار كنم، به نظرم يه جاي قضيه مشكل داره و نياز به پيگيري داره شايد. ...
سلام خانم دکتر
به نظر من که همه چیز شفاف هست. من یه خرده در این مورد بی خیال تشریف داشتم. 11 روز بعد از ورود 165 دلار رو پرداخت کرد، ولکام لتری هم برام نیومد، 29 روز بعد از ورود هم گرین کارت ها رو گرفتم. برای بعضی ها چند تا ولکام لتر میاد ولی برای بعضی ها هم مثل من یک ضرب خودشون تشریف فرما میشن. احتمالاً شما هم یک ضربینRolleyes. این یک ضرب دو ضرب مثل این که قرار نیست دست از سر ما بردارنTongue.
مرسي عمو سعيد جان!
اولا كه خيلي خوشحال شدم كه اينجا اومدينو و جواب دادين و منو از احساس غربت در اوردين ؛)
دوما ما بعد از اون اتفاقات قبلي.. حس بي خياليمون كور شده و يه خورده استرسو شديم ؛)
ولي اگه شما ميگين مشكلي نيست پس حتما نيست و همچنان منتظر ميمونيم!
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
(2013-09-02 ساعت 21:54)Maryam3023 نوشته:  مرسي عمو سعيد جان!
اولا كه خيلي خوشحال شدم كه اينجا اومدينو و جواب دادين و منو از احساس غربت در اوردين ؛)
دوما ما بعد از اون اتفاقات قبلي.. حس بي خياليمون كور شده و يه خورده استرسو شديم ؛)
ولي اگه شما ميگين مشكلي نيست پس حتما نيست و همچنان منتظر ميمونيم!
باور کنی یا نکنی دوران استرس به سر رسید. تعداد زیادیمون از مراحل پر استرس عبور کردیم و بقیه هم تا کمتر از یک ماه دیگه تکلیفشون معلوم میشه و چند ماه بعد به ما ملحق خواهند شد. از آرامش الان لذت ببرین. روز اول مدرسه دخترم یکی از مسئولین مدرسه پشت بلندگو آرزو کرد در زیر پرچم ایالات متحده، در امنیت در کنار هم زندگی کنیم. حتماً هم همینطور خواهد شد. به این معتقد بودیم و بر اساس اعتقادمون دست به مهاجرت زدیم وگرنه این همه سختی رو به جون نمی خریدیم و با هزار مشکل ریز و درشت دست پنجه نرم نمی کردیم. همگی موفق باشید.
(2013-09-02 ساعت 19:43)ssohrabi نوشته:  
(2013-09-02 ساعت 19:02)daad نوشته:  تو سفر گرفتن ویزا نمی‌شه آدرس رو عوض کرد؟

بهترین زمان برای تغییر آدرس همون زمان ورود به آمریکا هست. به علاوه شما باید فرم تغییر آدرس رو هم خودتون به صورت آنلاین پر کنید.

دوست عزیز میشه راجع به فرم آنلاین توضیح بدید آیا باید بعد از ورود پر بشه؟ چون تاریخ آخرین ورود به آمریکا ،محل کار،....میخواد! آیا خودتون آدرستونو عوض کردید در فرودگاه و اونجا گفتن که فرم آنلاینو پر کنید؟ ممنون میشم دوستان مطلع راهنمایی کنین یک هفته دیگه پروازمه و این مساله خیلی ذهنمو درگیر کرده 165 دلار را هم 25 آگوست ریختم آیا ممکنه با اینکه آدرسو تو فرودگاه عوض میکنم باز به آدرس قبلی بره؟!
کیس نامبر: 2013AS59XX/تعداد:2 نفر/سفارت : ابوظبی/تاريخ مصاحبه : 4 آپریل/کلیرنس :خودم 27 می,همسرم:14 آگوست (بعد از 132 روزBig Grin)
تشکر کنندگان: raam12000 ، morvarid1364 ، ssohrabi ، joody ، لاتاری
سلام دوستان یه مشکلی برای من پیش اومده اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره لطفاً راهنمایی کنید
برای پرداخت 165 دلار از طریق سایت USCIS.GOV/ImmigrantFee اقدام کردم ولی در قسمتی که از من می خواد ANumber رو وارد کنم می گه چیزی که وارد کردی معتبر نیست، مثال خودش یه حرفه A هست و عدد 9 رقمی ولی برای من عدد 8 رقمیه، Anumber من دستی نوشته شده احتمال اشتباه وجود داره؟ تو این مدارکی که به من دادن موقع تحویل ویزا جای دیگری هم این Anumber ثبت شده؟ از کجا می تونم پیگیری کنم این مشکلم رو؟ تا ANumber صحیح رو بدونم چیه؟؟؟
تشکر کنندگان: joody ، tajhizgaran ، Ehsan1358 ، لاتاری

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان