کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-09-03 ساعت 04:30)leila_2013 نوشته:  سلام .گرین کارت همسرم 7 روز پیش با پست اومد به آدرس.اما گرین کارت خودم که برندهٔ اصلی‌ هستم هنوز نیومده.ادرسمون رو هم تغییر ندادیم.خواستم بپرسم این طبیعیه یا اینکه همهٔ اعضای خانواده با هم میاد گرین کرتشون.در ضمن ما شمارهٔ رسیدمون رو هم نداریم.نمیدونم از کجا پیگیری کنیم.لطفا راهنمائی کنید ما رو
این موارد کاملا طبیعی است
راستش رسید برای من نیومد
ولکام لتر میاد که داخلش یک شماره ای هست از اون می شه پیگیری کرد
خیلی مواقع فقط چند روز قبل از گرین کارت میاد.
کمی صبر کنید خود گرین کارت میاد
موفق باشیدCool
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: storagemeter ، Soap McTavish ، sce ، hana_fd ، لاتاری ، amin arefi ، ikamaly ، Aida.s ، romance33
(2013-09-02 ساعت 21:47)Carrot نوشته:  از دوستانی که در آمریکا ساکن هستند یک سوال دارم
آیا اصل شناسنامه و کارت ملی رو با خودم بیارم آمریکا یا نه؟
من که نیاوردم .
نیازم نشد.
داره سه ماه می شه یواش یواشBig GrinCoolTongue
دی
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
(2013-09-03 ساعت 09:21)usa lover نوشته:  
(2013-09-03 ساعت 09:01)Nasimmmm نوشته:  سلام... دوستان میدونین بهترین سایت برای پیدا کردن مدارس ابتدایی خوب چیه؟!
اینجا رو چک کن
http://www.greatschools.org/
نمیدونم سایت بهتری باشه یا نه ولی این خوبه

اينو ببين
Schooldigger.com
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: usa lover ، nirvana_kobin ، گل نهال ، mehdi110 ، byousefi_p ، sce ، پدی ، nooshshahnar ، rezajoon ، roeentan ، Aida.s ، e76779 ، romance33
(2013-09-03 ساعت 08:46)soheila_chem نوشته:  دوستان سلام. من آدرس دادم برا دریافت گرین کارد و خودم خاک آمریکا رو ترک کردم. آیا مشکلی پیش میاد اگه خودم نباشم؟ آیا نیاز هست که حتما" باشم و امضا بدم و گرین کارد رو تحویل بگیرم یا به کسه دیگه هم تحویل میدن؟ ممنونم پیشاپیش از راهنماییتون.

من هم قبل از اینکه گرین کارتم بیاید خاک ا م ر ی ک ا را ترک کردم و بعدا به ادرس برادرم امد و قرار است یکی از اقوام برایم به ایران بیاورد .
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، sce ، dove ، پدی ، yalda91 ، hana_fd
من به این مرحله رسیدم . دوستان . تا صفحه 90 خوندم . کلی خوبه این پیج ولی کلی هنوز سوال داره تو مخم میچرخه .
8XXX * ایروان
تشکر کنندگان: sce ، پدی ، yalda91 ، hana_fd ، roeentan ، e76779
(2013-09-02 ساعت 20:00)imifranki نوشته:  
(2013-09-02 ساعت 16:27)amitis1392 نوشته:  باسلام دوست عزیز
ما هم پرواز قطری هستیم الان بارت می تونه دو تا چمدان30 کیلو باشه نه23 کیلو البته اینو تو ی سایت زده بود
ولی درباره ی پرواز از شیکاگو به پیتزبورگ نمی دونم که پول می گیرند یانه

سلام دوستان .منم با پرواز قطرم.اگه راجع به این اضافه شدن بار قطر فهمیدید که تو آمریکا هم مجانی هست 1 اطلاع به منم بدید.ممنون

سلام دوستان
در مورد دو بسته 30 كيلو از دفتر قطرى سؤال كردم و گفتند كه شامل حال شما نميشه . لطفا شما هم سؤال كنيد تا متوجه بشيم كه اين شامل چه كسانى ميشه .
در مورد أضافه بار داخل ا م ر ي ك ا هم بايد ببينم چى ميشه . ما 14 اكتبر بليط داريم . اگه شما بعد از اين تاريخ پرواز داريد از ما خبرش رو بگيريد.
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
تشکر کنندگان:
(2013-09-02 ساعت 23:34)byousefi_p نوشته:  دوستان یکی به من گفت آوردن زرشک به اونجا ممنوعه؟ چه کار بکنیم پس؟ نیاریم؟
تو چه فرمی باید وسایلی که میبریم رو بنویسیم؟ فرم آبی؟ کجاش؟

salam
سلام دوست عزیز

خواهر من هر بار ایران میآمد ،با خودش زرشک ،زعفران،پودر کشک و غیره می‌برد،البته آخرین بار ۳ سال پیش آمده بود.
تشکر کنندگان: yalda91 ، hana_fd ، لاتاری ، byousefi_p
(2013-09-02 ساعت 13:06)golesang نوشته:  
(2013-09-01 ساعت 07:58)afs نوشته:  
(2013-09-01 ساعت 05:26)afshin4749 نوشته:  ببینم ، مگه جدیداً برای صدور گرین کارت ، پول باید واریز کنی ؟ زمان ما که اینطور نبود !!! قانون عوض شده ؟

بعععععله. ۱۶۵ دلار ناقابل برای هرگرین کارت. زمان شما دلار هم نصف این چیزی بود که الان هست. بلیط هواپیما هم یک سوم. روزگار به ۲۰۱۴ ها رحم کنه که سال دیگه یه پست این جوری ازشون نبینیم. امیدوارم همه ۲۰۱۳ ها با پشت سرگذاشتن تمام سختی های قبل از ورود، الان که به مرحله اصلی پا گذاشتند با اعتماد به نفس، با انگیزه بالاتر و دانش فراتر و البته صبر و تحمل بیشتر دوران گذار رو پشت سربگذارند.
دوست عزیز شما نفری 300 و خورده ای دلار پرداخت میکنید زمان ما نفری 819 دلار پرداخت کردیم به سفارت پس زیاد ناراحت نباشید عملا تفاوتش زیاد نیست

دارایی تمام دارندگان ریال که معمولا شامل 2013 به بعد می شه به 1/3 کاهش پیدا کرده شما درمورد 1000 دلار صحبت می کنید و بحث . حیف وقت
ویزا: 14 2013‎ AUG* ورود: هیوستن JAN 2014 *‏ گرین: 7 March, کار: ؟

بگو : هرگز جز انچه خدا برای ما خواسته به ما نخواهد رسید. اوست مولای ما، و البته اهل ایمان در هرحال باید بر خدا توکل کنند. سوره توبه ایه 51

تشکر کنندگان: Soap McTavish ، mhb161 ، tajhizgaran ، لاتاری ، Saiban ، NarcisJ
(2013-09-03 ساعت 12:36)samgiv نوشته:  
(2013-09-03 ساعت 08:46)soheila_chem نوشته:  دوستان سلام. من آدرس دادم برا دریافت گرین کارد و خودم خاک آمریکا رو ترک کردم. آیا مشکلی پیش میاد اگه خودم نباشم؟ آیا نیاز هست که حتما" باشم و امضا بدم و گرین کارد رو تحویل بگیرم یا به کسه دیگه هم تحویل میدن؟ ممنونم پیشاپیش از راهنماییتون.

من هم قبل از اینکه گرین کارتم بیاید خاک ا م ر ی ک ا را ترک کردم و بعدا به ادرس برادرم امد و قرار است یکی از اقوام برایم به ایران بیاورد .

دوست عزیز فقط مراقب باشید تا جایی که من شنیدم همراه داشتن گرین کارت یا سوشال کارت کسه دیگر جرمه اگر متوجه بشن .
خدایا فقط به تو پناه میارم خودت دستمو بگیر .آمین Smile
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، mhb161 ، noobnoobi ، tajhizgaran ، لاتاری ، Mehrdadordi ، Aida.s ، el333 ، romance33
(2013-09-02 ساعت 21:47)Carrot نوشته:  از دوستانی که در آمریکا ساکن هستند یک سوال دارم

سلام
اصلا نیازی به اصل یا کپی شناسنامه و کارت ملی در اینجا پیدا نمیکنید.
ما اشتباه کردیم و اصل شناسنامه و کارت ملی را با خودمون آوردیم. آنها را بگذارید در ایران پیش خانواده بمونه. گاهی برای بعضی کارها بهش نیاز پیدا میکنند.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
تشکر کنندگان: mhb161 ، tajhizgaran ، لاتاری ، ikamaly ، Aida.s ، ma300me ، romance33
هنگام ورود و انجام امور اولیه در فرودگاه میتونید از آفیسر بخواین که آدرس قدیمی رو به آدرس جدید تغییر بده. در واقع اونجا خودشون از
شما سوال می کنند که کجا سکونت خواهید کرد. چند روز قبل یا بلافاصله بعد از ورود هم میتونید به لینک زیر برید و به صورت آنلاین
درخواست تغییر آدرس رو بدید.

https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=coa.Terms

اینکار حتماً توصیه میشه به دلیل اینکه در مورد بسیاری از دوستان که در فرودگاه تغییر آدرس دادند و آنلاین فرم رو پرنکردند باز هم کاردها به آدرس قبلی فرستاده شده .

[/quote]
دوست خوبم ممنون از جوابتون واقعا.الان فرم آنلاینو پر کردم ولی چون تاریخ ورودم چند روز دیگست قبول نکرد و پیغام داد که تاریخ نمیتونه آینده باشه به محض ورود فرمو سابمیت میکنم و امیدوارم که به آدرس قبلی نره
کیس نامبر: 2013AS59XX/تعداد:2 نفر/سفارت : ابوظبی/تاريخ مصاحبه : 4 آپریل/کلیرنس :خودم 27 می,همسرم:14 آگوست (بعد از 132 روزBig Grin)
تشکر کنندگان: گل نهال ، noobnoobi ، tajhizgaran ، Ehsan1358 ، لاتاری ، mhb161 ، Aida.s ، ma300me ، romance33 ، remarya
دوست عزیز تو سایت نوشته که این افزایش بار از 23 به 30 کیلو شامل آمریکا و کانادا نمیشه.پس بار مجاز به آمریکا همون 23 کیلو می باشد.
تشکر کنندگان: گل نهال ، tajhizgaran ، mhb161 ، aghaghia ، roeentan ، ikamaly ، Aida.s ، sgkco24 ، ma300me ، مرآت74
(2013-09-03 ساعت 15:57)fariba_a نوشته:  

سلام
ما اشتباه کردیم و اصل شناسنامه و کارت ملی را با خودمون آوردیم. آنها را بگذارید در ایران پیش خانواده بمونه. گاهی برای بعضی کارها بهش نیاز پیدا میکنند.

سلام
در همین تاپیک تعدادی از دوستان نوشته بودند که به شناسنامه هاشون نیاز پیدا کرده بودند. مثلا برای نشون دادن رابطه فرزندی با پدر و مادر. یا اگر کسی بخواد در اونجا پاسپورتش رو تعویض کنه شناسنامه لازمه.
بنابراین نمیشه برای همه یه نسخه داد.
خواهش می کنم مواظب توصیه هایی که می کنیم باشیم.
ارادتمند شما
موفق باشید
در زندگی هیچ کس را تحقیر نکنید یا آزار ندهید.
شاید امروز قدرتمند باشید،
اما یادتان باشد که زمان از شما قدرتمندتر است.
تشکر کنندگان: mhb161 ، roeentan ، golesang ، Aida.s ، mehdi110 ، usa lover ، daad ، nina22 ، ma300me ، مرآت74
(2013-09-02 ساعت 20:00)imifranki نوشته:  
(2013-09-02 ساعت 16:27)amitis1392 نوشته:  باسلام دوست عزیز
ما هم پرواز قطری هستیم الان بارت می تونه دو تا چمدان30 کیلو باشه نه23 کیلو البته اینو تو ی سایت زده بود
ولی درباره ی پرواز از شیکاگو به پیتزبورگ نمی دونم که پول می گیرند یانه

سلام دوستان .منم با پرواز قطرم.اگه راجع به این اضافه شدن بار قطر فهمیدید که تو آمریکا هم مجانی هست 1 اطلاع به منم بدید.ممنون

دوستان به این پرواز قطری اطمینان نکنید خیلی نامردن برای 5 کیلو اضافه بار یکی از ساک های ما که 29 کیلو بود 65 دلار اضافه بار گرفتن (برگشت از نیویورک ) متاسفانه ساک های قبلی ما که کمتر از 22 کیلو بود رو ی نوار رفته بود و امکان جابجا کردن نبود بارهای دستمون هم زیاد بود و ناچار 65 دلار رو دادیم . حواستون باشه برگشت از نیویورک با پرواز قطری دور ساک یا کارتن هاتون سلوفن نکشید که همه رو باز میکنن و اگر چسب نداشته باشید به مشکل میخورید . موفق باشید
**2013AS36 تعداد نفرات کیس 3 ، پست ابوظبی ، قبولی MAY2012
مصاحبه فوریه 2013 ابوظبی ، مدیکال ان ام سی ، کلیرنس ، اخذ ویزا 18 اپریل ، کل هزینه ها حدود 11 میلیون
تشکر کنندگان: mhb161 ، nnhh ، ikamaly ، mehdi110 ، e76779 ، afshinghwink ، daad ، ma300me ، mino2013
(2013-09-03 ساعت 15:57)fariba_a نوشته:  

سلام
دوست عزیز ، اشتباه بزرگی رو مرتکب میشید اگه شناسنامه و کارت ملی رو همراه نیارید !!!!!! یه دلیل عمده اون اینه که اگه تصیمیم به تعویض گذرنامه بگیرید ، و یا اینکه گذرنامه شما مفقود بشه ، دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا این مدارک رو برای صدور مجدد از شما درخواست میکنه . برای اطمینان یافتن از این موضوع میتونید به این سایت مراجعه و خودتون قضاوت کنید . شما میتونید برای انجام کلیه امور کاریتون در ایران ، به یکی از اعضای خانواده درجه یک ، وکالت بلاعزل بدین . موفق باشید

http://www.daftar.org/far/default.asp
http://www.daftar.org/forms/passports/001.pdf این لینک مدارک مورد نیاز رو نشون میده .
تشکر کنندگان: roeentan ، mgolchin13 ، mdna ، kasrafo ، ehsansh ، پدی ، ikamaly ، گل نهال ، golesang ، Aida.s ، mehdi110 ، usa lover ، el333 ، gbtm ، e76779 ، afshinghwink ، daad ، nina22 ، Saeedv13 ، ma300me ، romance33 ، amir82 ، Sonaen60 ، sumya ، Hedieh20

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان