کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-09-25 ساعت 21:12)bayat_r نوشته:  دوستان عزیز
شما باید در مدت سه 5 سال از تاریخ ورودتون به آمریکا حداقل 3 سال در خاک آمریکا باشید. یعنی میتونید به محض ورود به آمریکا برگردید به ایران و قبل از پایان 6 ماه فرصت برگردید به آمریکا ولی حتی اگر شما از زمان ورودتون هیچگاه از این کشور خارج هم نشید بازهم شما بعد از گذشت 4 سال ونیم میتونید درخواست سیتیزنی بدید که 6 ماه بعد از شما برای آزمون و اجرای مراسم دعوت میشه.
ببخشید!!ولی بازم توضیحتون برام ابهام داشت با عذرخواهی فراوون
درست متوجه شدم آیا؟یعنی از 5سال،3سال کامل باید اونجا زندگی کرد؟یا رفت و آمد 6ماه در میان هم ای امکان رو به وجود میاره بعد 5سال؟
کیس نامبر: ****2013AS00 / مصاحبه : ابوظبی، 24 جون 2013 ، یکضرب / 1نفر / ورود: 19 دسامبر / مقصد اولیه: لس انجلس ...
تشکر کنندگان: romance33 ، bayat_r ، AOC Kermani
(2013-09-26 ساعت 19:43)m.taj نوشته:  
(2013-09-25 ساعت 21:12)bayat_r نوشته:  دوستان عزیز
شما باید در مدت سه 5 سال از تاریخ ورودتون به آمریکا حداقل 3 سال در خاک آمریکا باشید. یعنی میتونید به محض ورود به آمریکا برگردید به ایران و قبل از پایان 6 ماه فرصت برگردید به آمریکا ولی حتی اگر شما از زمان ورودتون هیچگاه از این کشور خارج هم نشید بازهم شما بعد از گذشت 4 سال ونیم میتونید درخواست سیتیزنی بدید که 6 ماه بعد از شما برای آزمون و اجرای مراسم دعوت میشه.
ببخشید!!ولی بازم توضیحتون برام ابهام داشت با عذرخواهی فراوون
درست متوجه شدم آیا؟یعنی از 5سال،3سال کامل باید اونجا زندگی کرد؟یا رفت و آمد 6ماه در میان هم ای امکان رو به وجود میاره بعد 5سال؟

ببین شما میری به آمریکا و یک ورود براتون ثبت میشه
بعد فرداش برمی گردی ایران، کمتر از 6 ماه می مونی و
بعد دوباره میری آمریکا 10 ماه می مونی
بعد برمیگردی ایران 4 ماه می مونی
بعد میری آمریکا 12 ماه می مونی
بعد میای ایران 5 ماه می مونی
بعد میری آمریکا 10 ماه میمونی
برمیگردی ایران 5 ماه میمونی
میری آمریکا 8 ماه میمونی
یعنی شما در 60 ماه بیشتر از 36 ماه آمریکا بودی و میتونی برای سیتی زنی اقدام کنیBig GrinBig GrinBig Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2013-09-25 ساعت 06:39)mino2013 نوشته:  
(2013-09-24 ساعت 10:16)Setare99 نوشته:  دوستان عزیز

ما هم به جمع مهاجران پیوستیم. نزدیک ۲۰ روز پیش رسیدیم و تا اینجا کارها خوب پیش رفت. از فرودگاه لوس آنجلس وارد شدیم. توی فرودگاه آدرس را عوض کردیم. یه هفته بعد از ورودمون رفتیم برای SSNو فهمیدیم از فرودگاه تقاضا ندادن و همون‌جا اقدام کردیم و ۸ روز بعد کارت سوشیال اومد. و دیروز گرین کارت هم اومد به همون آدرس که تو فرودگاه داده بودیم. تا اینجا همه چی‌ خوب بوده.

برای گواهینامه هم رفتیم و امتحان کتبی‌ را قبول شدیم و ترجمه گواهینامه و اصل گواهینامه را نشون دادیم و قبول کردن و اجازه رانندگی‌ موقت دادند تا امتحان رانندگی‌ هم بدیم و گواهینامه بگیریم.

انشا‌الله کارای همه خوب پیش بره.
سلام دوست عزیز
بهتون تبریک میگم.ما هم 2 هفته هست که وارد لس آنجلس شدیم و تا امروز خبری از سوشال نیست.جند بارم اداره سوشال رفتیم که میگن 21 روز باید صبر کنید.بدون سوشال هم واقعا هیچ کاری نمیشه انجام داد.واسع ما هم 2ش کنید زود بیاد سوشالمون.راستی ما تو ولی هستیم شما کجایید؟

خوش آمدید. شما رفتید اداره سوشیال، چک کرد و گفت ۲۱ روز دیگه؟ چون برای ما چک کرد و گفت برای شما اقدام نشده و اونجا فرم پر کردیم و برایمان اقدام کرد و گفت ۲ هفته تا ۳ هفته دیگه میاد که ۸ روز بعد اومد. ما نزدیک اوک پارک هستیم.
شماره کیس:2013AS6XXX/ تاریخ رویت قبول: 2 May/ کنسولگری: ابوظبی
/مصاحبه:W4 April/کلیرنس45 days/دریافت ویزا:W3 June/ورود به آمریکا:
/تعداد افراد: 2
تشکر کنندگان: shishipapa ، romance33 ، manila ، AOC Kermani ، sce ، negar_karimi6
(2013-09-26 ساعت 23:21)Setare99 نوشته:  
(2013-09-25 ساعت 06:39)mino2013 نوشته:  
(2013-09-24 ساعت 10:16)Setare99 نوشته:  دوستان عزیز

ما هم به جمع مهاجران پیوستیم. نزدیک ۲۰ روز پیش رسیدیم و تا اینجا کارها خوب پیش رفت. از فرودگاه لوس آنجلس وارد شدیم. توی فرودگاه آدرس را عوض کردیم. یه هفته بعد از ورودمون رفتیم برای SSNو فهمیدیم از فرودگاه تقاضا ندادن و همون‌جا اقدام کردیم و ۸ روز بعد کارت سوشیال اومد. و دیروز گرین کارت هم اومد به همون آدرس که تو فرودگاه داده بودیم. تا اینجا همه چی‌ خوب بوده.

برای گواهینامه هم رفتیم و امتحان کتبی‌ را قبول شدیم و ترجمه گواهینامه و اصل گواهینامه را نشون دادیم و قبول کردن و اجازه رانندگی‌ موقت دادند تا امتحان رانندگی‌ هم بدیم و گواهینامه بگیریم.

انشا‌الله کارای همه خوب پیش بره.
سلام دوست عزیز
بهتون تبریک میگم.ما هم 2 هفته هست که وارد لس آنجلس شدیم و تا امروز خبری از سوشال نیست.جند بارم اداره سوشال رفتیم که میگن 21 روز باید صبر کنید.بدون سوشال هم واقعا هیچ کاری نمیشه انجام داد.واسع ما هم 2ش کنید زود بیاد سوشالمون.راستی ما تو ولی هستیم شما کجایید؟

خوش آمدید. شما رفتید اداره سوشیال، چک کرد و گفت ۲۱ روز دیگه؟ چون برای ما چک کرد و گفت برای شما اقدام نشده و اونجا فرم پر کردیم و برایمان اقدام کرد و گفت ۲ هفته تا ۳ هفته دیگه میاد که ۸ روز بعد اومد. ما نزدیک اوک پارک هستیم.
سلام.ممنون.آره ما از روزی که اومدیم 2 بار رفتیم سوشال.دفعه اول روز چهارم بعد از رسیدن رفتیم و فرم پر کردیم وقتی فرمو دادیم بشون زد تو کامپیوتر و گفت قبلا واسع شما پر شده و اقدام شده و ظرف 21 روز میاد به آدرستون اگه نیومد بیاین اینجا.دفعه دوم روز 11 رفتیم 1 سوشل دیگه ازشون سراغ نامبر گرفتیمو گفتیم لازمش داریم ک گفتن صادر شده و ظرف 1 هفته دیگه میرسه دستتونم که اگه نرسید بیاین اینجا و گفت من بش دستر سی ندارم که بدم.
هنوزم که نیومدهRolleyes
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
تشکر کنندگان: shishipapa ، manila ، romance33 ، AOC Kermani
(2013-09-26 ساعت 02:38)yaszamansani نوشته:  با سلام ،
من يه دختر ٢٤ساله دارم خيلي نگران هستم چون خودم و همسرم و دختر ديگه ام گرين كارت از طريق لاتاري گرفتيم اما دخترم بالآي ٢١ سال بود ، و شامل اون نميشد ، اين چه قانونيه ؟؟ لطفا اگر كسي اطلاعي داره در اين زمينه لطفا راهنمايي كنه.:-(:-( ممنون

اگر دختر شما مجرد باشد میتوانید از کتگوری F2B برای ایشان اقدام کنید. اینجا را مطالعه کنید
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD
http://www.immihelp.com/greencard/family...ories.html
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
(2013-09-26 ساعت 00:30)mama2030 نوشته:  با سلام به دوستان عزیزی که به خوبی راهنمایی می کنن ولی بخدا من تمام صفحات این تاپیک رو خوندم ولی نتونستم اکانت بسازم اگر براتون امکان داره یک پیام خصوصی و یا شماره تلفنی بدین که بشما زنگ بزنم از و با راهنمایی شما بتوانم این اکانت را که شده دردسررابسازم بازم از شما کمال تشکر را دارم
پس معلومه خوب مطالعه نکردی!!!! اینجاست دوست خوبم
http://mohajersara.com/thread-5642-post-...#pid387446
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
سلام

ما جمعه شب وارد شدیم و با وجود نداشتن سوشیال بالاخره امروز دختر و پسرم مدرسه رو شروع کردند .
من برای سوشیال هنوز پیگیری نکردم . فکر می کنید برم دنبالش یا خودشون اقدام کرده اند و بقول بعضی ها تا 21 روز میاد در خونه ؟؟
از طریق سایت نمیشه سوشیال رو پیگیری کرد ؟
165 دلار رو هم یک ماه قبل از ورود واریز کرده ایم ولی هنوز سایت چیزی برای گرین کارد نشون نمیده .
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: shishipapa ، aghaghia ، manila ، deineath ، bayat_r ، AFSHIN-PIC ، romance33 ، AOC Kermani ، AsemanAbee ، Hedieh20
(2013-09-27 ساعت 01:01)tajhizgaran نوشته:  سلام

ما جمعه شب وارد شدیم و با وجود نداشتن سوشیال بالاخره امروز دختر و پسرم مدرسه رو شروع کردند .
من برای سوشیال هنوز پیگیری نکردم . فکر می کنید برم دنبالش یا خودشون اقدام کرده اند و بقول بعضی ها تا 21 روز میاد در خونه ؟؟
از طریق سایت نمیشه سوشیال رو پیگیری کرد ؟
165 دلار رو هم یک ماه قبل از ورود واریز کرده ایم ولی هنوز سایت چیزی برای گرین کارد نشون نمیده .

رسیدنتون به خیر یه سلامتی انشالله .معمولا" تا زمانی که پست نکنن سایت رو آپدیت نمی کنن واسه گرین کارد .اگه کالیفرنیا هستید بهتره که 21 روز صبر کنید بعدا" اقدام کنید .
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
تشکر کنندگان: manila ، bayat_r ، Mojtaba49 ، romance33 ، AOC Kermani ، negar_karimi6
با سلام
دوستان ما انگشت نگاری کردیم برای تراول داکیو منت و منتظر رسیدنشون هستیم
دوستان من IOE نامبر دارم ولی تو سایت اکانت ندارم چون تو ارمنستان یه آزانس برای ما 165 دلار را داد و ما فقط از case statuse وضعیت گرین کارت را داریم چک می کنیم ما هنوز Elis تو سایت uscis ایجاد نکردیم چطوری این کار را بکنیم تا بتونیم IOEو LIN نامبرها را تو اونجا پیگیری کنیم ؟
1- لطفا بفرمایید ما چطور ادرسی را که تو فرم اولیه برای تراول داکیومنت دادیم را عوض کنیم؟
2- آیا بعد از گرفتن گرین کارت و پاس سفید هنوز این سیستم Elis برامون لازمه و چه کارایی داره ؟
ممنونم از راهنمایی تون ؟
تشکر کنندگان: shishipapa ، negar_karimi6 ، AOC Kermani ، powerb
(2013-09-26 ساعت 01:39)shishipapa نوشته:  
(2013-09-26 ساعت 01:31)yaszamansani نوشته:  سلام دوستان ،من ٤٥ روز أمريكا موندم گرين كارتم هم بعد إز ٢٥ روز اومد . الآن برگشتم ايران وميخوام ٩ ماه ديگه برگردم أمريكا . أيا مشكلي پيش مياد ؟ لطفا اگه اطلاعاتي داريد ممنون ميشم.
به سلامتی . تا جایی که من اطلاع دارم تا یک سال اشکالی نداره فقط دیر تر از 4 سالو نه ماه سیتیزن شیپ می گیرید .
دوست عزیز تا جایی که من می دونم نباید از آمریکا بیشتر از 6 ماه بیرون باشید وگرنه هر چقدر هم مونده باشید دوباره بر می گردید سر جای اولتون و اون زمانی را که مونده بودید براتون حساب نمی کنند. مخصوصا در مورد 6 ماه ،که مطمئنم به لینک زیر سر بزنید دقیق توضیح داده شده. و در مورد قسمت دوم حرفم (یعنی محاسبه روزهای رفته) لطفا دوستان نظر بدهند.
http://mohajersara.com/thread-5642-post-...#pid423205
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
تشکر کنندگان: romance33 ، negar_karimi6 ، AOC Kermani ، powerb
بچه ها سلام. من جمعه قبل اومدم دالاس در فرودگاه خیلی سریع همه چیز ردیف شد. فقط یک سوال برای من پیش اومد. من به افسر فرودگاه در مورد این ۱۶۵ دلار توضیح دادم و ان با تعجب پرسید چه پولی اصلا از این خبر ا نیست مواظب باشید که کسی ازتون پولی نگیره. من هم متعجب از حرفهای اقای پلیس بهتر دیدم با دوستان در میان بگذارم ببینم چه باید کرد و برای صحت حرف این پلیس به کجا باید نگ زد و پرسید.
تشکر کنندگان: shishipapa ، romance33 ، AOC Kermani ، shaso ، negar_karimi6 ، afshinghwink ، Sepasttian ، Hedieh20
(2013-09-27 ساعت 01:16)shishipapa نوشته:  
(2013-09-27 ساعت 01:01)tajhizgaran نوشته:  سلام

ما جمعه شب وارد شدیم .....................

.................اگه کالیفرنیا هستید .......

ایشون بچه محله هر دومون هستند Big GrinBig Grin
ایرانی های مقیم سن هوزه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: Mojtaba49 ، shishipapa ، romance33 ، AOC Kermani ، mama2030 ، negar_karimi6 ، ikamaly ، Sepasttian ، AsemanAbee ، powerb
(2013-09-25 ساعت 18:59)m.taj نوشته:  سلام دوستان
یه سوالی : تا چه مدت قبل از تاریخ انقضا ویزا باید در اونجا حضور پیدا کرد و مثلا 23 دسامبر ؟؟؟
مررررسی
شما تا کمی قبل از منقضی شدنش می تونید خودتونو به اونجا برسونید وقتی اولین سفرو رفتید ویزاتون یکسال تمدید میشه. ولی برای نوبت بعدی باید قبل از 180 روز خودتونو به اونجا برسونید وگرنه مدت اقامتی که در سفر قبل داشتین براتون محاسبه نمیشه.
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
تشکر کنندگان: Mojtaba49 ، shishipapa ، romance33 ، AOC Kermani ، negar_karimi6
Shyدوستان خيلى خيلى ممنون مى شم پاسخ بدين و يه خانواده بزرگ دو نفره رو از نگران نجات بدين

اينكه من ١٦٥ تا رو با دبيت خودم اينجا ٢١ روز پيش ريختم مثلا،چون اطلاعات كارتمو كمى اشتباه پر كردم،الانم مي گه in process در حاليكه از حسابم برداشت نشده.،حالا نمى دونم چيكار كنم،شما ايده اى دارين كلا
ممنونم از همه
تشکر کنندگان: shishipapa ، romance33 ، AOC Kermani ، negar_karimi6
(2013-09-26 ساعت 12:40)mehrdad pharm نوشته:  سلام افشين عزيز، ممنون ميشم اگه مشخصات من وهمسرم را هم وارد كني:
West hills
CA
دونفر
اواخر نوامبر

اطاعت امر شد

دوستان عزیز اگر دوست داشته باشید ببینید مهاجران ۲۰۱۳ در امریکا کجا ساکن شده اند می توانید به آدرس زیر سر بزنید.
http://2013.servehttp.com/p/

اگر هم خودتان مایل بودید محل زندگیتان در امریکا را اعلام کنید لطفا به بنده اطلاع دهید.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان