کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-10-13 ساعت 09:04)mino2013 نوشته:  سلام دوستان
از sce عزیز جهت راهنماییتون تشکر میکنم.گرین کارت ما هم بعد از 1 ماه پس از ورود صادر شد و به آدرس جدید فرستاده شد و تو سایت پست که track میکنیم میگه delivered شده ولی تو صندوق پست نیومده!تو سایت پست فقط زیپ کد واسم منطقه رو میزنه واسه همین نمیشه دقیق فهمید کجا رفته.خلاصه حسابی گیج شدیم ما.کسی از دوستان اطلاعات بیشتری داره؟

خب آدرس قدیمی رو چک کنید شاید انجا رفته باشه .
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
تشکر کنندگان: powerb
از sce عزیز جهت راهنماییتون تشکر میکنم.گرین کارت ما هم بعد از 1 ماه پس از ورود صادر شد و به آدرس جدید فرستاده شد و تو سایت پست که track میکنیم میگه delivered شده ولی تو صندوق پست نیومده!تو سایت پست فقط زیپ کد واسم منطقه رو میزنه واسه همین نمیشه دقیق فهمید کجا رفته.خلاصه حسابی گیج شدیم ما.کسی از دوستان اطلاعات بیشتری داره؟

خب آدرس قبلی رو چک کنید شاید انجا رفته باشه .
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
تشکر کنندگان: AOC Kermani ، romance33 ، لاتاری
دوستان سلام

من رشته ام مهندسی است ولی سابقه ورزشی در حد مربیگری دارم و مدارکم رو هم از فدراسیون مربوطه در ایران دارم ( درجه 1)
می خواستم ببینم کسی از دوستان از موقعیت های کاری ورزشی اطلاعی داره یا قبلا کسی از دوستان تجربه کرده ؟
مرسی
تشکر کنندگان: shishipapa ، AOC Kermani ، romance33 ، لاتاری ، powerb
(2013-10-01 ساعت 20:19)sce نوشته:  
(2013-10-01 ساعت 12:45)m12345 نوشته:  سلام
دوستان ايا اكر بيش از 10000 دلار داشته باشيم در فرودكاه براي ما مشكلي به وجود نمي ايد
لطفا راهنمايي كنيد.

بگم نه ؟بگم آره ؟چی بگم.من هم تا قبل از سفرمون مرتب این سوال رو می پرسیدیم و همش ترس این موضوع رو از زمان وارد شدن به فرودگاه داشتیم.میگن طبق قانون هرکس فقط می تونه 5000 تا با خودش ببره.خیلی از بچه ها بالای 10 تا هم برده بودن.تجربه من این بود که دونفری نزدیک به 20 هزارتا آوردیم و تو فرودگاه شیراز هم اصلا احدی در رابطه با پول صحبتی نکرد.نا گفته نماند که همسر من می گفت از یه خانمی در این مورد سوال کرده بودن.با این حال به نظر میاد که نباید نگران بود.
موفق باشین.

خیلی ممنون از پاسختان اما منظور من فرودگاه های آمریکا بود.
تشکر کنندگان: AOC Kermani ، romance33 ، Mehrdadordi ، deineath ، لاتاری ، powerb
(2013-10-13 ساعت 11:10)m12345 نوشته:  
(2013-10-01 ساعت 20:19)sce نوشته:  
(2013-10-01 ساعت 12:45)m12345 نوشته:  سلام
دوستان ايا اكر بيش از 10000 دلار داشته باشيم در فرودكاه براي ما مشكلي به وجود نمي ايد
لطفا راهنمايي كنيد.

بگم نه ؟بگم آره ؟چی بگم.من هم تا قبل از سفرمون مرتب این سوال رو می پرسیدیم و همش ترس این موضوع رو از زمان وارد شدن به فرودگاه داشتیم.میگن طبق قانون هرکس فقط می تونه 5000 تا با خودش ببره.خیلی از بچه ها بالای 10 تا هم برده بودن.تجربه من این بود که دونفری نزدیک به 20 هزارتا آوردیم و تو فرودگاه شیراز هم اصلا احدی در رابطه با پول صحبتی نکرد.نا گفته نماند که همسر من می گفت از یه خانمی در این مورد سوال کرده بودن.با این حال به نظر میاد که نباید نگران بود.
موفق باشین.

خیلی ممنون از پاسختان اما منظور من فرودگاه های آمریکا بود.

تو فرودگاه آمریکا هیچ مشکلی نداره چون شما گرین کارتی هستید و این اولین ورودتون به آمریکاست و مالیات بهش نمی خوره
تو فرم آبی صادقانه بنویسید اگه هم کسی اشتباه کرد و بهتون حرف مالیات زد بهش یادآوری کنید که شما immigrant هستین و این first vist شماست
شماره کیس: 7xxx تعداد افراد :3 کارنت :March 12 2013 مصاحبه:هفته اول May ابوظبی
وضعیت:ورود به آمریکا در 27 سپتامبر، لس آنجلس
(2013-10-13 ساعت 01:54)ani_sheiton نوشته:  یعنی میخواین بگین هیچ کدومتون تحقیق برای پدر و مادرتون نکردین؟راه حلی؟هیچی؟یعنی همه به فکر خودتونین؟

براي پدر و مادر بايد حتما سيتيزن بشيد يا اينكه اونا هم در لاتاري بزنده بشن
2013AS37XX • مصاحبه: 20فوریه/آنکارا/برگه صورتی+فرم 10 سئوالی+CV • سفرنامهویرایش فایلهای PDF با Adobe Acrobat ثبت نام در CSCپرینت فایل CSCنمونه پرینت CSCنرم‌افزار PDF995تغییر PTTنقشه آنکاراکلیر بعد از 135 روز
تشکر کنندگان: romance33 ، AOC Kermani ، Mehrdadordi ، ani_sheiton ، deineath ، لاتاری ، powerb
(2013-10-13 ساعت 17:02)mohammad fazli نوشته:  
(2013-10-13 ساعت 01:54)ani_sheiton نوشته:  یعنی میخواین بگین هیچ کدومتون تحقیق برای پدر و مادرتون نکردین؟راه حلی؟هیچی؟یعنی همه به فکر خودتونین؟

نه آقاي فضلي فكر كنم اشتباه ميكنيد، پدر و مادر ميتونن حتي اگه فرزندشون گرين كارتم نداشته باشه براحتي برن بهش سر بزنن
بدون گرين كارت، با گرين كارت بدون سيتيزني واسه پدر و مادر فقط ميشه اقدام كرد
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
(2013-10-13 ساعت 17:20)گل نهال نوشته:  

نه آقاي فضلي فكر كنم اشتباه ميكنيد، پدر و مادر ميتونن حتي اگه فرزندشون گرين كارتم نداشته باشه براحتي برن بهش سر بزنن

همونطور که گل نهال گفتند برای پدر و مادر حتی بدون داشتن گرین کارت هم میشه دعوتنامه فرستاد وتقاضای ویزای توریستی کرد. در کلاس زبانی که من میرم یک خانم دانشجوی چینی هست که با ویزای دانشجویی اومده و هنوز گرین کارت نداره، و همین کار رو کرده و الان هم پدر و مادرش اینجا هستند. این دومین سفر اونا به آمریکا برای دیدن دخترشون هست.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

(2013-10-13 ساعت 17:20)گل نهال نوشته:  

سلام گل نهال خانم گل.هر فرد تا قبل از سیتیزنی نمیتونه برای پدر و مادرش درخواست گرین کارت بده فقط میتونن به صورت مهمان با ویزای قابل تمدید 6 ماهه برن.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
(2013-10-13 ساعت 18:25)alisarvareharchiabi نوشته:  تایید میشه صحبت لوکی لیدی ./

گل نهال خانوم عجیبه که شما نمیدونستید .

سؤال چيز ديگه اي بود دوست عزيز
كسي كه نپرسيد واسه گرين كارت يا مهاجرت پدر و مادر چه كنيم؟ ميخواستن پدر و مادرشون بتونن بيان پيششون و بهشون سر بزنن
من گفتم پدر و مادر ميتونن حتي اگه فرزندشون گرين كارتم نداشته باشه بهش سر بزنن و هنوزم سر حرفم هستم، چون خيليها ويزاي دانشجويي دارن بدون داشتن گرين كارت و پدر و مادرشون هرسال ميرن پيششون
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
(2013-10-08 ساعت 22:05)morvarid1364 نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 22:01)majid89 نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 21:49)morvarid1364 نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 01:39)majid89 نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 00:56)morvarid1364 نوشته:  سلام دوستان
ما الان 20 روزه که اومدیم آمریکا و هنوز حتی شماره سوشال سکیوریتی هم بهمون ندادند و بدون اون هیچ کاری نتونستیم انجام بدیم حتی خونه هم نتونستیم بگیریم.
یک روز بعد ورودمون رفتیم اداره سوشال سکیوریتی گفتند برید 20 روز دیگه بیاین
حالا امروز رفتیم میگن که فعلا بودجه برا این کار نداریم و اخبار رو گوش کنید هر موقع خبری شد بیاین
واقعا گیر کردیم بدون سوشال سکیوریتی دیگه نمیدونیم باید چکار کنیم و معلوم نیست کی حل میشه
دوستان تو شهرهای دیگه هم به شما همنو گفتن؟
میدونید تا کی باید صبر کنیم؟

دوست عزیز خیلی متاسفم از شندین این خبر... واقعا بدشانسیه
ولی
شما می تونید حداقل حساب بانکی تون رو افتتاح کنید و دبیت کارت بگیرید.
بانک آمریکا (Bank of America) بدون نیاز به شماره سوشال برای شما حساب باز می کنه... بالاخره این هم خودش یه کاریه!
من روز دوم یا سوم ورودم رفتم و حساب باز کردم. الان هم بعد از یکسال از بانکم راضیم. اون موقع گزینه دیگه ای غیر از این بانک نداشتم ولی الان دارم فکر می کنم که با اطلاعات امروزم اگر برگردم به یکسال پیش و بخوام یه بانک رو انخاب کنم باز هم همین "بنک آو آمریکا" رو انتخاب می کنم. البته می بینم که اکثر تازه مهاجر ها میرن ولز فارگو حساب باز می کنن... و چند مورد هم ازشون شنیدم که راضی نیستن.

موفق باشین Smile
دوست من
روز دوم ورودمون رفتیم همین بانک و فقط با پاسپورت حساب باز نکردن و گفتن یه مدرک دیگه میخوان Sad
من یادم نمیاد ازم چیزی غیر از پاسپورت خواسته باشن...

گواهینامه بین المللی اگر دارید احتمالا قبول میکنن. حتی شاید گواهینامه ایران رو هم بپذیرن. هدفشون فقط اینه که هویت شما رو توی دو تا مدرک جداگانه ببینن و گرنه هیج نیازی به اطلاعات کارت دوم شما ندارن.

همچنین شما می تونید یه بانک آو آمریکای دیگه رو هم امتحان کنید.

گواهینامه ایران رو داشتیم اما قبول نکردن چون باید به انگلیسی نوشته شده باشه.
مروارید جا ن
ما هم 25 سپتامبر وارد شدیم و سوشیال نداریم
1-برای اجاره ی خونه به سه جا سر زدیم و اونها هم گفتن که دپازیت بذار و داریم فکر می کنیم و........ولی این جایی که اجاره کردیم هیچی ازمون نخواست و براش تو ضیح دادیم که تازه اومدیم و هیچ سابقه ای نداریم،پس نتیجه می گیریم که نظر ها متفاوته و باید بگردید
2- ما توی بانک wells fargo حساب باز کردیم و خیلی بانک خوبیه وفقط پاسپورتامونو چک کرد و برا مون دبیت کارت صادر کرد
3- مدرسه ی بچه ها هم فقط اجاره خونه رو خواست و کارت واکسن ( حتما توبرکولین تست لازمه)و کارنامه ی ایران
4- خلاصه ما الآن توی آمریکا نه هویت داریم ونه ویزا چون اونم 30 سپپتامبر باطل شدBig Grin
2013AS17xx/ آنکارا / چهارنفر/ کلیرنس بعد از 146 روز / ساکرامنتو کالیفرنیا
مروارید جا ن
ما هم 25 سپتامبر وارد شدیم و سوشیال نداریم
1-برای اجاره ی خونه به سه جا سر زدیم و اونها هم گفتن که دپازیت بذار و داریم فکر می کنیم و........ولی این جایی که اجاره کردیم هیچی ازمون نخواست و براش تو ضیح دادیم که تازه اومدیم و هیچ سابقه ای نداریم،پس نتیجه می گیریم که نظر ها متفاوته و باید بگردید
2- ما توی بانک wells fargo حساب باز کردیم و خیلی بانک خوبیه وفقط پاسپورتامونو چک کرد و برا مون دبیت کارت صادر کرد
3- مدرسه ی بچه ها هم فقط اجاره خونه رو خواست و کارت واکسن ( حتما توبرکولین تست لازمه)و کارنامه ی ایران
4- خلاصه ما الآن توی آمریکا نه هویت داریم ونه ویزا چون اونم 30 سپپتامبر باطل شدBig Grin
[/quote]

دوست عزیز الآن شما هم هویت دارید هم ویزا.
هویت دارید چون وارد شدید و مراحل گرین کارتتون به جریان افتاده،
ویزاتون هم سال دیگه 30 سپتامبر باطل میشه.

درضمن دوستانی که هنوز ایران هستید حتماً حتماً توسط یک پزشک چک کنید در کارت واکسن بچه هاتون تست توبرکولین (آن هم دو بار هر بار روی یک دست) و جوابش ذکر شده باشه.
افراد بزرگسالی هم که اینجا به هر نحوی سرو کارشون با شغل های بیمارستانی هست، یا باید دو بار جواب تست منفی توبرکولین به همراه داشته باشید و یا یک CD عکس سینه که گزارش رادیولوژیست به زبان انگلیسی با مهر داشته باشد.
البته اینها فقط کار شما رو سرعت می ده وگرنه به هزینۀ کارفرما می تونید همین جا این ها رو انجام بدید.
تشکر کنندگان: sce ، romance33 ، amin arefi ، AOC Kermani ، لاتاری ، powerb

سلام دوست عزیز.
شما به آدرس اولیه فرمهاتون یه تماسی بگیرین.قطع به یقین باید اونجا رفته باشه.نگران نباشین.یکی دیگه از دوستان هم علی رغم اینکه هیچ تغییر آدرسی نداشتن،اما گرین کارت همسرشون با این که صادر شده،هنوز به دستشون نرسیده.امروز که با ایشون تماس داشتم گفت تماس گرفته و اونا هم گفتن که آدرس رو دوباره بده تا 10 روزه دیگه میرسه دستتون.گفت شماره رو واسم اس ام اس مس کنه.اگه به نتیجه رسید میدم شما هم تماس بگبرین.
موفق باشین.
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: kasrafo ، romance33 ، AOC Kermani ، لاتاری ، powerb
(2013-10-13 ساعت 05:00)lingni نوشته:  
(2013-10-13 ساعت 04:46)azem2014 نوشته:  
(2013-10-12 ساعت 07:34)azem2014 نوشته:  سلام دوستان فرمی رو که بشه دانلودو پرینت گرفت و مربوط به وسایل و مواد همراه مسافر هس رو اگه دارین لینکش رو بزارین- قبلا دوستی لینکی گذاشتن که بصورت فرم نبود بلکه تصویر داخل یه صفحه وب بود که جداگانه قابل کپی کردن نبود --شایدم من نفهمیدم- ممنون از راهنمایی

میشه لطفا راهنمایی کنین- تشکر

آخه سوالتون مبهمه. توضیح بدین دقیقاً دنبال چی هستین؟

منظورم فرم آبی رنگ داخل هواپیماست که میدن مسافر پر کنه که چه چیزهایی همراش داره
تشکر کنندگان: AOC Kermani ، لاتاری
(2013-10-13 ساعت 18:31)گل نهال نوشته:  
(2013-10-13 ساعت 18:25)alisarvareharchiabi نوشته:  تایید میشه صحبت لوکی لیدی ./

گل نهال خانوم عجیبه که شما نمیدونستید .

سؤال چيز ديگه اي بود دوست عزيز
كسي كه نپرسيد واسه گرين كارت يا مهاجرت پدر و مادر چه كنيم؟ ميخواستن پدر و مادرشون بتونن بيان پيششون و بهشون سر بزنن
من گفتم پدر و مادر ميتونن حتي اگه فرزندشون گرين كارتم نداشته باشه بهش سر بزنن و هنوزم سر حرفم هستم، چون خيليها ويزاي دانشجويي دارن بدون داشتن گرين كارت و پدر و مادرشون هرسال ميرن پيششون
گل نهال خانم گل صد البته فرمایش شما صحیح است.شاد باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
تشکر کنندگان: گل نهال ، Mehrdadordi ، aghaghia ، AOC Kermani ، لاتاری ، mehrdad pharm ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان