کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
دوستان عزیز سلام- ما رسیدیم و کارها خوب پیش میره- اما دو پاکت سفید پزشکی رو نه در هنکام ورود در فرودگاه تحویل دادم و نه در زمان پیگیری کارت سوشال --خلاصه هنوز پیش منه -- مگه براشون مهم نبود این پاکتها؟ الان من باید کاری کنم یا نه؟ چون پاکتها بزرگ بودن نتونستم داخل ساک دستی داخل هواپیما ببرم و گذاشمش داخل ساکهایی که رفت توی بار-- واسه همینم زمانیکه داخل فرودگاه قسمت تحویل مدارک شدیم همرام نبود---زمانی هم که میرفتم اداره سوشال بازم همرام نبود ---میشه لطفا راهنمایی کنین؟
تشکر کنندگان: romance33 ، philter ، azar1348 ، Ehsan1358 ، mhb161 ، Fariborzz ، لاتاری ، powerb
سلام بچه ها
من واشنگتن دی سی هستم
خواستم بدونم که کانون و انجمن ایرانی‌ هست توی واشنگتن
ممنون میشم بچه هایی که واشنگتن دی سی هستند کمکم کنند.
با تشکر
تشکر کنندگان: azar1348 ، Fariborzz ، لاتاری ، powerb
سلام دوستان
من وهمسرم 14 اکتبر وارد شدیم . 24 اکتبر برای سوشال اقدام کردیم. سوشال همسرم 3 روز بعد آمد اما متاسفانه با وجودیکه من نفر برنده کیس بودم هنوز سوشال من نیامده. تقریبا" 10 روز پیش مجددا" مراجعه کردم گفتن هنوز هیچ مدرکی از home land security مبنی بر ورود شما به امریکا بدست مانرسیده. خلاصه کپی گرین کارت و پاسپورت رو دوباره ازمن گرفتن تا درخواست تاییدیه کنن ولی هنوز خبری نیست.
آیا سایر دوستان هم چنین تجربه ای داشتن تا به حال؟
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
تشکر کنندگان: philter ، mhb161 ، azem2014 ، Fariborzz ، لاتاری ، powerb
سلام

ازآنجاییکه این تاپیک خواننده های بیشتری داره با اجازه از بزرگان مجلس موضوعی رو که در تاپیک سفر به امریکا و زندگی در کارولینای شمالی گذاشته بودم را اینجا هم می گذارم شاید مورد استفاده دوستانی که قصد مهاجرت رو دارن قرار بگیره
به صلاح دید مدیران می تونه یکیش پاک بشه

چیزی که من تو این مدت که اومدیم آمریکا دستگیرم شده
اینه که دوست و آشناهایی که اینجا زندگی میکنند تصورشون اینه که مثلا ماها که تازه میاییم آمریکا ممکنه دچارمشکل بشیم و دردسری برای اونها ایجادکنیم و همین باعث میشه همش درباره ات نگران باشن که مبادا بیرون میری گم بشی مبادا بلد نباشی حرف بزنی و رفع نیاز کنی و یا اینکه اگر تنها بیرون رفتی مشکلی برات بوجود بیاد نکنه باعث زحمت و دردسر بشه برای اونها و خلاصه همه این نگرانی ها شون باعث میشه دل و جرات رو ازت بگیرن و ممکنه زمان زیادی ببره تا به اندوخته هات اضافه بشه پس اگر هنوز نیومدید آمریکا واقعا برید برای کسب توانایی هاتون تا اینجا به قولی جرات کنید رو پای خودتون بایستید
بزارید راحت ترو واضح تربگم شاید خیلی ها تو دلشون بهمون بخندن ولی وظیفه انسانیم و حس نوع دوستیم منو تشو یق میکنه مسائل خودمو بازتر کنم
ما در ایران یه گوشی معمولی نوکیای فکسنی داشتیم و فکر میکردیم فقط بشه یه زنگ بزنیم و اس بدیم کافیمونه
سیستم کامپیو تر ما در ایران اینقدر ساده و پیش پا افتاده بود که هرکی میدیدش فکر میکرد عصر حجره
تو FB و این مسائل تکنولوژی نبودم فقط دلم خوش بود که مثلا وبلاگ می نویسم و دنبال کارهای مهاجرتیمون هستم یعنی به یه سایت ساده بدون پیچیدگی تکنولوژی راضی بودم و حتی اهل گشت و گذار تو ایران هم نبودیم که مثلا با نقشه بخوایم جایی رو پیدا کنیم
خلاصه اینکه خیلی به نظرمون با همون اطلاعات و ابزار زندگی ساده کاملا بی نیاز بودیم و زندگی خوشی داشتیم
اما الان که اومدیم اینجا نیاز به گوشی خوب داشتیم حالا بماند که پدرم در اومد که چه نوع گوشی و اصلا واردشدن به دنیای مبایل خودش نگرانمون کرده بود که اصلا نمیدونستیم اصطلاحات خدماتی گوشی هر کدام چه معنایی می دن و ممکنه نه دوست نه آشنایی حتی نتونه اینجا کمکت کنه یعنی کمکش محدود باشه چون خودشون سالهاست اینجا جا افتادن و نیازی نبوده که مثلا اطلاعاتشون به روز باشه
حلاصه مردیم تا یه گوشی که هم به جیبون بخوره هم به سنمون که بفهمیم چی به چیه خریدیم
رفتیم لب تاب بگیریم بی اطلاع از نوع لب تاب و امکاناتش
فامیل میگفت باید برای نصب برنامه هزینه کنی اینجا کپی ممنوعیت داره و اله و بله خلاصه بنده خدا ها تو مملکتی هستن که کارهای میان بر رو بلد نیستن ولی ما که ازایران اومدیم برای هر کار قانونی یه بی قانونی پیدا میکنیم و بماند که چقدر از بچه های اینجا پرسو جو کردم و علیرغم مقاومتهایی که اطرافیان نشون میدادن ازشون کمک گرفتمو برنا مه هایی که لازم داشتمو نصب کردم
حالا گوشی و لب تاب داریم خدایا طرز استفاده ازسایتها رو اینجا بلد نیستیم چون تو ایران یه سایت مهاجرسرا بود و سفارت و پیرامون اون
تا حالا نیازی نبوده شغلی رو اینترنتی درخواست بدیم و یا خرید اینترنتی هم نکرده بودم حساب کنید یه دفعه افتادیم تو دنیایی که همه کارهاش اینترنتیه و اصلا آدمی نمیبینی که مستقیم بهش مراجعه کنی
حالا شغلا رو پیدا کردیم موندیم چه جوری آدرسشو که پیدا کردیم با نقشه یه خط اتوبوسی پیدا کنیم که بدون کمک فامیل و زحمتی نشه برای اونها خودمونو برسونیم که ای دل غا فل باز بین مسیرا گیر کردیم دیگه مجبورشدم به دوستای خوبمون که اومدن آمریکا و یا امر یکا بودن تلفنی و با چت بپرسیم چون دیگه خیلی ضایع است که همین یه ذره کسرو شانی که برامون مونده برای یه آدرس از فامیل بپرسی
خلاصه مطلب دوستان از من به شما نصیحت اگر قصد اومدن دارید اطلاعاتتونو به روز کنید حتی اگر شده گوشی خوب بخرید یاد بگیرید چی به چیه درسته بعد که بیایید یاد میگیرید ولی به این همه نگرا نیش و آبرو ریزی پیش اطرافیان اینجا نمی ارزه همینه که بنده خدا ها همش نگرا
ن میشند و جرات حرکت کردنو ازت میگیرن چون دیدن ساده ترین چیز ها روبلدنیستیم
تا تو ایران هستید اطلاعات پیدا کنید به نظر من دانستن و وارد بودن به اطلاعات کامپیوتری و گوشی و بعد هم نقشه خوانی حرف اول رو میزنه چون تا اینا رو ندونی نمیتونید یه کالجی کتابخونه ای پیدا کنید که کلاس مکالمه هایی که میزارن برید و ازش استفاده کنید
من این همه زبان بلدبودم ( البته بلانسبت ) چی شد بهتر که نشدم هیچ همونی هم که بلد بودم یادم رفت چون بخاطر همون کم اطلاعاتیمون از دنیای ارتباطات و تکنولوزی هنوز نتونستم یه کتابخونه نزدیک خونه فامیلمون پیدا کنمو برم تا تمرین و یاد آوری بشه برام
امیدوارم این مطالبی که گفتم مفید واقع بشه برای شما ها و جدی بگیرید و باز چیزی یادم بیاد مطمئن باشید دراختیارتون میزارم حتی اگر کسر شان محسوب بشه
(2013-12-20 ساعت 19:55)sami0 نوشته:  Salam bacheha
Man washington DC hastam
Khastam bdonam k kanon va anjoman irani hast toye washington
Mamnon misham bchehaei k washington DC hastand komakam konanad
Ba tashakor

سامی عزیز این لینک رو ببین شاید کارت رو راه بندازه ،

http://www.iraniandc.com/edu/iranian_ass...ssoc.shtml

البته یه FB هم هست به اسم ، بچه های مریلند ویرجینیا واشنگتن دی سی ، اونجا رو هم ببین
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، Fariborzz ، لاتاری
(2013-12-20 ساعت 17:05)azem2014 نوشته:  دوستان عزیز سلام- ما رسیدیم و کارها خوب پیش میره- اما دو پاکت سفید پزشکی رو نه در هنکام ورود در فرودگاه تحویل دادم و نه در زمان پیگیری کارت سوشال --خلاصه هنوز پیش منه -- مگه براشون مهم نبود این پاکتها؟ الان من باید کاری کنم یا نه؟ چون پاکتها بزرگ بودن نتونستم داخل ساک دستی داخل هواپیما ببرم و گذاشمش داخل ساکهایی که رفت توی بار-- واسه همینم زمانیکه داخل فرودگاه قسمت تحویل مدارک شدیم همرام نبود---زمانی هم که میرفتم اداره سوشال بازم همرام نبود ---میشه لطفا راهنمایی کنین؟

دوست عزیز تا همینجاش هم که این دو پاکت بزرگ رو دنبال خودتون کشوندید باید بهتون احسنت گفت چون ما بعد از مصاحبه به رسم یاد گاری گذاشتیمش تو هتل دوبی
اصلا باید توی همون ایران به یکی کادو میدادینش چون هیچ جا بدرد نمی خورن عکس قفسه سینه بوده که بعد ها توامریکا هم اگر گذرتون به دکتر بخوره خودشون از اول ازتون میگیرن
پس با خیال راحت چشمتون به در باشه که پست سوشیالتونو بیاره
موفق باشید و خوش خبر
تشکر کنندگان: ROYAAA ، Ehsan1358 ، philter ، azem2014 ، Fariborzz ، لاتاری ، powerb
بچه ها برای پیگیری گرین کارت مون متاسفانه در کمال نا باوری توسایت پرداخت 165 دلار که میشم هرکاری میکنم تو ذهنم نمی یاد پسوردم چی بوده شاید اگربگم تا یه روز قبلش توذهنم بود با ور نکنید عقلم هم نرسید جایی یادداشتش کنم چون خیلی پسورد ساده ای داشتم اصلا فکرشم نمی کردم ازذهنم بپره
سوالات امنیتیشو چون دوستم موقع ساخت اکانت جواب داده بود بهش زنگ زدم گفت یادم نیست چی جواب دادم
حالا به نظرتون با این دسته گلی که آب دادم چه جوری میتونم توی اکانتم برم
تشکر کنندگان: shatsi ، philter ، mhb161 ، Fariborzz ، لاتاری
دوستان سلام من الان ٣ هفته هست براى پاس سفيد اقدام كردم طبق دستورالعمل دوستان اما هنوز وقت بهم ندادن روي پاكت هم نوشتم فورى نامه هم نوشتم و بليط برگشت هم گذاشتم اما هنوز خبرى از وقته انگشت نگارى نشده هفته ديگه هم بايط برگشت دارم فقط رسيده ارسال فرم ها اومده Sad كسي راهى بلد نيست پيشنهاد بده؟
شماره کیس ***4 , افراد :2نفر ,کنسولگری : ابوظبی, مصاحبه :june، مقصد :لس آنجلس Smile ويزا يك ضرب Cool
تشکر کنندگان: mhb161 ، Fariborzz ، لاتاری ، powerb
(2013-12-21 ساعت 01:08)negar_karimi6 نوشته:  بچه ها برای پیگیری گرین کارت مون متاسفانه در کمال نا باوری توسایت پرداخت 165 دلار که میشم هرکاری میکنم تو ذهنم نمی یاد پسوردم چی بوده شاید اگربگم تا یه روز قبلش توذهنم بود با ور نکنید عقلم هم نرسید جایی یادداشتش کنم چون خیلی پسورد ساده ای داشتم اصلا فکرشم نمی کردم ازذهنم بپره
سوالات امنیتیشو چون دوستم موقع ساخت اکانت جواب داده بود بهش زنگ زدم گفت یادم نیست چی جواب دادم
برای خانم من هم پیش اومده بود. با اون شماره تلفنی که داده تماس گرفتیم و دوباره برامون لینک فعال سازی و تغییر رمز اومد.
۲۰۱۳
(2013-12-21 ساعت 01:08)negar_karimi6 نوشته:  بچه ها برای پیگیری گرین کارت مون متاسفانه در کمال نا باوری توسایت پرداخت 165 دلار که میشم هرکاری میکنم تو ذهنم نمی یاد پسوردم چی بوده شاید اگربگم تا یه روز قبلش توذهنم بود با ور نکنید عقلم هم نرسید جایی یادداشتش کنم چون خیلی پسورد ساده ای داشتم اصلا فکرشم نمی کردم ازذهنم بپره

شما یا هر کدام از دوستان که پسوردش را فراموش کرده است هنگام ورود یعنی اینجا اگر یوزر و پسورد را فراموش کردید در خط بالای دکمه log in نوشته است :Forgot or need to reset your password?
بر روی این جمله کلیک کنید تا یک لینک برای ایمیل شما ارسال شود که وقتی محتوای ایمیل را میبینید در قسمتی از آن لینکی برای شما فرستاده شده که وفتی بر روی آن کلیک میکنید داخل صفحه ای میرود که سوالات امنیتی که قبلا از شما پرسیده شده و جواب داده اید مثلاً : در کجا متولد شده اید؟ را باید پاسخ بدهید و اگر اینکار را درست انجام دهید لینک ریست پسورد برایتان ارسال می شود ضمناً اگر پاسخ سوالات که دادید یادتان نباشد به اینجا بروید که در این قسمت یک نامه باید تنظیم کنید که در ابتدا شماره Receipt ID یعنی همان شماره که با IOE شروع میشود را به همراه شماره Alien Number یا همان شماره که با A شروع میشود را نوشته و نامه را ارسال میکنید، مطمئن باشید ظرف 3 روز به شما پاسخ خواهند داد و داخل mail ارسالی برای شما لینک ریست پسورد ارسال خواهد شد.

نکته مهم : این سیستم در بعضی مواقع که حتی پسورد درست هم داده میشود بنا به دلایلی که هنوز برای من نامعلوم است پیغام خطای ورود پسورد را میدهد که در این مواقع نیز دستورالعمل بالا به کار می آید.
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
دوستان عزیز سلام
بچه ها، اگر بلیت شخصی اینترنتی باشه یعنی خودش از سایت بگیره، سبزی های مسافرتی (ارج مسافرتی) رو به ایشان میدهند یا حتما باید از آژانس بگیره؟
C/N:2*** office: ایروان Interview: W2 DEC
تشکر کنندگان: philter ، Fariborzz ، m.mina ، لاتاری
(2013-12-21 ساعت 10:38)Almond نوشته:  دوستان عزیز سلام
بچه ها، اگر بلیت شخصی اینترنتی باشه یعنی خودش از سایت بگیره، سبزی های مسافرتی (ارج مسافرتی) رو به ایشان میدهند یا حتما باید از آژانس بگیره؟

ارز مسافرتي در صورتي تعلق ميگيره كه رو پرينت بليط مهر آژانس باشه
من براي خودم سوال كردم خود دفتر امارات برام مهر ميزنه
CN:2014AS11$$/Ankara>Abu Dhabi Smile/Interview:22 Oc./Issue:24 Oc./1person
UAE→USA
Görebileceğim bir yerde dur!
Neredeysen orası bana kutsal toprak
تشکر کنندگان: romance33 ، philter ، Ehsan1358 ، Almond ، azar1348 ، گل نهال ، Fariborzz ، maria2000 ، لاتاری ، powerb
[quote='nnhh' pid='451525' dateline='1387561512']
سلام دوستان
من وهمسرم 14 اکتبر وارد شدیم . 24 اکتبر برای سوشال اقدام کردیم. سوشال همسرم 3 روز بعد آمد اما متاسفانه با وجودیکه من نفر برنده کیس بودم هنوز سوشال من نیامده. تقریبا" 10 روز پیش مجددا" مراجعه کردم گفتن هنوز هیچ مدرکی از home land security مبنی بر ورود شما به آمریکا بدست مانرسیده. خلاصه کپی گرین کارت و پاسپورت رو دوباره ازمن گرفتن تا درخواست تاییدیه کنن ولی هنوز خبری نیست.
آیا سایر دوستان هم چنین تجربه ای داشتن تا به حال؟

سلام دوست عزیز - ما به سوشال مراجعه کردیم ولی جز گذرنامه هیجی همراه نداشتیم و اونها هم جیزی از ما نخواستن- به نظر میرسه کل اطلاعاتی رو که لازم داشتن با دیدن اطلاعات داخل گذرنامه خودش داخل سیستم کامپیوتر جستجو و کنترل کرد --
کارهایی که کرد شامل دادن فرمی که باید پر می کردم و تحویل میدادم و بعد کنترل مامور برای اطمینان از صحیح بودن دیکته حروف --ثبت در سیستم --دادن رسید به مراحعه کننده--توضیح راجع به تاریخ دریافت و اگه نیامد جطوری پیگیری بشه بود
امیدوارم همه موفق و خوب باشن
ضمنا اگه میشه سوال من رو هم حواب بدین ممنونم
دوستان برای گرفتن پاس سفید تا اومدن سوشال باید صبر کرد؟
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، romance33 ، azar1348 ، pari pariaaa ، Fariborzz ، لاتاری
(2013-12-21 ساعت 02:27)poonehpopo نوشته:  دوستان سلام من الان ٣ هفته هست براى پاس سفيد اقدام كردم طبق دستورالعمل دوستان اما هنوز وقت بهم ندادن روي پاكت هم نوشتم فورى نامه هم نوشتم و بليط برگشت هم گذاشتم اما هنوز خبرى از وقته انگشت نگارى نشده هفته ديگه هم بايط برگشت دارم فقط رسيده ارسال فرم ها اومده Sad كسي راهى بلد نيست پيشنهاد بده؟

با بچه هاي ايميگرنجل تماس بگيريد كمكتون مي كنند.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، kiana11 ، romance33 ، shatsi ، azar1348 ، mhb161 ، Fariborzz ، لاتاری ، powerb
سلام به همه دوستان.. بالاخره با پيگيري تونستم تلفني تايديه صدور شماره SSN رو بگيرم.... ديروز هم حضوري مراجعه كردم و الان SSn داريمSmile .. كسي ميدونه صدور فقط ID در LA چقدر طول ميكشه.. همون موقع ميدن يا پست ميكنند...
2013AS89$$ آنكارا٢نفرمصاحبه:w3جولاي برگه صورتي،CV+٩سؤالي
ديدگاه هاي آرش در مورد آمريكا
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، romance33 ، shatsi ، azar1348 ، mhb161 ، Fariborzz ، لاتاری ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان