کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2014-01-08 ساعت 03:29)ani_sheiton نوشته:  دوستای خوبم میشه سریع منو در 2 چیز راهنمایی کنید؟من آتلانتام یه سیم کارت ارزون میخوام اینجا هست؟
بعد مساله ی مهم تر اینکه میخوام بیمه بشم اما اطلاعاتی از اوباما کر را هر چیز دیگه ندارم چون من هر 3 ماه باید آزمایش بدم و تحت نظر پزشک باشم.کسی میتونه کمکم کنه؟

سلام
من وقتی اومدم t-mobile prepaid گرفتم و الان هم همونو کردم family plan

در مورد بیمه باید برین SSA(Social Services Agency) و برای مدیکل اقدام کنین فقط باید گرین کارت و سوشال داشته باشین و در حسابتون کمتر از 3000 دلار باشه
موفق باشین
شماره کیس:Case Number 2012AS00011xxx
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:دسامبر
تاریخ دریافت ویزا: 2011 Dec
ورود :Apr 2012
محل زندگی :Orange County
تشکر کنندگان: romance33 ، Fariborzz ، el333 ، پدی ، niloo-kh ، alirezass ، rezajoon ، ani_sheiton ، لاتاری ، shishipapa
این طور که سایت نوشته میشه تا 1 سال خارج از آمریکا موند البته اگر افسر شک کنه شما قصد اقامت دائم در آمریکا رو ندارید ممکنه مشکل ایجاد بشه.
http://www.uscis.gov/green-card/after-gr...t-resident
(2014-01-04 ساعت 22:47)amitis1392 نوشته:  
(2014-01-04 ساعت 20:54)soheila_chem نوشته:  دوستان سلام. من به دنبال یه پاسخ درست و مطمئن برای سوالم هستم چون تقریبا زندگیم تحت الشعاع این موضوع قرار گرفته. سوالم اینکه اگر بعد از دریافت گرین کارت خارج شیم تا چه مدت "بدون دردسر" می تونیم به آمریکا "رفت و آمد" کنیم؟ من بار اول یک ماه موندم و برگشتم. ماه دیگه میشه شش ماه که خارج از آمریکا هستم. آیا الزاما بایستی سر شش ماه برگردم یا میتونم تا 11 ماه خارج آمریکا باشم؟
و سوال مهم تر اینکه اگر این بار هم بیام و به هر علت نتونم بمونم و خارج شم بعد یه مدت کوتاه، آیا در بازگشت سوم به آمریکا آفیسر گرین کارتم راتوقیف می کنه؟
کلا چه مقدار میشه به این روند ادامه داد؟ تا چه زمانی افیسرها روی این ورود و خروج حساس نیستند؟ (میدونم که راه حلی به نام پاس سفید هست البته)
متشکرم از لطف تون برای پاسخ

منم سوال شما را دارم . لطفا راهنمایی کنید
شماره کیس: 2013AS00005XXX
کنسولگری:هلسينكي کارنت شدن کیس:Feb-11-2013
مصاحبه:9 آوریل ،دریافت ویزا : 15 آوریل . مقصد Big Grinetroit
A journey of thousand miles begins with a single step
تشکر کنندگان: Fariborzz ، niloo-kh ، rezajoon ، ani_sheiton ، لاتاری ، shishipapa ، Ehsan1358 ، soheila_chem
دوستان به نظر شما ما 165 دلار رو ایران پرداخت کنیم تاثیری در گرفتن سریع گرین کارد داره یا بگذاریم آمریکا با خیال راحت و دردسر پرداخت کنیم ؟
لطفا راهنمایی کنید بنده رو.
CN:20138xxx/ دونفر / آنکارا / مصاحبه آخر آگوست/ یکضرب/کالیفرنیا
تشکر کنندگان: nooshin92 ، Fariborzz ، rezajoon ، ani_sheiton ، لاتاری
(2014-01-09 ساعت 14:43)niloo-kh نوشته:  دوستان به نظر شما ما 165 دلار رو ایران پرداخت کنیم تاثیری در گرفتن سریع گرین کارد داره یا بگذاریم آمریکا با خیال راحت و دردسر پرداخت کنیم ؟
سلام
من چند تا از دوستانم اینجا پرداخت کردن و مشکلی هم نبوده و ربطی به سریع یا دیر آمدن گرین کارت نداره....
تاریخ کارنت شدن کیس:
تشکر کنندگان: nooshin92 ، romance33 ، Fariborzz ، rezajoon ، niloo-kh ، لاتاری
(2014-01-09 ساعت 14:43)niloo-kh نوشته:  دوستان به نظر شما ما 165 دلار رو ایران پرداخت کنیم تاثیری در گرفتن سریع گرین کارد داره یا بگذاریم آمریکا با خیال راحت و دردسر پرداخت کنیم ؟

به نطر من همونجا اگر کسی رو از آشناها دارید که میتونه با کارتش پرداخت کنه همونجا انجام بدید.
تشکر کنندگان: Fariborzz ، rezajoon ، niloo-kh ، لاتاری
(2014-01-10 ساعت 00:17)nooshin92 نوشته:  

به نطر من همونجا اگر کسی رو از آشناها دارید که میتونه با کارتش پرداخت کنه همونجا انجام بدید.
به نظر من تهران همون شرکت پی منت پرداحت کنید چون وقتی اینجا واردمیشید اینقدر درگیر مسائل میشید و نا اشنا یید به محیط که استرس خودتونو بیشترمیکنید به کی بگید حالا آشنا وقت داره نداره و به نظر من رو زدن برای کاری که آدم خودش میتونه تو ایران انجام بده جزاینکه نگرانیتونو بیشتر کنه چیزی دیگه به همراه نداره
من خودم تو ایران پرداخت کردم یک ماه قبل از اومدنم
تشکر کنندگان: ROYAAA ، Fariborzz ، پدی ، niloo-kh ، rira1982 ، لاتاری ، Ehsan1358 ، daad ، moqadam
راستی یادم رفت بگم بعد ازیک ماه سوشیالمون اومد البته یه هفته پیش رفتم اداره مهاجرت درخواست دادم حالا نمیدونم بخاطر اونه که اومده یا اگر اداره مهاجرن هم نمی رفتم بعداز یک ماه می اومد
سوالی دارم آیا برای گرین کارت باید بعد از اومدن سوشیالمون اقدامی کنم یا نه؟
تشکر کنندگان: Fariborzz ، mehrdad pharm ، پدی ، niloo-kh ، لاتاری ، shishipapa
(2014-01-04 ساعت 13:05)shatsi نوشته:  1
با سلام...امیدوارم همه دوستان خوب و سلامت باشن ، من یک سوال داشتم از دوستانی که رفتن برای گواهینامه ، من امتحان آئین نامه رو دادم و با ارائه ترجمه گواهینامه ایران به همراه اصلش به DMV ، گواهینامه موقت یعنی Temporary Driver License گرفتم که تا 02/07/2014 یعنی حدود 2 ماه اعتباری داره ، اما الان بعد از گذشت 2 هفته که به سایت DMV کالیفرنیا مراجعه میکنم برای گرفتن وقت برای امتحان عملی و بعد از ورود مشخصات شامل شماره گواهینامه Temporary این پیام رو می ده : You are ineligible to make a Behind-the-Wheel driving test appointment online. For additional information, please call 1-800-777-0133
این یعنی online اجازه نمیده و باید تلفنی وقت امتحان بگیرم یا نه معنی دیگه ای می ده؟ ممنون میشم جواب بدهند دوستان

خوب این سوال منو کسی از بچه ها احتمالاً نمیدونسته که جواب نداده ، البته من سعی میکنم اگه بخوام سوالی بکنم اول برم تاپیک های مربوطه رو یک وقتی بزارم بخونم بعد اگر جوابشو پیدا نکردم بیام و اونو بپرسم ، نه اینکه بگم من حال نداشتم مطالب قبلی رو بخونم و زود جواب منو بدین ...علی ایحال چون من سوال خودم و جوابشو ندیدم توی تاپیکی....! برای کسایی که مثل من بعدها با این پیام بالا مواجه میشن عرض کنم که بله این پیام رو وقتی که کسی میبینه یعنی اینترنتی نمیتونه وقت امتحان عملی بگیره و باید به اون شماره زنگ بزنه و تلفنی اینکار رو بکنه ، زنگ که میزنید اول میپرسه که برای چه وسیله ای میخوایید امتحان بدید که اگه برای ماشین هست باید بگید اتومبیل و بعد از اون شماره گواهینامه temporary رو می پرسه و یک روز رو پیشنهاد میده و میگه که از ساعت مثلاً فلان تا پایان وقت ، زمانی رو انتخاب کنید که شما اینکار رو میکنید و تا روز بعد یکبار سیستم اتوماتیک تلفنی DMV با شما تماس میگیره و appointment رو به شما اعلام میکنه......موفق باشید
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
در مورد اوباما کر که راهنمایی کردین .حالا اگه حسابمون بیشتر از 3000 تا باشه نمیشه؟؟؟یعنی از بانک درش بیاریم و بعد بذاریمش سر جاش میشه؟
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان
تشکر کنندگان: اریوبرزن ، Fariborzz ، mehrdad pharm ، romance33 ، پدی ، philter ، لاتاری
(2014-01-10 ساعت 06:27)ani_sheiton نوشته:  در مورد اوباما کر که راهنمایی کردین .حالا اگه حسابمون بیشتر از 3000 تا باشه نمیشه؟؟؟یعنی از بانک درش بیاریم و بعد بذاریمش سر جاش میشه؟
سلام
بیمه اوباما کر یعنی همه باید بیمه داشته باشن ،اما باید نسبت به درآمد یک مقدار از پول بیمه رو خودشون و الباقی رو دولت میده اما چون شما اینجا فعلاً کاری نداری میتونی از مدیکل که رایگانه استفاده کنی .
در مورد پول هم یک صندوق در بانک خودت بگیر و پول هات رو در اونجا بزار.
موفق باشین
تاریخ کارنت شدن کیس:
تشکر کنندگان: niloo-kh ، Fariborzz ، مانترا ، romance33 ، لاتاری ، shishipapa ، Ehsan1358 ، ani_sheiton ، powerb
دوستانی که بزرگواری کردید و جواب دادید لطفا در خصوص این سوالات هم پاسخ بدید:
1- فرمی که در بدو ورود و احتمالا در هواپیما داده میشه توضیح بدید . اگر مقدور است نمونه فرم را بگذارید . آیا این فرم است ؟
https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html
2-این نکته رو هم دیدم یعنی لیمو عمانی نمیشه برد Sad
-Spices- most dried spices are allowed except for orange, lemon, lime and other citrus leaves and seeds, lemongrass, and many vegetable and fruit seeds
3- در خصوص بردن قالیچه ابریشم برای استفاده شخصی کسی میتونه توضیح بده لطفا.
4- ما بعد از ورود به آمریکا چند هزار دلار می تونیم وارد کنیم مثلا شامل مال و اموال در ایران که می فروشیم و .... لطفا بگید تا 500 هزار تا میشه نفری وارد کرد بدون مالیات و دردسر؟
سپاسگزارم از راهنمایی همیشگی دوستان مهاجرسرایی.
CN:20138xxx/ دونفر / آنکارا / مصاحبه آخر آگوست/ یکضرب/کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Fariborzz ، amin arefi ، pari pariaaa ، لاتاری ، shishipapa
سلام دوستان من الان ٣ ماهه كه اومدم سانفرانسيسكو ولي گرين كارتم نيومده ١٦٥ دلار رو هم دو ماه پيش پرداخت كردم كسي ميدونه الان بايد چي كار كنم ؟ و اينكه اگر من گرين كارتم نگيرم ميتونم بر گردم ايران و دوباره بيام يا نه؟ خواهشا هر كسي ميدونه سريعتر جواب بده لطفا
تشکر کنندگان: shatsi ، philter ، Fariborzz ، shishipapa ، لاتاری ، daad
(2014-01-11 ساعت 06:17)najafi alireza نوشته:  سلام دوستان من الان ٣ ماهه كه اومدم سانفرانسيسكو ولي گرين كارتم نيومده ١٦٥ دلار رو هم دو ماه پيش پرداخت كردم كسي ميدونه الان بايد چي كار كنم ؟ و اينكه اگر من گرين كارتم نگيرم ميتونم بر گردم ايران و دوباره بيام يا نه؟ خواهشا هر كسي ميدونه سريعتر جواب بده لطفا

به دوستان اکیداً توصیه میشود مبلغ 165$ را اگر در ایران پرداخت نمی کنند در همین روزهای اول ورود به سرعت پرداخت کنند چون تا به حال چندین مورد داشتیم که 1 ماه و 2 ماه بعد از ورود مبلغ رو پرداخت کردند و کار دریافت green card به درازا کشیده ، راهشم اینه که همین روز اول یا دوم نهایت که میرسن اینجا می تونن از اکثر فروشگاه ها کارت هدیه visa یا master بخرند که روش هم نوشته Debit card و با اون کارت هزینه رو پرداخت کنند اگر که حساب باز کردن و دریافت کارت debit براشون طول می کشه ، برای دوستانی هم که مدت زمان دریافت کارتشان طول کشیده از اینجا ودر قسمت Make your appointment with InfoPass وقت ملاقات بگیرند و حضوری رفته و پیگیر کارتشون بشن ، در ضمن مهلت حدودی دریافت گرین کارت اگر قبل از ورود و یا در روزهای اول مبلغ رو پرداخت کرده باشید بین 45 تا 60 روز می باشد البته ممکن است زمان های متفاوت دیگری هم باشه اما اکثراً در همین حدود بعد از ورود کارت رو دریافت کرده اند، ضمناً برای بار چندم عرض کنم که ویزای توی پاسپورت عین همون گرین کارت است تا یکسال ، پس اگر میخواهید بدون گرین کارت گرفتن و برگردید مشکلی تا یکسال بعد از ورود اول ندارید ، و گرین کارت تا یکسال پس از اولین ورود لازم نیست .
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
دوستان سلام من تقریبا" سه ماه شده امدم .گرین کارتمو گرفتم اما هنوز سوشالم نیامده تا حالا 4 دفعه رفتم اداره سوشال هر دفعه افراد متفاوت جوابمو دادن و میگن هوملند او سکیوریتی هنوز در مورد شما به ما جواب نداده . خلاصه الان هم باید برگردم ایران حالا موندم چکار کنم. لطفا" هر کدوم از دوستان که میتونن کمک کنن جواب منو بدن. اگه وکیل مهاجرت هم سراغ دارین بهم پیام بدین ممنون میشم.
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
تشکر کنندگان: philter ، لاتاری ، shishipapa ، daad
سلام بر همه دوستان . یکی از بچه ها الان 2 ماهه الان اومدن و هنوز گرین کارت نگرفتن . مصاحبه انها دوبی بوده و چیزی در مورد پرداخت 165 دلار هم نمیدونن آیا انها هم باید پرداخت کنند یا نه؟ و برای پیگیری گرین کارت باید به کجا مراجعه کنند.
ممنون میشم که راهنمایی کنید . چون خیلی نگرانند.
تشکر کنندگان: لاتاری ، niloo-kh ، shishipapa ، daad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان