کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
چه جالب ما همه اونهایی هستیم که برای کلیر شدن روز و شب نداشتیم...چی شده آخه؟چرا اینقدر نا امید هستین؟بالاخره شروعش سخته. یک کمی صبر داشته باشید...
تشکر کنندگان: nasim ، dana ، ALNB ، قصه گو ، shishipapa ، Ehsan1358 ، Soroush.namjoo ، ali99sh ، khmp ، daad
بچه ها ما یک ماه هست که وارد شدیم به la .الان هم منتظر گرین کارت هستیم .165 رو هم دادیم سوشال هامون اومده.برای گرین کارت به غیر از اون پرداخت 165 کار دیگه ای که نباید بکنیم؟
تشکر کنندگان: dana ، shishipapa ، Soroush.namjoo ، لاتاری ، daad
ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﻳﺰ
ﭼﻜﻴﺪﻩ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﻣﺪاﺭﻙ ﻣﺎ ﺑﻌﺪ اﺯ 5 ﻫﻔﺘﻪ:
ﺭﻭﺯ ﺩﻭﻡ ﻭﺭﻭﺩ ﻭاﺭﻳﺰ 165$
ﺭﻭﺯ ﺳﻮﻡ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺑﻪ ﺩﻓﺘﺮ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ و ﻫﻴﭻ
ﻫﻔﺘﻪ ﺩﻭﻡ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻣﺠﺪﺩ ﺑﻪ ﺩﻓﺘﺮ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﺩﻳﮕﻪ و ﻫﻴﭻ
ﻫﻔﺘﻪ ﭼﻬﺎﺭﻡ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻣﺠﺪﺩ ﻣﺠﺪﺩ ﺑﻪ ﺩﻓﺘﺮ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﺷﻬﺮ ﺩﻳﮕﻪ و ﺛﺒﺖ ﺳﻴﺴﺘﻢ
ﻫﻔﺘﻪ ﭘﻨﺠﻢ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﻛﺎﺭﺕ ﺳﻮﺷﺎﻝ

اﻣﺎ......... ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺩ ﻫﻨﻮﺯ ﻫﻴﭻ ﺗﻐﻴﻴﺮي ﺩﺭ ﺳﻴﺴﺘﻢ اﻟﻴﺲ اﻳﺠﺎﺩ نشده و ﺭﻭﻱ اﻛﺴﭙﺘﺪ ﻣﻮﻧﺪﻩ
ﺑﻠﻴﻄ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﺩاﺭﻳﻢ اﻣﺎ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻴﻢ ﺩﺭﺳﺘﻪ ﻛﻪ ﺑﺮﮔﺮﺩﻳﻢ ﺑﺪﻭﻥ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺩ ﻳﺎ ﺑﻤﻮﻧﻴﻢ ﺗﺎ ﺑﻴﺎﺩ??!!
ﺑﺎ اﻳﻨﻜﻪ ﻭﻳﺰاﻣﻮﻥ ﺗﺎ ﻳﻚ ﺳﺎﻝ اﻋﺘﺒﺎﺭ ﺩاﺭﻩ ﻭﻟﻲ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﻧﮕﺮاﻥ و ﻧﺪاﻧﻢ.....!!
ﺑﺮاﻱ ﺳﻔﺮ ﺑﻌﺪﻱ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻭﺭﻭﺩ اﺯ ﻣﺎ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭد ﻧﻤﻴﺨﻮاﻥ ﺗﻮﻱ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ??!
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: shatsi ، dana ، rira1982 ، alirezass ، گل نهال ، shishipapa ، rezajoon ، romance33 ، Soroush.namjoo ، لاتاری ، daad
(2014-01-13 ساعت 08:25)sadfar نوشته:  
(2014-01-13 ساعت 04:37)Ali.US نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 11:52)sadfar نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 11:33)Ali.US نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 11:07)sadfar نوشته:  سلام دوست خوبم
شما کدام ایالت و شهر تشریف بردید؟بچه ها تون جا افتادند؟کار رو چکار کردید؟ راضی هستید؟

دوست خوبم من لس آنجلس هستم و دو فرزندم مدرسه ميرن، كاري هم پيدا نكردم و اصلا از زندگي در اينجا راضي نيستم، اون شور و هيجان و زندگي كه در ايران وجود داشت در اينجا خوابش هم نمي بينيم، منتظرم تا مدرسه بچه ها تمام بشه برگردم ايران تا بعدأ يك تصميم درست بگيرم.
من هم دو فرزند دانش آموز دارم و دوماهی هم تکزاس بودم و بچه ها مدرسه هم رفتند ولی ما برگشتیم و خداروشکر بچه ها هم عقب افتادگی شون جبران شد.اما برای تابستان بعد مجددا باید برای حفظ گرین کارت به آمریکا بیایم . مهمترین موضوع کار من هست که باید به دنبال راهکار باشم از شما سوال کردم به این دلیل بود که شما در این مدت برای این موضوع چه کارهاای کردید . اگر خواستید ادامه دیالوگمون را از طریق پیام و یا روشهای دیگر داشته باشیم . لطفا وضعیت شغلیتون را در ایران هم برایم توضیح دهید. باسپاس
دوست خوبم من پزشك هستم و در ايران مطب داشتم ولي اينجا براش تره هم خرد نميكنند چون بايد امتحان ٤ مرحله اي usmle را بدم كه تازه بشم پزشك عمومي، و حتي اگر قبول هم بشم كار پيدا نميشه، واگر هم قرار باشه برم تو فروشگاه و رستوران كار كنم فقط به خاطر اينكه بگم آمريكا زندگي ميكنم، ترجيح ميدهم برگردم وطنم و به زندگي سابقم برگردم.البته اين فقط يك رويكرد شخصيه، و هستند دوستاني كه در اينجا بسيار موفق عمل كردن و بسيار راضي هم هستن. راستي شما اگر فضولي نباشه در ايران به چه كاري مشغوليد؟

سلام مجدد
کارشناس ارشد مهندسی صنایع هستم و تقریبا 16 سالی است که در این زمینه مشغول به کار بوده در شرکتهای مختلفی به فعالیت پرداخته ام. اما پس از تحریمها اوضاع صنعت کشور اصلا خوب نیست. من بیشتر برای آینده فرزندانم دست به این کار زدم و باید دید در آینده چه خواهد شد به هرحال باید تلاش کرد و به آینده امیدوار. برای ما هم چون مدرک از آن کشور نداریم چشم انداز خوبی نیست و باید یا مدرکی از آن کشور گرفت و یا توصیه نامه ای از شخصی داشت که از همه مهمتره.

سلام
راستش اینجا از آدمایی که رفتن انقدر چیزای مختلفی میشنویم که برای 2014 ها یکم شرایط رو مبهم میکنه ! و بطور قطعی نمیشه گفت آمریکا خوبه یا بده، برم ، نرم ولی یه موضوعی که باید در نظر گرفت اینه که""" اندوهی که از شکست برای ادم بوجود میاد بمراتب کمتر از حسرت خوردن """"
شاید خیلی از کسانی که هنوز نرفتن بعد رفتنشون بهمین شرایطی که این دوستان گفتن دچار بشن و نظرشون برگرده ولی واقعا اگر همینم تجربه نمیکردید مطمئن باشید تا آخر عمر همیشه با خودتون درگیر بودید که اگه میرفتم... میشد یا هر وقت میگفتن امریکا ، یقول معروف داغتون تازه میشد ولی حالا حداقل چه بمونید چه برگردید تکلیفتون با خودتون مشخصه ، البته ممکنه تو این راه خسارتهایی هم دید که اجتناب ناپذیره !
بهرحال برای همه دوستان آرزو میکنم که اونچه که بخیر وصلاحشونه براشون پیش بیاد و اینکه : رفتن همیشه رسیدن نیست اماااا برای رسیدن باید رفت ..........
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
(2014-01-12 ساعت 22:43)babak746 نوشته:  
(2014-01-11 ساعت 02:14)niloo-kh نوشته:  دوستانی که بزرگواری کردید و جواب دادید لطفا در خصوص این سوالات هم پاسخ بدید:
1- فرمی که در بدو ورود و احتمالا در هواپیما داده میشه توضیح بدید . اگر مقدور است نمونه فرم را بگذارید . آیا این فرم است ؟
https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html
2-این نکته رو هم دیدم یعنی لیمو عمانی نمیشه برد Sad
-Spices- most dried spices are allowed except for orange, lemon, lime and other citrus leaves and seeds, lemongrass, and many vegetable and fruit seeds
3- در خصوص بردن قالیچه ابریشم برای استفاده شخصی کسی میتونه توضیح بده لطفا.
4- ما بعد از ورود به آمریکا چند هزار دلار می تونیم وارد کنیم مثلا شامل مال و اموال در ایران که می فروشیم و .... لطفا بگید تا 500 هزار تا میشه نفری وارد کرد بدون مالیات و دردسر؟
سپاسگزارم از راهنمایی همیشگی دوستان مهاجرسرایی.
در مورد اون فرم که یک فرم خیلی ساده است نگران نباشید.ولی حتماً پر کنید چون موقع خروج از فرودگاه حتما ازتون می خوان.تو هواپیما پر کنید.
در مورد پول هم ازتون می پرسن که بیشتر از نفری 5000 دارین یا نه ؟ولی نمی گردن به حرف شما اعتماد می کنن.ولی فکر نکنم مشکلی باشه .چون اینا که بدشون نمیاد سرمایه وارد کشورشون بشه.ولی باز تحقیق کنید.البته ما از لس آنجلس وارد شدیم.
در مورد آجیل هم فقط تخمه نمی تونید بیارید.اصلاً هم وسایل رو نمی گردن.

ما با خودمون یه فرش 6 متری اوردیم که یک چمدان به وزن 24 کیلو رو به خودش اختصاص داده بود و هیچ ایرادی هم نمیگیرن عموی همسرم که امریکا زندگی میکنن هر سال که میان ایران برای دیدن فامیل برگشتنی به امریکا مثل ما با خودشون یه فرش 6 متری میارن و اصلا اشکالی نمیگیرن.کلا چمدون های شما اونهایی که میرن تو بار فقط همون ایران ممکنه بهش گیر بدن بعدا دیگه کاری بهشون ندارن در مورد لیمو و مواد غذایی هم اگه توی اون فورمها بزنید که با خودتون مواد غذایی اوردین چمدونها رو میگردن اگه علامت نزنین که اصلا نگاه هم نمیکنن مثل ایران نیست که وقتی میخوای از فرودگاه هم خارج بشی دوباره چمدون ها رو تو ایکس ری بذارن .در مورد پول هم همین طور اگر توی فرم علامت بزنین بالای 10 هزار تا پول اوردین توی فرودگاه یه فرم دیگه میدن پر کنین .همین .استرس نداشته باشین هر چی دوس دارین بیارین .من خودم کلی باقالی خشک اوردم
2013As89## ،٢ نفر، آنكارا، مصاحبه: ٢٢ جولاي
سلام دوستان برای تغییر آدرس باید توی کدوم سایت برم؟
**2013000016 / مصاحبه : w2 dec آنکارا / کلیرنس : بعد از هفت ماه و چهار ساعت Smile
تشکر کنندگان: shishipapa ، Soroush.namjoo ، لاتاری ، daad
(2014-01-13 ساعت 10:41)babak746 نوشته:  بچه ها ما یک ماه هست که وارد شدیم به la .الان هم منتظر گرین کارت هستیم .165 رو هم دادیم سوشال هامون اومده.برای گرین کارت به غیر از اون پرداخت 165 کار دیگه ای که نباید بکنیم؟

اگر تغییر آدرس داشتین، باید آدرس جدید رو در فرودگاه به افسر اعلام می کردین و بعد هم در وبسایت اداره پست امریکا (USPS) و همچنین در وبسایت اداره مهاجرت (USCIS) تغییر آدرس رو وارد می کردین. اگر هم نه، به احتمال زیاد گرین کارت امروز و فردا به دستتون می رسه. می تونین وضعیت گرین کارتتونو توی وبسایت اداره مهاجرت ره گیری کنین:
اینجا
یا
اینجا
یا
اینجا
شماره کیس: AS201360XX، کنسولگری: ابوظبی، تعداد افراد کیس: یک نفر، مصاحبه: 2013 ,April w3 برگه آبی، کلیرنس: 9 جون (48 روزه)
تشکر کنندگان: mehrdad pharm ، shishipapa ، Soroush.namjoo ، لاتاری ، amin arefi ، daad
(2014-01-13 ساعت 12:02)AsemanAbee نوشته:  ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻋﺰﻳﺰ
ﭼﻜﻴﺪﻩ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﻣﺪاﺭﻙ ﻣﺎ ﺑﻌﺪ اﺯ 5 ﻫﻔﺘﻪ:
ﺭﻭﺯ ﺩﻭﻡ ﻭﺭﻭﺩ ﻭاﺭﻳﺰ 165$
ﺭﻭﺯ ﺳﻮﻡ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﺑﻪ ﺩﻓﺘﺮ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﺧﻮﺩﻣﻮﻥ و ﻫﻴﭻ
ﻫﻔﺘﻪ ﺩﻭﻡ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻣﺠﺪﺩ ﺑﻪ ﺩﻓﺘﺮ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﻣﻨﻂﻘﻪ ﺩﻳﮕﻪ و ﻫﻴﭻ
ﻫﻔﺘﻪ ﭼﻬﺎﺭﻡ ﻣﺮاﺟﻌﻪ ﻣﺠﺪﺩ ﻣﺠﺪﺩ ﺑﻪ ﺩﻓﺘﺮ ﺳﻮﺷﺎﻝ ﺷﻬﺮ ﺩﻳﮕﻪ و ﺛﺒﺖ ﺳﻴﺴﺘﻢ
ﻫﻔﺘﻪ ﭘﻨﺠﻢ ﺩﺭﻳﺎﻓﺖ ﻛﺎﺭﺕ ﺳﻮﺷﺎﻝ

اﻣﺎ......... ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺩ ﻫﻨﻮﺯ ﻫﻴﭻ ﺗﻐﻴﻴﺮي ﺩﺭ ﺳﻴﺴﺘﻢ اﻟﻴﺲ اﻳﺠﺎﺩ نشده و ﺭﻭﻱ اﻛﺴﭙﺘﺪ ﻣﻮﻧﺪﻩ
ﺑﻠﻴﻄ ﺑﺮﮔﺸﺖ ﺩاﺭﻳﻢ اﻣﺎ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻴﻢ ﺩﺭﺳﺘﻪ ﻛﻪ ﺑﺮﮔﺮﺩﻳﻢ ﺑﺪﻭﻥ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭﺩ ﻳﺎ ﺑﻤﻮﻧﻴﻢ ﺗﺎ ﺑﻴﺎﺩ??!!
ﺑﺎ اﻳﻨﻜﻪ ﻭﻳﺰاﻣﻮﻥ ﺗﺎ ﻳﻚ ﺳﺎﻝ اﻋﺘﺒﺎﺭ ﺩاﺭﻩ ﻭﻟﻲ ﺑﺎﺯ ﻫﻢ ﻧﮕﺮاﻥ و ﻧﺪاﻧﻢ.....!!
ﺑﺮاﻱ ﺳﻔﺮ ﺑﻌﺪﻱ ﻫﻨﮕﺎﻡ ﻭﺭﻭﺩ اﺯ ﻣﺎ ﮔﺮﻳﻦ ﻛﺎﺭد ﻧﻤﻴﺨﻮاﻥ ﺗﻮﻱ ﻓﺮﻭﺩﮔﺎﻩ??!

سلام دوستان عزیز
وضعیت ما هم بسیار شبیه ایشان است. وروذ ما ششم دسامبر و پرداخت 165$ دو روز بعد بود. بعد از دو هفته برای سوشال اقدام کردیم و چند روز بعد شماره را حضوری گرفتیم.
وضعیت گرین کارد هم از تاریخ دهم ژانویه از وضعیت اکسپتد به اپتیمایز تغییر کرده. فکر میکنید کی کارتها به دستمان برسه؟ تغییر آدرس هم نداشتیم
تشکر کنندگان: گل نهال ، shishipapa ، AsemanAbee ، Soroush.namjoo ، لاتاری ، amin arefi
بچه ها اگه کسی میتونه منو در مورد اوباما کر راهنمایی کنه ممنون میشم
2013As89## ،٢ نفر، آنكارا، مصاحبه: ٢٢ جولاي
تشکر کنندگان: shishipapa ، rezajoon ، Soroush.namjoo ، لاتاری
(2014-01-13 ساعت 04:37)Ali.US نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 11:52)sadfar نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 11:33)Ali.US نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 11:07)sadfar نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 10:36)Ali.US نوشته:  بچه ها دل من براي خيابونها و كوچه ها و باغها و شب نشينيهاي خانوادگي و ساحل شمال ووووووووو ايران يكذره شده، شما چطور؟
فكر كنم اگر اينطور پيش بره برگردم ايران و قيد همه وقت و هزينه و زحمتي كه تا حالا كشيدم را بزنم و همون زندگي قبليم را شروع كنم.
سلام دوست خوبم
شما کدام ایالت و شهر تشریف بردید؟بچه ها تون جا افتادند؟کار رو چکار کردید؟ راضی هستید؟

دوست خوبم من لس آنجلس هستم و دو فرزندم مدرسه ميرن، كاري هم پيدا نكردم و اصلا از زندگي در اينجا راضي نيستم، اون شور و هيجان و زندگي كه در ايران وجود داشت در اينجا خوابش هم نمي بينيم، منتظرم تا مدرسه بچه ها تمام بشه برگردم ايران تا بعدأ يك تصميم درست بگيرم.
من هم دو فرزند دانش آموز دارم و دوماهی هم تکزاس بودم و بچه ها مدرسه هم رفتند ولی ما برگشتیم و خداروشکر بچه ها هم عقب افتادگی شون جبران شد.اما برای تابستان بعد مجددا باید برای حفظ گرین کارت به آمریکا بیایم . مهمترین موضوع کار من هست که باید به دنبال راهکار باشم از شما سوال کردم به این دلیل بود که شما در این مدت برای این موضوع چه کارهاای کردید . اگر خواستید ادامه دیالوگمون را از طریق پیام و یا روشهای دیگر داشته باشیم . لطفا وضعیت شغلیتون را در ایران هم برایم توضیح دهید. باسپاس
دوست خوبم من پزشك هستم و در ايران مطب داشتم ولي اينجا براش تره هم خرد نميكنند چون بايد امتحان ٤ مرحله اي usmle را بدم كه تازه بشم پزشك عمومي، و حتي اگر قبول هم بشم كار پيدا نميشه، واگر هم قرار باشه برم تو فروشگاه و رستوران كار كنم فقط به خاطر اينكه بگم آمريكا زندگي ميكنم، ترجيح ميدهم برگردم وطنم و به زندگي سابقم برگردم.البته اين فقط يك رويكرد شخصيه، و هستند دوستاني كه در اينجا بسيار موفق عمل كردن و بسيار راضي هم هستن. راستي شما اگر فضولي نباشه در ايران به چه كاري مشغوليد؟
دوست عزيز، منو همسرم درست مثل شما پزشك هستيم و در ايران مطب و درامد مناسب داشتيم ولي همون موقع هم دلايلي براي ول كردن همه چيز و شروع مجدد در امريكا داشتين كه خوشبختانه دلايلمون رو طي ساليان نوشته و براي روز مبادا نگه داشتيم تا اگرروزي فشار زندگي بر ما غلبه كرد بدونيم چرا و براي چه اومديم. ( و خوشبختانه لاتاري فقط كار ما رو ساده تر كرد)
ميدونم كه اين مدرك به هيچ كاري نمياد ولي اگر خيلي از فارغ التحصيليتون دور نشديد حتما دنبالش باشين كه امتحانات رو بدين و شانس خودتونو براي تخصص در امريكا امتحان كنيد.
اگر به هردليلي در خودتون توانايي درس خوندن نميبينيد راه هاي مختلفي به غير از كار در فروشگاه براي شما هست.
١-چون گرين كارت دارين و فارغ التحصيل پزشكي هستين شما رو در لابراتوارهاي تحقيقات پزشكي استخدام ميكنن و ميتونين به عنوان researcher مشغول به كار بشين و در اين ضمينه اينقدر پيشرفت كنين تا بر لبه تيغه علم قدم بردارين و به مدارج بالا برسين، خدارو چه ديدين شايد روزي با كشف ژني يا درماني برنده نوبل هم شديد ؛)
٢- باز چون گرين كارت دارين به شما وام ميدن كه براي رشته دندانپزشكي اقدام كنين و يكسري از واحداتون رو هم قبول ميكنن و طي يك پروسه ٤ ساله دندانپزشك ميشود البته همين امكان براي رشته داروسازي هم وجود داره و تمام هزينه رو وام ميدن بهتون
٣- شما با گذراندن يك دوره ١.٥-٢ ساله ميتونين مدرك دستيار پزشكي بگيرين و در بيمارستانها يا مطب ها مشغول به كار بشين.
٤- ميتونين براي PHD اقدام كنين بين ٣-٥ سال طول ميكشه وبعد از اون ميتونين يا مشغول به درس دادن بشين يا براي خودتون لابراتوار داشته باشين و از دولت بودجه بگيرين و روي تحقيقات مختلف كار كنين و يا استخدام شركت هاي مختلف بشين و كاركارمندي داشته باشين
٥- ميتونين براي master of public health (MPH) اقدام كنين و دوساله مدرك بگيرين و باز استخدام شركتهاي مختلف بشين.
....
خلاصه هزاران راه براي رسيدن وجود داره و فقط بايد ببينين چقدر انگيزه دارين.
به فكر اينده بچه هاتون باشين و بدونين همه ما وقتي وطنمون رو ترك ميكرديم به اين فكر ميكرديم كه اي كاش وطن ما هم جايي براي ماندن بود..
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
(2014-01-13 ساعت 06:08)sce نوشته:  
(2014-01-13 ساعت 04:10)Maryam3023 نوشته:  خوب به سلامتي از زمان ورودمون ٦ ماه گذشت و خبري از اين گرين كارتهاي ما نشد كه نشد كه نشد!!
ما كه همه جا حضوري و غير حضوري پيگيري كرديم، زنگ زديم..
و در نهايت خسته شديم، و الان ديگه حتي فرصت اينكه دنبالش بريم هم نداريم ( گرچه نميدونيم بايد چجوري و كجا دنبالش رفت)
فقط اميدوارم ٦ ماه ديگه ما رو نندازن از اينجا بيرون!

عجب..............
پس فقط من نیستم.البته من تازه شدم 4 ماهه.البته مرتب و تلفنی پیگیر باشین.من هم سیاست کاریم ایم شده که از این به بعد ماهی دو بار پیگیری کنم.
امید.ارم کردی دوست عزیز.

باز خوبه شما رو اميدوار كردم ؛)
وگرنه خودم جز صبر كاري ازم برنمياد..
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
تشکر کنندگان: Soroush.namjoo ، payan ، لاتاری ، daad
(2014-01-13 ساعت 19:56)north.winds نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 22:43)babak746 نوشته:  
(2014-01-11 ساعت 02:14)niloo-kh نوشته:  دوستانی که بزرگواری کردید و جواب دادید لطفا در خصوص این سوالات هم پاسخ بدید:
1- فرمی که در بدو ورود و احتمالا در هواپیما داده میشه توضیح بدید . اگر مقدور است نمونه فرم را بگذارید . آیا این فرم است ؟
https://i94.cbp.dhs.gov/I94/request.html
2-این نکته رو هم دیدم یعنی لیمو عمانی نمیشه برد Sad
-Spices- most dried spices are allowed except for orange, lemon, lime and other citrus leaves and seeds, lemongrass, and many vegetable and fruit seeds
3- در خصوص بردن قالیچه ابریشم برای استفاده شخصی کسی میتونه توضیح بده لطفا.
4- ما بعد از ورود به آمریکا چند هزار دلار می تونیم وارد کنیم مثلا شامل مال و اموال در ایران که می فروشیم و .... لطفا بگید تا 500 هزار تا میشه نفری وارد کرد بدون مالیات و دردسر؟
سپاسگزارم از راهنمایی همیشگی دوستان مهاجرسرایی.
در مورد اون فرم که یک فرم خیلی ساده است نگران نباشید.ولی حتماً پر کنید چون موقع خروج از فرودگاه حتما ازتون می خوان.تو هواپیما پر کنید.
در مورد پول هم ازتون می پرسن که بیشتر از نفری 5000 دارین یا نه ؟ولی نمی گردن به حرف شما اعتماد می کنن.ولی فکر نکنم مشکلی باشه .چون اینا که بدشون نمیاد سرمایه وارد کشورشون بشه.ولی باز تحقیق کنید.البته ما از لس آنجلس وارد شدیم.
در مورد آجیل هم فقط تخمه نمی تونید بیارید.اصلاً هم وسایل رو نمی گردن.

ما با خودمون یه فرش 6 متری اوردیم که یک چمدان به وزن 24 کیلو رو به خودش اختصاص داده بود و هیچ ایرادی هم نمیگیرن عموی همسرم که آمریکا زندگی میکنن هر سال که میان ایران برای دیدن فامیل برگشتنی به آمریکا مثل ما با خودشون یه فرش 6 متری میارن و اصلا اشکالی نمیگیرن.کلا چمدون های شما اونهایی که میرن تو بار فقط همون ایران ممکنه بهش گیر بدن بعدا دیگه کاری بهشون ندارن در مورد لیمو و مواد غذایی هم اگه توی اون فورمها بزنید که با خودتون مواد غذایی اوردین چمدونها رو میگردن اگه علامت نزنین که اصلا نگاه هم نمیکنن مثل ایران نیست که وقتی میخوای از فرودگاه هم خارج بشی دوباره چمدون ها رو تو ایکس ری بذارن .در مورد پول هم همین طور اگر توی فرم علامت بزنین بالای 10 هزار تا پول اوردین توی فرودگاه یه فرم دیگه میدن پر کنین .همین .استرس نداشته باشین هر چی دوس دارین بیارین .من خودم کلی باقالی خشک اوردم
سلام دوستان
نمیدونم اینجا جای پرسیدن این سوال هست یا نه ؟؟
یک نفر 43 ساله آمریکاست و برای اولین بار میخواد بیاد ایران آیا میتونه یک ماشین سواری درست و حسابی با خودش بیاره ؟؟ چه جوری ؟؟ چقدر هزینه داره ؟؟ اصلا سودی هم داره؟؟ ممنون
تشکر کنندگان: valencia ، daad ، Soroush.namjoo ، لاتاری ، پدی
سلام دوستان عزیز
من و همسرم 32 روز است که وارد آمریکا شدیم، ولی فعلا نه خبری از سوشال نامبر شده و نه خبری از گرین کارت است، و وقتی از آدرس https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do مراحل گرین کارت رو چک میکنم، Receipt ID ما را تشخیص نمی دهد و می گوید چنین آی دی وجود ندارد . و در سایت USCIS که برای 165$ بود هم در حالت اکسپتد هست. که نشون می ده مبلغ دریافت شده.
سوالی که من دارم کجا می شه پی گیری کرد، من یکبار به اداره مهاجرت برای گرین کارت رفتم حواب درستی ندادن و یک سوال دیگه اینکه برای سوشال باید خودمان اقدام کنیم یا خودشان به همراه گرین کارت ارسال می کنند.
ممنون می شم کمک و راهنمایی کنین. مخصوصا دوستانی که در شیکاگو هستند. من واقعا گیج و نگرانم.
تشکر کنندگان: daad ، alireza esf ، rira1982 ، لاتاری
سلام دوستان عزيز..گرين كارد ما هم بعد از ٤٧ روز رسيد.. Smile فقط يك نكته كه يك كمي استرس من رو زياد كرد بگم شايد مفيد باشه..اولين متني كه تو سايت https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard/CaseStatus.do دريافت ميكنيد بعد از شناخته شدن كيستون اين متنه:
Your OS155A, IMMIGRANT VISA AND ALIEN REGISTRATION was accepted and is being processed at our intake processing center. On December 30, 2013, we mailed you a notice explaining this and describing how we will process your case بعدش هم ميگه امكان داره شما رو براي مصاحبه و انگشت نگاري و.. بخواهيم و بعد در مورد كيستون تصميم گيري ميكنيم.. ( همه كيس هاي لاتاري كه ويزا را گرفتند و وارد شدند اون مهر با شماره Anumber كه زيرش مينويسند تا يكسال و يا تا زماني كه گرين كارد بياد مثل گرين كارده و كيس هاي DV يا همون لاتاري از معدود كيس هايي هست كه گرفتن گرين كارد در اون تضمين شده هست(بعد از گرفتن ويزا و ورود)پس به هر دليلي اگه خود كارت دستتون نرسيده ، اصلا نگران نباشيد .
اين يك متن روتينه كه اول مياد و اصلا جاي نگراني نداره ..٢-٣ روز بعد متن عوض ميشه
2013AS89$$ آنكارا٢نفرمصاحبه:w3جولاي برگه صورتي،CV+٩سؤالي
ديدگاه هاي آرش در مورد آمريكا
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
(2014-01-14 ساعت 08:59)دیزج نوشته:  سلام دوستان عزیز
من و همسرم 32 روز است که وارد آمریکا شدیم، ولی فعلا نه خبری از سوشال نامبر شده و نه خبری از گرین کارت است، و وقتی از آدرس https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do مراحل گرین کارت رو چک میکنم، Receipt ID ما را تشخیص نمی دهد و می گوید چنین آی دی وجود ندارد . و در سایت USCIS که برای 165$ بود هم در حالت اکسپتد هست. که نشون می ده مبلغ دریافت شده.
سوالی که من دارم کجا می شه پی گیری کرد، من یکبار به اداره مهاجرت برای گرین کارت رفتم حواب درستی ندادن و یک سوال دیگه اینکه برای سوشال باید خودمان اقدام کنیم یا خودشان به همراه گرین کارت ارسال می کنند.
ممنون می شم کمک و راهنمایی کنین. مخصوصا دوستانی که در شیکاگو هستند. من واقعا گیج و نگرانم.
شما از ١٠ روز بعد از ورودتون ميتونيد بريد اداره سوشال و اونها چك ميكنند كه براتون شماره صادر شده يا نه؟ اگه نشده بود يك فرمي رو پر ميكنيد و حداكثر تا ٤ هفته كارت سوشال مياد به آدرستون..براي كيس من كه ٣ روز بعد از گرفتن سوشيال سايت USCIS يك مرحله جلو رفت و ٢ روز بعدش https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do كيسمون رو وقتي شماره رسيد رو وارد ميكرديم شناخت..
به نظر من سوشيال رو حتما بعد اين مدت حضوري پيگيري كنيد.
2013AS89$$ آنكارا٢نفرمصاحبه:w3جولاي برگه صورتي،CV+٩سؤالي
ديدگاه هاي آرش در مورد آمريكا
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
تشکر کنندگان: shatsi ، daad ، AsemanAbee ، دیزج ، honey rahmati ، لاتاری ، amin arefi ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان