کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام ببخشید من 2 تا سوال داشتم لطف میکنید پاسخ بدید. 1-برای پرداخت 165 دلار برای هر کیس باید اکانت جدا ساخت؟ 2-اگر به جای دیگری غیر از اون ادرس اولیه بریم باید حتما ادرسو تغییر بدیم اگر ادرس تغییر ندیم ایا سوشال به ادرس قبلی اتوماتیک میره یا باید به اداره سوشال مراجعه کنیم و اگر باید مراجعه کنیم می تونیم ادرس قبلی که مربوط به ایالت دیگه است بدیم؟
تشکر کنندگان: لاتاری ، shishipapa
(2014-01-17 ساعت 01:33)Carrot نوشته:  یکی اینجا یک راهی گفته بود برای track کردن گرین کارت که به کجا فرستاده شده / مثلا اگر یکی پولش رو پرداخته باشه و تو سایت الیس CLOSED زده باشه ولی به آدرسش نرسیده باشه اینو از کجا میفهمیم که گرین کارتمون کجاست / یکی تو همین تاپیک یک لینکی رو گفته بود که از طریق اون میتونستیم بفهمیم الان گرین کارت کجاست / اگر کسی میدونه به من هم بگه / مرسی
یه نگاهی به اینجا بنداز .. شاید به دردت خورد .
شماره کیس: 8XXX|ارسال :20May|کارنت:10 April|مصاحبه :آنکارا-June W1
سفرنامه
وضعیت کیس:کلیر در تاریخ Aug16
مقصد :Sweet Home Alabama
(2014-01-17 ساعت 01:33)Carrot نوشته:  یکی اینجا یک راهی گفته بود برای track کردن گرین کارت که به کجا فرستاده شده / مثلا اگر یکی پولش رو پرداخته باشه و تو سایت الیس CLOSED زده باشه ولی به آدرسش نرسیده باشه اینو از کجا میفهمیم که گرین کارتمون کجاست / یکی تو همین تاپیک یک لینکی رو گفته بود که از طریق اون میتونستیم بفهمیم الان گرین کارت کجاست / اگر کسی میدونه به من هم بگه / مرسی

برای من به این صورت شد که همون روزی (صبح که چک کردم) که بسته شد فقط نوشت تا 30 روز دیگه پست میشه و..... بعد اخر شب که چک کردم دیدم پیغام اش عوض شده و شماره ترک پست رو هم گذاشته برام که پس از دو روز به ادرس ام دلیور شد.(درپایان 50 امین روز در امریکا ).
سلام دوستان ممنون میشم هر کدوم از سوالات منو میتونید پاسخ بدید؟
اگه در ورود اول گرین کارد و نخواهیم بگیریم لازمه حتما برای سوشیال اقدام کنیم و یا نه؟
بعد از اولین ورود برای یک سال پرمننت رسیدنس میشیم و یا یک سال بعد از تاریخ صدور ویزا؟
بعد از گذشت یکسال در چهار سال باقیمانده 30 ماه حضور داشته باشیم برای سیتزن شدن کافیه؟
2013AS00010XXX دریافت ویزا 19 سپتامبر،
تشکر کنندگان: amiz.abdollah ، saeid-ss ، shishipapa
(2014-01-17 ساعت 15:27)Carrot نوشته:  
(2014-01-17 ساعت 04:50)amiz.abdollah نوشته:  

برای من به این صورت شد که همون روزی که بسته شد (صبح چک کردم) فقط نوشت تا 30 روز دیگه پست میشه و..... بعد اخر شب که چک کردم دیدم پیغام اش عوض شده و شماره ترک پست رو هم گذاشته برام که پس از دو روز به ادرس ام دلیور شد.(درپایان 50 امین روز در آمریکا ).

ماله شما وقتی CLOSED شد دقیقا چند روز بعدش به آدرشتون پست شد؟
و شماره ترک پست رو کجای وبسایت گذاشته بودن؟
اگر ممکنه بیشتر در این مورد به من اطلاعات بدید
کیس یکی از دوستانم CLOSED شده ولی کارت پست نشده به آدرسش

پاسخی رو که گذاشتم مجددا بخونید کامل توضیح دادم و فکر نکنم مبهم باشه

و دوستان یه چیزی رو به جد بهتون بگم سعی کنید حالا که تو این مملکت هستین هر متنی رو با دقت بخونید، مخصوصا جاهایی که امضاء می کنید که گاها عواقب بدی ممکنه برامون داشته باشه.
(2014-01-17 ساعت 19:52)mohcen نوشته:  سلام دوستان ممنون میشم هر کدوم از سوالات منو میتونید پاسخ بدید؟
اگه در ورود اول گرین کارد و نخواهیم بگیریم لازمه حتما برای سوشیال اقدام کنیم و یا نه؟
بعد از اولین ورود برای یک سال پرمننت رسیدنس میشیم و یا یک سال بعد از تاریخ صدور ویزا؟
بعد از گذشت یکسال در چهار سال باقیمانده 30 ماه حضور داشته باشیم برای سیتزن شدن کافیه؟

با سلام
شما سوشيال را جهت بانك ،محل اقامت و...لازم داريد.اگر نمي خواهيد حساب باز كنيد ( شما بدون سوشيال هم حساب باز ميتوانيد بكنيد ولي بعد از مدتي بانك زنگ ميزند و شماره را مي خواهد (تجربه شخصي))و ميخواهيد بر گرديد نيازي نداريد.
براي سيتيزن شدن هم نبايد بيش از ٦ماه مداوم خارج از خاك امريكا باشيد بعلاوه شرطي كه خودتان نوشتيد
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
تشکر کنندگان: philter ، romance33 ، saeid-ss ، amin arefi ، shishipapa ، powerb
(2014-01-14 ساعت 14:00)shatsi نوشته:  
من 23 نوامبر وارد شدم و 7 ژانویه هم گرین کارت ما رسید به آدرسی که همون اول موقع پر کردن فرم ها وارد کردم ، نکته 1:
من قبل از رسیدن به آمریکا پول رو پرداخت کردم و خانم روز بعد از ورود به آمریکا و گرین کارت ایشون زودتر رسید به دستش .... نکته 2: من آدرس رو در USCIS ELIS خیلی قبل تر از ورود یعنی دقیقتر بگم 2 ماه زودتر عوض کرده بودم و در ضمن 1 ماه بعد از ورود هم دقیقاً 3:45 یا سه ساعت و 45 دقیقه پشت خط موندم تا گرین رو پیگیری کنم و برای اطمینان مجدداً آدرس جدید که 2 ماه پیش وارد کرده بودم رو تایید کنم، بعد از این مدت و معدرت خواهی کارشناس مربوطه و سوال و جواب که از کدوم گیت وارد شدید ؟ چرا وقتی میخواستید بیایید سن دیگو از گیت شیکاگو اومدید و این سوالها که وقتی جواب منو اون خانم کارشناس شنید خودش هم از سوالش خندش گرفت و گفت اوهه...درسته....چرا من همچین سوالی کردم.....چون من جواب دادم که من میتونستم هر جای آمریکا اول فرود بیام اما هواپیمایی قطر تشخیص داد که از گیت شیکاگو وارد شم منم راه دیگه ای نداشتم...!.....خلاصه این خانم بعد از اینجور سوال و جوابها و گفتن مجددآدرس توسط من که احتمالاً با تلفظ بد من همراه بود چون تقریباً 20 دقیقه طول کشید فقط این خانم محترم یک خط آدرس بنویسه و خوندن چند باره توسط ایشون و تایید من ، در هفته بعد نامه ای به آدرس جدید دریافت کردم که بله پس از پیگیری بر و بچ اداره مهاجرت ، گرین شما ظرف 30 روز در همین آدرس به دست شما میرسه و دقیقاً عین متن نامه در تاریخ 7 ژانویه گرین کارت در آدرس اول و قدیمی که در فرم های اولیه وارد کرده بودیم یعنی در آدرس قبلی گرین کارت ارسال شد!!!!!!
و خدا کبوتر نامه بر رو عمر بده که در قدیم نامه به این ور و اونور میبرد بدون هیچ گارانتی ، چون وقتی آدم نیگا میکنه از تعجب میمونه که طرف نامه تاییدیه به آدرس جدید فرستاده و در نامه هم عنوان کرده گرین کارت به همین آدرس ظرف 30 روز ارسال میشه و بعد میبینه گرین کارت باز به همون آدرس اول ارسال شد و این همه پیگیری و نامه نگاری و پشت خط موندن و 24 ساعته پیگیری کردن کشک !!!.....حالا خوبه اون آدرس اول ما هنوز پابرجا بود و اون بنده خدا خونشو عوض نکرده بود و خونه دست نا اهل نیوفتاده بود وگرنه باید می افتادیم دنبال گرین کارت حالا ، بعد جالبیش اینه که از آدرس اول تا در خونه ما با ماشین 1/5 ساعت راهه و اون بنده خدا هم با زنگی که من بهش زدم همون روز برای من پستش کرد و بعد 6 روز به دست من رسید و امروز با مامور پست خوش و بش میکردم و گفتم بهش که اگه من پیاده رفته بودم و برگشته بودم نصف این مدت هم زمان نمی برد که این پاکت رو من بگیرم و بیام و شما 6 روز طولش دادید....آقا آمریکا فعلاً که میگن خوبه ......باید قدرشو دونست .......خوب حتماً هم باید شاکر بود ولی اینجا کشتن مارو با این خنگ بازیشون.....ته ته و آخر آخر خنگن بعضی از این اداره هاشون .........
عين اين بلا سر ما اومد اما با اين فرق كه تو ادرس قبلي يه نا اهل نشيته بود و گرين كارتاي ما رو سر به نيست كرده ما هم زمان نداشتيم و بايد بر ميگشتيم ايران .حالا ما مونديم و دست خالي و در بدري تو سفر دوم
تشکر کنندگان: saeid-ss ، shatsi ، rezajoon ، noura 2 ، shishipapa ، Ehsan1358 ، powerb
(2014-01-13 ساعت 09:47)Ali.US نوشته:  
(2014-01-13 ساعت 06:54)Parniyan2013 نوشته:  
(2014-01-13 ساعت 06:29)Fariborzz نوشته:  
(2014-01-13 ساعت 06:08)sce نوشته:  [quote='Maryam3023' pid='456715' dateline='1389570003']
خوب به سلامتي از زمان ورودمون ٦ ماه گذشت و خبري از اين گرين كارتهاي ما نشد كه نشد كه نشد!!
ما كه همه جا حضوري و غير حضوري پيگيري كرديم، زنگ زديم..
و در نهايت خسته شديم، و الان ديگه حتي فرصت اينكه دنبالش بريم هم نداريم ( گرچه نميدونيم بايد چجوري و كجا دنبالش رفت)
فقط اميدوارم ٦ ماه ديگه ما رو نندازن از اينجا بيرون!

عجب..............
پس فقط من نیستم.البته من تازه شدم 4 ماهه.البته مرتب و تلفنی پیگیر باشین.من هم سیاست کاریم ایم شده که از این به بعد ماهی دو بار پیگیری کنم.
امید.ارم کردی دوست عزیز.

واسه منم 5 ماهه نیومده و کلی تو این 5 ماه باهاشون تماس گرفتم و آخرین حرفی که زدن گفتن اگه تا یک ماه دیگه نیومد دوباره بزنگم . نمیدونم این تاکید دوباره زنگ زدن با اون صد باری که تا به حال زنگیدم چه

سلام دوستان عزیز. من هم تا اندازه ای با شما هم دردم. برای من هم مدت 3ماه هست که گرین کارتم نیومده. البته من تا 40 روز بعد از ورودم بخاطر مسئله ی کردیت کارد 165 دلار را پرداخت نکرده بودم. و بعد از پرداخت پرونده ام روی pending overview باقی مونده. من در استین هستم و به اداره مهاجرت شهر که مراجعه کردم چک کردند و گفتند در فایلتون تاریخ ورودتون تبت نشده و شاید به این دلیل پرونده تون متوقف شده ولی از دست ما کاری بر نمیاد و باید با اونها تماس بگیرید. الان من نمی دونم به چه شماره ای تماس بگیرم. یک شماره را خود سایت داده : 5283-375-800 که وقتی با هاش تماس می گیرم می گه شماره receipt وارد کن ولی اول این شماره IOE داره که نمی دونم چطوری واردش کنم. و بدون این حروف هم می گه شماره اشتباهه. می شه لطفا من را راهنمایی کنید و بگید شما به چه شماره ای تماس می گیرید و ایا اپراتور جواب می ده یا متل من اوتوماتیک ازتون ID می خواد؟ و اینکه من چطور می تونم تاریخ ورودم را وارد کنم؟ مرسی از لطفتون
سلام دوستان خوبم، منهم الان ٤ ماهه كه اينجا هستم و فعلا خبري از گرين كارتها نيست

سلام اين اتفاق براي ما هم افتاده و من الان فهميدم مه ما هم تنها نيستيم و يا تنها بد شانساي ٢٠١٣ نيستيم ما كه دست خالي و بدون گرين كارت برگشتيم تازه با دل قرص سر شش ماه هم بر نميگرديم ميخوايم بعد از ١٠ ماه از اولين ورود برگرديم بدون گرين كارت با سيستم اداري بي در و پيكر اداره مهاجرت لس انجلس
تشکر کنندگان: saeid-ss ، sce ، پدی ، shishipapa ، powerb
از بچه های مهاجرسرا اگر کسی آستین هست لطفا اعلام کنید.
ورود به امریکا: اکتبر2014

تشکر کنندگان: saeid-ss ، Soroush.namjoo ، mhb161 ، shishipapa
سلام یه سری اطلاعات از شهر نیویورک می خواستم ممنون
تشکر کنندگان: alirezass ، saeid-ss ، پدی ، Baharehpark ، shishipapa
سلام
مدتی است خونه اجاره کردیم اونم کجا؟ وسط شهر که نیاز به ماشین نداشته باشیم و با مردم بیشتر درارتباط باشیم که زبانمون بهتر بشه یه هفته است اومدیم و نت نداشتیم امروز وصل شده
ازعصر فقط کارم پر کردن اپلیکیشنه برای کار
خلاصه نیم ساعت از پرکردن نگذشت که اس اومد باشون تماس بگیرم
سخت ترین قسمتش به نظرم همینه که حالیتون بشه اونا چی میگن پشت تلفن خلاصه با کمک هم خونه ایمون که از همین بچه های مهاجرسراست و خونه شریکی اجاره کردیم برای تعدیل هزینه ها و زبانش هم خوبه کمک گرفتم
و زنگ زدیم
ازحالا استرس اینودارم که اگر باززنگ بزنن و من نتوتم کاملا حرفاشونو متوجه یشم چه کنم؟
آخی چقدر بهشون بگم please speak slower
من نمیدونم چرا رو امپی تری حرف میزنن
حلاصه میخوام بگم گاهی هم اعتماد به نفس الکی داشتن هم بد نیست دل زدم به دریا اپلیکیشن پرکردم خدا رو چه دیدید میبینید هفته ای دیگه همین موقع سر کار بودم آخی تاکی منتظر بمونم تا زبانم بهتر بشه بعد برم سرکار
ممنون میشم اگردوستانی که زبانشون خیلی خوب نبوده و سرکار رفتن منوراهنمایی کنن یعنی یه جورایی دلگرمی بدند که ازتلفناشون نترسم
دراخر من چک کردم برای گرین کارت این متن اومد لطفا بگید مرحله چندمه
On January 15, 2014, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.
(2014-01-18 ساعت 07:40)negar_karimi6 نوشته:  سلام
مدتی است خونه اجاره کردیم اونم کجا؟ وسط شهر که نیاز به ماشین نداشته باشیم و بامردم بیشتر درارتباط باشیم که زبانمون بهتر بشه یه هفته است اومدیم و نت نداشتیم امروز وصل شده
ازعصر فقط کارم پرکردن اپلیکیشنه برای کار
خلاصه نیم از پرکردن نگذشت که اس اومد باشون تماس بگیرم
سخت ترین قسمتش به نظرم همینه که حالیتون بشه اونا چی میگن و با کمک هم خونه ایمون که ازهمین بچه های مهاجرسراست خونه شریکی اجاره کردیم برای تعدیل هزینه ها و زبانش هم خوبه کمک گرفتم
و زنگ زدیم
ازحالا استرس اینودارم که اگر باززنگ بزنن و من نتوتم کاملا حرفاشونو متوجه یشم چه کنم؟
حلاصه میخوام بگم گاهی هم اعتمادبه نفس الکی داشتن هم بدنیست دل زدم به دریا اپلیکیشن پرکردم
آخی تاکی منتظربمونم تازبانم بهتربشه بعدبرم سرکار
ممنون میشم اگردوستانی که زبانشون خیلی خوب نبوده و سرکاررفتن منوراهنمایی کنن یعنی یه جورایی دلگرمی بدند که ازتلفناشون نترسم
On January 15, 2014, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.

باز خوبه یکی زنگ زده Big Grin ما که یکماه داریم اپلیکیشن پرت می کنیم یکی حالمونو نپرسیده دیگه کار هم به اعتماد به نفس گذشته فعلا
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
(2014-01-14 ساعت 21:37)اریوبرزن نوشته:  دوستان اگه آدرس اولی که روز مصاحبه دادیم رو عوض نکنیم ولی بریم یه شهر دیگه آیا گرین کارت و بقیه مدارک میره به همون آدرس قبلی یا حتما باید آدرس رو عوض کنیم و آیا وقتی گرین کارت میرسه باید رسیدی امضا بشه یا گرین کارتها رو میندازن تو صندوق پستی ومیرن

سوالت واقعا حرفه ای طراحی شده.
آریو برزن جان اصلا اعتباری به هیچ چیز اینا نیست.عوض کنی یا نکنی اصلا معلوم نیست سر از کجا در میاره.
والا به غرعان.
لاتاری 2013
(2014-01-18 ساعت 07:40)negar_karimi6 نوشته:  سلام
مدتی است خونه اجاره کردیم اونم کجا؟ وسط شهر که نیاز به ماشین نداشته باشیم و با مردم بیشتر درارتباط باشیم که زبانمون بهتر بشه یه هفته است اومدیم و نت نداشتیم امروز وصل شده
ازعصر فقط کارم پر کردن اپلیکیشنه برای کار
خلاصه نیم ساعت از پرکردن نگذشت که اس اومد باشون تماس بگیرم
سخت ترین قسمتش به نظرم همینه که حالیتون بشه اونا چی میگن پشت تلفن خلاصه با کمک هم خونه ایمون که از همین بچه های مهاجرسراست و خونه شریکی اجاره کردیم برای تعدیل هزینه ها و زبانش هم خوبه کمک گرفتم
و زنگ زدیم
حلاصه میخوام بگم گاهی هم اعتماد به نفس الکی داشتن هم بد نیست دل زدم به دریا اپلیکیشن پرکردم خدا رو چه دیدید میبینید هفته ای دیگه همین موقع سر کار بودم آخی تاکی منتظر بمونم تا زبانم بهتر بشه بعد برم سرکار
ممنون میشم اگردوستانی که زبانشون خیلی خوب نبوده و سرکار رفتن منوراهنمایی کنن یعنی یه جورایی دلگرمی بدند که ازتلفناشون نترسم
سلام مامان نگار.. Wink يك يا دو روز ديگه متن عوض ميشه و شماره پيگيري پستي بهتون ميده.. ٣-٤روز بعدم گرين كارد دم در خونه بهتون تحويل داده ميشه..Smile
2013AS89$$ آنكارا٢نفرمصاحبه:w3جولاي برگه صورتي،CV+٩سؤالي
ديدگاه هاي آرش در مورد آمريكا
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
سلام دوستان کسی می دونه بطور متوسط و اگر مشکلی وجود نداشته باشه گرین کارت چند روز بعد از ورود به آمریکا بدست آدم میرسه؟ ممنون.
تشکر کنندگان: alirezass ، rezajoon ، لاتاری ، saeid-ss ، Soroush.namjoo ، پدی ، shishipapa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان