کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2014-01-18 ساعت 14:15)Anahitamd نوشته:  سلام دوستان کسی می دونه بطور متوسط و اگر مشکلی وجود نداشته باشه گرین کارت چند روز بعد از ورود به آمریکا بدست آدم میرسه؟ ممنون.
نميشه قطعي گفت، متوسط ١-٢ماه ، اگر ميخواهيد با گرين كارد برگرديد به نظر من يا بليط برگشتو open بگيريد يا حداقل روي ٤٥-٥٠ روز موندن حساب كنيد.. البته اين آمار براي ايالت CA , جاهاي ديگه رو نميدونم..اگر هم كه نميخواهيد برگرديد كه اصلا گرين كارد به كارتون نمي آيد و دير يا زود به دستتون ميرسه...براي SSN اقدام كنيد و و از طريق اداره DMV براي گرفتن ID اون ايالت كه ساكن هستيد اقدام كنيد..
2013AS89$$ آنكارا٢نفرمصاحبه:w3جولاي برگه صورتي،CV+٩سؤالي
ديدگاه هاي آرش در مورد آمريكا
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
تشکر کنندگان: alirezass ، sce ، amairmonre ، پدی ، Sonaen60 ، romance33 ، لاتاری ، saeid-ss ، Soroush.namjoo ، shishipapa
سلام دوستان
ما کمی بیش از دو ماهه که به ایران برگشتیم و دو ماه آمریکا بودیم. سوالی داشتم ماها که آمریکا نیستیم باید فرم مالیات را پر کنیم؟لطفا دوستان با تجربه توضیح دهند . ضمنا اگر باید فرم ها را پرکنیم کسی میتونه در این خصوص راهنمایی کنه. باسپاس
78$$ - 4persons
زندگي بافتن يك قاليست، نه همان نقش ونگاري كه ميخواهي،
نقشه رااوست كه تعيين كرده،تو فقط ميبافي ،نقشه راخوب ببين!
نكندآخركار، قالي زندگيت رانخرند.

تشکر کنندگان: mehrdad pharm ، پدی ، romance33 ، لاتاری ، saeid-ss ، Soroush.namjoo ، shishipapa
بچه ها کسی می دونه اگر به ادرسی که توی فرم دادیم پرواز نکنیم به یک شهر دیگه بریم مشکلی در پروسه دریافت گرین کارد و بقیه مدارک پیش میاد یا نه؟ مرسی[/php]
تشکر کنندگان: پدی ، لاتاری ، saeid-ss ، shishipapa
(2014-01-19 ساعت 04:26)Baharehpark نوشته:  بچه ها کسی می دونه اگر به ادرسی که توی فرم دادیم پرواز نکنیم به یک شهر دیگه بریم مشکلی در پروسه دریافت گرین کارد و بقیه مدارک پیش میاد یا نه؟ مرسی[/php]

مشکلی پیش نمیاد ، باید در فرودگاه آدرس جدید رو اعلام کنید برای ارسال گرین کارت ، اگه اعلام نکنید هم که به آدرس اولیه میره .
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
تشکر کنندگان: sce ، Soroush.namjoo ، philter ، پدی ، romance33 ، لاتاری ، saeid-ss ، Baharehpark ، shishipapa
(2014-01-18 ساعت 07:40)negar_karimi6 نوشته:  سلام
مدتی است خونه اجاره کردیم اونم کجا؟ وسط شهر که نیاز به ماشین نداشته باشیم و با مردم بیشتر درارتباط باشیم که زبانمون بهتر بشه یه هفته است اومدیم و نت نداشتیم امروز وصل شده
ازعصر فقط کارم پر کردن اپلیکیشنه برای کار
خلاصه نیم ساعت از پرکردن نگذشت که اس اومد باشون تماس بگیرم
سخت ترین قسمتش به نظرم همینه که حالیتون بشه اونا چی میگن پشت تلفن خلاصه با کمک هم خونه ایمون که از همین بچه های مهاجرسراست و خونه شریکی اجاره کردیم برای تعدیل هزینه ها و زبانش هم خوبه کمک گرفتم
و زنگ زدیم
ازحالا استرس اینودارم که اگر باززنگ بزنن و من نتوتم کاملا حرفاشونو متوجه یشم چه کنم؟
آخی چقدر بهشون بگم please speak slower
من نمیدونم چرا رو امپی تری حرف میزنن
حلاصه میخوام بگم گاهی هم اعتماد به نفس الکی داشتن هم بد نیست دل زدم به دریا اپلیکیشن پرکردم خدا رو چه دیدید میبینید هفته ای دیگه همین موقع سر کار بودم آخی تاکی منتظر بمونم تا زبانم بهتر بشه بعد برم سرکار
ممنون میشم اگردوستانی که زبانشون خیلی خوب نبوده و سرکار رفتن منوراهنمایی کنن یعنی یه جورایی دلگرمی بدند که ازتلفناشون نترسم
دراخر من چک کردم برای گرین کارت این متن اومد لطفا بگید مرحله چندمه
On January 15, 2014, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.

نگار جان بهترین کار رو کردی منم مثل شما بودم الان نسبت به 1ماه پیش پیشرفت کردم.برو جلو هیچ اتفاقی نمیوفتهTongue
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، mhb161 ، لاتاری ، alirezass ، philter ، saeid-ss ، negar_karimi6 ، roeentan ، noura 2 ، shishipapa
[quote='alirezass' pid='458389' dateline='1390140498']
دوستان سلام ببخشید این سوال رو اینجا مطرح میکنم چون فکر کنم دوستانی که تجربه سفر اول دارن بهتر میتونن کمک کنن
(پست موقت)
من یه چمدان خریدم از دلسی ولی وقتی سایز ارتفاع و عرض و عمق رو باهم جمع میکنیم البته با چرخ 165 میشه میدونم مجاز 158 است(7 سانت اضافه داره) بدون چرخ میشه 159 سانتیمتر
حالا به نظر شما مشکلی پیش میاد یا نه ؟
[/quote
بهترین انتخاب با توجه به وزن و حجم بار ساک حجاج هست . فقط برای اجناس شکستنی از چمدانهای مناسب استفاده کنید.
78$$ - 4persons

تشکر کنندگان: گل نهال ، philter ، saeid-ss ، romance33 ، shishipapa
سلام دوستان سوال من اینه که من چه طور و از چه سایتی میتونم یه سوییت توی واشنگتن یا لس آنجلس که امکانات پخت وپز هم داشته باشه برای 20 تا 30 روز رزرو کنم؟ دیگه اینکه اگه من به اون آدرسی که در فرمهای اولیه دادم نرم و یه جایی دیگه برم و بخام مدارکم به همون ادرس اولیه پست بشه مشکلی پیش میاد یا حتما باید برم همون جا که اعلام کردم؟
کیس: 2013AS000090XX مصاحبه : ابوظبی 22 جولای کلیر : 18 آگوست ویزا : 28 آگوست
تعداد افراد كيس: 2 نفر سفر اول به آمریکا: 19 feb دریافت گرین کارت : 3 april
تشکر کنندگان: shishipapa
دوست عزيز اين سايت و ببين
craigslist.org
**2014AS24/یک نفر/ایروان/مصاحبه اواخر نوامبر/ ویزا یکضرب
تشکر کنندگان: saeid-ss ، shishipapa
(2014-01-20 ساعت 01:48)saeid-ss نوشته:  سلام دوستان سوال من اینه که من چه طور و از چه سایتی میتونم یه سوییت توی واشنگتن یا لس آنجلس که امکانات پخت وپز هم داشته باشه برای 20 تا 30 روز رزرو کنم؟ دیگه اینکه اگه من به اون آدرسی که در فرمهای اولیه دادم نرم و یه جایی دیگه برم و بخام مدارکم به همون ادرس اولیه پست بشه مشکلی پیش میاد یا حتما باید برم همون جا که اعلام کردم؟
سلام دوست عزيز.. من ازطريق سايت airbnb خونه اجاره كردم ،يكبار ١٣ روز و يكبار ٦ روز .. خيلي خيلي راضيم..برعكس خيلي از جاها، خونه هاش از عكسهايي كه توي سايتش گذاشته خيلي خيلي بهتر و تميزترهWink 
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
تشکر کنندگان: Azi2014 ، Soroush.namjoo ، saeid-ss ، romance33 ، Sonaen60 ، ani_sheiton ، shishipapa ، gbtm
(2014-01-19 ساعت 23:26)alirezass نوشته:  
(2014-01-19 ساعت 21:17)sadfar نوشته:  [quote='alirezass' pid='458389' dateline='1390140498']
دوستان سلام ببخشید این سوال رو اینجا مطرح میکنم چون فکر کنم دوستانی که تجربه سفر اول دارن بهتر میتونن کمک کنن
(پست موقت)
من یه چمدان خریدم از دلسی ولی وقتی سایز ارتفاع و عرض و عمق رو باهم جمع میکنیم البته با چرخ 165 میشه میدونم مجاز 158 است(7 سانت اضافه داره) بدون چرخ میشه 159 سانتیمتر
حالا به نظر شما مشکلی پیش میاد یا نه ؟
[/quote
بهترین انتخاب با توجه به وزن و حجم بار ساک حجاج هست . فقط برای اجناس شکستنی از چمدانهای مناسب استفاده کنید.

آقا ممنون
ولی من مشکلم نوع ساک یا وزنش نیست بیشتر اندازه ساک است میخوام بدونم چقدر هواپیمایی قطر گیر میده به سایز چمدان؟؟؟
پروازت چیه ؟ من با قطری اومدم دو تا ست چمدون بود مشکلی نبود . توی سف کانتر هم انواع و اقسام چمدونارو دیدیم کسی به مشکل بر نخورده بود
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
تشکر کنندگان: Given ، alirezass ، daad ، pari pariaaa ، لاتاری ، shishipapa
(2014-01-19 ساعت 01:48)sadfar نوشته:  سلام دوستان
ما کمی بیش از دو ماهه که به ایران برگشتیم و دو ماه آمریکا بودیم. سوالی داشتم ماها که آمریکا نیستیم باید فرم مالیات را پر کنیم؟لطفا دوستان با تجربه توضیح دهند . ضمنا اگر باید فرم ها را پرکنیم کسی میتونه در این خصوص راهنمایی کنه. باسپاس

کسی پاسخگو نیست؟
78$$ - 4persons

تشکر کنندگان: mehrdad pharm ، daad ، لاتاری ، shishipapa
(2014-01-20 ساعت 08:16)sadfar نوشته:  
(2014-01-19 ساعت 01:48)sadfar نوشته:  سلام دوستان

کسی پاسخگو نیست؟

ﻣﻨﻢ ﻳﻪ ﺳﻮاﻝ ﭘﺮﺳﻴﺪﻡ ﺑﺒﻴﻨﻴﺪ ﻣﻨﻆﻮﺭﺗﻮﻥ ﻫﻤﻴﻦ ﻓﺮﻣﻬﺎﺳﺖ

http://mohajersara.com/thread-3562-post-...#pid458521
اﻧﺸﺎﻟﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺑﺎ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻟﻂﻒ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ و ﭘﺎﺳﺦ ﻣﻴﺪﻥ
2013AS1###-ANK 2 Per-W1 Dec
Clearance: 5 Jul & 17 Sep
سفرنامه
تشکر کنندگان: sadfar ، yalda91 ، لاتاری ، shishipapa
كسي ميدونه آدرسي كه قراره گرين كارت ارسال بشه، حتماً بايد خونه باشند يا ميندازند توي صندوق پستي؟
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
(2014-01-18 ساعت 07:40)negar_karimi6 نوشته:  سلام
مدتی است خونه اجاره کردیم اونم کجا؟ وسط شهر که نیاز به ماشین نداشته باشیم و با مردم بیشتر درارتباط باشیم که زبانمون بهتر بشه یه هفته است اومدیم و نت نداشتیم امروز وصل شده
ازعصر فقط کارم پر کردن اپلیکیشنه برای کار
خلاصه نیم ساعت از پرکردن نگذشت که اس اومد باشون تماس بگیرم
سخت ترین قسمتش به نظرم همینه که حالیتون بشه اونا چی میگن پشت تلفن خلاصه با کمک هم خونه ایمون که از همین بچه های مهاجرسراست و خونه شریکی اجاره کردیم برای تعدیل هزینه ها و زبانش هم خوبه کمک گرفتم
و زنگ زدیم
ازحالا استرس اینودارم که اگر باززنگ بزنن و من نتوتم کاملا حرفاشونو متوجه یشم چه کنم؟
آخی چقدر بهشون بگم please speak slower
من نمیدونم چرا رو امپی تری حرف میزنن
حلاصه میخوام بگم گاهی هم اعتماد به نفس الکی داشتن هم بد نیست دل زدم به دریا اپلیکیشن پرکردم خدا رو چه دیدید میبینید هفته ای دیگه همین موقع سر کار بودم آخی تاکی منتظر بمونم تا زبانم بهتر بشه بعد برم سرکار
ممنون میشم اگردوستانی که زبانشون خیلی خوب نبوده و سرکار رفتن منوراهنمایی کنن یعنی یه جورایی دلگرمی بدند که ازتلفناشون نترسم
دراخر من چک کردم برای گرین کارت این متن اومد لطفا بگید مرحله چندمه
On January 15, 2014, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.
سلام دوست مهاجرسرایی
یه چیزی توی اسپیکینگ مهمه و اوون داشتن جسارت هست! بببین دوست گلم اگه واقعا می خوای پیشرفت کنی یا کار پیدا کنی این مهمه که بتوونی حرف بزنی و حرف اونها رو بفهمی( نه اینکه ترجمه کنی توی ذهنت ) مشکل یادگیری زبان ما اینه که می خوایم کلمه به کلمه بفهمیم اونا چی می گن . از اینکه بهشون بگی برات دوباره تکرار کنن نترس . ترس جلوی پیشرفتتو می گیره . اعتماد به نفس داشته باش . حتی اگه از لحاظ گرامری اشکال داری ولی باز هم سعی کن حرف بزنی . ساعت های بیکاری با خودت حرف بزن . من الان امریکا نیستم اما به دلیل یه کاری باید با اونا حرف می زدم نمی دوونی روز اولی که تلفن و برداشتم و باهاشون حرف بزنم از خجالت مردم ! تمام تنم سرد شده بود و کلی خجالت و شرمندگی ! از دفعه های بعد ترس و گذاشتم کنار و سعی کردم ارتباط هایی داشتم باشم با کسانی که انگلیسی زبات هستند . ختم کلامم اینه که جسارت داشته باش و نترس ! و هیچ خجالت هم نکش اگه بهشون بگی دوباره برات توضیح بدن . Smile موفق باشی
شماره کیس:**2014AS45 ،تاریخ رویت قبولی: 2 می 2013 ،کنسولگری:ایروان ،ارسال فرم های اول:10 می با ایمیل ، پاسخKCC به ارسال اول: 3 روز بعد .مصاحبه 08April. افراد كيس: 2 نفر . کلیرنس (معاف. شغل خصوصی )،Shy آپ : 18و19 آگوست هر دونفر باهم
Sad بعد از یک سال و نیم انتظار ، ویزا به ما نرسید !
(2014-01-20 ساعت 10:49)گل نهال نوشته:  كسي ميدونه آدرسي كه قراره گرين كارت ارسال بشه، حتماً بايد خونه باشند يا ميندازند توي صندوق پستي؟
گل نهال جان،من خيلي خوب متوجه منظورت نشدم .آدرس گرين كارد به احتمال قوي بايد Residential address (آدرس محل سكونت باشه)،كه UPS كارتها رو تو صندوق پستي اون آدرس ميندازه و به شخص تحويل نميده..نميدونم آدرس محل كار يا جاهاي ديگر رو قبول ميكنند يا نه..
تشکر کنندگان: romance33 ، amiz.abdollah ، گل نهال ، aghaghia ، Sonaen60 ، noura 2 ، daad ، لاتاری ، shishipapa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان