کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان.آیا کسی تو این چند روزه مسافر هستش که به سمت لوس انجلس بره؟ لطفاً با پیام خصوصی به من اطلاع بده.ممنونم.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
تشکر کنندگان: farshad_m ، philter
سلام دوستان
تو اين سايت elis در قسمت case status نوشته in progress با in process چه فرقي ميكنه ؟
تشکر کنندگان: farshad_m
(2014-03-13 ساعت 02:21)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-03-12 ساعت 20:23)Mehrdadordi نوشته:  
(2014-03-12 ساعت 12:06)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-03-12 ساعت 11:50)Mehrdadordi نوشته:  
(2014-03-12 ساعت 11:14)mechanicalengineer نوشته:  دوستان دو تا سوال داشتم :

1) برای هر شهری که هستیم ،چطور باید آدرس اداره سوشیال رو پیدا کرد تو گوگل و باید به اسم همین Social Security سرچ کنیم ؟

2) برای اون 165 دلار ، من دیدم که اینجا بچه ها نوشتند که باید ثبت نام کرد میخواستم بدونم اگر از طریق جاهایی که اینکارو میکنن مثه ایمیل انجل یا تهران پرداخت هزینه رو بپردازیم ،باز هم باید بعدش دوباره ثبت نام کنیم با دیگه کارش تموم شده و بعدش ما نباید کاری انجام بدیم

بهترين راه " تهران پرداخت" كه از گوگل سرچ كن تلفنش هست ..
بالاتر از ميدان انقلاب ادرسشه ..
ظرف ١٠ دقيقه واست پرداخت ميكنه و ٢ تا رسيد ميده كه حتما داشته باش واسه چكاب گري كارتت تو سايت مهاجرت ..
ممنون از شما باهاشون تماس گرفتم گفتش که باید ثبت نام کنی بعد بیای برای پرداخت ! میخواستم بدونم
1)تو مراحل ثبت نام و ساخت اکانت نیازی به کدی چیزی که نشون بده من پرداخت کردم نداره یعنی ؟ چجوری پس باید ثبت نام کنم بعد برم پیششون

2) بنظرتون الان اکانت بسازم با توجه به اینکه چند ماهی به رفتنم هست یا بذارم یکماه مونده بسازم و برم پرداخت کنم چون یه جایی همچین چیزی خونده بودم بهتره یکماه مونده اکانت بسازی و پول رو بریزی تا اکانتت بلاک نشه
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
سلام -شما اگر اكانت بسازي تو سايت ظرف يكماه بايد ١٦٥ تا رو پرداخت كني ، وگرنه اكانتت مي سوزه ..

اگر زودتر اکانت بسازیم و زودتر پول رو پرداخت کنیم ، گرین کارتمون زودتر میاد یا زمان آغاز کار از ورودمون به آمریکا محاسبه میشه ؟
عرض كنم شما ١٦٥ تا كه واريز كردي ٢ تا رسيد واست ايميل ميشه كه حتما نگهش دار ..
پروسه كارتت تا زماني كه وارد يو اس نشي و أفسر مهاجرت مهر نزنه تو پاست فعال نميشه عزيزم :)
ولي كار خوبي ميكني كه همينجا پرداخت ميكني
كيس : 2013AS65$$
تاریخ قبولی : انكارا/1 مي2012
تاریخ مصاحبه:هفته اخرمی2013 /
بركه صورتي/ ١ نفر/مقصد:سياتل
اپديت ها:/٣٠ مي،١٨، ١٩ جولاي،١٦ ١،٦،٧،١٢،١٥اگوستCool
:cleared on:16August 2013
Issued on : 23August 2013
Finito Big Grin
تشکر کنندگان: farshad_m ، mechanicalengineer ، Ehsan1358
بچه ها کسی از این فرمی که از طرف بانک اومده چیزی میدونه گفته این رو پر کن برای ما بفرست
certificate of foregin status of beneficial owner for united states tax withholding
شماره فرم هم اینه
w-8ben
خیلی ممنون میشم کمک کنید
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان:
(2014-03-13 ساعت 19:36)alirezass نوشته:  بچه ها کسی از این فرمی که از طرف بانک اومده چیزی میدونه گفته این رو پر کن برای ما بفرست
certificate of foregin status of beneficial owner for united states tax withholding
شماره فرم هم اینه
w-8ben
خیلی ممنون میشم کمک کنید

همون بالای فرم توضیح داده که اگر شما رزیدنت هستید نباید این فرم رو پرکنید و به جاش باید فرم W-9 رو پر کنید.
اگر هنوز مشغول به کار نشدید بهتره با بانک تماس بگیرید و بگید هنوز درآمدی ندارید، حتما راهنماییتون می کنند که چه کاری باید انجام بدید.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: sce ، romance33 ، گل نهال ، pari pariaaa ، alirezass ، philter ، Ehsan1358 ، زری وحدتی ، hamid32
(2014-03-14 ساعت 00:45)negar_karimi6 نوشته:  duste karkoshtei tu in eyalate ma CHARLOTTE peyda nemishe ?

چه عجب خانم کریمی !!!!
البته اگه منظورتون ایالت کارولینای شمالیه که تحت کنترل سعیده.کاری داری از اون سراغشو بگیر.
موفق باشین.
لاتاری 2013
تشکر کنندگان: romance33 ، philter ، Ehsan1358
تغییر آدرس جهت دریافت گرین کارد دقیقا از کجا و چه جوریه؟
تشکر کنندگان: Mehrdadordi
(2014-03-14 ساعت 23:48)SNSH نوشته:  تغییر آدرس جهت دریافت گرین کارد دقیقا از کجا و چه جوریه؟

سلام Smile برو تو uscis -قسمت change address online
ادرس قديم و جديد و زيپ كد رو وارد كن و ساير مشخصاتم كه ميخواد ..
اخرش يه تاييديه ميده بهت ، شماره اشو نگهدار و مرتب سايت تو چك كن تا بياد ايشالا ..
معمولا تغيير ادرس موجب تأخير در اومدن كارت ميشه
Finito Big Grin
تشکر کنندگان: گل نهال ، romance33 ، Ehsan1358 ، زری وحدتی
(2014-03-13 ساعت 19:44)afs نوشته:  
(2014-03-13 ساعت 19:36)alirezass نوشته:  بچه ها کسی از این فرمی که از طرف بانک اومده چیزی میدونه گفته این رو پر کن برای ما بفرست
شماره فرم هم اینه
w-8ben
خیلی ممنون میشم کمک کنید

همون بالای فرم توضیح داده که اگر شما رزیدنت هستید نباید این فرم رو پرکنید و به جاش باید فرم W-9 رو پر کنید.
اگر هنوز مشغول به کار نشدید بهتره با بانک تماس بگیرید و بگید هنوز درآمدی ندارید، حتما راهنماییتون می کنند که چه کاری باید انجام بدید.

افشین جان میدونی قضیه این فرم چیه !!

تا اونجا که من میدونم و برای خودم اتفاق افتاد کسایی که مثل من بدون سوشیال و گرین کارت حساب باز می کنند مخصوصا در بنک او امریکا.اول یه فرم هست به اسم w-8ben که موقعی که حساب باز می کنیم خودمون امضاء می کنیم و جایی در اون فرم هست که سوالی داره که چرا از ادرس امریکا برای محل سکونت استفاده کردید که وقتی برای خود من اینطور شد و حتی دوبار کپی این فرم رو فرستادن برای من تا من کپی سوشیال و مخصوصا گرین کارت رو نفرستادم و توضیح ندادم که بابا جان من مقیم دائم هستم، درست نشد و از من می خواست تا علت رو براشون توضیح بدم حالا این تازه مرحله اول بود بعدش فرم W-9 رو فرستادن برام که پر کنم و برای بانک بفرستم که تا اونجایی که من از یک حسابدار پرسیدم بهم گفت این مر بوط به در امد ناشی از سودی هست که به موجودی حساب تعلق می گیره (البته خودم قانع نشدم چون سود انچنانی نداره) که بانک این رو به IRS گزارش می کنه و........

حالا خودم می خوام برای پر کردنش برم بانک با یه بنکر فارسی زبان صحبت کنم تا ببینم چه کار باید بکنم.
تشکر کنندگان: گل نهال ، romance33 ، alirezass
دوستان برای سانفرانسیسکو تاپیک یا گروهی اینجا هست که بشه با بچه های اونجا ارتباط برقرار کرد ؟من چیزی پیدا نکردم
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
تشکر کنندگان: philter
(2014-03-15 ساعت 07:51)amiz.abdollah نوشته:  
(2014-03-13 ساعت 19:44)afs نوشته:  
شماره فرم هم اینه
w-8ben
خیلی ممنون میشم کمک کنید

افشین جان میدونی قضیه این فرم چیه !!

تا اونجا که من میدونم و برای خودم اتفاق افتاد کسایی که مثل من بدون سوشیال و گرین کارت حساب باز می کنند مخصوصا در بنک او آمریکا.اول یه فرم هست به اسم w-8ben که موقعی که حساب باز می کنیم خودمون امضاء می کنیم و جایی در اون فرم هست که سوالی داره که چرا از ادرس آمریکا برای محل سکونت استفاده کردید که وقتی برای خود من اینطور شد و حتی دوبار کپی این فرم رو فرستادن برای من تا من کپی سوشیال و مخصوصا گرین کارت رو نفرستادم و توضیح ندادم که بابا جان من مقیم دائم هستم، درست نشد و از من می خواست تا علت رو براشون توضیح بدم حالا این تازه مرحله اول بود بعدش فرم W-9 رو فرستادن برام که پر کنم و برای بانک بفرستم که تا اونجایی که من از یک حسابدار پرسیدم بهم گفت این مر بوط به در امد ناشی از سودی هست که به موجودی حساب تعلق می گیره (البته خودم قانع نشدم چون سود انچنانی نداره) که بانک این رو به IRS گزارش می کنه و........

حالا خودم می خوام برای پر کردنش برم بانک با یه بنکر فارسی زبان صحبت کنم تا ببینم چه کار باید بکنم.

آقا خیلی خیلی ممنون میشم من رو هم در جریان این فرم بذارید من رفتم توضیح دادم گفت گرین کارتو بیاری مشکلی نیست
هر وقت از بانک پرسیدی به من هم بگید بی زحمت
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان:
(2014-03-15 ساعت 01:10)Mehrdadordi نوشته:  
(2014-03-14 ساعت 23:48)SNSH نوشته:  تغییر آدرس جهت دریافت گرین کارد دقیقا از کجا و چه جوریه؟

اخرش يه تاييديه ميده بهت ، شماره اشو نگهدار و مرتب سايت تو چك كن تا بياد ايشالا ..

رفتم توی این قسمت اما یه شماره فرم میخواد ( در بخش case information شماره فرم و رسیپت نامبر رو میخواد) که من نمیدونم چیه.....اگه بتونید کمک کنید ممنون
تشکر کنندگان: Mehrdadordi
سلام دوستان عزیز
بالاخره ما هم چشممون به جمال گرین کارت روشن شد.
کل زمانی که از روز ورودمون به امریکا طی شد تا روز 13 مارچ که گرین کارت ها با پست دستمون رسید دقیقا یک ماه شد.به علاوه اینکه ما تغییر آدرس هم داشتیم.سوشالمون هم دقیقا 8 روز بعد از ورودمون با پست به دستمون رسید.جالبی این قضیه سوشال این بود که همه میگفتند که باید 7 تا 10 روز از ورودمون بگذره تا بریم برای سوشال اقدام کنیم ولی ما دقیقا روز دوم ورودمون به دفتر سوشال شهر آستین تگزاس مراجعه کردیم و همون روز کارامون انجام شد.
در مورد پرداخت هزینه گرین کارت هم این رو بگم که ما روز دوم ورودمون به آمریکا با کردیت فامیلمون پرداخت کردیم و به فاصله یک ماه بعد کارت ها دستمون رسید.
دوستای خوب که عازم هستید اصلا به خودتون نگرانی وارد نکنید و زیاد به جزییات کاراتون مو به مو وارد نشید که جز اضطراب و نگرانی و اعصاب خراب براتون هیچ عایدی نداره.به قدری این کشور قانون منده که همه چیز طبق روالی که باید طی بشه، انجام میشه به علاوه اینکه افرادی که باهاشون توی دفتر سوشال یا هر جای دیگه برخورد میکنید به قدری انسان دوست و مهربون هستند که به راحتی کار های مربوط به مهاجرت و غیره را انجام میدند و هیچگونه سنگ اندازی توی کاراتون نمی کنن.توصیه من به دوستایی که عازم هستند و قصد بازگشت دارند تا در آینده نزدیک مهاجرت دائم داشته باشند اینه که زیاد فکر خودتون را با حاشیه هایی که بعضی از دوستان خواسته یا نا خواسته براتون ترسیم کردند، مشغول نکنید و از اقامتتون توی ینگه دنیا لذت ببرید.تجربه ای که من توی این مدت به دست آوردم این بود که با هر شرایط و با هر بودجه ای میشه از اقامت در اینجا لذت برد و در یک کلام زندگی کرد.البته خود من برای یکسال آینده برنامه جهت اقامت دائم در اینجا تنظیم کردم که به امید خدا انجامش خواهم داد.
به هر حال این تجربه های ملموس توسط خودم و همسرم و پسر یک و نیم ساله من بود.البته خودم هم توی این پروسه یک ساله خیلی حرص و جوش ها خوردم ولی الان میبینم که همه اون اعصاب خور شدنها و چیز های دیگه تا حدود خیلی زیادی ساخته ذهن خودم بود و خیلی از چیزهایی که فکر میکردم و تصویر سازی می کردم درست نبود.امیدوارم که این اندک تجربه های من مورد استفاده دوستای خوب مهاجر سرایی که عازم امریکا هستند قرار بگیره.
اگر هم سوالی به نظر دوستان رسید و من بتونم پاسخگو باشم درخدمت همه دوستان خواهم بود.
با سپاس.
2013AS8xxx/سه نفر/مصاحبه:ابوظبی /کلیر 14 اگوست/صدور ویزا 27 آگوست Big Grin/ ورود به امریکا 13 فوریه / دریافت سوشال نامبر 21 فوریه/ دریافت گرین کارت 13 مارچ Cool
از دوستان عزیز ممنون میشم اگر کسی از ایران به آمریکا دلار حواله زده یا براش حواله زدند رو به تفصیل توضیح بده و راهنمایی‌ کنه ممنون میشم،من کانالی در دبی دارم که می‌تونم حواله به حساب شخصیم تو آمریکا رد کنم اما میترسم به خاطره تحریمها بلوک شه،
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان:
(2014-03-15 ساعت 19:39)SNSH نوشته:  
(2014-03-15 ساعت 01:10)Mehrdadordi نوشته:  

رفتم توی این قسمت اما یه شماره فرم میخواد ( در بخش case information شماره فرم و رسیپت نامبر رو میخواد) که من نمیدونم چیه.....اگه بتونید کمک کنید ممنون
دوست من شما ١٦٥ تا رو كه واريز كني يه رسيپت نامبر ميگيري براي پيگيري كارتت از سايت مهاجرت .. كه پيغام هاشو مرتب چك كني أنا تا زمانيكه ١٦٥ تا واريز نشه و وارد امريكا نشي پروسه كارتت انجام نميشه Smile
بعد اينكه شما وارد سايت شدين بالا سمت راست تايپ كن :
Change address online
اون فرم تغيير ادرس و پرش كن حتما كه اخرش يه شماره تاييديه ميده بهت
Finito Big Grin
تشکر کنندگان: aghaghia ، mohsenmb ، philter