کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
(2013-01-29 ساعت 02:41)مهدي پارس نوشته:  كسي از دوستان درباره ماشينهاي certified اطلاعاتي داره؟
دوست خوبم ،
اتومبیلهای certified ( گواهی سلامت ) آندسته از اتومبیلهایی هستند که در اثر جایگزینی خودرو نو با کهنه از مشتری خریداری و با انجام سرویس های لازم و تعویض قطعات معیوب مجدداً تحت عنوان خودرو با گواهی سلامت به فروش میرسند . این خودرو ها غالباً نسبت به هم نوع خود که بدون گواهی سلامت هستند ، کمی گرانترند . اما این حسن رو دارند که در صورتی که دچار مشکلی بشوند که نباید میشدند ، شما میتوانید از دیلر مربوطه خسارت دریافت کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda91 ، amir82 ، amin arefi ، battosai ، sce ، soli asali ، ho_tasha
سلام به همه دوستان
همه صحبتها درمورد پیدا کردن ماشینه! پس مراحل نقل و انتقال سند و مالکیت و ابن حرفا چی میشه؟
من ماشین مورد نظرمو پیدا کردم. فروشنده که میدونه من تازه اومدم اینجا میگه: 3500 همه چیزش پای خودت یا 4000 همه چیزش با خودم.
خالا این همه چیز چیا میشه؟ یکی از آشنایان میگفت دردسر و بدوبدو زیاد داره. بده 500 تا رو بذار کاراشو خودش بکنه. مالیات و معاینه فنی (همون smog test) و رجیستر و ...
کسی اطلاعات دقیق مرحله به مرحله داره از انتقال سند؟
(2 نفر) 2013AS87XX - مصاحبه: آنکارا بود خودشون کردن ایروان! نیمه اول جون
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، soli asali ، mirman
(2013-10-20 ساعت 05:21)rezad نوشته:  سلام به همه دوستان
همه صحبتها درمورد پیدا کردن ماشینه! پس مراحل نقل و انتقال سند و مالکیت و ابن حرفا چی میشه؟
سلام دوست خوبم ،
بر خلاف ایران ، نقل و انتقال خودرو در اینجا مثل آب خوردن میمونه . کافیه که مالک قبلی خودرو ، تایتل و یا همون سند خودور رو امضاء کنه و به شما بده . الباقی دیگه با ایشون کاری ندارید و تشریف میبرید DMV و مراحل انتقال خودرو رو انجام میدین . لازمه که قبلش اتومبیل رو بیمه کنید و گواهی بیمه اون رو به اداره یاد شده ببرید . چون اگر بیمه نداشته باشید ، نقل و انتقال هم صورت نمیگیره .
در ضمن کل مخارج نقل و انتقال با خریدار هستش . که شامل ، مالیات خرید و پلاک خودرو ست . به هر صورت اگر سوال دیگری داشتید ، بنده در خدمتم .
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، rezad ، soli asali ، mirman ، roeentan ، amin arefi ، maka2 ، amir82 ، IN.USA@2013 ، nooshshahnar ، tapartoor600 ، ho_tasha
(2013-10-20 ساعت 06:25)afshin4749 نوشته:  سلام دوست خوبم ،
بر خلاف ایران ، نقل و انتقال خودرو در اینجا مثل آب خوردن میمونه . .
سلام افشین جان مرسی
من کالیفرنیا هستم. تو سایت dmv چیزی در مورد بیمه ماشین نگفته!
ممکنه قانون اینجا فرق کنه یا داشتن بیمه اینقدر بدیهی بوده که ننوشته؟
این bill of sale چیه؟ تو سایته هم نگفته لازمه ولی bill تنها جاییه که قیمت ماشینو توش مینویسی و از روی اون مالیاتو میگن.
چقدر میشه قیمت ماشینو کم نوشت که مالیاتش هم کم بشه؟ میشه کلا گفت که کلا گیفته؟ چون تو فرمش دیدم نوشته نسبت فروشنده و خریدار مشخص بشه اگه گیفته و تو مثالهاش نوشته "دوست"
مالیات 10 مبلغ ماشینه دیکه.
هزینه انتقال رو نوشته 15 تا یه ردیف پایینترش نوشته transfer penalty اونم 15 تا ست. این پنالتی چیه؟ به کیا میخوره؟
ماشین ماله نیویورکه. تو سایت dmv گفته ماشینایی هستن که تو کالیفرنیا نمیشه رجیستر بشن! اینم یه داستان که باید توجه بشه بش.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، amjad ، amin arefi ، ho_tasha
(2013-10-20 ساعت 05:21)rezad نوشته:  میگه: 3500 همه چیزش پای خودت
سلام
یعنی یه ماشین با این قیمت هیچ مشکلی نداره ؟میشه بیشتر توضیح بدین چی خریدین ؟ مدلش پایین ؟ هزینه بیمه ماشین مدل پایین زیاد نیست ؟
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-20 ساعت 07:52)rezad نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 06:25)afshin4749 نوشته:  سلام دوست خوبم ،
بر خلاف ایران ، نقل و انتقال خودرو در اینجا مثل آب خوردن میمونه . .
سلام افشین جان مرسی
من کالیفرنیا هستم. تو سایت dmv چیزی در مورد بیمه ماشین نگفته!
ممکنه قانون اینجا فرق کنه یا داشتن بیمه اینقدر بدیهی بوده که ننوشته؟
این bill of sale چیه؟ تو سایته هم نگفته لازمه ولی bill تنها جاییه که قیمت ماشینو توش مینویسی و از روی اون مالیاتو میگن.
چقدر میشه قیمت ماشینو کم نوشت که مالیاتش هم کم بشه؟ میشه کلا گفت که کلا گیفته؟ چون تو فرمش دیدم نوشته نسبت فروشنده و خریدار مشخص بشه اگه گیفته و تو مثالهاش نوشته "دوست"
مالیات 10 مبلغ ماشینه دیکه.
هزینه انتقال رو نوشته 15 تا یه ردیف پایینترش نوشته transfer penalty اونم 15 تا ست. این پنالتی چیه؟ به کیا میخوره؟
ماشین ماله نیویورکه. تو سایت dmv گفته ماشینایی هستن که تو کالیفرنیا نمیشه رجیستر بشن! اینم یه داستان که باید توجه بشه بش.
دوست خوبم ،
همانطوری که فرمودین ، مسئله بیمه انقدر بدیهیه که توضیحی در موردش نمیده . یعنی مردم دیگه خیلی خوب میدونن که اول باید با بیمه قرارداد داشته باشن ، بعد برن و اتومبیل بخرن . پس درست حدس زدی .
قیمت ماشین توی همون تایتل یا سند خودرو ذکر میشه . البته اگه کم هم بکنی طبعاً مالیات هم کمتر خواهد شد . اما حتی اگر بصورت هدیه دریافت کنی ، اونا خودشون قیمت ماشین رو دارن و شما باید مالیات اون رو بدی . طبعاً نرخ مالیات کمتر از اون چیزی خواهدبود که فروشنده به شما داده و ذکر کرده . درصد مالیات هم در ایالتهای آمریکا متفاوتند . مثلاً در ایالتی که من هستم ، 6% است .
هزینه انتقال و هر آنچه در اون ذکر شده ، مربوط به شماست . و شما باید پرداخت کنید . اون transfer penalty پنالتی رو هم گاهی دریافت میکنن و گاهی نه . بستگی به شرایط خودرو داره که اونا خودشون بهت میگن که چیه . گاهی اوقات این هزینه انتقال بسته به شرایط شما و خودرو ، تغییر میکنه که از قبل به شما میگن که این پنالتی داره که شما معترض نشی .
فرقی نمیکنه که اتومبیل مال کجا باشه . مهم اینه که مشکل تاریخی و سابقه ای نداشته باشه . گاهی خودرو ها شرایط حرکت در جاده ها رو ندارن و از نظر استاندارد ، دیگه قابل اعتماد نیستن . برای همین ، رجیستر نمیشن . یعنی در واقع از نظر معاینه فنی ، رد میشن . باید حواست رو جمع کنی که این برنامه ها پیش نیاد . برای همین میتونی کارفکس خودرو رو بگیری و سابقه اونو داشته باشی .
البته لطف هم بکن بگو خودروی شما چیه ؟!! چند مایل روشه ؟ مدلش چیه ؟ سالش چیه ؟ تا بتونم از نظر قیمت هم بهت مشاوره بدم .
فقط توجه داشته باش ، که حتماً قبل از اینکه پولی به اون صاحب خودرو پرداخت کنی ، از سلامت سابقه و فنی خودرو اطمینان کامل داشته باشی .
500 دلاری هم که ایشون گفته میگیره و بقیه کارها رو انجام میده ، خیلی خنده داره !!!! چون یا اون نمیدونه که 500 دلار چقدره ؟؟؟؟؟ که صد در صد هم میدونه و یا شما خبر نداری که این پول چقدر در آمریکا برای این جور کارها زیاده ؟!!!!!!!! .
موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، Saeedv13 ، rezad ، amin arefi ، amir82 ، User ، nooshshahnar ، ho_tasha ، Essy
(2013-10-20 ساعت 19:07)afshin4749 نوشته:  همانطوری که فرمودین ، مسئله بیمه انقدر بدیهیه که توضیحی در موردش نمیده . یعنی مردم دیگه خیلی خوب میدونن که اول باید با بیمه قرارداد داشته باشن ، بعد برن و اتومبیل بخرن . پس درست حدس زدی .
مرسی افشین جان.
کمری 99 با 105 تا مایلیج، حالا رسیدیم به 3300.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-21 ساعت 07:55)rezad نوشته:  
(2013-10-20 ساعت 19:07)afshin4749 نوشته:  همانطوری که فرمودین ، مسئله بیمه انقدر بدیهیه که توضیحی در موردش نمیده . یعنی مردم دیگه خیلی خوب میدونن که اول باید با بیمه قرارداد داشته باشن ، بعد برن و اتومبیل بخرن . پس درست حدس زدی .
مرسی افشین جان.
کمری 99 با 105 تا مایلیج، حالا رسیدیم به 3300.
دوست خوبم ،
از اونجایی که من تعمیرکار خودرو هستم و هفته ای یکبار برای خرید خودرو به آکشن میرم باید خدمتون عرض کنم که این خودرو دارای سه مدل هستش ؛
1- CE
2- LE
3- XLE
مورد اول ،
در صورتی که وضعیت معمولی و خوبی داشته باشه ، در حدود 1900 دلاره
مورد دوم ،
در صورتی که وضعیت معمولی و خبی داشته باشه ، در حدود 2100 دلاره
مورد سوم ،
در صورتی که وضعیت معمولی و خوبی داشته باشه ، در حدود 2400 دلاره

البته توجه داشته باشید که این باز بستگی به فروشنده داره . ممکنه که این قیمت رو به شما ندن . اما متوجه باشید که به هر قیمتی که خریداری میکنید ، باید هزینه های نقل و انتقال و غیره رو هم بهش اضافه کنید .
به نظر من این خودرو برای شما بیشتر از 2000 تا 2300 دلار صرفه اقتصادی نداره . چون اولاً خودرو قدیمیه ، دوماً قیمت منصفانه اون همینه .
موضوع دیگه اینکه ، توجه داشته باشید که مایلیج ماشین رو از بین نمیبره ، بلکه این سن و سال خودرو هستش که اونو از بین میبره .
بر خلاف نظر ما ایرانیها که معتقدیم اتومبیل خوابیده باشه بهتره ، اتومبیل هر چقدر که ازش استفاده نشه ، زودتر از اتومبیلی که ازش استفاده میشه از بین میره . دلیل منطقی و فنی اون هم اینکه ، وقتی مدت زیادی از اتومبیل استفاده نشه سیستمهای اون دچار رسوبات شیمیایی داخلی میشه ، و با اولین استارت کارش تمومه . مثلاً سیستم چرخش مایع خنک کننده موتور ، سیستم روغنکاری داخل موتور و سیستم خنک کننده ترنسمیشن ، تایرها ، سیستم تعلیق و ........ . اینا همه از نظر فنی اثبات شده و باید بهش توجه بشه .
نکته دیگه اینکه این خودرو لااقل باید بدنه سالمی داشته باشه . و همانطور که گفتین ، اگه این خودرو ماله نیویورک باشه و مدت حدود 5 سال هم در اون منطقه ازش استفاده شده باشه ، قطعاً به دلیل شرایط جوی و آب و هوایی و استفاده از نمک برای یخ ردایی ، دارای پوسیدگی هستش و این اطمینان رو بهتون میدم که زیر خودرو کاملاً زنگ زده . مهمترین اشکال هم در این زمینه ، وجود زنگ زدگی در لوله های انتقال روغن ترمز هستش . که در صورت پوسیدگی براتون خیلی خیلی خرج ورمیداره . توصیه میکنم که از خیر خرید این اتومبیل بگذرید و انتخاب دیگه ای داشته باشید . چون میدونم که این خودرو فقط 1000 پول مارکتشه ، یعنی تویوتا . به هر صورت این موضوع به خودتون ارتباط داره و هرچه صلاح بدونید ، همون رو انجام بدین . بنده بعنوان یک آدم فنی و کاردان در زمینه خودرو ، شما رو راهنمایی کردم و الا خودتون هرچه انجام بدین ، تصمیم شما خواهد بود .
پس برای خرید هر خودرو سعی کنید اون رو به یه تعمیرگاه ببرید تا زیر و روی اونو بازدید کنن . ضمناً وجود تایر سالم در خودرو هم میتونه کمکی باشه به اینکه شما مجبور نشین یه هزینه زیادی هم بابت خرید تایر داشته باشید .
موفق باشید .
پاسخ
آره میدونم افشین جان که قیمتش اینی که طرف میگه نیست ولی اینجا این بهترین قیمته که دیدم. اینم کارمنده و داره میره مملکت خودشون. وگرنه همینو زیر 4 نمی گن اینجا (لس آنجلس)
واقعا پیدا نمی شه. اصلا به طرف گفتم 3000 تا می خوامش جوابمو هم نداد Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749
(2013-10-21 ساعت 14:01)IN.USA@2013 نوشته:  دوستان کمک
من این فرم را باید پر کنم در قسمت امضای صاحب ماشین باید هر سه تا جا رو امضا کنم و یا یکیش کافیه؟
اینم لینک فایل هست
http://txdmv.gov/reports-and-data/doc_do...y-of-title
مرسی از جوابتون
دوست عزیز ، من دسترسی به این لینک ندارم که ببینم چی میخواید و چه سوالی دارید ؟
وقتی که روی این لینک کلیک میکنم ، گزارش خطا میده !!!!
لطفاً در صورت امکان با اشاره به سوالتون و آدرس دهی مناسب ، منتظر پاسختون باشید تا من مشکل شما رو حل کنم .
اینم عین پیغامی که به من میده ؛
Not Found
The requested URL /reports-and-data/doc_do...y-of-title was not found on this server
موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: IN.USA@2013
من فایل رو ضمیمه کردم فرم برای گرفتن سند المثنی خودرو در تگزاس می باشد

فایل‌های پیوست
.pdf   VTR-34 (2).pdf (اندازه 708.74 KB / تعداد دانلود: 381)
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: nooshshahnar ، ho_tasha
(2013-10-21 ساعت 21:38)IN.USA@2013 نوشته:  من فایل رو ضمیمه کردم فرم برای گرفتن سند المثنی خودرو در تگزاس می باشد
دوست عزیز ،
شما فقط یکی از آن سه مورد را امضاء کنید . یعنی اولی را . این موضوع بخاطر این است که ، خیلیها سند خودروشان در گرو دیگریست ، برای همین اقدام برای دریافت تایتل المثنی میکنن که بتوانند خودرو را بفروشند !!! و یا کارهای دیگری انجام دهند . این در واقع برای آن است که شما تعهد کنید که هرگونه بدهی و یا هر مورد دیگری از بابت این خودرو با صدور تایتل جدید ، باز هم بر عهده شماست . در واقع این موضوع یک تعهد نامه کتبی مبنی با عواقب بعدیست .
موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، IN.USA@2013 ، ho_tasha
آقاجان از من میشنوی سریش سایت کریگزلیست شو و از کتگوری فروشندگان شخصی و نه دیلرها بالاخره چیز خوب گیرت میاد فقط باید قیمت دستت باشه و رفتی ماشین رو ببینی طرف ببینه که اوستایی!
در ضمن ماشینهای کره ای مدلهای بین 2000 تا 2005 اگه سالم و تمیزش پیدا کنی هم قیمت بسیار براهی دارن هم مثل ماشینهای ژاپنی پر طرفدار نیستن و میشه چونه زد.

*** فقط حواستون باشه با کریگزلیست کار میکنین. همین امروز یک پدری رو جلوی پسر نوجوانش تو لس آنجلس کشتن تو ماشین. بیچاره ها رفته بودن دنبال آگهی کریگزلیست که از یکی گوشی موبایل بخرن.
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، Saeedv13 ، مرآت74
(2013-10-22 ساعت 08:53)Saeedv13 نوشته:  {پست موقت}
(2013-10-22 ساعت 06:03)yami نوشته:  آقاجان از من میشنوی سریش سایت کریگزلیست شو و از کتگوری فروشندگان شخصی و نه دیلرها بالاخره چیز خوب گیرت میاد فقط باید قیمت دستت باشه و رفتی ماشین رو ببینی طرف ببینه که اوستایی!...
*** فقط حواستون باشه با کریگزلیست کار میکنین. همین امروز یک پدری رو جلوی پسر نوجوانش تو لس آنجلس کشتن تو ماشین. بیچاره ها رفته بودن دنبال آگهی کریگزلیست که از یکی گوشی موبایل بخرن.
یامی نه به اون توصیه اولت نه به این خبر آخرتCool. اگر قرار باشه برای ماشین خریدن هم مسلح بریم سر قرار و تیم پشتیبان داشته باشیم من یکی حوصله آرتیست بازی ندارمTongue. اینجور عملیات پر هیجان برای آدمایی به سن و سال ما توصیه نمیشه. Big Grin

خوف چیکار کنم! منظورم اینه که هر کی خربزه بخواد باید سرما بخوره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13
سلام به دوستان و پیشکسوتان عزیز
لطفا چند تا ماشین کم مصرف خوب که برای خرید مناسب باشه رو معرفی کنید مثلا تویوتا پریوس که مصرفش خیلی کمه چطوره و اگه ماشین دیگه ای که مصرف سوختش مثل پریوس کم باشه سراغ دارید لطفا معرفی کنید در ضمن اگه حدود قیمتها رو هم بزارید ممنون میشم

پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان