کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
(2013-11-27 ساعت 02:43)m2m2m22 نوشته:  سلام. من san carlos هستم.گواهینامه موقت گرفتم و گفتن میتونی باهاش 2 ماه رانندگی کنی. حالا میخام ماشین بگیرم برای بیمه باید چیکار کنم که حداقل قیمت در بیاد ؟ مرسی

Si usted sabe lo suficiente acerca de coche, sugeriría probar Craigslist.com primero. Distribuidores precios son normalmente demasiado que pagar

[عکس: mexican-hat-profile.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-27 ساعت 18:41)sh_aytak نوشته:  دوستان عزیز سلام
واسه خرید ماشین به مشکل برخوردیم ما 2 هفته دیگه امتحان عملی رانندگی داریم ولی الان خیلی نیاز به ماشین داریم .میخوایم ماشین تویوتا بخریم ولی بیمه برای ما که گواهینامه نداریم (البته گواهینامه بین المللی داریم ) مشکل زا هست بدون گواهینامه بیمه نمیکنن یا اون شرکتهای بیمه که بیمه میکنن هفته ای 230 دلار هزینه بیمه میشه
نمیدونم چه بیمه ای رو باید استفده کنیم میشه دوستانی که تو این قضیه واردن راهنمایی کنن
ممنون
اول پرمیت بگیر بعد ماشین با پرمیت بیمه کن تا هزینه کمتربشه.
2013AS6354،رویت:6MAY،ارمنستان . 2،نفر. ارسال : 19MAY، کارنت: 11feb، مصاحبه:هفته29اپریل.کلیرنس :14جوون.ویزا:26جوون.ورود29جولای.لاس وگاس
پاسخ
تشکر کنندگان: ho_tasha
سلام دوستان میخوام ماشین بگیرم در حدود 400 دلار. تو سایت های مختلف که سرچ کردم مناسبترین ماشین از نظر سال ساخت و مایلیج suzuki forenza هست که مدل 2006 اون را با حدود 3500 دلار میشه خرید.نظرتون دریاره اون چیه.kia spectra هم تو این رنج قیمت پیدا میشه کدومش را شما ترجیح میدید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-29 ساعت 05:19)mirman نوشته:  سلام دوستان میخوام ماشین بگیرم در حدود 400 دلار. تو سایت های مختلف که سرچ کردم مناسبترین ماشین از نظر سال ساخت و مایلیج suzuki forenza هست که مدل 2006 اون را با حدود 3500 دلار میشه خرید.نظرتون دریاره اون چیه.kia spectra هم تو این رنج قیمت پیدا میشه کدومش را شما ترجیح میدید؟

کلا من با ماشین ژاپنی و یا کره ای (البته کره ای مدل حوالی 2000 به بعد وگرنه قدیمی تر ها مالی نیستن) موافقم.
من خودم یک مزدا 323 خریدم که اینجا بهش میگن Protege مدل 99 با 123000 مایل کارکرد ولی خیلی تمیز 2500 دولار که البته بگم تو پاچه ام کردن وگرنه همان لحظه میبردم دیلر ازم 800 دولار بیشتر نمیخرید. حدود 500 دولار هم خرج دو تا تایر و تسمه تایمش شد و خیلی هم ازش راضیم. وسایلش هم ارزانه و چینی اش همه جا هست و البته ایرادی نمیکنه که نیازی به تعمیر داشته باشه مگر مسائل مصرفی مثل لنت ترمز و اینا.
ماشینهای اروپایی و آمریکایی میبینم که خرجشون خیلی بشتر و ادا اطوار زیاد در میارن. بنابرین.
من خودم تا حالا اصلا سوزوکی سوار نشدم و اصلا نمیدونم واقعا ژاپنی هست یا از جای دیگه ای میاد اگه ژاپنی باشه خوبه اما سوزوکی و میتسوبیشی بازارپسند نیستن و موقع خرید هم خوب میشه تو سر مال زد و هم موقع فروش به این راحتی فروش نمیره اما مزدا و تویوتا و هوندا باقلوای بازارن. سوبارو هم ماشین معرکه ای هست و از نظر کیفیت شنیدم بی نظیره و حتی از هوندا هم بهتره اما زیاد تو بازار نیست و احتمالا تعمیر و وسایلش به راحتی تویوتا و مزدا و هوندا نباشه. البته سراغ هوندا نرو که بالاترین درصد دزدی رو داره.
کیا هم خوشگل تره هم ریتینگهای بهتری داره. نمیدونم راستش احتمالا منم اگه باشم همان کیا رو بخرم چون به صرف کره ای بودن در مقابل پولت ماشین بهتر تری نسبت به ماشین ژاپنی میتونی بخری. کیفیت هم انصافا فکر نکنم فرقی داشته باشه و دسترسی به قطعات ارزان هم مطمئنا برای کیا بهتر و راحتتره تا سوزوکی.
در اینترنت یک عالمه ریوو و نظر مردم هست بخون ببین کدومش خوبه و البته چون دست دوم میخری اساسا مثل ماشین نو نمیشه گفت کدوم از کدوم بهتره و هر ماشین مورد مستقلی هست. یک مکانیک خوب پیدا کن و باهاش طی کن که ماشین میارم برات ببینی. مثلا میگم یک گیربکس ایراد داشته باشه اندازه خود ماشین خرجشه بنابرین مثل من الاه بختکی معامله نکن!!
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman ، soheilbadami ، Danoosh ، roeentan ، Saeedv13 ، amin arefi ، alirezanz ، ho_tasha ، Essy
(2013-11-29 ساعت 05:29)yami نوشته:  
(2013-11-29 ساعت 05:19)mirman نوشته:  سلام دوستان میخوام ماشین بگیرم در حدود 400 دلار. تو سایت های مختلف که سرچ کردم مناسبترین ماشین از نظر سال ساخت و مایلیج suzuki forenza هست که مدل 2006 اون را با حدود 3500 دلار میشه خرید.نظرتون دریاره اون چیه.kia spectra هم تو این رنج قیمت پیدا میشه کدومش را شما ترجیح میدید؟

کلا من با ماشین ژاپنی و یا کره ای (البته کره ای مدل حوالی 2000 به بعد وگرنه قدیمی تر ها مالی نیستن) موافقم.
من خودم یک مزدا 323 خریدم که اینجا بهش میگن Protege مدل 99 با 123000 مایل کارکرد ولی خیلی تمیز 2500 دولار که البته بگم تو پاچه ام کردن وگرنه همان لحظه میبردم دیلر ازم 800 دولار بیشتر نمیخرید. حدود 500 دولار هم خرج دو تا تایر و تسمه تایمش شد و خیلی هم ازش راضیم. وسایلش هم ارزانه و چینی اش همه جا هست و البته ایرادی نمیکنه که نیازی به تعمیر داشته باشه مگر مسائل مصرفی مثل لنت ترمز و اینا.
ماشینهای اروپایی و آمریکایی میبینم که خرجشون خیلی بشتر و ادا اطوار زیاد در میارن. بنابرین.
من خودم تا حالا اصلا سوزوکی سوار نشدم و اصلا نمیدونم واقعا ژاپنی هست یا از جای دیگه ای میاد اگه ژاپنی باشه خوبه اما سوزوکی و میتسوبیشی بازارپسند نیستن و موقع خرید هم خوب میشه تو سر مال زد و هم موقع فروش به این راحتی فروش نمیره اما مزدا و تویوتا و هوندا باقلوای بازارن. سوبارو هم ماشین معرکه ای هست و از نظر کیفیت شنیدم بی نظیره و حتی از هوندا هم بهتره اما زیاد تو بازار نیست و احتمالا تعمیر و وسایلش به راحتی تویوتا و مزدا و هوندا نباشه. البته سراغ هوندا نرو که بالاترین درصد دزدی رو داره.
کیا هم خوشگل تره هم ریتینگهای بهتری داره. نمیدونم راستش احتمالا منم اگه باشم همان کیا رو بخرم چون به صرف کره ای بودن در مقابل پولت ماشین بهتر تری نسبت به ماشین ژاپنی میتونی بخری. کیفیت هم انصافا فکر نکنم فرقی داشته باشه و دسترسی به قطعات ارزان هم مطمئنا برای کیا بهتر و راحتتره تا سوزوکی.
در اینترنت یک عالمه ریوو و نظر مردم هست بخون ببین کدومش خوبه و البته چون دست دوم میخری اساسا مثل ماشین نو نمیشه گفت کدوم از کدوم بهتره و هر ماشین مورد مستقلی هست. یک مکانیک خوب پیدا کن و باهاش طی کن که ماشین میارم برات ببینی. مثلا میگم یک گیربکس ایراد داشته باشه اندازه خود ماشین خرجشه بنابرین مثل من الاه بختکی معامله نکن!!

مرسی yami عزیز.من یا باید از یک دیالر بخرم که اون یه ماشین 2000 دلاری را بندازه به من بالای 3000 تا یا باید از owner بگیرم که اون هم دوندگیش برا ما تازه واردها زیاده و هم آدم کمتر اطمینان میکنه.خصوصا شهر دالاس که پر از مکزیکیه که از صحبتهای دوستان اینطور بر میاد که تو معامله باهاشون باید بیشتر مراقب باشیم.ولی روزانه دارم سایت کراگزلیست رو چک میکنم که هم قیمت دستم بیاد هم اگه احیانا ماشین مناسبی به تورم خورد بگیرمش.ما تازه واردها با این قیمت سرسام آور دلار پول زیادی نمیتونیم با خودمون بیاریمShy
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، amin arefi ، ho_tasha
(2013-11-29 ساعت 05:50)mirman نوشته:  
(2013-11-29 ساعت 05:29)yami نوشته:  

مرسی yami عزیز.من یا باید از یک دیالر بخرم که اون یه ماشین 2000 دلاری را بندازه به من بالای 3000 تا یا باید از owner بگیرم که اون هم دوندگیش برا ما تازه واردها زیاده و هم آدم کمتر اطمینان میکنه.خصوصا شهر دالاس که پر از مکزیکیه که از صحبتهای دوستان اینطور بر میاد که تو معامله باهاشون باید بیشتر مراقب باشیم.ولی روزانه دارم سایت کراگزلیست رو چک میکنم که هم قیمت دستم بیاد هم اگه احیانا ماشین مناسبی به تورم خورد بگیرمش.ما تازه واردها با این قیمت سرسام آور دلار پول زیادی نمیتونیم با خودمون بیاریمShy

فقط از من گفتن دوست من که اونطرفها کار بار درست نیست هااا. بعد نگی نگفتن. اگه هم کاری باشه قبل شما هزار نفر مکزیکی و اهالی آمریکای جنوبی و هندی و چینی براش صف کشیدن.
خلاصه ما میگیم بعد سه ماه تازه واردها به این نتیجه میرسن که کالیفرنیا و فلوریدا و تکزاس اینا برای شروع اصلا مناسب نیست و در عرض چند ماه دار و ندار طرف رو هم هورتی میکشه بالا با مخارج بالاش و دیگه هیچی ...
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman
فقط از من گفتن دوست من که اونطرفها کار بار درست نیست هااا. بعد نگی نگفتن. اگه هم کاری باشه قبل شما هزار نفر مکزیکی و اهالی آمریکای جنوبی و هندی و چینی براش صف کشیدن.
خلاصه ما میگیم بعد سه ماه تازه واردها به این نتیجه میرسن که کالیفرنیا و فلوریدا و تکزاس اینا برای شروع اصلا مناسب نیست و در عرض چند ماه دار و ندار طرف رو هم هورتی میکشه بالا با مخارج بالاش و دیگه هیچی ...
[/quote]

این
مکزیکی ها که قربونشون برم همه جوره دارن تو آمریکا جولان میدن.منم دو سالیه که دارم در مورد شهر اقامت تحقیق میکنم در مجموع دالاس را انتخاب کردم.کلا مهاجرت و احساس رفتن از شهر و دیار به یه کشور اونور دنیا علیرغم هیجانی که داره دغدغه و استرس زیادی داره.نه میدونم چیکاره میشم و نه میدونم کی کار پیدا میکنم.در صورتی که تو ایران آقای خودم بودم و درآمدم خوب بود.در هر صورت من این مهاجرت را یه قدم به جلو و شکست پوسته تخم و جهیدن به دنیای آزاد میدونم.Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Kingrazor ، alirezanz
نظرتون راجع به ماشین های rebuilt یا reconditioned یا salvage title چیه؟
اینها این جور که من فهمیدم ماشین هایی هستند که تصادف داشته است و هزینه تعمیرات اونها حدود 70 درصد قیمت خودرو میشده.
حالا اینها تعمیر شدند و بعضی هاشون حتی مشکلی بابت register و یا پاس کردن معاینه فنی ندارند.
قیمت هاشون خیلی پایین تره ولی مسلما موقع فروش هم مثل غده سرطانی خواهند بود.
اگر حالا ماشینی باشه که تصادفی نه چندان مهم از عقب داشته باشه و درست شده باشه؛ انتخاب خوبی میتونه باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz
(2013-11-29 ساعت 22:48)renausa نوشته:  نظرتون راجع به ماشین های rebuilt یا reconditioned چیه؟
اینها این جور که من فهمیدم ماشین هایی هستند که تصادف داشته است و هزینه تعمیرات اونها حدود 70 درصد قیمت خودرو میشده.
حالا اینها تعمیر شدند و بعضی هاشون حتی مشکلی بابت register و یا پاس کردن معاینه فنی ندارند.
قیمت هاشون خیلی پایین تره ولی مسلما موقع فروش هم مثل غده سرطانی خواهند بود.
اگر حالا ماشینی باشه که تصادفی نه چندان مهم از عقب داشته باشه و درست شده باشه؛ انتخاب خوبی میتونه باشه؟

توجه داشته باشید که هزینه تعمیرات در آمریکا بسیار بالا و قیمت بعضی قطعات اصلی به همراه هزینه نصب آنها گاها از قیمت خود ماشین بالاتر هست بنابرین به نظر من اصلا دنبال دردسر نرید. ماشین من الان نهایت 2200 دولار بتونم تو کریگزلیست اونم اگه کسی عاشقش بشه بفروشم در حالیکه مثلا کاتالیک کانورترش تا حدی گرفته شده و نیاز به تعویض داره (اگه کالیفرنیا بود که عمرا تست سالیانه رو رد میکرد) و این تعویض برام در حدود پانصد دولار هزینه قطعه با کیفیت و دویست دولار هزینه نصب داره.
یا گیربکس اتوماتیک اگه ایراد کنه در مورد همچین ماشینهایی باید رسما بردش آشغالدانی چون صرفه تعمیر نداره. معمولا کسایی که خودشون مکانیک هستن دنبال اینجور ماشینها میرن که هر وقت خواستن راحت تعمیر کنن اما ماشینهای معیوب به هیچ وجه به درد آدمهایی که خودشون یا فک فامیلشون مکانیک نیستن نمیخوره. سری رو که درد نمیکنه داداش دستمال نبند! سریعا شروع به درد کردن میکنه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman ، Saeedv13 ، soheilbadami ، sce ، amin arefi ، alirezanz ، ho_tasha
ممنون از راهنمایی
یکی از دوستان من هوندا آکورد قدیمی داره که شاید من ماشینشو ازش بردارم. ماشین تصادف نداشته ولی بعضی جاها مثل لاستیک های دور شیشه ها و در برخی قسمت رنگ ماشین در حال منقرض شدن هست. در حدی هست که راه میره.
مشکلش این هست که وقتی این دوستمون ماشین رو خریده دانشجو در یک ایالت دیگه بوده و الان نزدیک 2 ساله که به ایالت دیگه ای رفته ولی ماشین رو register نکرده و sticker inspection هم قدیمی و مال ایالت قبلی هست و به روز نشده.
اگر من ماشین رو بخرم مشکلی از این بابت پیش میاد. چون طبق قانون باید سه ماهه ماشین در ایالت جدید ثبت بشه.
اگر ماشین inspection رو رد بشه و من ماشین رو معامله کرده باشم وظیفه این کار با من هست؟ تو inspection به اثرات زنگ زدگی هم گیر میدن. چون یه جاهایش خوردگی ریز داره و چون رنگش خراشیده شده مقداری پوسیدگی پیدا کرده.
پاسخ
تشکر کنندگان:
احتمال زیاد چون دوستتون نتونسته معاینه رو بگیره بنابر این رجیستر هم نکرده ! یعنی نتونسته پس شما هم نخواهید تونست یعنی مخارجش زیاد میشه و به عهده خودتون هم هست مثلا ممکنه یک سنسورش که برای گرفتن معاینه لازمه قیمت خود ماشین باشه ! به هر حال اگر مدل و مایلج رو بدونین میشه بهتر راجعش گفت.
در ضمن ماشیهای با تایتل ریبیلت یا سلوج بنا به علل مختلف ممکنه عیبهایی داشته باشن یا پیدا کنن که قیمتشون با صفر برابری میکنه بنابر این همون داستان سر و دستمال هست !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: mirman ، sce ، Saeedv13 ، yalda91 ، roeentan ، amin arefi ، alirezanz ، ho_tasha
(2013-11-27 ساعت 03:46)elima1980 نوشته:  
واسه خرید ماشین به مشکل برخوردیم ما 2 هفته دیگه امتحان عملی رانندگی داریم ولی الان خیلی نیاز به ماشین داریم .میخوایم ماشین تویوتا بخریم ولی بیمه برای ما که گواهینامه نداریم (البته گواهینامه بین المللی داریم ) مشکل زا هست بدون گواهینامه بیمه نمیکنن یا اون شرکتهای بیمه که بیمه میکنن هفته ای 230 دلار هزینه بیمه میشه
نمیدونم چه بیمه ای رو باید استفده کنیم میشه دوستانی که تو این قضیه واردن راهنمایی کنن
ممنون

دوست عزیز
گواهینامه ایران را نشون بدید و پرمیت بگیرید و ماشینا بیمه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda91
(2013-12-01 ساعت 08:48)نخجیر نوشته:  
(2013-11-27 ساعت 03:46)elima1980 نوشته:  
ممنون

دوست عزیز
گواهینامه ایران را نشون بدید و پرمیت بگیرید و ماشینا بیمه کنید.

پرمیت را از کجا بگیریم؟رفتیم چی بگیم و چه مدارکی میخواد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-12-02 ساعت 00:32)mirman نوشته:  پرمیت را از کجا بگیریم؟رفتیم چی بگیم و چه مدارکی میخواد؟
باید تشریف ببرین DMV و بگین که برای گرفتن پرمیت اومدین. معمولاً کارت شناسایی عکس دار، سوشیال کارت و یک مدرکی که نشوندهنده سکونت شما در اون ایالت باشه ازتون می خوان. اگر برین تو سایت DMV ایالت خودتون ریز مدارک مورد نیاز رو پیدا می کنین. باید دفترچه امتحان رو هم از همون سایت دانلود کنید. بعد نوبت می گیرین و امتحان آیین نامه رو میدین. اگر امتحان رو قبول بشین بهتون پرمیت میدن. با پرمیت می تونین رانندگی کنین ولی یک نفر که گواهینامه داشته باشه باید کنار دستتون بشینه. با پرمیت میشه ماشین بخرین و بیمه اش کنین. بعد هم که امتحان شهر که اینا بهش میگن Road Test رو دادین گواهینامه بهتون میدن که شماره اش همون شماره پرمیتتون هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، mirman ، roeentan ، amin arefi ، alirezanz ، moqadam ، ho_tasha ، حاجی واشنگتن
بدون پرمیت و صرفا با گواهینامه بین المللی مگه نمیشه ماشین بیمه کرد و رانندگی کرد. آیا برا 2 ماه میشه بدون پرمیت و صرفا با بین المللی رانندگی کرد.من قصد دارم بلافاصله بعد از رسیدن برای جستجوی خونهماشین بخرم یعنی نمیشه با بین المللی روند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان