کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
ﺭﻭﻏﻦ و ﻓﻴﻠﺘﺮ ﺑﺎ ﻛﻮﭘﻦ ﺗﺨﻔﻴﻒ ﺗﻮ ﺟﻴﻔﻲ ﻟﻮﺏ ﺑﻴﺴﺖ ﺩﻭﻻﺭﻩ. اﺭﺯﺵ ﻧﺪاﺭﻩ ﺧﻮﺩﺕ اﻧﺠﺎﻡ ﺑﺪﻱ. ﻓﻴﻠﺘﺮ و ﺩﺭﺳﺖ ﻧﺬاﺭﻱ ﺭﻭﻏﻨﻪ ﻣﻴﺮﻩ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﻣﻴﺴﻮﺯﻩ!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter ، kasrafo
مثلا یه فورد فکوس با کارکرد ۱۰۲،۰۰۰ ، فقط با قیمت ۲۹۵۰ دلار می‌شه خرید.مدل ۲۰۰۱
Smile*let's keep on trying and hope the best will happen*Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-23 ساعت 02:20)blueskysam نوشته:  مثلا یه فورد فکوس با کارکرد ۱۰۲،۰۰۰ ، فقط با قیمت ۲۹۵۰ دلار می‌شه خرید.مدل ۲۰۰۱

تجربه شخصی خودم و بقیه دوستان!! دور ماشین ارزان قیمت آمریکایی رو خط بکش اگه نمیخواهی مکافات بکشی.
آمریکایی ها اصلا دستی در تولید ماشینهای کوچک و ارزان نداشته و ندارند و از زمانی هم که خواستن از رو دست ژاپنی ها کپی کنند، اکثر مواقع گند زدن. (برعکس ماشینهای بزرگ و تراکها و SUV ها که معمولا هر چه بزرگتر، با کیفیت تر و بی رقیب درست کردن.)
حالا باز مدلهای جدید رو بگی یک چیزی اما اون زمانها واقعا خرابن.
از خراب هم منظور اونه که در مقایسه با ماشین ژاپنی و حتی گاها کره ای، کیفیت پایینی داره، نه اینکه با پیکان و پراید خودمون مقایسه کنم!!
بعد یک ایراد هم که بده، اندازه خود ماشین به خرج میوفته و بدبختی میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، kasrafo ، 2013selectee ، Danoosh ، lighter ، ho_tasha
(2014-09-23 ساعت 02:20)blueskysam نوشته:  مثلا یه فورد فکوس با کارکرد ۱۰۲،۰۰۰ ، فقط با قیمت ۲۹۵۰ دلار می‌شه خرید.مدل ۲۰۰۱

شرمنده چون راهنمایی خواسید و همدیگه رو نمشناسیم میگم که تقریبا 2 برابر قیمت هست و طرفش نرید. اصلا طرف فورد فو ک س قدیمی نرید ! (نظر شخصی)
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: kasrafo ، 2013selectee ، yami ، nora-nora
البته ی مثال بود کلی ماشینهای دیگه هم هست که قیمتش واقعا مناسبه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-23 ساعت 20:58)blueskysam نوشته:  البته ی مثال بود کلی ماشینهای دیگه هم هست که قیمتش واقعا مناسبه.

بلو اسکای جان،
من معتقدم ماشین حدود 1500 دلاری اگه بخری و بدونی موتور گیربکسش هم سالمه و احتمالا سر و وضع اتاقش خوب نیست، ارزش داره!
میرونی فردا خدای نکرده بعد از چند سال اصلا خراب هم شد میبری میندازی جانک یارد، یک 500 دولاری بهت میدن یا کمی کمتر.
بنابرین برای ماشین حدود این قیمت اگه طالبی، زیاد وسواس به خرج نده. از نظر فنی خوبش افتاد بگیر، حالا هر چی شد. (البته نه اینکه بری ازین ماشینهای شکل کشتی 8 سیلندر قدیمی بگیری ها!!!)
البته بعضی ها با حرف من موافق نیستن اما من تحلیلم اینه که این ماشین "حدودا" اندازه مالیات و اضافه هزینه بیمه یک ماشین 12 هزار دولاری ارزش داره!! مالیات و هزینه اضافه بیمه ای که دادی رفته.
حالا چند سال کار کنه و بندازی دور، بازم ضرر نکردی!!!
اما وقتی ماشین گرانتر میخوای بخری دیگه این داستانها نیست و واقعا آدم باید حواسشو جمع کنه چون بهش بندازن، دیگه کارش تمومه. گارانتی هم نداره که خفت شرکت رو بچسبی. بعد ایراد هم میکنه آدم وسواس میگیره هی میخواد خرجش کنه درستش کنه و این هزینه های سنگین مکانیکی و قطعات میاد روی ضرر.
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter ، behdadK ، soheilbadami ، ho_tasha
سلام به همه
لطفا یه راهنمایی بکنید منو
1. بدون گواهینامه میشه ماشین خرید و بعد گواهینامه گرفت
یه ماشین crysler ft cruiser مدل 2009 آبی رنگ
33000 مایل کارکرد
6000 تا ارزش داره بخرم؟
پیشاپیش از راهنمایی همتون ممنونم
2014ASx1xx ابوظبی، 1 نفر، یکضرب،
پاسخ
تشکر کنندگان: smk2
دوستان با 5000 هزاردلار چي ميشه خريد
حتما ژاپني باشه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-27 ساعت 21:45)rainbow21 نوشته:  دوستان با 5000 هزاردلار چي ميشه خريد
حتما ژاپني باشه

اگه میخوای نگه داری، به نظر من فقط هوندا و سوبارو! (کیفیت قطعات: به نظر من بی نظیــــر!!)
اگه میخوای یک چیزی باشه که کمی ارزانتر باشه و راست بازار، تویوتا و مزدا. (یک عالم قطعه چینی و کم کیفیت به نسبت به هوندا و سوبارو بیشتر داره ولی کماکان ژاپنیه هر چی باشه.)
اگه هم میخوای صرفا ژاپنی باشه ولی ارزانتر از بقیه و به این زودیها هم قصد فروش نداری و پول لازم نخواهی شد، سوزوکی، البته اگه خوبش پیدا شد چون دیگه در بازار آمریکا بفروش نمیرسه حدودا سه ساله.
پاسخ
تشکر کنندگان: ho_tasha
(2014-09-27 ساعت 11:14)amirarsalan20 نوشته:  سلام به همه
33000 مایل کارکرد
6000 تا ارزش داره بخرم؟
مختصر :
1* بله
2* نه نمیارزه
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: amirarsalan20
(2014-09-28 ساعت 00:37)yami نوشته:  
(2014-09-27 ساعت 21:45)rainbow21 نوشته:  دوستان با 5000 هزاردلار چي ميشه خريد
حتما ژاپني باشه

اگه میخوای نگه داری، به نظر من فقط هوندا و سوبارو! (کیفیت قطعات: به نظر من بی نظیــــر!!)
سوبرو 5 هزار دلاری ام هست ؟ منم میخواما Smile واقعا عالیه ولی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-28 ساعت 10:04)soheilbadami نوشته:  
(2014-09-27 ساعت 11:14)amirarsalan20 نوشته:  سلام به همه
33000 مایل کارکرد
6000 تا ارزش داره بخرم؟
مختصر :
1* بله
2* نه نمیارزه
Smile
حالا که نمی ارزه
یه زحمت بکش به من مختصر و مفید بگو چی بخرم با 6000 تا
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یه محبتی به من میکنن بگن که غیر از هزینه ماشین چه هزینه های دیگه ای اول کار باید پرداخت کنم؟
من هرچی اینجا رو خوندم دقیق متوجه نشدم.
هزینه مالیات چند درصد هست؟
هزینه ریجستر کردن چقدره؟
مثلا برای یه ماشین 6000 دلاری چقدر هزینه جانبی مثل مالیات و ریجیستر و پلاک و .. کنار بزارم؟
پیشاپیش ممنونم از راهنمایتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-09-28 ساعت 14:30)amirarsalan20 نوشته:  دوستان یه محبتی به من میکنن بگن که غیر از هزینه ماشین چه هزینه های دیگه ای اول کار باید پرداخت کنم؟
من هرچی اینجا رو خوندم دقیق متوجه نشدم.
هزینه مالیات چند درصد هست؟
هزینه ریجستر کردن چقدره؟
مثلا برای یه ماشین 6000 دلاری چقدر هزینه جانبی مثل مالیات و ریجیستر و پلاک و .. کنار بزارم؟
پیشاپیش ممنونم از راهنمایتون

اول اینکه به مدیران محترم پیشنهاد میدم سایت خودرو رو به yami & soheilbadami تغییر بدن که پیشکسوتی هستند تو این زمینه، اما من خودم هزینه هایی که داشتم برای خودروی 5000 دلاری چون ریجسترش گدشته بود جریمه شدم ولی بدون جریمه ماشین مدل 2004 با مبلغ فوق 120 دلار و سند یا همون پینگ اسلیپ حدود 400 دلار شد. بیمه هم بسته به مدل ماشین و سابقه ای که از ایران میارین (برخی بیمه گذارها قبول میکنن) ونوع آن که کامل باشه یا نه متفاوت هست من خودم تریپل A یا AAA بیمه کردم حدود 700 دلار شد. البته برای ریجستر(مالیات و سند) اگر از دیلر بخرین نیازی به پرداختش نیست به اندازه کافی پاتون حساب شده،البته اگر برو بچ باسابقه نظرشون چیز دیگست که هیچی. این هزینه هایی بود که من پرداخت کردم
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان: amirarsalan20 ، soheilbadami ، yami ، nora-nora ، ho_tasha
(2014-09-28 ساعت 11:14)amirarsalan20 نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='552733' dateline='1411882454']
[quote='amirarsalan20' pid='552519' dateline='1411800283']
حالا که نمی ارزه
یه زحمت بکش به من مختصر و مفید بگو چی بخرم با 6000 تا

خیلی چیزا ! ولی اگه یک سرچ کنی در همون کرگزلیست و محدوده قیمت بدی خیلی ماشینها میاد که میشه ایده گرفت. انتخاب ماشین خیلیش هم سلیقه هست ولی من اگر باشم حتما ماشین کم مایلیج میگیرم که امریکایی هم نباشه ( البته اشتباه نشه من خیلی دوست دارمشون ولی باید بدونی چی میخری)
در کل برندهایی که میتونی بگیری اگه میخوای کم خرج و کم دردسر باشن و افت قیمت وحشتناک نداشته باشن میتونه شامل نیسان التیما /تویوتا کرولا/ کیا ریو / کیا اپتیما/هاندیی النترا / هاندا سیویک/ شوی ملیبو و اینا باشن ولی اگر مایلیج بالا تر باشه و مثلا 120 روش باشه به هاندا و نیسان میتونی اعتماد کنی. البته همونها هم نباید خسته باشن به اصطلاح. از داخل ماشین میتونی متوجه طرز نگهداریش و خسته بودنش بشی.توضیحات بیشترشو توی این تاپیک یا تاپیک دیگه گذاشتم در حد اطلاعاتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: amirarsalan20 ، taherifar ، nora-nora ، ho_tasha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان