کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
(2014-08-05 ساعت 07:21)soufia نوشته:  
(2014-07-31 ساعت 10:59)soheilbadami نوشته:  [quote='yami' pid='524342' dateline='1405677253']

معنی previous salvage title رومیشه لطفا توضیح بدین?

پرویس اش رو نشنیدم تا حالا. کجا خوندید ؟ ولی سلوج همون اوراقی هست و اقسام و دلایل متفاوت داره از تصادفی هست تا پرداخت شده کامل بیمه / توتال. همه سلوج تایتلها خیلی بد نیستن ولی کلا اگه اشنایی کامل ندارین دور و برش نرین.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia
(2014-08-04 ساعت 22:18)yami نوشته:  راست میگی سهیل جان، قطعات مایلج بالا بهتره اورجینال آدم بندازه...

من یک طورهایی کارم با قطعات ماشین هم هست و اگه بگم چه تقلبهایی خصوصا توی افتر مارکت هست همه سرم میریزن که ای اقا مگه ایرانه ؟! ولی تو بعضی موارد دست کمی نداره و جنگلیه برا خودش 1
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، قصه گو ، ho_tasha
این flood هستش ظاهرا و موتوری بد نیست خوب ارزونتره به تظرتون چه مشکلاتی میتونه داشته باشه :نیسان سنترا 2008 با 68000 مایل قیمت 7300
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

Certified Pre-Owned یعنی چی؟
شماره کیس: 4XXXX
رویت قبولی:Aug 2011
ارسال فرمهای اول و دوم :Oct 2011 و May 2012
مصاحبه:June 2012
دریافت کلیرنس:July 2012
دریافت ویزا:Aug 2012
ورود به آمریکا:Nov 2012
دریافت گرین کارتBig Grinec 2012
ورود مجدد: July 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ما می خوهیم ماشین بخریم ولی خیلی نگرانیم چون نمی دونیم از کجا و چی بخریم تا پولمون هدر نره..... اما به نظر می آد تویوتا و هوندا گزینه های بدی نباشن حداکثر قیمتی که می تونیم در نظر بگیریم 4500 هستش... ممنون می شم اگه راهنمایی کنین.....

درضمن ما پلینو هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-05 ساعت 18:54)alborz2012 نوشته:  سلام دوستان ما می خوهیم ماشین بخریم ولی خیلی نگرانیم چون نمی دونیم از کجا و چی بخریم تا پولمون هدر نره..... اما به نظر می آد تویوتا و هوندا گزینه های بدی نباشن حداکثر قیمتی که می تونیم در نظر بگیریم 4500 هستش... ممنون می شم اگه راهنمایی کنین.....

درضمن ما پلینو هستیم

با این پول به نظر من بهترین گوزینه این هست که اول با یک مکانیک منصف صحبت کنید که قراره چند تا ماشین بیارین برای گرفتن نظرش و حالا اینکه چطور قراره بابت تست کردنش میخواهید بهش پول بدید.
بعد حسابی ته توه سایت craigslist رو در منطقه خودتون در بیارید.
اگر کمی به ماشین وارد باشید میتونید بالاخره یک چیز خوب از توش پیدا کنید و ببرید مکانیکیه ببینه و اگه تایید کرد بخرید اما خوب یک سر اینجور کارها شانسه.
به نظر من با این پول خرید از دیلر کار درستی نیست چون نزدیک نصف پولتون رو هاپولی خواهد کرد! یعنی در خوشبینانه ترین حالت یک ماشین نهایتا با ارزش 2500 دولاری با مقیاس KBB و البته تمیز رو به 4500 دولار به شما خواهد فروخت.
من فکر میکنم با این پول خرید یک ماشین نه چندان مشتری پسند مدل بالاتر بهتره چون به این پول فکر نکنم بتونین تویوتا یا هوندا خوبی بخرید مگه مدل قدیمی هم براتون اوکی باشه که کار زیاد معقولی نیست. البته در صورتی که به این زودی قصد فروشش رو ندارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، قصه گو ، alborz2012 ، ho_tasha
(2014-08-05 ساعت 18:21)odiseh نوشته:  سلام

Certified Pre-Owned یعنی چی؟

اینا معمولا ماشینهایی هستن که شرکتهای خودروسازی خودشون به مشتری لیز (اجاره) یک یا دو یا سه ساله دادن و بعد از این مدت که خودرو به شرکت برگردانده شده ، شرکت یک چک کلی معمولا حدود 150 نقطه ای انجام میده و تایید میکنه که ماشین در سلامت کامل هست و این خودروها رو با گارانتی مساوی یا کمی کمتر از خودروهای نو به قیمتی کمتر به فروش میرسونه.
مزیت این خودروها نسبت به خودروهای دست دوم معمولی اینه که چون مشتری میدونه موقع برگرداندن خودرو به شرکت ، حسابی چک خواهد شد معمولا به نسبت با دقت بیشتری از خودرو استفاده میکنن. این خودروها همچنین نباید از یک مایلج خاصی بیشتر رانده بشن وگرنه مشتری که لیز کرده رو ممکنه جریمه کنند. تعمیرات دوره ای خودرو هم باید توسط مشتری در تعمیرگاه خود شرکت انجام بشه.
اینا همش مزینه اما خوب قیمتشون به نسبت خودرو مشابه دست دوم معمولی کمی بیشتر هست.
من خودم به شخصه به نسبت خودروهای دست دوم معمولی بیشتر دوستشون دارم چون چند مورد که در دست آشناها دیدم واقعا در حد نو و تمیز بودن. حالا به شانس آدم هم چی در بیاد خودش خیلیه.
در ضمن شرکتهای کرایه خودرو هم معمولا خودروهاشونو بعد از دو سه سال ممکنه بفروشن ولی خرید این خودروها بخاطر فشاری که معمولا مشتری ها روی خودرو کرایه وارد میکنن، تخصص خاصی میخواد که آدم نقره داغ نشه بعدا. البته قیمتهاشون بسیار مناسب تره. آدمش رو میخواد برای خرید. کار همه نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، قصه گو ، alborz2012 ، smu
یامی جان سلام به نظرت ماشین ایسوزو خوبه با پولی که من میخوام خرج کنم واسه ماشین یا نه؟ 4500 تا میخوام هزینه کنم
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
پاسخ
تشکر کنندگان:
من از شرکت Affordable Auto Group تویوتا کمری تمیز گرفتم با ۱۲۶ تا مایلج خوبی این شرکت اینه که کارفکس ماشین رو بصورت مجانی در اختیار تون میزاره این شرکت نه دیلرشیپ و نه مکانیک و ماشیناش انصافا تمیز و درست حسابیه ..امیدوارم خوشتون بیاد >>> http://www.aaautogroup.com/
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، lighter
(2014-08-05 ساعت 16:50)soufia نوشته:  این flood هستش ظاهرا و موتوری بد نیست خوب ارزونتره به تظرتون چه مشکلاتی میتونه داشته باشه :نیسان سنترا 2008 با 68000 مایل قیمت 7300
متاسفانه میتونه بدترین نوعش باشه اگه کامل توی اب رفته باشه. خیلی عیبها میتونه براش پیش بیاد. به هر حال صلاح نیست. قیمتشم چیزی دور وبر 3000 بیشتر نیست ! از نظر من.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-06 ساعت 01:06)mohsenmb نوشته:  یامی جان سلام به نظرت ماشین ایسوزو خوبه با پولی که من میخوام خرج کنم واسه ماشین یا نه؟ 4500 تا میخوام هزینه کنم

مدل و مایلجش رو پرسیدید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-08-06 ساعت 10:51)soheilbadami نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 01:06)mohsenmb نوشته:  یامی جان سلام به نظرت ماشین ایسوزو خوبه با پولی که من میخوام خرج کنم واسه ماشین یا نه؟ 4500 تا میخوام هزینه کنم

مدل و مایلجش رو پرسیدید ؟

سهیل جان مدلش 2004 suv چند سال خوابیده بود. مایلجش هم زیر 100 تاست
پاسخ
تشکر کنندگان:
ایسوزو هم فکر کنم از نظر کیفیت و بازار پسندی چیزی مشابه سوزوکی هست.
به نظر من اگه کسی قصد فروش فوری شو در آینده نزدیک نداشته باشه و بقولی پول لازمش نشه، این ماشینهای بازار نپسند برای کسانی که با پول کم میخوان ماشین خوب بخرند، گوزینه خوبی میونه باشه.

البته یک نکته کلی هست که من همیشه به دوستانی که مخصوصا در شهرهای کوچک و یا جاهای دور افتاده زندگی میکنن میگم.

اینکه موقع ماشین خریدن به این نگاه کنید که ببینید اکثر مردم اون دور بر چی دارند! اینا ماشینهایی هستن که در اون منطقه معمولا جواب پس دادند. چه از نظر کیفیت چه از نظر سازگاری با جاده و آب و هوا و چه از نظر اینکه مکانیکهای اون محل کوچک دستشون حسابی اوستا شده رو این ماشینها. تازه قطعاتش هم اکثر به وفور در مغازه ها آماده برای فروش هست.

اما گه یکی بره بهترین ماشین اما چیزی غیر معمول یک منطقه دور افتاده رو بخره، باید در نظر بگیره که ممکنه این ماشین اصلا با شرایط جاده و آب و هوای اونجا سازگار در نیاد. همون چهارتا مکانیکهای منطقه زیاد ازش سر در نیارن و سر آدم بی کلاه بمونه موقع خرابی ماشین و قطعه هم لازم شد باید حتی سنگین ترین لوازم رو بصورت پستی خرید و هزینه پست داد و چندین روز منتظر قطعه بود.

@محسن جان
صد هزار تا برای مدل 2004 که همچین کم هم نیست که تازه خوابیده هم باشه!!
یعنی چند سال خوابیده بعد چند سال حسابی ازش کار کشیدن که شده الان صد هزار تا دیگه Smile
البته امیدوارم ماشین خوبی باشه و بقیمت خوبی بخری و حالش رو ببری اما زیاد رو اینکه خوابیده و ایناش حساب نکن. خود جنس ببین چی میگه.
اصلا یکی به من میگفت که ماشین خوابیده زیاد هم چیز خوبی نیست. چی بدونم والاه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsenmb ، lighter ، ho_tasha
(2014-08-06 ساعت 23:23)yami نوشته:  ایسوزو هم فکر کنم از نظر کیفیت و بازار پسندی چیزی مشابه سوزوکی هست.
به نظر من اگه کسی قصد فروش فوری شو در آینده نزدیک نداشته باشه و بقولی پول لازمش نشه، این ماشینهای بازار نپسند برای کسانی که با پول کم میخوان ماشین خوب بخرند، گوزینه خوبی میونه باشه.

البته یک نکته کلی هست که من همیشه به دوستانی که مخصوصا در شهرهای کوچک و یا جاهای دور افتاده زندگی میکنن میگم.

اینکه موقع ماشین خریدن به این نگاه کنید که ببینید اکثر مردم اون دور بر چی دارند! اینا ماشینهایی هستن که در اون منطقه معمولا جواب پس دادند. چه از نظر کیفیت چه از نظر سازگاری با جاده و آب و هوا و چه از نظر اینکه مکانیکهای اون محل کوچک دستشون حسابی اوستا شده رو این ماشینها. تازه قطعاتش هم اکثر به وفور در مغازه ها آماده برای فروش هست.

اما گه یکی بره بهترین ماشین اما چیزی غیر معمول یک منطقه دور افتاده رو بخره، باید در نظر بگیره که ممکنه این ماشین اصلا با شرایط جاده و آب و هوای اونجا سازگار در نیاد. همون چهارتا مکانیکهای منطقه زیاد ازش سر در نیارن و سر آدم بی کلاه بمونه موقع خرابی ماشین و قطعه هم لازم شد باید حتی سنگین ترین لوازم رو بصورت پستی خرید و هزینه پست داد و چندین روز منتظر قطعه بود.

@محسن جان
یعنی چند سال خوابیده بعد چند سال حسابی ازش کار کشیدن که شده الان صد هزار تا دیگه Smile
البته امیدوارم ماشین خوبی باشه و بقیمت خوبی بخری و حالش رو ببری اما زیاد رو اینکه خوابیده و ایناش حساب نکن. خود جنس ببین چی میگه.

ممنون یامی جان منظورت رو گرفتم . من ارواینم این سمت همه هیوندا و تویوتا و به بالا سوارن.از طرفی هم چون تازه واردم باید حواسم به حساب کتاب باشه. کارم که فعلاً خبری نیست. چه پیشنهادی داری ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter
(2014-08-07 ساعت 00:20)mohsenmb نوشته:  
(2014-08-06 ساعت 23:23)yami نوشته:  ایسوزو هم فکر کنم از نظر کیفیت و بازار پسندی چیزی مشابه سوزوکی هست.

@محسن جان

ممنون یامی جان منظورت رو گرفتم . من ارواینم این سمت همه هیوندا و تویوتا و به بالا سوارن.از طرفی هم چون تازه واردم باید حواسم به حساب کتاب باشه. کارم که فعلاً خبری نیست. چه پیشنهادی داری ؟؟؟

خواهش میکنم، والا من چون همچین از هر ماشینی خوشم میاد - نمونه اش همین که دلم برای پیکانم تنگولیده!! - کار درستی نیست که ماشینی بهت پیشنهاد بدم.
مخصوصا که ماشین نو که نمیخواهی بخری که بگم اینو بخر بری از دیلر برداری.
دست دوم هم که خودت میدونی، اومد نیومد داره، حالا چه به گیرت بیاد، بخری نخری ... در حوزه کاری شما که شهرنشین هستی و فکر کنم شهر هم همچین سربالایی سرپایینی های خفنی نداره، به نظرم دنبال یک ماشین کاملا کم مصرف باش. چون فشار زیادی بهش وارد نخواهد شد، عملا هر ماشینی جواب خواهد داد.
ماشینهای ژاپنی و کره ای و حتی آمریکایی هایی مثل شورلت کبالت یا ساترن یا دودج نئون و کلا این کلاس ماشینها، مدل تقریبا 2000 به اینور، دنبال یک چیز خوب باش تو کریگز لیست بلکه پیدا کردی.
البته من زیاد تو کار ماشینهایی آمریکایی نرفتم چون به نظرم در کلاس ماشین سبک ژاپنی و کره ای بهتره ولی میگن چیزهایی مثل همین دودج نئون و شورلت کبالت یا بعضی مدلهای سبک فورد مثلا خیلی هم ماشینهای خوبی هستن.
من خودم کبالت یک بار تست درایو کردم خیلی خوشم آمد. مال یک مادربزرگی بود که مرده بود و نوه اش داشت میفروخت.
با توجه به اینکه چیزی تو مایه های مال یک خانم دکتر بوده میرفته مطب میومده بوده، قیمت فضایی گفت و من بیخیال شدم ولی خوب میوفته باز دنبالش باشی.
البته اگه کمی در قیمت و مخصوصا مصرف بنزین یک نخود دستت بازه، یک SUV کوچک بخری به نظرم بهتره.
با این رانندگی دیوانه وار بعضی ها و نداشتن بیمه ماها، در تصادفات (خدا بدور!!) خیلی میتونه موثر باشه. تصور کن یک مزدا 3 مثلا با یک وانت فورد اف-150 (تازه کوچیکش رو گفتم!) تصادف کنه. نه از مزداهه چیزی میمونه نه از راننده اش!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان