کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2015-05-04 ساعت 17:23)alireza51 نوشته:  امروز داشتم پارکینگ مرتب می کردم دیدم یک نامه افتاده یک کناری.
رفتم جلو و با کمال تعجب دیدم نامه از NVC است و کیس نامبرم توش بود.
من فکر می کردم به آدرس آمریکای ما می رود ولی دیدم تو خونه افتاده.
بالاخره کیس نامبر من هم آمد.CoolBig Grin

چند تا سوال:
کیس نامبر ABD مال کجاست؟
لینکی که ازش میشه چک کرده الان چه کیس نامبرهایی اینترویو دارند چیست؟
منظور از cut-off date چیست؟
The cut-off date for your selection is:
01SEP13
(Day Month Year)

نمونه نامه که کیس نامبر را توش اعلام کردن

[عکس: 894w_20150311-case_number-site.jpg]

این نامه از NVC به ایمیل همسر من هم حدود یه ماهه پیش اومده. ولی هنوز نامه کاغذیش نیومده. خیلی جالبه، فکر می کردم نامه کاغذی به آدرس همسرم تو امریکا میره، عجیب بود برامون که چرا تا حالا نیومده! اما با این پست متوجه شدم که به آدرسم تو ایران می آد. Smile پس از این به بعد در هر مرحله یه ایمیل از NVC به همسرم فرستاده می شه و نامه کاغذی مربوطه هم به آدرسم تو ایران. درسته؟!
همسرم برنده لاتاری 2014. خودم در پروسه پس از جاماندگی!
Priority date: November 2014; Approval date: April 2015; NVC Welcome Letter (PAOSF): 1 September 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، پدی ، romance33 ، reasonable ، alireza51
دوستان عزیز سلام.
ما یک ایمیل گرفتیم از NVC همراه با NVC Case Number and ID Number
و 6 مرحله نوشته شده که باید تکمیل بشود.
سوالی که دارم این هست که آیا تغییر مکان مراجعه به سفارت ممکن هست؟ یعنی برای مثال از دبی به آنکارا.
و در بخش
Financial Document
مادر من در آمریکا شاغل نیست الان برای پدرم چه مدارکی باید آماده بکنیم؟ یعنی اگر کسی در آمریکا اسپانسر نداشته باشه چکار باید بکنه؟
خیلی سپاسگذار میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، پدی ، rezahoorjandi ، reasonable ، alireza51
(2015-05-13 ساعت 23:56)hosa نوشته:  دوستان عزیز سلام.
و ۶ مرحله نوشته شده که باید تکمیل بشود.
سوالی که دارم این هست که آیا تغییر مکان مراجعه به سفارت ممکن هست؟ ،،،،،،،،
و در بخش مالي. مادر من در آمریکا شاغل نیست الان برای پدرم چه مدارکی باید آماده بکنیم؟ یعنی اگر کسی در آمریکا اسپانسر ،،،،،،،،

Hosa ي عزيز لطفا نگران نباشيد همه چيز ممكن است تغيير سفارت، نداشتن كو اسپانسر ولي هركدوم به شرايط متقاضي بستگي دارد، تغيير سفارت شما را به تاخير مياندازد، تمكن مالي مناسب شانس نداشتن اسپانسر را ممكن ميكند، به هر حال سرمايه موجود ايشون بايد پنج برابر خط فقر در جهت حمايت مالي پدرتون را ساپورت كند و نياز هست.
خواهش ميكنم مشخصات و وضعيت پدرتون را دقيق در امضاي خود بنويسيد تا شرايط ايشون و كتگوري كاملا مشخص باشد و كليه صفحات قبلي و صفحات مربوط به اسپانسر رو دقيق مطالعه كنيد و با وضعيت كيس خود تطبيق دهيد و بدانيد در اين مرحله هر كيس فقط شرايط خودشون را دارند و اصلا شبيه ديگري نيست،
اميدوارم هم كار پدرتون و هم كار خودتون زودتر انجام شود.
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
همه دوستان دنبال نامه nvc و اسپانسر هستند من هنوز پشت خط اپروو شدن موندم ??
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: جواد حبيبي ، alvan ، smpf ، rezahoorjandi ، pari pari ، romance33 ، USA2014
(2015-05-14 ساعت 19:43)Farnood1234 نوشته:  همه دوستان دنبال نامه nvc و اسپانسر هستند من هنوز پشت خط اپروو شدن موندم ??

سلام
دوري از خانواده مهمترين قسمت ه اين انتظار است پس اينقدر به فكر نامه ها كه هيچكدوم حتي مدرك هم حساب نميشه نباشيد،
يادمون باشه از ٢٠١٣ يك نفر تا ماه پيش نامه اپروو نداشت و همه كارهايشون باهم داره انجام ميشه و هيچ فرقي با ديگران كه در عرض دو هفته اپروو شدن ندارند،
پس اگر نقص مدرك باشه تماس ميگيرند و اگر تغييري در روند كارهاتون باشد خبر ميدن پس شما دوست عزيز دنبال اسپانسر و دنبال كاهاي مالياتي ٢٠١٤ و ٢٠١٥ تون باشيد كه فراموش نشه و كلاس زبان هم لازمه بريد و اميدوار باشيد بولتن جلو بره تا همه كاتون توسط تمام اداره ها يكي يكي و بموقع انجام شود،
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
(2015-05-14 ساعت 19:43)Farnood1234 نوشته:  همه دوستان دنبال نامه nvc و اسپانسر هستند من هنوز پشت خط اپروو شدن موندم ??
زیاد نگران نباش، شاید زودتر از همه ما رفتی.
شما یک تایم حدود 3 سال در نظر بگیر، حالا نامه و کاغذ بازی دیرو زود هم بشه این زمان رو لازم داره.
من تو امضاء خودم 30 ماه از زمان درخواست در نظر گرفتم، احتمال داره بیشتر بشه ولی امیدوارم زودتر انجام بشه.Rolleyes
بازمانده لاتاری 2014 (F2A)
Pd = 2014/10/06
Interview = 2016/05/16(ABD)
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13
Enter to = USA 01/22/2017

پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، پدی ، rezahoorjandi ، USA2014
(2015-05-14 ساعت 10:06)smpf نوشته:  
(2015-05-13 ساعت 23:56)hosa نوشته:  دوستان عزیز سلام.
و ۶ مرحله نوشته شده که باید تکمیل بشود.
سوالی که دارم این هست که آیا تغییر مکان مراجعه به سفارت ممکن هست؟ ،،،،،،،،
و در بخش مالي. مادر من در آمریکا شاغل نیست الان برای پدرم چه مدارکی باید آماده بکنیم؟ یعنی اگر کسی در آمریکا اسپانسر ،،،،،،،،

Hosa ي عزيز لطفا نگران نباشيد همه چيز ممكن است تغيير سفارت، نداشتن كو اسپانسر ولي هركدوم به شرايط متقاضي بستگي دارد، تغيير سفارت شما را به تاخير مياندازد، تمكن مالي مناسب شانس نداشتن اسپانسر را ممكن ميكند، به هر حال سرمايه موجود ايشون بايد پنج برابر خط فقر در جهت حمايت مالي پدرتون را ساپورت كند و نياز هست.
خواهش ميكنم مشخصات و وضعيت پدرتون را دقيق در امضاي خود بنويسيد تا شرايط ايشون و كتگوري كاملا مشخص باشد و كليه صفحات قبلي و صفحات مربوط به اسپانسر رو دقيق مطالعه كنيد و با وضعيت كيس خود تطبيق دهيد و بدانيد در اين مرحله هر كيس فقط شرايط خودشون را دارند و اصلا شبيه ديگري نيست،
اميدوارم هم كار پدرتون و هم كار خودتون زودتر انجام شود.
بینهایت از پاسختون سپاسگذارم. پدر من بازمانده از سال 2013 هستند. نوامبر 2013 مدارکشون ارسال شد. و هفته پیش نامه پرداخت 120 دلار و ادامه مراحل از طریق ایمیل بدستمون رسید.
من حتما با جزییات قسمت مربوط به اسپانسر رو مطالعه خواهم کرد. و از اینکه به سوالات ترتیب اثر میدید باز هم ممنون هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، پدی ، alvan ، rezahoorjandi ، USA2014 ، جواد حبيبي ، reasonable ، alireza51
سلام دوستان من برای همسرم اقدام کردم و پاس سفید گرفتم و بعد از 5 ماه که توی امریکا بودم برگشتم ایران یک ماه پیش گفتن که دوباره فتوکپی ویزا رو براشون بفرستم که من فرستادم در ضمن من در a number ام مشکلی پیش اومده بود و اشتباه وارد کردم الان گرین کارتم هنوز به دستم نرسده ، خلاصه من مدارکی که میخواستن رو براشون فرستادم و به من گفتن که سوال رسیده به دست ما اما آخرش این مطلب رو آوردن We will mail you a decision or notify you if we need something from you. You should receive a decision or case update by July 6, 2015, unless fingerprinting or an interview are needed.
به نظر تون چکار کنم قبل از اون ها کاری بکنن من پاس سفید رو هم براشون بفرستم یا نه چون من دوباره نمی تونم برم امریکا اگر برای کسی این مشکل پیش اومده کمکم کنه
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، rezahoorjandi ، smpf ، romance33 ، USA2014 ، reasonable ، alireza51
یک نمونه از چارت ویزای F2

[عکس: lpk15r47gd5ywlraos3f.jpg]
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
سلام دوستان، به نظرتون برای گرفتن ویزای توریستی امیدی هست اقدام کنیم؟ اگه بشه گرفت حداقل زمان باقی مونده رو میشه شکست و دیداری با خانواده هامون داشته باشیم، ممنون میشم از دوستان با تجربه اگه راهنمایی بفرمان.
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:7 2014October  
تاريخ پی دی:8  2014October
تاريخ اپروو:23 2015February
دريافت كيس نامبر:23 2015July
دریافت اینویس نامبر: 23 2015July
DS261 و پرداخت 120$ : 06 2015August
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 23 2015September
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : ؟
تکمیل مدارک: ؟
همه مسایل و تاریخهای بالا رو فراموش کنید Big Grin تاریخ ورود به آمریکا: 12 ژانویه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، USA2014 ، reasonable ، alireza51
(2015-05-16 ساعت 23:30)hamid_fs3 نوشته:  سلام دوستان، به نظرتون برای گرفتن ویزای توریستی امیدی هست اقدام کنیم؟ اگه بشه گرفت حداقل زمان باقی مونده رو میشه شکست و دیداری با خانواده هامون داشته باشیم، ممنون میشم از دوستان با تجربه اگه راهنمایی بفرمان.
شنیدم به افرادی که پرونده در حال اقدام برای ویزای مهاجرت مثل ما (F2A) هستند ویزای توریستی نمی دهند.
تازه اگر هم بدن کلی هزینه رفت و امد برای ویزا و رفت و برگشت آمریکاست و تا اقدام کنی برای ویزا و کیلیرنس تقاضای شما بیاد و برسی آمریکا پرونده f2a شما تمام شده است.Big Grin
کاریه که شده، به نظرم کاری که باید بکنید این است :
1- کامل کردن زبان
2- کامل کردن زبان
3- کاملتر کردن زبان
4- کاملتر کردن زبان
5- کاملتر کردن زبان
6- یادگیری و یا تکمیل کاری که در آمریکا بتوانید تا جور شدن کار اصلیتون مشغول باشید.
7- زیاد فکرشو نکنید سرعت کنده ولی کارها خودش جلو می ره
8- تمرین کنید به زبان انگلیسی، انگلیسی فکر کنید
9- فیلم و سریال زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی نگاه کنید
10- فیلم و سریال زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی نگاه کنید
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
من قبلا نوشته ام که برای ویزا توریستی اقدام کردم و موقع مصاحبه پرونده مرا رد نکردند اما کلیرنس خوردم و تا حالا هم ویزا توریستی من کلیر نشد.فکر کنم بهتره برای ویزا توریستی اقدام نکنید
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
چند تا سوال دارم که احتمالا سوال بسیاری از دوستان است.
در صورتیکه لطف می کنید پاسخ می دهید مرتب براساس شماره ها پاسخ دهید تا سردرگم نشیم و جواب ها صریح باشد نه کلی.
ممنون

----------------------------------------
1- بعد دریافت نامه کیس نامبر آیا ایمیلی هم برای متقاضی اصلی می رود یا نه؟
برای مثال من فقط نامه را تهران دریافت کردم و به ایمیل همسرم هم چیزی نیامده است. در سایت https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do چیزی جز همان اطلاع از اپرو شدن نیست.
2- آیا شماره قبلی که WAC داشت بعد دریافت کیس نامبر، کارایی دارد ؟
3- با توجه به مراحل کار از این به بعد، ایمیل برای NVC، ایمیل متقاضی اصلی است یا می تواند ایمیل خودم هم باشد؟ اگر می شود چگونه NVC را از وجود ایمیل باخبر کنیم؟ آیا در زمان تقاضا جایی برای ایمیل من هم بوده است که همسر پرکرده باشد؟
4- تاریخی که در بولتن ویزا چک می کنیم کدامیک از موارد زیر است:
الف) تاریخ درخواست
ب) تاریخ اپرو
ج) تاریخ دریافت کیس نامبر
5- فرض کنید نوبت ما در بولتن ویزا رسید. چه می شود؟ ما باید کاری کنیم یا آنها خبری می دهند؟ با ایمیل است یا نامه؟ به ایمیل چه کسی؟ نامه به چه کسی؟
منظورم همسرم یا خودم است.
6- واریزهای 120 و 325 و یا سایر مدارک از چه طریقی اطلاع رسانی می شوند؟ ایمیل و یا نامه؟
به همسرمان یا خودمان.
7- بعد واریزهایی که دوستان می فرمایند 120 و سه هفته بعد 325 دلار چه می شود؟ باید بریم کیس نامبر را تو سایت سفارت مربوطه چک کنیم؟ NVC خبری چیزی به ما نمی دهد؟ اگر می دهد از چه طریق؟
8- چند وقت قبل نوبت سفارت ما از زمان مصاحبه باخبر می شویم؟ از چه طریق؟
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، hamid_fs3 ، smpf ، سوشا ، rezahoorjandi ، pari pari ، pari1392 ، رامین اهوازی
تحلیلی از بولتن ویزا گروه F2A (نظر شخصی)
اگر جدول را مطالعه بفرمایید مشخص می شود که پرونده بازماندگان 2012/05/01 بسته شده است.
همچنین می توان حدس زد بیشترین تقاضا مربوط به سالهای 2013 و 2014 است.
به مدت 8 ماه تاریخ روی 2013/09/08 ثابت مانده است.
بیشترین تقاضا برای جاماندگان لاتاری از ماه سپتامبر به بعد است که دیگر امیدی نیست.
لذا بیشترین تقاضاها در ماههای 10 - 11 - 12 می باشد.
لذا با صراحت می توان گفت تا سپتامبر 2013 تمام پرونده ها نوبت بولتن ویزایشان شده است. چون 8 ماه هم ثابت بوده و هم ماه به ماه از سپتامبر 2014 تا می 2015 به آنها رسیدگی شد.
پس تا تاریخ 2013/10/01 جامانده ای نداریم و یا اگر باشد آمار بسیار پایین است.
سه ماه 10و11و12 سال 2013 هم اگر خدا بخواهد مرتب در حال رسیدگی است.
تراکم تقاضا برای 8 ماهه اول 2014 هم کم است و با توجه به اتمام ویزهای لاتاری در خرداد 93 لذا تقاضا در ماههای 10و11و12 سال 2014 بسیار بالاست.
نتیجه : دوستانی که تقاضای آنها بین 2013/10/01 الی 2014/08/01 است در مدت کمتر از 7 ماه آینده پرونده اشان بسته می شود.
دوستانی هم که از 2014/08/01 الی 2015/01/01 تقاضا داده اند مرتب و ماه به ماه رسیدگی می شود.
بیشتر مشکلات پیش آمده در بولتن ویزا برای زمانی است که دولت آمریکا با مجلس مشکل داشت.
اگر NVC همکاری کند چون شرایط فعلا پایدار است دوستان حداکثر از تاریخ تقاضا دوسال بعد پرونده اشان بسته خواهد شد.
به احتمال زیاد تقاضاهای نیمه دوم سال 1393 در شش ماهه اول 1395 وارد آمریکا خواهند شد.
بازهم میگم تا می تونید زبان بخونید.

[عکس: npism3sah2ffq1xzm.jpg]
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
(2015-05-17 ساعت 15:41)alireza51 نوشته:  چند تا سوال دارم که احتمالا سوال بسیاری از دوستان است.

------------
2- خیر - با کیس نامبرتون کار دارید و یک INVOICE number که در نامه ی welcome هست
--------
5-6- برای شما در NVC چیزی شبیه پروفایل باز میشه که در اون باید کسی رو به عنوان agent معرفی کنید برای مکاتبات . واریزی های120 و 325 و ds-261 از همین قسمت هست . برای هر مرحله باید صبر کنید که اون قسمت باز بشه .به طور مثال هرموقع بخواید نمیتونید پول ها رو پرداخت کنید - مگر اینکه باز شده باشه .
----
7- بعداز پرداخت 325 ، صبر میکنید که قسمت بعدی باز بشه Big Grin
فرم ds-261 رو تکمیل میکنید . و مدارک رو ارسال میکنید
------
8- همه ی مکاتبات و خبر ها رو به agent شما میدن از طریق ایمیل و میل .
خودمم منتظر وقت مصاحبه ام

پ.ن : من یک بار به NVC ایمیل زدم که از پروندم خبر بگیرم ( که البته خیلی دیر جواب دادن که دیگه نامه رسیده بود بهم ) فکر میکنم در اونجا ایمیلم ذخیره شده و برای خودمم ایمیل هایی که برای agent میره ، میاد
موفق باشید
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان