کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2015-05-18 ساعت 18:18)شاپرک نوشته:  اوکی. اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم این پاسختون هست از خود سایت:
Your Invoice Identification Number is located at the top of the Fee Bill Invoice sent to you by the NVC.
حالا دوستان با تجربه تر بیان و نظر بدن Smile
در متن نوشته شده (کی NVC می فرسته؟)
لذا در اینکه NVC می فرستند شکی نبوده و زمان و نحوه اطلاع رسانی مد نظر است.

دوستان توجه کنید که با توجه به قانون مصوب سال گذشته گروه F2A سریع اپرو می شوند و بولتن ویزا نیز مرتب در حال پیشرفت است.

لذا پیش بینی من این است که پروسه واریزها و تکمیل فرمها D260 , D261 و ارسال مدارک در صورت نیاز، سریعتر از سال گذشته است.
احتمالا با توجه به شرایط فعلی در حدود 5 تا 6 ماه بعد از دریافت کیس نامبر واریزها و تکمیل فرمها شروع می شود.
لذا منظور از پست فوق که دوست عزیزمان (شاپرک) در متن دقت لازم را نفرمودند این است که به موقع از ادامه روند کار مطلع شویم.
در پست های قدیمی یک از دوستان براش Invoice Identification Number یا ایمیل آمده بوده و دنبال Case Number می گشت، حالا کار من برعکس شده و من Case Number دارم و دنبال Invoice Identification Number می گردم.
امید است هر چه سریعتر دوستان به عزیزاشون برسند.(زیر دوسال)Big Grin
بازمانده لاتاری 2014 (F2A)
Pd = 2014/10/06
Interview = 2016/05/16(ABD)
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13
Enter to = USA 01/22/2017

پاسخ
تشکر کنندگان: Farnood1234 ، hamid_fs3 ، smpf ، alvan ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، sam11
(2015-05-17 ساعت 10:02)پدی نوشته:  من قبلا نوشته ام که برای ویزا توریستی اقدام کردم و موقع مصاحبه پرونده مرا رد نکردند اما کلیرنس خوردم و تا حالا هم ویزا توریستی من کلیر نشد.فکر کنم بهتره برای ویزا توریستی اقدام نکنید

سلام آقا پدی عزیز، به نظر خودم ام کمی بعید به نظر میرسه تا بتونم ویزای توریستی بگیرم، ولی از ناچاری دست به همه جا میندازیم، الان یک سال و نیمه پسرمو ندیدم، اینطورم که بوش میاد حالا حالاها پرونده مون کار داره، میخوام یه سعی بکنم و برم از آفیسر یه خواهشی بکنم، اگه میشه بفرمایین که چطور باید وقت مصاحبه بگیرم، ممنون میشم از راهنمایی تون.
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:7 2014October  
تاريخ پی دی:8  2014October
تاريخ اپروو:23 2015February
دريافت كيس نامبر:23 2015July
دریافت اینویس نامبر: 23 2015July
DS261 و پرداخت 120$ : 06 2015August
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 23 2015September
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : ؟
تکمیل مدارک: ؟
همه مسایل و تاریخهای بالا رو فراموش کنید Big Grin تاریخ ورود به آمریکا: 12 ژانویه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، smpf ، alvan ، rezahoorjandi ، romance33 ، sam11 ، alireza51
(2015-05-18 ساعت 20:03)alireza51 نوشته:  
(2015-05-18 ساعت 18:18)شاپرک نوشته:  اوکی. اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم این پاسختون هست از خود سایت:
Your Invoice Identification Number is located at the top of the Fee Bill Invoice sent to you by the NVC.
حالا دوستان با تجربه تر بیان و نظر بدن Smile
در متن نوشته شده (کی NVC می فرسته؟)
لذا در اینکه NVC می فرستند شکی نبوده و زمان و نحوه اطلاع رسانی مد نظر است.

دوستان توجه کنید که با توجه به قانون مصوب سال گذشته گروه F2A سریع اپرو می شون/color]
و بولتن ویزا نیز مرتب در حال پیشرفت است.

لذا پیش بینی من این است که پروسه واریزها و تکمیل فرمها D260 , D261 و ارسال مدارک در صورت نیاز، سریعتر از سال گذشته است.
احتمالا با توجه به شرایط فعلی در حدود ۵ تا ۶ ماه بعد از دریافت کیس نامبر واریزها و تکمیل فرمها شروع می شود.
لذا منظور از [color=#32CD32]پست فوق
که دوست عزیزمان (شاپرک) در متن دقت لازم را نفرمودند این است که به موقع از ادامه روند کار مطلع شویم.
در پست های قدیمی یک از دوستان براش Invoice Identification Number یا ایمیل آمده بوده و دنبال Case Number می گشت، حالا کار من برعکس شده و من Case Number دارم و دنبال Invoice Identification Number می گردم.
امید است هر چه سریعتر دوستان به عزیزاشون برسند.(زیر دوسال)Big Grin

دوست عزيز ممنون از پيش بيني هاي خوش بينانه شما
البته اين پروسه با اين پيش بيني ها جلو نميره. مثلاً شما سه ماهه كه هم اپروو شديد هم نامه تون اومده. هم كيس نامبرتون
اما من هنوز اپروو هم نشدم.
پس اين گونه تحليل ها فقط فرض شماست
بهتره نيست اينقدر در پست هاتون زمان تعيين نكنيد كه به دوستان استرس وارد نشه ؟
من فكر ميكنم در سكوت منتظر باشيم حداقل آرامشمون را ميتونيم حفظ كنيم و اين تحليل ها را كه مبتني بر حدس و گمان و انشالله و ماشالله است را به زمان بسپاريم
بايد باور كنيم كه اين پروسه زمانبر است و اينقدر نبايد روز شماري كنيم. بايد در آرامش فقط صبور باشيم
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، smpf ، alvan ، rezahoorjandi ، sam11 ، alireza51
(2015-05-18 ساعت 22:25)hamid_fs3 نوشته:  
(2015-05-17 ساعت 10:02)پدی نوشته:  من قبلا نوشته ام که برای ویزا توریستی اقدام کردم و موقع مصاحبه پرونده مرا رد نکردند اما کلیرنس خوردم و تا حالا هم ویزا توریستی من کلیر نشد.فکر کنم بهتره برای ویزا توریستی اقدام نکنید

سلام آقا پدی عزیز، به نظر خودم ام کمی بعید به نظر میرسه تا بتونم ویزای توریستی بگیرم، ولی از ناچاری دست به همه جا میندازیم، الان یک سال و نیمه پسرمو ندیدم، اینطورم که بوش میاد حالا حالاها پرونده مون کار داره، میخوام یه سعی بکنم و برم از آفیسر یه خواهشی بکنم، اگه میشه بفرمایین که چطور باید وقت مصاحبه بگیرم، ممنون میشم از راهنمایی تون.

من هم اين پروسه را حدود دو هفته پيش شروع كردم اما بعدش ديدم بي فايده است.
حالا روند كارهايي را كه كردم به طور خلاصه ميگم.
به صورت آنلاين فرم درخواست ويزاي توريستي را پر كردم كه چندين مرحله داشت و كلي سوال را بايد جواب ميدادم و تا مرحله آخر كه به من يك شماره پيگيري داد كه بابد پرينتش را ميگرفتم.
بعد از اون از طريق همين سايت اسم آقاي حسيني را پيدا كردم براي گرفتن وقت مصاحبه از سفارت دوبي كه اگر شماره اش را بخواهيد پيام خصوصي ميكنم براتون.
به ايشان كه زنگ زدم گفت ٢٢٠ دلار حدود ٧٥٠ هزار تومان ميگيره كه وقت سفارت برام بگيره كه نزديك ترين زمان را براي سپتامبر ميداد
البته هيچ تضميني بابت دادن ويزاي توريستي هم نداد. فقط اين مبلغ براي وقت سفارت بود. يعني گفت ١٦٠ دلار را سفارت ميگيره و ٦٠ دلار هم خودش.
وقتي با چند وكيل صحبت كردم گفتند كه ممانعتي در دادن ويزاي توريستي به كساني كه كيس باز دارند وجود ندارد اما قانع كردن افيسر خيلي سخته و اكثراً كليرنس ميزنند و زمان انتظار بيشتر از زماني ميشه كه بايد منتظر پروسه خانوادگي باشيم.
از طرفي ويزا اكثراً سه ماهه است و من ترجيح دادم بچه هام براي تابستون بيان ايران تا من بخواهم برم امريكا.
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
(2015-05-18 ساعت 22:26)Farnood1234 نوشته:  اما من هنوز اپروو هم نشدم.
ضمن عرض ارادت
قصد و غرضی در کار نیست.
ارائه نظر و تحلیل صرفا مثل یک فرضیه است، برداشت های متفاوت می توان از آن کرد.
لذا دلیل بر عدم نگارش نمی تواند باشد.
امیدوارم مشکل اپروی شما بزودی حل شود.
پرونده شما F2A است و نباید در حالت عادی و تکمیل بودن پرونده چنین مشکلی پیش بیاید، از سال گذشته با تغییر قوانیین مربوطه این گروه اولویت ویژه ای پیدا کرده است.
تاریخ درخواست شما 2014/11/03 می باشد، مطمئنم با دقت پیگیر هستید.
جسارتا از صحت املایی ایمیلی که داده اید مطمئن هستید؟ به ما با ایمیل به همسرم اطلاع دادند.
در کل مطمئنم بزودی پرونده شما به جریان می افتد.
فرزند من متاسفانه قبول نمی کنه بیاد، می ترسه ایران نگرش دارم رفتن مدرسه کلاس تابستانی گرفتند و من هم بالاجبار بلیط های برگشت را کنسل کردم و احتمالا دوری ما هم بین 2 تا 3 سال طول می کشد. فشار روحی که رو شماست را من هم دارم، انشالله حل میشه و از ما هم زودتر می روید .
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid_fs3 ، Farnood1234 ، smpf ، alvan ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi
(2015-05-18 ساعت 22:48)Farnood1234 نوشته:  

من هم اين پروسه را حدود دو هفته پيش شروع كردم اما بعدش ديدم بي فايده است.
حالا روند كارهايي را كه كردم به طور خلاصه ميگم.
به صورت آنلاين فرم درخواست ويزاي توريستي را پر كردم كه چندين مرحله داشت و كلي سوال را بايد جواب ميدادم و تا مرحله آخر كه به من يك شماره پيگيري داد كه بابد پرينتش را ميگرفتم.
بعد از اون از طريق همين سايت اسم آقاي حسيني را پيدا كردم براي گرفتن وقت مصاحبه از سفارت دوبي كه اگر شماره اش را بخواهيد پيام خصوصي ميكنم براتون.
به ايشان كه زنگ زدم گفت ٢٢٠ دلار حدود ٧٥٠ هزار تومان ميگيره كه وقت سفارت برام بگيره كه نزديك ترين زمان را براي سپتامبر ميداد
البته هيچ تضميني بابت دادن ويزاي توريستي هم نداد. فقط اين مبلغ براي وقت سفارت بود. يعني گفت ١٦٠ دلار را سفارت ميگيره و ٦٠ دلار هم خودش.
وقتي با چند وكيل صحبت كردم گفتند كه ممانعتي در دادن ويزاي توريستي به كساني كه كيس باز دارند وجود ندارد اما قانع كردن افيسر خيلي سخته و اكثراً كليرنس ميزنند و زمان انتظار بيشتر از زماني ميشه كه بايد منتظر پروسه خانوادگي باشيم.
از طرفي ويزا اكثراً سه ماهه است و من ترجيح دادم بچه هام براي تابستون بيان ايران تا من بخواهم برم امريكا.
از راهنمایی پر مهرتون کمال تشکر را دارم فرنود جان، خودم در جریانم که کاره سختیه و بغیر انتظار چاره دیگه ای نیست، متاسفانه شرایط پسرم بخاطر سربازی طوری هست که نمیتونه بیاد ایران و متاسفانه کمی داره دلتنگی میکنه، خدا خودش فرجی کنه و مدت زمان پروسه رو کوتاه کنه برای همه مون.
كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:7 2014October  
تاريخ پی دی:8  2014October
تاريخ اپروو:23 2015February
دريافت كيس نامبر:23 2015July
دریافت اینویس نامبر: 23 2015July
DS261 و پرداخت 120$ : 06 2015August
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 23 2015September
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : ؟
تکمیل مدارک: ؟
همه مسایل و تاریخهای بالا رو فراموش کنید Big Grin تاریخ ورود به آمریکا: 12 ژانویه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Farnood1234 ، smpf ، alvan ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، sam11 ، alireza51
جناب alireza51 عزیز تازه نفس هستن... آتیش شون هم تنده
من نمی خوام با ادامه نظرم ایشون رو دلخور کنم یا زحمتشون رو ندید بگیرم، لذا می گذرم از ادامه حرفم.
شما هم ببخشید که نکته کنکوری سوالتون رو متوجه نشدم و پاسخ «اشتباه» دادم Smile Smile
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Farnood1234 ، smpf ، alvan ، rezahoorjandi ، sam11 ، alireza51
(2015-05-19 ساعت 00:48)شاپرک نوشته:  جناب alireza51 عزیز تازه نفس هستن... آتیش شون هم تنده
من نمی خوام با ادامه نظرم ایشون رو دلخور کنم یا زحمتشون رو ندید بگیرم، لذا می گذرم از ادامه حرفم.
شما هم ببخشید که نکته کنکوری سوالتون رو متوجه نشدم و پاسخ «اشتباه» دادم Smile Smile

ممنون از توجه شما
جناب شاپرک نکته کنکوی که اشاره کردید جالب بود، قصد جسارت نداشتم.

اگر چیزی می نویسم، هیچ قصدی و غرضی درکار نمی باشد.
در نگارش دقت لازم برای رعایت ادب و عرف شده است.
اگر هم تحلیلی نوشته می شود، صرفا جهت تبادل نظر است.
در همین تایپیک از صفحه اول شروع کردم خواندم، دوستی بود به نام shandiz که پروسه ایشان از تقاضا تا ویزا 21 ماه شده بود.(2013/03/18 الی 2014/12/10).
الان بولتن ویزا خوب جلو می رود و قوانین هم به نفع گروه F2A است، نوشته های من هم حاکی از همین موضوعات است.
نظرم را همراه با واقعیت و قوانین روز نوشتم، خوشبینانه است و قبول دارم.
این پروسه قبلا چندین ساله بود ولی الان وضعیت عوض شده، منهای اتفاقات خاص پروسه ها نسبت به سنوات گذشته کوتاه شده و این در حال حاضر یک واقعیت است.

احتمالا خللی هم که در بولتن ویزا از آگوست 2013 تا آگوست 2014 (دقیقا به مدت یکسال) پیش آمد به علت انباشت پرونده ها قبل ابلاغ قانون جدید بود، بعد ابلاغیه اجرایی قانون جدید پرونده های قدیمی تر سریعتر رسیدگی شد و آرامش بعد از یکسال در سپتامبر 2014 به بولتن ویزا بازگشت.
اگر دقت کرده باشید اپرو شدن دوستان سه ماه آخر 2013 با ما 2014 ها تقریبا یکی شده است.

امید است کار همه دوستان سریعتر انجام شود.
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
Immigration Category

For the upcoming month of August, 2013, there has been a significant change in the Family Based Immigration Permanent Residency (Green Card) category for Spouses and Children of Permanent Residents (Green Card Holders).

In August, all petitioners (applicants) in the F2A Category, (Green Card holders), can apply for their Spouse or Unmarried Children under 21, and their Spouse or Unmarried Children under 21 can receive their Green Card right away. There will be no more waiting for the Spouse or Child of a Green Card Holder to receive their own Green Card.

What this means is that the Spouse and Children of applicants are eligible to adjust their status and obtain green cards significantly faster than before. In July 2013 and before, there exists a nearly 2 year wait for the Spouses and Children of these applicants for their Green Cards.

For the Spouse or Children of Applicants already in the United States, they may file an I-485 with their I-130 petitions at the same time which will allow them to Adjust their Status without leaving the United States. For the Spouse or Children of Applicants overseas, the Applicant will file the I-130 here in the United States, and upon approval of that I-130, the case will be sent directly to the National Visa Center for scheduling at an US Embassy or Consulate in the Spouse or Child’s home country.

[عکس: erkqwnzm40l7sm6o2pn.jpg]
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، جواد حبيبي ، hamid_fs3 ، rezahoorjandi
دوستان واقعا احتیاج به کمک دارم کسی هست که الان تو ایران باشه و بتونه خیلی خوب انگلیسی رو صحبت کنه من باید به اداره مهاجرت یک زنگ بزنم اما چون صداشون از پشت دستاه میاد اصلا نمیفهممم چی میگن خواهش میکنم اگر کسی هست که میتونه کمکم کنه به من یک پیغام بده اگر خانوم باشه بهتره چون مبخوام به جای خودم صحبت کنه ، راستش من موقعی که پول 165 دلار گرین کارت رو پرداخت کردم توی شماره anumber اشتباه کردم اون موقع امریکا بودم و پرونده رو پیگیری کردم الان از زمانی که قرار بوده گرین کارتم بیاد 60 روز میگذره و نیومده و نمیدونم باید چکار کنم فقط میخوام ازشون بپرسه باز هم منتظر باشم و مشکلی نیست یا باید دوباره پول رو پرداخت کنم خیلی به کمک شما احتیاج دارم
SadSad:خدایا امیدم فقط به توست ، برنده اصلی خودم، تعداد نفرات 2 نفر، رویت قبولی 1 می 2013، تاریخ مصاحبه 6 می، خودم ویزا یکضرب گرفتم و همسرم به خاطر سربازی کلیر خورد، سفارت ایروان، آپدیتها،6 می ،8می ،12جولای (باایمیل )، 8 آگوست،15آگوست صبح و15 آگوست بعداظهر کیس نامبر**55 ایروان - رفتم امریکا برای همسرم اقدام کردم و برگشتم الان هم نامه I -797 اومده - واریز مبلغ 120$ و واریز مبلغ 320$ در حال تکمیل فرم i-864 سفارت جدید ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، Shahabpk ، rezahoorjandi ، sam11 ، alireza51
(2015-05-18 ساعت 23:44)alireza51 نوشته:  
ضمن عرض ارادت
قصد و غرضی در کار نیست.
ارائه نظر و تحلیل صرفا مثل یک فرضیه است، برداشت های متفاوت می توان از آن کرد.
لذا دلیل بر عدم نگارش نمی تواند باشد.
امیدوارم مشکل اپروی شما بزودی حل شود.
پرونده شما F2A است و نباید در حالت عادی و تکمیل بودن پرونده چنین مشکلی پیش بیاید، از سال گذشته با تغییر قوانیین مربوطه این گروه اولویت ویژه ای پیدا کرده است.
تاریخ درخواست شما ۲۰۱۴/11/03 می باشد، مطمئنم با دقت پیگیر هستید.
جسارتا از صحت املایی ایمیلی که داده اید مطمئن هستید؟ به ما با ایمیل به همسرم اطلاع دادند.
در کل مطمئنم بزودی پرونده شما به جریان می افتد.
فرزند من متاسفانه قبول نمی کنه بیاد، می ترسه ایران نگرش دارم رفتن مدرسه کلاس تابستانی گرفتند و من هم بالاجبار بلیط های برگشت را کنسل کردم و احتمالا دوری ما هم بین ۲ تا ۳ سال طول می کشد. فشار روحی که رو شماست را من هم دارم، انشالله حل میشه و از ما هم زودتر می روید .
سلام دوست عزيز. ميدونم كه قصد و غرضي جز اطلاع رساني نداريد. و درك ميكنم كه همه در شرايط سختي هستيم. هم شما كه فرزندتون نميخواد بياد ايران و دلتنگي شما را درك ميكنم ، هم شاپرك عزيز كه به دليل مشكل سربازي ، پسرشون نميتونه به ايران بياد
همه در شرايط هاي مختلف يك مشكل را داريم و اون دلتنگي است كه اميدوارم هر چه زودتر حل بشه.
اگر ميگم كه حدس و گمان هامون را ننويسيم به اين علت است كه روي ذهنيتمون يك تاريخي را كه قرار بدهيم ممكنه كه بيشتر از اون زمان كه بشه ديگه از تحملمون خارج بشه.
بايد فقط سعي كنيم روزهاي زندگيمون را زندگي كنيم و به قول شما زبان بخونيم يا مثل من كه مشغول آموختن موسيقي شدم به يك چيزي ذهتمون را مشغول كنيم. تكرار اين شرايط روحمون را سوهان ميده و اين فكر مثل خوره آزارمون ميده.
من تحقيق كردم و ديدم زمان اپروو ها در مراكز مختلف متفاوت است و جاي نگراني نيست. چون در نهايت تا بولتين اعلام نكنه همه در شرايط يكسان هستيم.
يك نكته كه دوست دارم بگم اينه كه من چند ساله كه عضو مهاجر سرا هستم كه البته آي دي قبلي ام مربوط به زمانهاي قبل تر است
من بيشتر ميخونم تا بنويسم و تا جايي كه از درست بودن جوابم مطمئن نباشم پاسخ نميدم. چون هر كس كه اينجا مراجعه ميكنه دنبال يك پاسخ صحيح است نه حدس و استنباط من. به همين خاطر چيزي را كه ندونم امكان نداره بنويسم و پاسخ را به پيشكسوت ها ميسپارم.
در تاپيك منتظران كليرنس در سال گذشته خيلي ها ميامدند و در دوران انتظارشان كلي پست ميگذاشتند و يا الكي به هم رتبه رفاقتي دادند و بدون علت به درجه مديري و كارير فعال رسيدند و شعر نوشتند و خلاصه در نهايت بين اعضا بگو مگو و بحث شد و خيلي ها دچار اخطارشدند و خيلي از اون مدير ها هم قدرت اين را پيدا كردند كه اعضايي كه با نظرشون مخالف بودند را از تالار حذف كنند. خيلي ها فقط به خاطر پست يكي از اعضا كه گفته بود حضوري رفته پشت سفارت و پاسپورتش را داده و ويزايش را گرفته به سفارت ها رفتند و متحمل كلي هزينه شدند و اخلال در كار سفارت هم ايجاد كردند و دست خالي برگشتند
من در آن زمان هم فقط خواننده بودم و وقتي كه شرايط به اين حالت در آمد يك پست گذاشتم و خواهش كردم كه همه آرامش داشته باشند و اين نظرهاي شخصي درمورد تحصن در درب سفارت ها را ننويسند
شرايط بدي بود و ما همه نگران پايان سپتامبر بوديم و منتظر يك اتفاق خوب ....اما دوستان فقط پست خاطره ميگذاشتند و شعر مينوشتند و يا احوالپرسي و قربون صدقه رفتن ....اين امر صفحه هاي تاپيك را هر بار سه چهار صفحه جلو ميبرد ، بدون اينكه ارزش خبري يا اطلاع رساني داشته باشد و فقط مجموعه اي از شايعات را به همراه داشت كه منجر به سفر خيلي از دوستان به سفارتها شد كه البته بي نتيجه.
من در آن زمان هم همين خواهش را كردم كه لطفاً صفحات تاپيك را با اخباري كه فرضيه است پر نكنيد چون ما در شرايط روحي هستيم كه هر فرضيه را يك اصل در نظر ميگيريم.
در آن زمان يك دوستي يك پست گذاشته بود كه ويزاها تمام شده ( سه ماه مانده بود به پايان سپتامبر و هنوز مصاحبه ها ادامه داشت ) اما نگارشش طوري بود كه جنبه سوال نداشت ( علامت ؟ را نگذاشته بود ) و همه فكر كرده بودند جمله خبري است و باور كرده بودند و تاپيك بهم ريخت. و بازار شايعه ها داغ شد و هر كس اظهار نظري ميكرد ، كه بعد با دخالت مدير تاپيك اون پست پاك شد و آن دوست از همه عذرخواهي كرد و گفت كه شوخي كرده و فكر نميكرده كه پستش اينهمه تاپيك را به هم بريزد
حرف من اين است كه اين تاپيك دچار مشكلات سري قبل نشود. شما تازه نفس هستيد و خيلي هم خوبه كه تحقيق و تجزيه تحليل ميكنيد و از همه مهمتر اين است كه اول پست هاتون قيد ميكنيد كه "نظر شخصي " است و اين امر باعث ميشود كه كسي استنباط اشتباهي از برداشت هاي شخصي شما نكند
اما باور كنيد همه در گوشه ذهنشون با تاريخ شش ماهي كه ميگيد اميد ميبندند و با تاريخ دو سالي كه ميگيد نا اميد ميشوند
پس بهتره كه اين قيد زمان را از ليست حذف كنيم چون همه ميدونيم كه بايد با زمان كنار بياييم و فقط در زمان زندگي كنيم. باز هم از پست هاتون تشكر ميكنم و واقعاً قصد جسارت به شما را ندارم و صميمانه آرزو ميكنم كه هر چه زودتر در كنار خانواده تون باشيد
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، smpf ، alireza51 ، alvan ، Shahabpk ، جواد حبيبي ، pari pari ، hamid_fs3 ، babak.n ، USA2014 ، rezahoorjandi ، sam11
(2015-05-13 ساعت 23:56)hosa نوشته:  دوستان عزیز سلام.
ما یک ایمیل گرفتیم از NVC همراه با NVC Case Number and ID Number
و ۶ مرحله نوشته شده که باید تکمیل بشود.
سوالی که دارم این هست که آیا تغییر مکان مراجعه به سفارت ممکن هست؟ یعنی برای مثال از دبی به آنکارا.
و در بخش
Financial Document
مادر من در آمریکا شاغل نیست الان برای پدرم چه مدارکی باید آماده بکنیم؟ یعنی اگر کسی در آمریکا اسپانسر نداشته باشه چکار باید بکنه؟
خیلی سپاسگذار میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

سلام.برای ویزا توریستی کنسول گری دبی از همه بهتر است.وارد سایت شده و وقت بگیرید.اگه نتونستید آژانسها با مبلغ حدود 200 هزار تومن که 150 هزار تومن هزینه سفارت است انجام میدهند
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
(2015-05-13 ساعت 23:56)hosa نوشته:  دوستان عزیز سلام.
ما یک ایمیل گرفتیم از NVC همراه با NVC Case Number and ID Number
و ۶ مرحله نوشته شده که باید تکمیل بشود.
سوالی که دارم این هست که آیا تغییر مکان مراجعه به سفارت ممکن هست؟ یعنی برای مثال از دبی به آنکارا.
و در بخش
Financial Document
مادر من در آمریکا شاغل نیست الان برای پدرم چه مدارکی باید آماده بکنیم؟ یعنی اگر کسی در آمریکا اسپانسر نداشته باشه چکار باید بکنه؟
خیلی سپاسگذار میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

سلام.برای ویزا توریستی کنسول گری دبی از همه بهتر است.وارد سایت شده و وقت بگیرید.اگه نتونستید آژانسها با مبلغ حدود 200 هزار تومن که 150 هزار تومن هزینه سفارت است انجام میدهند
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، Shahabpk ، حاجی واشنگتن ، reasonable ، alireza51
البته ٢٠٠ دلار!
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، sam11 ، alireza51
(2015-05-19 ساعت 08:29)Farnood1234 نوشته:  
(2015-05-18 ساعت 23:44)alireza51 نوشته:  
ضمن عرض ارادت
قصد و غرضی در کار نیست.
...
فرزند من متاسفانه قبول نمی کنه بیاد، می ترسه ایران نگرش دارم رفتن مدرسه کلاس تابستانی گرفتند و من هم بالاجبار بلیط های برگشت را کنسل کردم و احتمالا دوری ما هم بین ۲ تا ۳ سال طول می کشد. فشار روحی که رو شماست را من هم دارم، انشالله حل میشه و از ما هم زودتر می روید .
سلام دوست عزيز. ميدونم كه قصد و غرضي جز اطلاع رساني نداريد. و درك ميكنم كه همه در شرايط سختي هستيم. هم شما كه فرزندتون نميخواد بياد ايران و دلتنگي شما را درك ميكنم ، هم شاپرك عزيز كه به دليل مشكل سربازي ، پسرشون نميتونه به ايران بياد...

البته من دلتنگ پسرم نیستم به هیچ وجه. چون پسری ندارم!! Big Grin
بنده برای همسرم اقدام کردم و به همراه ایشون منتظرم کارش درست بشه.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Farnood1234 ، alvan ، hamid_fs3 ، USA2014 ، sam11 ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان