کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
سلام من تمام إرسال هاي مهاجرت خانوادگي و اسبپانسر را براي سؤالم خوندم ولي جواب نگرفتم چون اينجا تاپيك فعالي سؤال مو مطرح ميكنم
من فرم I-864را براي پدر ومادرم پركردم ولي nvcنامه داده و أشكال گرفته من دوتا فرم پركردم ، براي هر كدام جداگانه ولي در پارت ٢( part ۲)يكبار پدرم را پرنسيپال(principal ) معرفي كردم براي مادرم ، و در فرم بعدي مادرم را پرنسيپال معرفي كردم حالا اين اشتباه هست ؟ بايد در هر دوتا فرم. فقط پدرم را معرفي ميكردم ، دوستاني كه فرم را پر كردنداگر ميتونند زحمت بكشند راهنمايي كنند، از لطفتون سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، alireza51
سلام دوستان
نامزد من لاتار 2016 انتخاب شده.ما هنوز عقد رسمی نکردیم،اما قصد داریم تا قبل از پر کردن فرم 260 غقد کنیم.
میخواستم بدونم اگر به من ویزا داده نشد،شرایط بعدی من برا اقدام چطور خواهد بود?چه مراحلی داره?
چقدر معمولا این پروسه اقدام برای همسر طول میکشه?
آیا اگر بعداز اقدام برای همسر،با پاس سفید به ایران بیاد،در روال تایم و کار پرونده تاثیری دارد?
و سوال دیگه این که معمولا بازمانگان از ویزا خانم ها هستند یا اقایون??و این افراد قبل از اعلام نتایج ازدواج کرده بودند یا بعد از اعلام نتایج?
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-05-17 ساعت 19:06)کتایون ص نوشته:  سلام دوستان
نامزدم لاتاری ۲۰۱۶ برنده شده است. ما هنوز عقد رسمی نکردیم، اما قصد داریم تا قبل از پر کردن فرم 260 عقد کنیم.
می خواستم بدانم اگر به من ویزا داده نشود، شرایط بعدی من برای اقدام چطور خواهد بود? چه مراحلی دارد?
آیا اگر بعد از اقدام برای همسر، متقاضی با پاس سفید به ایران برگردد،در روال تایم و کار پرونده تاثیری دارد?
و سوال دیگر این که معمولا بازماندگان از ویزا خانم ها هستند یا آقایون؟ و این افراد قبل از اعلام نتایج ازدواج کرده بودند یا بعد از اعلام نتایج؟
تو ثبت نام گفته شده یک نفر.
در مورد اینکه در این مرحله بتوانید مدارک بفرستید و برای مصاحبه همراه همسر بروید اطلاعات ندارم.
شرایط بعدی -> همسر شما مراحل را طی کند و گرین کارت را بگیرد -> سپس برای شما از طریق F2A اقدام کند که حدود دوسال و نیم طول می کشد.
گرفتن پاس سفید مشکلی ایجاد نمی کند ولی اسپانسر خوب یا پول باید داشته باشید.
بازماندگان لاتاری هم خانم ها هستند هم آقایون، بستگی به گیری دارد که آفیسر می دهد، مثلا کیلیرنس یا نقص مدارک و ...........
قسمت آخر سوال شما هم چون مرتبط با قسمت اول است اطلاعات ندارم.
بازمانده لاتاری 2014 (F2A)
Pd = 2014/10/06
Interview = 2016/05/16(ABD)
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13
Enter to = USA 01/22/2017

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid_fs3 ، alvan ، smpf ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi
(2015-05-17 ساعت 18:43)babak.n نوشته:  ۵-۶- برای شما در NVC چیزی شبیه پروفایل باز میشه که در اون باید کسی رو به عنوان agent معرفی کنید برای مکاتبات . واریزی های120 و 325 و ds-261 از همین قسمت هست . برای هر مرحله باید صبر کنید که اون قسمت باز بشه .به طور مثال هرموقع بخواید نمیتونید پول ها رو پرداخت کنید - مگر اینکه باز شده باشه .
ضمن تشکر
1- این گشایش پروفایل چه زمانی اتفاق می افتد؟
2- این گشایش پروفایل چگونه اطلاع رسانی می شود؟
3- مشخصات ورود به سیستم مسیر+ یوزر + پسورد چگونه اعلام می شود؟

با تشکر
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، rezahoorjandi
پروفایل = welcome letter
همه چیز توی همون براتون توضیح داده میشه. بدون هیچ شکلی. نگران نباشید
PD: 22AUG2008 - Category: F2B - ارسال مدارک 04MAY2015 - ارسال دوباره و کسری مدارک 06JUL2015 - مصاحبه:  14Sep2015 - ویزا : یکضرب

همسر: F2A -
PD: April 20 2016 - interview April 2018 - waiting for AP 
لطفا بجای پیام جدا برای تشکر،  از دکمه ی تشکر استفاده بفرمایید  متشکرم
پاسخ
(2015-05-17 ساعت 15:41)alireza51 نوشته:  چند تا سوال دارم که احتمالا سوال بسیاری از دوستان است.
در صورتیکه لطف می کنید پاسخ می دهید مرتب براساس شماره ها پاسخ دهید تا سردرگم نشیم و جواب ها صریح
----------------------------------------
۷- بعد واریزهایی که دوستان می فرمایند 120 و سه هفته بعد 325 دلار چه می شود؟ باید بریم کیس نامبر را تو سایت سفارت مربوطه چک کنیم؟ NVC خبری چیزی به ما نمی دهد؟ اگر می دهد از چه طریق؟
----------------------------------------
۸- چند وقت قبل نوبت سفارت ما از زمان مصاحبه باخبر می شویم؟ از چه طریق؟

دوستاني كه از ان وي سي كيس نامبر گرفتن ميتوانند به ادرس زير مراجعه كنند و به فايل خود دسترسي پيدا كنند
https://ceac.state.gov/
مثل زمان لاتاري هم از آپديت شدن كيس خود ميتوانيد آگاهي پيدا كنيد
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
(2015-05-18 ساعت 00:51)smpf نوشته:  دوستاني كه از ان وي سي كيس نامبر گرفتن ميتوانند به ادرس زير مراجعه كنند و به فايل خود دسترسي پيدا كنند
خیلی مخلصیم.
جناب smpf آیا کار خاصی الان باید تو سایتی که نوشتید انجام بدهم؟ یا فقط مشخصات بدم و رویت کنم؟

ممنونShy
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، پدی ، hamid_fs3 ، alvan ، rezahoorjandi
نامزد من لاتار ۲۰۱۶ انتخاب شده.ما هنوز عقد رسمی نکردیم،اما قصد داریم تا قبل از پر کردن فرم 260 غقد کنیم.
میخواستم بدونم اگر به من ویزا داده نشد،شرایط بعدی من برا اقدام چطور خواهد بود?چه مراحلی داره?
آیا اگر بعداز اقدام برای همسر،با پاس سفید به ایران بیاد،در روال تایم و کار پرونده تاثیری دارد?
و سوال دیگه این که معمولا بازمانگان از ویزا خانم ها هستند یا اقایون??و این افراد قبل از اعلام نتایج ازدواج کرده بودند یا بعد از اعلام نتایج?

سلام
تا جايي كه يادم هست شما عقد كنيد و مدارك و فرم ها را براي دو نفر ارسال كنيد و مطمين باشيد استحقاق دريافت ويزا رو داريد،
در ضمن تا جايي كه در مطالعات قبلي يادم هست شما بايد دو سال از ازدواج تون گذشته باشد تا شخص مقيم در امريكا بتواند براي همسرش اقدام كند
باز خودتان تمام دستورالعمل ها را بخوانيد و سوال خود را در صفحه ٢٠١٥ لاتاري هم بپرسيد
موفق باشيد
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، alvan ، جواد حبيبي ، alireza51
(2015-05-18 ساعت 01:01)smpf نوشته:  
نامزد من لاتار ۲۰۱۶ انتخاب شده.ما هنوز عقد رسمی نکردیم،اما قصد داریم تا قبل از پر کردن فرم 260 غقد کنیم.

سلام
تا جايي كه يادم هست شما عقد كنيد و مدارك و فرم ها را براي دو نفر ارسال كنيد و مطمين باشيد استحقاق دريافت ويزا رو داريد،
در ضمن تا جايي كه در مطالعات قبلي يادم هست شما بايد دو سال از ازدواج تون گذشته باشد تا شخص مقيم در امريكا بتواند براي همسرش اقدام كند
باز خودتان تمام دستورالعمل ها را بخوانيد و سوال خود را در صفحه ٢٠١٥ لاتاري هم بپرسيد
موفق باشيد
حالت دیگه هم بوده که ویزا گرفتند همسرتون فرمشون را سریع بفرستند تا فایلشون فعال بشه بعد ازدواج کنید و برای شما مجدد فرم پر کنند و ارسال کنند . شما حتما ویزا میگیرید مگر اینکه شماره اینقدر بالا باشه که ویزا نرسه .
تعداد کیس : 4 نفر
ارسال مدارک : 91/4/21
نامه دوم :1 آذر   مصاحبه: 21 دی
کلیرنس :12/1 تحویل پاس : 12/14
صدور ویزا : 12/17 دریافت ویزا برای 3 نفر : 12/21
ورود آمریکا 92/2/2
پورتلند اورگان Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، smpf ، hamid_fs3 ، alvan ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، alireza51
(2015-05-18 ساعت 00:51)smpf نوشته:  دوستاني كه از ان وي سي كيس نامبر گرفتن ميتوانند به ادرس زير مراجعه كنند و به فايل خود دسترسي پيدا كنند
سلام
من رفتم تو این سایت.
1- در قسمت Enter the Invoice ID Number that the National Visa Center sent you آی دی چیست ؟ کی NVC می فرسته؟
2- در قسمت I am the آیا باید هم خودم و هم همسرم و هم agent سوا سوا وارد بشیم و مشخصات بدهیم؟

[عکس: dinj6j880f6ooqhcteuh.jpg]
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid_fs3 ، alvan ، جواد حبيبي ، smpf ، rezahoorjandi
در یکی از پست ها نوشته اگر شما از قبل زندگی مشترک داشته اید :

اول باید I-130 را بفرستید اپروو که شدید I-824 را پر میکنید همراه با 797 میفرستید که همسرتون تو نوبت ویزا قرار نگیره . این جز قوانینی هست که جدیدا تغییر کرده از اول سپتامبر پارسال اینطوری شده .
لینک پست مورد نظر
I-824

الان ما که 4 ماهه اپرو شدیم، کیس نامبر هم داریم، این کار را چطوری انجام بدیم؟ تاثیری داره؟ / عقب تر نندازتمون؟ / کجا بفرستیم؟ / از کجا و چه جوری بفرستیم(با ایمیل؟ با پست؟) /
اصلا صحت دارد؟
--------------------------
? What Is the Purpose of This Form
Use Form I-824 to request further action on a previously approved application or petition.

? When Must I Use Form I-824
You must use Form I-824 to request U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) or United States Customs and
Border Protection (CBP) action
on a previously approved
application or petition.
NOTE:
USCIS or CBP will not approve Form I-824 if your previous approval has expired or has been revoked.
This form cannot be used to verify the
status
of a pending application or petition. However, in accordance with
8 CFR Part 103.9, this form may be filed with the original application or petition.
If you are currently a lawful permanent resident (LPR) and gained LPR status through a T or U visa, the only option
available to you on Form I-824 is option "
a
" - duplicate approval notice.
For applications previously approved by CBP.
You must use Form I-824 to request that CBP issue a duplicate of your Form I-192, Application for Advance Permission
to Enter as Non-Immigrant, or Form I-212, Application for Permission to Reapply for Admission into the United States
After Deportation or Removal,
approval notice
if the original has been lost, stolen, or mutilated.
You may also obtain a duplicate of an indefinite waiver that was previously issued in conjunction with Form I-185,
Nonresident Alien Canadian Border Crossing Card (BCC).
NOTE:
Form I-185 is no longer valid or issued by the
service. However you may obtain a duplicate of a previously issued indefinite waiver as long as it has not been revoked
or voided.
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: Farnood1234 ، alvan ، rezahoorjandi ، smpf ، جواد حبيبي ، pari pari
(2015-05-18 ساعت 01:01)smpf نوشته:  

سلام
موفق باشيد

من پست بالا را اصلاح ميكنم. اگر همسري گرين كارت داشته باشه ميتونه براي همسرش درخواست بده و پروسه اش حدود دو سال طول ميكشه. ( نه اينكه بايد دو سال از ازدواجشون گذشته باشه )
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
(2015-05-18 ساعت 10:04)alireza51 نوشته:  
سلام
من رفتم تو این سایت.
۱- در قسمت Enter the Invoice ID Number that the National Visa Center sent you آی دی چیست ؟ کی NVC می فرسته؟
۲- در قسمت I am the آیا باید هم خودم و هم همسرم و هم agent سوا سوا وارد بشیم و مشخصات بدهیم؟

[عکس: dinj6j880f6ooqhcteuh.jpg]

شما مسیر رو اشتباه رفتین. داخل سایت قسمت پایین Immigrant
وارد اینک Check My Visa Application Status بشید
فقط شماره کیس رو می خواد وارد کنید بهتون میگه در چه مرجله ای هستید
مثلن کیس من رو گفت در ان وی سی هست.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، جواد حبيبي ، pari pari ، rezahoorjandi ، pari1392 ، sam11 ، alireza51
(2015-05-18 ساعت 16:33)شاپرک نوشته:  شما مسیر رو اشتباه رفتین. داخل سایت قسمت پایین Immigrant
وارد اینک Check My Visa Application Status بشید
فقط شماره کیس رو می خواد وارد کنید بهتون میگه در چه مرجله ای هستید
مثلن کیس من رو گفت در ان وی سی هست.
سلام
موضوع ارسال دیدن وضعیت نبود بلکه سوال در مورد بقیه مراحل است، مثل واریزها و پرداخت ها و فرم پرکردن ها که برای ورود یکی از موارد را ندارم و سوال این بود که the Invoice ID Number that the National Visa Centerرا چگونه می توان بدست آورد.
با توجه به این که NVC این ID را می فرستد، زمان ارسال این ID از NVC به چه زمانی است؟

[عکس: 2vexrcp0iej6mgnlowz.jpg]
Pd = 2014/10/06
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13

پاسخ
تشکر کنندگان: hamid_fs3 ، شهلا 1346 ، smpf ، alvan ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، sam11
اوکی. اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم این پاسختون هست از خود سایت:

Your Invoice Identification Number is located at the top of the Fee Bill Invoice sent to you by the NVC.

حالا دوستان با تجربه تر بیان و نظر بدن Smile
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، smpf ، alvan ، pari pari ، sam11

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان